DMD č. 1. pro 1. 4. 2021. Téma: ...ještě tam budem.

Držme se tradice!

Úvodní poznámka: 

Někdy mezi lety 1412 a 1419 se vynořuje možnost drobné změny s těžko odhadnutelnými důsledky. Šibalští urozenci si kreativně vyložili královy stesky ("kdo mne zbaví toho turbulentního kněze!" - viz Černá zmije) a (opět?) vzali situaci do vlastních rukou... Tradičně a stavovsky, "Zakopnutím" na mostě...

Drabble: 

"Vynikající plán, pane!"
"To už je nějaký český zvyk, že turbulentní kněží jménem Jan padají z Kamenného mostu! Králi se uleví..."
Mladí šlechtici v selských kytlích přes pourpointy se věnovali činnosti pro milce krále Václava neobvyklé: Opírali se do vesel proti proudu.
"Ale ta pramice byl skvělý nápad! A koně a sokoli schovaní až za Braníkem. Předevčírem nás viděli odjíždět na Wenzelstein. Možná jsme se toulali a lovili po kunratické oboře, ale určitě jsme se nevraceli do města. Každou noc jsme pili na Hrádku... A až se zítra přijdou ptát, zda nevíme, kam zmizel mistr Jan... Tak tam ještě budem!"

Závěrečná poznámka: 

"Husitské války, které nebyly" mi přijdou jako hrozně zajímavá výzva... Ale možná až moc velká... Domýšlet ty důsledky... :) Nehrajte si se strojem času, děti! :D

Škola – základ života

Drabble: 

Ke konci gymnaziálního studia často nastupuje jakási únava. Ne únava, to je příliš eufemické. Studentovi to prostředí po osmi letech už leze krkem. Ačkoli – ne studentovi. Zbytečná generalizace. Mně to lezlo krkem.
Ve srovnání s osmi lety na gymnáziu se vysokoškolské studium, tedy nějakých 3–6 let, zdá jasně snesitelné. Tedy zpočátku. Obvykle studium přestává být snesitelným při psaní závěrečné práce. A je jistě jen náhoda, že to píšu teď, když mám další takovou závěrečnou práci komponovat.
A teď si vezměte, milí čtenáři, že nějakým způsobem – neptejte se mě, jak je to možné – už i to vysokoškolské studium táhnu sedmý rok…

Obrázek uživatele Tajiš

Ještě tam budem, všichni tam budem

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma číslo 1, Ještě tam budem.

Drabble: 

Už nemohu nadále koukat. Stojím tu už víc než dvacet let a hněv ve mně vrcholí. Chtěl bych vykročit. Utrhnout se z bronzového piedestalu a s ohlušující ranou dopadnout na zem. S řinčením kovových bot vykročit po dlažbě skrz bránu pod vyděšenými pohledy turistů a stráže. Vystoupat po schodech do vlastního bytu, posílaje do okolí střepy mramoru bronzovými podpatky. Chytit podlého starce, zasedajícího v mém bytě. Vidět, jak jeho pohled vystřízliví zděšením. Cítit jeho smrdutý dech, jak orosí můj studený bronzový obličej. Chci na něj zařvat kovovým hlasem s řinčením bronzového jazyka o patro. Chci, aby přestal hyzdit mou zemi.

Závěrečná poznámka: 

Před kanceláří prezidenta republiky (bytem Tomáše Garrigua Masaryka) byl v roce 2000 odhalen jeho pomník.
Inspirací posloužila báseň Vladimira Vysockého Pomník. Citát znějící "Ještě tam budem" však v českém překladu chybí.
https://wysotsky.com/1029.htm?300

Obrázek uživatele netopýr budečský

Probuzení

Úvodní poznámka: 

BNNB (bez nároku na bod, jsem nesoutěžní identita a jdu vám jen prosvětlit den).
Protože nějak vnímám, že místní nálada je spíš ponurá (není divu), myslím, že to chce trochu chlupaté roztomilosti.

Drabble: 

Dlouho jsme spali. Na huňaté srsti se nám vysrážely kapičky vody. Občas nám do jeskyně vlezou lidi a matlají na nás. Občas nás štípnou do křídla. Naštěstí už nás nekroužkují.
Nejprve se nám rozehřeje srdce, které dosud tlouklo jen několikrát za minutu. Postupně i další části těla. Když máme tělesnou teplotu kolem patnácti stupňů, už dokážeme popoletět (nebo kousnout otravného vědce). Ale moc nám to nesmyslí a jsem tak trochu oblbnutí.
Nakonec, když už jsme hezky zahřátí, si protáhneme křídla, která měsíce zahálela, a bezchybně vyletíme ven, vstříc jaru, prvnímu lovu, cestě na letní bejvák.
Ale nejdříve si upravíme srst.

Závěrečná poznámka: 

Je záhadou, jak netopýr v jeskynním nebo sklepním neměnícím se prostředí pozná, že už venku bylo pár nocí teplo, bude teplo i pár dalších nocí a je dostatek hmyzu k jídlu. Záchranáři můžou jen hádat a sledovat předpovědi počasí.
Místo kroužkování se dnes používá analýza DNA z terčíku kůže odebraného z křídla. Netopýří křídlo se velmi rychle regeneruje, rána brzy zaroste. DNA se, na rozdíl od kroužku, nedá ztratit.
Zahřívajícího se netopýra v termovizi najdete zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10217216213-netopyri-ve-tme/ od 10:40

Otázky

Úvodní poznámka: 

Druhé drabble v tématu, bez nároku na bodík.

Drabble: 

„Naprosto vám rozumím.“
Profesorce McGonnagalové vířila v hlavě změť naléhavých otázek.
Jak sem ta mudlovská ženská dojela normálním autem?
Zabere na ni Obliviate?
Vážně si chce nechat wyverna jako mazlíčka?
Je nějak příbuzná s Hagridem?
Kde je vůbec Hagrid?
Vážně kolem ní mám skákat a řešit wyverní průjem?
Neměla by být spíš vyděšená, zmatená a pokorná?
To musím kromě Weasleyových a Smrtijedů řešit i tohle?
Co třeba Avada Kedavra? Ale co pak s tím zatraceným wyvernem?
Co wyverni žerou?
A kde je Brumbál, když ho potřebuju?
Zatvářila se nekompromisně a sebejistě.
„Asi se u nás budete muset nějakou chvíli zdržet.“

Závěrečná poznámka: 

Předchozí díl: Dáreček
Následující díl: Hlavně nenápadně

Obrázek uživatele Envy

Milenci

Fandom: 
Drabble: 

Stáli uprostřed nekonečna.
Přišlo jim i, že došel čas.
Ale jak může dojít něco, co neexistuje?
A jak se dá stát uprostřed něčeho,
co nemá konce a hranice?

"Co myslíš, budeme tu i zítra spolu? Stejní a stejně, jako jsme tu dnes?"
"Jak to mám vědět?"

Vesmír se neustále rozpíná.
A čas se neustále mění.

"Ale řekni mi, co si myslíš?"
"Ráda, pokud se něco nezmění."

Na další den se může změnit tolik věcí.
Tu změní se myšlenka, akce, pocity.
Svět je neustále v pohybu.

"Jsem rád, že jsi dorazila."
"Včera mi bylo tak krásně, chtěla jsem to ještě zopakovat."

Závěrečná poznámka: 

Ještě tam budou, v tom blaženém pocitu lásky, kdy celý svět přestává existovat.

Obrázek uživatele Blanca

Now You See Me...

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

She half sat, half lied in the hammock, reading some reports.
"Those will still be there tomorrow, you know?" friendly eyes appeared over her screen. "They didn't send you here to keep you looking back."
That was true. She was supposed to be learning, broadening her horizons, training her powers.
But it was hard.
He closed the laptop and offered her a journal and a pencil.
The leather binding and the pages looked old. Not one she would have picked.
Memories and emotions tended to linger on these things.
"Read them... and then add your own. You can do it."

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele L.P.Hans

Vyhlídky

Drabble: 

“Ústřední komise schválila prodloužení nouzového stavu o dva týdny,” štěbetala moderátorka. "Generální tajemník slibuje, že jsou to opravdu už dva poslední týdny.”
Pepa usrkl piva z lahve. “Fuj… Máňo!” zavolal a potom si vzpomněl, že manželka je v samokaranténě. No jo, bude se muset podívat na recyklátor odpadu sám, pivo už se zase nedalo pít. Zakousl syntetickým uzenáčem a obrátil se zpět ke zprávám.
“Nyní několik pěkných statistik: proočkovanost dosáhla 26%, denní přírůstky nakažených klesají pod 66 tisíc a vytíženost nemocnic je pouhých 3698%. Tolik zprávy pro dvacátý květen roku 2053. Přeji Vám pěkný večer,” holografická hlasatelka zablikala a zhasla.

Obrázek uživatele LeVirgo

Hvězdy a komety

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Postesknutí hvězdáře za jedné ponuré noci, kdy nemohl spát a někoho na obloze hledal.

Drabble: 

Moje maminka vždycky říkávala, že duše se v hvězdu převtělí, a když je dobrou hvězdou, stane se kometou.
Tahle moudrá žena už mezi námi není. Odešla tak náhle, mladá a krásná. Vůně jejich vlasů pořád cítím. A její libý hlas byl pohonem pro mé srdce.

Určitě se stala kometou. Pořád ji na obloze hledám.
Co bude až nebudem... Budu také kometou? Jsem dost dobrým člověkem?
Budu se toulat po noční obloze a zářit na cestu mým věrným?

Chtěl bych být kometou jako moje maminka.
Jednou se setkáme ve vesmírném nekonečnu.
... Ještě tam budem. Spolu a navždy.

Moc mi chybíš, maminko.

Obrázek uživatele Jahodový pohár

Pepřová záchrana

Úvodní poznámka: 

Mám ten film moc rád a pan Kopecký je prostě třída.

Drabble: 

Hrabě von Kracmar se plácal po hrudi a zubil se jako napchaný lišák právě ulovenou slepicí.
"Dostal jsem vás, vy šmíráku a čmuchale. Teď vás povečeří moje Adéla." Párkrát se zakuckal a pak mávl na svého šibalského pomocníka. Ten na povel nastavil jehlu gramofonu na desku. Začala hrát Mozartovu ukolébavku.

Květina ožila a začala se natahovat pro svázaného Mr. Cartera. Komisař Ledvina se naklonil ke společníkovi a zašeptal: "Ještě tam budem a odhalíme to tajemství."
Mr. Carter oponoval: "Jaké tajemství, živi nevylezeme." Pan komisař se slabě uchechtl: "Kdepak apetyt, mám extra černý pepř pro každý případ v náprsence." Kolegovi svitlo.

Závěrečná poznámka: 

Sice to podobně skončilo ve filmu, jen v ten čas nebyl Mr. Carter při vědomí. Přišlo mi to jako dobrá druhá možnost.

Obrázek uživatele Queen24

Jestli tam budem, tak jedině spolu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A je to tadyyyy! A já tradičně v poslední hodince před půlnocí, jak jinak :))
Ale přemýšlela jsem o tom celý den, samozřejmě :D nevěděla jsem, jestli vás s prvním drabbletem vzít zase ke koním, do kavárny, do strastí školního světa... Tématu poslední rok nejvíce omýlanému jsem se dnes chtěla vyhnout. No, nakonec jsem to nechala prostě tak nějak... na pocitech :) To je někdy nejlepší.

Drabble: 

Bylo to pár týdnů před vypuknutím toho celosvětového šílenství, kdy se definitivně rozhodla, že už ho nikdy nechce vidět. Nakonec, vyjádřil se jasně, tak proč se v tom furt plácat. Od března pak měla, jako všichni, úplně jiný starosti...

Uplynulo léto. Začala škola. Normálně by se teď nejspíš potkali. Ale stále je všechno online. Nebavilo jí jen sedět doma u počítače...

Nejhorší bylo, že na něj myslela. Víc a víc.

"Ahoj. Jak se máš?"
Nevydržela.

Pořád sedíme u počítače a asi ještě dlouho budem. Ale...

"V 7 jako vždycky?"
"Ok, koupím víno."
"Vyzvednu tě autem."

...už mi to tolik nevadí.

Závěrečná poznámka: 

Dokonce i něco jako lockdown je snesitelnější, když se máte s kým obejmout, dát si večeři, shlédnout seriál, otevřít víno... Je mi jasný, že "tam" ještě nějakou dobu budem, musíme to holt vydržet, ale jsem hrozně ráda, že to nemusím přežívat sama.

Celá tahle pandemie mě naučila dívat se na věci z jiného úhlu. Vážit si maličkostí. A především nechávat věcem volný průběh, neplánovat, nechtít na všechno odpovědi.

Obrázek uživatele Amy

Představ si nás dva

Úvodní poznámka: 

DMD 2021 začínám vskutku pozitivně. Název drabble pochází z písničky Happy Together od The Turtles - Imagine me and you...

Pár: Steve/Tony, pre-slash

Drabble: 

Steve v minulosti začne nový život.

Přesto se mu stýská po Tonym.

Znovu ho uvidí skoro za třicet let - zpovzdáli sleduje Tonyho narození. Steve má výhodu, že stárne pomalu, ale o to bolestivěji vnímá každičký rok.

Když Tony slaví 22. narozeniny, Steve je na jeho párty. Přiopilý Tony se k němu přitočí a chce ho políbit.

Steve byl vždycky slabý a tak podlehne. Později toho večera Tonyho drží v náruči, zatímco Tony pláče kvůli smrti svých rodičů. Jakmile Tony usne, Steve musí znovu odejít. Ví ale, že tím jejich příběh nekončí.

Ať se stane cokoliv, oni dva tu budou napořád.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Na slunci

Úvodní poznámka: 

První drabble z mého prakticky nového fandomu :). Bude to historické, bude to romantické, bude to drama! Občas s trochou nonsensu...

EDIT: A samozřejmě to bude queer, jenom se ještě nedozvíte, jak konkrétně ;).

Drabble: 

Mladé dámy se slunily na slunci (kde by se také asi měly slunit?). Judita, ta starší (neměla rodný list, ale toto postavení si vybojovala urputnou drzostí) seděla v trávě elegantně jako kdejaký nádeník ze statku a krčila nos nad přírodou, do níž byla zákeřně vtažena. „Není se tu ani na koho dívat.“
Lina, ta služebně mladší a po všech stránkách způsobnější, orvala z pažitu kopretinu. „Myslíš taky někdy na něco jiného? Stejně nejsme plnoleté.“
„A sedíme doma u maminky,“ – ohnala se proti smyšlenému náletovému hmyzu – „jestli s tím něco neuděláme, ještě tam budem, až zešedivíme.“
Lina si povzdechla. Slunce slunilo.

Závěrečná poznámka: 

„Dámám“ je 18 let, je rok 1910 a zletilosti člověk tehdy nabyl ve 24.

Fandom má jméno (teď už opravdu), jen zákeřně nechci odrazovat potenciální čtenáře neznámým titulem.

Obrázek uživatele Owlicious

Můj Soudce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tohle téma je takové... skoro až eschatologické, řekla bych :D A mně to na něj zoufale nepíše. (A zítřek bude ještě horší, to už vidím.)

Drabble: 

Slábnoucí oči starého muže klouzaly po svitku. Na ramenou cítil váhu celého národa. Začal počítat.
Jak je to dlouho, kdy padlo svaté město?
Kdy poprvé usedl za královskou tabuli na hostině?
Kdy odhalil králi tajemství, na které magie nestačila?
Kdy nad plání Dura čněla zlatá socha?
Kdy celý dvůr sedm let maskoval královo šílenství?
Kdy nehmotná ruka psala na zeď rozsudek nad celou říší?
Kdy Hospodin odměnil věrnost zavřením lvích tlam?
Kdy začal on sám mít vidění?
Nadešel už čas pokání a odpuštění?
Stará kolena poklekají.
"Muži milovaný, jdi svou cestou. Spočineš a na konci dní vstaneš ke svému dědictví."

Obrázek uživatele Profesor

Uspávanka

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Drabble: 

Bez počátku zdál se čas
Voda v lese tekla
A my jsme tam nebyli
Nebyl to náš čas

Voda tekla a já se zeptala
Milý můj, co bude dál
Mlčel jsi, oči zavřené
Bylo to zkrátka tak

Milý můj, voda teče
A co bude v lese dál
Ještě tam budem
Někdy v klidu stát

Ptáci zpívají, voda teče
Bez hodin plyne čas
Jinak jim než nám
Zapomínáme zpívat

Bez času je náš čas
Ještě budeme tam kde
Uschovali ptáci zpěv
Asi se trochu báli

Voda v lese teče
Volně, jak libo je jí
Voda v lese teče
A my usínáme

Obrázek uživatele Carmen

Na hraně léta

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Já vím, já vím, já vím. Staré dobré holubí závislosti se vracejí, teda chci říct...víte jak. Ale můžu já si na ně něco nenapsat? Nemůžu. Tak.
Kdyby se chtělo něco do ucha, tak mně v něm teď sedí ťuk .

Drabble: 

Leží v trávě, je půlnoc, je jim sedmnáct a noci je myriáda let, hledají vlastní souhvězdí a vlastní cesty a samozřejmě už zase porušují školní řád - ale...
Propletou prsty svých dlaní, není v tom už ani nejmenší otazník, léto šeptá ve větvích stromů, jejich léto je na dosah konečků prstů a...
"Někde hoří," znepokojeně se narovná prefekt v Remusovi. Sirius ho stáhne zpět.
"Ššš... ten hrad skoro nikdy nechytil," mumlá (nepokrytě zklamaně).
"Napřesrok budou Bradavice k nepoznání. Ten klid po celém hradě, až tam nebudem...!"
"Ale my tam ještě rozhodně budem, pánové," zazubí se lehce doutnající James.
Vítězoslavně mává plánkem.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

18. prosince

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní, bez nároku na bod.
Slibuju, že už dneska končím ;)

Drabble: 

„Odlétáme za 20 minut,” zavelel Hotch. Konferenční místnost se ve vteřině vylidnila. Jedině Penelopa zůstala jako přimrazená.
„Dereku?” vymáčkla ze sebe. Morgan se zastavil ve dveřích. Vlastně se divila, že ji přes celou místnost slyšel.
„Ano, kočinko?”
„Budete do Vánoc zpátky?”
Derek si povzdechl: „Vždyť jsi to viděla. Kdo ví. Budeme se snažit, ale víš, jak to chodí.”
Garcia cítila, že se jí do očí tlačí slzy. Její plán Vánoc strávených společně se členy týmu se začal rozpadat.
Morgan jistým krokem došel k Penelopě a sevřel ji v pevném objetí.
„Udělám všechno pro to, abychom na Vánoce mohli být spolu.”

Závěrečná poznámka: 

Tohle je taková moje osobní letošní výzva. Už loni jsem si pohrávala s myšlenkou, že bych psala seriál, ale zatím jsem si na to netroufla jako na hlavní "bodovací" dílo. Takže tohle bude čistě nebodíkový počin. Děj se odehrává v blíže neurčeném období někdy okolo 3. - 5. série Myšlenek zločince (pokud neznáte, nalaďte si na televizi Nova Action, běží tam každý večer ;D), ale bez hlubších návazností na kanonickou dějovou linku, jde hlavně o vystupující postavy. Je možné, že kánon nebude vždy dokonale zachován.
S trochou štěstí se mi podaří neskončit po jednom dílu (a třeba i dojít k řešení případu).

Obrázek uživatele Red Knight

Co oči nevidí, vojáci neobjeví

Úvodní poznámka: 

Po téměř roce vás všechny zase zdravím a vítám u pokračování Písně.
Pokusím se nějak upravit chronologii, ale ještě chvilku to asi potrvá.
Edit seznam příběhů by měl fungovat :))

Drabble: 

„Myslíte, že už jsou pryč?“ zeptala se šeptem Iris. Amias jí v přítmí neviděl do tváře, ale cítil, jak se dívka třese v místech, kde se o sebe opírali.
„Nahoře není živá duše,“ ozval se nad nimi v tu chvíli jeden z vojáků. Všichni tři kouzelníci se k sobě v malinké místnůstce pod podlahou přitiskli snad ještě víc, a nikdo se neodvážil ani hlesnout.
Amias zavřel oči a v duchu si opakoval Teresina slova. Dokud zůstanou tiše, nikdo je v jejich skrýši neobjeví.
„Musí tady někde být. Vraťte se, hledejte znovu,“ zahřměl hlas kapitána stráže. „Je to králův osobní rozkaz!“

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Profesor

Kolegové profesora von Draka 33. - Viktor W. a lekce lidové slovesnosti

Úvodní poznámka: 

Ať žijí kostřičky.

Drabble: 

Viktor W. zazvonil na zvonek u dveřích školního školního depozitáře. Když se po několika minutách nic nedělo, zazvonil znovu. Blížil se však konec přestávky, proto se rozhodl vejít. Jak pomýlené jeho rozhodnutí bylo, zjistil ve chvíli kdy se ocitl uprostřed recitujících koster.

"Duben, ještě tam budem!"
"Březen, do kutny vlezem!"
"Studený máj, ve stodole ráj!
"Komu se nelení, tomu se zelení!

Po poslední větě se kostlivci shlukli kolem Viktora a odmítli ho pustit dál.

"Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají!"
"Na svatého Řehoře, čápi letí přes moře."

"Na svatého Makaria, přichází Daniel von Drak!" vykřikli nakonec, zatleskali a rozestoupili se.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Z liptákovské místní kroniky

Úvodní poznámka: 

Na tohle téma se dalo napsat skoro cokoliv - peklo! Už se těším na mullet. :-D

Drabble: 

5. října 1906:
Po blamáži se sklízením brambor pomocí vycvičených prasat, kdy byla čtvrtina úrody sežrána a sedlákovi Spurnému se zaběhl kanec do lesa, Vídeňák se zapřisáhl, že naši obec opustí před svatým Martinem.

16. prosince 1906:
Vymlouvaje se na sněžení, Vídeňák v Liptákově nadále setrvává. Aby vzbudil zdání užitečnosti, nacvičil s žáky místní školy vánoční představení. Ovšem kromě opakovaných řečí o jmelí v něm nebylo vánočního zhola nic.

1. března 1907:
Vídeňák způsobil další rozruch, když se o masopustním úterý ověsil kastroly a pokuřoval jedno viržínko za druhým, představuje tak parní lokomotivu. Slíbil však, že po Velikonocích obec opustí.

Obrázek uživatele Linkový stykač

Vrtošivé stroje

Úvodní poznámka: 

Tak letos opět něco z mé milované práce, z poloviny mého světa a vesmíru, který se zdá být stejně nekonečný jako dvě lesklé kolejnice táhnoucí se ve světle zapadajícího slunce až za obzor.

Drabble: 

Kdejaké pankrácké 15Téčko je jako aprílové počasí. V hale vozovny se tváří, že je v naprosté pohodě, jen co však vyrazíte na trať, začne jančit. Hláška sem hláška tam, displej bliká jak mixážní pult osmdesátkového dýdžeje, z výstražného tónu vám cuká oko.
Po restartu systému dá na půl kola pokoj, aby vás cestou zpátky vypeklo při průjezdu nějakou libovou křižovatkou.
A když se vám dvacet minut před střídáním rozbijou dveře, vy se je marně snažíte zavřít a nevíte, jestli máte brečet nebo se hystericky smát, přijde za vámi paní a povídá: „Budeme tu stát ještě dlouho? Já potřebuju stihnout Kriminálku!“

Obrázek uživatele Giles Rigby

Jednou budem dál

Fandom: 
Drabble: 

Kráčel opuštěnou uličkou a důsledně se vyhýbal uvolněným dlažebním kamenům. Cestu osvětlovaly jen velice slabé lampy financované cechem zlodějů, který už se postaral, aby osvětlovaly co nejmenší část ulice.
Nebyla to ale kvalita cesty, ani osvětlení, která ho trápila. Byl to rozmáchlý nápis: "Vrať se do hrobu".
Pokrok ale očividně platil jen pro někoho. Reginald Půlbotka nestrávil velkou část života a celý neživot snahou o multivitalistickou spolupráci, aby chodil každý den z práce kolem tohohle...
Ze starého zvyku se opatrně rozhlédl na obě strany, jako by jediná uniformovaná osoba široko daleko nebyl on sám, a vytáhl plechovku barvy s štětec.

Obrázek uživatele Menhir

D1 -Prostý fakt

Úvodní poznámka: 

Začnu tímhle a uvidíme, kam se svět a příběh rozvine. Možnosti jsou nekonečné.

Drabble: 

„Ještě tam budem…“ zamumlal do ticha.
„Cože?“
„Támhle,“ ukázal. „Nevidíš je?“
„Vidím. Co jsou zač?“
„Ty opravdu nevíš o tomhle světě vůbec nic, že ne?“
„Kdyby ano, nevyhledal bych tvou pomoc.“
„Támhle to jsou členové Jurisdikce Ezotericky Šílené Teorie Ernael, která spadá pod Tombolovu Akademii Mandaly z Budoucí Utopické DEmokratické Metropole. Ve zkratce: J.E.Š.T.Ě.T.A.M.B.U.DE.M.“
„Tvůj nápad jim takhle říkat?“
„Ne, tak se prostě jmenují…“
„A proč je ve zkratce E s háčkem, když ve slově Ernael...?“
„Neřeš nesmysly a soustřeď se na Ještě tam budem.“
„Potíže?“
„Ani nevíš jaké.“

Obrázek uživatele Dangerous

Fandom: 
Drabble: 

Zavřít oči. Usmát se. Nadechnout se jarního vzduchu, voní po rose, sněženkách a tvých vlastních vlasech. Slyšíš? Když autobus stojí na zastávce, dolehne k tobě zpěv ptáků. Pak se rozezvoní dveře, a jede se dál. Jedna noha na zemi, druhá opřená o sedačku před tebou.
Dlouhý výdech. Sluneční paprsky ti hladí tvář. Za oknem je příjemně teplo.
Tvoje zastávka. Venku se zhluboka nadechneš. Tenisky obuté po dlouhé zimě - létáš?
Jednou jsi na sebe zapomněla. Teď už ale víš. Kdo je tvůj domov? Kde je tvůj domov?
Už jsem zase tady. Ještě jsem tady. A navždy tu budu. Sama v sobě.

Závěrečná poznámka: 

<3 <3 <3

Obrázek uživatele Aveva

Obraťme list

Fandom: 
Drabble: 

“Kouzlem se mění podstata všehomíra. Můžeš ho zachytit a znehybnit. Ale musíš počítat s tím, že jeho potenciál nezmizí.”
Zvedla jeden z úlomků, prohlédla si ho, přivoněla k němu a poslechla si, jak šustí, když ho promne mezi prsty.
“Kdybys kouzlo rozdrtil na prach, nezmizí. Bude tam a bude připravené reagovat na každou špetku magie.”
Položila úlomek zpátky k ostatním.
“Proto není dobrý nápad pokoušet se opravit knihu kouzel pomocí magie. Poskládat to musíš opravdu ručně.”
Poplácala ho po rameni a nechala ho seděl nad smutnou hromádkou rozlámaných banánových listů, která byla ještě před nedávnem unikátní sbírkou lidových karibských kouzel.

Závěrečná poznámka: 

Aneb pokračování zkušebního drabblu o nejmladším knihovníkovi :o)

Obrázek uživatele Owes

Řehole

Úvodní poznámka: 

Abych v tom neměl bordel, tak letos v drabblech doplňuji svoji padesátkovou povídku Hippokratova přísaha. Alternativní svět Harryho Pottera, který se namísto kouzelnické školy točí kolem jedné neobyčejné nemocnice.

Drabble: 

Na jaře to vždycky začne.
Na pohotovost chodí lidi trpící pylovou alergií, co si myslí, že umírají na SARS, sanitky vozí pacienty, kteří se zranili během soulože na neobvyklých místech, na jednotce intenzivní péče končí mladiství zpití do bezvědomí, skauti popálení od táborových ohňů, motorkáři houfně vyrážející provětrat mašiny...
Každý rok sní o tom, že má od března do června dovolenou.
Každý rok tady od března do června trčí dvanáct hodin denně a –
„Doktore Snape, motocykl versus strom, budou tu do pěti minut.“
„Už jdu. Hepčí! Do háje, mě to dneska snad zabije.“
„Na tu alergii byste měl něco brát.“

Obrázek uživatele Marek

Chutě jedné otravné blondýny

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

15+

Drabble: 

Zamítavě jsem zakroutil hlavou. Tři hodiny v letadle, a ještě dvě tam budeme. Začínám litovat, že jsem neletěl s Hanako.
„Tobiáši, prosím,“ hodila po mně Karolína pohled, který by přesvědčil Hitlera k adopci dvou malých černých židů. „Ale vždyť by se to dalo nějak udělat, ne? Já bych to strašně chtěla ochutnat,“ zasnila se Karolína a při té myšlence jí vyjely přední špičáky z pusy.“
„Schovej to, je to neslušné,“ brnkl jsem jí do brady.
„Já už ale k narozeninám nebudu chtít nic jiného,“ prosila pohledem dál.
„Kup si kanárka,“ odbyl jsem ji.
„Jsi zlý,“ našpulila rty.
„A ty otravná.“

Závěrečná poznámka: 

Rozjezd je poněkud tuhý, ale to se poddá. Zdravím Vás všechny opět po roce a těším se, co vše se zde letos objeví.

Obrázek uživatele Tlegy

Loučení

Úvodní poznámka: 

Děkuji za tento skvělý fandom. Opět, jako už poněkolikáté, mě zachránil.

Drabble: 

„Opravdu půjdeš, Štětináči?" zeptal se znovu Sauron, svítě přitom ještě více svým okem.
„Půjdu, přišel si pro mne sám Mirek Dušín, takovou šanci už nemusím nikdy dostat."
„Graauá," odříhl si smutně Otesánek a v koutku oka se mu zaleskla slza.
„Tu máš, na cestu," přitočí se Ježibaba a podává tác plný perníčků.
„Ty už nemůžu, jsou prý plné kalórií."
„Nechte jej, třeba si pro vás taky někdo někdy přijde. Nová vyhláška hovoří jasně, každý může dostat druhou šanci," pronese tiše správce stanice.
„Jo jasně, druhá šance," odplivne si Voldemort „taková konina, jedinou jistotu máš tady. My se odtud určitě nehneme."

Obrázek uživatele Tess

Nevzdávat se

Úvodní poznámka: 

Volně navázáno na banánové téma. Zase budu psát více či méně navazující příběh a už jsem zvědavá na témata.

Drabble: 

Silnice na druhé straně zálivu byla ještě bezpečná. Stačily ale dvě pořádné zimy a byla takřka neprůjezdná.
Opravit ji?
Nebylo jak a benzín byl beztak na příděl. Chodili pěšky.
Ne, že by cesta do městečka byla nějak jednoduchá. Výprava vždycky zabrala několik dní. Mohli směnit zásoby, zastavit se u doktora... Ale když se do moře zřítila část svahu, byl verdikt jasný.
„Zůstaneme tu sami, odříznutí,“ povzdechl si Charles.
Osm lidí nad šedesát a dva mladé páry. Sami se neuživí.
„To nezvládneme. Budeme muset pryč.“
„Ale kdepak,“ na to soused Tom.
Svou velkou bárku dostavěl včera.
Spojení s městečkem zůstane zachováno.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Borch

Cestou necestou

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ!

Drabble: 

Bouře zuřila.
Blesky blýskaly, hromy hřměly a sníh ve formě ostrých mrazivých hrotů ani tak nepadal, jako se vrhal střemhlav.
Nevrlý kůň, nesoucí nevrlého jezdce, pohodil hlavou.
Jezdec něco zavrčel a zvíře se dalo na další pochod. Pomalý a neochotný.
Druhý jezdec, na bujném, nyní značně zplihlém běloušovi, počasí snášel podstatně hůře. Klepal se, naříkal a patrně i brečel. Nakonec sjel z koně a zůstal ležet v závěji.
„Měl jsem tam být už přede dvěma dny! Umřu raději tady, stejně mě zabije!“
Jak se později ukázalo, neměl pravdu.
Ale na Slavnosti Jara to Marigold nestihl. Zato si uhnal epesní nachlazení.

Závěrečná poznámka: 

Bez bodu, ale stejně by mě zajímalo, zda se to tématu aspoň drápkem dotklo.

Neviditelný fandom: 

Stránky

-A A +A