DMD č. 20. pro 20. 4. 2015. Téma: Sladká očekávání

DMD č. 20. pro 20. 4. 2015. Téma: Sladká očekávání

Už jsme ve dvou třetinách! Zatím to jde, ne?:) Taky vám přijde, že to letos nějak strašně letí?

Věděli jste, že sportovní skóre (Mrzimor-Nebelvír 150:0) počítáme jako jedno slovo?

Téma pro 20. 4. 2015: Sladká očekávání
Toto téma bude uzavřeno 20. 4. 2015 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Nová pravidla pro počítání slov.
Náš email: drabble.sos@gmail.com

Platné do: 
20. 4. 2015 v 23:59
Obrázek uživatele Erys

Za zády davu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Příště si zkusím zase vzpomenout na své postavy.

Drabble: 

Ani nevím, proč jsem o to tolik stála. Byla to komplikace, neměla jsem důvod, kdo ví co ještě. Ale chtěla jsem a vyšlo to.
Těšila jsem se na příliv pozitivní energie, obnovení víry v sebe samu, posílení odhodlání, prostě na cokoliv, co jsem mohla dostat.
Cesta bez navigace se krapet zkomplikovala, ale dorazili jsme. Množství lidí mi vzalo dech a neočekávaná odpověď mě na chvilku vyvedla z míry. Dál jsem si to užívala.
Pak přišla chvíle, kdy se prakticky všichni ti lidé zvedli a zaplnili uličku. Já nesměla a za jejich zády si snad poprvé v životě připadala jako vyděděnec.

Závěrečná poznámka: 

A stejně jsem tak ráda, že jsem tam šla.

Obrázek uživatele Lady Lestrade

Cukr nad zlato

Fandom: 
Drabble: 

Když celý den je prostě pod psa a život zdá se marný,
než věšet se radši po šichtě zajdu rovnou do cukrárny.
Všechno náhle rozjasní se, jak vidím různé dobroty,
můj glykemický index dosahuje nadkritické hodnoty.
Z té nádhery až přechází zrak a já vím, že brzy,
šťastně zakousnutý do kremrole budu brečet sladké slzy.
Pak věneček a rakvička, hlavně nepropadat splínu,
jen si začerstva rychle bodnu dávku inzulínu.
Prý mě tohle množství cukru jednou jistě zabije,
do ucha šeptá mi medovým hlasem cukrářovic Marie.
Přitiskne mě na svá ňadra, která pod halenkou bují,
žárem jejích polibků horkých šťastně zkaramelizuji.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Narozeniny

Drabble: 

Od rána byl jako na trní. Dnes byly jeho narozeniny a on dobře věděl, že ho čeká překvapení. Jeho šéf rád organizoval různé večírky a narozeniny podřízeného si nikdy nenechal ujít.
Hned po obědě ho zastavil jeden z jeho kolegů a podal mu pásku na oči. Nechal se poslepu odvést na parkoviště, kde ho naložili do auta a odvezli pryč. Dorazili na místo - rachot otevíraných vrat a bzukot rozsvěcených žárovek. V duchu si představoval narozeninový dort. Posadili ho na židli a prostor kolem se zaplnil lidmi. Strhli mu pásku a on mžoural do hlavně tommy gunu.
„Šéf nemá rád práskače.“

Obrázek uživatele Čespír

Hra proti touze, hra pro lásku

Úvodní poznámka: 

nesoutěžní identita bez nároku na bodík

Drabble: 

„Kterými chceš hrát?“
„Bílé jsou tvé, že jsi tak čistá. Já, černý jezdec, smím jen kroužit kolem tvé krásy a toužit, uctívat tě jak bohyni a modlit se k času o milost, bránit tvou ctnost a pevně při tobě stát. A čekat až jako král s královnou zasedneme spolu.“
„Já tímto drobným pěšcem postoupím blíž k tobě, jak bych ti něžně odhrnula vlasy z čela.“
Lehounký smích, figurky tančí po šachovnici, prsty se občas letmo setkají. Touha vzrůstá, čekání zdá se nekonečné.
„Tahle figurka je lem tvých šatů. Táhnu s ní přes celou šachovnici. Šach mat! Polibkem stvrď moji výhru.“

Obrázek uživatele Julie

Sny a skutečný život

Fandom: 
Drabble: 

Snil o dalekých cestách, o mořích modřejších než obloha a o horách ztrácejících se v oblacích. Snil o lodích plných čaje a koření. Snil o boji za spravedlnost. Snil o tom, jak se podívá nebezpečí přímo do tváře a neustoupí. Snil o přátelství silnějším než smrt.
Vyprávěl to chůvě. Pohladila ho po vlasech. Malí chlapci mají snít, ale nemají snům věřit. Řekl to otci, ale ten se mu jen vysmál. Skutečný život vypadá jinak.
Zpětně vzato měli pravdu oba. Yanezův život byl ještě úžasnější než jeho dětské sny.
Zvláštní ovšem je, že James Brook snil přesně o těch samých věcech.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Envy

Odměna bude sladká

Fandom: 
Drabble: 

Lenku mrzelo, když ji pár týdnů před začátkem května Roger požádal, aby se ho na nějakou dobu nedotýkala. Dozvěděl se totiž o prvním květnu, a chtěl Lence připravit překvapení, no a Lenčiho schopnost by ho samozřejmě pokazila...

Ačkoliv první týden dávali ještě dobře (Roger líp), už na začátku druhého týdne bylo na obou vidět, že jim dotyk jeden druhého chybí. Všiml si toho i Lukáš, při nejbližší příležitosti Rogera lehce postrčil směrem k Lence.

Dotkli se jen letmo, a zjistili, že to nevadí. I letmé dotyky oběma zlepšily náladu, a Lenku aspoň těšilo vědomí, že může očekávat něco skutečně sladkého.

Závěrečná poznámka: 

Já vím, že by k tomuhle fandomu by spíš sedělo psaní o strastích co se svými schopnosti, co jim kazí život, postavy mají, ale když tihle dva jsou tak krásný pár co si zaslouží jen to nejlepší. A dobře se na ně píše.

Obrázek uživatele Ebženka

Někdy se nemožné stane skutkem

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

"You do something to me
Something that simply mystifies me
Tell me, why should it be
You have the power to hypnotize me?"

Drabble: 

Tak nějak jsem doufal, že Saturnin zařídí, abych se před slečnou Barborou přestal cítit jako idiot. Žel, to nebylo v jeho moci, jakkoliv se mi zdála velká. Všechno zařídit nemohl. Nedokázal zařídit ani to, abych jako idiot přestal vypadat, pouze zmenšit katastrofy, které jsem ve stavu částečné nepříčetnosti, jíž zamilovanost bezpochyby je, napáchal, případně je přeměnit v něco společensky přípustnějšího. Ale jako idiot jsem vypadal pořád.

Jsem si však zcela jistý, že to, že to slečně Barboře nevadilo, Saturninova práce nebyla. To byl zcela nepochopitelný dar z nebes. Možná jsem toho ani nebyl hoden; ale to víte, blahoslavení chudí duchem.

Závěrečná poznámka: 
Těsně před dopsáním jsem zjistila, že píseň, kterou jsem si vybrala jako citaci, má vlastně úplně jiná slova, která se vůbec nehodí, takže jsem narychlo vybrala jinou ze stejného období. Protože k Saturninovi musí znít tichý romantický swing. https://www.youtube.com/watch?v=b28br15q0qY
Obrázek uživatele Lyta

Minimální aktivační energie na čtyři

Drabble: 

Každý den v Deltakvadrantu přinášel něco nového a samozřejmě nic dobrého. Naštěstí z jejich pětasedmdesátileté cesty zbývalo už jen směšných 74 let a 10 měsíců.

"Hlavně nepropadnout panice," ujišťovala se kapitán, protože pokud by sama sobě po ránu připustila jiný pocit než nadšené očekávání šálku kávy, zbláznila by se před měsícem.

I toho rána vyrazila nadšeně do jídelny. Nadšeně než zjistila, že káva není. Nebyla si jista, co ten potrhlý Talaxian uvařil místo toho, ale do hrnku se to odplazilo. Později se tedy nešlo divit její větě, když na můstku usedla do kapitánského křesla.

"V té mlhovině je určitě káva."

Obrázek uživatele Karin Schecter

Pečlivé přípravy

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Měla jsem nutkání zase napsat něco depkoidního, ale slíbila jsem pozitivní drabble, tak ho tu máte ;)
Btw. 15+

Drabble: 

Bílou košili pečlivě zapnul a urovnal. Poté následovala vesta s vázankou. Obojí v barvě rozbouřeného moře. Paradoxně. On totiž nikdy divoký nebyl.

Oblečení rychle skončilo na podlaze, pomačkané, pošlapané. Nezajímalo je to. Nahá kůže byla na dotek mnohem příjemnější.

Těšil se až Doriana znovu uvidí. Henry si ho již zcela přivlastnil. A Basil to nerad přiznával, ale žárlil. Chtěl mít Doriana jen pro sebe.

Dorian mu prudce roztáhl nohy a vzal jeho penis do úst. Basil jen zalapal po dechu.

Odcházel s předstihem patnácti minut. Srdce mu vzrušeně pumpovalo v hrudi.
A to si myslel, že jdou pouze na večeři.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Layla TB

Měkké ticho noci

Úvodní poznámka: 

Menší experiment. Ty já ráda.

Drabble: 

Blikající světlo pouliční lampy. Plující odraz v zrcadle pronásledující originální předlohu. Červený kabát na zakřiveném skle výlohy. Měkké ticho noci.
Utíkala. Poskakovala. Spadla. Vstala. Běžela. Letěla.
Vůně cukrové vaty tvořící vzdálené ostrovy. Teplo tropického vzduchu protkaného slanou mlhou. Třpyt tajících ledovců ve vzdáleném souhvězdí. Hebké listí pokrývající chodník zlatavým popraškem. Nekonečné světy tepající životem. Možnost pokoření nemožnosti. Natažená dlaň. Téměř. Skoro. Ještě kousek. Stačí jen krok kupředu.

Sesuv černých dominových karet. Tma.

Otevřené oči. Ráno - vyklouznutí z bezpečí všeobjímajícího snu. Zklamání.
Skutečný svět po setkání s čirou fantazií bez hranic, která stírá hranice reality. Bolest. Kruté zjištění nenaplnitelnosti sladkých očekávání.

Závěrečná poznámka: 

Takhle se občas ráno cítím. Občas.

Obrázek uživatele Azereth

Plamének naděje

Úvodní poznámka: 

Ono se to tak nějak... nabízelo.

Drabble: 

Nemohla ani dospat.
Nedočkavě vyskočila z postele a běžela k oknu. Slunce se teprve probouzelo a vykreslovalo na obloze roje rozevlátých červánků.
S bušícím srdcem uháněla dolů do kuchyně. Nikde nikdo. Zkontrolovala poštu. Nikde nic.
Zklamaně usedla na schody a čekala. Přece bylo ještě brzy.
Dům se pomalu probouzel do čilého denního ruchu.
Už byl čas ke snídani.
Hleděla z okna a hledala přibližující se tmavou tečku.
K obědu.
Třikrát překontrolovala přišlou poštu.
K večeři.
A stále nic.
Smutně pohlédla na oblohu zářící tisíce hvězdami. Utřela slzy a nadějně se usmála.
Však on přijde zítra.
Malá a hloupá jedenáctiletá dívenka.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Ness

Naděje umírá poslední

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A/N: Jen jeden Harkness, ééé, 15+?

Drabble: 

Nervózně přešlapoval, oči upřené na dveře komnaty. Ta myšlenka mu nedala spát už dlouho, přestože si uvědomoval, jak absurdní to je. Pak našel ten článek a musel si to představovat skoro pořád. Neodvážil se mu nic říct přímo, zkoušel jen nejrůznější náznaky, jemné i výraznější. A když už to nemohl vydržel, nechal mu otevřené periodikum v němé pobídce na stole. Společně i s příslušnou proprietou, pro jistotu.

Konečně! Profesor lektvarů přišel, místo tváře bezvýrazná maska jako vždy.
Ještě než se jeho rty dotkly dýmající tekutiny, dovolil si Lupin poslední zadoufání.
Třeba mi do vlkodlačího lektvaru ten cukr konečně nějak přidal.

Lívancovník

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Můj první pokus o cosi jako drabble.

Drabble: 

Lívancovník s jablky. Nebo snad skořicovou špičku. Karosa se brodí ranní špičkou, mnohem tupější, než moje včerejší špička. Jazyk vítá každou další cukrovou vteřinu. Ale smažený lepek oblepuje žaludeční stěny a lepí na sebe všechny city. V kanceláři oplachuji své nitro kávou a těším se z jejích produktivních minut. Ale stále něco chybí. Oběd? Ne, co mě hřálo, odteklo s kávou a odpoledne sychrá, jak únorové ráno v Prunéřově. Smyk, buch, provoz, služba. Až večer, z kouta zastávky zasvitlo slunce. Z rukou a harmoniky starého cikána proteklo ušima až pod záhyby duše. Ulehám pod záhyby peřiny. Už je mi teplo.

Obrázek uživatele Carmen

Vyhlížení prvních záblesků pravdy

Fandom: 
Drabble: 

Jistě, hlavní příčinou byla ta událost.
Jenže některé věci si s sebou člověk nese od dětství.
Jako miminko občas pozoroval letadýlko kroužící nad postelí vysloveně podezíravě.
Když byl trochu větší, vždycky se v noci vyplížil z postýlky, aby se mohl z okna dívat na oblohu.
Mysleli, že kouká na hvězdy nebo na letadla.
Tónem pětiletého, který je daleko moudřejší než jeho rodiče, jim vysvětlil, že ho zajímají ty ostatní věci.
Každý večer chodil k oknu a těšil se.
Věděl, že se jednou dočká. Záblesku. Důkazu.
Povyrostl. Na pár let ho to přešlo.
Pak...
Pak se čekání stalo součástí jeho života.

Závěrečná poznámka: 

(Moc se omlouvám, že poslední dobou tak málo reaguju a zoufale málo komentíkuju, ale kombinace rýmičky a školy a práce mě momentálně zmohla... :( )

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele angie77

Není všechno zlato co se třpytí

Drabble: 

Zpočátku byl obezřetný. Bolestivě si uvědomoval své nedostatky. Raději se tvářil cynicky a trousil kolem sebe ironické průpovídky.

To byla ale jen skořápka, ochrana před vnějším nepřátelským světem. A ona narušovala jeho obranný val – postupně, den za dnem. Až zůstal zcela bezmocný.

Narazil… Opět. Nikoli poprvé a velice pravděpodobně ani naposled. Bolelo to však stále stejně…

Když si uvědomil, že je obviněn ze smrti Joffreye… přišlo mu to vtipné.
Když ji slyšel mluvit před tribunálem… byl zoufalý.
Když ji našel v posteli svého otce… byl vzteklý.

Jeho naděje byly zase jednou zmařeny. Zmařit pár životů se jevilo jako přiměřená protihodnota.

Obrázek uživatele Lady Aludnev

Pokroky v gastronomii

Fandom: 
Drabble: 

Angua zavětřila. Chvíli dál nechybně seděla a promýšlela situaci, ale pak se konečně odvážila lehce nadzvednout chleba a nahlédnout do útrob sendviče, který držela v ruce.
"Igore, co je to?" zvedla tázavě oči k pokroucenému muži, který se právě něčím zabýval v kuchyni.
"Tho je khříženec obyčejného sýra a sladkých hroznů. Slyšel jsem, že takhle to jedí v Quirmu a napadl mě způsob, jak usnadnit servírování." vysvětloval a ústa se mu roztáhla do zakřiveného úsměvu.
Angua se zatvářila rozpačitě a opatrně onu pochutinu odložila na stůl.
To se Igora trochu dotklo. Už se tak těšil, že jim to bude chutnat.

Závěrečná poznámka: 

Snad je tam to téma vidět.

Před večírkem

Fandom: 
Drabble: 

"V kolik se dneska sejdeme?"
"V Sedm? A co si vezmeš na sebe?"
"Mám si vzít tu červenou?"
"Ty se do ní ještě vejdeš?"
"Proč já se tě vůbec ptám?"
"Co ta kráva v práci dneska? Zase prudila?"
"Myslíš, že dá někdy pokoj?"
"Proč se na ty její kecy nevykašleš?"
"Hele, kdo tam vlastně večer bude?"
"Dvojčata? Přišla jim vůbec pozvánka?"
"Sbalíme je?"
"Kdo se ti z nich líbí víc?"
"Nestačí ti Saša za barem?"
"A tobě? Nemá už někoho?"
"Co ti tam píská?"
"Jsi tam?"..
.. "Haló?"
.. Haló, Vašku, slyšíš mě?
"Tak kterou?"
"Vypadl ti signál?"
"Můžu si nechat blonďatou?"

Závěrečná poznámka: 

Drabble věnován Vatoz jako poděkování za výzvu. Složeno společnými silami ve složení ver, Šárka a Míša ve Stromovce po drobné genderové analýze.

Obrázek uživatele Aveva

On

Fandom: 
Drabble: 

Přišel.
Odešel.
Ach.
Už zase.
Přichází a odchází.
Stále se to opakuje.
Čas se naplňuje.
včera, dnes i zítra.
Když tu je, naplňuje mě svou přítomností. Dotýká se mě. Obohacuje mě svou přítomností.
A pak mě opouští. Pokaždé.
Čas bez něj je naplněn slastným očekáváním. Když se blíží, celá se mu otevřu.
Jenže to nebývá dokonalé.
Nebývá nám přáno.
Všichni ti tvorové, kteří si jeho pozornost ukrádají pro sebe.
Tíží mě žárlivost.
Žiju jen pro ty tiché chvilky, kdy spolu zůstaneme sami.
Ukradla jsem si ho pro sebe. Kdysi dávno.
Zůstaneme spolu navždy.
On, můj pán času.
Já, jeho Tardis.

Závěrečná poznámka: 

Při psaní drabblu konverzací rušili:
(V abecedním pořadí)
Bývalá spolubydlící
manžel
spolubydlící nepřítele

Obrázek uživatele Tirik

La dolce amarezza

Úvodní poznámka: 

Vážení a milí, znáte film La dolce vita?
A nápoj amaretto?
Tak jistě snadno rozklíčujete význam názvu tohoto skromného kousku.

Drabble: 

"Konečně pohoda," zářil principál. "Jak Dřevo odjel, hned se lépe dýchá, co? Snad už se nevrátí, je pryč dost dlouho..."
"Na lidi nepadají kulisy, co víc si přát," přitakal satirik.
Vtom přiběhla dvojčata. "Je tu, je tůůů! Vrátil se a má s sebou obrovskej kotel!"
Zbledlý ansámbl se odebral za maringotky.
Tam stál Dřevo a sypal do obří nádoby barevný cukr. Šťastně se usmíval. "Cukrová vata, to tu chybělo!"
Principál nenacházel slova. "Co to... Šílíš...? My nejsme pouť!"
"Bacha na ten krám!" zařval satirik.
Dřevo se ohlédl.
Z přeplněného kotle začaly vyletovat cukrové pavučiny a oblepovat okolí.
Soubor hořce zaplakal.

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Sladký dárek k narozeninám

Úvodní poznámka: 

Jenovéfa Zlámaljelitová Zubatá slaví narozeniny.

Drabble: 

Jenovéfa se blíží k domovu a přemýšlí, co to bude za sladké překvapení, které jí naznačil Pankrác. Že by se Zdirádkem upekli dort? Raději jej obstarala sama.
Oslava má standardní průběh. Kytka, gratulace, dárky, ovšem samé nesladké. Večer pokročil, Zdirad dávno spí, Jenovéfa s Pankrácem dopíjejí láhev vína. Oba se chystají na kutě. Snad se Pankrác nerozvzpomněl na nějaké erotické praktiky s medem či šlehačkou?
Náhle Pankrác praví:
"Miláčku, víš co říkala chytrá horákyně? Že nejsladší je spánek! Tak si zítra můžeš hodinku přispat. Sám připravím snídani."
"Díky, miláčku, ani takový dárek není k zahození", s úsměvem odvětí překvapená Jenovéfa.

Obrázek uživatele ioannina

Sladký příslib jara

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Erik zdraví Tořina Barbuchu, děkuje za inspiraci a tímto mu píše věnování.

Drabble: 

Jenom Erik se mohl postavit do závějí, začít tam pískat jako kos a zpívat z plných plic.

„Ecco la primavera,
che’l cor fa rallegrare,
temp’è d’annamorare
e star con lieta cera...“

Mistr slov vykoukl z okna. Zavrtěl nevěřícně hlavou. Na rozdíl od většiny ostatních rozuměl i slovům. Hle, přichází jaro. To určitě, usmál se.
Ovšem když v další sloce uslyšel krom obvyklých témat i něco o radosti všech elementů, zabouchl okno a běžel za mistrem Ayrem.
„Nemusíš se bát,“ tvrdil Ayre.
Mistr slov mu nevěřil.

Jenom Erik mohl svou písní dokázat, že sníh začne definitivně tát a jabloně že rozkvetou.

Závěrečná poznámka: 

Erik hrál a zpíval skladbu Ecco la primavera od Franceska Landiniho. Poslechněte si ji, stojí za to.
Celý text té písně najdete třeba tu.

Vůl jak lev

Úvodní poznámka: 

Obsahuje sprosté slovo. Mimochodem děkuji za poznámku o počítání skóre.

Drabble: 

Ve dveřích narazila do Ethana. Přejel ji pohledem. Svlékl ji pohledem. Pobavený úsměv.
Odezněl. Hůlka v ruce.
„Jamie?“
Mandragory zaúpěly.
„Pan Nebelvír se přišel podívat!“
Měli hůlky v rukou. Minerva vytáhla svoji.
„Co to děláte?“
Nevěnovali jí pozornost.
„Troufneš si na mě uprostřed skleníku?“
Ethanova hůlka začala žhnout.
„Proč ne?“
Jamie se ušklíbl.
„Protože jsi vůl jak lev.“
„Cože?“
„Volům něco chybí a Nebelvírům taky, v tvém případě mozek.“
Ethan zrudnul.
„Jednou tě potkám mimo skleník.“
„Těším se, napeču cukroví.“
„Víš, co. Jdi do prdele!“ Ethan prásknul dveřmi, nechal za sebou smějícího se Jamieho a konsternovanou Minervu.
1:0 pro Mrzimor.

Obrázek uživatele Keneu

Mám hlad jak mořský vlk

Úvodní poznámka: 

anachronické bezčasí
slash (taky anachronický)
varování: je to děsně úchylné :)
15+, jeden a půl Hn

Drabble: 

„Mám hlad,“ prohlásil Francis někde z mořských hlubin. Udělal dvě tempa a vynořil se z hromady dek.
„Jak by taky ne. Vy piráti jste tak nenažraní, že jste do poslední kostičky obrali i vlastní vlajku,“ smál se Fernao, dokud nedostal polštářem.
„Mám brnknout pro pizzu?“ zkoušel si to vyžehlit. Ale potom se mlsně olízl. V očích mu zatančily plamínky.
„Nebo bych mohl přihřát něco od včera. Co bys řekl na pěknou kachničku?“
„To by šlo,“ připustil Francis. „Švihej do kuchyně, plavčíku!“
Fernao nejenže nevyplnil rozkaz, ale ještě svého kapitána zalehl.
„Ty jsi můj přihřátý kačírek. A já tě celého sním!“

Závěrečná poznámka: 

Etymologicky navazuje na Listování slovníkem.

Dovolená

Fandom: 
Drabble: 

Venku bylo studené počasí a padaly kroupy. Bohužel nebyl leden, ale duben, kdy už by jaro mělo klepat na dveře. No neklepalo, asi se schovávalo doma jako všichni, kdo mohli.

A jelikož jediné ohřátí jsem mohla zažít v sauně, ve vaně s teplou vodou nebo pod peřinou, začala jsem hezky plánovat letní dovolenou.

Představa teplého písku, šumivého moře a taky spousty dobrého jídla, pití a zážitků mě naplňovaly sladkým očekáváním červnového pobytu. Už si jen vybrat zemi, kterou chceme navštívit. V úvahu přicházelo víc možností. Důležitá kritéria byly jen teplo, moře a dobrá letecká dostupnost.

Hned se má nálada zlepšila.

Závěrečná poznámka: 

Už se těším na červen :).

Obrázek uživatele nettiex

Ještě moment

Fandom: 
Drabble: 

Švihl kosou. Jen tak, cvičně. Ještě chvilku.
"Prosím, pomoz mi!" vykřikl muž, zoufale se držící kusu plovoucího dřeva. Mrakoplaš neuznával hrdost. Což mělo svou logiku - být na dně společnosti je rozhodně praktičtější, než být na dně moře.
"LIDÉ DOŠLI K ZÁVĚRU, ŽE SMRT JE PŘIROZENOU SOUČÁSTÍ ŽIVOTA. MOŽNÁ BY SES S TÍM MĚL SMÍŘIT."
"A myslej si to i v okamžiku, kdy k tomu závěru fakt došli?!"
"TO-"
Náhle se z hlubin vynořily bubliny.
A potom... Spousta nožiček.

Antropomorfní personifikace nemohou cítit zklamání. Ani rozmrzelost. Takže jestli si ten den brousil kosu obzvlášť ostře, bylo to jen z čiré profesionality.

Já se (ne)bojím

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Navazuje na Přípravy na setkání - http://sosaci.net/node/16380

Drabble: 

„Co na mě zíráš?!" vyštěkl Lucius.
„Zajímalo by mě, jak hodně jsi nervózní...“
„Měl bych být?“ otázal se ironicky. „Mají snad ti milí čestní lidé z Řádu v plánu mě proklít, jakmile mě uvidí?“
„Nelze to vyloučit…“ pokrčil smířeně rameny Severus.

Ne, Lucius rozhodně nebyl klidný. Cítil, že by se konečně mělo začít něco dít… ale nebyl si ani trochu jistý, jak hodně může věřit členům Ptačího klubu.

Vůbec? Trochu?

Snažil se namluvit sám sobě, že všechno půjde hladce. Je přece Malfoy. Okouzlí je silou své osobnosti… Kdysi snil podobné sladké naivní sny…

Ale život ho naučil být spíš cynikem.

Obrázek uživatele Elrond

Sladká pomsta

Fandom: 
Drabble: 

Často jsme se s bratrem nudili. Maglor s Maedhrosem se nám sice věnovali, ale zdaleka to nevyplnilo všechen volný čas. Pokud jsme nebyli celé dny v sedle, na lovu nebo neseděli nad úkoly, vymýšleli jsme žertíky, které jsme raději neměli dělat.
Zrovna nedávno nás Maedhros nakrknul tak, že jsme se mu rozhodli rozepnout všechny řemínky na brnění. A to i ty zašlé, co šly špatně. Musel by pak někoho požádat, aby mu to pozapínal. Jednou rukou by to nezvládl. Těšili jsme se, jak se mu pomstíme. Jenže pak jsme si uvědomili, že by nás zabil a zase jsme to zapnuli.

Obrázek uživatele Marek

Chuťovka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

A/N Tohle drabble bych chtěl věnovat Lejdynce. Byl jsem úplně bez nápadu, než jsem si přečetl její drabble a pak to do mne udeřilo jako blesk z čistého nebe. Nebýt jí, asi dnes nic nedám. Takže ještě jednou děkuji, za to cos napsala a za inspiraci :)

Odkaz na její drabble zde:http://sosaci.net/node/16486

Drabble: 

Čekala a těšila se. Byla zvědavá, jak bude chutnat. Takovou dobrotu již dlouho neměla. Jakmile ho chytila, začala ho vykrmovat těmi nejlahodnějšími a nejvybranějšími kousky z její kuchyně. A že se snažila. Jednou udělala takové, podruhé onaké a potřetí makové.
On ale papal jen velmi neochotně a pomalu. Začala si tedy dávat ještě víc záležet. Snažila se, aby co nejvíce ztloustnul a ona už ho mohla sníst. Čím víc ho krmila, tím více očekávala, co jí jeho chuť přinese. Představovala si, jak asi chutná. Čekala hotovu chuťovou explozi. Až jí občas slina ukápla.
Ježibaba se opravdu těšila, až ochutná Jeníčka.

Obrázek uživatele Tess

Don’t Make Plans

Úvodní poznámka: 

Bonus bez nároku.
Jsem fakt zvědavá, co udělám s těma legínama příště...

Drabble: 

She counted on having dinner – no, feast actually – in Erebor this night.
She was left behind.
She counted on help of people of Laketown.
She watched her son fight for his life.
She counted on word from Thorin. On some news. On the dragon being deep asleep (or possibly dead?).
Or on Bilbo getting the Arkenstone, just like that…
None of that happened.
Dís watched as the Mountain came alive with flames and roaring, a roaring of enraged dragon.
They should have stayed in Ered Luin.
She swore.
Now let that worm come here! She will show it what for!

Stránky

-A A +A