Haute couture rapide

Obrázek uživatele Smrtijedka
Fandom: 
Drabble: 

Pomalu doznívá hudba a elegantní manekýny ještě naposledy křižují molo. Jedna z židlí v sále je už ale prázdná.

Hedvika vybíhá ze sálu zadními dveřmi, proběhne předsálím do diskrétně odstíněného zázemí s toaletami, uklízečce podstrčí bankovku a zpátky dostane svůj skicák a tužky. V hlavě si přehrává předlohu a zavřená v kabince chvatně kreslí budoucí hit pražských plesů. Plynulými liniemi páchá vysoce módní krádež.

Vydechne si, když dotáhne poslední čáru a doplní poznámky, zbytek mohou s Hanou dodělat na hotelu. Jednou, slibuje si a vkládá tužky zpět do pouzdra, bude tohle za mě dělat někdo jiný. V mém vlastním salonu.

Závěrečná poznámka: 

Řeč je o Hedvice Vlkové (1901–1986), vrchní kreslířce v módním salonu Hany Podolské, hvězdné podnikatelky v oboru módního návrhářství, která šila například pro Hanu Benešovou, Adinu Mandlovou, Elišku Junkovou nebo Olgu Schneipflugovou. Společně pravidelně vyrážely na světové módní přehlídky včetně těch pařížských, kde obcházely zákaz focení a skicování tak, že Hana Hedvice, která měla vynikající paměť, řekla, který model se jí líbí, a Hedvika ho odběhla na toaletu překreslit. Tak mohl salon vždy nabízet zákaznicím nejnovější trendy. Hedvika (pod uměleckým jménem Heda) si později svůj salon skutečně založila.

Komentáře

Obrázek uživatele Iantouch

Je, to jsem se zas o něco ochytril!

Obrázek uživatele Smrtijedka

To mě těší!

Obrázek uživatele Keneu

Tohle dokonce i znám. Paráda. Moc se mi líbí název.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Díky :).

Obrázek uživatele Kleio

Ó, jsem obohacena. O Podolské jsem slyšela, ale tohle je novinka. <3

Obrázek uživatele Smrtijedka

♥ Díky!

Obrázek uživatele Rya

Velmi zajímavé.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Že? :)

Taky pozoruhodná postava.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Přesně tak :).

Obrázek uživatele Faob

Pardální kousek, neuvěřitelný příběh...!

Obrázek uživatele Smrtijedka

Díky!

-A A +A