DMD č. 6. pro 6. 4. 2021. Téma: Jeden den hrdinou

Silné brko

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Povídám povídám pohádku
o zeleném koťátku.
Mám povídat dál?

Drabble: 

„Nazdar kluci a holky,“ zahlaholil před vrabčím hnízdem neznámý hlas. Vycházel ze zobáčku neznámého vrabčího kluka, trochu většího než Vrabeček.
„Máte to tu moc hezké. Mohu s vámi kamarádit?“
„Proč ne,“ pískl Vrabčák.
„Ty už můžeš létat sám?“ zajímala se Čimčarka.
„No jasně,“ nafoukl se (ale jen trošičku) neznámý. „Říkají mi Silné brko,“ představil se zdvořile.
„Silné brko?“ podivil se Čajdáček.
„To proto, že uletím před každým nebezpečím. Támhle seděla divná kočka, celá zelená. Hopsal jsem jí před nosem, a když se zvedla, frnk a byl jsem pryč.
„To byla kamarádka Lízinka,“ pípl Vrabeček, „spletla si tě asi se mnou.“

Závěrečná poznámka: 

Se zpožděním jsem se pokusila spojit dvě témata, na která nějak nezbyl kvůli práci čas.

Obrázek uživatele Kahvi

A Hero for Our Time

Drabble: 

"Only one day. Barely that; just a few hours. That's all I got."

"What are you talking about?" Lister looked up from his knitting. The cats had left a lot of yarn behind, and he realized he hadn't done this in ages.

"That's how long I got to be a hero."

"What?" Lister put his needles down. "The Twinkling Twonk?"

"That's not his name," Rimmer snapped. "Show some respect. He's the one chance I had at being a hero."

"You were Ace Rimmer! For a subjective century, you said!"

"That doesn't count!"

Lister picked up his knitting. "Twonk," he muttered.

Noví hrdinové

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Kill your Heroes (Awolnation) https://www.youtube.com/watch?v=Q_H77Ledl_I

Drabble: 

...a jak rosteš, hrdinové tvého dětství jdou s tebou. Můžou se jim trochu měnit tváře a kostýmy, ale zásadní je, že vždycky dělají věci správně. Snažíš být jako oni, že? A třeba to i jde, do té chvíle, než ucítíš potřebu taky změnit tvář a kostým...té nebo toho, kdo doteď lehával na levé polovině společné postele.
Máš strach, že si jako správný hrdina nemůžeš dovolit dosavadní druhou polovinu tvého srdce roztříštit na kousíčky tím, že ji opustíš? Nenech svůj strach rozhodovat o svém osudu a zabij v sobě takového hrdinu. Seber odvahu a staň se hrdinou svého nového života.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Hrdina

Drabble: 

“Přišel čas, pojď se mnou.”
Vedla ho dlouhou chodbou bunkru a za límec se mu sypala omítka, jak nad nimi duněly exploze padajících bomb. Ve výdejním okénku nafasoval zakrvácenou kamizolu, pušku a půl tuctu nábojů.
“Dnes se z tebe stane hrdina, všichni na tebe spoléháme,” přesvědčovala ho, když mu upravovala klopy. Na hlavu mu narazila oprýskanou přilbu a už ho vedla dál betonovým koridorem, ke dveřím hlídaným seržantem na hlídce.
Políbila ho na čelo a potom ho silné ruce seržanta vystrčily za ocelové dveře. Sevřel v ruce křečovitě zbraň a vykročil vpřed.
Je mu dvanáct let a dnes je hrdinou.

Obrázek uživatele eliade

Kdyby jí hned nedal ránu, tak už byla dávno v pánu

Drabble: 

Nečekaným hrdinou závodu v synchronizovaném plavání se stal jeden ze členů poroty, parejnok elektrický, když zachránil život akvabele, která zkolabovala při vystoupení.

„Ta nebohá treska plavala břichem vzhůru déle než ostatní,“ popsal parejnok. „Už už jsem chtěl družstvu strhávat body, když jsem si uvědomil, že je něco v nepořádku.“
Bystrý porotce okamžitě vyplul sportovkyni na pomoc. Protože na stadionu nebyl dostupný defibrilátor, použil k obnově její srdeční činnosti elektrický výboj, který vygeneroval vlastním tělem.

Díky svému činu si parejnok získal řadu fanynek. Protože je nezadaný, uvažuje o tom, že některou pozve na schůzku.
„Třeba mezi námi přeskočí jiskra,“ uzavřel hrdina.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele Envy

Nechtěný hrdina

Fandom: 
Drabble: 

Jeden den hrdinou
druhý den rváčem,
snaž se so snaž,
skončí to pláčem.

Jeden den chválí tě,
vždyť za ně ses rval!
Druhý den haní tě,
že jen by ses pral.

Když dobře sloužíš jim,
patří ti čest a chvála!
Když však nejdeš jim po ruce,
ach, jen samá hana.

Co na tom,
že bojovat jsi nechtěl,
příležitost rodí hrdiny,
a tys jinou možnost neměl.

Teď když po boji je,
rád by sis oddychnul,
oni to nechápou,
velmi jsi je namýchnul.

Zvykli si na pomoc,
teď se jí domáhají.
Když otočíš se zády k nim,
i oni otočí se zády.

Obrázek uživatele peva

Na mieste

Fandom: 
Drabble: 

Damián sa tentokrát opatrne plížil zjavne správnym smerom. Ten zvuk mohol vytvárať len obzvlášť netvorský netvor. Potichu prišiel na miesto, odkial mohol nerušene pozorovať zdroj onej akustickej nepríjemnosti. To musí byť ono... Zároveň mu došlo niekoľko vecí. Napríklad, prečo sa les volá Spálený. Na čistinke pre ním totiž tu a tam zúril oheň. Tak preto sem môžu len Vládci ohňa... Oheň ich totiž, okrem iného, nepáli. Cítiac sa ako chrabrý hrdina dňa, zachraňujúci všetky tvory (vrátane veveričiek), vytiahol meč a postúpil neohrozene dopredu. Dym sa pred ním rozostupoval, keď naň použil svoju moc, a už čoskoro uvidel zdroj všetkých problémov...

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Rozmluvy ruské duše

Úvodní poznámka: 

Vracíme se na vycházku.

Drabble: 

Procházka se poněkud vlekla. Konstantin se otáčel snad po každém domovním štítu, zjevně nadšen, jeho doprovod, netrpělivá slečna Sternová, ale neznal historii ani jediné budovy, na kterou se zeptal, takže mlčeli. Procházka se vlekla. A vlekla... A vlekla...
„O čem sníte, Judito?“ Na boží světlo náhle vyskočila široká ruská duše.
Lepší než nic, řekla si Judita. „Chci být herečkou,“ odvětila. „A aby mě každý znal.“
„Když jsem byl malý, chtěl jsem být hrdinou. Jako Ilja Muromec,“ ruská duše pokračovala nedbajíc na ambice doprovodu. „Teď sním o tom, že si nějakého zazpívám v opeře.“
Judita zbystřila. Opera je přece také divadlo!

Závěrečná poznámka: 

Je to tedy spíš „jednoho dne hrdinou“, ale témata musí být flexibilní, že jo? Prosím pěkně :D.

Obrázek uživatele Jahodový pohár

Přednes starého barda

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dnes víc nevypotím, snad ta báseň potěší

Drabble: 

Probudil se v mlze ranní,
bez starosti minulé noci.
Proč je kolem takové dění,
u srdce má zmatený pocit.

Jen co se zvedne z tulákovy běžné postele,
uzří kolem ječet a skotačit vesničany.
Dále řev až uši praskaj, někdo drtí sele,
dochází mu že s drakem tu budou sami.

Sotva skočí pro vidle za roh,
Drak si to šine kolem chalupy.
Honza bodne, když uvidí bok.
Tak prý děd lovil kdysi mamuty.

Nepozornost a drak ztratil pomalu,
pojem že je schopný v boji jediný.
Netušil že už brzy přijde o hlavu,
zrovna stál u zrodu fešáka hrdiny.

Dav propukl jásotem.

Závěrečná poznámka: 

Děkuji za zájem, třeba se rozepíši do příště.

Obrázek uživatele Remi

Always keep fighting

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Byla vážně hrůza to zkracovat, ale snad to za to stálo. Musím říct, že mě to při psaní kolikrát chytlo za srdce. :))

Drabble: 

Some days are bad. Dean can’t stop thinking about the mistakes he’s done. About all the people he couldn’t save.
And no amount of pie and booze can fix that.
But there are days when Sam looks at him with the same awe in his eyes as when they were kids. As if Dean really was Batman and not his brother in a worn t-shirt.
Days, when Cas laughs at his jokes even though he ‘doesn’t understand that reference’, and the world seems better because of what they do.
So, he keeps going. Because these things are worth fighting for.

Obrázek uživatele Blanca

Fight or Flight, Don't Freeze

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

"Again!"
There! a surge of emotions let Maddie know where her attacker was a split second before his blow landed.
"I almost had it this time," she stated, picking herself up.
"Your reactions are not quick enough for this."
"I'm blindfolded and your emotion are covered until last second."
"Have you tried listening to my steps?"
"No," she admitted sheepishly. "I was too focused..."
"Again then."
This time she listened and as she felt the attack coming, she leapt at him... and he threw her down.
"Evade, if you can. Rashness will make you a hero - but a dead one."

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Gilnar

Achievement unlocked

Fandom: 
Drabble: 

Jeden spešl den. Sotva se ráno objevil mezi ostatníma, mu všichni gratulovali. Dostával dary, nemusel nic dělat, všichni z něj měli radost a byli na něj děsně hodný. Spešl oblečení, spešl jídlo, slavnost, rituály. Dokázal to! Postoupil o další... Bylo hodně takovejch, co dokázali to samý, ale stejně to byl důvod k oslavám. Měli z něj radost a on ze sebe taky. Nacpal a napil se dosyta dobrotama, až mu bylo trochu blbě. Před spaním si vyskládal dárky na noční stoleček, aby ho hned ráno hodily do nálady.
Zejtřek bude už zase obyčejnej, ale stejně si Pavel narozeniny mega užil.

Obrázek uživatele Lejdynka

Ve válce

Drabble: 

Jeden den hrdinou,
s věncem vavřínovým
druhý den vyhnancem
co se krčí v křoví
s očima ulekanýma
kdo ví ?

Jeden den hrdinou,
ten má pušku a bodák
druhý den z mládence
dohola voják
s ušima ukřičenýma
krááááááááák

Jeden den hrdinou
co smrt má v ruce
druhý den vlastní
mu krvácí srdce
s rukama polámanýma
v půlce

Jeden den hrdinou
v zákopech zakopaným
druhý den na břehu hoře
jak odpad vyvržený
z moře

Jeden den hrdinou
na pásce věnce
druhý den mrtvolou
skučící tence
mřence

Jeden den hrdinou,
druhý den vojákem
třetí den tulákem
čtvrtý den kostrou
pátý den
všichni zahynem

Obrázek uživatele Lady Lestrade

Na barvě nezáleží

Úvodní poznámka: 

Navazuje na má loňská a letošní drabble o Múze a jejím mladém spisovateli.

Drabble: 

Mladý spisovatel vzhlédl ke stropu a trpělivě čekal, až se Múza dosměje.
“Máš dokonce i křidélka na helmě!” komentovala, zatímco si otírala slzy.
“Kostým Kapitána Ameriky z původního komiksu je perfektní pro jednodenní charitativní akci.”
“A já budu tvůj Winter Soldier?” Rádoby svůdně zahýbala obočím.
“Bohužel ve tvé velikosti měli jen Wonder Woman...”
“Ne. Ta je DC.”
“...Kapitánku Marvelovou...”
“V žádném případě! To bylo velké šlápnutí vedle.”
“...Spidermana...”
“Vypadám jako patnáctiletý kluk?”
“...A Gamoru.”
“Gamoru? A budeš mě mít rád, i když budu zelená?”
“Samozřejmě. A navíc se asi budu cítit o něco bezpečněji, než kdybys šla za Černou Vdovu.”

Závěrečná poznámka: 

Vysvětlivky: Marvel a DC jsou dvě velká studia vlastnící práva na různé superhrdiny.

Wow, netuším proč, ale tohle drabble bylo nějak po čertech těžké. Uf. Z mých asi dvaceti variant mi ani jedna nepřišla dobrá. :D Asi skvrny na dubnovém slunci. :D

Obrázek uživatele Rorico

Den nekončí

Fandom: 
Drabble: 

"Tenhle orel se popálil o dráty. Uzdraví se, ale už nebude létat. Musí zůstat tady na stanici."
"Dobrá, necháme si ho tu. Díky doktorko."

"Tak poslední bizon naočkován a označen. Kolik jich to bylo?"
"Třicet doktorko. Fakt díky za pomoc"

"Ten sražený vlk se uzdravuje dobře. Kosti mu dobře srůstají a otok na čelisti už zmizel. Ještě dva týdny a bude moct zpět do přírody.
"Nebojte doktorko, bude mít dobrou péči."

Uf tak pro dnešek hotovo. Dlouhý den, ale stál za to.

Ve 2:30 zvoní mobil
"Haló? Pes se potkal s urzonem? Dobře, přivezte ho, ty bodliny mu vytahám."

Závěrečná poznámka: 

Inspirováno seriálem na National Geographic Wild :)
Veterináři jsou takoví naši hrdinové a pro (nejen) naše mazlíčky a zvířata udělají cokoliv. Ať už jsou jakkoliv velká, nebo divoká.

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Poslední skutek má být dobrý

Úvodní poznámka: 

Z předchozích drabblů:
Měsíc puknul a svět zaplavila snová matérie.
Věci ožily a ovládly svět.

Drabble: 

Bílý jemný prášek pronikl přes spáry starého vězeňského autobusu.
Seděl jsem na kožené sedačce a nevěřícně jsem ho pozoroval.
Pak se autobus vzepjal. Plechy zaskřípěly a sklo popraskalo.
Náraz se mnou mrštil o strop.
Křik, pláč, rachot.
Autobus na střeše ještě chvíli popojížděl, prorazil svodidlo a zůstal viset nad propastí.
Když vše utichlo, uslyšel jsem ji plakat. Ležela kousek ode mne.
Doplazil jsem k ní. Autobus na protest zaskřípěl.
"Pomoc," zašeptala, když mě spatřila.
Zvedl jsem se na kolena a objal ji svýma velkýma spoutanýma rukama.
Z posledních sil jsem ji vytlačil k okýnku a vyhodil ven.
Rovnováha byla porušena.

Obrázek uživatele Klav

Rozpolcený

Fandom: 
Drabble: 

„Vzhůru do víru velkoměsta!“ zavelí dáma s kloboukem, když obejdou obchoďák ze tří stran a (konečně!) najdou funkční vchod.
Doktor se podívá směrem k poliklinice, výčitky jemně nahlodávají svědomí.
„Možná bych přece jen měl jít k pacientům...“
Žena se zarazí, podrážděně zamračí.
„Takhle se stavíte k dobrodružství? Celé dny sedíte v ordinaci a teď, když můžete být hrdinou, byste najednou utíkal?“
Bez dalšího slova se otočí a začne si razit cestu davy nakupujících.
Muž zůstane stát, rozpolcený mezi možnostmi, mozek uhání na plné obrátky.
„Já myslím, že doktoři jsou taky hrdinové,“ usměje se na něj chlapec povzbudivě.
No jo, hrdinové...

Závěrečná poznámka: 

Já vím, je to trochu pochmurné... Obávám se, že mi to letos úplně nepíše, respektive se mi nedaří naladit na pohodovou vlnu, na které měl příběh jet. Postavy si navíc dělají, co chtějí - ta, která měla být původně super kladná, dokáže být občas pěkná mrcha, a doktor ji v tom odmítá podporovat :). Zatím chci pokračovat, už jen pro ten zážitek, kam až mě postavy a témata zavlečou, jen bych ráda takhle narovinu varovala, že z toho může vylézt ledacos (slibuji, že se pokusím být soudná a když tak to včas ukončit, kdyby to opravdu nikam nevedlo).

Obrázek uživatele Owlicious

Věrný v málu

Fandom: 
Drabble: 

Nebyl bojovníkem.
Nebyl patriarchou.
Nebyl vyvoleným.
Nebyl významný a rozumu měl jenom tolik, aby to věděl.
Byl služebníkem.
Byl dobrým správcem.
Byl pokorný.
Byl tím, kdo potřebuje pomoc a jméno mu prozradilo, kde ji hledat.
Mohl být zahořklý.
Mohl úkol odbýt.
Mohl jet někam blíž.
Mohl doufat, že získá tučnou odměnu, když dědictví ztratil.
Místo toho cestuje zpátky do země původu svého pána.
Místo toho nemyslí na sebe, ale na toho, kdo mu sebral naději.
Místo toho se trápí tím, jak vybrat tu pravou nevěstu.
Místo toho obrací oči k nebi v prosbě o znamení.

Vybere tu, která napojí velbloudy.

Obrázek uživatele Modřínka

Pod sluncem

Úvodní poznámka: 

Tak směsí pustou volným krokem spěli
jsme v dešti mezi stíny zamyšlení,
O žití příštím naše řeči zněly.

Drabble: 

To léto slunce spálilo úrodu. Mladý obchodník prodává obilí za desetinásobek. Vesničanům se dají na pohled spočítat žebra.

Boccaccino di Chellino vyrůstal v hladu. Když se v patnácti odebral do Florencie, řekl si, že nikdy víc.

Jeho truhla přetéká zlatými floriny. Další a další nebožák přichází s prosbou o pomocnou ruku. Boccaccinova prázdná dlaň vyžaduje obchod.

Našel si krásnou ženu, která nikdy nestrádala. V jemných rukou měnila peníze v perly.

Vittorovi je osm, když mu ten muž dá kus chleba. V jeho domě už týden zpívá ticho.

Rána na zádech ho probudí ze vzpomínání. Jeden dobrý skutek tisíc špatných nespraví.

Závěrečná poznámka: 

Posledně jsme vařili, teď budeme mrznout v bahnu. To bahno jsem tedy nakonec vynechala, ale jsme prosím vás v třetím kruhu pekla - déšť, bahno, zima, Cerberus stahuje hříšníky z kůže a tak.
Ani nevím, kam s tímhle mířím. Kdyby nebylo téma takové jaké je zítra, tak v tomhle příběhu asi nějak pokračuji.
Úryvek z Božské komedie v překladu od Vrchlického.

Zabiják cukr

Fandom: 
Drabble: 

Cukr je zabiják. Snížím jeho přísun.

Snídám.
Dopoledne probíhá zatím dle plánu.
Obědvám.
Odpoledne zatím také podle plánu.
Večeře.

A teď to přichází. Půjdu si pro něco sladkého, nebo nepůjdu?
Otevírám skříň na dobroty. Sušenky, čokoláda, bonbony, chipsy. Ne dneska se udržím a nic si nedám. Jdu něco dělat, ale začne mě honit mlsná. Otevřu skříň. Polomáčenky? Ne, zavři to. Dám si Caro, to je vlastně také taková dobrota. A co k němu? Ty sušenky? Ne! A jen malý bonbónek?

A už vím, vyčistím si zuby a už nebudu moct. Rovnou se vykoupu. A je to.

Dneska jsem to zvládla.

Obrázek uživatele Aveva

Být vládcem džungle!

Fandom: 
Drabble: 

Sedm banánovníků má dohromady dvě stě sedm listů. Kniha měla dvaačtyřicet stránek.
Knihovník usoudil, že první krok k nápravě musí spočívat v odhalení, které z těch živoucích listů byly před okamžikem vysušenou knihou. Nějaké reziduum zůstat muselo!
Sestavil židle do pyramidy, aby se dostal nahoru. Probíral se listovím. Hledal řešení.
Když klapla klika, zbrkle přešlápl.
Židle se sesypaly.
První, co jeho vedoucí po vstupu do místnosti zaujalo, tak byly jeho nohy houpající se v průvanu.
“Hrajete si tu na Tarzana?” zeptala se zvědavě chvíli předtím, než zpocené ruce sklouzly po tvrdých listech a on žuchl na podlahu jako zralý banán.

Závěrečná poznámka: 

Utrpení nejmladšího knihovníka chronologicky
První díl
Druhý díl
Třetí díl
Čtvrtý díl

Odvážný čin pojistného úředníka Kučery

Fandom: 
Drabble: 

Pan Kučera nebyl statečný člověk, naopak, on sám by jako první přiznal, že je tak trochu přizdisráč. Ano, možná byl suchar, ale od úředníka z pojišťovny se snad neočekává, že bude ve svém volnu zápasit s krokodýli!
Jenže i pan Kučera toho měl dost, všechny ty zprávy v novinách, všechny ty lži a podvody. Poprvé v životě cítil... vztek. A měl chuť něco udělat.
Něco. Cokoliv.

Tmavé dveře v temné uličce. Zaklepal podle smluveného kódu. Drsný chlápek si ho přísně změřil a zkontroloval jeho doporučení.
Pan Kučera přešel místnost a nebojácně se postavil před muže myjícího sklenici.
"Jedno pivo, prosím."

Obrázek uživatele Naughtilus

Just for one day.

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ja vazne taky jednou napisu cesky, slibuju!

Drabble: 

One brought beer.
Another two brought a variety of snacks.
Another would later order pizza, following a lengthy argument about toppings.
One brought a beautiful set of miniaatures.
Another brought an evergrowing folder full of notes, plans and outlines.
They all brought pen and paper.
They all brought dice.
They all brought good mood.
And for one Sunday, just like every week, they became knights, wizards, rogues and all kinds of things they were not.
And on Monday morning, bleary-eyed, half-asleep, they all got in their cars and re-entered their dull everyday existence, carried by daydreams of their next session.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Karin Schecter

Každodenní odvaha

Fandom: 
Drabble: 

"Tak co, už máš přítelkyni?" ptá se babička pokaždé, když přijede na návštěvu.

"Syn od kolegyně se bude o víkendu ženit." maminka nenápadně zkouší nadhazovat podobné poznámky každý druhý týden.

"Kdybys viděl ty kozy..." neušetří si komentáře kolegové.

"No tak, nekecej! Musí se ti přece nějaká alespoň líbit!" naléhá kamarád.
"Co tě znám, tak o žádných ženských nemluvíš," přitakává druhý.
"Jestli chceš, tak ti pomůžu vytunit Tinder," pokračuje první. "Je to takový blbý, když jsme oba zadaní a ty pořád nic..."
Zatnu pěsti. Zhluboka se nadechnu. Třikrát jen na prázdno otevřu pusu, než konečně nasbírám odvahu.
"Jsem gay."
Následuje ticho.

Závěrečná poznámka: 

To byl první. A teď ho to čeká ještě asi tak milionkrát.

Obrázek uživatele Voldemort

Na poslední chvíli

Úvodní poznámka: 

Možná si pamatujete, že Hermioně hráblo a zapálila hrad. A tohle se dělo pak...

Drabble: 

Sbíhali se na nádvoří. Nikdo pořádně nevěděl, co se děje. Hoří, prý někde u astronomické věže. Justina ale víc trápilo, že nikde nevidí Hermionu. Když někoho léta špehujete, přepadne vás minimálně lehká nervozita, když vám zmizí z dohledu. V duchu sčítal nebelvírské, viděl Pottera a Weasleyho, ale ona s nimi nebyla. Mysli!
Včera ji viděl na hodině. Vypadala hrozně, jako poslední dobou pořád.
Od doby, co měla školní trest se Skrkem...
Od jeho kabinetu je to k věži přímá cesta...!
Rozběhl se. Oklikou se dostal k druhému vchodu, schody bral po třech.
„Grangerová!“ zařval, když viděl, že se chystá skočit.

Závěrečná poznámka: 

Ano, Skrk učí lektvary, takže by měl mít kancl ve sklepení (a to je do věže sakra štreka), ale prostě nemá, jasné? :D

Pro jistotu téma: Justin byl už jako ubohý prváček zrekrutován jako udavač a špeh, takže škodil všem okolo, v posledních letech specificky Hermioně. To ale neznamená, že ji nechá udělat takovou blbost jako skok z věže, rozhodne se tedy k hrdinskému výkonu.

Obrázek uživatele Dr. Dark Current

Hlavu nosíme pro parádu

Úvodní poznámka: 

Nevím jestli je to jen výjimka mojí hlavy, ale hrozně snadno zapomínám co sem slíbil a často slyším, že hlavu nosím jen pro parádu :D

Bohužel ani v práci to není o moc lepší...

Drabble: 

Tady pán všech temných proudů měl jednou vést svůj první meeting, ve kterém měl popsat svou propracovanou metodu pro akcelerované testování elektrolytických kondenzátorů.

Ale co čert nechtěl, nějak se to vykouřilo z hlavy a první uvědomění, že je to už dnes, přišlo až když mnou přiběhl kolega, že za 5 minut začínáme. V tu ránu by se krve nedořezali.

„Vždyť já nemám ani prezentaci!“

Koktavou angličtinou se pokouším vařit z vody, když v tom kolega duchapřítomně převezme slovo a s perfektní improvizací nakrmí vedoucího tolika obecnými informacemi, že je meeting brzy u konce.

Byl to můj největší hrdina toho dne!

Obrázek uživatele Gwendolína

Okamžik zlomu

Drabble: 

Azirafal zjistil, že Crowley dokáže být výborný společník. ALE uměl být tak zlomyslný!
Crowley chtěl zachránit děti před potopou. ALE pořád ještě to byl démon.
S nikým jiným na zemi se nemohl bavit tak otevřeně. ALE zároveň si byl jistý, že mu Crowley rozhodně neřekl pravdu například o tom, jak to skutečně bylo s požárem Alexandrijské knihovny.
Crowley během Francouzské revoluce zachránil jeho živ... pozemské bytí. ALE Gabriel ho při každé své návštěvě nezapomněl důrazně varovat, aby se před ním měl na pozoru.

Crowley zachránil jeho vzácné knihy z vybombardováného kostela... A pro Azirafala přestala tím okamžikem všechna "ale" existovat.

Závěrečná poznámka: 

Doufám, že je v tom téma aspoň trochu vidět, trochu mi vysublimovalo.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Začátek?

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní, bez nároku na bod.
Tohle téma by se mi mnohem více hodilo spíš ke konci na velké finále... no ale co už. Člověk musí pracovat s tím, co má.
Dneska se podíváme opět do minulosti, tentokrát ještě hlouběji před
Kéž by alespoň na chvíli bylo ticho.
Varování: šikana, domácí násilí, emoční a fyzické týrání

Drabble: 

Ten den poprvé nebrečel.
Vysloužil si několik pochval učitelů. To nebylo dobré. O to horší ho totiž měla čekat přestávka. Rozšlápli mu brýle, zlomili nos a obrali ho o svačinu.
Doma to nebylo lepší. Nejdřív mu vynadala matka. Za rozbité brýle a zakrvácené tričko schytal spršku nadávek. Umlčela ji až otcova facka.
Otec vypadal téměř směšně. Mezi skvrnami špíny nebyla vidět původní barva jeho tílka. Byl značně přiopilý a na hlavě mu poskakoval ten směšný účes. Znechucené „Budižkničemu!” následovala další facka. Na tváři cítil štípající otisk ruky. Odešel. Dlouho jen ležel na posteli.
Jako by se v něm něco zlomilo.

Závěrečná poznámka: 

Začátek série najdete tady.

Jak tam zítra vecpu Antikoncepci pro veverku, to fakt nevím.

Obrázek uživatele Red Knight

Intriky, pletichy, pikle

Úvodní poznámka: 

Navazuje na Situace se opakuje.

Snad se tím trochu vysvětluje ta záležitost s alchymistou a přívěskem z kouzelkého kovu akkaru. :D
Jo a musím se přiznat, našel jsem při aktualizacích menší error. V některých loňských drabblech se objevil týpek z taverny jménem Kasio. Jeho jméno se během roku změnilo a jde o našeho letošního alchymistu, Kasandra... Zkusím to poopravovat, ale kdybyste někdy našli některé z těchto jmen, vězte, že blázen jsem já a ne vy, a že jde stále o stejného člověka. :D

Drabble: 

„Rozkošná cetka,“ pohrával si Mirius Bish, královský rádce, mezi prsty s bílým přívěškem z magického kovu. Sám neměl nadání a nedokázal vycítit energii, vycházející z akkaru, ale poprvé za mnoho let proto necítil hněv. Tentokrát totiž bude magie stát na jeho straně proti kouzelníkům. Jednou bude on tím hrdinou.
„Proč mě tu ještě držíte?“ ozval se v tu chvíli alchymista.
„Držíme?“ zopakoval rádce naoko sladce. S pomocí alchymisty a jeho kouzelného řetízku by mohl krále zcela ovládnout a ujmout se vlády, aniž by vzbudil sebemenší pozornost.
„Ale kdepak, mladý muži, to je veliké nedorozumění. Potřebuji od vás jen drobnou laskavost.“

Závěrečná poznámka: 

Ani na jeden den

Fandom: 
Drabble: 

Kdybych mohla
zabít pro tebe zlého draka
přinést ti srdce ptáka ohniváka
odehnat od tebe temné stvůry
plamenem spálit tvoje chmury
bylo by to tak hrdinské, šlechetné
a snadné
jednou zazářit
a žít pak šťastně až do smrti

Nejsem hrdina
ani na jediný den
I pro tebe budu
jen součástí každodenní nevzrušivé všednosti
banální a pořád přítomna
jak židle u stolu
záclony na oknech
asfaltový chodník před domem
Nejsem zachránce
můžu jen bezmocně
trpět tvou bolestí
a snášet s tebou i nejhorší z dnů co nastanou
nic víc
Ale žít aspoň občas
aspoň trochu šťastně
až do smrti
můžeme zkusit

Stránky

-A A +A