DMD č. 5. pro 5. 4. 2011. Téma: Lesk a bída kurtizán

Obrázek uživatele ioannina

Ekloga IV. zvaná mesiášská

Poznámka: opět kreativní pojetí tématu

A to ani Metella neměl rád.
Jenže... Maecenatovi se neodporuje. Zvlášť když žijete z jeho přízně.
Ale to poslední zadání... Psát oslavnou báseň na ještě nenarozené dítě mu přišlo... nešťastné. Bohům protivné.
Pohlédl na měšec na stole.
Augustova žena také čeká, říkal Maecenatovi. A víme, jak je Augustus vztahovačný.
Prý: nepiš žádná jména...
Povzdechl si a chopil se stilu.

Chraň jen, Lúcído cudná...
chlapce, jenž přijíti má: jím skončí železné plémě,
zlatý však lidský rod zas povstane po celém světě...

To bude průšvih...

(o dvě století později)

„Jak osvícený básník!“ jásal Eusebius z Caesareje. „Pohan, a předvídá příchod našeho Pána!“

Fandom: 
Rok: 
2011

Legenda

Toto je příběh z dávných časů. Z časů mýtů a legend, kdy bohové byli malicherní, krutí a stíhali lidstvo útrapami. Jen jeden člověk se jim dokázal postavit … Jasmína!
Jasmína vládla přitažlivou silou, jako do té doby svět neviděl. Cestovala všude tam, kde se objevili přisluhovači její všemocné nevlastní matky Cruelly DeVil. A kdekoliv se objevilo zlo, kdekoliv trpěli nevinní, tam se objevila i … Jasmína! Která svým tancem očarovala všechny nestvůry, které se rozpustily po odhození svršku. Její moc mohla být překonána jen silou srdce. Tím ji zbídačil Aladin, který srdce pořídil skrz kouzelnou lampu … ale to už je jiný příběh.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Dangerous

Poklad

Fandom: RPS/Historie (Lord George Gordon Byron/John William Polidori)

John Polidori se s vyčerpáním opřel o rám dveří. V krku pálily slzy, točila se mu hlava. Nebude snášet další urážky, nebude! George se jen smál.
Kdyby mohl, vpil by se do dřeva, do něhož křečovitě zarýval nehty. Nikdo si ho nevšímal. Byl neviditelný. Maličký. Bezcenná cetka, neplatná mince v prachu u cesty.

John Polidori se opíral o pelest Georgovy postele. Zachroptění, zrychlený dech. Polibky na krku, kousnutí na ramenou. V neposedném svitu svíčky se třpytily Johnovy nedávné slzy a trocha oleje z rozbité lahvičky na stolku. Byl jen jeho. Jen pro něj. Zlatý poklad otevíraný jen vzácně, před spaním.

Fandom: 
Rok: 
2011

Kurtizánka a ostrý dráp

„Jsi nádherná,“ řekl Vincent a objal Carmen ležící vedle něho. Ta se usmála, ale v srdci cítila zármutek.
„Děje se něco?“
„Víš Vincente, já vím, že jsem jen obyčejná děvka. Ale i to mi přijde lepší než ta tvá noční bestie.“
„Ty pro mě navždy zůstaneš tou nejkrásnější ozdobou světa,“ řekl Vincent a na tváři se mu objevily první chlupy. „Mám své povinnosti a proto toho nemůžu nechat,“ řekl již proměněný Vincent vlkodlak a zmizel otevřeným oknem do Wizimské tmy. Carmen se ještě dlouho za ním dívala přes slzy v očích, než se znovu odebrala k bídnému životu Wizimské kurtizánky.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Amy

Lesk a bída kurtizán

Dívám se na to opuštěné dítě a tělem se mi rozlévá lítost.
Sedí tiše na zemi, plavé vlasy jí splývají do obličeje a v obrovských očích se zračí spalující strach ze smrti.
Přesto se v jejím pohledu objeví i jakási vzpurná hrdost, když ho zvedne a namíří ven ze zamřížovaného okna.
„Ničeho nelituji,“ zašeptá.
Nedokáži ji obdivovat, ale ani odsuzovat. Tak snadno jsem mohla být na jejím místě. Chybělo jen málo…
Avšak já vždy byla ta chytřejší. Stále jsem.
„Sbohem.“ Odejdu. Neboť dobře vím, že osud nás – kurtizán, je stejně proměnlivý jako plamen. Chvíli záříme… a pak vyhasneme.
Již napořád.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele may fowl

Té noci

Té noci se její svět roztrhal na kusy. Té noci byla tisíci ženami zároveň – a přece jen jednou jedinou. Té noci ztratila něco bezcenného, avšak skutečnost, že o to přišla, měla na její duši nedozírné následky. Navzdory očekávání necítila pocit naplnění, naopak se znásobila její vnitřní prázdnota.
Té noci viděla svět očima kurtizány. Byla Ištařinou kněžkou, byla gejšou, byla prostitutkou současnosti… V tu noc prodala samu sebe za vysokou cenu, ale výplaty se nikdy nedočká. A to si tisíckrát říkala, že zrovna ona nikdy nebude tak naivní, aby něco takového podstoupila.
Dala mu své srdce, on ji však chtěl celou.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Ebženka

Řeznická romance

pozn.: se mi strašně nechtělo psát nic o síťovaných punčochách. Tak jsem prohodila dvě písmenka, a je z toho pěkný maso! A opovažte se mi to neuznat!

"Marunóóó!"
Z chladírny se vykolébala obrovitá žena. Rukávy měla vykasány nad masitá předloktí, na rukou místy ulpěly stopy krve, v pravačce třímala nůž s ostřím sbroušeným do nebezpečné tenké čepele.
"Potřebujete něco, paniedouci? Bouram tu hovězí čtvrť."
"Ale, zase se to zaseklo, buď tak hodná..."
Marie s povzdechem odložila nůž a přešla do přípravny. Sekací ústrojí ve velké kovové míse bylo nehybné. Kabel ze zásuvky, obalit dlaně utěrkou, zapáčit šroubem. Jednou, dvakrát... povolil. Ještě vyčistit, sestavit...
Vedoucí nahlédla dovnitř.
"Nojo, naše Maruna, co bysme bez ní dělali. Nikdo nezvládne rozšroubovat kutr jako ona. Je to taková naše kutrizána, co, Maruš?"

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Innes

Zasněžená Francie

Dívka se sesunula mezi odpadky. Mladíci si do ní ještě kopli a pak se se smíchem přesunuli do nedalekého hostince. Liam si povzdechl.
„Znáš ji?“
Kurtizána na zemi se marně snažila přitáhnout si cáry oděvu k tělu.
Pokýval hlavou „Bývala milenkou krále."
Sukuba pokrčila rameny „Prostě pech…“
Zasmál se: „Mademoiselle, trochu zájmu by neškodilo, ostatně, mohla jste to být vy.“ Sledoval dveře hostince a pak se otočil k sukubě „Večeře? Zvu tě.“ Oči měl zlaté a hladově se mu leskly.
„Vážně nejsi Francouz? Takové choutky."
„Kdo ví,“ spiklenecky na ni mrkl. Společně se vydali trochu zamíchat lidské osudy.
Začalo sněžit.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Julie

Životní zkušenosti

přístupnost: 18+
poznámka: Já si zkrátka golemátko nějak oblíbila.

U madame Krasomilné si dříve kouzelnická elita podávala dveře. Bývala královnou kurtizán. Jen máloco ji dokázalo překvapit. Oni to zvládli. Skupinka kluků s pytlíkem plným mincí a zmuchlaných bankovek. Budečský dorost, který toužil po první zkušenosti. A jejich neobvyklý kamarád. Bytost z hlíny stvořená lidskou rukou. Stál mezi nimi a tvářil se stejně rozpačitě jako oni.
Madame Krasomilná byla profesionálka. Vzala si peníze. Udělala z chlapců muže. Ze všech. Skoro.
Jen mladý golem odcházel se zahanbenýma očima přilepenýma k podlaze. Zastavila ho ve dveřích a vložila mu do dlaně vizitku.
"Je to keramická dílna," zašeptala. "Vyřeší váš problém. Samozřejmě diskrétně."

Fandom: 
Rok: 
2011

Nehodlám nic měnit!

Měla jsem od svých partnerů všechno, na co jsem si ukázala. Nezáleželo jim, jak drahé ty věci jsou a jestli to jsou boty, kabelky, šaty nebo auta, zaplatili mi za mé tělo cokoliv.
Milovala jsem svůj život a nehodlala s ním přestat. I přes všechnu bídu, která mě na mé cestě potkala.
Přešla jsem po silnice a vydala se kolem hospody, ze které se do noci linula slova pro mě tak známé písně:
„Říkaj že není žádná Marion, že není ctnostná, kurtizána.
Že jsou jen stíny, ona a on, že jsou jen noci a rána.“
Jo, to byl můj život.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Profesor

Trest pro Poplašňáka

Poznámka: Za to mohou ty kurtizány. Díky nim jsem si vzpomněla na svůj dávný nápad s rozmrzelým Danielem.
Aneb dnes trochu vtipně. Daniel je ještě pořád mezi životem a smrtí.
---
Daniel usedl na roh stolu. Bradu si položil na pravé koleno, levou nohou kýval jako znuděná tanečnice. Vlastně tak i zdálky vypadal. S dlouhými vlasy, které zakrývaly jeho skloněnou tvář, připomínal smutnou baletku.
Ve skutečnosti však byl mladý správce pouze rozmrzelý. Důvod jeho rozladěnosti se kroutil před ním v poutech z ektoplasmy.
„Poplašňáku, Poplašňáku. Co mám s tebou dělat?“ vzdychl Daniel. „Že vyhazuješ lidi z okna, mi nijak zvlášť nevadí. Kvílení, skřípání a podobné patří k tvé přirozenosti. Ale s knihami si tady házet nebudeš. Je to jasné?!“ uhodil kantor na poltergeista.
Poplašňák vzpurně blýskl očima.
„Tvá volba. Siegfriede, konej!“

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Arengil

Lesk a bída Evropské unie

Fandom: Hetalia (poznámka pro neznalé: Berwald=Švédsko, zbytek si domyslíte. Není to nic moc, ale bodík je bodík)

Venku začaly burácet rachejtle prvních nedočkavců a zadlužený Francis už zase sbírá zakutálené drobné pod postelí…
„…Ani na petardičku,“ povzdychl si nad prasátkem a šel vyškemrat do oblíbené vinárny skleničku na sekeru.

Nad ní – přemýšleje o svém smutném údělu – dostal skvostný nápad, jak si vydělá…
Běžel domů a prohrabal svou chambrette. „…Někde tady přece musí být!“
Konečně vytáhl svůj poklad! Snad ještě k něčemu bude…

Berwald posměšně pozoroval jeho počínání. „Snad si nemyslíš, že v korzetu na někoho uděláš dojem?!“
„Bah! Naparuješ se, protože jsi skopnul z předsednického křesla malého Vašíka, když ti pořád chodil zhasínat v rámci úspory energií!“

Fandom: 
Rok: 
2011

Naleštěná bída

Nastěhovali jsme se s Detlefem do starýho, oprýskanýho auta černý barvy.
Když se jen tak poflakujete kolem, narazíte na různý věci a tak jsem jednou našla psa a taky dvě kočky. Ten pes byl rotvajler a pojmenovali jsme ho později Stromer. Stejně nám pak, a tím myslím ještě později utek.
Ty kočky byly hodně mourovatý a dělaly hroznej randál. Stejnej randál, jako když jste zahýbali dveřmi našeho domova. Skřípalo to.
Vyházeli jsme kvůli těm mým mazlíčkům opěradla zadních sedadel a každej večer jsme si tam všichni lebedili. Nohy nám trčely z oken, my jedli jabka a házeli Stromerymu jejich ohryzky.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Brygmi

Ozvěna

poznámka: kdo nezná, tak asi nepochopí...

Ležela v posteli a dívala se, jak Michael spí. Po takové noci není divu. Byli spolu sice už pět let, ale pořád to pro ně bylo tak vášnivé jako poprvé.
Asi je to tím, že ho stále miluje. I když je o čtyřicet let starší než ona a i když je o sto kilo těžší než ona. Nikdo není jako Michael.
Vstala a slastně se protáhla. Oblékla si župan, a pak vyšla ze dveří, před kterými čekal nějaký muž.
„Echo.“
Usmála se na něj: „Myslím, že potřebuji zákrok.“

Pár minut a byla z ní zase jen loutka s prázdným pohledem.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Doktor

Některé věci nemá smysl si pamatovat jen přibližně...

Agent 007 seděl v bunkru někde na hranici Panamy a Kostariky a přemýšlel, co mohlo zdržet nula nula čtyřku. Řekl si, že to hodí za hlavu, ale zrovna v té chvíli ho uviděl, jak si to šine po lesní cestě.

Očekávaný agent došel až k hlídce a zašeptal heslo. Třeskla pistole. Když Bond vyběhl, bylo už po všem. Nula nula čtyřka ležel na zemi, nehybný a úplně mrtvý. Strážný zasalutoval.

„Proč?“ hlesl Bond.

„Heslo,“ pronesl strážný ledabyle. „Neznal ho a eště si dělal srandu. Že prej: dneska hlídá partyzán.“

Bond se chytil za hlavu. Takhle titul Balzakova románu opravdu nezněl.

Fandom: 
Rok: 
2011

Bad romance

„Jak jsi mohla! Prodávala jsi své tělo! Ani jsi mi o tom neřekla! Už si tě nemůžu vzít, pošpinila bys dobré jméno naší rodiny.“
„Je to už dávno, neměla jsem na výběr!“
„Nechci nic vědět! Už tě nebudu poslouchat, jsi jen prolhaná děvka! Vypadni z tohoto domu!“
„Ach lásko, nedělej to! Nemůžu bez tebe žít!“
„VEN!!!“

Setřela slzy a hrdě odcházela. Ona si zachová svou čest! Fernando netuší, jaké to bylo! Musela se přece postarat o chromou matku i slepou sestru. A proč jí vyčítá, že mu nic neřekla? Jak by mohla? Vždyť paměť se jí začala vracet teprve nedávno!

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Witch

Chci být ta nej!

A/N: Pod tlakem nedostatku času a popichování jisté milé paní autorky (však ona bude vědět, o koho jde :P) jsem ze sebe konečně něco dostala. A i když to stojí za prd, bod je bod. :) A to jsem se zařekla, že touhle sousloví tady nepoužiju. :D

„Chci se stát kurtizánou!“ zvolá střapatá čarodějka na společenskou místnost.
„Cože?!“ škubne sebou Ron.
„Muži po mně budou toužit, budu se oblékat do krásných šatů a nosit šperky!“ pokračuje Hermiona, aniž by si ho všímala. „Budu ta nejkrásnější z celého města a nejbohatší!“
„Zavolejte někdo psychiatra, Hermioně přeskočilo!“
„A pak, až budu na vrcholu, někdo srazí mne zas do bahna ulice...“
To už Ron opravdu zírá.
„Hermionko, nemáš teplotu?“
„Co? Ne a nevyrušuj, nebo se ten svůj part nikdy nenaučím.“
„Jaký part?“
„V té naší hře přece! Ach, já nebohá, životem zkoušená...“
„Tak toho cvokaře zase odvolejte,“ hlásí Ron znuděně.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Blueberry Lady

Ukrytá v Jošiwaře

A/N: Pro neznalce fandomu asi těžko rozklíčovatelná záležitost. Nicméně pro lepší přestavu, Atl je Mexičanka, která se omylem dostala do Japonska, bohužel pro ni v době, kdy se cizinci mimo Nagasaki bez milosti zabíjeli.
Snad se to někomu zalíbí.

Atl již znovu pozorovala západ slunce. Stýskalo se jí. Věděla, že její přítomnost ve čtvrti Jošiwara je nezbytná. Nikde jinde v Edu by se nemohla tak dobře ukrýt. Zároveň byla v blízkosti Bansha Aratamesho.
Západy slunce jí připomínaly vzdálenou zemi, ze které zmizela. Na chvilku zavřela oči a byla zpět mezi pyramidami. Všichni kolem byli schopní vyslovit její jméno a tmavá pleť byla normální.
Otevřela oči a zaostřila na střechy Eda. Vzdychla. Stále cizí země, cizí zvyky. A Yuki nikde.
Mlčky se vrátila do pokoje. Začala si na tvář nanášet bílý pudr. Za pár chvil už zase bude tanečnice Ouma.

Rok: 
2011

Krízový stav

Okej, okej, za toto nedostanem žiadny bodík navyše, ale nemohla som si pomôcť :)
Toto je moja každodenná realita. Ak tu mám kolegov, ozvite sa :)

Ak sa ešte raz rozhodnem maturovať z biológie a chémie, prefackajte ma.

Kvantová teória. Rozpadové rady. Entalpia a entrópia. Počítanie elektrónov v redoxných reakciách. Rovnovážna konštanta pre autoprotolýzu vody. Amfoterné reakcie hliníka a hydroxidu hlinitého. Organická izoméria. Metabolizmus bielkovín. Terpény, steroidy, aminokyseliny, heterocykly.
Bunkové organely. Golgiho aparát, endoplazmatické retikulum, peroxizómy. Fotosyntéza a dýchanie, Krebsov cyklus. Systém rastlín. Výpočty z populačnej genetiky. Sinice, archeóny, prochlorofyty. Nervová sústava. Ekológia.

Aj tak je to ešte iba polovica. Po maturite mám tri týždne na zvládnutie 3000 (slovom tritisíc) otázok na prijímačky. Keď si to predstavím, je mi zle.

Prečo som sa radšej nestala kurtizánou?!

Fandom: 
Rok: 
2011

Psychologická sonda do života vedľajšej postavy

poznámka: vždy som sa o nej chcela dozvedieť viac, no nedočkala som sa :)
poznámka 2: sub-eta som rátala za jedno slovo

Vo vesmíre je všeobecne známe, že Vulgarena Sladkomilná je najtreskutejšia pobehlica všetkých čias.
Čo vie menej ľudí, je to, že vlastne nechcela byť pobehlicou. Odjakživa chcela byť filozofkou.
Keď bola malá, fascinoval ju príbeh o Studnici múdrosti a Vrúmfondel bol jej veľkým vzorom. Lenže filozof nie je filozofom, ak o ňom ľudia nevedia. Takže keď jej dorástli všetky tri prsia, využila danosti svojho druhu.
Vulgarena mala úspech. Sub-eta stanice sa predbiehali v záujme a jej kniha Môj osobný pohľad na teóriu Veľkého tresku bola druhá najpredávanejšia vo vesmíre.
A tiež je pravdou, že Zafod Bíblbrox bol jej štyridsiaty druhý zákazník.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele hidden_lemur

V přestrojení

Poznámka: Ano. Já si uvědomuji, že to není fér.

"Tedy, pánové," mručel uznale Arazím, "musím říct, že jste se překonali. Vynikající akce. Takovej výkon si zaslouží odměnu."
S tím tvrzením se rozhodně nedalo nesouhlasit. Bylo skoro půl šesté ráno, zima jako v psinci, slabě mrholilo, ale čerstvě zatčený násilník se zaplaťpánbu krčil v antonu. Skočil jim na ten nejstarší trik na světě. Dívky a ženy z celého širého okolí si mohly oddechnout.
"Pojedem?"
Malá skupinka vykročila.
Pološero prořízl nedůstojný výkvik. Kuželem světla proletěl elegantní sametový střevíček.
"Nic ve zlým, pane štábní, ale tohle je ten nejblbější převlek, jaký jsem kdy měl!"
"No to víte, Jarý... Lesk a bída kurtizán."

Rok: 
2011

Interview

poznámka: po včerejším depresivním tématu přichází nutná obleva a brzká šedesátá :)

--

Q: Is it true that a group of girls begged you to take their virginities?
McCartney:(shifts nervously) Well, let’s not get deeper into that.
Lennon: (burst out laughing)
McCartney: I meant into the topic. (pokes Lennon in the ribs) But well, yeah. ‘S nice, y’know... the attention and all, but it can get complicated-
Lennon: -especially when their mummies come on the scene-
McCartney: (nodding) -trying to smack the daylight out of you with their umbrellas.
Q: And how do you deal with it? All the girls throwing themselves onto you...
Lennon: (shrugs) We just tell them we’re queers.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lunkvil

Iniciační obřady

přístupnost: viz varování
varování: Totalita je vážně drsná. Pamatujte si to!
poznámka: Za tohle si může sama.
-----------------------------------------------------------------------
O poslední zkoušce, probíhající v pozdních nočních hodinách, se moc nemluvilo. Předzvěsti však byly neveselé. Kandidáty bez rozdílu pohlaví si prý musí vyzkoušet sama pracovně přetížená Diktátora.
Uchazeč dosedl na okraj postele. Tedy obrovské postele s nebesy, ozařované světlem svíček. Místnost ladila do obligátní fialové. Téhle části zkoušky se děsil.
Zatím to šlo: Juliina bibliografie, Diktátorský rodokmen, Péče o Juliánka… Všechno zvládl na výbornou (zhodnotila sama Ministra školství).
Zato teď… Otřásl se. Stojí to za místo Vládního společníka?
Diktátora vešla v lehké saténové košilce, v očích zračící se touhu. Přistoupila blíž a smyslně mu zašeptala do ouška: „Juliiny bety… Zpívej!“

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Sothis Blue

Nákup

Růžena Dlaňová postavila košík na stůl a začala uklízet nákup. To máme krabička mahagonově červené henny, řasenka, růžové krajkové negližé, předražená saténová sukénka, čtyři páry hedvábných černých punčoch, dva páry hedvábných bílých punčoch, jeden pár síťových punčoch, třpytivě modré oční stíny, Zvláště šetrný prací šampon paní Levandulové pro vysokou trvanlivost vašeho jemného prádla, několik malých balíčků z továrny pana Primera pro zapomnětlivé zákazníky, sada štrasových sponeček, půlka chleba, láhev mléka, pytlík fazolí, kečup, a konečně Bylinný čaj slečny Náprstkové, který vás zaručeně a bezpečně zbaví všech potíží a trapných chvilek způsobených nadýmáním.
Občas se jí chtělo utratit všechno za večeři.

Fandom: 
Rok: 
2011

Sem a tam

Poté, co mě opustil Ben, který mi dal základy v použivání Síly a Yoda jenž je ve mě upevnil a udělal mě posledním Jedim, zemřel i můj otec Anakin.
Přestože byl část života znám jako Darth Vader, sithský učedník krutého Palpatina, dokázal jsem ho před smrtí obrátit na světlou stranu Síly. Vycítil jsem v něm dobro. Stále se nevyrovnal se smrtí mé matky Padmé. Proto jsem to dokázal snadněji než jsem čekal, i když v poslední chvíli jsem se bál, že mě nechá napospas Palpatinovým bleskům. Než zemřel nechal si sundat helmu a já uviděl upřímný lesk v jeho očích.

Fandom: 
Rok: 
2011

Být a nebít

Dlouhé, hubené nohy v krásných vysokých botách. Na sobě mají své nejlepší modely. Krásné ženy, které milují sex. Jen za něj berou peníze. A mezi ně budu ode dneška patřit i já. Rozhodla jsem se, že se stanu kurtizánou v nejluxusnějším privátním klubu v srdci Španělska. Sváděla jsem zákazníky a ti si mě vybírali stále častěji. Měla jsem svou klientelu. Ale jeden z nich byl výjměčný. Sex s ním mě bavil. Jenže pak mě předhodil svému příteli. Teprve tehdy jsem zjistila, co to znamená být šlapkou. Nucený sex, urážky a bití. Jsem nymfomanka, ale k sexu mě nikdo nutit nebude.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele eliade

Jsem

Jsem kvítek sakury, plující po rozbouřeném moři.
Jsem vějíř chvějící se ve větru.
Jsem papírové paraplíčko smáčené deštěm.
Jsem kouzelná zahrada s bezedným jezírkem.
Jsem tvář skrytá za bílou maskou.
Jsem vůně, vznášející se v čajovnách.
Jsem duše zahalená v pestrém kimonu.
Jsem čajový lístek na dně šálku.
Jsem květinová ozdoba do vlasů.
Jsem tisícem nevyřčených slov.
Jsem ta, co nikdy nedává najevo své pocity.
Jsem ta, co nemá na výběr.
Jsem struna šamisenu, chvějící se pod dotekem hudebníka.
Jsem příběh skrytý v ladném tanci.
Jsem snad všechno, co muži obdivují.
Jsem tajemství, které nebude nikdy zcela odhaleno.
Jsem gejša.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Saphira

Hořkosladká minulost

Stála ve své tmavé komůrce a zírala skrz zaprášená okna ven do slunečního svitu. Její mysl bloudila ve vzpomínkách, jak krásně jí tehdy bylo. Hořkost ji bodla do prsou. Milovala ho, milovala ho tak moc, odevzdala se mu, ale on ji opustil. Nechal ji bezmocnou, samodruhou, chudou.
Neměla zuby, chodila v hadrech, ale když pozorovala ulici zalitou slunečním světlem, připadala si tak hezká, jako kdysi. Skoro cítila na rukou hebkost jejích dávných šatů. Teď neměla cit v rukou. Bývala čistá, teď je z ní jen stín potácející se mezi muži s nečistými úmysly.
Ach, Cosetto, kdy tě uvidím, má dceruško?

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Aveva

Kajetánova zpověď

Nikdy jsem to nebral jako něco speciálního. Obyčejná práce.
Každý si musí nějakou zvolit.
Zaměstnání beru jako možnost přijímat výzvy, které bych jinak neobjevil. Je tolik lidí, kteří se sami nedokážou zbavit problémů. Pomáhám jim. Z tohohle úhlu bych mohl být svatý.
Mohl, kdybych si za pomoc nenechával platit.
Někteří se při platbě dokážou podívat tak, že se cítím jako laciná kurva.
A přitom je to jenom práce.
Pro takové si schovávám speciální zacházení.
Splním zakázku. Samozřejmě.
Pak si udělám radost.
Dám si záležet, aby mi viděli do očí, když je zabíjím.
I laciná kurva umí dodat svému životu lesk.

Fandom: 
Rok: 
2011

Nenaplněná láska

„Chybi mi jeho usmev,“ skytla mlada carodejka.
„Pamatujes ten zvucny hlas? Jeho jiskrici oci?“ zaseptala Padma.
„Prestan, copak nevidis, jak to nese Levandule?“ zlobila se Parvati.
Levandule sedela v rohu mistnosti a hlasite narikala.
Obe na ni soucitne hledely.
„Když ja si nemuzu pomoct, takhle to nemelo dopadnout.“
„Kez by se jeste jednou tak zarive usmal. A zatocil v tom nadhernem plasti…“
Z rohu mistnosti se ozval zvuk podobny duseni. Levandule se prudce zvedla a zamirila k nedaleke posteli.
„Ja to takhle nenecham!“ sklonila se a polibila lezici telo. „Probud se, muj princi!“
Zlatoslav otevrel oci a s zazvatlal: „Autoglam?“

Fandom: 
Rok: 
2011

Stránky

-A A +A