DMD č. 13. pro 13. 4. 2023. Téma: Tichá voda

DMD č. 13. pro 13. 4. 2023. Téma: Tichá voda

Vypadá to, že jste se po sladu vzpamatovali a můžeme se vydat do klidných vod. Chtěli jste poetiku a seriózní téma, tak snad to dnešní zadání splňuje.

Téma pro 13. 4. 2023: Tichá voda
Toto téma bude uzavřeno 13. 4. 2023 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
13. 4. 2023 v 23:59

Návštěva 2

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.
Navazuje na https://sosaci.net/node/55954

Varování: 

autonehoda

Drabble: 

Díval jsem se na most Pavla Wonky přes svůj oblíbený suvenýr z Mali a formuloval dogonskou kletbu smůly.
Dodávky z půjčovny nebývají v nejlepším technickém stavu, a američtí kultisté, pardon, turisté, značně překračovali rychlost, takže se není co divit, že minivan dostal smyk, prorazil zábradlí a zmizel i s pasažéry v Labi.
Zanořil jsem se také a pochechtával se do masky uzavřeného dýchacího přístroje cestou k vraku s nožem v ruce – někteří se určitě chránili zaklínadly a je potřeba je dorazit. Zděšení svědkové tragické nehody uvidí jen další vlnky na hladině...
Zbývá zdržet Whateleye osobně, a to je na Coenovi.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Páťáci

Tichá voda, kdosi cosi mele a hned se něco semele

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nesoutěžní

Drabble: 

Jednou jsem šel na procházku podél Tiché vody, jdu dál a najednou potkám své dva kamarády, kteří se koupali ve vodě. Jeden se jmenuje Jakub a má přezdívku Hrošík a druhej Tomáš a jeho přezdívka je Bobr. Pozdravil jsem je a šel dál. Po 500 metrech jsem potkal opravdového bobra a po dalších 500 metrech opravdového hrocha. Trošku jsem se bál, koho potkám po dalších 500 metrech, protože tady evidentně ožívaly mé největší noční můry. Ušel jsem dalšího půl kilometru a minul hrošici Sofii. Zamířil jsem domů, protože jsem si chtěl zahrát Fortnite a tam mě paradoxně zabil skin hrocha.

Závěrečná poznámka: 

Povídku napsali žáci pátého ročníku: J. A. a T. F., redakčně upravila pančelka Skříťa.

Obrázek uživatele may fowl

Ze života po válce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Poznatek: Když si dáte od psaní pauzu, poleze to z vás jak z chlupaté deky.
Poznáte postavu?

Drabble: 

Jdu spát poslední, vstávám první. Stihla jsem jen jeden krátký sen, ve kterém se za mnou zastavil Fred a zajímal se, jak si užívám famfrpálové soustředění v Irsku. Moc ráda jsem Freda viděla, ale přitom jsem si bolestně uvědomovala, že ho přeci už vidět nemůžu. Díky, mozku.
Ráno je uhnané, dopoledne bolestivé. Od rozbřesku z nebe tiše padají galony vody. Strhaná z angličáků ("Budeme trénovat po mudlovsku!" tetelila se trenérka Harpyjí) poslouchám nářky brankářky, která je přesvědčená, že má příliš svalnatá ramena. Zacpu si pusu sendvičem, abych jí neřekla - co blázníš, vždyť jsi ta nejkrásnější holka na tomhle zpropadeném ostrově.

Obrázek uživatele Naughtilus

Y'all be doomed.

Fandom: 
Drabble: 

Ain't none of us gave it a second thought. Dunno where Cletus got that much Tannerite but when y'all are bored on a Sunday afternoon, sometimes you just wanna blow somethin' up. Jimbo thought it'd be fun to toss it into that huge waterhole near Fart Hill. Now Scooter is a gosh-darned genius, he jerry-rigged some kinda thingamajig so it could remotely asplode underwater.

Well, y'all boutta learn just how deep the still waters run. Jaysus Christ, Mary 'n' Joseph. That thing we woke up, I ain't seen that many tentacles even on them interwebs. Not that huge ones, either.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Vdova

Drabble: 

“Takové neštěstí, ještě ani šedesát mu nebylo.”
“A co ta chudinka vdova, vždyť to není ani měsíc, co se vzali.”
“Jakápak chudinka, víte co bude dědit?!”
“Peníze nejsou vše, musí to být pro ni náročné, vždyť je tak mladinká. A před rokem prvního manžela ztratila. Ten náš nebožtík jí prý od smutku hodně pomohl.”
“Slyšela jsem. Prý ten první taky byl starší a bohatý. No počkejte, jen aby to nebyla ta - černá vdova!”
“To jako že by ho jako… To? To ne, to už bych to vsadila na jeho synáčka, ten je pěknej lump...”
Opodál stojící vdova se neznatelně usmála.

Obrázek uživatele Keneu

Bezvětří a bezbranný

Úvodní poznámka: 

pre-canon, odehrává se ještě na Pomstě královny Anny

věnováno kapitánovi

Drabble: 

Mořská hladina se proměnila v olej, na němž se škvaří odraz měsíce.
Ani vlnka nešplouchne, ani ta nejlehčí plachta se nezachvěje.
Černovous se taky škvaří, ve vlastní šťávě, v bezedné pánvi nudy.
Přechází po palubě a hledá jakýkoli nelad, nedokončený úkol, zapomenuté smítko, cokoli, co by někomu z posádky mohl dát sežrat.
Nic.
Zvažuje, zda se ze zoufalství nezakousnout do zábradlí, ale nakonec zaleze do kajuty.

Je Černovous, dokáže všechno na světě, ničeho se nebojí a absolutně nic ho nemůže zaskočit.
Ani Izzy, klečící na podlaze uprostřed místnosti, oči zavázané, ruce spoutané za zády až po lokty. Nahý.

Oběť Krakenovi.

Závěrečná poznámka: 

Mám podezření, že tuto fanfikci za mě napsal Roach :D

Obrázek uživatele Voldemort

Podzemní řeka

Úvodní poznámka: 

nesoutěžní

A jako druhé něco kryptického... Jestli si vzpomenete, o čem (a o kom) se v drabble mluví, jste fakt machři.

Varování: 

smrt dítěte
nucené těhotenství

Drabble: 

Zabil jí dítě. Jenom protože bylo jiné, než se očekávalo.
Spolkla strach a šla ho udat. Nikdo nic neudělal. Manžel jí toho večera věnoval jen jeden výsměšný pohled.
Nemluvili spolu, nemohla se na něj ani podívat bez pláče. Jak mohl?!
Za necelý rok si pro ni přijel do letního bytu a přinutil ji s ním navštívit centrum Pramen. Ukázat jí, jak v cizí ženě proti její vůli roste jeho nový syn. Nevěděla, co dělat. Svěřila se švagrovi, manželovi svého bratra. Oba byli tiší trpící, našli se. Zničí Pramen. Zradí své vznešené rodiny i své čistokrevné muže. Hlavně své čistokrevné muže.

Závěrečná poznámka: 

Pokud nevíte, na co drabble odkazuje, je to drabble Až budu velký, budu taky bystrozor! a První otec, druhá matka.

Obrázek uživatele AlexisGray

Tichá smrt

Fandom: 
Varování: 

V povídce se objevují náznaky o vraždě.

Drabble: 

Byla pouhým nástrojem, neměla vlastní hlas.
Nepotřebovala ho. Rodina nepotřebovala, aby ho měla. Nemoci mluvit pro ní představovala klec. Osamělost. Stejně nikoho nezajímala. Nikoho neměla. Využívaná rodinou jen na špinavou práci.
Dívala se na něj zpod kápě, tvář zakrytou šátek. Stála za ním. Věděla, že se blíží jeho poslední minuty. A to díky ní. Nemohl jí slyšet. Udělala to už tolikrát. Naučila se být přízrakem, být neviděna. Neslyšena.
Teď se do té klece dostala znovu. Myslela si, že to má za sebou, že svůj hlas našla a jen tak ho neztratí. Spletla se. Vzpomínky se vrátily jako první. Slzy následovaly.

Obrázek uživatele gleti

Lektvar střízlivosti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

S postupujícím večerem rozjařenost osazenstva rostla. Fanfaronští nebelvíři se trumfovali, kdo více vydrží , runda střídala rundu, Ogdenská whisky Glenfiddicha. Jen Denis se držel zpátky, pracovní problém stále na zřeteli. Ke všemu se mu nedařilo promluvit s Hermionu, která držela krok s ostatními. Bude vůbec použitelná?

Naštěstí Denis, znalý nebelvírských čtvrtků, si sebou pro všechny případy vzal flakonek s lektvarem střízlivosti Tichá voda.

Konečně se Hermiona vydala na Dámy. Při návratu ji odchytil: „Potřeboval bych s tebou něco probrat,“ a podával jí elixír.

„Není třeba,“ s úsměvem odmítla fiolu, „co potřebuješ?“
Vyklopil vše, o Mariettině liknavém postoji i bojovnosti Marthy Starkové.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele RachelLiaHood

Kdo jsem?

Varování: 

Smrt postav

Drabble: 

Je to vcelku milá a veselá holka, která má také svá tajemství. Je dosti tichá a spíše poslouchá lidi kolem sebe a když ji poprosí o radu, ráda jí jim dá. Asi by to ani do ní nikdo neřekl, že zrovna ona bude stát na té správné straně. Na straně Pána Zla a smrtijedů.

Možná na povrch vypadala jako milé děvče, které se s každým přátelí, ale uvnitř ní žila lvice, kterou se bála ukázat jen tak na povrch a která měla jen jeden hlavní cíl.

Pomstít smrt rodičů za to, že je bystrozorové sprovodili ze světa a tajili to.

Obrázek uživatele Filiana

Zavířilo se v hlubině

Fandom: 
Drabble: 

Zvedla se, aby protřepala šátek. Ukročila stranou. Lávka ponejprv zapraskala a náhle jako by jí pod nohama nikdy nebylo. Svět se zpomalil. Dívka naposledy zalapala po životě. Cítila dotek slunce na svých pažích. Bylo jako pohlazení. Vnímala záhyby sukně vířící kolem jejího těla a všimla si, jak modré nebe ve skutečnosti je. Svou zdánlivě poslední myšlenku věnovala své matičce. Drahá, varovala ji a teď se usouží. I zaslechla snad, jak kdosi nedaleko zatleskal. Pak se nad ní tichá voda zavřela a z místa, kde ji spolkla, se rozeběhly širé kruhy. I ty však ustaly. A pak nic. Jen to ticho.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Bít do skály

Drabble: 

Mluvte s ním, řekl doktor. Mluvte s ním, nebo ho odvezte k nám a my ho rozmluvíme, dodal mezi řádky.
„Co mám udělat?“ vyhrkl Alexandr a zastínil svému milému slunce. „Kleknu si před tebe. Kleknu si tady do trávy,“ řekl a klekl si. „I když víš, že mě zlobí kolena, tak to pro tebe udělám, protože tě miluju. Tak už prosím tě přestaň truchlit!“
Ticho. Mluvil do kamene. A miloval ten kámen. „Ona není mrtvá, Wilhelme.“
„To nemůžeme vědět,“ odvětil jeho soudce, v každém slově o deset let starší, než když Lina odešla.
Alexandr klesl do trávy.
Z kamene slzy.

Závěrečná poznámka: 

Snad je patrné, kam jsem se snažila dát téma.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Chtění

Fandom: 
Drabble: 

Tichá voda, voda tichá,
ale dívčí chtění neutichá,
až dokud nebude mít.

Tichá voda, voda tichá,
ale už se neostýchá,
jít si za tím po čem touží,
vždyť život se neprodlouží
a nenastane klid.

Tichá voda, voda tichá
tekutiny rychle smíchá,
až se zbarví barvou krve,
však na světě neubude,
jak už začne pít.

Tichá voda, voda tichá,
ale touha neutichá,
a po nocích v temném lese,
něco si to s sebou nese
a už nemůže jít.

Tichá voda, voda tichá
a ten chlapec ztěžka dýchá,
a nikdo mu už nepomůže,
pohnojí jí rudé růže
a dá jim důvod žít.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Propast v kaluži

Úvodní poznámka: 

Dnešní téma jsem využila k ironizaci scény, přes kterou se pořád nemůžu přenést.

Varování: 

Scénař od D&D

Drabble: 

Byl jednou jeden rybníček mezi poli. Nebyl nikterak veliký, taková větší louže, ve které voda sahala sotva po kolena. Ne však všude. Už dva metry od mělkého brouzdaliště kolem břehů pod stojatou hladinou zela propast zvící hlubokomořského příkopu.
Ptáte se, jak je to možné? Inu, věc se má tak:
Bylo předurčeno, že podél břehu tohoto rybníčka se útokem na draka požene Jaime Lannister na bělouši, z nějž ho srazí jeho věrný společník Bronn, kterému se nějakým záhadným způsobem podaří proplížit přímo drakovi za záda. Jak by to vypadalo, kdyby po tak efektní záchranné akci oba dopadli do mělké louže, že?

Závěrečná poznámka: 

A to už nevyšlo místo na to, jak Bronn dokázal z toho "Mariánského příkopu" vytáhnout Jaimeho v plné plátové zbroji...

Obrázek uživatele Rosott

Jak jsem poznala lásku mého života XI. část

Fandom: 
Drabble: 

Rozhodli jsme se vydat na dovolenou do Francie, protože si ji přítel po nekonečném nátlaku popkultury prostě musel zamilovat. Jeho posedlost Paříží dokonce vedla k tomu, že se na střední věnoval studiu francouzštiny, ale tvrdil, že přestože byl ve studiu odhodlaný a prováděl ho dlouhodobě, stejně mu to nepomohlo a francouzsky moc neumí.
Po příletu do Paříže se nám však ztratili oba kufry, což pro mne značilo to nejhorší, ale místo panikaření se Taki okamžitě rozběhl za prvním úředníkem, a spustil na něj plynulou francouzštinou. Úředník byl nejdřív trochu překvapený, ale kufry rychle objevil a naše romantika tak mohla začít...

Obrázek uživatele Tess

Když se nezdá...

Úvodní poznámka: 

Protože budu vysvětlovat své předchozí drabble na toto téma (což je detail, protože téma je v něm dokonce dvakrát) a protože jsem si stejně chtěla napsat ještě tohle, máte to tu.

Varování: 

Otevírá stará traumata ze špatné fanfic.

Drabble: 

Ono se říká Mary Sue. Ale není každá jako přes kopírák.
Stejně tak i v hejnu autorek píšících pofidérní dílka se může vyskytnout taková nějaká... rozumná. Hezky si s ní popovídáte. Začnete vidět svět trochu jejíma očima.
A očima Arsinoe. Její postavy.
Trochu moc Chudinky, ale přece jen...
„A proč to vlastně čteš?“ líně se ptá Gwen, která byla poslední dny zaměstnaná jinak.
„Masochismus. Čistý masochismus. Ba ne, tohle náhodou není až tak špatný...“
„Fakt?“
Otočím stránku.
„Arsinoe byla ještě nedávno třídní ošklivka a nikdo se s ní nebavil, jednoho rána se probudila jako přirozená kráska.“
A bylo po iluzích.

Obrázek uživatele Voldemort

Hádej, ke komu jdeme na večeři

Úvodní poznámka: 

James a Narcissa v lehčím balení.

Drabble: 

Narcissa byla nervózní. Už dlouho nebyla v situaci, kdy nedokázala jistě odhadnout, jak na ni okolí bude reagovat. Poslední dobou mohla počítat s otevřenou nenávistí. S tím dokázala žít. Setkání s Jamesovými přáteli, i když jen se dvěma a jejich kojencem, bylo úplně něco jiného.
„Tonksová je pohodářka,“ ubezpečoval ji James.
„A Remus?“
„Remus… je takový tichošlápek,“ zakřenil se vtipu, kterému nerozuměla, „ale měla bys vědět dvě věci, kdyby na ně přišla řeč.“
Zatvářil se spiklenecky. Čekala na nejhorší.
„Za prvé – loni utekl z Azkabanu.“
Tichá voda břehy…
„Za druhé – je vlkodlak.“
...drtí na prach a rozlévá se po krajině.

Závěrečná poznámka: 

Slovy prvočtenáře: „Jamesi, ty zvíře“ (takhle to uvádět, když víš, že Remus je hodný, slušný vlkodlak člověk)

Obrázek uživatele Lady Peahen

Nebo ať mlčí navždy

Drabble: 

"Jestli řekneš, že se to pro dámu nehodí," začala podrážděně, "típnu ji o tebe."
"Já vám nemám co říkat, slečno."
"Já... Promiň, že jsem taková."
Nebylo co odpouštět. Bývala rozmrzelá z malichernějších důvodů, než je svatba jejího snoubence a nejlepší kamarádky.
"Jen nechtěl hloupě dokazovat, že je chlap."
"Ale kdyby věděl, že jsem Vám vnutil ten polibek, pral by se."
Pálil ho prokousnutý ret a ji ponížení. Co si k ní dovolil. Že ji nikdo nebránil. Že dostala košem.
"Stalo se... Teď nás čeká jiná práce."
Práce s tím, aby si udržela ranč, a aby si udržela tvář přejícné družičky.

Obrázek uživatele Sapfó

Nesnesitelná lehkost vlnobití

Fandom: 
Drabble: 

V době, kdy ze sociálních nůžek zbylo něco jako sociální pravítko (nebo spíš gilotina pro spodních 98,6 % lidí), začaly vyplouvat na povrch jisté zásadní problémy.
Jedním z těch nejpalčivějších byl stav pláží. Vlny vyloženě rušily a výška hladiny se neustále měnila, což bylo skutečně nepohodlné.
Byl proto vypracován plán, který všem, na kterých záleželo, připadal jako skvělý nápad. Zahrnoval něco, čemu kdosi v bílém plášti říkal gravitační prak.
Po pár týdnech příprav byly vystřeleny rakety.
Jenomže...
Měsíc, místo aby nás opustil, začal kolem Země rotoval tak rychle, že následné tsunami spláchly veškerou pobřežní hypercivilizaci.
Vybuchly sopky.
A spadl internet.

Závěrečná poznámka: 

Za název (a plodnou fyzikálně-biologickou diskuzi na téma "Co by se stalo, kdybychom vystřelili Měsíc gravitačním prakem?") tímto děkuji svému příteli, kvantovému chemikovi a nadšenému astrofyzikovi.
Kdyby vás to zajímalo, rakety byly poháněné heliem-3. :)

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Simbacca

Podemletá padawan

Úvodní poznámka: 

AU
Navazuje na předchozí.

Drabble: 

Zatímco generálové živě rokovali, Orn její protějšek přestával bavit. Nevyčítala mu to, tišší společnost jí zpravidla vyhovovala, ale nemohla se prostě ubránit myšlenkám na své komando. Na ty čtyři chlapy se vším všudy, co ji museli poslouchat na slovo a co by se s nimi jakožto poněkud nevybouřená Twi’lečka určitě zabavila víc. A ne potichu. Sama netušila, kde se to v ní bere.
Začínalo ale hrozit, že jestli si ještě párkrát cucne pěny, bude z toho malér, k jakému v Chrámu docházelo maximálně jednou za deset let, a tak se radši zvedla a šla objednat jídlo, aby náhodou něco nepodemlela.

Závěrečná poznámka: 

Ceterum censeo Jedilandus esse renovandum.

Obrázek uživatele eliade

Když se chápan chápal pádla, zamotal se do chapadla!

Drabble: 

O pořádný rozruch se postarali organizátoři opičího závodu ve slalomu na divoké vodě. Do slalomového kanálu totiž tajně vypustili několik medúz.

„Připadalo nám, že voda není dostatečně divoká,“ vysvětluje jeden z organizátorů, co je k podivné inovaci vedlo.
Voda však klidná nebyla – a nakonec ani tichá. Přítomné žahavce totiž objevil vřešťan, který se při sjezdu převrátil jako první. Později se s nimi střetl také pavián.

Zda utrpěli pouze šok, nebo byli i požahaní, zatím není jisté. Organizátoři se však dušují, že ke spolupráci přemluvili pouze neškodné talířovky.
Ať tak či tak, svůj pošetilý nápad budou mít na talíři ještě dlouho.

Obrázek uživatele Bilkis

Dokonáno

Úvodní poznámka: 

Kdesi v příběhu je kdysi zmíněno, že Karl zabil svého otce. Tak proč to nenapsat?

Drabble: 

Voda v řece bouří, stejně jako Karlovo srdce. Zběsilý rytmus, předivoký tlukot způsobený adrenalinem. Karl pracuje, co mu síly stačí, zápasí, svazuje, pere se. Má jen kratičkou chvíli, ale nakonec, těsně předtím, než se duše rozplyne, aby otrávila i to, co v jejich domově zbylo čisté, uspěje. Křišťálová lahvička se zachvěje, vody naposledy zabouří, a pak oboje díky síle pečeti ztichne.
Karlovi se podlomí nohy, stěží zůstane při vědomí. Tělo jeho otce vyplave za pár dní dál po proudu. Staroch, kterého nikdo nebude postrádat. Karl pak lahvičku schová hluboko do truhly, ale příštích 100 let na ni bude neustále myslet.

Referát

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Mám hrozně ráda ty filmy s Romy Schneiderovou a zamilovala jsem si německý muzikál Elizabeth (víc než tu českou verzi). Takže Sissi byla jasná volba ;-)

Varování: 

možná utekl nějaký ten historický fakt, těch verzí je strašná spousta...

Drabble: 

Smolím referát do školy. Téma je: Inspirativní historická postava. Google je vděčný pomocník.

Alžběta Amálie Evženie, přezdívaná Sissi, byla císařovnou v podstatě náhodou. Arcivévodkyně pozvala příbuzné do císařské vily v Bad Ischlu, kde Alžběta odloudila sestře Heleně nápadníka. Císař se zaláskoval a Sissi se stala císařovnou. Ale moc jí nevoněla dvorská etiketa, to nebylo pro ni. Všichní ji podceňovali! Prý tichá voda, spíš hurikán. Dokázala prosadit svoje, ale stálo ji to hodně sil a zdraví. Jako matka stála za pendrek a manželství se nevyvedlo. Lid ji miloval, zabila ji náhoda. Atentátník, který neměl… doslova… do čeho píchnout. Taková hrozná smůla!

Závěrečná poznámka: 

Okleštěný životopis, co naplat, sto slov je na úžasnou ženu prostě málo ;-)

Obrázek uživatele MissDreamer

Léčba tichem

Drabble: 

To byla zase akce. Ta holka je vážně něco. Zdrhne z domu a nechá se unést. Mudlou. Na tohle musí mít speciální talent. Nebo se taková blbost někde učí?

Teď je v pořádku doma. Ale že by se z toho poučila? Ne. Zase se zkusí vyplížit ven. Proč já pitomá se za ni přimlouvám? Abraxas ji chce provdat, pomalu je mu jedno komu. Hlavně ať má dobré jméno. Ona je ještě dítě! Aspoň podle chování určitě.

Budou to dva dny, co jsem na ni nepromluvila ani jediné slovo. Vím, že na mě dá. Moje mlčení ji postupně udolá. Vím to.

Obrázek uživatele Amy

Tiché osamění

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Sny dokážou být kruté, ale to, co následuje po probuzení, někdy bývá ještě horší.

Drabble: 

Jeho oči byly jako dvě hvězdy.

Nedokázala od nich odtrhnout zrak. Topila se, lapala po dechu, ale kamkoliv pohlédla, viděla jen jeho.

A pak ji uchopil za ruku a vytáhl z moře ven.

"Kdo jsi?" vydechla, když se přestala dusit.

"Takto děkuješ tomu, kdo tě zachránil?"

Zachvěla se, když uslyšela jeho hluboký hlas.

"Děkuji. Ta voda vypadala tak tichá a klidná... chtěla jsem si zaplavat, ale potom..."

"Byla to jen noční můra. Brzy se probudíš."

"Počkej!"

Jeho oči zaplály. "Tento sen je u konce."

Když procitla, osamocená ve své ložnici, stále si pamatovala jeho dotek na své kůži.

Bolelo to.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Chtěla jsem

Fandom: 
Drabble: 

Chtěla jsem spálit všechna svá trápení v plameni svíčky
Vysušit slzy pod svými víčky
Skrýt se před vztekem plískanic
Oheň však mlčí a neříká nic

Chtěla jsem utopit všechny své výčitky v kapce vody
Navždy se vymanit z nesvobody
Držet se správných souřadnic
Moře však mlčí a neříká nic

Chtěla jsem pohřbít všechny své hříchy hluboko v hlíně
Zbavit se proher, utéct své vině
Chtít méně a přitom mít víc
Země však mlčí a neříká nic

Chtěla jsem vykřičet všechny své otázky na oblohu
Pohlédnout do očí, rozumět Bohu
Jehož láska je bez hranic
Nebe však mlčí a neříká nic

Obrázek uživatele Tlegy

Geralt přemýšlí

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dnes druhé drabble. Bez nároku na bod.
Přímo navazuje na: Vzrušená diskuze

Drabble: 

Geralt odcházel z tržiště.

Přemýšlel o léčitelce. O tom, jak jej dokázala překvapit. O vášnivé debatě, kterou s ní měl. O tom, jak se tak tiché a milé děvče dokázalo rozvášnit při debatě o čaroději.

Že by spolu něco měli? Nebo se ho jen zastávala? Nebo je za tím ještě něco dalšího a zdánlivě klidná voda láká plavce, aby jej vzápětí stáhla do hlubiny. A on měl být tím nezkušeným plavcem.

Ale pokud si to takto někdo naplánoval, u něj to určitě platit nebude. Geralt věděl jak zůstat ve střehu. Zkušeností měl habaděj.

Přesto musí být u čaroděje velmi opatrný.

Obrázek uživatele Elrond

Klame tělem

Fandom: 
Drabble: 

Nejhodnější pes na světě. Pes, který tráví většinu svého času po boku páníčka na gauči, v posteli nebo alespoň spí někde poblíž na zemi. Pes, který neštěká a ani jinak se hlasitě neprojevuje. Stačí však zavřít dveře a ze způsobného psa se vyklube třeba vášnivý čtenář. Po přečtení másáže koní, následoval méně hodnotný návod na myčku.
Když omrzí čtení, je načase otestovat sklo z Ikea na nočních stolcích. Sklenice vydrží i pád na zem. Stínitko na lampu je šunt.
Po práci je potřeba načerpat baterky. Nabíječky moc nevydrží, ale to nevadí, brzo se vrátí páničci a může zase klidně spát.

Obrázek uživatele Marek

Hodina letvarů

Fandom: 
Drabble: 

"Dnes si připravíme lektvar úplné hluchoty, nazývaný také lektvarem Tiché vody," plachtil profesor Snape mezi lavicemi a jeho černý plášť za ním při otočkách na konci uličky vytvářel působivé víry.
"Všichni si ve svých učebnicích nalistujte stranu 286. Následně si ze skladu přísad přineste tyto ingredience," štěkl a mávl hůlkou. Po tomto pohybu se křída rozletěla po tabuli a začala sepisovat seznam přísad. Na studenty to mělo podobný účinek. S mumláním se zvedli a vykročili ke skladu.
"Očekávám, že tak uděláte rychle a potichu!" Nikdy byste nevěřili, jak rychle a přitom potichu se dokáže pohybovat dvacet studentů spěchajících jedním směrem.

Stránky

-A A +A