DMD č. 12 pro 12.4.2011 Téma: Nektar a ambrózie

Rozhovor bohýň

„Jeden po druhom; generácia za generáciou... nikdy sa nepoučia,“ vzdychla si múdra Aténa, keď pozorovala nešťastie padajúce na hlavu pyšnej Nioby, dcéry Tantala. „I jej otec bol taký,“ dodala zamyslene, obrátiac svoj pohľad k hostine bohov – ambrózii a nektáru. „Nevážil si cti, akej sa mu dostalo, chcel stále viac a viac. Obaja skončili nešťastne.“ Afrodita sa v odpoveď usmiala. „Ambrózia a nektár sú iba pre nás; akékoľvek ich účinky či využitie – pre smrteľníkov sa nehodia. Nevedia, čo s nimi. Ich osud je iný. Nech zabudnú na to, čo je naše a nájdu útechu v láske.“ Krásna bohyňa pokynula svojmu synovi.

Fandom: 
Rok: 
2011

Po zavíračce

Sedí Mickey a Donald na autobusové zastávce.
„Hej Donnie, moje máma mi vždycky říkala, že život je jako ambrozie, nikdy nevíš, jak by chutnal po druhý.“
„Micko, ale Ambrožka není jedovatá, dneska ráno od ní odcházel.“
„ Ale jinak byla máma moc chytrá paní.“
„Byl si někdy s holkou, Micko?“
„Za jednou jsem běžel s nektarem.“
„A dohonil si ji?“
„Ne. Ale nebudeš tomu věřit, ale já utíkal jako vítr, od toho dne, když jsem někam šel, tak jsem utíkal.“
„Slyšel si, co o mě řekl ten hostinský, když nám nechtěl nalejt další nektar, Micko?!“
„Pro hlupáka každý hloupý, Donnie.“

Rok: 
2011

Pokrm kráľov

Jesse zhodil tašku, prebehol cez dom ako víchor a bežal ku potoku. Leslie tam už naňho čakala. Niesla v ruke balíček.
"Čo to je, Leslie?"
"Vaša výsosť nesmie byť taká zvedavá," uškrnula sa naňho. "Dozvieš sa to až v Terabitii."
"Som zvedavý."
Prehupli sa na hojdačke ponad potok. V lese akurát rozkvitali podivné žlté kvietky a vyzeralo to tam ešte kráľovskejšie než obvykle. Vyšplhali sa do pevnosti, s hrdosťou sa rozhliadli po ich ríši a Leslie rozbalila balíček. Vo vnútri boli rybacie sendviče a fľaša s pomarančovým džúsom, celé zabalené do kockovaného obrúska.
"Dá si vaša výsosť ambróziu a nektár?"

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Blanca

Hodina lektvarů

„Pokud si někdo myslíte, že máte svůj Nektar hotový, tak aby obstál v inspekci, dejte mi vzorek ve flakónku na katedru,“ prohodil Snape.
Havraspárští studenti si vyměnili nejisté pohledy a několik třesoucích se rukou uchopilo naběračky, aby udělali, co po nich obávaný profesor chtěl. První z nich však k profesorovu stolu kráčel se vztyčenou hlavou a úsměvem na rtech.
„Vy vypadáte neuvěřitelně sebejistě. Přesvědčíme se, jestli máte proč. Dejte si doušek svého božského nápoje.“
Student profesorův rozkaz splnil. V tu chvíli se to stalo:
„Z pana Ambrože se nám stala slečna Ambrózie…a to jsem si myslel, že nejhloupější je Longbottom.“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Amy

Vynález

„Vítejte.“ Postarší muž se zlehka uklonil.
“Jmenuji se Ambrosius. Přátelé mě však oslovují Ambrósie. Přejete si něco k pití?“
Němé přikývnutí. Doctor netušil, proč ho TARDIS zavedla zrovna sem. Vadilo mu to. Nebyl rád, když něco nevěděl.
Z myšlenek ho vytrhlo cinknutí poháru umístěného na stůl. Napil se a prudce se rozkašlal.
“Co to je?“ zeptal se, jakmile byl schopen promluvit.
“Tomuto nápoji se říká nektar. Pravda, je poněkud hořký.“
V Doctorově hlavě v tu chvíli zablikala pomyslná žárovička. Už věděl, proč ho TARDIS zavedla zrovna sem.
Zhluboka se nadechl.
“No, a nechtěl byste do toho zkusit přidat trochu cukru?“

Fandom: 
Rok: 
2011

Okamžik volby

Dívala se na něj úkosem a choulila se jako poraněné ptáče.
Rozhodně k ní přistoupil.
“Vyhráls,” přiznala.
Jeho rty se prohnuly v seběvědomém úšklebku. Vítězném.
“Máš na výběr,” pokynula ke stěně, “Nektar, či Ambrozii.”
Zamračil se.
“Je v tom trik.”
Pokrčila rameny.
“Vyberu-li si věčný život, bude ze mě za pár desítek let troska.”
“Pak vol věčné mládí.”
“Zvolím-li mládí, zvolím stagnaci. Od toho okamžiku bude vše stále stejné.”
“Cesta tě poučila,” ušklíbla se ona, “Volba je tvá.”
Její tělo se napřímilo a získalo zpět veškerou ztracenou důstojnost.
Jeho ramena poklesla.
Dostal, pro co přišel. Navěky strnulý v okamžiku nerozhodnosti.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele ioannina

Mana nebeská

Po týdnu hladového putování, kdy jedl jenom placky z žitné mouky, ovoce nasbírané u cesty a, z nezbytí, solené ryby, které mu nechutnaly tak strašně moc, že si je kolikrát raději odpustil, zvlášť když se mu nepovedlo rozdělat oheň, a tak si je nemohl ohřát, aby aspoň náznakem připomínaly jídlo, po takhle hubeném týdnu se už Anzelm nedočkavě těšil na první opravdovou bjørkhallenskou večeři.
Byly slanečky. Studené.
Zaskučel – a spokojil se s chlebem. Snad zítra...
Uzenáče.
A tak to šlo den za dnem.
Až dnes. Anzelm se doloudal do refektáře, u dveří začichal – a rozusmíval se jako měsíček.
„Borůvkové koláče!“

Fandom: 
Rok: 
2011

Počátky poustevníka

Už nevěděl, kdo dostal ten nápad s jeho jménem. Pro sv. Paznehtula to v každém případě znamenalo odejít do pouště - lidé vaši svatost přijmou mnohem snáz, když vás nemají dennodenně na očích (proto jako svaté málokdy označují ještě žijící osoby). Novopečený poustevník si zprvu nebyl ve své roli zcela jist - k tomuhle nedostanete brožurku s návodem a odbornou instruktáž. Ale bylo to snažší než čekal - v poušti byly houfy malých bohů, ochotných pro získání byť jediného věřícího udělat cokoliv. Nabízeli mu nektar, ambrózii i různé rafinované rozkoše. Přesto byl rád, když se objevil Angus. Z té samoty už málem bláznil.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Innes

Pomsta je sladká

„Co vy tu tak brzo pane Kraussi?“ zeptala se Mája.
Banshee se jen usmál.
Odemkla dveře a oba zůstali překvapeně stát. Kolem nohou jim totiž náhle proudili pidimužíci a odnášeli si tučnou kořist – maso, zeleninu, židle a také malou lahvičku plnou světélkující tekutiny. Dívka se vzpamatovala jako první.
„Skerászové? Co tu zas ty malé mrchy dělají. Lee! Kde jsi?“
Vyšel z kuchyně.
„Kolik toho ukradli? A nebyla ta lahvička náhodou tvoje slavná tajná přísada?“ ptala se rozhořčeně.
Incubus se ušklíbl a podal panu Kraussovi nějaký papírek.
„Projímadlo Ambrosie,“ přečetl klidně, „Dejte si náš nektar, pohnojíte hektar.“
Mája se skácela smíchy.

-----------------------------------------------------------
Pozn: Skerászové jsou mnou vymyšlení tvorečci, kteří žijí ve starých sklepích a vše co potřebují k životu (hlavně jídlo a něco na spaní) prostě ukradou.(Proto se tak často lidem ztrácejí ponožky a studentům jídlo z kolejních ledniček.)

Rok: 
2011

Lahodný pokrm

Nektar a Ambrózie, nápoj a pokrm bohů. Nápoj a pokrm nevýslovné chuti… Každému mohou být symbolizovány něčím jiným…

Čvacht! Stačilo mu jen droboučké zčeření jezerní hladiny a už ji pevně držel. Malou chviličku se kroutila, ale proti jeho dlouhým obratným prstům neměla žádnou šanci. Snad ještě nikdy mu žádná neunikla, vždycky je lapil neomylně, s rychlostí myšlenky.
Ostré zuby se zakously do měkkého syrového masa, pramínek slaďoučké chladné krve mu stekl po bradě a on rozkošnicky polykal a ohryzával svou dnešní večeři.
„To jšme ši pošmákli! To jšme še nabaštili! Miloušká šťavňaťoušká rybiška! A jak chutňoušká, můj milášku! Glum, glum!"

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Tess

Oběd s lidskou tváří

"Tak pojď, malá."
"Mééé," protestovala koza. Dovnitř se jí nechtělo.
"Ale no ták."
Ošetřovatel ji přitáhl k napajedlu. To vyhodnotilo její výšku, váhu a věk a automaticky vyplivnulo odpovídající dávku výživného roztoku.
"Taky bys radši seno, co?"
No jo, optimalizace výživy už se projevuje i v ZOO. Ale ještě mohlo být hůř... a pro masožravce taky bylo. Napadnout to mohlo jenom Zelené. Samozřejmě to prosadili ve spolupráci s Katolickou stranou - dle slov "Vlk bude přebývat s beránkem" udělali ze všech šelem vegetariány.
Je smutný pohled na vlka apaticky žvýkajícího svou dávku sóji.
Ale...
Vlk se nažral a koza zůstala celá.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Anne

Otrávený šíp

Poznámka: Bjb, botanicky asi naprosto nesprávně

Old Shatterhanda postřelil šíp. Indián, co jej zasáhl, mířil na jiného a popravdě netušil, že někoho dostal. Úskalí plížení.
Vinnetou se skrýval poblíž.
Útočník se vzdálil (asi za svou kořistí). Pravděpodobně už nehrozilo nebezpečí.
Naklonil se nad svého bratra a prohlížel si ránu po šípu. Bylo to jen mělké škrábnutí, avšak zkušené oko rozpoznalo, že hrot šípu byl otráven. Očistil trochu krve z ramene. Bude potřebovat amrózii. Měli štěstí, že se zrovna plížili v jejím porostu. Přiložil několik utrhlých snítek na ránu a vše ovázal kusem látky. Takhle bude Old Shatterhand muset vydržet do tábora. Tam mu poskytne léčivý nektar.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Galadion

Nesmrtelný detektiv

Ozval se výstřel.
"Holmesi!" zakřičel Watson a vrhl se k příteli, který padl do křoví.
"Těší mě váš zájem, milý Watsone, ale nic mi není."
"Ale... jak je to možné? Vždyť vás zasáhl!" zvolal Watson.
"Říkal jsem vám, že kokain má zázračné účinky a prý dokáže člověka činit nesmrtelným," řekl a zavrávoral.
"Taky vám to zatemňuje mozek," odvětil Watson a obratně Holmesovi z kapsy vyndal mahagonovou krabičku, ve které zel otvor. Rozpřáhl se a Holmes jen s otevřenými ústy sledoval, jak krabička opisuje oblouk a mizí v lesíku.
"Protentokrát vám to zachránilo život, ale jako lékař vám kokain provždy zakazuji!"

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Ness

Není nad dobrou radu

A/N: Tentokrát to kolem zadání fakt jen prošlo. Teda spíš proběhlo.

To je ze začátku samé ťuťu-ňuňu, všechno, co udělají, je roztomilé a úplně úžasňoučké. Stačí pohled vlahých očí alá "Co jsem udělal, že se zlobíš?" a rázem je odpuštěná zabahněná chodba i bordel v obýváku. Jenže ty ženský si za to můžou samy! Jak říkávala máma, pevná ruka musí být hned od začátku. Pak fňukají, že je jejich drahoušek neposlouchá. I když kdo by se jim divil, stačí jen ty debilní a děsně kůl jména, co jim dávají, hlavně originálně, že jo.
Cvičitelka Ústavu pro nápravu nezvladatelných psů se naposled v duchu ušklíbla a rázně zavelela: „Nektare, Ambrózie, k noze!“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele may fowl

Božský všelék

Některé dny stojí za starou bačkoru. Tehdy tě život míjí jako nekonečná řada prázdných slov. Tváře, místa a věci se slévají do barevných šmuh jako plastelína… Výsledkem je šedá. Bolest se střídá s otupělostí. Nevíš, co si myslet, co dělat, co říkat. Často ani nedokážeš poskládat větu. A když se tě kamarádi zeptají, jak se máš, netušíš, co říct.
Když hormony dobré nálady stávkují, zkoušíš jejich tvorbu trošku nakopnout. Tvoje metoda je prostá a zaručeně ti i v ten nejdivnější den poskytne kousek božského opojení. Nepotřebuješ prášky, nepotřebuješ alkohol, nepotřebuješ chlapa. Stačí podlehnout jedné z nejdostupnějších a nejnevinnějších drog – čokoládě!

A/N: Jakožto zakladatelka Sdružení čokoholiků jsem si nemohla pomoct! :)

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Ebženka

Alespoň jednou okusit

pozn. je mi líto, že jsem tak morbidní, ale už jsem nevěděla kudy kam, a BJB.

Ta vůně ho volala, vábila. Ale bažina není bezpečná. Dusný vzduch kromě medově hnilobných výparů nese i předtuchu smrti.
Komáři bažinu považovali za domov. Ano, ta dotěrná cháska, tichá hejna podpantoflových taťků srkajících sladkou šťávu z květů, a vedle nich agresivní, neustále bzíkající a krvelačné matrony, schopné letět kilometry kvůli jediné kapce krve, aby nakladly do smrduté louže další vajíčka.
Vonělo to... vonělo to nejen jídlem, pokrmem hodným bohů, ale taky trochu vzrušením z podstupovaného rizika, a ta vůně rozpalovala krvomízu v jeho tělesných kanálcích halucinogenními představami všech myslitelných slastí...

Cvak.

Nožka uvízlá v kleštích masožravky se cukala ještě chvilku.

Fandom: 
Rok: 
2011

Nudná byrokracie

pozn. aut. č. 1.: nevím, proč mne napadlo zrovna tohle a tenhle fandom. Nicméně, není to klasický Sherlock Holmes, spíše ten bbc. Jo a odehrává se to v dobách školních let.
pozn. aut. č. 2.: snad to není moc velké odchýlení od tématu.

„Pane Holmesi, můžete vysvětlit důvod žádosti o uvolnění ze sportovního kurzu?“
Mycroft Holmes neváhal s odpovědí. „Jsem silný alergik. Podrobnosti naleznete v přiložené lékařské zprávě.“
„Píše se zde, že jste alergický na rostliny rodu Ambrosia.“
„Ano, jsem.“
„Na nektar alergický nejste?“
„Možná.“
„Každopádně, žádost se zamítá. Z lyžařského kurzu vás neuvolním.“
Mycroft Holmes tiše zaúpěl. Sebral původní žádost ze stolu a předal řediteli další dokument.
„Trpíte horskou nemocí?“
„Ano.“
„Můžete se zdržovat v nížinách. Na kurz pojedete.“
Mycroft předal další dokument.
„Co má znamenat trpí nevolností ve vše druzích dopravních prostředků? To vám také neuznám.“
Mycroft si povzdechl. „Přijímáte úplatky?“

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Marek

Nápoj…

Poznámka: Všem se omlouvám, vím, že mi Voldemort vůbec nejde, ale nic lepšího mě nenapadlo.

„Takže chcete, abych se pokusil namíchat bájnou Ambrózii, podle tohoto tajného receptu Můj Pane?“ Zeptal se zvědavě Snape, a uklonil se před Pánem Zla.
„Samozřejmě. Jinak bych tě nevolal!“ Pán zla zřejmě nebyl v dobré náladě.
„A smím se poníženě zeptat, kde jste k němu přišel?“ Zkoušel své štěstí Mistr Lektvarů.
„Můžeš, ale neřeknu ti to.“ Odbyl ho.
„Můj Pane? A co to je Ambrózie?“ Nevydržela to Bellatrix.
„Ambrózie, má Bellatrix, nápoj, který je podle legendy nektarem bohů. Má tak úžasnou chuť, že se po jeho vypití staneš nesmrtelným. A já jsem teď jediný, který má na jeho namíchání recept!“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Birute

Lenivé odpoledne

Ambrózie připomínala chutí pšeničný chléb, vlastně i tvarem a vůní, ale byla to ambrózie. A i když nektar chutnal po vodě z pramene, byl to božský nápoj.
Slunce příjemně hřálo, zdálky bylo slyšet ozvěnu moře a klučina, který jednou bude známý jako Řecko, položil spokojeně mámě hlavu do klína a poslouchal, jak vypráví třeba o Alkméně, kterou miloval Zeus a která porodila nejsilnějšího z hrdinů Hérakla − přitom mu máma dala pusu do kadeřavých vlasů a klouček v duchu počítal: Danaé, Létó, Léda (které se mu trochu pletou), Semelé, Antiopa a nymfy, spousta nymf, Maia, Eurynomé... Kam se hrabe počítání oveček.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Aveva

Společenská sezona

Tá da da dá da dá!
Ozve se, když se přiblížíte ke zdi. Visí na ní plakát.
UDÁLOST SEZÓNY!
Řvavě rudé písmo. Vepíše se na vnitřní stranu očních víček.
LIBUŠIN JARNÍ PLES!
Poslední slovo sjelo při tisku o tři milimetry níž.
NEJVYBRANĚJŠÍ SPOLEČNOST!
Ale přijít může každý, kdo si zaplatí lístek, vstupné je drobným písmem připsáno pod čarou.
KATERING MÁ NA STAROSTI NEKTAR A AMBROZIE S.R.N.!
Záruka exkluzivity a malých porcí, jak je známo.
JEŠTĚ DLOUHO BUDETE VZPOMÍNAT!
Ruka se natáhne a strhne plakátek ze zdi. Na rtech vykvete zlomyslný úsměv.
ZARUČUJEME -BUDETE SE BAVIT!
…nebo možná ne.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lady Vader

Večeře u Mistra Yody

Anakin byl v Chrámu Jediů nový.
Nechápal, proč se ostatní omlouvají z večeře u Mistra Yody.
Vstoupil do jídelny.
„Pojď dál,“ zval opuštěný Yoda. „Já dobrou krmi připravil, kořínky vařil.“
Anakin potáhl nosem, avšak úcta k Mistrovi velela neprotestovat.
Yoda Anakinovi porci hodnou dřevorubce nandal.
„Jez, jez,“ pobízel. „Zdravé jídlo.“
Anakin nabral zelenou břečku.
Upnul se k Síle, avšak tak daleko jeho výcvik dosud nepokročil.
Žaludek nesdílel statečnost odhodlané mysli.
Anakin prostě musel pryč.
Ve dveřích se srazil s Mistrem Windu.
„Padawanovi večeře lepší ambrózie nesedla,“ zanaříkal Yoda.
„Zajisté, co zdavé jest, zpravidla nechutné bývá,“ s humorem vysvětlil Mistr Windu.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Dangerous

Ambrosie!

Poznámka: Kdo jako první zabije tu Mařenu, dostane lízátko. ;)

Pomalu se otočí. Dlouhé, lesklé tmavé vlasy zavíří prostorem. Velké oříškové oči přivře jako kočka a schová za vějíř hustých řas. Pohled bohyně. Lehce se usměje. Všechny upoutá její pleť – světlá, svěží.
Lehký vítr sfoukne téměř průsvitnou látku, do které se nepříliš pevně zavinula. Oči všech mrkají úžasem nad jejími rameny, dekoltem, poprsím. Nožka zůstala skryta, tak tu odhalí sama. Něžný nárt, útlý kotníček, ladná křivka lýtka, pevné stehno.
Zasměje se, zpod šátku vytáhne zlatou krabičku a zacvrliká: „Ambrosie H! Staňte se znovu bohyní! Výrazně zmírňuje projevy stárnutí, dodává energii a zlepšuje psychiku. Ambrosie H, k dostání ve všech lékárnách!“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Julie

Krušný život

Bojovala s tím. Trpěla. Sužoval ji hlad, zima a samota. Nemohla říci, že trpí jako zvíře, protože zvířetem nebyla. Jen šla dál životem svým vlastním tichým a vytrvalým způsobem.
Neznala nenávist. Emoce jí byly cizí. Přesto však tušila přítomnost své věznitelky a snila o dávných a lepších časech. O dobách, kdy měla dostatek potravy. O dobách, kdy utěšeně rostla.
Někdy její mysl zabloudila i do dob ještě vzdálenějších. Do staré vlasti nedostupných vrcholků, kde její výměšky byly nejvzácnějším nektarem uctívaným jako ambrózie.
Někdy dokázala zapomenout. Zapomenout a být jen obyčejnou tibetskou houbou.
Někdy – za dlouhých zimných večerů – snila o pomstě.

Rok: 
2011

Hemenex

Poznámka: Na kolejích potkáte tolik existencí…

„Dneska budu vařit!“
S touhle novinkou Tomáš vtrhl do posluchárny.
Karel obrátil oči v sloup.
„Čím se otrávíš?“ zeptal se.
„Hemenexem. Vždycky jsem přemýšlel nad tím, jak dostat vajíčka do krychlí a včera jsem to zjistil.“
Karlovy vyletělo obočí.
„Cože?“
„Koho mohlo napadnout, že je tam knedlík.“
Karel se málem udusil.
„Knedlík v hemenexu není. Podle názvu je tam slanina a vajíčka.“
„My tomu říkáme hemenex!“ namítl uraženě Tomáš.
„Víš co, já se na to vaření přijdu podívat.“
Karel věděl, že to nebude žádná ambrozie, nebo nektar, ale tu srandu si přece nenechá ujít. Navíc mu neslíbil, že bude ochutnávat.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lunkvil

Šifrování

poznámka: Opět nic světoborného, ale to by ode mě snad nikdo nečekal. Snad mi to ohýbání zadání projde.
Věnováno všem, kteří znají krásu šifrování.
----------------------------------------------------------------------------------------
Bylo slunečné nedělní odpoledne, jako stvořené k výpravě Rychlých šípů za město. Dva a dva chlapci stáli na protějších stranách údolí. Mirek, který soudcoval, závod právě odstartoval.
Kdo vyšle a vyluští zprávu dříve?
Jarka zvedá ruce do předem určených výšek. Pravou vodorovně, levou podél těla, potom pravou i levou vodorovně. Červenáček si vyslaný semafor zapisuje.
Rychlonožka zvolil pro předání zprávy morseovku a mává rukama okolo sebe jako divý. Tečka, čárka, konec, konec. Jindra ani nestačí psát.
Jak to bylo vzrušující!
Vysílání pomalu končí a nastupuje luštění.
„Mám to, máme to!“ vyskakuje Červenáček. „Neklan a, Mirku, kdo je to ta Ambrósie?“

Rok: 
2011

Konečně jídlo

Poznámka: Jak je vidět, dobré jídlo a víno zklidňují mysl. Za komentáře díky Profesor (?) a Lorelai!!!

Dlouho seděli a mlčeli. Čekání na pokrm dalo každému dostatek prostoru a času k zamyšlení. Hermiona se zaobírala nedalekou minulostí, přičemž prsty hrála na desce stolu nerozpoznatelnou skladbu, z jejíchž dřívějších tónů zbylo jen duté ťukání. Severus rozjímal o blízké budoucnosti a možných koncích „svatební cesty“.
Jakmile číšník přinesl dva přeplněné talíře a láhev růžového vína, velice rychle se probrali z dosavadního transu a s chutí pustili do jídla.
„To je naprosto famózní. Připadám si jako na Olympu.“
„V tom případě klidně všechno sněz, protože po ambrózii a božském nektaru se zachovává věčná mladost.“
„Viděl jsi někdy obrázky řeckých bohů?“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Sothis Blue

Na královském karu

Na královském karu, jakkoli opožděném, se sluší podávat jen nejopojnější nápoje a nejvybranější lahůdky.
Vdova seděla v čele stolu s patřičně smutečním výrazem, jako by na ni teprve teď dolehl žal.
Naštěstí se hosté zatím zdržovali snahou napnout tětivu.
„Dovolte, abych i já připil královně na zdraví."
Pohoršené pohledy a smích našly vyzáblého, zarostlého, otrhaného muže ve dveřích.
„Když vy, může být mým hostem třebas i on!" Přijala číši a vypila do dna.
Pak se pátravě zahleděla trhanovi do tváře. „Přeci jen tu dnes naleznu manžela."
Diův kněz si odkašlal. „Mají začít přípravy sňatku?"
„Nebude třeba. Proběhl před pětadvaceti lety."

Fandom: 
Rok: 
2011

Úděl

Mohla jsem přebývat ve světě, který nikdy nepoznal slovo utrpení.
Popíjela bych omamný nektar z pohárů složených z těch nejsladších okvětních lístků divokých růží.
Procházela bych se nekonečnými zahradami a naslouchala zpěvu pávů.
Někdo by si mohl myslet, že to je ráj… možná skutečně je. A já zde mohla žít.
Na večeři by se podávala ambrózie a lidé by tančili a zpívali.
Nebyla by bolest, smutek ani žal.
Ano… mohla… ale nikdy nebudu.
Až příliš jsem zahořkla. Propadla utrpení tohoto světa.
Nenávist, pomstychtivost a závist vysáli mou duši.
Stejně tak, jako já vysávala ostatní…
To je úděl nemrtvých…
Nikdy nezemřít…

Fandom: 
Rok: 
2011

Kočkopes

Cestoval po celé galaxii křížem krážem. Byl věrně oddaný Hanu Solovi. Dlužil mu to. Wookiové takoví prostě jsou.
Jejich přátelství přetrvalo i přes spousty překážek a už ani neví, kolikrát si navzájem zachránili krk. Na jeho rodné planetě Kashyyyk Hana přijali, ale na jiných planetách odmítají Chewieho přijmout jako Hanovi rovného. Jiné rasy tolerují všude, ale o wookiích se říká, že s nimi si nikdo nemá zahrávat. Proto ten strach. Jenže předsudky dokážou ublížit mnohem víc.
Hanovo věrné přátelství a dobrodružství, co společně zažívají, mu několikrát navíc vynahrazují to vše ostatní, ale stejně už pořád zůstanou jako krasavec a zvíře.

Fandom: 
Rok: 
2011

Alternativní řešení jarních potíží

Magráta provedla celý rituál přesně podle předpisu, stanovený počet kýchnutí ve správný čas, drbání se na patře jazykem, zuřivé škrábání obličeje a mnutí očí sedmkrát po a pětkrát proti směru hodinových ručiček. Každou chvíli by se měl objevit...
Malý mužík se zhmotnil s hlasitým prásknutím, podíval se na ni opuchlýma krví podlitýma očima a nenaloženě zavrčel: „Co chceš?“
„Ó veliký Histamine, bože všech trpících sennou rýmou, pomoz mi a zbav mě toho utrpení.“
„Jo, tak to máš, holka, smůlu. Proč myslíš, že se cpu tímhle nechutným naprosto inertním chlebíčkem z nafouklých zrn klačské rýžovičky? Jsem alergickej na nektar a ambrózii!“

Fandom: 
Rok: 
2011

Stránky

-A A +A