DMD č. 1. pro 1. 4. 2021. Téma: ...ještě tam budem.

Obrázek uživatele mamut

Jako by byl první...

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Prázdniny u babičky, u tety na pile, tábory... jako malá jsem měla pocit, že to všechno moc rychle utíká.

Drabble: 

"Už jen pět dní, áchjó." znělo mou hlavinkou, když se pobyt na táboře přehoupl za půlku. Asi to tak měli všichni. To, co nás baví, uteče moc rychle.

"Za chvíli pojedu domů." smutně jsem řekla tetě u snídaně.
"To říkáš špatně, děvenko," opáčila mi tetička, "ještě nás toho čeká fůra a je jen na nás, jak si to užijeme."

Od té doby si to užívám. Ještě chvíli a ještě jeden den, ještě tam budem.
Vždyť život je tolik krásný a má tolik kouzelných chvilek.
Proč ho zamazávat smutkem po tom, co ještě neuplynulo.
Žít každý den, jako by byl první.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Kouzlo okamžiku

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní, bez nároku na bod.

Drabble: 

„Co s námi bude?” Connor ležel Kevinovi na hrudníku a zíral do neurčita.
„Jak to myslíš?” potřásl nechápavě hlavou Kevin.
„Kde se vidíš za týden? Za měsíc? Za pár let? Tohle nevydrží věčně. Až to naši rodiče zjistí...”
„Za týden určitě ještě budeme tady,” řekl Kevin vyhýbavě.
„To ano. Ale pak? Nemůžeme v Ugandě zůstat věčně.”
„Nemůžeme?”
„Já nevím. Nevím, jestli tady chci zůstat.”
Kevin si povzdechl: „Věděli jsme, že to nebude jednoduché.”
Vtiskl Connorovi jemný polibek na čelo. „Vím, že musíme myslet na budoucnost. Ale teď jsme šťastní a na to nesmíš zapomínat. Nenech si to protéct mezi prsty.”

Trable s časoprostorem

Drabble: 

"Nejpozději ve dvě ho musíme dostat ven."
"Ale pane, to tam ještě budeme!" protestoval Kryton, "když potkáme sami sebe..."
"Jasně, možná skončí vesmír, ale jestli tam můj otec zůstane, přestanu existovat zcela určitě!" vybuchl hystericky Rimmer.
"A to je špatně?"
"Pane Kocoure..."
"Jo, jasně, to už jsi říkal, zmizíme i my dva a opičák se ve čtyřiceti uchlastá na Titanu," povzdechl si Kocour.
"Tak co budeme dělat?" zeptal se bezradně Lister.

Záblesku ve skladu indické restaurace si nikdo nevšiml, málokdo zaznamenal nervózní snědou dívku v nabíraných šatech, která se pečlivě vyhýbala čtyřem podivným návštěvníkům, zatímco mířila k osamělému mladému muži.

Obrázek uživatele Kumiko

Silvestr

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Věnováno mé babičce.

Drabble: 

31. prosince 1975
Celý den jsem se nemohla ubránit bilancování. Byl to těžký rok. Verunka roste hrozně rychle. A máme nového prezidenta. Toho nejpříkladnějšího. Dostatečně poučeného z krizového vývoje.
Začíná poslední čtvrtstoletí. Budou tu soudruzi ještě na jeho konci? Vstoupí s námi do nového tisíciletí? Na věčné časy...
Láďa většinu dne střílel. Vím, že taky bilancuje. Chybí mi. Chybí mi ten, kým byl, než ho zničili.
Vstupujeme do posledního čtvrtstoletí. Láďo, budeme takto žít ještě na jeho konci?

---

Volební lístky z roku devadesát měla pečlivě uschované jako posvátný důkaz. Ale třetího tisíciletí už se nedožila. O dva roky a den.

Pochmurný mír

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Na první bodovací téma se mi podařilo několik jakýs takýs nápadů vymyslet a jeden zapomenout, a zrovna ten asi nejpřijatelnější. Naštěstí se mi zase vrátil, a tak je to tady.

Drabble: 

Válka bez konce, exil bez návratu.
Ještě v roce třicátém čtvrtém svitla jakási pochybná naděje. Šly zvláštní zvěsti o vévodovi Fridlandském, který prý vnutí císaři nový pořádek. Pan Kinský se objevil v Čechách a hlásal, že brzy se začnou vracet z exilu i další. Kdož ví, co na tom bylo pravdy, ale brzy následoval vévodův pád a konec naděje.
Kolik let už uplynulo a válka trvala dál, až do těchto časů. Konečně, po dlouhých třiceti letech, nastal pokoj. Není už snad nikoho, kdo by si ho nepřál. S ním ale zhasla i poslední naděje na změnu. Pro exulanty není návratu.

Závěrečná poznámka: 

Vestfálským mírem 1648 skončila třicetiletá válka. V dědičných zemích Habsburků, tedy i českém království, měly podle jeho ustanovení zůstat zachovány náboženské a majetkové poměry pobělohorské doby, což znamená, že nekatolická vyznání nebyla povolena a jejich vyznavači museli zůstat v exilu (mnozí se časem vraceli, ale za cenu změny vyznání, nebo pobývali doma nelegálně.)
Vévoda Fridlanský = Albrecht z Valdštejna, vévoda z Frýdlantu. Část exilu si od něj skutečně slibovala hodně, nezdá se ale, že by to bylo opravdu odůvodněné. Vilém Kinský patřil k jeho pobočníkům, kteří byli zavražděni spolu s ním.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Každodenní boj

Fandom: 
Drabble: 

Je to jako neustále balancovat na hraně propasti.
Jak to všechno Bůh může dopustit?
Jaký Bůh asi musí být, když nezabrání tomu, aby se dělo tolik zla?
Je teda vůbec nějaký Bůh?

Občas mívám příjemný pocit jistoty a bezstarostnosti, kdy jako by se mi podařilo poodejít od srázu. V těch chvílích si jsem jistá. Nepochybuju. Ale tenhle pocit nikdy netrvá věčně.
Protože tohle asi patří k přirozenosti lidí. Nebo alespoň některých. Stojíme nad propastí, hledáme rovnováhu a trochu jistoty, bojujeme s vlastními pochybnostmi.
Myslím, že si tam ještě postojíme.

Dokud nepohlédneme Bohu do tváře. Teprve tam si budeme skutečně jistí.

Závěrečná poznámka: 

No, aspoň doufám, že to i ostatní mají jako já. Tak nějak se učím, že pochybovat je vlastně normální a lidské a že i v té nejistotě může tkvět určitá síla.

Životní poslání Kajetána Nachtigalla

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zdravím!
Mé první letošní drabble je tu! : ))

Universum je z jednoho RP. Časově hypotetická vzdálená budoucnost.

Drabble: 

„Budete tam ještě?“ z hlasu nejmladšího bratra zněla pochybnost. Na dané místo mohl dorazit nejdříve za hodinu.
Alice ze zadního sedadla zkontrolovala dvojici mužů vpředu auta. Kajetán seděl rozvalený na sedačce spolujezdce – nepřipoutaný. Provokativně se usmíval.
Petr, kupodivu ještě stále jeho přítel, se zhluboka nadechoval. Jeho sebeovládání opět dostávalo na frak.
„Neser mě, zapni ten pás, než ti něco udělám.“
„Co třeba?“ zajímal se černovlasý právník vesele. Vytáčet Petra bylo jeho životní poslání. „Chci to slyšet ve všech podrobnostech.“
Petr se nadechl. Nebezpečně mlčel.
Alice si odkašlala. Zůstala ignorována.
„Jo, bude to tu ještě na dlouho,“ povzdechla si do telefonu.

Závěrečná poznámka: 

Alicini bratři jsou zralí na zabití. Oba. A sestra taky.

Obrázek uživatele Julie

Analogový svět

Fandom: 
Drabble: 

V každém závanu větru byla hrst ostrých ledových krystalků. Catherine se po kotníky bořila do černého sopečného prachu. Okraje mraků postříbřilo ukryté sluncem. Někde za obzorem šuměl oceán. V potoce zurčela voda. Všude okolo se tyčily majestátní kužely dřímajících sopek.
Prostě příjemné islandské odpoledne. Klidně by tu stála věčně.
Dříve nebo později se bude muset otočit. Podívat se na jiný tyčící se objekt. Obrovský válec a v něm díky komínovému efektu bezpečně chlazené servery. Napájené geotermální energií.
Catherine byla správkyní obřího epitafu.
Miliardy lidí převedených do digitální podoby.
Když je před lety uploadovali, nikdo nepředpokládal, že tam zůstanou tak dlouho.

Obrázek uživatele Hippopotamie

Duben ...

Fandom: 
Drabble: 

Netušila, že jejich vztah vydrží tak dlouho. Popravdě, předpokládala, že ho v listopadu, jakmile začne být nevlídněji, nechá a vrátí se do Prahy, za životem. Ale nějak to spolu na té vesnici vydrželi. Některé dny vyžadoval, aby běhala jenom kolem něj. Odpouštěla mu jeho náladovost; ne vždy reagoval dle jejího očekávání. Začala být na něm opravdu závislá. Tulila se k němu. Obzvláště když se vracela z práce pozdě, stal se jí téměř životní nutností. Nutno přiznat, že když potřebovala, také on jí občas uvařil a upekl. Nesnášela ovšem, když jí podkuřoval.
Sporák Varka (na dřevo i brikety) do každé rodiny.

Obrázek uživatele Regi

Nebezpečí z prodlení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Hagridova cesta TAM… ale jak zpátky?
Předchozí kapitola: Chuť Islandu

Drabble: 

To, co Hagrid uviděl na obrázku madam Prýtové, mu nedalo spát. Doslova.
„Tý žoužele si kromě mě nikdo jiný nevšim,“ svěřoval se pochrupujícímu Tesákovi. „To hrozí vobřím průserem. Pokud je to teda dovopravdy to, co si myslim. Musim si to prohlídnout pořádně. A rači hned. Aby tam ten mrňavej prevít ještě ráno byl. Aby von někam neutek.“
Hagrid rázně odhodil pruhovanou peřinu, popadl hůlku maskovanou parapletem a polohlasně si zopakoval „lupu“ - jednoduché kouzlo, které ho naučil bývalý hajný Ogg. Hodilo se, když potřeboval nějakému zvířeti vytáhnout třísku nebo klíště. Zabouchl dveře hájovny a vydal se teplou letní nocí k hradu.

Závěrečná poznámka: 

Následující kapitola: Vobří průser

Obrázek uživatele Brygmi

Ne dnes a snad ne zítra

Drabble: 

Byl to výstřel, jaký nemohl nikdo přežít, zásah do srdce. A také nepřežil. Joe ležel na zemi, oči zíraly před sebe. Nicky klečel vedle něj, pevně svíral jeho dlaň. Ani po tisíci letech to nebylo snadnější. Pokaždé, jako kdyby mu rvali srdce z těla, jako kdyby se měl rozpadnout.

Ještě ne. Prosím, ještě ne.

V očích se něco změnilo, hruď se začala neznatelně zvedat. Nemohlo být pochyb o tom, že Joe zemřel, ale stejně tak nemohlo být pochyb o jeho návratu.

Nicky se otočil na útočníka, který čekal, že nalezne zlomeného muže, kterému zabili partnera. Místo toho našel svůj konec.

Obrázek uživatele Bilkis

Z deníku zlomatky 16

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Drabble: 

Poučena chytřejšími (čti dřívějšími) matkami jsem se poctivě připravovala na drama s růstem zubů. A. začal ve čtvrtém měsíci slintat jak bernardýn, takže jsme nakoupili kousátka a čekali bezesné noci. Zuby, pohroma huby, no ne?
Kousátka se nekonala (nedá se to sníst, to nechci) a bezesné noci taky ne. Kdepak, nejsme venku. Nenamáhej se s kontrolou. Ještě tam budem.
První zub se mu vyklubal den před dovršením 11. měsíce (přesně na moje narozeniny).
Mezi horními řezáky by mu sice nejspíš projel tank, dvojky dole se někde ztratily a místo nich má asi špičáky, ale měl to lehký. A my taky.

Obrázek uživatele hidden_lemur

Duben

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Vzhůru, stateční polárníci!

P.S.: Ahoj všichni! Hezké drabblení, těšila jsem se.

Drabble: 

"Říkej si co chceš," řekl Sven, "řada je na tobě."
Ležel na podlaze. Už dlouho. Trochu smrděl. Taky dlouho. Co si budeme povídat - co ta Věc sežrala Petersona, smrdělo to tu všude. Měl pravdu - asi bude lepší vypadnout.
S největším sebezapřením jsem vstal a vlekl se k žebříku.
Co je sakra za měsíc - únor? Možná už březen? Co se to tu zvrtlo, přestal jsem počítat.
Škubl jsem za kliku, otevřel poklop a vystrčil hlavu ven.
Vítr mi okamžitě zmrazil oční víčka. Nedaleko zařval medvěd.
Duben, došlo mi.
Zabouchl jsem a šel sehnat rum. A vysvětlit Svenovi, co je to pranostika.

Obrázek uživatele Alešandr_Veliký

Duben - před dveřmi stát budem

Úvodní poznámka: 

Letos to bude na pokračování, tak mi držte palce.

Drabble: 

"Co tady kutíte?" zeptal se Gustlík dvou vojínů páčících generálovy dveře.
"Generál nás k sobě zavolal, ale dveře jsou zamčené a nikdo se neozývá!" odpověděl jeden.
"To chcete vypáčit neprůstřelný dveře pojistkou od granátu?!"
"Jde to ztuha, ale už tam budem."
Gustlík to nekomentoval, odstrčil vojíny a vytáhl zpod rohožky klíč.
"To bychom tu stáli ještě na fýrerovy narozeniny! Takhle se to dělá."
Vtrhli jsme do pracovny. Velitel stál uprostřed.
"Jelikož nemůžu svěřit tajnou akci někomu, kdo neumí ani otevřít dveře, jak to poslouchám, svěřuji velení akce Gustlíkovi. Jde jenom o to, najít navigačního experta, který se ztratil v lese."

Závěrečná poznámka: 

Pokračování příště.
Rovina jako rovina

Obrázek uživatele Voldemort

Stínomam

Úvodní poznámka: 

Hurá! První drabble za bodíky! :)

Nejmenovaná postava (poznáte na konci drabblu, to je motivace!) v neobvyklé situaci.

Drabble: 

Jeho kroky se tisícerou ozvěnou rozléhaly jako kostelní zvony. Nedohlédl na konec chodby, jako by vůbec nekončila, ale nořila se do lepkavé temnoty. Automaticky sáhl po hůlce. Byla pryč. Temno se protáhlo do lidsky tvarovaných stínů. Ve vteřině byli kolem něho. Dav stínových lidí bez obličejů. Mihotali se, jak přeskakovali z bytí do nebytí a zase zpátky.
„Co jste zač?!“ Ohnal se proti nejbližšímu. Rozplynul se a na jeho místo vplul jiný stejný.
„Vždycky jsme tu byli…“ zasípalo to odevšad. „A vždycky tady budem, Tome.“

Vyrval se ze snu. Byl ve své ložnici. Přežil atentát. Ale kolik jich ještě bude?

Závěrečná poznámka: 

Následuje někdy brzy po Atentátníci.

Obrázek uživatele Tom_Peterson

Andulky a čekání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nový ročník DMD je tu. Andulky pokračují!
Letos to bude úplně bez covidu. Užívejte Andulkoviny!

Drabble: 

"Andulky, vaše mladé jsou právě ve věku, kdy by se měly naučit, co
potřebuje vědět dospělá andulka. Proto začneme s výukou.
A dávejte pozor, Coco spadla do koupele."
"Co musí umět dospělá andulka..." říkal si Honzík.
Něco mu pípal Pepík.
My jsme začali googlit.
...
Po chvíli googlení jsme sestavili 5 věcí:

  1. říct si o potravu
  2. vyčistit si peří
  3. dostat se k koupeli
  4. nezlobit
  5. najít cestu na stůl a do klece.

Andulčata se začala hádat o koupel.
"Nech mě..."
"Ty mě nech..."
"STOP! Takhle to nejde. Jak dlouho tady budeme?!"
"No to nevím, ale ještě tam budeme dlouho," povídá Ferdíkovi Pepinka.

Závěrečná poznámka: 

Tak se nám Andulkoviny rozjíždí.
Loni jsem to měl bez covidu, tak snad to zvládnu i letos.
Co bude zítra, nevím, ale vím že to budou Andulkoviny.
Těší se na vás andulky.

Obrázek uživatele Dede

Hubnutí není pro sraby

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nový fandom „Hlas hubnutí“ obsahuje v zásadě jen dvě postavy. Tou první je Ona, reprezentující jakoukoliv ženu na světě, jejíž křivky jsou… velkorysejší, než současný ideál krásy připouští, a ona se s tím nechce tak úplně smířit. Hlas hubnutí je pak onen dráb, kterého si tyto ženy nosí v hlavě:))

Drabble: 

Pršelo. Bude muset do posilovny.
Zkusila se těšit – na strojích je cvičení mnohem elegantnější, než trapné sedy lehy!
Ale těch lidí…
Bylo narváno.
Když přišel čas na kardio, byly všechny běžecké pásy plné. Začínala však organizovaná hodina spinningu. Na kole jezdí ráda, ne?
Velel charismatický kluk, dával do toho všechno. Všichni přítomní také.
Šlapala ze všech sil – na tom vypotí aspoň třicet deka!
A pak začal kanout chlapík vlevo. Brzy se přidal kluk vpravo vepředu. Pot v krůpějích, potůčcích, kalužinkách.
Fuj! Jak vysoká je cena hubnutí?
Zpomalovala. Musí pryč!
„Okamžitě začni zase šlapat!“
Hlas je neústupný.
„Hubnutí není pro sraby!“

Obrázek uživatele Dede

V očekávání aneb do vajec se nedloube

Úvodní poznámka: 

Letos se chci v rámci fandomu Alžběta a drak věnovat převážně dračici Brandy, zejména příhodám, které se odehrály před tím, než začal Alžbětin příběh. Uvidíme, ke kolika zajímavostem nás témata dovedou:))

Drabble: 

Jak se Brandy původně mateřství bránila, ze svých prvních vajec byla unešená.
Dvě byla šedomodrá, třetí do žluta a čtvrté, menší než ostatní, bylo nazelenalé.
Nikdo nikdy neměl krásnější vejce!
Norgard, její druh, hrdostí povyrostl. Díky tomu menšímu věděl, že už v první snůšce budou mít dračinku!
Brandy se nemohla dočkat. Vejce zahřívala různobarevnými plameny, broukala jim, zpívala.
Když ji ovšem její matka Arinbjorg už potřetí nachytala, jak do vajec opatrně, ale s jasným úmyslem spárem dloube, neudržela se.
„Brandy… eh… Gullveig! Nech ta ubožátka na pokoji. Nemohou se vylíhnout, dokud nedorostou!“
Ledva odešla, zkusila Brandy duhový plamen. Co kdyby?

Obrázek uživatele Mary

Rodiče já nepochopím

Fandom: 
Drabble: 

Příšerně jsem se lekla, když se přede mnou začali zjevovat boty mých rodičů. Spadla jsem ze židle a natáhla se na podlahu. Na jejich nedokonalý teleport, který je není schopný ukázat najednou, jsem si už zvykla, ale teď tu neměli co dělat.
„Máte být přece na dovolené na Měsíci" vyčetla jsem jim a sledovala, jak se jim na hlavách zjevují klobouky. Po dlouhém nesmyslném rozhovoru jsem se vzdala, tvrdili mi, že si tam ještě chvíli pobudou, že se jim rozbil teleport. Stáli přede mnou, zhmotnělí a zcela v pořádku. Tak jsem jim alespoň popřála, ať jim to někdo brzy opraví...

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Líný učeň, holé neštěstí

Úvodní poznámka: 

Z předchozích drabblů:
Měsíc puknul a svět zaplavila snová matérie.
Věci ožily a ovládly svět.

Drabble: 

"Trvá to už celkem věčnost," ohrnul nos učeň.
"Vskutku," odpověděl klidně mistr zlovec.
"Tak co s tím uděláme?"
"My?" odvětil klidně mistr. "My neuděláme vůbec nic."
Učeň si odevzdaně povzdechl.
"Musíme počkat, až jim dojde elektřina..." pokračoval mistr.
"..do té doby se musíme schovávat," dokončil učeň posměšně.
"Na schovávání není vůbec nic špatného, dokud ti zachraňuje život," řekl přísně mistr zlovec.
Učeň protočil panenky a koutky úst dal najevo své pohrdání.
"Až bude tvůj výcvik dokončen, vyrazíme na lov."
Mladíkovi přejel po tváři úsměv naděje.
"Ale učíš se dost pomalu," pokračoval mistr, "takže tu nejspíš budeme schovaní ještě pěkně dlouho!"

Závěrečná poznámka: 

Meteozvěsti jsou zpět :)

Obrázek uživatele Angiera

Pohroma v lektvarech

Úvodní poznámka: 

Toto drabble předchází kapitole sedm z padesátky, kde je o tom zmínka. (http://sosaci.net/node/44754)

Drabble: 

“Co všechno tam patří?” tázal se nejistě Neville Longbottom - tak potichu, aby ho profesor Snape nezaslechl.
“Ehm… ještě tam budem dávat…” Angelina zběsile listovala učebnicí. “Nezaložila jsem si stránku!”
Neville znepokojeně sledoval kotlík. “Vidím fialové bubliny. Není postup na tabuli?”
“Nemůžu přečíst, jestli to je lichořeřišnice, nebo řeřicha!” zaúpěla.
“To už je jedno,” hlesl Neville.
Z kotlíku vytryskl fialový gejzír. Ostříkl strop učebny, okolo pracující studenty i profesora Snapea, který se k nim blížil s hrozivým výrazem.
“Už nikdy,” řekl nasupeně, “nikdy vás, slečno Smithová, nenechám pracovat ve dvojici s panem Longbottomem - v zájmu zachování života a zdraví nás všech.“

Obrázek uživatele Birute

Jarní sníh

Úvodní poznámka: 

I díky Lore Olympus na www.webtoons.com nějak nemůžu pustit tyhle dva z hlavy.

Drabble: 

Jaro probouzelo rozporuplné pocity nejen u alergiků.
Sluj rozechvívalo táhlé vytí.
Na kamenech zacvakaly drápy.
Pak se objevila šestice planoucích očí.
Persefona si povzdechla, když ji ovanul trojnásobný psí dech se sirnými podtóny.
„Nemůžeš jít se mnou,“ vysvětlovala Kerberovi, který do ní začal strkat čenichy.
Jedna z tlam zapískala červeným míčkem.
„Tak dobrá,“ řekla Persefona a odhodila míček do jeskynního systému.
„Přece jen tě tvá pravá láska dokáže zdržet v podsvětí,“ prohodil hlas ze stínů.
„Pustil jsi ho, protože jste oba smutnili a nedokázal vás zachránit ani legendární míček?“ odvětila Persefona a podala manželovi ruku.
Jarní déšť venku vystřídala chumelenice.

Závěrečná poznámka: 

Odejít z podsvětí není jen tak. Persefona o tom ví svoje.

Obrázek uživatele Elluška

Sečtělost se nedědí

Fandom: 
Drabble: 

Elrohir někdy bratrovi záviděl ostrovtip a postřeh, teď ale spokojeně otočil stránku knihy, kterou si vybral po delším uvažování.
Na pestrobarevné ilustraci poskakovala dvě hříbátka nad dvojverším velkých písmen, hlásajícím: KONÍČCI SE PROHÁNÍ PO LOUCE A PO STRÁNI.
Větřík zašustil jarními lístečky a donesl známý, mírně hysterický hlas: "...na ty knihy se nás pak zeptá! Musím otci dokázat, že jsem ty banánány četl, chápeš?! Že nejsem jen nejlepším šermířem, ale vzdělaným dědicem! Netvař se tak, prokaž loajalitu svému lennímu pánu a řekni mi, co tam píšou!"
Elrohir se tiše zachechtal. S takovou se bude bratr válet v banánech ještě zítra.

Závěrečná poznámka: 

Jen si být

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

varování, tohle je experimentální drabble, které může o něčem být, ale možná je taky o ničem :)

Drabble: 

Bylo, nebylo…To už tady jednou bylo. Uvidíme, co z toho bude. Bývávalo líp. Bude hůř? Bude líp! Co bylo, bylo. Co není, může být. Buď jak buď, bude to buď-anebo. Už aby to bylo. Jak je? Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř. Co jsme my, budete i vy. Být či nebýt, toť otázka! Buď v klidu, nějak bylo, nějak bude. Už tam budem…Nic to není. Nebuď labuť. Jsem tu pro tebe. I jako bývalka mám budoucnost. Možná, kdybych tenkrát byla bývala…To by bylo něco! Ale co, jsem, jaká jsem a jiná už nebudu. Je to prostě tak.

Zpátky v čase

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

"Tak, tohle byl poslední časový skok. Teď vás musíme zastavit před prvním použitím transportéru, abychom napravili časovou linii. Jste v pořádku, pane?"
"Jistěže nejsem, Krytone! Proč mám místo své tvoji odpornou, hranatou ruku?"
"Hmm, ano, patrně se při skoku smíchal náš přenosový kód."
"To je už potřetí! Stěží na mně zůstalo něco původního. Vypadám jako Frankensteinova nevěsta! Nejdřív noha od stolu, pak Kocourovi zuby a teď tohle. Co bude příště? Listerovi dredy?"
"Pane, vzpomeňte si. Kde jste použil transportér poprvé?"
"Moment... bylo to v jídelně! Někdy kolem oběda, pořád cítím ten pach Listerova Windaloo. Když si pospíšíme, ještě tam budem."

Obrázek uživatele Kitsune's Sun

Nebeský orchestr

Fandom: 
Drabble: 

„Tak už nejsme v pytli,“ s úlevou sdělil Ansel po tom, co zkontroloval nově nalezivší ukradené zásoby.

„Obávám se, že ještě v tom tvém pytli zůstaneme,“ odvětil Conroy s pohledem upnutým k horizontu.

Vzduchem zaznělo hvízdání různých tónů o rozličných délkách a zabarveních.

„Ďáblovy píšťaly,“ vysvětlil Conroy.

„Ďá… co?“ nechápavě brebtal Arden.

„Tam dole je země protkaná vymletými tunely a dírami. Jednou za čas jsou jedovaté výpary a vřící pára explozí nahromaděného tlaku vyvrženy ven. Fumarola ale vypudí z děr i všechnu havěť, která tam žije. Pískání je předzvěst. Nemáme moc času. Musíme pryč.“

Na obzoru se objevil jemný opar.

Obrázek uživatele angie77

Když nevíš, co chceš, ale víš, co nechceš

Úvodní poznámka: 

Je to už deset let, co jsem se nechala vyhecovat a začala psát povídku – crossover s úplně šíleným složením. Představte si Hermionu, Ginny a Severuse z HP fandomu, Margaret, Hawkeyho a B.J.e z M.A.S.H.e, Bodieho, Doyle a jejich šéfa Cowleyho z Profesionálů a Alison Cameronovou, Lisu Cuddyovou a Gregory House z Doktora House. Všechny uvězněné na malém ostrově, kde nic není a nefunguje magie. Strávili tam 11 dnů, a ačkoli to nejdřív vypadalo, že se pozabíjí, nakonec se z nich stali dobří přátelé a v některých případech i něco víc. Ale všechno jednou končí. Takže přiletěl Doktor Who s TARDIS a nabídl jim návrat do jejich světů.
Za 10 let se stane spousta věcí. Skončil šedý HP fanfiction web, kde jsem celý příběh publikovala. Skončilo přátelství s těmi, kteří mě k napsání té povídky přesvědčili. Ale její pokračování mi už dlouho straší v hlavě, takže jsem si řekla, že letošní DMD je vhodným místem, kde se do toho pustit :-)

Drabble: 

Vyložili lví dámu s mimčem. Šlo do tuhého.

„Kam dál?“ zavířil Doktor kolem ovládacího panelu TARDIS. „Londýn, New Jersey, Korea?“

Odpovědí mu bylo vrtění hlavou, slzy, oči zabořené do podlahy.

„Nechci se rozloučit jako první,“ fňukla Margaret vyjadřujíc pocity všech.
„Myslel jsem, že jste chtěli z Ostrova odejít,“ podotkl.
„Chtěli… ale…“ rozpřáhl Bodie ruce.
„Nevědí, co chtějí, ale nedají si pokoj, dokud to nedostanou,“ ušklíbl se Doktor. „Tohle obvykle platí jen pro jedno pohlaví.“
„Nebuď sexista,“ šťouchla ho Hermiona.
„Tahle… loď,“ rozhlédl se významně House, „je opravdu velká.“
„Jako doma…“ zareagoval Doktor.

Tolik společníků najednou nikdy neměl… ale proč ne?

Obrázek uživatele Tenny

Píseň kostí zraněných, nemocných a nemohoucích

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nové DMD! Nové zítřky!

Drabble: 

Když položíš ucho k zemi, uslyšíš kosti mluvit. Musíš odebrat zeminu, očistit zbytky kamínků a trav, pohlédnout do očí těch, co chodili po zemi před námi.
Mrtví nemluví, tvrdí se.
Pravda, neřeknou nám, jak žili. Avšak můžeme číst mezi řádky, mezi kostmi, jak zemřeli.
Pohřbili nás s poctami a láskou, zašeptali kosti. Starali se o nás, i když jsme se nemohli hýbat. Milovali nás, i když jsme nesbírali, nelovili, nepracovali.
Nevěř tomu, že minulost nám nepatřila, že nás nechali zemřít v pustinách. Vždy jsme tu byli a vždy tu také budeme.
Lidé jsou lidé, v celé své lásce a nedokonalosti.

Závěrečná poznámka: 

Možná se nezdá, ale tohle je tak trochu protestní drabble. Hodně často se říká a myslí že prehistoričtí lidé nechávali postižené, nemocné a staré členy kmene zemřít, aby je péče nezatěžovala. Archeologické nálezy ale potvrzují, že naši předkové o postižené pečovali a vážili si jich.

Pokud umíte anglicky, článek o problematice: https://www.npr.org/sections/goatsandsoda/2020/06/17/878896381/ancient-b...

Marika

Fandom: 
Drabble: 

Crrr crrrr!

Julie se podívá na obrazovku telefonu. Od té doby, co se z ní stala porodní asistentka, tak telefony zvedá s mírným mravenčením v břiše. Volá její kamarádka Marika.

"Ahoj Julie mám kontrakce, hrozně to bolí. Co mám dělat? Nemohla bys přijet?"

Mariku zná už pěknou řádku let a ví, že má sklony k hysterčení. Ale ví, že v tomto případě musí hodit pocity za hlavu a pro jistotu za ní vyrazit.

"Hned přijedu, jsem jen kousek od Tebe."

O půl hodiny později, když Julie Mariku vyšetřuje a vyndavá stetoskop, tak se z břicha ozve: "Aprííl! Ještě tam budem!"

Obrázek uživatele Jackie Decker

Ještě ne...

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

V padesátce jsem se zasekla, ale drabble snad zvládnu :)

Drabble: 

Zatoulal se do vzpomínek. Nešlo se jim vyhnout. Když je člověk tak zoufale osamělý, jako Lan Xichen vzpomínky jsou jako jed. Pomalu prostupují žilami, otravují tělo a sžírají mysl. Přesně tak to cítil.

Přesto je nedokázal opustit. Slyšel z venku nějaký hluk. Doléhal k němu zbědovaný hlas, který říkal: „Neodejdu!“ a „Neopustím Zewu-Juna,“ ale doopravdy se jej nemohl dotknout. Protože i když mu nějaký slabý hlásek vzadu v týle říkal, že coby vůdce sekty by se měl alespoň podívat, co se děje, nedokázal přehlušit A-Yaův hlas, když mu říkal: „Děkuji, Zewu-June.“

Ještě nedokázal odejít. Ještě chvíli ve vzpomínkách musí být…

Stránky

-A A +A