DMD č. 4. pro 4. 4. 2011. Téma: Poslední výstřel

Obrázek uživatele may fowl

Tak trochu vražda

Se směsicí respektu a opovržení potěžkala zbraň. Táta měl pravdu, jeho 357-Magnum nebyla bouchačka pro holčičky. Teď ale musela jednat rychle a bez rozmyslu, než ji přejde odhodlání.
Simon na ni čekal u domovních dveří.
„Nemysli si, že nevím, co se chystáš udělat,“ poznamenal docela lhostejně.
Krátce zavřela oči a snažila se nemyslet vůbec na nic, aby potlačila slzy. Pak zavedla Simona na kraj lesa.
„Je na čase s tímhle definitivně skoncovat.“
Na její slova se jen pousmál a objal ji.
„Blázínku,“ zašeptal jí do vlasů.
Vší silou ho odstrčila, až se oba zapotáceli…
A potom svého imaginárního přítele zastřelila.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele hidden_lemur

Běžný den

Poznámka: Omlouvám se. Další pokus, jak vybruslit ze zadaného tématu. A další drabble typu BJB.

Tři.
Není to těžké.
Dva.
Nehýbat se.
Jedna.
Nedýchat.
Teď.

Stvoření z jiného rozměru zavrávoralo a nedobrovolně políbilo dláždění. Vášnivě. A naposledy. Oscar sklonil samostříl a rozhlédl se, jak jsou na tom živí.
Krásný prevít opouštěl úkryt za popelnicí velmi neochotně. Byl otřesen. Byl aromatizován parfémem Eau de Svinčík, na koleni měl přilepenou chilli papričku a nevšiml si toho. Jediné, co mu momentálně bránilo podlehnout pudu a ječet jako školačka byl Oscarův výraz. Absolutně klidný.

"Mám chtít vědět, co to bylo?"
"Ne, pokud chceš dneska usnout."
"Prosím, řekni mi, že takhle nevypadá tvůj běžný den..."
"Nevypadá."
"Díkybohu."
"Bývá i hůř..."

Rok: 
2011

Den mu začal jako každý jiný

poznámka: Tohle pro mě bylo moc těžké napsat, tak snad to pochopí alespoň jeden člověk :)

--

Den mu začal jako každý.
Polštářová bitva s dětmi, úsměv a mrknutí do zrcadla, letmé brnknutí dvěma prsty na piáno.
Melodie v hlavě. Stará. Možná ještě černobílá. Letmý úsměv.
Lindin něžný polibek, sladká vůně jejího parfému a důvěrně známá tíha baskytarového obalu.
Bezzubý úsměv nejmladší dcerky, zvuk zipu na jejím kabátku. Štěkot psů v zahradě.

Chladné ráno v prosincovém Sussexu. Malátné slunce šplhající se bledou oblohou, nahé bez obvyklé roušky mraků.
Hořká chuť ve vzduchu. Mráz po zádech. Pokrčení ramen.

Zvonění telefonu.
Rychlé kroky.
Chrčivý hlas zpoza Pacifiku.

A potom se mu celý svět rozpadl na kusy.
Bylo 9.prosince 1980.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Ebženka

Na život a na smrt

Dva osmahlí bojovníci to nevzdali. Nalezli výhodnou pozici za polorozpadlým vstupem do vodojemu na kopci nad bitevním polem. S nasazením života se s bedničkou munice nepozorovaně prosmykli stezkou, aniž je zachytily zraky nepřátelských sniperů. Pohleděli na sebe, vyskočili a s pokřikem začali kosit šiky nepřátel.

Nepřátelé neměli šanci. Ale taková je odplata, tak to chodí v boji.

Vyšší z obou hrdinů přehlédl znechuceně utichající bojiště a odhodil zbraň na zem.
"Mě už to nebaví, Matěji. Mám žízeň. Pojď se kouknout, jestli ve sklepě není limonáda."
"Hm. Tak jo."
Na pahorku nad vesnicí zbyly pouze dva ztrouchnivělé klacky s rozžhavenými hlavněmi.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Skřítě

Pátek třináctého

„Dnes jsi nervózní, můj rudý bratře.“
„Máš úsudek stejně přesný, jako pěst, Old Shatterhande.“
„Od rána jsem nenarazil na žádnou squaw [:kočku].“
„Ani černou? V tom případě nevím, kdo z nás je větší zelenáč.“
„Blíží se banda kašparů, co s nimi máme hrát na indiány.“
„OK, rád se zase blýsknu v objektivu.“
„Počkej, chci být taky vidět!“
PIF, PAF!
„STOP! kterej idiot tak blbě míří?“
„Sorry, já vím, že padnout měl tady mladej svalouš, ale když Vinetou byl tak pěkně na ráně…“
„Rejžo, došel matroš, dneska už to nedotočíme.“
„Na tohle, hoši, nemám čas. Ty už si nevystřelíš, rudej gentlemane!“

Fandom: 
Rok: 
2011

Co na mysli, to na jazyku

Na velícím můstku stála vysoká, bíle oděná postava. Z té bytosti šel strach. Náhle se otočil a pevným hlasem řekl: „Zahajte přesun do vnějšího systému planet." Poté odešel z můstku. Procházel jednotlivé části lodi a kontroloval práci svých lidí. Bylo evidentní, že budí velký respekt. Při průchodu navigačního centra k němu přiběhl malý chlapec. Jakmile ho uviděl, prudce se zastavil a se zájmem si ho prohlížel.
„Vy jste něco jako šmoula? A jak se jmenujete?" řekl. Admirál Thrawn se na něj podíval a pak nahlas zvolal: „Co tady dělá ten chlapec? Okamžitě ho odveďte někam pryč!"
„Že vy jste Mrzout?"

Fandom: 
Rok: 
2011

Černý šíp

Pozn.: ne, "veselého drablení ve Vinnetou stylu" opravdu nejsem schopná. Ale nakonec jsem dala dohromady něco ne až tak veselého v Nevinnetou stylu.

Bardovi zbýval poslední šíp.
Plameny už se nebezpečně přiblížily. A drakovi žádná střela nemohla ublížit, všechny se od něj odrážely.
Bard s napjatou tětivu čekal, až se drak zase přiblíží na dostřel. Poslední pokus bez naděje na úspěch, jen proto, že nechtěl odejít, dokud pro záchranu svého města neudělá opravdu všechno.
A vtom k němu doletěl drozd a předal mu poselství od Bilba. Trhlina v drakově pancíři byla zdálky sotva znatelná, na pohled vypadala jako pouhý stín. Každý ji přehlédl, ale Bard už věděl, kam má mířit.
Černý šíp našel svůj cíl a město Esgarot se stalo drakovou poslední obětí.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Blueberry Lady

Moldava?

A/N: Nebyla jsem si úplně jistá reáliemi, takže snad mi bude odpuštěno.

Bořek byl v myšlenkách s bratrem na toulkách lesem, dějiny čar a kouzel kolem něj probíhaly a zanechávaly ho zcela bez povšimnutí.
Totéž se ovšem nedalo říci o profesorovi.
„…a odpověď nám řekne… třeba… třeba Bořek.“
Celá třída se otočila a čekala, co bude dál.
„Moldava?“ Bořek zkusil štěstí, už to vyšlo tolikrát.
„To víte jistě, nebo hádáte?“
„Jistě,“ prohlásil Bořek a ústa se pomaličku rozšiřovala k úsměvu.
„Jistě… ano, Moldava je skutečně správná odpověď na otázku, kdy došlo k prvním průnikům do Spirálové chodby.“
Bořkův úsměv zmizel.
„To byl váš poslední výstřel naslepo. A látku dnešní hodiny doženete odpoledne.“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele ioannina

Těžký život géniů

Poznámka: s opravdovými zbraněmi mě napadaly jenom samé depresivnosti, tak jsem to vzala trochu kreativně.

Leif pozorně sledoval hladinu směsi. Jakmile uviděl řetízek bublinek, zaklopil víčko a zapadl za Severinem pod těžký dubový stůl.
Severin pevně zaťal prsty propletené určitým přesným způsobem.
„Šest,“ připomněl Leif. „Drž se.“
Prásk... prásk, prásk. Prásk. Prásk! PRÁSK!
Pobledlý Severin povolil křečovitě sevřené prsty.
… PRÁSK! dveře do zdi. Dovnitř vtrhl rozezlený mistr.
„Tórodson, Waters. Co vás to u všech čertů...! Ještě jedinkrát si budete hrát s výbušninami v místnosti plné laboratorního skla a vyhodím vás!“
A zmizel.
Tyglík byl puklý, jeho obsah vytékal do uhlíků.
Severin nespokojeně zavrčel.
„Příště držíš ten štít se mnou.“
„Ale... sklo?“
„Sbalíme ho do beden.“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Marek

Každodenní rutina...

Poznámka: Upozorňuji na typické, Kuhánkovské, násilné scény. Prosím berte v potaz...

Poslední výstřel, který urval mrtvákovi spodní část obličeje i s nosem, provázel ten druhý klasickou větou.
„Dej si Aerways a volně dýchej.“
Jenže pak jsem se nadechl já.
„Co to tady tak smrdí?“ udeřil mě do nosu hrozný puch rozkládajícího se těla přede mnou.
„Hmm, mrtvý zajíček Azurit to nebude.“ Prohodil přemoudřele Ten Druhý. Jemu se mu to mluví. On to dýchat nemusí.
Popadl jsem lahve s vodou a otočil se ke dveřím. V půlce cesty k Saladinu, se mi v uchu ozvalo.
„Cíl jedna, dvě, tři na šesti hodinách. Vyhodnoceny jako popelnice.“
Přidal jsem do kroku. Začínám si zvykat.

Fandom: 
Rok: 
2011

Mouchy

Poznámka: však to znáte, bodík je bodík

Tmavovlasý mladík s bledým utrápeným obličejem ležel ve svém pokoji na posteli a sestřeloval hůlkou mouchy. Jedna... druhá... tře-
„Zatracená práce!“
Třetí... Čtvrtá... Ještě nesestřelené mouchy monotónně bzučely, dlouhé minuty ubíhaly, avšak mladík jakoby běh času nevnímal a neustával ve své pochmurné činnosti. Muších mrtvolek pomalu přibývalo. Právě když mířil na tu poslední, do pokoje vstoupil jeho otec Tobias Snape. Pohlédnul na Severuse - no jo, furt seš tady, zabručel - pak na mrtvé mouchy na podlaze a odkráčel. O malou chvíli se vrátil a se slovy „tady máš na příště; takhle je to jednodušší“ hodil synovi do rukou nově zakoupenou mucholapku.

Fandom: 
Rok: 
2011

Konec dětství

Lesem znělo tisíce výstřelů. Všechna zvířata se dala na zběsilý úprk. Maminka mě popoháněla, ať stále běžím a neohlížím se. Lovci se tu od mého narození objevili teprve podruhé. Byl jsem tak vystrašený! Běžel jsem, co mi nožky stačily. Klopýtal jsem přes větvičky a nízká křoviska. Už jsme byli hluboko v lese, když výstřely začaly slábnout. Najednou bylo úplné ticho. Začali jsme s maminkou zpomalovat. V tom zazněl poslední výstřel. Znovu jsem se rozeběhl, ale ozývala se jen ozvěna mých kopýtek. S hrůzou v srdci jsem zastavil. Otočil jsem se a rozhlédl po okolí. V křoví ležela má maminka mrtvá.

Fandom: Bambi

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Saphira

Poslední výstřel Johna Watsona

Okolo hlavy mi svištěly střely, tak jsem se přikrčil a snažil se co nejrychleji dostat ke zdi. Očima jsem pátral po Sherlockovi. Doufal jsem, že je v bezpečí. Uměl si poradit za každé situace, ale přestřelka nedávala moc prostoru jeho chladným úvahám.
Sevřel jsem zbraň a zamířil jsem na nepřítele. Najednou můj periferní zrak upoutal rychlý pohyb a známá vůně mě uhodila do nosu. Ztratil jsem koncentraci. Vzápětí jsem pocítil silnou bolest v rameni. Čekal jsem tvrdý náraz na zem, ale zachytily mě Sherlockovy ruce. Když jsem tiše sténal v jeho náručí, doufal jsem, že to nebyl můj poslední výstřel.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Sothis Blue

Jedenáct

Vojáci, kteří měli hodinky, místo míření hleděli na svoje ručičky. Desátník Pokojský hodinky neměl, takže napjatě sledoval ciferníky spolubojovníků.
Vtom z protějšího zákopu vyskočil muž řva: „Aby vás husa kopla, vy mameluku! Takhle pošlapat moje největší dílo! Tušíte vy, nemehlo jedno, co mi dalo práce ukecat hlavy pěti mocností? Řeklo se jasně: přesně v jedenáct! Je jedenáct hodin a devět minut! Jak k tomu děti přijdou? Nemůžete si nařídit hodinky, vy trdlo?"
Když desátník zjistil, že bojoval celých devět minut přesčas, popadl ho vztek. Zvedl pušku a pokusil se pomstít.
Naštěstí bylo jedenáct jedenáct, jak raněný po ošetření pečlivě dosvědčil.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lejdynka

Ještě poslední

varování a poznámka: slash! a dárek pro Kleio, která si to takhle přála. je to nic moc, paráda nikoli a extra sofistikované taky ne, ale snad to potěší. Veselé Vánoce!

Ozvala se další rána. Trhl sebou a vzhlédl.
A zase!
Vyskočil, rozběhl se tam a rozrazil dveře.
„Už to zase děláš!“ vyrazil ze sebe rozhořčeně. „Slíbil jsi, že - „
Slova se mu zadrhla v krku.
Sherlock se líně protáhl. „Ještě poslední.“
Kulka se zaryla do dřeva.
„Nudím se,“ pronesl celkem zbytečně a natáhl k němu ruce. „Zabavíš mě?“
„Jeden si tady ani nemůže v klidu přečíst noviny,“ zavrčel John. „A tohle si budeš vysvětlovat sám,“ dodal, když ho Sherlock popadl a zmuchlal k sobě.
Z nápisu John Watson se ještě kouřilo.
Nikdy by mu to nepřiznal, ale vůni střelného prachu miloval.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Champbacca

Finské Vánoce

Fandom: Equilibrium (rpg) (rok 1939)

Kulky svištěly vzduchem a jeho posledního kamaráda zasáhla střela z děla sovětského tanku T-28 přímo do čela. Sampo sám stačil včas skočit za nedaleký pařez, kde mohl v relativním klidu zvážit svou dost nezáviděníhodnou situaci.
Nebyla naděje, že by se finské armádě povedlo proti mnohonásobné přesile Rusů zvítězit, byť měla v domácích lesích dramatickou taktickou výhodu. Teď, když překontroloval zásobník a odhalil v něm jedinou kulku, mu bylo jasné, že válka skončila i pro něj.
Zapálil molotov, políbil přívěsek kladiva na krku a dal se do díla: vyběhl, hodil, zařval, vystřelil, zasáhl, zemřel.
Valkýry měly naštěstí poslední dobou plnou pohotovost.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Keneu

A jestli neumřeli...

Tichý pokoj, v něm muž a žena.
Čekali na sebe tak dlouho! Teď by měl o ni přijít? On, který ji měl chránit před vším zlým? Nikdy!
„Josephe, uvědom si, že jeho žádná ochranka nezastaví. Neriskuj kvůli mně, je to zbytečné.“
„Clarisse, ty jsi možná na ztráty zvyklá, ale já měl celý život jen tebe.“
„Celý život?“
Políbil ji, stoupnul si do dveří a čekal.
Když na příchozího vystřelil, kulka zavířila mezi žebry a pak prostě zmizela.
HEZKÝ POKUS.
Příchozí vytáhl ze záhybů svého pláště dvoje hodiny a pozorně si je prohlédl.
NICMÉNĚ, POKUD NA TOM TRVÁTE, MŮŽETE JÍT SPOLU.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Lady Vader

Rána za milión

„Dobrá rána, pánové,“ zazubil se Moff Jerjerrod.
Velitel druhé Hvězdy smrti byl s výkonem posádky spokojený.
Jediný výstřel rozmetal nepřátelský křižník na kusy.
A další!
Jak říkají pašeráci – skvělá rána, za milión.
Hvězda smrti si vedla prostě báječně.
Císař může být na jejího velitele právem hrdý.
A to se Jerjerrodovi zlé jazyky pošklebovaly, že předtím velel skladu s proviantem.
Pakáž jedna závistivá!
Rozechvěle si pohladil uniformu v místech, kam se připíná vyznamenání.
Už ho tam viděl.
Ohlušující rachot.
Praskot tavené konstrukce.
Ječení posádky.
Dole na Endoru Han Solo pohlédl k nebi.
„Skvělá rána, chlapi, za milión,“ zhodnotil trefu povstaleckých pilotů.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Danae

Hrdinou proti své vůli

Když po mě hrábnul, aby mě vylovil z potoka, netušil sem, že skončim zrovna takhle. Znáte ty nevinný začátky: pěknej den, sluníčko prosvítá vodou a vy se hezky mikrometr po mikrometru zaoblujete o ostatní, jako už pár desítek let předtím. A pak si to přidupe on, ryšavá palice mu zrovna svítí, vytáhne vás pět a strčí vás ještě mokrý do smradlavý mošny. Pak je dusná tma a otřásání a trocha toho pořvávání o mrchožroutech a Hospodinu. A pak vás vyndá ven, strčí do praku a lup - už jste v něčím mozku. Jeden se ani nesnaží a stejně skončí v bibli.

Fandom: 
Rok: 
2011

Úplně poslední výstřel

Začínal duben a ovzduším se krom vůně jara vznášel i pach krve a střelného prachu. Pouliční válka gangů zuřila v plné síle. Střely provrtávaly díry do rašící trávy, právě přilétajícího ptactva, nechráněných hrudníků a hlav civilistů.
Chodníky se kupily rozkládajícími mrtvolami a pohřebák bylo to nejprospívající povolání ve městě – pokud měl ovšem člověk dostatečnou zásobu neprůstřelných vest.
Když už zůstali vzpřímeně stát pouze vůdci, jeden z nich vyšel s bílým kapesníkem z úkrytu řka: „Už je toho přespříliš. Toto byl ten úplně poslední výstřel!“
Druhý mu vyšel vstříc s odjištěnou zbraní.
První se zasmál a ještě jednou vystřelil, křiče: „Apríl!“

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele angie77

Předtucha

Dnes zemře…

Jak to mohl vědět? Věděl… Byl dítě přírody…
Nebyl přehnaně pověrčivý. Dychtil po vzdělání a západní vzdělanost se nesnášela s „pohanskými rituály“…
Vychovaný v duchu starých tradic, v dospívání ovlivněný svým učitelem.
Zrádce pro jedny, naivka pro druhé.

Ale… našly se výjimky… Lidé, kterým na něm záleželo. A jemu záleželo na nich. Tak, že byl připravený pro ně položit život. Kdykoli, bez váhání…

Dnes zemře…

Měl strach?
Ne… ano!
Nebál se smrti.
Bál se o své blízké.

Dnes zemře…

Když zazněl osudný výstřel, jeho oči spočinuly na tom, kdo mu byl nejbližší.

„Můj bratře… Nevzdávej se… Žij dál…“

AN: Vím, že je to strašně patetické... Takovým věcem se obvykle snažím vyhýbat, ale tentokrát, jakmile jsem viděla téma, bylo mi jasné, že to musí být o "Rudém gentlemanovi" :-)

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Rebelka

Co se stalo na semináři "Střelné zbraně pro kreslené postavičky"

Varování: Bodík je bodík. A obsahuje to zmínku o motýlím slashi

Přednášející si otřel čelo.
„Dobře. Nakonec všichni pochopili, že doba je zlá a neozbrojená postavička rovná se mrtvá postavička. A teď – kdybyste měli jeden poslední výstřel, komu by patřil?“
Váhavě se zvedla zelená ručka.
„Vý-co?“
„Rákosníčku, ty seš ucho,“ odfrkl si Krakonoš. „Já bych zabil sojku. Leze mi na nervy.“
Přednášející zavrávoral.
„Ehm… zajímavý názor. Co ostatní?“
„Křemílka!“
„Ne, Vochomůrku!“
„Když já nevím, kterýho z nich,“ fňukl trpaslík Šmudla a vrhl vzdorný pohled na své brášky.
„Šmoulinku!“ ozval se sbor hlásků.
„Makovou panenku! … no co,“ mávnul Emanuel křídlem, „mám radši Ibrahima.“
Přednášející pomyslel na sebevraždu. Bohužel neměl ani poslední výstřel.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Aries

Pytlák

Byl ze staré školy a hrdě ctil rodinnou tradici. Klást pasti bylo pod jeho úroveň. Před svítáním vyrážel na lov s puškou s upilovanou hlavní schovanou pod kabátem.
Les poblíž Lysolaj si důkladně obhlédl a v duchu jásal. Po hajném nebylo slechu dechu, zato liščí stopy ve sněhu budily touhu po trofeji v podobě pěkné kožešinky.
Ten lišák si snad hraje na živý terč. Stojí a tváří se jednoznačně znechuceně. Mávne tlapkou.
Kulka šla pánubohu do oken a divoká smršť zmrzlého sněhu, větví a kamení převrátila les vzhůru nohama.
Puška zůstala v křoví. Pytláka propustili z nemocnice po čtrnácti dnech.

Rok: 
2011
Obrázek uživatele Birute

Poslední kapka

Pro Amaron k narozeninám. Nizozemsko a Belgie po napoleonských válkách.

Willem, Spojené království nizozemské, se unaveně posadil do křesla. Po posledním kongresu ve Vídni měl plno práce. Správa kolonií, zařízení pokojů pro sestru a bratra – žádná levná záležitost…
Zul si pravou botu. Stále měl nohy oteklé od těch zpropadených valčíků.
Navíc ty věčné neshody se sestrou… Ale co, Napoleon byl kdesi na ostrově a v Evropě zavládl mír – žádné války, žádné revoluce.
Po sundání levé boty objevil na punčoše díru. Vyhodit? Taková rozmařilost.

Belgie měla k revoluci řadu důvodů – náboženství, jazyk, hospodářství,… Bratrova smrdutá ponožka, která na ni významně čekala u košíku se šitím, se do učebnic dějepisu naštěstí nedostala.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Bilkis

Sbohem Argentino!

Poznámka: Vulgarismy. AU, protože po konci prvního dílu.
Jsem ráda, že Franta Kotleta žije, protože kdyby nežil, nejspíš by se otáčel v hrobě. Sorry, pane autore. A neberte na mě sekyru...

Nevím, jak se těm zmrdům povedlo najít mou vilu v kopcích nad oceánem, ale vyčmuchali nás pár týdnu po příjezdu. Možná nás prásknul někdo z našich jihoamerických „přátel“, které jsme pro boj se žluťáckou okupací oslovili, nebo jsme prostě měli smůlu. Každopádně nás zase jednou čekal masakr. Asi jsme jim v Polsku nezatopili dostatečně. Kurva! Pro příště si budu pamatovat, že dvě atomovky jsou málo. Teď je ale čas, abych vzal kulomet a rozstřílel pár kartanskejch prdelí.

„Herr Bezzemek, loď čeká!“ volal Gerhard a vyhodil barák do luftu. Naskočili jsme do auta.
„Sbohem Argentino!“ řekl jsem a naposledy zmáčknul spoušť.

Rok: 
2011

Blbej pech

Doprovázíme bombardéry nad kontinent - pokolikáté vlastně? Jak dlouho trvá tahle nekonečná válka? Kolik kamarádů padlo a kolik jich ještě padne, než bude konec?
„Pozor, chlapci, blíží se k nám hejno vlaštovek,“ slyším hlas velitele ve vysílačce.
Všichni víme, co máme dělat. Podobných situací jsme zažili nespočet. Messerschmitty jsou dnes ve značné přesile, ale na to nesmím myslet. Vrhám se do souboje, několik ostrých vertikál, polozvrat, už mě má boš na ocase, střílím, zásah - bandita jde dolů.
„Na dvou hodinách, Honzo,“ křičí ve vysílačce Vašek.
Zaujímám vhodnou pozici, stisknu spoušť. Nic. Kulomet se zasekl. Už nevystřelím.
Ostrá bolest v prsou… Tma…

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Witch

Poslední věrná

Nic už ho na tomhle všemi bohy prokletém světě nedrželo. Všichni jeho blízcí byli po smrti. I nejlepší přátelé, kteří kráčeli po Stezce po jeho boku skoro až do trpkého konce. Paprsky stále rychleji slábly, Věž se řítila ke konečné zkáze.
Ani tentokrát se mu nepodařilo to, co si kdysi předsevzal. Jeho život byl zbytečný. Všechno obětoval pro nic. Jediné, co mu zbylo, byla jeho zbraň. Ta ho nikdy nezklamala. Jeho věrná chladná přítelkyně.
Roland si přiložil hlaveň ke spánku a zavřel oči. S posledním hlubokým nádechem stiskl spoušť. Zbraň jen tiše cvakla. Zasekla se.
Ten život je fakt svině.

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Brygmi

Nevermind

poznámka: příště už napíšu něco zábavného a akčního...

Lidi vás milujou, miluje vás žena, máte děcko. Jenže máte taky drogy a drogy jsou sice ten největší hnus na světě, ale stejně nedokážete přestat. Ono sice jde bejt bez nich. Ale je to hned takový šedivější, bez chuti a bez zápachu. S nima to je prostě sranda. Být a žít. Prostě. Největší sranda je s heroinem. Jenže když ho nemáte, tak vono je to hned těžší a jen si uvědomujete, že je něco fakt posraný. I když vás lidi milujou.

Zlatá rána, napsat dopis, a pak teda ten poslední výstřel.

„It's better to burn out, than to fade away.”

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Smrtijedka

Náhodné přemístění může způsobit smrt

Poznámka: Název s výstřelem skutečně souvisí ;).

Jednoho by napadlo, že při magickém souboji se moc tělních šťáv na scéně neobjeví.
To je pravda.
Za předpokladu, že nebojujete se Smrtijedy, vlkodlaky a troly zároveň.
To, že patříte k jedné z těchto skupin neznamená nutně výhodu.

Bellatrix byla šílená. Tančila mezi barevnými výboji hůlek, do okolí rozesílala náhodně mířené Avady a smála se. Po drobné rozmíšce s trolem, který nepochopil, na čí straně bojuje, ale i ona naznala, že je na čase se přemístit.

Na slunném předměstí Los Angeles se ozval výstřel.
Majitel brokovnice později policistům referoval, že se mu na dvoře objevila zkrvavená ženská s šíleným úsměvem...

Fandom: 
Rok: 
2011
Obrázek uživatele Ness

Trefa do černého

Poslední náboj... v duchu už viděla bratrův posměšný úšklebek.
Stiskla spoušť a zbraň poslušně poskočila.
Ocelové lanko se zavrčením započalo přibližovat terč. Obdélník 60x90 centimetrů disponoval stejně čistou a nedotčenou plochou jako před patnácti výstřely.
Následoval rozpačitý pohled přes tlustá skla brýlí. V duchu si nadávala do celého atlasu hospodářských zvířat, že se musela Mirkovým pozváním na střelnici všude chlubit. Tedy po tom, co mu několikrát rádoby nenápadně zmínila své ostrostřelecké kvality... Teď se jí určitě vysměje a pak ji tu nechá stát!
Vtom kolem jejích pokleslých ramen ovinul utěšující ruku a spiklenecky mrkl.
„No co, tak to propícháme tužkou...“

Rok: 
2011

Stránky

-A A +A