Krkonošské pohádky

Obrázek uživatele morpi

Podivná sešlost čeledi krkavcovitých

Úvodní poznámka: 

Téma č. 24: Vrána k vráně sedá.

Vybral jsem ho proto, že jsem si ho vlastně asi nejvíc užil.

Drabble: 

Na nejvyšší větvi klidně seděly Tři kavky. Kolem nich smrdělo jakési nechutné pižmo.

"Jakožto čaroděj druhé kategorie odmítám čuchat takové hnusy!" Zakrákal havran sedící o větev níž.

"Havrrrani... malí a stěžovační! Tak prrrromluvil Rrrroak, syn Krrrrákův," odpověděl pyšně obrovský krkavec. Sedm menších krkavců podobných si jako vejce vejci přikyvovalo.

"Se kecne šéfovi!" Špitla sojka a odfrnkla.

Vrána si hádek nevšímala. Otevřela oči, až když vedle ní dosedla kolegyně.

"Hlášení?"
"Nic neobvyklého, pane..."

Najednou hlasitě zahřmělo.

***

Z větví seskočili pohádkový čaroděj, dvě postavy v černém, sedm do půl těla nahých chlapců a... drak.

Roak osaměl.
"Hmmm... snad abych zaletěl zkontrrrolovat trrrrpaslíky."

Obrázek uživatele morpi

Podivná sešlost čeledi krkavcovitých

Fandom: 
Drabble: 

Na nejvyšší větvi klidně seděly Tři kavky. Kolem nich smrdělo jakési nechutné pižmo.

"Jakožto čaroděj druhé kategorie odmítám čuchat takové hnusy!" Zakrákal havran sedící o větev níž.

"Havrrrani... malí a stěžovační! Tak prrrromluvil Rrrroak, syn Krrrrákův," odpověděl pyšně obrovský krkavec. Sedm menších krkavců podobných si jako vejce vejci přikyvovalo.

"Se kecne šéfovi!" Špitla sojka a odfrnkla.

Vrána si hádek nevšímala. Otevřela oči, až když vedle ní dosedla kolegyně.

"Hlášení?"
"Nic neobvyklého, pane."

Najednou hlasitě zahřmělo.

***

Z větví seskočili pohádkový čaroděj, dvě postavy v černém, sedm do půl těla nahých chlapců a... drak.

Roak osaměl.
"Hmmm... snad abych zaletěl zkontrrrolovat trrrrpaslíky."

Konec zimy

Drabble: 

Ono se řekne vládce hor, ale tý práce! Před zimou lesy a louky pořádně poklidit, v zimě se postarat, aby se zvířátka dostala ke krmelcům, na jaře dávat pozor na rozvodněné potoky a říčky, a v létě zařídit sluníčko i déšť tak akorát, aby správně vyrostlo a uzrálo všecko, od borůvek až po brambory.
Samo sebou, Krakonoš měl pomocníky a taky kouzla, ale u jedné věci v roce byl vždycky sám.

Když nastalo předjaří, zaposlouchal se do kapek tajících rampouchů, které mu řekly, na který palouk jít. Tam se Krakonoš usadil, odhrnul sníh a díval se, jak raší první sněženka.

Obrázek uživatele Giles Rigby

Jak se chtěl Trautenberk oženit

Úvodní poznámka: 

Drabble na přání pro moje zlé dvojče.

Drabble: 

Je to jen děvče bez původu.

Ale má v hlavě! Je pružná jak proutek a nemá daleko od slov k činům.

Nemá ani zlatku.

To mě ale nemusí trápit, peněz mám dost.

Nemohu říci, že by zrovna podporovala mé podnikatelské záměry.

Na druhou stranu, když půjde o její, starat se umí. Rozhodně peníze nerozhazuje. A domácnost řídí znamenitě...

...i když odmlouvá...

Ale to je právě to! Každý udělá, co se mu řekne, jen ona dobře ví, kdy jeden zajde daleko.

Rozhodně by mi pomohla vylepšit sousedské vztahy...

Hmmm... Koneckonců, proč ne?

"Anče! Myslím, že jsem konečně vyřešil otázku tvého věna."

Závěrečná poznámka: 

Aby bylo jasno je to její oblíbený ship (už asi od tří let).
Takhle to dopadá, když chci napsat něco seriózně velikonočního...

Obrázek uživatele Zuzka

Úplatky!

Drabble: 

KORUPČNÍ SKANDÁL POD KORUNAMI STROMŮ!!!

Patří Béďa do starého železa!?
Stal se z médi Děda Béďa!?

Šokující zpráva o neodpustitelném chování dříve nechvalně známé Kalorické kontroly Jellystonského národního parku se donesla až ke sluchu našich redakčních zvědů.
Jak sdělila naše věrná přispěvatelka S. P.* z agentury Krakonoš s. r. o., obávaný Méďa Béďa byl spatřen, jak poklidně přežvykuje a nechává se fotit povykující bandou mladistvých turistů. Hanba!!!
Bedřich (27) patrně zcela zapomněl na své povinnosti děsivého predátora, a místo aby puberťáky od pikniku vyhnal, nechal se uplatit nehorázně levnou a primitivní tlačenkou.

Podrobnosti ve večerním vydání Straka DNES.

*Sojka Práskačka

Obrázek uživatele Blueberry Lady

Hajnej

Úvodní poznámka: 

Já ho nikdy moc neměla ráda, kdo ho měl rád, tomu se omluvuju. :)

Drabble: 

„Slyšel‘s, hajnej? Hybaj na sojku!“ křikl Trautenberk na přikrčeného hajného. Ten měl sice hlavu plnou námitek, ale šel, protože pán je jednou pán a poslouchat se musí. Krakonoš se rychle dovtípil, co chce hajný provádět, mračil se na něj jako mraky nad Sněžkou. Hajný se rozklepal a zakoktal, protože Krakonoš je taky pán a poslouchat se musí.
Bez odporu vyrobil Trautenberkovi fajfku, posouval s ním hraniční kameny, kladl pasti na pstruhy a vykopal studnu. Pokaždé se za to Krakonošovi rozpačitě omlouval.
Na vlastní nohy se nikdy nepostavil, a když se Anče s Kubou stěhovali do chaloupky, rád šel s nimi.

Hora

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak ještě jedno, jen tak. Fandom předpokládám poznáte.

Drabble: 

Stála tu od nepaměti. Občas k ní přišel člověk, pronesl Slova, a ona ho obdarovala. Dnes přišli čtyři najednou. Muž pronesl Slova, ale v jeho hlase byla lakota a pýcha. Takové obdarovat nesměla. Pak Slova vyslovila žena. Mírně, pokorně.

Pustila je dovnitř. Jejich hemžení v břiše ji lechtalo, ale musí to vydržet, alespoň chvíli.

Zavřela se. Okamžitě poznala, že uvnitř někdo zůstal. Ale teď otevřít nesmí, musí dodržovat Zákony.

Po nějaké době k ní přišli znovu. Poznala muže a ženu od minula. Žena opět pronesla Slova:

"Horo, horo! Otevři se pro člověka poctivýho, a vydej mu málo z bohatství svýho."

Závěrečná poznámka: 

Nějak na mě ty Velikonoce doléhají...

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Rebelka

Bratři

Fandom: Prozradím na konci, ale znáte všichni.
Varování: AU, hanobení klasiky, nemravnosti a tak podobně

Jednoho dne si brácha usmyslel, že chce ptáka. Ptáka, přesně tak to řek, chápete? Začal jsem se pochechtávat, ale nejdřív mě zpražila pohledem matka a pak taky on. A to mu je, prosím pěkně, patnáct; stejně jako mě. Jak už to u dvojčat bývá.
„A co bys chtěl ty?“ zeptala se matka, ale znělo to, jak by se protrhnul pytlík s ledem. Pytlík, chápete?
Řek jsem, že ženskou.
„Vezmi si příklad z bratra,“ ryla do mě. „Ten to v životě někam dotáhne. Chce se stát ochráncem lesů.“
Vysvětlil jsem jí, že zlatej hřeb kariéry takovýho hipíka jako je on, bude, až s ním spadne strom, ke kterýmu se připoutá.
Dostal jsem zaracha. Brácha dostal sojku. Svět je jenom zasmrádlá díra plná nespravedlnosti.

Pak přišlo peklo. A tím myslím tu toho zablešenýho ptáka. Brácha si ho vycvičil, poslouchal na slovo.
Dokud sojka lezla jen za ním, všecko bylo fajn. Ale potom se na mě začala lepit jak použitej toaleťák na podrážku. Věděla o každým mým kroku. Večer to pak napráskala bráchovi. Od nakoplý houby až po utrhaný motýlí křídla.
Řek jsem mu: „Krakonoši, ty debile, nejseš už dost starej na to, abys posílal sojku bonzovat na lidi?“
A on se usmál.

________________________________
Fandom: Krkonošské pohádky

Rok: 
2010
-A A +A