Sága Trhlinové války

Na útěku

Fandom: Sága trhlinové války

V Rillanonském přístavišti, až tam vzadu u posledního mola, čekala královská loď s příhodným jménem Královská vlaštovka. Odpočívala pokojně, neboť zdárně přivezla všechny hrdiny z války a teď jen čekala, než se lidé upokojí na svatbě Puga.

Toho využil Amos Trask, bývalý pirát, který se rozhodl, že si loď na nějakou dobu půjčí bez vědomí krále.

Nemusel, mohl si o ní říct a určitě by ji dostal, ale chtěl využít své mazanosti, aby se jí zmocnil. Byl na sebe pyšný, všechno zvládnul bez chybičky.
A dokonce jim dal indicie, aby ho mohli najít.

Vychutnával si oslovení blázne, kterým ho počastovali.

Rok: 
2011

Tsuranská výuka

Pug neustále vykonával těžkou, nesmyslnou práci. Přelíval vodu z dolní nádržky do vrchní, odkud se zase vracela zpátky. Nevěděl, kdo je, jen věděl, že musí splnit úkol – dostat veškerou vodu do vrchní nádobky. V hlavě se mu navíc ozývaly otázky, na které se snažil najít odpověď.
Pug postoupil. Úkoly byli těžší, ale měly aspoň smysl. Mnoho úkolů se však za neúspěch trestalo smrtí, takže si musel obzvlášť dávat pozor. Brzy jej čekala poslední zkouška.
Pug nyní věděl, kým byl a kým je teď. Úspěšně splnil poslední zkoušku. Když objevil rozsah své moci, věděl, že Tsurané mají těžkou, ale účinnou výuku.

Rok: 
2011

Svatba

„Pugu?"
Pug zvedl oči, podíval se na Makrose a hlasem umírajícího odvětil.
„Ano?"
„Jsi nějaký bledý. To tě ta svatba tak děsí"?
„Sám nevím, odpověděl Pug. Katala je skvělá žena, ale pořád žena. Nevím, na co se mám těšit."
„To moc dobře znám. Cítil jsem se stejně. A to jsem se ženil osmkrát. A vždy jsem to přežil."
„Aby ne, když jsi nesmrtelný." Ale mě už nemusí čekat svoboda".
„Vždyť jsi ctihodný, můžeš cokoliv. Takže se můžeš těšit na vše, co tě jen napadne."
Tímto byl Pug poražen, na tváři se mu rozzářil zvrhlý úsměv a svižně zamířil k oltáři.

Rok: 
2011
-A A +A