DMD č. 00 pro březen 2022 - Nejez tu židli!

Obrázek uživatele Julie

Testovací téma č. 00 pro březen 2022 - Nejez tu židli!

Nulté, neoficiální, nesoutěžní a zcela dobrovolné téma pro březen 2022.
Prosím dobrovolníky o tvorbu drabblů, oznamování chyb a šíření zpráv o tom, že přichází duben. Adminka se je pokusí reagovat, pokud zrovna nebude muset bojovat s reálnou manifestací březnového tématu.

Platné do: 
31. 3. 2022
Obrázek uživatele Blanca

Work - Life Balance

Drabble: 

"At the briefing today," Lioness started gently as she sat across the table from Raven at dinner. "I almost thought you were going to bite the chair in front of you in frustration."
Raven was about to answer, when a tiny voice interrupted.
"You think chairs are for biting, daddy?!" Thea giggled, turning in her high chair and putting her mouth on the back.
"No!" she turned back, wiggling her finger. "Chairs are not for biting! Only food is for biting!"
Raven looked torn between smiling and sighing.
"You're right," he said. Both to his partner and to their daughter.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Tess

Tak nám to začíná

Úvodní poznámka: 

Tak ano. Od listopadu jsem nebyla schopná prakticky napsat ani slovo. Tak já to konečně zase zkusím.
Příběh bude opět na pokračování, opět se budu snažit, aby si drabblata užili i ti, kteří neznají daný svět a i ti, kteří o náhodné drabble zakopnou náhodou.
Začíná krátce po skončení Hraniční země.

Drabble: 

Naši oblíbení hrdinové sedí ve své oblíbené hospodě a dumají. Autor dumá též, užívaje správných tvarů přivlastňovacích zájmen, item přechodníků.
Pískle je pobledlý. Bude chvíli trvat, než se úplně zotaví.
Vydra vypadá veseleji. Pořád ještě kulhá, ale nohy jí každým dnem sílí.
Jestřáb sedí stranou, využívaje skutečnosti, že si ho asi nikdo nepamatuje.
Beran si zadumaně čmárá do sešitu.
Racek čte znovu a znovu stejnou zprávu. Je krátká, ale poslední přítomný by ji stejně nepřečetl.
Houpe se na židli, čím dál tím divočeji. Až se převáží a po krkolomném kotrmelci skončí takřka zakousnut do dřevěné područky.
Racek si povzdechne.
„Vrane...“

Závěrečná poznámka: 

Začátek | Pokračování >

Obrázek uživatele TomBoombadil

Zatím je nesežraná

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nevím, jaké omezení platí pro slovo "koks"

Drabble: 

Jako bezcílně bloudit tmou
bez světla pouze s hořící mapou
v prostém hříchu
hledám smysl.

Ďábel, má Anima Mundi
i Mistr, Logos Spermatikos,
oba mi to říkali.
Jako pohyb mezi dvěma vakui.
Tohle už nezachrání koks...
Stačí, tak už dost!

Proto přivázaná k židli,
zatím mě drží,
je nesežraná.
A hlasy stále říkají
Tak se jen pokus!
Stačí jen málo
stačí se jen trochu odhodlat...
Snad to nebude bolet
Snad už to konečně bude krásný!

Otevřu duši
za ní prázdno,
Ještě to nekončí
a už nezačíná
je i není zima.
Jen se mi honí v mysli:
hlavně nejez tu židli!

Závěrečná poznámka: 

Jo a ta sebevražda... Ministerstvo zdravotnictví doporučuje: Pokud jste si vážně ublížili na těle nebo požitím nebezpečných látek/léků – zavolejte telefonní číslo 112, jděte přímo na urgentní příjem nejbližší nemocnice, nebo požádejte někoho jiného, aby vám zavolal 112 nebo Vás zavedl na urgentní příjem. Nezbytná je návštěva psychiatra a vyhledání další odborné pomoci.

Obrázek uživatele Jeřabina

Selanka

Úvodní poznámka: 

Ale dokud nezkřížím ti ruce - škoda, pak zebou
tobě tě nevezmu - škoda! - ty zůstaneš s tebou,
ty a dvě křídla, tak vzepjatá - už už vzletí,
protože svět je tvou kolíbkou, svět taky hrobem je ti.

Drabble: 

Jarní hlína ještě nestihla změknout. Odhrabuji kuličky kozího trusu.
Koza je zvíře pro čarodějku, řekl, když je přivedl.
Rýč udeří o kořeny. Kopu pomalu.
Pojmenoval je Trnka a Svízel. Co týden utekly, sežraly, na co přišly, ani nábytek nebyl v bezpečí. Já hrozila rožní, Karel je zaháněl, opravoval vyplétaný plot.
Z plotu vykoukne rohatá hlava. Svízel se přikrade k lavici, začne ji okusovat.
Prospěje ti mít tu i cizí zlomyslnost, smával se, jen trošku krutě.
Nevšímám si jí. Oženu se, až když Trnka šlápne na rubáš.
Pouštím rýč – tahle hloubka musí stačit.
Když ho spouštím do hrobu, obě kozy ztichnou.

Závěrečná poznámka: 

Vracíme se na Šumavu na poslední díl loňského a předloňského seriálu. Teda asi, snad na to najdu čas! :)
Loňská epizoda začíná kdyžtak tady.
Úplně první díl seriálu je kdyžtak tady.

Obrázek uživatele Queen24

Teto a přijdeš zase příště?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ahoooj, vítám všechny! Ani nevíte jak jsem se těšila na drabblení :) Tak moc, že jsem na pár dní ztratila pojem o čase a kamarádka mě musela upozornit, co je za den (díky Virgo!).

Tohle (byť zkušební) téma mi naprosto hraje do karet, jelikož se (zase) občas, sem tam vyskytuju jako výpomoc ve školce... A můžu vám říct, je to sranda xD

Drabble: 

,,Člověče, jsou to vůbec tvoje boty? Nějaký velký..."
,,Mam velký boty, protože už jsem velkej kluk. Měl jsem malý, když jsem byl malej. To mi byly tři."
,,Aha a kolik je ti teď?"
,,Dva a půl."

,,Báro, co tam děláš?" ,,Bobek."

,,Teto sedni si, aby tě nebolely nohy."

,,Proč brečíš? Ty nevíš? Tak nebreč."

,,Přestaň po mně házet toho tygra!"
,,Ale to je lítající tygr!"
,,Tak bude lítat na druhou stranu."

,,Proboha, nejez tu židli! Vylámeš si zuby... Máš už vůbec nějaký?"

,,Teto kam jdeš?"
,,Domů."
,,Ale zase příště přijdeš až tady budu, žejo?"
,,To víš že jo. Tak papa."

Závěrečná poznámka: 

Jo, zapomněla jsem dodat, je to soukromá školka, takže vlastně jesle. Takže vlastně děti cca od 1,5 roku. Takže ano, pleny, dudlíky atd xD Ale jo, je to sranda. Takhle jednou za čas. Být tam denně bych nedávala a obdivuju kolegyně, co tam mají směny celý týden...

Obrázek uživatele Voldemort

Překvápko

Úvodní poznámka: 

Tak jsme zpátky, netypicky v malém milém stylu (a typicky na poslední chvíli ve zkušebním tématu). Začínáme s Charliem, Fredem, Georgem a... to by pak nebylo překvapení!

Drabble: 

Fred nebo George (ze svetrů s iniciálou už vyrostli) se k Charliemu blížil s potutelným výrazem. Charlie zbystřil. Jedno dvojče nevěstí nic dobrého – člověk nikdo neví, co dělá to druhé.
„Máme pro tebe překvápko. Vzadu v kůlně,“ vyprávělo dvojče bráchovi, který přání navštívit kůlnu vyslyšel bez protestů. „Mělo to být k narozeninám, ale nedopadlo to.“
Už kus od kůlny bylo jasné, že tohle překvapení bude stát zato.
„Nežer to! To je moje ruka! Jau!“
Dveře ruply pod náporem chumlu složeného z dvojčete a...
„Mě picne! Kde jste ho vzali?“
Ze země se nemotorně sbíralo dráče, v tlamě nohu od židle.

Závěrečná poznámka: 

Jste naši čtenáři, občasní čtenáři nebo někdo, kdo přemýšlí, že naše potterovské AU bude číst, ale nechcete do toho jít hned po hlavě? Máme pro vás novinku! ZDE najdete odkaz na zbrusu nový úvod do fandomu v podobě prezentace (ideálně zažít jako prezentaci), která snad zodpoví všechny vaše otázky a uvede vás do všeho, co se u nás děje :).

Obrázek uživatele Tlegy

Plán

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zdravím všechny moje známé autory i ty pro mne dosud neznámé a všem vám přeji ať se vám letos daří psát suprové drabblata. A já se je budu snažit co nejvíce číst.

Drabble: 

„A pak jim Devítko, dáme sežrat židle,“ usmál se Ismaiel škodolibě, otočil se a zamíchal bublající lektvar. Nasládlá vůně tekutiny prostoupila celou hradní místnost. Hnědý kocour zvaný Devítka šťastně zamňoukal a olízl se.
„To bude panečku pomučeníčko, to bude krásná pomsta za všechny ty roky, co nám ty malé potvory škodily.“

Devítka se několikrát otřel o nohu židle, protáhl se, napřímil hřbet a s chutí se do ní zakousl. „Azraeli, nežer tu židli! Jsi stejně blbý jako tvých osm předchůdců. Ještě, že já jsem to od táty nechytl. Já se s těmi Šmouly vypořádám. Já jsem mnohem chytřejší než táta!“

Obrázek uživatele Profesor

Daniel von Drak a téměř snědená židle

Úvodní poznámka: 

Začínám hned s blbým drabblíkem, ale napsat jsem ho musela. Reálný předobraz hyperaktivního žáka si to totiž zaslouží.

Drabble: 

"Bylo nebylo," začal s vyprávěním Daniel von Drak. "Jednoho krásného jarního dne jsem učil v tercii dýchací soustavu. Rozhodl jsem se, že se žáky vytvořím funkční model plic. Terciáni byli nadšení."
Bylo pozdě odpoledne a Jaroslav L. s Markem P. seděli v kabinetě za sbírkami. Poslouchali kolegův hlas a oči se jim zavíraly. Daniel mluvil dál.
"Model bylo velmi jednoduché sestavit. Já zvolil jako materiál pet lahev, brčka, balonky a modelínu.
Žáky to bavilo. Pouze jeden hyperaktivní hoch se poněkud nudil. Chtěl posvačit židli. Tomášku, prosím Tě, nejez tu židli! napomenul jsem ho," dopověděl Daniel a kolegové s trhnutím procitli.

Obrázek uživatele Bekyně mniška

Ovce

Úvodní poznámka: 

Zdravím :) Pokouším se psát vlastní, originální fandom. Dají-li témata, mělo by jít o navazující (víceméně) sérii.

Drabble: 

Hledat ztracenou ovci v bažinách je nebezpečná práce. Hledat ztracenou ovci v bažinách z vodní páry je navíc mimořádně namáhavé. Jednak se bílá vlna (ne, tady si ji opravdu neumaže) v bílých mracích ztratí jako nic, jednak se tu zvuk nese tak dobře, že bečení je slyšet na míle daleko.
Na druhou stranu – chybný krok neznamená smrt. Jen bleskurychlý přesun někam jinam. Do vzdáleného města. Nebo na opuštěný ostrov. Občas i do vlastní postele.
Takže když se mi ji nakonec podařilo najít a bezpečně se s ní vrátit domů, ani mi nevadilo, že v prvotním návalu hladu sežrala proutěné křeslo.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele nektor

Furt něco nedělat

Fandom: 
Drabble: 

Zase mi zakázali být.

Chtěl jsem si jen na chvíli lehnout. Zavřít oči. Vypnout.

Na chvíli snít a nebát se. Pokud jsem ve snech, tak to snad nikomu nevadí, ne?

Kdybych tím někomu ublížil, tak neřeknu. Ublížit jsem nechtěl, nechci a doufám že nikdy chtít nebudu.

Když jenom jsem tak snad neškodím. Ale tady ani nemohu být. V téhle místnosti, kde je jen pro každého jen židle a stůl.

"Neležte na stole", říkali. "Nezavírejte oči". "Nejezte tu židli". Ale co mám dělat? To neřekli.

Jen sedět u stolu, nebýt a čekat. Až příjde změna? Až někdo něco řekne?

Ne. Končím.

Obrázek uživatele Tenny

Malá, ale šikovná

Fandom: 
Drabble: 

"Tak jak to Baruška zvládla, její první den sama doma?"
"Blbě. Budeme muset sehnat nové polstrování."
Za mými zády bylo slyšet: "Fuj to je! Vidíš to? Fuj! To! Je!"
"Až tak?"
"Vrhla se na jídelní židle, vytáhla z nich tu pěnu na sedáku a roznesla to po bytě. Máma úplně šílí. Táta to zalepil žlutou izolepou. Samozřejmě to vypadá hrozně."
"Šikulka, koukám."
"A vylezla taky na linku, naštěstí jídlo jsme tam žádné nenechali, ale upila mi trochu čaje."
"Asi na tom odcházení budete muset ještě zapracovat."
Podívala jsem se na psisko, které se vůbec netvářilo provinile.
"Jo, to asi jo."

Závěrečná poznámka: 

To je prosím opravdu ze života, páč nám naše psisko fakt rozcupovalo sezení na židlích. Ne tedy během jednoho dne, více dnů, ale i tak to bylo náročné.
Naštěstí po psí pubertě jí to přešlo a nyní jsou naše židle v bezpečí i s novým polstrováním. :D

Obrázek uživatele gleti

Vhodný okamžik

Fandom: 
Drabble: 

Mým životem je průzkum, objevovat nové, dosud nepoznané území či objekty. Kdykoli hlídač povolí v ostražitosti, vyrážím vpřed. Hbitě střídám první a třetí s druhou a čtvrtou, abych co nejrychleji dosáhl cíle a mohl ho podrobit analýze.

Zkoumaný objekt mi připadal povědomý, čtyři tyče na nich deska. Nejprve jsem použil čichový detektor. Výsledek mě uspokojil, nic znepokojivého jsem necítil.
Následovala chuťová čidla, ta potvrdila známost materiálu. Podobně chutnalo i mé prvotní útočiště po mém vyskytnutí v neznámém vesmíru. Nastal čas k použití nových zařízení, která nedávno a bolestivě, doplnila chuťové zařízení.

„NEJEZ TU ŽIDLI!“

Smůla! Popaden! Odvlečen! Ponížen výměnou pleny.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele P.M.d.A.

Klasické dopoledne

Drabble: 

„…ták, a takhle opatrně natáhneme panence šatičky přes hlavičku…“
„To je Hudžínka!“ dí dcera.
„…natáhneme Hudžínce šatičky a tady vzadu je zapneme na suchý zip, takhle…“
„Mamíííííííííí, podívej se, co Slávek zase udělal!“
„…Slávku vrať to Zuzce zpátky do domečku pro panenky! A teď nasadíme botičky…“
„Ááááá, on mi ten nábyteček rozbije, mami vezmi mu to!“
“…Slávku proboha nejez tu židli, kdoví co je to za umělou hmotu, jestli máš hlad, tak tady máš banán…“
„Mamííííííííí, on mi to rozhňahňal na stoleček!“
Nemám tuchu, jak jsem to přežila a kam ty roky utekly, ale v sobotu se mi dcera vdává.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Muži na vrcholu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zkouška stěračů, zkouška stěračů!

Drabble je vzhledem k fandomu tak akorát sprosté (takže dost). Odehrává se po konci aktuálně poslední série a jsou v něm Tom a Greg, překvapivě efektivní zrádci.

Drabble: 

„Viděls, jak se tvářili? Viděls to? Kurva skvělý!“ Tom prakticky poskakoval, úsměv roztažený do maniakální grimasy.
Greg (jako obvykle) nervózně přihlížel.
„Teďka můžu všechno, kamaráde! Všechno kurva! Můžu sežrat židli!“ Jednu popadl a vyzývavě se s ní otočil.
„Ne, nejez tu židli,“ zakuňkal, protože u Toma v náladě bylo možné všechno.
„Nebudu ji jíst, ty pako, to bylo obrazné. Ale....“ Postavil židli na kraj terasy a vylezl na ni. „Tohle je skutečný.“
„Nevím, Tome, není to nebezp...“
„Neser mě, Gregory. Pojď, chyť mě jako Jack Rose v Titaniku. Protože jsme kurva na vrcholu!“
Potemnělé italské nebe zaplnily animální skřeky oslavy.

Závěrečná poznámka: 

Situace je to absurdní, ale myslím, že by v seriálu klidně mohla být, bizárů je v něm totiž hodně :D.

Zdar DMD!

Obrázek uživatele Tajiš

Sladká pomsta

Fandom: 
Drabble: 

Už byla nervózní. Čas se pomalu blížil ke konci, ale žádný výsledek stále nepřicházel. Nejdřív si myslela, že je to jen malý předmět. Přece nebudou plýtvat tolik drahého materiálu. Všechno, co bylo možné zvednout jednou rukou, však už zkusila a nebylo to nic platné. Co kdyby to byla jen oddělitelná část jiného, většího předmětu? Rozhlédla se okolo. Musí to být buď vrchní část předmětu, nebo předmět, který nenese velkou hmotnost, jinak by se už dávno zhroutil. Nechtělo se jí, ale všechny možnosti už byly vyplýtvané. Zvedla židli a zakousla se do jedné z nohou. Naštěstí to na třetí pokus uhodla.

Závěrečná poznámka: 

V Japonsku existovala televizní show, kde zúčastnění museli hledat, který předmět v jejich okolí je z čokolády, tak, že se ho pokusí ukousnout.
https://www.thesun.co.uk/news/3789749/japanese-game-show-contestants-eat...

Obrázek uživatele mamut

Červotočí

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak nějak začíná duben budoucí (již brzy, ano za "pár" dní přesně) provrtávat jako červotoč cestičku mou hlavou, aby vpustil vítr do přes rok nevětraných závitků mé chytré plovací věci v hlavě.
Jen se mozečku probuď a prstíky protáhněte své klouby.
Už je tady zase dé-em-dé :D

Drabble: 

"Kousej v koutě, jinak najdou tě." zní malému červotoči v hlavě slova matčina.
"Dřevo najdi chutné, vyhni se co je zatuchlé." otec nabádá.
"Nejlepší jsou staré trámy, schovají je na půdě krámy" děda ledacos ví.
"Dej si trošku, nepřeháněj, ať tě z domu nevyháněj." babi moudře napoví.
Vzal svůj ranec, do světa šel, najít sobě domov svůj.
Ukáže jim, jak je pilný, ukáže jim, stůj co stůj.

Jenže ouha, co jsou rady, když není tady nikoho,
kdo by řekl, jak a kdy kousat, ale hlavně do čeho.
Domek krásný, přenádhera hotová.
Nežer židli, když to nevíš, že je ona plastová.

Obrázek uživatele Julie

V Katedrále

Úvodní poznámka: 

Tak nevím, možná to letos bude seriál.
Následující díl - https://sosaci.net/node/49615

Drabble: 

Vitrážovými okny pronikalo laskavé podvečerní slunce. Pořád. Už celé dny beze změny úhlu či intenzity.
Dítě tu pořád bylo. Plazilo se po naleštěném mramoru mezi lavicemi a občas se s radostnými jiskřičkami v očích do některé zakouslo.
Podezření v Aleně rostlo a bobtnalo až hrozilo, že ji zadusí. Dala by hodně za to, aby si Kryštof nechal své tajemství pro sebe.
"Adame," zkusila dítě oslovit.
Upřelo na ni pohled a jeho oči náhle zestárly. Kulaté modré oči z nočních můr. Nevyhrožovaly, neděsily, jen prosily o pomoc, což bylo vzhledem k tomu, že Alena Vránová věděla, jak Katedrála vznikla, daleko horší.

Obrázek uživatele Kitsune's Sun

Světlo versus Tma

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zdravím všechny v tomto ročníku drabble :)

Drabble: 

Židle. Obyčejná, světlem zalitá židle. Záře oslepuje.

„Sedni si,“ volá líbivý hlas.

Poslechnu. Udělám krok, dva. Sednu si. Stihnu si ještě uvědomit, že židle je pohodlná, když vtom jas zastíní černý mrak.

Temnota roste. Napřahuje ke mně svá chapadla. Její bezedný chřtán polyká třpyt paprsků. Tesáky se zakusuje do opěradla. Pařáty zabodává do dřevěných nohou.

Najednou vše zmizí. V hlubině černě cítím zimu.

Někde shůry se ozývá: „Nedovol jí to!“

Vzepnu všechny síly. Pocitem odháním tu temnou bestii. Zápasím s ní.

Nech mi mou židli!

Nato se ozve tichý déšť světla.

Židle. Ta obyčejná židle je opět na svém místě.

Obrázek uživatele Nathanel

Starý rybník se probouzí

Drabble: 

Břeh starého rybníka lemovaly ledové krajky, ale ve vzduchu už jednoznačně převládala sladká vůně nastupujícího jara. Pestrobarevné diamanty se proháněly nad hladinou a s mistrovskou přesností tišili hlad čerstvým potěrem. Ti z ledňáčků, kteří měli největší štěstí v rybolovu, vystavovali modrá pírka mladému slunci a trénovali hrdélka k nadcházejícím milostným áriím.
Malý Ledňáček to hemžení pozoroval tiše, sedě na židli, která tu zůstala po rybářovi jako svědek náhlé oblevy. Toužil přidat se k ostatním, ale pochroumaná křidélka ho držela při zemi. Nebo tedy alespoň při židli. Jiní by ji už možná ohlodali nudou. Ne však Ledňáček. Jeho čas brzy přijde.

Obrázek uživatele Borch

Připravit na značky

Drabble: 

"Duben se blíží!" zaječel zděšeně Marigold při pohledu na kalendář a zajel pod postel. Zbytek jeho knižního vesmíru pokračoval v dřímotě.
"Soto?" nechápal naopak Rogan.
"Duben se blíží," zopakoval suše Severus a pokračoval v četbě novin.
"Takže roční spánek je v tahu," zavrtěl se Geralt pod peřinou.
"Pravděpodobně," ozvalo se ode dveří.
"Zdravím, veliteli."
Elánius dosedl ztěžka na židli, v ruce malého dráčka.
"Mám špatný pocit."
"To je dubnem."
"Jen jestli. Co je za témata?"
Všichni krčili rameny, jen z postele se ozvalo mumlání Zaklínače:
"Borchu, řekni tomu svýmu příbuznýmu, ať nám neožižlává nábytek."
"Já?" ozvalo se dotčeně od stropu.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Balada o náhodné židli

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak je to zase tady! Už se nemůžu dočkat (ačkoli mám pocit, že je to každý rok vražednější a času je méně a méně...).
Je to zase takový pokus. Říkala jsem si, že by bylo punkové zkusit si napsat villonskou baladu o sto slovech. Rytmus je veskrze náhodný, inspirace částečně životem. Extra rytmus, nějaký smysl nebo poučení v tom asi nehledejte. Byla to spíš taková výzva ;).

Drabble: 

Práce, stres a učení
Sem a tam mnou mydlí
Rovnou na hroty vidlí
Všecičko to mučení
Zvládne, kdo zatne
Ve stresu teď bydlím
Oči mám matné
Však nejez tu židli!

A v jarním pučení
Mé naděje stydly
S vážkami a šídly
Zmizely v bzučení
Ty už nejsou vratné
Tak zamávej křídly
Buď děvče zdatné
A nejez tu židli!

Medici potlučení
Vlasy nám všem zřídly
Pryč s dobrými bydly
K poslání jsme určení
Co je to však platné
V ordinaci sídlit
Vděkem se nebohatne
Nejezme tu židli!

Drobnosti nepodstatné
Řeším mezi jídly
I když je to špatné
Tak nejím tu židli!

Závěrečná poznámka: 

Ještě měl být v názvu pun Balada o lahodné (přeškrtnuté a místo toho) náhodné židli, ale nejde do něj (a vlastně ani do téhle poznámky) vkládat HTML značky.

Obrázek uživatele Kleio

Kdysi dávno v jedné předaleké síni...

Fandom: 
Drabble: 

Ze zadního pokoje se ozývalo šustění, polohlasné mumlání následované hlasitým smíchem a bouchání. Celá tahle podezřelá situace už trvala déle, než aby byla považována za normální, a tak šel raději zkontrolovat, jaký temný rituál se tam vlastně odehrává.
"Co děláš?" zeptal se s obavami v hlase a strčil hlavu do dveří.
"Prohlížím si svůj minulý život," zasmála se a vrazila mu do ruky fotoalbum.
"To místo znám," řekl a prohlížel si sál narvaný k prasknutí, "a ty lidi taky," dodal při pohledu na oblíbené kostýmované idioty. "Jenom mi vysvětli, proč jíš to opěradlo za Lejdynkou?"
"Tess přednáší."
Víc slov netřeba.

A to se zamknul

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Podfandom Já a kloni

Drabble: 

Prolínání kultur bývá někdy... zajímavé.
Máme Velikonoce, svátek slavící se pouze na Zemi, s vajíčky a pečením. Máme Mossiho, který hltá národy a kultury jako Šaj-hulúd harvestery.
Protřepat, nemíchat.
Poručík seděl u stolu, součástky projektu na jedné straně, hologram projektu (včetně dílů, postupu sestavení a eskového inbusu) na druhé straně, divadlo Semafor (měřítko 1:27) před sebou a zbytky perníkového těsta, cukru a bílků všude.
Jeviště hotové, hlediště prakticky taktéž. Zbývala poslední dvě zábradlí, když se objevila zkáza.
"Ne!"
Ale bylo pozdě.
První čtyři řady, celých sedmdesát čtyři sedadel, zmizelo v nenávratnu.

"Kaše dobrá, chci nášup!" zazdil to úplně Berek.

Závěrečná poznámka: 

Upraveno, protože mám pocit, že vznikl dojem, že to stavěl z papíru.
Nikoliv.
Kromě jiného na to padl taky zbytek perníkového koření, co měla generál schované v šuplíku.

Obrázek uživatele Envy

"Souboj"

Fandom: 
Drabble: 

Zíráme si do očí, a já už vidím, jak naklání hlavu. Ústa otevřená jak nejvíce možné, umožňující pohled na zuby.

Kývám na něj hlavou, že ne. Trochu se stáhne.

"Karle," řeknu varovně.

Na moment odkloním hlavu. Stejně to mít jinou dohru nebude, na to bych musela vzít koště, a celý den nedělat nic jiného, než ho odhánět.

Ozve se nezaměnitelný zvuk, kdy se králičí zuby zahryznou do dřeva.

"Karle! Nejez tu židli!" Okřiknu ho, málem pobaveně. Králík se na mě podívá, a až když se přiblížím, tak peláší pryč.

On se vrátí, ale mamka je spokojena, že nábytek je bráněn.

SČPUD - Stroj času pro upracované důchodce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Diblík má hlad. A žere... všechno ;-)

Drabble: 

V rohu zanedbané místnosti se majestátně vyjímalo křeslo v poločasu rozpadu. Nešlo určit, zda si ho někdy někdo všímal. Rozmrzelý robot, který musel kvůli své nevymáchané papule zvelebit tohle Bohem zapomenuté místo, předmět prozkoumával. Na boku stálo: SČPUD – Stroj času pro upracované důchodce.
Pak zjistil, že není sám. „Jsem řek, že nic nemám. Mě nezajímá tvůj hlad. Hej, ty zvíře tupý, nejez tu židli!“
Pozdě! Do Diblíka během několika vteřin zahučel celý plesnivý nábytek, před zraky přicházejícího profesora. „Svatá prostoto! Můj stroj času!“
Zavládlo ticho. Pak vrásčitý muž pronesl temně: „Bendere, víš, jak jsem ti zakázal ublížit Diblíkovi? Tak můžeš.“

Závěrečná poznámka: 

A neříkejte, že by se to takhle nemohlo stát ;-)

Obrázek uživatele Legolas

Píseň unaveného poutníka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tento pokus je čistě jenom pokusem a taky mým posledním nápadem, co napsat na toto téma. Pokud vám mohu poradit, tento text spíš jako báseň opravdu funguje jako píseň. Třeba já, když jsem ji psal, tak jsem si do těch slov pobroukával melodii 2 - 3 písniček, místo abych se snažil dělat rýmy. Proto můžete zkusit to samé :-)

Drabble: 

Když světem kráčím dál
a cítím, že nejsem sám.
Slunce září nade mnou,
přesto já musím projít tmou.

Když už konečně
skončí ten koloběh
smutků a radostí,
cest a všech neštěstí

Já jsem unaven, tak unaven.
já padám do tvé náručí
Já samou láskou bych tě byl snědl,
když jsem u tebe, vím, že doma jsem.

Již nemusím se strachovat,
kdy se odpočinek dostaví.
Židle má, u tebe jsem v bezpečí,
na tebe každý starosti své složí.

Já jsem unaven, tak unaven,
já padám do tvé náručí,
Já samou láskou bych tě nejradši snědl,
ale radši ne…
ale radši ne…

Obrázek uživatele Naughtilus

Bright

Úvodní poznámka: 

Mimo soutez, abych to tema zkusil napadnout z vice uhlu.

Drabble: 

"And how are you feeling today?"
"Don't eat that chair."
She smiled at the doctor but the smile never quite reached her eyes.
She had known the grim truth as soon as she had seen the bright flash. Walking dead woman. Yet somehow, she has survived far beyond all expectations.
Death might have been kinder than what the proton beam from the malfunctioning particle accelerator had inflicted. Her mind, her greatest asset, the only thing she truly could be proud of, was imprisoned behind a wall of aphasia, unable to communicate, to reach out.
"Ten kilos of eels walked away."

Závěrečná poznámka: 

Inspirovano skutecnymi udalostmi, velice volne a s velice odlisnym vysledkem.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Po návštěvě truhláře

Úvodní poznámka: 

Tak jsem tady a se mnou první letošní drabble. Hned pro začátek to bude jeden okouzlující belgický detektiv, ač tentokrát v poněkud nepříjemné situaci.

Drabble: 

„Co se vám to stalo, Poirote?“ vyděsil se kapitán Hastings, když spatřil Poirotovu tvář, jejíž oteklost nemohl zakrýt ani šátkem převázaný obklad.
„Ani se neptejte, mon ami. Strávil jsem dvě nekonečné hodiny u monsieur Douglase, a ten sadista nakonec ubohému Poirotovi rozřezal celou dáseň, než tu židli dostal ven.“
„Židli?!“ užasl Hastings. „Je to vůbec možné? Co vás to napadlo, okusovat nábytek?“
„Jaký nábytek, Hastingsi? La molaire! Jak tomu vy Angličané říkáte? Ten zub vzadu…“
„Aaah, stolička,“ pochopil konečně Hastings. „Říká se stolička.“
Poirot si odfrkl. „Kdybyste u vás nepojmenovávali zuby po nábytku, možná by vaši dentisté nepracovali jako truhláři.“

Obrázek uživatele Kraken

Pláč

Fandom: 
Drabble: 

Seděli jsme v půlkruhu okolo rozlámaného stolku. Bylo nás tam pět. Já, má sestra, babička, můj syn a moje malá dceruška. Venku bylo ticho. Přitáhla jsem si potrhaný kabát blíže k tělu a zachvěla jsem se. Můj milovaný synek si toho všiml a objal mě. To mě alespoň trochu zahřálo, i když ne tolik na těle jako na duši. Babička dostala další záchvat kašle. Nemohli jsme s tím nic dělat. Podívala jsem se na svou dcerku. Žužlala svými bezzubými ústy okraj židle. Vstala jsem a zvedla jsem ji do náruče. „To nesmíš,“ řekla jsem.
Plakala bych, kdybych měla z čeho.

Závěrečná poznámka: 

Pořízeno dne 17.8 1942, Leningrad.

Stránky

-A A +A