DMD č. 18. pro 18. 4. 2022. Téma: Módní expert

DMD č. 18. pro 18. 4. 2022. Téma: Módní expert

Zdravím vás do třetího dubnového týdne:) Doufám, že jste se popraly (opět) se zábleskem a jste připraveni na nejnovější téma. Tentokrát opět odlehčeněji.

Krásné drabblení!

Téma pro 18. 4. 2022: Módní expert
Toto téma bude uzavřeno 18. 4. 2022 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
18. 4. 2022 v 23:59

Halena

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Doplnuji vynechaná témata

Drabble: 

„To jsem ráda, bratře Metoději, že jsem tě zastihla ještě doma. Nesu novou halenu, kterou jsme ti s maminkou ušily, abys...“ zarazila se.
„… nedělal v Praze ostudu,“ rozesmála se Metodějova dcera Kateřina.
Metoděj jim žertem zahrozil.
„Krásnou halenu jste mi ušily, na cestu si ovšem vezmu tady tu starou.“
Anežka se zamračila.
„Vždyť je mnohokrát zašívaná… tady trčí nitě… a tady je dokonce díra. Rychle ti ji spravím.“
„Kdepak, děvče, ta díra tam zůstane,“ směje se Metoděj při pohledu na dívčin údiv. „Přece si na cestu nevezmu nic, co by mohlo nenechavce lákat, aby mě obral a třeba i zapíchl.“

Obrázek uživatele eliade

Na tuhý olympijský boj připravil jim vhodnou zbroj

Úvodní poznámka: 

Chcete si i vy přečíst reportáž o svém oblíbeném zvířecím sportovci?
Neváhejte mě kontaktovat!
(Vyhlašuji týden zvířat na přání.)

Dnes luskoun pro Toru.

Drabble: 

Nová olympijská kolekce kasuářích sportovců budí rozpaky. Oblečení, v němž se kasuáři představí na zahájení olympijských her, připomíná podivné šupinové brnění. Luskouní návrhář, který kolekci vytvořil, se inspiroval trendy, které jsou aktuální u příslušníků jeho vlastního druhu.

„Návrh oblečení jsem měl hotový lusknutím prstu,“ vysvětluje. „Kasuáři mají přilbu, a tak jsem jim dodal zbroj. Kolekce tak vyjadřuje jejich odhodlání bojovat o medaile.“

„Bojovníci jako lusk,“ pochvaluje si oblečení jeden z trenérů, ne všichni ale jeho nadšení sdílí.

„Na mé kolekce už si dělají zálusk na prestižních módních přehlídkách,“ dodává návrhář. „Kasuáři by si měli vážit toho, že mě klofli včas.“

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele Owlicious

Tlak okolí

Fandom: 
Drabble: 

Byli na cizím dvoře teprve krátce.
Měli se seznámit s místními zvyky, dostat nejlepší vzdělání a stát se novou generací vládnoucí elity.
Nezáleželo příliš na tom, že o to nestáli.
Všechno nejlepší a nejvybranější, nejpokrokovější a nejmodernější pro ně bylo vybráno a připraveno předem.
Většina se jich rychle přizpůsobila.
Jen pár se dokázalo vzepřít a zachovat vlastní identitu.
A tím nakonec zvítězili. Získali právo ne trendy následovat, ale určovat je
Mohli si dovolit to, co nikdo jiný.
Dokonce rozhodovali o životě a smrti.
A až do konce si zachovali něco, co už *prý* v módě dávno nebylo.
Pokoru a víru.

Obrázek uživatele MataPeprna

Není na světě člověk ten

Drabble: 

Hezký, jenom nahradit spojovník pomlčkou a bude to skoro i česky.

V metru se na eskalátorech stojí VPRAVO, aby se vlevo dalo chodit. Šmarjá!

Jestli chceš ty ptáky zabít, tak jim těch slanejch drobků dej ještě víc.

Vždyť jí ani nepodržel dveře, hulvát.

Prej wi-fi free. Naučte se, jak funguje slovosled, Dráhy Český.

Podržet mi nějakej rádoby džentlmen dveře, tak ho asi rafnu. To si jako myslí, že my ženy nezvládnem nic samy?

Jak chce dělat ministra, když si ani neumí nasadit helmu? Těm mlíčňákum by šikla vojna.

Hele, elegán v černym vobleku dopoledne. A ještě se zaplym dolnim knoflíčkem.

Závěrečná poznámka: 

V některých vlacích ČD se opravdu vyskytují nápisy wi-fi free místo free wifi. Ministrem je pak Jan Lipavský, kterého někteří kritizovali za špatně nasazenou helmu. Ostatní body snad žádný kontext nevyžadují.

Obrázek uživatele Gwendolína

Barvověda

Drabble: 

Karmínově rudá se nabízí, krev se každému jistě vybaví, když se řekne "vražda". Zkusil jsem to jednou, vybočení že stereotypu bylo zajímavé, ale ne úplně uspokojivé. Dělá to hrozný nepořádek.
Kontrast bílé košile s rudým pláštěm se mi líbil, ale krev zanechala na košili stopy. Bylo to otravné.
Vražedná kletba je rychlá, čistá, efektivní. Zelených plášťů mám celou řadu, ale stále se mi nedaří najít ten správný odstín, ve kterém bude moje pleť dostatečně zářivá. Zdá se mi, že mi příliš nelichotí, i když K tvrdí něco jiného. Mám jí věřit?

Odcházím v černé, barvě smrti, která dnes udeří popáté.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Kostýmek

Drabble: 

“Naprosto úchvatné! Ta přirozenost! A to sladění barev!”
Muže na lavičce probudil jakýsi barevný pták poskakující kolem. Zamžoural, promnul si oči a zjistil že se jedná o mladého chlapíka s fialovým přelivem. Ten byl navlečen do neméně duhového kaftanu, červených kovbojských bot a polo-průsvitných kalhot.
“Cožeto?” zamumlal.
“Ptám se vás, kdo vám navrhl tak úžasný kostým? Kde jste ho koupil?”
Muž se podíval na kombinaci hadrů a odpadkového pytle co měl na sobě.
“No normálně, za Kauflandem, jak jsou kontejnery. Ale tohle už tam nemaj…”
“Koupím! Řekněte si jakoukoliv cenu!”
***
Bezdomovec seděl na lavičce v duhovém kaftanu a počítal bankovky.

Obrázek uživatele Owes

Back to 90s

Drabble: 

Stál u recepce a zapisoval si příchod, když k tomu došlo. Srdce zaklopýtalo a na pár vteřin se zastavilo.
Denisa viděla, jak zbělel. Podepřela ho v pase.
„Edwarde…“
„To nic. Nic mi není.“
„Co se děje?“ spěchala k nim Stella.
„Nic. Jsem v pořádku.“
„Doktore Lloyde!“ přiběhla Susan. „Je vám zle?“
„Proboha, dejte ty ruce pryč, nebo si Longbottom bude myslet, že spolu spíme. Je mi fajn. Potřebuju jen čaj a snídani. Menší než moje hladina krevního cukru už je jen Potterův módní vkus.“
Harry mu věnoval povznesený úsměv.
„Devadesátky se vrátily. Straight je out. Teď frčí –“
„Gay?“
„– mrkváče.“
„Nikdy.“

Obrázek uživatele Hippopotamie

Zevlování po výlohách ve Městě

Fandom: 
Drabble: 

Vitrína vás ihned upoutá, vše v ní září barvami. Kvalitní materiály, hedvábí, vlna, damašek, dokonce velbloudí kůže. Honosná vyšívání, mnohdy zlatem. Některé oděvy lemují jemné krajky. Pozoruhodné a nápadité pokrývky hlav. Šály. Třapce. Jasně červené boty, které by ocenila i Carrie Bradshawová.
Ve vedlejší výloze stejného obchodu pouze šedé košile, zapínací tmavé svetry, polodlouhé neforemné sukně, černé obludné škorně.
Pokud jste žena a chcete si zde pořídit něco pěkného, máte smůlu. Zde jsou módními experty muži.
(Dospěla jsem k závěru, že v barevnosti samců a nenápadnosti samiček katolická církev kopíruje řád přírody, ze kterého člověk jinak nějakým prapodivným způsobem vybočuje.)

Závěrečná poznámka: 

Obchody s liturgickým a církevním oblečením v Římě - ti nejznámnější jsou asi Gammarelli, Barbiconi (ten jsem měla na mysli, protože má i ženskou sekci) ... ale je jich tam hodně, různých cen a kvalit.
A ty červené boty a červená čepice z velbloudí kůže tradičně patří (nebo patřily) do garderóby papeže.

K dokreslení viz zde: https://www.youtube.com/watch?v=yFMDVH4lqSU

Obrázek uživatele Blanca

Fickle Fashion

Drabble: 

Mouse peered at the sketches that Lioness made.
"These markings look slightly familiar, but..."
She reached into one of her shelves and pulled out a tome to refresh her memory.
"Yes, see here..." she turned the page to Wolf. "They might be letters that she misremembered, or they might be a modification we haven't seen yet."
"What do you think is more likely?"
She sat back in her chair.
"Traditionally people from the East don't mess with established patterns. But you know Sarmad better than I do... is he a conformist or innovator?"
"Trend setter, he would like to think."

Obrázek uživatele TQ-PoN

Cesta z města

Drabble: 

Ano, trávil jsem rád čas na slunci.

Proto jsem na cestě z práce nesešel do metra jako obvykle, ale zamířil na nejbližší tramvaj.

Venku samci motýlí - řekl jsem si po chvíli,

Znělo mi ve sluchátcích. A opravdu, na louce poleto-

“Hovno, Versace je víc gucci než LaCoste.” Přehnal se přeze mě po chodníku hlouček puberťáků. Tu ti ve mě překypěl vztek a já viděl rudě: Čůráček v roztrhaných džínách s RayBenama přežvykující tabák, vedle něj špekoun s mikčou Šampion za třicet devět litrů a ledvinkou Supreme - a trojici doplňoval fakan v kloboučku NAS(r)A(t).

"Televizní kurvy!" Vyštěkl ze mě můj Tourette.

Závěrečná poznámka: 

* * *

"Televizní kurvy" je narážka na citát Skejpra ze slavného dílu Prostřena! kdy Kazma svou OneManShow osvětou napálil celou televizi Primu a také Česko. Jestli to někoho nějakou náhodou minulo, tak zde: https://www.stream.cz/onemanshow/odhaleni-nejvetsiho-televizniho-skandal...

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Uni-for-ma-gor

Úvodní poznámka: 

Při kolizi Měsíce se Zemí se ukázalo, že je všechno jinak. Měsíc je stvořený ze snové matérie, která je schopná oživit téměř cokoliv.
Volně navazuje na Zet jako zetko

Drabble: 

Zetko chodil vždy oblečený tak, aby vzbuzoval co nejmenší podezření, že je ještě součástí civilizované společnosti.
Základem jeho uniformy byla pytlovina. Tu bral ve skladech se zeleninou, nejčastěji z pytlů od brambor. Podezřívám ho, že se ani neobtěžoval vysypat zbytek zeminy.
Nohy měl obalené starými kusy látky, což podle jeho slov, dodávalo mladistvý vzhled. Jako boty si obouval důmyslně skládané noviny. Vždy pouze sportovní přílohu, protože věřil, že až jednou bude muset utíkat, hodně mu to pomůže. Naopak politika prý zatěžuje a zpomaluje.
Zetko jako správný voják vždy nosil na hlavě helmu. Slupka od melounu chrání a dokonce hezky voní.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Elegie ve žlutém

Úvodní poznámka: 

Opět udávám oba fandomy, jelikož pokračujeme v pohřbívání postavy takřka neviděné a patřící do mého staršího příběhu více než do toho současného. Módním expertem v něm nebyl nikdo jiný než Otto Werner, vztáhnuto k Vídeňské krvi dědeček Liny a Williho.

Drabble: 

„Vždycky jsem myslel, že mě přežije.“
Majitel oděvního podniku Werner procházel mezi látkami. Každou promnul mezi prsty, prohlédl, pak znovu uhladil do dokonalosti. U drobného květinového vzoru na světle žlutém podkladu se zastavil nejdéle.
„Zajímalo by mě, v čem ji pohřbili. Jestli tam někdy nosila šaty ode mě. Žluté byly její oblíbené.“ Uhladil látku a posunul se k další. „Ale to už je opravdu hodně dávno.“
Madam Dvorak nejistě přešlapovala na druhé straně stolu. Zavolali jí od Sternbachů a před chvílí sdělila zprávu o smrti svému zaměstnavateli. Nebyla si jistá, co dělat dál. Pan Werner si ale naštěstí vystačil sám.

Obrázek uživatele Tess

Když musíš, tak musíš

Úvodní poznámka: 

Chtěli jste jako hlavního protagonistu na tohle téma Vrana?
Chtěli.
Tak tady ho máte.

Drabble: 

Když tu byl posledně, měl na sobě drsnou koženou bundu, a ta byla fajn.
Bohužel momentálně ji neměl, protože uprostřed kopců, rašelin a silných dešťů není kůže praktická. I sebelépe zpracovaná nacucne vodou. Což by nevadilo, kdyby ji nesušil u ohně.
Ten tvrdý skřípající kousek podivného tvaru už byl nenositelný.
Ale teď...
Mají se chovat nenápadně. Tak se oblíkne. Nenápadně.
Všechny dobře dostupné obchody zely prázdnotou. Ale pak našel to skladiště... trochu nevětrané. Nevadí.
Dokonce tam byla i bunda v jeho velikosti.
A černá!
Když se vrátil k ostatním, Vydra pokrčila nos.
„Vrane, zatoucháš.“
„To vyvětrá.“

Nevyvětralo ani za týden.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele gleti

Po hodině

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

tentokrát bez Trevora

Drabble: 

Neville odcházel ze třídy poslední, když si pod lavicí všiml časopisu. Dívčího mudlovského časopisu. Otevřel ho a začervenal se. Na obrázku stála žena ve velmi průhledném oděvu. Nad ní se skvěl nápis: MÓDNÍ PEKLO aneb naše expertka Frances...

„Hmm,“ vyrušila ho Hermiona, „vrátil bys mi, prosím, můj časopis?“
Podal jí ho a nejistě pravil: „Netušil jsem, že jsou mudlovské ženy tak odvážné.“
„Ne všechny, jen ty, co chtějí poutat pozornost.“
„Hermiono, ty to nepotřebuješ.“
„Co o tom víš? Pokud, je mi známo, tak tě žádná holka nezaujala.“
„Na rozdíl od Rona mám oči a vkus, Levandule ti nesahá po kotníky.“

Závěrečná poznámka: 

Potteristé vědí

pro ostatní Ron Weasley krátce chodil s Levandulí Brawnovou.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Dusno na malé radě

Úvodní poznámka: 

Krácení dneska hodně bolelo...

Drabble: 

„Cech dehtářů už měsíc nedostal odpověď na svou stížnost, že Braavoští obchodníci prodávají pod cenou,“ vyčetl hned Stannis mladšímu bratrovi, který ve svém novém kabátci vešel do síně Malé rady.
„Braavos nebo Bleší zadek, jejich dehet smrdí stejně,“ ušklíbl se Renly.
„Podle toho království vypadá, když mistr práva zanedbává povinnosti, protože si nechce ušpinit kabátec!“ pohoršil se Stannis.
„Ne každý se obléká do lodní plachtoviny,“ poznamenal správce pokladny.
„To má být obvinění ze zpronevěry královského majetku?“ obrátil se k němu rozezlený mistr lodí.
„Ovšemže ne,“ hájil se Malíček.
„Jen z nedostatku vkusu, bratře,“ uchechtl se Renly. „Zato však zcela oprávněné.“

Oblékání

Fandom: 
Drabble: 

Oblékla jsem si své nové, modré tričko a začala se prohlížet ve velikém zrcadle, visícím na zdi. Tričko mi perfektně sedělo. Ještě aby ne, vždyť jsem ho vybírala tak dlouho. Pomyslela jsem si při vzpomínce na odpoledne strávené v obchodě.
Všimla jsem si ale maličkého flíčku má kalhotech. Podívala jsem se na něj z blízka a rozpoznala kousek čokoládové zmrzliny, kterou jsem nedávno jedla.
Sundala jsem si kalhoty a vyměnila je za jiné, čisté.
Natáhla si ještě ponožky a obula nové boty. Ještě jednou jsem se podívala do zrcadla. Měla jsem radost z toho jak vypadám. A konečně jsem vyrazila.

Obrázek uživatele Alexandra

Jemné umění lstivé modernizace

Fandom: 
Drabble: 

„Přední nástavby dejte zvednout. Chci tam tři,“ prohlásil rezolutně admirál.
„Pane, naše flotila...“
„V Begmě mají tři. A na galéry další řadu vesel jako ve zbytku Zlatého kruhu! Naše loďstvo musí držet krok s dobou.“
A s konkurencí. Což je ostatně totéž.

„Král!“
Všichni povstali. Luke přejel pohledem stůl: „Takže, pánové. Zahodíme tyhle nemodernosti. Chci trup galéry a nástavby z karavely. Zadní nástavby výš než přední… zde jsou výkresy“.
Vrchní admirál nehnul ani brvou, když král hodil na stůl role papírů se znakem amberských královských loděnic a nápisem „přísně tajné“. V Begmě puknou vztekem.

Nový král Kashfy se zkrátka vyznal.

Závěrečná poznámka: 

Pro rýpaly: Je mi jasné, že v době Lukovy korunovace už asi dávno byly galeony po Zlatém kruhu a jeho okolí rozšířené, ale tím si tu historku nebudeme kazit, že...

Obrázek uživatele Lady Lestrade

Chcete mě? Chceme tě.

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Navazuje na mou letošní sérii o zoufalé Drabblistce a jejím sousedovi.
https://sosaci.net/node/51759

Drabble: 

František pohlédl na Mravence a vyprskl smíchy, jeho kamarád byl totiž od hlavy k patě pokryt listovím.
“Tak jsme vyložili pátou dodávku, snad poslední. A ty se vůbec nesměj, Františkáne. Každý módní expert ti řekne, že rostlinné vzory jsou v módě,” odvětil. “Mimochodem, Drabblistko, doufám, že tu zůstáváš s ostatními.”
“Zůstávám?” zeptala se překvapeně.
“Červíkovy dveře jsou vždy otevřené. Má tu místo pro práci z domova i pro rekreaci. Takový útulek pro kamarády."
Drabblistka nasadila prosebný výraz. “Chcete mě?” Zamrkala.
“No podivejte na ty očička,” řekl František a podrbal ji za uchem.
“Jestli vytáhneš vodítko, tak tě kousnu,” zazubila se.

Závěrečná poznámka: 

Toto drabble mě zavedlo ke starým nahrávkám Zdeňka Srstky. Úžasný střípek televizní historie. :D

Obrázek uživatele Kahvi

For Every Season

Drabble: 

It was a charming little bar, despite the rather loud music. In fairness, Aziraphale had heard a lot worse. And everyone was so friendly! He was beaming by the time he made it over to Crowley... who was hissing.

"Is something the matter?"

"I told you," Crowley spat, "to blend in."

"Yes! How do you like my outfit?"

"You are wearing," Crowley said, "a 17th century doublet, a pair of knee-high platform boots, a kilt, and a frilly shirt."

"Yes. You said 'be fashionable.'"

"Fashion changes, angel. Pick a decade. Pick a century!"

"Well." Aziraphale bristled. "You should have specified."

Obrázek uživatele Linkový stykač

Rebelové

Drabble: 

Řidiči dopravního podniku by měli dodržovat takzvanou ústrojovou kázeň. To znamená, že vyjma spodního prádla by jejich oblečení mělo sestávat výhradně ze stejnokrojových součástí. Ponožky musí mít černou nebo tmavě modrou barvu, totéž obuv.
Přesto (a nahrává tomu zejména tragická situace ohledně (ne)dodavatele uniforem) najdeme kolegy, kteří se oděvní směrnicí rozhodně nenechávají nijak svazovat.
Vanda kupříkladu k sukni obléká červené punčošky, Maroš nedá dopustit na svou hoperskou kšiltovku, Přemek nosí pod košilí geekovská trička, Oksana v kotníčkových botách ponožky se zvířátky a jediný normální vokovický řidič je satanista Luboš s tetováním na 70 % těla, piercingem mezi očima a tyrkysovými gládami.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Like a Beautiful Doll

Fandom: 
Drabble: 

You can never go wrong with red. The colour of love, passion, fire...
A summer dress might be a good choice. A white one, perhaps?
And let's match the lipstick with her shoes. High heels are not very practical but today, she won't do much walking, so they might be just perfect.
And we can't forget accessories. A necklace. Maybe two? Some rings and a bracelet.
Here we go. Now, it's perfect.

***

The victim was found strangled in her own bed. She was wearing red high heels and a white dress. So far, there are no suspects in this case.

Vymóděný expert

Úvodní poznámka: 

Asi 1,5km od pardubického letiště někdy na počátku tisíciletí...

Drabble: 

"Ti trapáci si vážně pozvali někoho z Thule..." Sledoval jsem letadlo na přistávací ploše loveckým monokulárem na trojnožce a komentoval vystupujícího pasažéra.
"Jasně, zahraniční experti jsou teď v módě," odpověděl Coen, pozorující dveře letadla dalekohledem na své oblíbené dvojnožce ráže .50.
Přiostřil jsem. "Cíl potvrzen."
"Seš si jistej?"
"Vysokej blonďák, boty Hugo, kabát Boss, aktovka taky... Módní vkus z mládí nezměníš. Byl bych si jistej, i kdybych neviděl obličej shodnej s fotkou a auru řádovýho prstene pod rukavicí. Taky od Bosse. Sejmi ho."
Zaburácela rána.
Nácek sletěl ze schůdků a umazal si epesní kabát.
"Dočista ztratil hlavu." Potvrdil jsem zásah.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Marek

Maglajz

Fandom: 
Drabble: 

Moje každodenní probíhá vypadá tak, že si na sebe vezmu to, co je navrchu. Sice to občas tak i vypadá, ale čert to vem. Nejhorší na tom je, když jdete na společenskou firemní akci. Nejen, že musím neustále kupovat nová saka a košile, protože v krámě jsou sice v pořádku, ale doma zjistím, že mi košili prodali i s břichem, ale dress code a jeho význam mi naprosto uniká. Vždyť co proboha znamená... Black Tie, Black Tie creative, Business Formal, Business Casual, Casual, Smart Casual, Casual chic, Semi formal, Coctail, Cutaway, Tenue de ville, Summer chic atd.? Já fakt nevím.

Obrázek uživatele Jeřabina

Pád

Úvodní poznámka: 

Nedalo mi to a hledala jsem dál
jako bych chtěla nahlédnout
do toho úvalu který v sobě nosím
Je plný mrtvých
   Mám jej vypálit
chci-li být sama sebou?

Rostl tak pomalu
tvrdý a mnohohranný
nevelký smírčí kámen

Drabble: 

Nikdy nezapomenu ten pocit. Let. Svoboda.
Ale pak jsem si vzpomněla na matku – nikdy nic nedokážeš – a let se změnil v pád.
Marianna zakročila vzápětí – silná, dokonalá, nezlomná. Chytila mě, dokončila kouzlo.
Do chaty došla vzpřímeně. Pak mě poslala domů.

Nevím, proč jsem neposlechla – ale našla jsem ji ležet před nezapáleným krbem.
Zůstala jsem u ní skrze zimnici, když vykašlala první listy. Když jí na krku vyrašilo dřevo.
Ráno se hořce, vyzývavě usmála. „Co tě může naučit čarodějnice, která nedovede čarovat?“
Podala jsem jí balzám. „Tohle používá matka jako líčidlo. Mělo by to zakrýt ty skvrny.“
Její smích připomínal vzlyk.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Haute couture rapide

Fandom: 
Drabble: 

Pomalu doznívá hudba a elegantní manekýny ještě naposledy křižují molo. Jedna z židlí v sále je už ale prázdná.

Hedvika vybíhá ze sálu zadními dveřmi, proběhne předsálím do diskrétně odstíněného zázemí s toaletami, uklízečce podstrčí bankovku a zpátky dostane svůj skicák a tužky. V hlavě si přehrává předlohu a zavřená v kabince chvatně kreslí budoucí hit pražských plesů. Plynulými liniemi páchá vysoce módní krádež.

Vydechne si, když dotáhne poslední čáru a doplní poznámky, zbytek mohou s Hanou dodělat na hotelu. Jednou, slibuje si a vkládá tužky zpět do pouzdra, bude tohle za mě dělat někdo jiný. V mém vlastním salonu.

Závěrečná poznámka: 

Řeč je o Hedvice Vlkové (1901–1986), vrchní kreslířce v módním salonu Hany Podolské, hvězdné podnikatelky v oboru módního návrhářství, která šila například pro Hanu Benešovou, Adinu Mandlovou, Elišku Junkovou nebo Olgu Schneipflugovou. Společně pravidelně vyrážely na světové módní přehlídky včetně těch pařížských, kde obcházely zákaz focení a skicování tak, že Hana Hedvice, která měla vynikající paměť, řekla, který model se jí líbí, a Hedvika ho odběhla na toaletu překreslit. Tak mohl salon vždy nabízet zákaznicím nejnovější trendy. Hedvika (pod uměleckým jménem Heda) si později svůj salon skutečně založila.

Karmínová není to samé jako vínová

Drabble: 

„Bratře Weii,“ povzdechl si Nie Huisang, „Co to máš na sobě?“

Wei Wuxian sklonil hlavu a díval se na své roucho. Nebylo na něm nic nezvyklého.
Prostě jeho každodenní oblečení v jeho oblíbených barvách. Červené a černé.

Zvedl hlavu a podíval se na Nie Huisanga. Jeho přítel se na něj mračil. Vlastně ne na něj, ale na jeho roucha.

Znovu hlavu sklonil. Roztáhl ruce do stran. Stále však nemohl najít nic pobuřujícího.

Otočil se zpět na svého přítele a zeptal se celý zmatený: „Copak se děje?“

Nie Huisang si znovu povzdechl: „Karmínová je úplně špatně. Teď je v módě vínová.“

Obrázek uživatele Zuzka

Tudy z nudy

Drabble: 

Catherine nemohla najít dost dobrou záminku pro opuštění místa mezi Isabellou a jejím bratrem, ale jejich konverzace už se přes ni jen přelévala. Jakmile vyčerpali senzační téma nejnovějších románů, sklouzli k prostému komentáři osob v sále. John se překvapivě dlouho věnoval rozboru garderoby všech dam v dohledu. Catherine se cítila stále hloupěji. Zdálo se, že rozhodující je výška lemu a hloubka výstřihu.
"Slečno Morlandová, směl bych vás vést do příštího tance?"
Těžko říct, čí překvapení bylo větší. Toho vysokého gentlemana nikdo z nich dříve neviděl.
Susan se u stolku s limonádou spokojeně usmívala.
"Tvůj muž je poklad," konstatovala Mrs Stronghold.

Obrázek uživatele Lejdynka

Módní rubrika

Fandom: 
Drabble: 

A nyní se podívejme na tuto - eh, nádheru. Je jisté, že dotyčnému nechybí odvaha! Jeho dřevorubecký zevnějšek odpovídá poslední módě ve styku "lumberjack", snad je jen trochu humpolácký a - nestyďme se říci, až příliš autentický.

Žluté boty s modrým kloboukem ve stylu vintage by za jistých okolností mohly ladit, doporučujeme zabývat se barevnou typologií a colourblockingem.

Peří je v této sezóně rozhodně out, stejně jako kožešiny.

Nedostatek šperků podtrhuje jistou ordinérnost. Doporučujeme alespoň jeden prsten.

Hodnocení čtenářů: excentrický, záhadný muž, kterého by ženy rády oblékaly!

Hodnocení redakce: upachtěný pokus o naturální look, potenciál nižší, zásah barbera je nezbytný.

Tři hvězdičky.

Neviditelný fandom: 

Těžký život estéta

Fandom: 
Drabble: 

Půjdeme ven? Prima, co si oblečeme?
Cože? Mám jít v tomhle děsným body, který mám na sobě už od rána? To teda ne! A to tvoje tričko taky není žádná sláva.
Znechuceně vyprsknu. Zbytky špenátu, které jsem si prozíravě syslila od oběda v puse, udělají své. Zatímco nadává a jde si pro jiné tričko, rozvážně začnu vytahovat jednotlivé kousky své garderóby z koše s vypraným prádlem.
Body? Jedině to s kytičkama.
Punčocháče puntíkaté nebo s proužkama? S proužkama, proužky mám ráda.
Kterou mikinu? Tu zvířátkovou, samozřejmě!
A růžovou čepici s mašlí.
Oblíknout se do kočáru na odpolední procházku je věda.

Stránky

-A A +A