Hra o trůny

Obrázek uživatele morpi

Podivná sešlost čeledi krkavcovitých

Úvodní poznámka: 

Téma č. 24: Vrána k vráně sedá.

Vybral jsem ho proto, že jsem si ho vlastně asi nejvíc užil.

Drabble: 

Na nejvyšší větvi klidně seděly Tři kavky. Kolem nich smrdělo jakési nechutné pižmo.

"Jakožto čaroděj druhé kategorie odmítám čuchat takové hnusy!" Zakrákal havran sedící o větev níž.

"Havrrrani... malí a stěžovační! Tak prrrromluvil Rrrroak, syn Krrrrákův," odpověděl pyšně obrovský krkavec. Sedm menších krkavců podobných si jako vejce vejci přikyvovalo.

"Se kecne šéfovi!" Špitla sojka a odfrnkla.

Vrána si hádek nevšímala. Otevřela oči, až když vedle ní dosedla kolegyně.

"Hlášení?"
"Nic neobvyklého, pane..."

Najednou hlasitě zahřmělo.

***

Z větví seskočili pohádkový čaroděj, dvě postavy v černém, sedm do půl těla nahých chlapců a... drak.

Roak osaměl.
"Hmmm... snad abych zaletěl zkontrrrolovat trrrrpaslíky."

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Rada nezbedného strýce

Úvodní poznámka: 

Sakra, těsně jsem nestihla vložit téma č. 27 Soutok.

Drabble: 

Brynden se vracel z jednání ve Dvojčatech, když z dřevěné lávky přes Červený bodec zahlédl svého malého synovce, jak zasmušile postává na břehu a pozoruje děti koupající se v řece.
„Co ten protáhlý obličej, Edmure?“ zavolal na něj.
„Maminka mi zakázala se koupat, protože bych se prý mohl utopit,“ stěžoval si chlapec.
„Co přesně maminka říkala?“ dotazoval se dál Černá ryba.
„Říkala: ,Jestli tě ještě uvidím v Červeném bodci, zamknu tě v komnatě a ven tě pustím jen na hodiny s mistrem.‘“
„Ale Rejdivý proud ti nezakázala, nebo ano?“
Edmurova tvář se rozjasnila a vzápětí se rozběhl ke druhé řece.

Závěrečná poznámka: 

Řekotočí, sídlo Tullyů se nachází na soutoku dvou řek: pomalejšího a mělčího Červeného bodce a rychlejšího a hlubšího Rejdivého proudu. Edmure nepochybně plavat umí, jen lady Minisa je na svého jediného syna trochu moc opatrná.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

U večeře

Úvodní poznámka: 

Trochu BJB.

Drabble: 

Sam přispěchal do jídelny jako poslední poté, co donesl večeři mistru Aemonovi. Usadil se vedle Jona a záhy od bratra sloužícího v kuchyni dostal plný talíř dušených krup.
„To má tak někdo štěstí,“ poznamenal na druhé straně stolu Bolestínský Edd, „kdybych takhle pozdě přišel já, při mojí smůle by na mě určitě už nezbylo.“
„Jaká smůla, Edde?“ polemizoval vedle sedící Grenn. „Předevčírem jsi dostal poslední naběračku polévky a já jsem musel čekat něž přinesou nový hrnec.“
„To nebyla žádná výhra,“ odporoval Edd. „Ta polévka byla studená a samá voda, kdežto ty jsi dostal horkou a navíc s pěkným kouskem masa.“

Závěrečná poznámka: 

Pokud kontrolor/ka nezná fandom, tak drabble se odhrává mezi bratry Noční hlídky, kterým Divocí říkají "vrány".

Obrázek uživatele morpi

Podivná sešlost čeledi krkavcovitých

Fandom: 
Drabble: 

Na nejvyšší větvi klidně seděly Tři kavky. Kolem nich smrdělo jakési nechutné pižmo.

"Jakožto čaroděj druhé kategorie odmítám čuchat takové hnusy!" Zakrákal havran sedící o větev níž.

"Havrrrani... malí a stěžovační! Tak prrrromluvil Rrrroak, syn Krrrrákův," odpověděl pyšně obrovský krkavec. Sedm menších krkavců podobných si jako vejce vejci přikyvovalo.

"Se kecne šéfovi!" Špitla sojka a odfrnkla.

Vrána si hádek nevšímala. Otevřela oči, až když vedle ní dosedla kolegyně.

"Hlášení?"
"Nic neobvyklého, pane."

Najednou hlasitě zahřmělo.

***

Z větví seskočili pohádkový čaroděj, dvě postavy v černém, sedm do půl těla nahých chlapců a... drak.

Roak osaměl.
"Hmmm... snad abych zaletěl zkontrrrolovat trrrrpaslíky."

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Když pes vychovává vlka

Úvodní poznámka: 

Jak jsem si nad tímhle tématem zoufala, tak to nakonec nedopadlo tak špatně - díky, koupelno!

Varování: 

Ohařova výchovná moudra pronášená s použitím sprostého slova

Drabble: 

„To jí ani nic neřekneš? Co z tvé dcery takhle může vyrůst?!“ pohoršil se vesničan, když u Ohaře se stížností na zničení panenky své dcery nepochodil tak, jak čekal.
Tomu už se drala na jazyk odpověď, že kvalita vychování té malé vlčice rozhodně není jeho problém, ale na poslední chvíli si uvědomil, že taková slova by mohla vzbudit nežádoucí podezření. A tak raději celou záležitost odbyl jinak:
„Když jí kvůli té zasrané panence nenapráskala ta tvoje holka ani ty, proč bych měl já? Jen ať vidí, jak to na světě chodí: Ke každému se ostatní chovají tak, jak jim dovolí.“

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Ozvěna dávné minulosti

Úvodní poznámka: 

Nestačila jsem projít večerní příspěvky, snad jsem s pojetím tak originální, jak jsem doufala...

Varování: 

Navzdory fandomu žádné

Drabble: 

„Co když je Jorhen nenajde? Měli bychom na něj ještě počkat.“
„Už jsme čekali dost dlouho! Třeba už nepřijde vůbec, mohli ho dostat Jiní.“
„Ale jestli žije, bude je potřebovat…“
„Schováme je na Pěsti, místo označíme a vyryjeme značky do stromů po cestě. Pak rychle zpátky na jih, než nás tu Jiní vyčmuchají.“
„Jak myslíš. Snad jsme se sem s nima netáhli zbytečně…“
Společnými silami náklad zahrabali a označili cestu k němu. Ani ve snu by je nenapadlo, že na Pěsti, později zvané Pěstí Prvních lidí, bude nalezen až tisíce let poté, kdy jejich zemi budou vládnout Andalové a Rhoynové.

Závěrečná poznámka: 

A o čem že je vlastně řeč? O hromádce šípových a oštěpových hlavic, nožů a dýk z dračího skla, vzácné to zbrani proti Jiným.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Na vrcholu

Úvodní poznámka: 

Moc se divím, že mě s tímhle nápadem nikdo nepředběhnul. Pokud jsem teda něco nepřehlédla.

Drabble: 

Stoupala po schodech nahoru a v celém těle cítila příjemné mravenčení. Vždy ji k sobě vábil svou děsivou majestátností a teď se konečně dočkala. Usedla. Byl tvrdý a studený, ale přesto v ní vyvolával opojný pocit uspokojení, jaký dosud nezažila. S dechem zatajeným vzrušením pohladila prsty plochu jednoho z nesčetných mečů a přemýšlela. O nepřátelích toužících připravit ji o její těžce dobyté postavení. O spojencích vidících v ní pouze dočasnou zástupkyni za jejího nedospělého syna. O otci, který i nyní očekával pouze její bezmeznou poslušnost. Křečovitě svými prsty sevřela ocelové područky. Byla pevně rozhodnuta se nově nabyté moci nevzdat. NIKDY.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Záchrana

Úvodní poznámka: 

Zase jednu BJB na hezké téma, ale deadline se neptá...
Děj se odehrává během Robertovy rebelie.

Varování: 

Kupodivu žádné

Drabble: 

Davos rozmrzele popíjel slabé pivo v přístavní hospodě v Panenském jezírku a přemýšlel jak z téhle šlamastyky ven. Už od začátku měl smůlu, když kvůli špatné sklizni koření v Pentosu stálo dvakrát tolik, co loni. Potom ho nachytala strážní loď z Města Racků a jejího kapitána musel uplatit čtvrtinou nákladu, aby neskončil v cele. Po zakotvení v Panenském jezírku pak zjistil, že Říční Krajiny pustoší válka, a že své zboží prodá jedině pod cenou. Za výdělek sotva doplnil zásoby, o splacení dluhů ani nemluvě.
Pak však zaslechl zajímavou zvěst: Bouřlivý konec je obležen. Tam se za jídlo bude platit zlatem…

Vydržet!

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Takové všední starosti jedné nevšední matky :-D

Varování: 

pozor na žaludek

Drabble: 

Vypadá to na jeden z těch nezapomenutelně krásných dnů.

Něco bych zakousla. Jsem povznesena nad včerejšek, plný těžkých rozhodnutí, co rozbolel mou už tak zkoušenou hlavu.

Ale nejdřív… zajdu pozdravit děťátka… Jistě už budou vzhůru!

Z pokoje vychází zápach. Snad zas ne…

Vcházím. Vnitřnosti válející se na naleštěné podlaze. Právě jsem šlápla do zbytku slin. V rohu je rozbitá skořápka. A má holátka ledově klidná! Jedno visí za nohy u stropu. Další říhá u hromady zbytků. Třetí se choulí u krbu…

Držte mě! Copak se má výchova zas minula účinkem? Tak dost! Uklidni se, Daenerys Targaryen! Jsi přece matka draků.

Závěrečná poznámka: 

Neberte to moc vážně :-D

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Přidej se k nám

Obrázek: 
Úvodní poznámka: 

Jak tady někteří nadávali, že je kreslící téma, tak to mi nevadilo. Mně začalo peklo až po namalování: Nejdřív jsem zjistila, že nezprovozním tiskárnu se skenerem, takže jsem se musela spokojit s vyfocením obrázku na mobil (tím bych se chtěla omluvit za děsnou kvalitu obrázku, ta tuš hází strašný odlesky...). A pak mi po neúspěšném zlobení s tiskárnou ještě několikrát spadnul GIMP a tak jsem tam místo důkladných retuší a vymazlení písma ty nápisy spíš jen tak plácla a byla jsem ráda, že to jakž takž stíhám.
Proto bych měla prosbu na organizační tým: Jestli bude zase někdy kreslicí bonus, mohl by vyjít aspoň na jeden volný den? Je to podstatně náročnější než psaní a během dvou pracovních dnů se to dost blbě stíhá (Nestihla jsem to tak, abych mohla být na 100% spokojená, a to jsem kvůli tomu zmeškala 2 standardní témata).

Drabble: 

Tuš a vodovky + GIMP

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Promrhané dědictví

Úvodní poznámka: 

Miluju u fiktivních postav jejich neřesti a slabá místečka. Stannisova ukřivděnost a komplex ze staršího bratra do této kategorie rozhodně patří.

Drabble: 

„Ti licoměrní hlupci!“ pěnil Stannis, když skončilo vyjednávání s lordy Bouřlivých krajin. „A ještě mají tu drzost mi předhazovat Roberta!“
„Milovali ho,“ zkusil situaci uklidnit mistr Cressen. „Za jeho vlády království žila v míru a prosperitě.“
„To byla stěží jeho zásluha! Zdědil bohatou říši vybudovanou Maekarem, pátým Aegonem, druhým Jaeharysem. Dokonce i Aerys vládl dobře, než ztratil rozum. Královská pokladna byla tak plná, že i Robertovi trvalo deset let, než všechno rozházel za víno a děvky. A teď? Dluh šest milionů zlatých dragonů a království v rozkladu! Kdepak, mistře. Robert říši žádnou prosperitu nepřinesl, jen zničil, co jeho předchůdci vybudovali!“

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Propast v kaluži

Úvodní poznámka: 

Dnešní téma jsem využila k ironizaci scény, přes kterou se pořád nemůžu přenést.

Varování: 

Scénař od D&D

Drabble: 

Byl jednou jeden rybníček mezi poli. Nebyl nikterak veliký, taková větší louže, ve které voda sahala sotva po kolena. Ne však všude. Už dva metry od mělkého brouzdaliště kolem břehů pod stojatou hladinou zela propast zvící hlubokomořského příkopu.
Ptáte se, jak je to možné? Inu, věc se má tak:
Bylo předurčeno, že podél břehu tohoto rybníčka se útokem na draka požene Jaime Lannister na bělouši, z nějž ho srazí jeho věrný společník Bronn, kterému se nějakým záhadným způsobem podaří proplížit přímo drakovi za záda. Jak by to vypadalo, kdyby po tak efektní záchranné akci oba dopadli do mělké louže, že?

Závěrečná poznámka: 

A to už nevyšlo místo na to, jak Bronn dokázal z toho "Mariánského příkopu" vytáhnout Jaimeho v plné plátové zbroji...

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

V rouše vraním

Úvodní poznámka: 

Drabble značně utrpělo krácením :-(

Varování: 

Varováním budiž fandom

Drabble: 

Přítomnost bojovníků aliance pěti kmenů svobodného lidu nešlo před vránami dost dobře utajit. To však jejich sjednotitel ani neměl v úmyslu.
Průzkumníci v černém se přibližovali k improvizovanému táboru, zatímco je z okolního houští pozorovaly desítky očí.
„Dej znamení a vracíme se,“ rozkázal jejich velitel, když už si byl přítomností divokých jistý.
Po prvním zatroubení však trubače umlčel šíp a sprška střel zasypala i ostatní vrány.
Když byl poslední raněný průzkumník doražen, vyrazila skupinka Thennů v černých pláštích směrem ke Zdi obsadit bránu dřív, než vrány zjistí, že obličeje zachumlané v šálách nepatří jejich bratrům.
Toho dne byla Zeď pokořena.

Závěrečná poznámka: 

Říkám si, že systém varování pomocí počtu zatroubení je dost na prd. Co když se někdo přeslechne? Nebo když zdroj nebezpečí zabije trubače dřív, než stačí zatroubit podruhé/potřetí?

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Dusno na malé radě

Úvodní poznámka: 

Krácení dneska hodně bolelo...

Drabble: 

„Cech dehtářů už měsíc nedostal odpověď na svou stížnost, že Braavoští obchodníci prodávají pod cenou,“ vyčetl hned Stannis mladšímu bratrovi, který ve svém novém kabátci vešel do síně Malé rady.
„Braavos nebo Bleší zadek, jejich dehet smrdí stejně,“ ušklíbl se Renly.
„Podle toho království vypadá, když mistr práva zanedbává povinnosti, protože si nechce ušpinit kabátec!“ pohoršil se Stannis.
„Ne každý se obléká do lodní plachtoviny,“ poznamenal správce pokladny.
„To má být obvinění ze zpronevěry královského majetku?“ obrátil se k němu rozezlený mistr lodí.
„Ovšemže ne,“ hájil se Malíček.
„Jen z nedostatku vkusu, bratře,“ uchechtl se Renly. „Zato však zcela oprávněné.“

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Nelze zůstat uprostřed

Úvodní poznámka: 

Po včerejším náhlém nápadu, zase pot. Je to těmi letošními tématy nebo mi v mém sedmém ročníku DMD už vysychá zdroj inspirace?

Drabble: 

Seděl nad tím proklatým dopisem, už od chvíle, kdy mu jej mistr předal, vraštil čelo a skřípal zuby. Byl na hranici mezi dvěma zradami a věděl, že si bude muset jednu z nich vybrat.
Na jedné straně stál jeho starší bratr, kterému byl povinován poslušností. Na druhé stál král, jemuž podle práva náležela celá říše. Věrnost koruně by měla mít přednost před poslušností vazala pánovi. Krev je však krev a pak tu byly ještě ty hořící hranice se skutečnými i domnělými nepřáteli…
Zřejmě právě to rozhodlo. Nikdy ti to však, bratře, neodpustím, pomyslel si Stannis, když překročil tu pomyslnou linii.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Očkávaná událost

Úvodní poznámka: 

Dnešní téma jsem pojala poněkud ironicky. Ne že by u mě šlo o něco výjimečného... :-D

Drabble: 

Nejdražší Mino,

škoda, že nejsi v Králově přístavišti s námi.
Přípravy jsou v plném proudu a už teď je nad slunce jasné, že to bude nejvelkolepější svatba, jakou Západozemí zažilo za hodně dlouhou dobu. Kromě toho to Margaery s králem opravdu sluší.
Nemůžu se dočkat. Jak mě znáš, na svatbách si vždycky popláču. Jsem si jistá, že na této v tom rozhodně nebudu sama.

Zdravím Tě a líbám.

Tvá milující matka.

Olenna přeložila pergamen, na dotýkající se okraje kápla zelený vosk a otiskla do něj pečetidlo s růží.
"Levý!" přivolala strážce, "odnes to krmičům havranů, ať to pošlou do Arboru."

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Šli jsme na průzkum

Úvodní poznámka: 

Měla jsem docela problém vymyslet, jak přenést jenom styl, abych zároveň z napodobovaného díla nepřenesla i nějaké reálie a nevytvořila tak místo nápodoby stylu crossover. A ještě ten Kmen do toho... Vypečená výzva. :-)

Drabble: 

Když nám lord velitel řekl, že půjdem za zeď, měli jsme děsnou radost, protože průzkumy jsou senzační dobrodružství. Jen Sam se netěšil, jelikož je hrozný strašpytel a taky pořád něco jí, což při průzkumu nebude moct.
Chett se Samovi posmíval, že ho Jiní určitě chytí jako prvního. Sam začal popotahovat a Pyp Chettovi řekl, že je pitomec a taky šereda. Chett mu chtěl vlepit facku, ale Gren, který děsně silný, mu dal do nosu.
Ollo Jednoruký chtěl Grena nakopnout, ale lord velitel ho viděl a řekl, že kdo se bude prát, bude štípat kmeny na ohniště. Lord velitel je prima.

Závěrečná poznámka: 

Výjev ze života Noční hlídky psaný ve stylu Mikulášových patálií od geniálního spisovatele R. Goscinyho, na kterém jsem vyrostla a k kterého si dodnes občas ráda přečtu.

Obrázek uživatele Lady Peahen

Blázni a toulaví psi

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 10 - Patová situace
Všichni se jistě shodneme na tom, že Ohař a Sansa se ještě potkají. Jenomže je tu ještě jeden rytíř v bílém plášti zachraňující dámu v nesnázích...

Drabble: 

Měl jsem bojovat, když už jsem tasil meč. Byl by to směšný boj mezi kulhavcem a jednorukým.
"Slíbil jsem, že ji odvedu k její matce," řekl Králokat.
"Její matka je mrtvá."
"Byl to rytířský slib."
Ohař si odplivl.
Ale Sansa je zastavila.
"Nech ho být," řekla a položila mu ruku na předloktí. "Musím se přihlásit o své dědictví."
Ten večer seděl s panem z Lannisterů u jednoho ohně a měřili se pohledem. Sansa spala v dosahu hřejících plamenů, ale předtím to byla jeho náruč, co jí v noci hřálo. Věděl, že ji neochrání navždy, ale rozhodně neplánoval předhodit ji lvům.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Pravděpodobně poslední večeře

Úvodní poznámka: 

V prvním knižní dílu ASOIAF se Malíček zmiňuje, že se ho lady Tanda Stokeworthová snaží uhnat, aby se oženil s její dcerou Lollys, která, kromě toho, že moc krásy nepobrala, tak je taky poněkud retardovaná. Malíček ovšem v Lollysině matce udržuje naději, protože ho pravidelně zve na honosné večeře...

Drabble: 

„Ty křepelky jsou vskutku znamenité,“ vychvaloval Malíček, tento týden již potřetí večeřící u lady Tandy. „Musím dávat pozor, abych kvůli nim nezanedbával vaši dcerku.“
Zmíněná slečna se rozhýkala smíchem, až do ní matka musela šťouchnout loktem.
„Když mluvíme o Lollys,“ odhodlala se lady Tanda, „už má nejvyšší čas na vdávání.“
„Ovšem,“ usmál se úlisně Malíček. „A také velmi dobře rozumím, jakého ženicha potřebuje mladá dáma jejího půvabu a duchaplnosti.“
Lady Tanda se spokojeně usmála a zvedla ke rtům pohár Arborského zlatého.
Malíček pokračoval: „Slyšel jsem, že Walder Frey má vnuka, kterému říkají Zvoníček…“
Víno z Tandiných úst vytrysklo jako gejzír.

Závěrečná poznámka: 

Mimochodem, Zvoníček je syn Stevrona Freye, o kterém už jsem letos jedno drabble psala, a je na tom intelektuálně podobně jako Lollys.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Trpělivý následník

Úvodní poznámka: 

Nevím čím to je, ale kdykoliv se v tématu objeví slovo "optimista", můj mozek si k tomu okamžitě doplní slova: "a jeho střet s realitou". :-D

Drabble: 

Byl prvorozeným synem svého otce a jeho dědicem. Nepochyboval o tom, že mu bude důstojným nástupcem. Pravda, již při svém čekání na dědictví zažil vládu nejednoho krále, nemálo zim, a dokonce několik válek, ale neztrácel trpělivost.
Na rozdíl své matky a šesti po sobě následujících macech se těšil dobrému zdraví – kořínek totiž zdědil po otci. Tomu však nyní již začaly dosluhovat nohy, oči i uši. Teď už cítil, že jeho čas se přiblížil. Konečně…

*****

Stevron Frey padl v bitvě u Volského brodu ve věku šestašedesáti let, zatímco na trůnu podobném vyřezávaném křesle ve Dvojčatech dál neotřesitelně seděl jeho nesmrtelný otec.
Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Hvězdný okamžik

Úvodní poznámka: 

Uff, bála jsem se, že mě s tímhle nápadem někdo předběhne. Je, pravda, trochu prvoplánový, ale to je tak, když se člověk k něčemu upne...

Drabble: 

Nikdy nebyl oblíbený. Nebyl hezký, nebyl příjemný ani dobrosrdečný, dokonce ani nebyl rytíř. Zato uměl pít, karbanit, rvát se, nadávat, a hlavně uměl zabíjet.
Přesto teď stovky lidí sledovaly, jak mu miláček davů, Rytíř květin, tiskne pravici a až k přeplněným tribunám musela dolétnout jeho pochvalná slova: „Vděčím ti za svůj život, den patří tobě, sere.“
„Já nejsem žádný ser,“ ohradil se nevrle proti oslovení, ale naditý měšec s výhrou si vzal rád. A rozhlédl se po kolbišti.
Diváci, kteří jindy povzbuzovali jeho soupeře, mu nyní nadšeně provolávali slávu a tleskali. Stočil pohled jedním určitým směrem: I pobočníkova dcera tleskala.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

O Jonquil a zbytečně odhodlaném Florianovi

Úvodní poznámka: 

Rating, TW: Nevhodné pro osoby, které ještě neumí číst (Moc by z toho neměly, je to bez obrázků). Jinak bez omezení.
Pairing: To by byl spoiler...
Další: AU, ale doufám, že IC

Drabble: 

Zatímco venku tančily hrozivé zelené plameny, Ser Dontos se svíčkou v ruce stoupal po točitém schodišti. Tohle byla ta chvíle, kdy bylo možné pomoci své mladé Jonquil k útěku. Nemohl se dočkat, až se z šaška stane opět rytířem.
Konečně byl nahoře. Otevřel dveře a zůstal zkoprněle stát. Komnata byla prázdná. Kromě mihotavých světel vkrádajících se dovnitř oknem ani nejmenší hnutí. Jen na podleze ležel špinavý zakrvácený kdysi bílý plášť, ale po lady Sanse nebylo ani památky.
Ta mezitím, s ohněm sevřeným hlavním městem za zády, ujížděla tmou na uhlově černém válečném oři s docela jiným Florianem. Konečně v bezpečí.

Závěrečná poznámka: 

Já, starý cynik, nemůžu napsat dokonce ani pairing, na kterém jsem svého času docela ujížděla, aniž bych si přitom do někoho rýpla. :-D
Jinak co se týče mého čtenářského vztahu k FF, tak už ani nevím, u jakého fandomu jsem začínala, ale dodnes dělám to, že si převážně vyzobávám díla, která se věnují mým oblíbeným postavám, často ne úplně hlavním. Takže fanfikce jsou pro mě často způsobem, jak jim dopřát prostor, který si zaslouží. :-)

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Pokušitelka na kančím plese

Úvodní poznámka: 

Letos jsem toho na Hru o trůny moc nenapsala, ale tohle téma na to nakonec vyšlo úplně ideálně. Napadlo mě totiž, že nějaký rod ze Západozemí určitě bude mít ve znaku prase, a když jsem k němu dohledala podrobnosti (přiznávám, že nazpaměť všechny menší rody opravdu neznám), tak už se to drabble napsalo skoro samo. :-)

Drabble: 

Hudba hrála a tanečníci kroužili hodovní síní vyzdobenou černobíle pruhovanými kanci rodu Crakehallů, mezi nimiž na počest hostů zářili zlatí lvi. Tywin Lannister se obvykle slavností svých vazalů neúčastnil, ale dnešek byl výjimkou – jeho syn byl totiž panošem lorda Sumnera.
Když píseň skončila, Cersei se nenápadně vytratila ze společnosti potomků starého lorda Crakehalla a přitočila se k bratrovi. „Pojďme na chvíli odtud,“ špitla mu do ucha.
„Nemůžu,“ oponoval. „Musím být lordu Sumnerovi nablízku, kdyby mě potřeboval.“
„Probírá s otcem obchody, to jim vydrží dlouho,“ usmála se sladce.
Otočila se k odchodu a Jaime ji následoval. Nikdy jí nedokázal říct ne.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Za peníze (skoro) cokoliv

Úvodní poznámka: 

Nevím, jestli to je úplně dada, protože jsem se pořád držela jakési nosné myšlenky, a to chronologicky. Ale psala jsem to jak mě zrovna napadlo.

Drabble: 

„Lannister vždycky splácí své dluhy.“

Bezva, pár švihů mečem a budou chechtáky. Vyzraju na ryby, vyzraju na ptáky. Ať se ta hysterická matrona třeba pomine.
Cesta, pobudové, ocel, bitva. Prachy. Sem s nima. Tenhle chlap je zlatej důl.
Město, pletichy, dědek s uřízlýma vousama.
Spratek. Může bejt víc na přesdržku? Může. Jednou to evidentně bylo málo.

Přípravy, panika, zelená bitva. Peněz jak šlupek. Titul. Fajn, ale na nic.
Velká sláva, spousta žrádla.
Spratek pořád na přesdržku.

Ještě větší sláva, spratek, bezva kost. Fialová.
Průser.
Hora? Ani prd. Za to prachy nestojí.
Manželka. Blbá jak necky, ale těch chechtáků. Těch chechtáků.
Obrázek uživatele Carmen

Dohady o nepohodlnou ošklivou sesli

Fandom: 
Drabble: 

"Jsem za bouře zrozená...," spustí Daenerys.
"Už zase?!"
"Drahá, my víme. Jen s tím následnictvím je to jaksi ožehavé," chlácholivě pronese Tyrion.
"Například tadyhle Sníh není Sníh..."
Jon sebou nervózně cukne.
"Miláčku?" pípne.
"Ty nechceš trůn," odsekne.
"Trůn je můj," suše oznámí Cersei.
"Drahá sestro, o tom již dva týdny hovoříme! Hergot... Nemohla by něco říct vševidoucí tříoká vrána?"
Bran mlčí a zírá do ohně.
"Výborně. Tak hele, rozděl se a panuj. Vykašlete se na to. Přežili jsme. Vemte si každej kousek území a..."
"Trůn je můj," pronese Cersei.
"Mám draky," dupne nohou Daenerys.
"Migruju k Tolkienovi," zaskřípe zuby Tyrion.

Závěrečná poznámka: 

Díky za další rok a těším se na příští duben (další DMD je tu jen za 11 měsíců!) :)

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Zlatá růže

Úvodní poznámka: 

Tenhle nápad jsem včera dostala, přes noc zapomněla, a dneska ve sprše jsem si na něj zase vzpomněla. :-D

Drabble: 

Luthor Tyrell byl bezpochyby mužem, po jakém musely toužit všechny ženy. Zářil na turnajích, s obdivuhodným citem recitoval básně, byl pozorný a navíc až nadpozemsky krásný. Co víc, zůstal takový i po svatbě.
Brzy však Olenna zjistila, že její manžel je jako myrská váza – oslňující leskem a umně vyrytými ornamenty, ale uvnitř dutá. I proto si k její nelibosti úřad králova pobočníka místo něho uzurpoval prohnaný Tywin Lannister.
Když Luthor zemřel – stejně hloupě, jako žil – Vysokou zahradu zdědil jejich syn. Olenna dělala vše pro to, aby byl Mace úspěšnější než jeho otec, ale mělo to háček – byl celý po něm.

Závěrečná poznámka: 

K té smrti Luthora Tyrella: Při lovu se hnal za nějakým ptákem, nedával pozor na cestu a i s koněm zahučel do propasti. Jestli tohle není idiotská smrt, tak už žádná.

Obrázek uživatele Giles Rigby

Den bez jitra

Úvodní poznámka: 

Poslední hvězdo, svítíš-li mu, zhasni,
ty padající - hvězda padat má -

-a pak je tma a pak je jenom tma.

Fr. Hrubín: Jobova noc

Drabble: 

Ser Arthur Dayne dával přednost plamenům a slzám před pomalým neodvratným úpadkem. Bylo otázkou času, kdy z potlačované nenávisti a křivd vykvete zrada.
Nebál se. Nelitoval. Nebyla jiná cesta. Byl rytíř a nad to čestný muž. Přesto...
Teď, když umíral na rudém písku své domoviny, cítil, že k němu osud nebyl spravedlivý.
Nevěřil v proroctví. Nevěřil, že kdy bude poražen. Nevěřil, že kdy bude pochybovat, zda jednal správně.
Na jeho bílém štítě vykreslila krev znovu rodové znamení. Zdálo se mu, že slyší dětský pláč.
Ach, bohové, jste si jistí, že při narození toho, který byl přislíben, neměla krvácet jiná hvězda...

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Do vzdušného zámku a výš

Úvodní poznámka: 

Malíček je postava, která mi připadá fascinující tím neuvěřitelným vzestupem téměř z nuly až do nejvyšších pater království. Jistě, k takové báječné kariéře si vypomohl nejedním podrazem, ale musí se mu nechat, že má velké sny a zároveň odhodlání si je vyplnit. Proto ho mám já (a nejen já) tak ráda. :-)

Drabble: 

Jeho pradědeček byl braavoským žoldnéřem, dědeček potulným rytířem a otec nejmenším z malých lordů, jehož panství tvořil jen nepatrný kousek skály. Přestože jeho rod s každou generací zlepšoval své postavení, neměl toho mladý Petyr Baelish mnoho, oč by se mohl opřít. Jen své schopnosti a sny. A sny, na těch rozhodně nešetřil. Mnozí mu říkali, aby místo stavění vzdušných zámků zůstal nohama na zemi. Petyrovy nohy však nestály na ploché zemi. Kdepak, neúnavně našlapovaly na další a další schody, stoupaje čím dál výše, až do „vzdušného zámku“ s Měsíčními dveřmi a nebeskými celami. I odtud však bylo pořád kam stoupat...

Obrázek uživatele Giles Rigby

A všechny ty věci, kterých se bojí

Úvodní poznámka: 

Pro Birute, neb si o to tak trochu řekla

Drabble: 

Klečela na studeném kameni a pozorovala odraz plamenů na tvářích dávno mrtvých Starků. Nevypadala jako jedna z nich. Necítila se tak.
“Patřím sem vůbec?”
Nečekala odpověď. Myslela si, že je sama.
“Venkovani říkají,” vyrušil ji Ohařův hlas, “že vlčice občas vrhne štěně.”
Ještě tu urážku prohloubil, když k ní přisedl a opřel záda o náhrobek.
"Ale nikdy jsem neslyšel, že by se jim rodila ptáčátka.”
"Moc piješ," odsekla.
"A vy pijete málo, lady Stark. Kapka dobrého červeného vína by vás zahřála," navrhl, když jí dával přes ramena plášť.
Netřásla se zimou. Byla přece ze Severu.
Ale stejně mu poděkovala úsměvem.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

To pravé nebezpečí

Úvodní poznámka: 

Budiž pochválena kouzelná moc koupelny! Pořád jsem nevěděla, co s tím tématem, pak jsem vlezla do sprchy a za pět minut bylo drabble skoro komplet vymyšlený.

Drabble: 

Ser Jacelyn Bywater stál na městských hradbách a sledoval, jak Stannisovi vojáci vypalují les na protějším břehu Černovodého proudu.
„Zaútočí brzy?“ vyrušil ho z chmurných myšlenek čísi hlas. Bylo to Derek Ewerclay, správce královských sklepů.
„Počítám, že hned, jakmile dorazí jejich flotila. A to bude brzy, velmi brzy,“ odpověděl ser Jacelyn a svou železnou rukou se podrbal v prošedivělých vlasech.
„To se mi ulevilo,“ vydechl Ewerclay.
Ser Jacelyn k němu prudce otočil hlavu. „Ulevilo?!“ Ten člověk se musel zbláznit!
„Kdyby obléhání trvalo déle než další týden,“ začal objasňovat správce, „musel bych královně regentce vysvětlovat, že nám došlo všechno Arborské červené.“

Stránky

-A A +A