DMD č. 23 pro 23. 4. 2011 Téma: Výbuch

Made in Czechoslovakia

fandom: realita
AN: viem, že nedostanem bod, ale inšpirácia bola neodolateľná... :)

"Víš, my v zimě zvykneme vytopit celý byt..."
"Jé, ty už máš dítě? A můžu si ho na chvilku pochovat?"
"Poprosil bych tě jedno pořádně horké kafe."
"Na ty velikonoce bylo u nás takové vedro..."
"Já opravdu nevím, co z toho bude. Ví Bůh..."
A slovenská priateľka nemohla za to, že ho nepochopila.

"Panebože, ty ale vyzeráš... Rob so sebou niečo a konečne schudni!"
"Dnes som našla rozbitú vázu. Priznaj sa, že si to spravil!"
"Prečo si mi priniesol kel namiesto kapusty?"
"Tie nové šaty ti vážne pristanú."
"Naozaj tu nezavadziam?"
A český přítel nemohl za to, že ji nepochopil.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Blanca

I mistr tesař se někdy utne...

Barney si s sebou do svého mládeneckého bytu odvážel hned dvě blondýnky k nakousnutí.
„Uvidíte, dámy, bude to legen…počkejte si na to,“ mrkl na jednu i druhou, když si je vedl do ložnice.
V jediném propletenci se svalili na obrovské letiště a vše směřovalo k rozžhaveným, bouřícím vulkánům, valící se žhavé lávě, stříkající žhavé lávě, zkrátka k aplikované vulkanologii v celé její kráse s ohňostrojem na konci.
Nakonec z toho však byl spíš výbuch - Barney se svého „…dární!“ té noci nedočkal.
Zato hodně silně proklínal Tedův zvyk přecházet ráno z koupelny do pokoje nahý. Ten mentální obraz byl…antikoncepční.

Fandom: HIMYM (Jak jsem poznal vaši matku)

Poznámka: Aplikovanou vulkanologii jsem si vypůjčila od Kulhánka a návštěvnic jisté pražské čajovny ;-)

Rok: 
2011

Nový pokus

Fandom: Krakatit
Poznámka: ďakujem sestre Wandrike :)

Prokop se skláněl nad svým laboratorním stolkem. Pečlivě zachytával do zkumavky kapky průhledné, ostře čpící kapaliny z frakčního destilátoru. Pohlédl na teploměr a pak si vzal další zkumavku.
Tentokrát to jistě vyjde...
Najednou se ozvala rána a pak řinčení skleněných střepin. Prokop se hbitě hodil k zemi. Teprve po dlouhé chvíli se opatrně zvedl, otřel si krev ze zjizvené dlaně a s lítostí se podíval na zničené přístroje. Ten isooktan patrně nebyl dobrý nápad...
"Ach, dědečku," zasténal, "jak rád bych konečně udělal něco, co bude jenom svítit a hřát a sloužit lidem. Ale vždycky mně z toho vyjdou jenom třaskaviny..."

Rok: 
2011

Jsi člověk

Fandom: Pro oči barvy morionu - povídka od Bilkis
Poznámka: Věnováno překvapivě Bilkis. Díky za krásný zážitek.

Co cítíš?
Bolest?
V první chvíli tě to zcela ochromilo.
Dalo by se to přirovnat snad jen k výbuchu supernovy.
Myslel sis, že jsi připravený?
Ale jak se připravit na něco takového?
Všechny ty dávno zapomenuté nebo nikdy nepoznané pocity.
Zaplavily tě jako vlna.
Jak se s nimi porvat?
Bylo to tak silné, že jsi nejprve nedokázal rozlišit nic konkrétního.
Až později, když odezněl první nápor a když pominula fyzická bolest, zjistil jsi, že to nejsilnější, co cítíš, je strach a láska.
Bojíš se co bude dál?
Zůstal ti Max.
Bude ti to stačit?
Nebo jinak.

Budeš stačit ty jemu?

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Marek

Prostě smůla…

„Bylo tam napsáno, ať mícháte doleva!“ Zuřil Snape stojící nad Nevilem.
„Víte, která je levá! Co? Nikdy! Opakuji nikdy, jsem nic takového neviděl!“ Potřásl Severus zbytky svých ohořelých vlasů.
„Podívejte se!“ Rozmáchl rukou po zdemolované učebně. Všechen sliz a plíseň, které si za ta léta vypěstoval, se teď válely promíchány na zemi, se střepy ze sklenic, ve kterých byly skladovány.
I když profesor lektvarů soptil na největší možnou míru. Nevil nic neříkal. Stál, v ruce neustále třímaje pahýl své stříbrné naběračky. Obličej očouzený předešlým výbuchem.
„Měl jsem poslechnout tatínka. Dát přednost bezpečnější práci v továrně na třaskaviny.“ Zoufal si Snape.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Keneu

Asistentka produkce

Fandom: Trhák
Poznámka: věnováno mamce k narozeninám. Věřte, že zkombinovat tohle téma s vhodným tématem bylo... No, trvalo to dlouho a nadávala jsem na jisté osoby jak špaček...
Poznámka 2: pokud jste to ještě neviděli, pusťte si to. A nezapomínejte, že je to parodie. A že to mají na svědomí Smoljak se Svěrákem. *doporučujík*

Že je můj šéf cholerik, to víte všichni.
Hrubý byl ke všem, kromě sponzorů, často vybuchoval a měl tu svou zvláštnost. Neříkejte, že jste o tom neslyšeli. Když byl rozčilený, prostě trhal věci. Co mu přišlo pod ruku, nejčastěji to co měl zrovna na sobě. Připadá vám to vtipné? Myslíte si, že to pasuje k filmu? A dokážete si představit, co prožíval? Jak se cítil, když režisér „zkazil“ tu scénu s výbuchem? Já to vím, protože jsem byla s ním.
Že je můj šéf cholerik, to víte všichni. Že jsem do něj už roky zamilovaná, to neví nikdo. Ani on.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Amy

Výbuch

Již delší dobu tušila, že jejímu životu něco schází.
Škola, příchod domů, práce… Neměla se špatně, ale přesto chtěla víc. Jakousi jiskru, která by zažehla vše kolem ní a pomohla jí vymanit se z letargie, která se jí postupně zmocňovala.

Odpověď přišla znenadání a v podobě, v jaké by ji nikdy neočekávala.
Vše začalo výbuchem kanceláře, kde si přivydělávala. Utíkala jako o život, za zády cítila spalující plameny a potom spatřila

jeho

. Právě se chystal vejít do jakési modré budky, ale uviděl ji, jak běží, zarazil se a široce se usmál.
Od této chvíle její život již nikdy nebyl stejný.

Fandom: 
Rok: 
2011

Královské rozhodnutí

„Michaeli, už jednou jsem ti vysvětloval, co se od tebe na plese očekává,“ řekl rozhodným hlasem Creagan.
„Já ti zase říkal, že na ten pitomý ples jít nechci,“ oponoval mu syn.
„Nemusím ti snad opakovat, že tady nemáš na výběr,“ zvýšil král hlas a zatvářil se při tom káravě.
„Opravdu nemám zájem hledat si nevěstu mezi šlechtickými dceruškami, když mám Lucii.“

Výbuch vzteku Creagana nepřekvapil, znal povahu svého syna, který měl tuto vlastnost po své zemřelé matce. Věděl, že nejlepší je počkat, než se to uklidní, protože dnes by už nic neprosadil.

Je horší vládnou své rodině než celému království.

Fandom: 
Rok: 
2011

Nevhodný domácí mazlíček

Paní Evelína Kdákalová se snažila, aby do příchodu svého synka ze školy uvedla dětský pokoj do aspoň trochu obyvatelného stavu. Ještě štěstí, že nebyl doma, když se to stalo. Vše přitom začínalo tak idylicky... Rupertek si přál domácí zvířátko. Paní Kdákalová mnohokrát slyšela, že děti by nějaké zvířátko mít měly - pomáhá jim to naučit se odpovědnosti a empatii. Že Rupertek nechtěl jen nějaké obyčejné zvířátko se zpočátku nezdálo být velkým problémem. Jenomže teď, když paní Kdákalová odstraňovala z podlahy a stěn ten svinčík, co tu po tom výbuchu zůstal, říkala si, že bahenní dráček jako domácí mazlíček opravdu není ideální.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Rebelka

Hrdina

Varování: Spánkový deficit, celkové vyčerpání a málo času.

Poplácali ho po zádech a řekli mu, že je hrdina. A že to všechno závisí jen na něm.
Zeptal se jich, proč tam radši nepošlou speciálně vycvičeného psa.
Poradili mu, ať drží hubu a radši se soustředí na svou práci. A potom pro jistotu dodali, že je hrdina.
Srdce mu bušilo až v krku. Nadechl se, možná zakřičel některou z těch typických frází, jaké se v podobných chvílích říkají ve filmech, a vykročil vstříc smrti nebo slávě.
Výbuch jej zabil po necelé minutě.

Klikla na „nová hra“.
Proklela ten zatracený nefungující internet, kvůli němuž se byla nucena zabavit hledáním min.

Fandom: >Hledání min (ano, myslím tu hru :o) )

Rok: 
2011
Obrázek uživatele hidden_lemur

Jak zabít kánon

Fandom: Avatar. No fakt! XD
Poznámka: Věnováno Lejdynce, neboť ta ukecala zase mně a navíc si troufla na podstatně větší maso. Tedy... fandom.:) Ale i tak - Kleio, ty to nečti, a vy ostatní... nezabíjejte mě.

Bylo to šílené.
Ale takové už mírové rozhovory bývají.
On se rozhodl, že se na Parkera a jeho pitomé investory může vykašlat.
Ona se opila a mávla rukou nad slušným vychováním. Zatímco Klan oslavoval, horečně ze sebe servali oblečení a jali se zakopávat válečnou sekyru. Svou vlastní.
Šlo to až překvapivě snadno.
Ve čtyři ráno se Grace probudila... Zamžourala z postele na podlahu. Okamžitě poté zmařila snahu nevzbudit jeho monumentálním výbuchem smíchu. Pak vztáhla ruku.
Zvedla tu neuvěřitelnou věc na světlo.
Trenýrky. Trenýrky se vzorkem...
"Ach, Bože..."
"Nenavážej se do mejch tučňáčků," zamručel jí za zády plukovník. "Mám je rád!"

Rok: 
2011

Poznámky IV

fandom: Sherlock Holmes (BBC)
pozn. aut. č. 1: předchozí drabble naleznete zde, tady či tu.
pozn. aut. č. 2: věnováno Terdě, Profesorovi, ioannině, Peggy, Danae, Eillen, Erendis, hidden_lemurovi a Kleio. Díky za komentáře.

*

„Uprostřed vyučování odešel s podezřele vypadajícím vousatým mužem.“
„To byla tetička Mildred.“

„Pokouší se ověřit pravdivost výkladu chemickými výbuchy.“
„Doufám, že vás nenapadne brát jadernou energii.“

„Přišel pozdě vymlouvaje se, že mu ujelo taxi.“
„Že by neměl jízdní řád?“

„Pokusil se odcizit lebku ze školních sbírek.“
„Zamkněte ji a zabezpečte. Udělá to znovu.“

„Způsobil učiteli latiny záchvat vzteku, výbuch hněvu a dlouhodobý pobyt v nemocnici poté, co se optal, jak se řekne to je hustý.“
„Id spissum est.“

„Opisoval od vedle sedícího Gregoryho Lestrada.“
„Opisoval-li nesprávná fakta, nechte ho propadnout.“

„Chodí po třídě s deštníkem.“
„Netuším, po kom to má.“

Fandom: 
Rok: 
2011

Umění

Fandom: Naruto
Poznámka: Čisté BJB, ale zato na můj „domovský“ fandom.

Deidarovy ruce se labužnicky olízli.
„Katsu!“
Dva výbuchy otřásly vesnicí. Deidara se smál.
„Mladíku, co to děláš?“ zastavil ho hlas překypující autoritou. Deidara se otočil.
V troskách domů stál Tsuchikage.
„Strýčku, já nevěděl, že máme rodinné setkání. Před chvílí jsem ohňostroj ukázal matce. Tobě ho taky ukážu.“
Jeho ruce vytvarovaly výbušný jíl. Sovy vzlétly.
Tuny zeminy pohřbily výbuch. Tsuchikage se ani nehnul. Zemi ovládal samotnou silou vůle.
„Už nejsi moje rodina!“ zavrčel.
Deidara si vložil jíl do úst.
„Tlochu klutí tlest,“ zahuhlal.
„Vypadni z vesnice, nebo tě zabiju!“
Deidara vyplivl jíl.
„Umění je výbuch!“ řekl a zmizel v obrovském výbuchu.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Puma

Fandom: originální Poznámka:

Fandom: originální
Poznámka: Chytla mě nějaká romantická nálada. Pardon. :D

Cesta trvala nepříjemně dlouho a to, že měla celou dobu zavázané oči se jí taky nelíbilo.
Nechtěla ani vědět, jak se na ně musí lidi v autobuse dívat. Copak si asi myslí? Zřejmě, že jsou šílené.
Neměla moc ráda překvapení, ale Alice měla takovou radost, že jejím prosbám nakonec vyhověla.
Vystoupily a cítila, jak stoupají do kopce. Začala být nervozní. Kam ji proboha vede? Z dálky slyšela hlasy, ale nerozuměla ani slovo.
Náhle se ozvala rána. Za ní hned druhá a třetí. Jako…
Al jí sundala pásku z očí a Mary otevřela pusu v údivu.
„Nádhera“, zašeptala a objala ji.

Fandom: 
Rok: 
2011

Velký oči

fandom : Ze života zvířat

Opět máme krásný slunný den, cvrčci cvrkají, motýli se létají, jak aeroplány. Avšak zaměříme se na támhle tu studnu, kde starou žábu navštívila žába z moře.
„Odkud přicházíš?“ zeptala se jí žába ze studny.
„Z velkého oceánu“ zněla odpověď.
„Jak velký je ten tvůj oceán?“
„Je obrovský.“
„Myslíš tím alespoň čtvrtinu mé studny?“
„Větší.“
„Větší? Snad ne polovinu?“
„Ne ještě vetší.“
„Je snad… tak velký jako má studna?“
„To se nedá srovnat.“
„To není možné, musím to sama vidět.“
Vypravily se tam společně. Když žába ze studny objevila moře, byl to pro ni takový otřes, že jí prostě praskla hlava.

Fandom: 
Rok: 
2011

Kreativní práce

Fandom: Zeměplocha (víceméně)

Stvořitel začal před šesti dny Slovem. Přidal zemi, nějakou tu oblohu, slunce a měsíc. Na rostlinách a živočiších se vyřádil. Všechno podle vlastního návrhu, čistá designerská prácička od bičíků bakterií až po choboty olifantů. I ti lidi se mu docela povedli.
Zbývá už jen pár dodělávek. Přídavek správné koncentrace bylonebylia, prvku, bez kterého žádný vesmír nefunguje správně, je choulostivá záležitost.
Ještě špetičku.
Ale do háje! To už je třetí vesmír během posledního měsíce. Jeden by řekl, že ty věcičky nebudou tak rády vybuchovat. No co, vymete ho na druhý konec galaxie, zítra si trochu dáchne a pozítří to zkusí znovu.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Wee-wees

Totální výbuch

Fandom: originální
Poznámka: Původně jsem chtěla psát něco úplně jiného, ale když jsem viděla zítřejší téma... už mě s tou křesťanskou tématikou fakt lezete na nervy. To máte za to. :oP

*

Tohle si Bůh musel přiznat. Byl to totální výbuch.
„No jen se na to podívej,“ mračí se zkoušející, „vždyť ti tam ti lidi úplně zvlčili! Řekni mi, kdy vedli poslední svatou válku, co? A kdy ti naposledy přinesli lidskou oběť?“
Bůh sklopil hlavu.
„A tos měl tak pěkně našlápnuto, já to nechápu,“ kroutí učitel hlavou. „Starý zákon se ti tak povedl! Sodoma, Jób... to mi řekni, kde jsi to zvoral?“
Bůh si povzdechl. „To ten Kristus. Umučení bylo prima, ale s tím zmrtvýchvstáním jsem to nějak nedomyslel.“
„No nic, spláchni to do záchodu a nafasuj si hlínu, zkusíš to znova.“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Anne

Hodina chemie

,,Opište si zápis, zatím připravím pokus.“ Oznámila učitelka, jejíž výklad jsem doteď ignorovala. Neochotně jsem do sešitu přepisovala ty podivnosti.
Otupěle sleduji výjev dvou kádinek a plynového hořáku uvedeného do chodu. Na tváři se mi neobjeví ani náznak úsměvu při spolužákově otázce: ,,Bude to bouchat?“ Ohraná písnička.
Kádinka s červenou tekutinou se octla nad hořákem. Modré plameny ji ledabyle olizovaly.
V plamenu se cosi pohybovalo. Vždyť to je salamandr! Učitelka nalila čirou tekutinu z druhé kádinky do té s červeným roztokem. Prý to má neutralizovat.
Ve chvíli kdy se látky spojily, způsobily nenadálý výbuch. Ještěr si pochutnával na rozlité tekutině.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Saphira

Zmizení

Fandom: BBC Sherlock

John Watson přišel do prázdného bytu. V obýváku panoval nepořádek, což byl nezvyklý stav, pokud jste bydleli se Sherlockem Holmesem. Byl sice podivín, co z nudy střílí do zdi, ale na pořádek si potrpěl.
Odložil tašky s nákupem a zavetřil. Cítil ve vzduchu střelný prach. Bylo divné, že tu Sherlock není, v předsíni visel jeho kabát.
Musí se někde schovávat, dedukoval John. Koupelna taktéž zela prázdnotou. Zaposlouchal se, jestli neuslyší nějaký šramot.
Najednou se ozval hlasitý výbuch ze Sherlockovy ložnice. Tam spatřil Sherlocka, celého očouzeného a s ohořelým obočím.
Vyčítavě se na něj zahleděl: "Už zase děláš ty svoje pokusy?!"

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Julie

Praxe velkého třesku

Fandom: Big Bang Theory, respektive jakési zcela šílené AU

Sheldonovi bylo sotva šest let, když se to stalo. Měl to být úplně obyčejný pokus. Jeden z mnoha experimentů, kterými si krátil čas, než se dostane k opravdové vědě. Ale něco se pokazilo. Stačila vteřina a náhle se to celé rozprsklo po jeho uspořádaném a prázdném pokoji. Naprostý chaos a entropie.
S hrůzou pozoroval, jak se to rozpíná. Napadlo ho, že z toho bude strašlivý průšvih. Ježíš určitě nebude rád, že si Sheldon stvořil vlastní vesmír. Nemluvě o mámě.
Zadíval se kamsi mezi galaxie. Ještě ke všemu támhle vzniknul život. Teď už to rozhodně nepůjde jen tak zamést pod koberec.

Rok: 
2011

V baru

S chladným pohledem sledoval barmana, jak si odměřuje italský vermut a jak ho vlévá do nachystané nádoby s vodkou. Potom přišlo krájení plátku citronu, tak průsvitně tenkého, že se v nápoji ztratil. A led.
Krátce blikla světla. Rychlý pohyb.
Rozhlédl se kolem sebe, zatímco si barman vybíral vhodnou lžíci pro zamíchání koktejlu. Dámě sedící hned vedle upadla kabelka. Sehnuli se pro ni téměř současně. Barman se zašklebil. Lžíce cinkla o sklenici. Světla zhasla docela.
Bar vybuchl.
Klidně vstal, s ramen si sklepl spadenou omítku a přes barmanovo nehybné tělo se natáhl pro shaker.
„Já jsem vám to říkal - protřepat, nemíchat.“

fandom: James Bond

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Dangerous

Jelínek

Fandom: Máj (zas ten náš rozšířený)
Poznámka: Další info by byl spoiler. Řeknu ale, že se to odehrává ve druhé části a upevní to Vilémovo postavení jako strašného lesů pána. ;) V létě bych to chtěla dopsat nebo zveřejnit alespoň první část. :)

Valdemara vzbudil křik a hluk. Neměl tušení, co se stalo, ale Viléma takhle rozčileného ještě neviděl.
„Zopakuj to!“
Jelínek se užuž nadechoval, když úkosem pohlédl na Valdemara a neřekl nic.
Vilém narazil Jelínka na nejbližší strom; vytáhl dýku, kterou se naučil nosit vždy u sebe.
Karel s Marjanou stáli opodál, jako by snad sledovali divadlo.
„Co koukáte?“ – žádná odpověď. „A vy dva, nechte toho!“
Vilém se otočil – „Do toho se nepleť!“ Jelínek ho strhnul na zem, nebezpečně se přibližovali strži ve skále.
Vlhké listí podklouzlo.
Zdola se ozvalo zaskučení.
Strašný lesů pán přimhouřil oči. „Jdeme! Však on ho někdo najde.“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Eillen

Nadšenej nebyl

Fandom: Originální (vlastně ze života)

Tak jako každý pátek jsme se sešli v naší oblíbené hospůdce. Už si ani nepamatuji, kdy jsme tu byli poprvé. Ale stále jsme se tu cítili jako doma. Sedělo se, popíjelo a za příjemného hovoru nám utíkal večer.

A pak najednou přišlo ticho. Nikdo neměl co říct, jako by všechna témata byla vyčerpána. Každý se díval na svoji skleničku. Sem tam se někdo pokusil navázat konverzaci, ale vázlo to.

Když tu najednou někdo z nás řekl: „No, nadšenej nebyl.“ A stolem otřásl výbuch smíchu. A opět jsme ostatním hostům potvrdili, že jsme neskonalí blázni. Ale nám to bylo absolutně ukradené.

AN: V naší partě stačí říct tu jedinou větu, abychom se začali smát jako blázni. Je to totiž konec vtipu: „Tak jsem musela nechat utratit psa.“ „Byl vzteklej?“ „No, nadšenej nebyl.“

Rok: 
2011

Svedená na špatnou cestu

Fandom: můj vlastní/ Česká kouzelnická škola ve Vídni
Opět souvisí s příběhem rozjetým v tématu Nemrtvá princezna.

Je tak hezký.
Je mi ho lito. Ale musí trpět, protože se potkal se mnou.
Odkud asi má moji mandolínu?
Kdysi jsem bývala nevinná.
Jenom jsem dovedla zvláštní věci, které jiní nedokázali.
Pak jsem narazila na toho zlotřilce. O samotě, nestřežená. Chtěl využít vzácné příležitosti.
Zoufale jsem bojovala. Najednou se svět otřásl. Násilníka to odmrštilo daleko ode mě.
Tím výbuchem to začalo. Přála jsem si své schopnosti rozvíjet a začala vyhledávat znalce.
Vedli mě špatným směrem. Nechtěla jsem sloužit temným silám. Snad mohlo všechno dopadnout dobře. Ale byla jsem zabitá.
Ani teď nejsem doopravdy zlá. Jenže už nemám na vybranou.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Birute

Rajský klid

Fandom: mytologie

Nebeské víly byly obzvláště rozkošné mezi plátky kvítků stromů dopadajícími na úhledné cesty mezi vznosnými paláci. Slunce se třpytilo na vlnách. Ani zpěv ptáků přelétajících nad zahradou nedokázal vyrušit ženu s ušlechtilými rysy z meditace.
Nefritový císař upil lahodný čaj. Svět byl dokonalý, všude panoval pokoj a řád.
Nefritový císař nenápadně zívl.
A hrozná nuda.
Kdesi na zemi se zachvělo kamenné vejce. Na jeho vršku se objevila puklina.
Bohyně Milosti se ve svém svatém pohroužení maličko usmála.
Ozvala se strašná rána a skořápka vejce se rozlétla do všech stran.
Na jejím místě stál opičák. Rozhlédl se a spokojeně se zašklebil.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Brygmi

19. a 20. listopadu

fandom: historie (listopad 1944, Brno)
poznámka: konkrétní příběh vymyšlen, ale příběh kina by měl sedět

Chvilku jsme se procházeli a já si uvědomovala, jak je pěkné mít mládence. Tedy pokud to byl skutečně můj mládenec. Styděla jsem se zeptat.
Původně jsme měli jít do města na nějakou německou revuální komedii, ale nakonec jsme procházku prodloužili a zašli raději do Astry na Východ slunce. Bylo to jistě krásné, ale už si to nepamatuji. Ale vzpomínám si na to, že mě můj milý při odchodu políbil na tvář a já se za ním dlouho dívala.

Druhý den byly nálety, z kina zbyly jen trosky a více se tam nikdy nic nehrálo.

Mého mládence jsem také už nespatřila.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele ioannina

Komplikace

Fandom: Bjørkhallen

„Pojď sem...? Ty! Ano, ty malá. Liso! Ukaž ruce? Ne, obrať je pořádně, ať vidím. Co to tady máš?“
Lisa stála před tou ženou (paní Leila, připomněla si v duchu, manželka toho čaroděje s úsměvem na tváři a unavenýma očima, toho, který s mistrem mluvil tak uctivě, rektora Holdena), stála jí těsně u kolen, mračila se a dívala se stranou, zatímco jí ta žena otáčela ruce dlaněmi nahoru a přejížděla palci po jizvách na předloktí.
„Kdo ti to udělal?“
Lisa mlčela.
Ta žena ji chytila za ramena. Zatřásla.
„KDO ti to UDĚLAL!“
Lisa mlčela.
„Tvůj mistr ti bere krev?! MLUV!!!“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lejdynka

Když má Murphy svůj den

fandom: Corbin Fisher
poznámka: Věnováno hiddenlemurovi, protože mě ukecala, ať to zveřejním. A varujík, je to slash, fandom je NC18 a nezkoumejte předlohu :))

Nejdřív vybuchla kamera. Prostě se nadechla a rozprskla se.
Zakrátko se propadla postel. Dru při prudkém úhybném manévru shodil mísu s ovocem. Po podlaze se rozlila přehršel střepů a působivá sbírka švestek a meruněk.
Kameraman vybuchl vzteky, zabalil to a odkráčel.
Corbin zavrtěl hlavou, poslal Drua s Jarettem domů a šel se uklidnit červeným vínem.
Ti dva skončili v kavárně. Jarett pro všechny případy okamžitě rozbil skleničku s vodou.
Dru vybuchl smíchy.
„Navrhuji pokračování u mě doma. Jinak tu způsobíme třetí světovou válku,“ pronesl pobaveně a pak ostentativně převrhl hrnek s kávou.
Svět se zašklebil a noc s očekáváním popraskala.

Fandom: 
Rok: 
2011

Bum

Fandom: ech... realita, Bible, historie, budoucnost – vyberte si

Jsem Bůh. Čas pro mne plyne velmi zvláštně, tisíciletí je pro mne jako hodina. Mám spoustu času na přemýšlení.
„Bum.“
„Bum?“
„Bum - bum.“
„Bůůům – bum!“
„Bum, bum.“
„Bum!“
„Bum, Bum, Bum!“
„Bum! Bum! Bum! Bůůůům!!!“
„Bum... Bum... Bum... Bum... Bum... Bum, bum, bum, bum, bum.“
„Bum?!? BUM!!!“
„...“
„Puf.“
„Bum!!! Bum!!! Bum!!! Bum!!! Bum!!! Bum!!! Bum!!! Bum!!!“
„Sss...“
„Sss? Bum!“
„Bum? Bum – BUM!“
„BUM!“
„Sss...“
„Sss...“
„Puf.“
„Puf. Puf.“
„Bum. Bum! BUM!“
„BUM?!? BUM!!! BUM!!! BUM!!! BUM!!! BUM!!!“
„BUM!!!?!? BUM!!! BUM!!! BUM!!! BUM!!! BUM!!!“
„...“
„...“
Ale nikdy jsem vlastně pořádně nepochopil, o čem si na té Zemi ty atomové bomby vlastně povídají.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Kleio

79 AD

Gaius Septimus se probral s bolavou hlavou. Země se chvěla. Rychle probudil spícího Plinia.
„Bohové, co se…“ nedořekl, když si uvědomil otřesy. Chvatně se oblékli a běželi na terasu. Setkali se s nadšenýma očima Plinia staršího. Pozoroval protější kouřem zahalený břeh.
„Tomu říkám oslava Vulkanálií!“ prohlásil strýc poněkud cynicky. „V zájmu svých pozorování musím blíže. Pojedete se mnou? Veslice již čeká.“
Plinius mladší vyděšeně upřel zrak na černý mrak, který clonil nebe nad Vesuvem. Polkl.
„Odpusť, ale nemohu.“ Pohlédl na Gaia a ten jen mlčky kývl.

Strýcova veslice mířila ke Stabiím.
Z hory vyšlehly plameny. Den se změnil v noc.

Fandom: 
Rok: 
2011

Stránky

-A A +A