DMD č. 18. pro 18. 4. 2018. Téma: Terno

Obrázek uživatele a.j.rimmer

Letenky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Roy a Moss byli na dovolené v Itálii. Právě shánějí letenky zpět.

Drabble: 

"Hej, Royi, do jakého podniku jsi to zase vlezl? Domluvili jsme se, že budeš čekat přímo před pokladnou 19. Jsi tak nezodpovědný!"

"No tak nech toho, pokladna 19 je hned vedle. Mají tu skvělou pizzu a smažená kuřata, nedáš si taky? A máš ty letenky?"

"Samozřejmě že mám, dokonce jsem našel daleko levnější, než ty. A naučil jsem se nové slovo: terno. Nespisovně to znamená něco velice dobrého. Máme to totiž napsané na letenkách."

"Mossi, ukaž ty letenky. Panebože! Nepřehřívala se ti náhodou zrovna hlava, když jsi to četl? To není terno, ale TRENO a znamená to, že jedeme vlakem!"

Obrázek uživatele eliade

Příliš pomalé zlepšení

Úvodní poznámka: 

Chcete si přečíst reportáž o svém oblíbeném zvířecím sportovci?
Neváhejte mě kontaktovat!

Drabble: 

Hlemýždi bojují za změnu textu všeměkkýší hymny pro olympijské hry, konkrétně pasáže obsahující slova: „Kluci, holky měkkýší, dějiny dnes přepíší.“
Celou akcí chtějí poukázat na to, že hermafroditismus stále není považován za nezávislé pohlaví.
„Všichni si myslí, jaké je to terno být hermafroditem, když máte dvojnásobnou šanci, že potkáte životního partnera,“ vysvětluje jeden z organizátorů protestu. „Jenomže co když potřebujete použít veřejnou toaletu? Kterou zvolíte – když obě jsou stejně vlastní jako cizí?“
Ke skutečnosti, že na všech turnajích jsou hlemýždi automaticky řazeni do ženské kategorie, neboť mezi muži by neměli mnoho šancí na vítězství, se však autoři petice doposud nevyjádřili.

Obrázek uživatele Owlicious

První

Fandom: 
Drabble: 

Jeho rodina byla nadšená. Národ jásal. Všichni se radovali.
Na jeho názor se nikdo neptal.
Při pohledu do očí proroka, který jej pomazával, věděl, že není sám, komu to nepřijde zrovna jako výhra.
Doufal, že prorok svojí autoritou tuhle šarádu zastaví.
Ale prorok se jen jako buldok držel Hospodinova nařízení.
Když nevyšlo utéct, dovolil si věřit, že ho aspoň bude podporovat, bude jeho spojencem.
Přepočítal se.
Tvrdá slova jej odsuzují dřív, než usedne na trůn.
Byla snad jeho vina, že se postupně tím hrůzným obrazem stával?
Ve všech viděl nepřátele.
Nejvíc v hrdinovi v těle dítěte, který mu obětavě sloužil.

Ještě že tě mám

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Napsala bych, že je to bjb, ale nejspíš za to ani bodík nebude

Drabble: 

Lidi přicházejí, odcházejí,
jen ty celá léta
věrně mi kráčíš po boku
vedle mne uléháš i vstáváš;
čau, Samoto, vím, že tady jsi
a potutelně se na mne usmíváš

Někdy vypadáš
jak dlouhá cizí ulice za deště
Někdy si na tebe můžu skoro sáhnout,
jak jsi blízko
Obestíráš mě nápisem
"Nedotýkat se, nehladit;"
jsi pěkně žárlivá, já vím;
a občas taky pěkně protivná-
ale co, taky ti nejspíš někdy lezu na nervy;
co naplat, zkrátka jsme si zbyly

Čau, Samoto,
neodcházej, zůstaň ještě chvíli,
dáme si kafe nebo tak
kdybys mi zmizela i ty
nejspíš bych byla
už úplně osamělá

Obrázek uživatele saasa

Rodina

Drabble: 

"...a říkají to o něm všichni, abys věděla."

Stála u stolu pod kuchyňským oknem a nervózně si hrála s třásněmi své teplákové bundy. Z výrazu očí ale byl znát i vzdor a odhodlání.

"Kteří všichni? Myslíš ty jeho vyhulené kamarády? Nebo snad jeho matku, co je věčně v lihu?"

"Všichni... lidi co znám. Známí. A hulení není nic špatnýho! Si myslíš, že když seš stará, tak všemu rozumíš?"

Rána přišla bez náznaku a varování. Pocit horka přes celou tvář ani chuť krve z prokouslého jazyka se nemohly rovnat spalujícímu ponížení, které jí zbavovalo smyslů.

"Kéž bys chcípla, ty blbá krávo!"

Obrázek uživatele Blanca

Complications

Drabble: 

Aminah's phone rang in the middle of the drive.
Her unofficial phone.
"We have a problem," Racoon's voice sounded level. "Professor is appointing new head of the Petra project. There are three candidates."
"I'll put in a word for you."
"I am not one of them, Mouse. It's not good."
That was stating the obvious.
She stopped the jeep, breathing and listening for a few moments, but he didn't go on.
"He doesn't trust you," she stated.
"We need our person on that list, Mouse. You're the only one who can try."
She ended the call and punched the wheel.

Závěrečná poznámka: 

Wiktionary tvrdí, že dříve se "terno" používalo ve významu trojice kandidátů na pozici. Tak tedy budiž v drabbleti tento význam ;)

<<< Předchozí
Následující >>>

Začátek

Obrázek uživatele Tess

Almost There

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Drabble: 

Thorne continued. Slowly, steadily. Minutes stolen here and there.
Cameras put into the control room. Not much work left...
His eyes widened. He hit a jackpot. The servers were accesible from the Agency now.
Too bad he tripped a flag in the process.
He needed five more minutes to end this part.
Thirty to be done.
The alarm will sound in fifteen.
There was no choice.
After five minutes he took the USB out and left the room. And the building.
When the alarm sounded, he was safely out. Angry, but...
With the Agency uncompromised, someone else can finish this.

Obrázek uživatele Finde

Elixír nesmrtelnosti

Fandom: 
Drabble: 

Kdo by řekl, že se drak může proměnit v tak pěkného mládence, pomyslel si černokněžník Zmargod, když si prohlížel svůj úlovek, dračího prince, spícího v podzemní kobce.

V posledních letech cítil úbytek životní energie. Hrozil mu návrat do démonické podstaty. Proto hledal někoho nebo něco, co by mu umožnilo setrvání v lidském těle.

Po návratu domů netoužil. Kdo by se chtěl celý den dívat na šklebící se ksichty? Kdo by chtěl být neustále ve střehu před intrikami pekelných spolubratří. Navíc to doma čpělo zápachem tisíců zpocených, nikdy nemytých démonů.

Mladíkova krev mu umožní zůstat. Možná využije i jiné tělní tekutiny.

Obrázek uživatele Envy

Dilema

Fandom: 
Drabble: 

Tak jsem si myslela, že vím, co slovo "terno" znamená, a napsala drabble.

Ale protože mi to nedalo, řekla jsem si, že se podívám na pár drablat ostatních, a zkontroluju zda jsem to pojala správně. Podle několika z nich to tak vypadá, jistá si však nejsem.

Tak si řeknu, že zkusím gůgle, tam už bych dopověď najít mohla. Napíšu tedy slovíčko do vyhledávače a kliknu na několik odkazů, svět se mi zbortí.

Některé stránky mají jednu definici, jiné více, parkrát se to i překrývá, ale hlavně - žádná se neblíží tomu, co jsem si myslela že to je.

No co teď?

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Skutečné terno

Úvodní poznámka: 

Těžce vypocené drabble, ale nakonec to snad není taková hrůza, jak jsem čekala. :-)

Drabble: 

"V té lodi je díra a z posádky zbyly jen ohlodané kosti. Vlezl by tam jedině někdo, kdo má místo mozku kukuřičnou kaši," prohlásil Rimmer.
"Tobě se to mluví, když nemusíš už čtvrej tejden jíst konzervovaný fazole a zapíjet je griotkou," oponoval Lister. "Jdeme."
"Ale beze mě."
---
"Jako kdybysme po týdnu na country festivalu našli špunty do uší! Máme čtyři balíky indických placek, dvacet plechovek kari omáčky a šest bas piva," hlásil Lister do vysílačky nadšeně.
"ÁÁÁÁÚÚÚÚÚÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ!!!" ozvalo se z vedlejší chodby.
"Co to bylo?!" Rimmer úlekem dokonce zapomněl připomenout, že je varoval.
"To jen Kocour narazil na sklad obleků."

Obrázek uživatele Melody Harkness

Self-conscious

Fandom: 
Drabble: 

Sam was drinking something that looked like a coffee. "Morning Sumshine, you looked that you didn't have too much sleep. What is bothering you? Something I can help with?"
Sam looked at his archangel and with a straight face asked. "Why did you choose me? Why are you with me?"
Gabriel's jaw dropped. "Are you serious? You're a keeper Samkins, I hit the bloody jackpot with you. If I'm not gonna count that you are tall, handsome and charming? You're smart, loyal and ready to take a bullet for me... And did I mention that you are sexy as hell?"

Obrázek uživatele Ghormoon

Report

Úvodní poznámka: 

20. v sérii „Údolí Shatheků“ (viz proklik fandom), přímo navazuje na 19.

Drabble: 

Za soumraku třetího dne se Ilya a Alexej vrátili na základnu. Zamířili do budovy velení.

„Máme důležitý report z průzkumu, pane!“ spustil Alexej. „Našli jsme nepřátelskou základnu. Vypadá dlouhodobě osídlená, mohli by mít dost zásob a vybavení. Odhadujeme v táboře 50 mužů. Tábor má dvě strážní věže a v širším okolí chodí hlídka.“

„Tak to je terno. Zásoby se budou hodit.“ uchechtl se velitel. „Viděl vás někdo?“

„Nebyli jsme si jistí, tak jsme hlídku zneškodnili. Nastražili jsme to jako útok divoké zvěře.“ odvětil Alexej.

„Dobrá tedy, vypravíme družinu a zjistíme, co tam mají.“ prohlásil velitel a mávnul na svého kolegu.

Terne čhave

Drabble: 

Jak Patrik řekl, tak se taky druhý den stalo.
Společná akcička byla tu!
Tak dlouho plánovaná výprava do míst až kdesi daleko na sever,
asi kilometr od Severních Skladů, které byli prozkoumávat včera.

,,To bude terno!" mlasknul si v duchu Patrik a mrknul na své dva kumpány,
téměř si jist tím, že oni mu s tím ternem pomůžou.
Nějak se mu to cikánské slovo líbilo, přestože byl blonďatý gadžo.
Ale k cestování tedy slabost rozhodně měl.
A nejen k tomu.

Už si v duchu představoval Marka, jak mu někde v lesíku
u řeky na kolenou bude svými ústy dávat lásku.

Největší dobrodružství života

Fandom: 
Drabble: 

"Hele, Eugene, ten Pacifik, to je prostě terno!" zahlaholil Jack a poplácal svého přítele po rameni, "samé nahé domorodkyně, budeš se celé dny válet na pláži a chytat bronz."
"Když to říkáš," usmál se Eugene a bezděky sevřel znak Sboru našitý na své parádní vycházkové uniformě. Těšil se, až se vydá na největší dobrodružství svého života.

Krčil se v díře, kterou si včera v noci sám vykopal, a těžko potlačoval paniku. Džungle kolem se třásla, jak se japonské lodě snažily pomocí granátů smazat 1. divizi námořní pěchoty ze zemského povrchu.
"Snad se máš v té Evropě dobře, Jacku," zašeptal tiše.

Vesnická sámoška

Úvodní poznámka: 

Tohle drabble jsem napsala asi tak za 30 sekund. Jsem alergická na ten název! Nebo trpim posttraumatickym šokem. :D

Drabble: 

Začátek dalšího pracovního dne.
Jako první se ke kase přiloudal "Koktal" a poprosil o d-d-dvě k-k-krabičky m-m-máček.
Hned za ním stála nachystaná "Jedubába". Dneska si mne jenom prohlédla od hlavy k patě, ale neřekla nic. Třeba jí konečně zdřevěněl jazyk.
Další na řadě "Dědek Slizák". Nejspíš mi propálil díru do zaměstnanecký vesty. Nojo a na odchodu volal "Frantovi Hnusákovi":Můžeš pžijít, dneska pjacuje ta Kozatá. Blbec.
A to dneska určitě příde "Loudivej Petr" a pozve mne k sobě domu na sklenici něčeho vostřejšího, háháhá. Legranda hahaha.
Na závěr? Sprdunk od vedoucího: Jestli se ti tu nelíbí, můžeš jít do Flopu!

Závěrečná poznámka: 

True story. Bombastický letní brigády v www.terno.cz. Fakt žejo. :/

Obrázek uživatele Carmen

Peripetie s princeznami

Drabble: 

Dva schlíplí princové zadumaně hleděli na inzeráty v seznamce Modrá srdce.
"Tady kletba, hrad obrostlý trním a... Eh, to je staré snad sto let."
"Kletba, pokus o otravu, sedm patronů..."
"Člověče, to bude nějaká mafie."
"Tuhlenc... Ta je nějak vysazená na boty a vypadá to na děsnou tchyni."
"Tahle vypadá dobře. Ne, počkej, musíš zabít sedmihlavou saň. To snad není možný, že tam toho draka zmíní jen tak na okraj. No: Podmínkou drobný zkušební úkol ve sluji!"
"Počkej... Tohle vypadá dobře, ne? To zní jako terno!

*

"Tak co?"
"Celou schůzku vykládala o nějakým Solovi a o republice," znechuceně zavrtěl hlavou.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele akai

Jak málo stačí ke štěstí studenta

Drabble: 

Student bývá z principu druhem velmi nenáročným.
Občas nalézá své neskonalé štěstí ve formě zásuvky, kterou objeví přesně ve chvíli, kdy mu jeho notebook ukazuje poslední žalostná procenta.
Jindy dokáže potěšit podivná kombinace ořechů a čočky v karbanátku.
Když si člověk láme hlavu nad tím, jak ze staroslověnského mūsis vznikla myšь, škodolibou radost vyvolává představa, že češtináři se toho musí učit mnohem více.
Úleva po zaslání zadaného úkolu přesně 23:59 je nenahraditelná. Stejně tak úleva po zjištění, že jsi to sice do termínu nestihl, ale to ani tvoji tři spolužáci.
Také se ovšem naučí ocenit spánek. Takže dobrou noc.

Závěrečná poznámka: 

Nejsem si jistá, jak se počítají hodiny co se týče slov, ale jak píšu - spánek je prospěšná a důležitá věc (a co, že ta esej, která měla být do minulé neděle, nebo do dneška - sama nevím - nějak uvízla na 63 slovech).
A asi poprvé se mi stalo, že jsem něco napsala a mělo to přesně 100 slov. Což tedy znamená, že jsem to po sobě vůbec neopravovala, jestli se to negativně projevuje, tak se omlouvám :D

Obrázek uživatele Karin Schecter

Nový svět, nová budoucnost

Fandom: 
Drabble: 

Jí bylo teprve osmnáct a jemu čerstvých dvacet. Svoji byli krátce, když si uvědomili, jak růžově jejich budoucnost nevypadá. Časy byly těžké. Peněz bylo málo a práce v továrnách byla náročná. Musí najít plán B, pokud chtějí děti.
Přišel den, kdy se rozhodli a museli se rozloučit se svými rodinami. Už je neuvidí. Čekal je nový svět, kde každý začíná na stejné startovací čáře. Stačí tvrdě pracovat a úspěšný život je zaručeně nemine.
Terno se nakonec nekonalo. Byli v jedné z prvních lodí, které do Ameriky dorazily. Čekal je tam hlad, nemoci a útoky místních domorodců. Naprostá většina osadníků nepřežila.

Závěrečná poznámka: 

Asi neuhodnete, nad čím jsem strávila podstatnou část dnešního dne... (btw. teď už řešíme otroctví).

Obrázek uživatele Tess

Co se všechno nehodí

Drabble: 

Pokračovali podél říčky.
„Podívej“ vyhrkl náhle Vran. „Tohle poznám! Je to... udělátor! Zařízení.“
„To máš pravdu. Přesně tak vypadá.“
Liška do zpola zarostlého předmětu kopla. Zaduněl.
„Podívám se na to.“
Po chvíli mocného lomcování byla turbína venku.
„Dobrý. Vem to a jdem.“
„Cože?“ podivila se Liška.
„Já jsem ten, velitel. Neseš to ty.“
Liška se na metrákový kus oceli zadívala.
„Klidně to ponesu,“ řekla opatrně. „Ale co si o tobě lidi pomyslí? Že všechno necháš oddřít slabou ženskou? To seš chlap?“
Vran se zamračil.
„Naval to!“
Popadl turbínu a vykročil.
Liška za ním, ruce v kapsách a úsměv na tváři.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele L.P.Hans

Výpadek

Drabble: 

„Budu slavnej a ty mi k tomu pomůžeš.“
Mladík v kapuci se nechápavě zatvářil na svého společníka.
„Podívej se, v dubnu se taková banda individuí schází na internetu a píše ptákoviny, každej den jednu. Dostávají bodíky a předhání se, kdo dostane víc. A ty mi pomůžeš vyhrát.“
„Proč?“
„Je to hotový terno! Ti, co jsou fakt dobří, dostanou placku a uznání komunity!“
„A co chceš po mně?“
„Jen se tam drobně nabouráš a připíšeš mi pár bodíků.“
O pět minut ťukání na klávesnici se hacker obrátil na kamaráda: „Hele sorry jako. Jsem se tam nabořil a asi to drobně zbořil.“

Obrázek uživatele Stevko

Cesta okolo sveta

Úvodní poznámka: 

BJB (nepísal som už niečo rovnaké?)

Drabble: 

- A či si mi tu Pištík môj?
- No a kde by som mal byť?
- No veď ja len tak či si do dediny nešiel.
- Veru, zatiaľ som nešiel, ale chystám sa. Ale potom ma tu dlho neuvidíš.
- Na to som si už zvykol, Pištík môj. A čože teraz, Hádam si tú cestu okolo sveta nevyhral, čo sa o ňu v krčme súťažilo.
- Ja veru nie, starý môj. Ale predseda áno. A Anča bude mať celý kultúrny dom pre seba. A že vraj aj pre mňa.
- Tak gratulujem, Pištík. A aj predsedovi.
- Ďakujem, Jarík. Ale pomohlo, že výhercu práve Anča losovala.

Obrázek uživatele gleti

Kujme pikle

Fandom: 
Drabble: 

Správný Zmijozel využije každou příležitost, řekl si Severus Snape nad atlasem neznámých bylin a ihned kontaktoval nakladatelství:

Vážení!
Děkuji za Vaši důvěru, ale jako mistr lektvarů se necítím kompetentní recenzovat Vámi zaslaný Atlas netradičních magických rostlin. Nicméně si dovolím Vám doporučit kolegu Nevilla Longbottoma, profesora herbalogie.

S pozdravem Severus Snape, Mistr lektvarů.

Jeho plán vyšel.
Za pár dní se přiřítil botanik nadšený novými bylinami. Pak už pro Snapea byla hračka, aby ho přesvědčil, jak je pro školu nutné opatřit tyto zajímavé, byť smrtelně nebezpečné rostliny. Vždyť Longbottom je Nebelvír, tomu dodržování předpisů nic neříká. A studenti ... se aspoň naučí opatrnosti.

Obrázek uživatele Voldemort

A pak byli tři

Drabble: 

James měl jasno.
Siriusovi se vlastně moc nechtělo.
Petr se k bystrozorům hlásil hlavně kvůli kamarádům.
Před zahájením testů dostali čísla a stali se anonymy. Takové tuctové terno.
„Kluci, to dáme, i kdybysme měli chcípnout!“ projevil se jako řečník Dvanácterák. Na překážkové dráze si zlomil nos. Prošel zakrvácený, ale s úsměvem.
„Všechno je to blbost. A při výcviku je zakázaný chlastat,“ sykl Tichošlápek, než při žádném testu neztratil ani bod. Měl větší radost, než přiznával světu.
„Nebojím se,“ ohradil se Červíček. Ve vědomostních testech uspěl, praktickou část dokončil. Na pohovoru se dozvěděl, že neprošel psychologickou prověrkou.
Tehdy krysa opustila loď.

Závěrečná poznámka: 

Wiktionary říká, že terno je taky trojice čísel. Tak snad mi to projde.
Tři šli na zkoušky (Remus nemohl a nechtěl), ale po Červíčkově odchodu byli s Remusem pořád tři. Aby nedošlo ke zmatení ;).

Obrázek uživatele Lejdynka

Nešťastné sestry

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Terno jak pro koho.

Drabble: 

Pod slovem štěstí (lidově terno) si lidé představují mnohé. Mít peníze. Krásný dům. Milujícího manžela. Být zdravý. Přežít.

Například můžete přihlížet tomu, jak kapitán na své pozici zcela selže. A přežít. Víceméně bez úhony.

Nebo se můžete topit v ledové vodě, nadnášení záchranou vestou. Přinejlepším se potácíte po moři v gumovém člunu s lidmi, kteří nemluví vaší řečí. A přežijete.

Nebo můžete potkat minu. Ošklivou, ošklivou minu, někteří jí také říkají německá ponorka. A přežít.

Míra štěstí na jednoho člověka je většinou dost omezená. Buď, anebo. Přežijete jedno, zabije vás druhé, třetí, čtvrté.

No, a pak je tady slečna Violet.

Závěrečná poznámka: 

Violet Jessop byla žena, která v podstatě omylem přežila zkázu tří největších lodí světa - Olympicu, Titanicu a Britannicu. Neříkejte mi, že po ní ten nahoře něco nechtěl. A mimochodem, potom ta děsivá ženská pracovala na třech dalších lodích! Já být kapitánem, tak volám exorcistu jakmile ji vidím.

https://technet.idnes.cz/olympic-titanic-a-britannic-violet-jessopova-fa...

Obrázek uživatele Esti Vera

Tajemství lektvaristy

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Navazuje na Tajemství lektvarů.

Drabble: 

"Pane profesore," zabušila Hermiona na dveře kabinetu. Než zvedla ruku, aby to zkusila znova, dveře se rozlétly.
"Slečno Grangerová?" protáhl Severus Snape.
"Musím s vámi mluvit, pane profesore," vychrlila ze sebe.
"Teď?" zeptal se posměšně, ale ustoupil a nechal ji projít.
Když se za nimi zavřelo, Hermiona vyhrkla: "Vím, proč jste poslal Harryho pro Cardus persona a-"
"Prosím?"
"Chtěla jsem vám poděkovat, že mu pomáháte. Je to opravdu statečné a chtěla bych říci-"
"Dost, slečno Grangerová! Lekce - číslo - jedna: Nikdy nic neočekávejte! Zachraňovat neschopné studenty z průšvihů není takové terno, jak si možná myslíte!"
"Ale pomáháte nám!"
"V žádném případě."

Obrázek uživatele Erendis

Hledá se dědic

Drabble: 

Zadání:
Paní Božena Neužilová, osaměle žijící osoba, zemřela bezdětná ve věku 59 let. Rodiče, jedináčci, jejichž byla taktéž jediným dítětem, ji stejně jako všichni ostatní předkové předemřeli.

K notáři se postupně dostavily následující osoby:

Pan František Rádobyl se závětí, ve které je jmenován jediným dědicem. Závěť je psána na psacím stroji a opatřena vlastnoručním podpisem zesnulé. Za života se s ní přátelil, vystrojil jí pohřeb.

Slečna Marie Nevrlá. Nejbližší pokrevní příbuzná zesnulé – jejich matky byly sestřenice.

Paní Věra Zachovalá. Před třemi lety zesnulou adoptovala.

Otázky:
Kdo je dědicem paní Neužilové?
Kdo získá rodinný dům a tři miliony v cenných papírech?

Obrázek uživatele trundajorika

Jak už jsem byla velká

Drabble: 

Je ze mě ženská s vyčesaným drdůlkem, která se obléká do pudrově růžového kostýmku. Žehlím pečlivě. Nejvíce si dávám záležet na dokonalých límečcích u košile. Některá má vlastní slova mě stále udivují. Tak třeba: „Minulý měsíc jsem byla na skok na konferenci v Belgii.“
Kdo to řekl? Já?
V prváku na gymplu jsem propadla, protože jsem odmítala chodit do školy. Táta i máma se vztekali, brečeli a hrozili, že ze mě nic nebude. „Až ze mě nic nebude, tak budu pod drnem!“, křičela jsem na chudáka na matku.
Dobrá zpráva, mami. Jestli to celé mělo být o penězích, vyhrála jsem.

Obrázek uživatele Champbacca

Nález a nálada

Úvodní poznámka: 

(mezitím na ostrově pokladů)

Drabble: 

Než spustili kotvu a důkladným měřením potvrdili, že se jedná o správný ostrov, setmělo se, ale taková překážka je od pokladu nemohla odradit. Pirát Kapitán zavelel k výsadku a následoval ho jak kuchař se dřevěnou nohou, tak lehce otrávený Fin. Měsíc byl v úplňku a očekávání obou námořníků rostla každým krokem. Silver cestou nabil pistoli.
„Hle!“ zvolal náhle Kapitán a ukázal na pahorek, který vypadal trochu jako zakopaná truhla.
Ale byla to mrtvá koza.
Nemohli si však nevšimnout, že je jakási bledá a na krku má dvě ranky, a Edvinovi svitla naděje, že si možná na své přijde i on.

Závěrečná poznámka: 

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Obrázek uživatele Fred

Technické potíže

Drabble: 

Poklidně jsem zastřihávala vlasy jednoho pána. Vánek si pohrával se závěsy a nic nenasvědčovalo tomu, že do místnosti někdo vtrhne a bude po mě cosi vyžadovat. Byla to moje kolegyně. "Eli, pojď prosim na chvilku ke mě." "Nemůže to chvíli počkat?" odpověděla jsem s posunky směrem k zákazníkovi. "Jenom na chvilku," naléhala. Když jsem se mírně otrávená omluvila gentlemanovi, zavedla mě k počítači.
"Tady mi přišla tahle nabídka." Ke každým třem nůžkám jedna zadarmo. Po krátkém přemýšlení jsem se vrátila k pánovi.
"Je mi to opravdu líto, ale asi to budeme muset dokončit někdy jindy. Máme tady nějaké technické potíže."

Závěrečná poznámka: 

drudé drabble ze světa Kadeřnictví

Obrázek uživatele Aveva

V hospodě

Fandom: 
Drabble: 

“... ste slyšeli? Babu Kropáčkovou odvezli!”
“Nekecej! Jsem myslel, že je k tý kuče přirostlá.”
“Prej se úplně pomátla, furt drmolila, že pro ní přišel čert!”
“Baba bláznivá, co jí to popadlo?”
Dveře vrznou. Štamgasti jako jeden muž zvednou oči. Lokálem pomalým kulhavým krokem kráčí černé páchnoucí stvoření.
Židle vrzne, když si sedne. Hřbetem ruky otře slepené vousy a odplivne na podlahu.
“Pepíku, hoď sem jedno,” houkne a s pokrčením ramen se rozhlédne po kamarádech.
“Dehtoval jsem střechu Novákovejch chlívku, ujela mi noha a trochu jsem se v tom vyráchal.”
Když na něj stále bez hlesu zírají, dodá: “Zatracenej tér, no.”

Stránky

-A A +A