DMD Bonus č. 4 pro 16. 4. 2017.

Obrázek uživatele Karin Schecter

For The First Time

Úvodní poznámka: 

I wanted to write something else. Then sentiment came (I am reading Carry On again and I am almost at the end) and I had to write this. So... enjoy.

Drabble: 

The first time I met you, I thought you were a genius. I still think that.
I would never admit how nervous I was. I always had a thing for soldiers. And uniforms.

I think I loved you since the day I met you. How pathetic.
I've never realised how much you care about me. How I feel about you.

Who can say they had a meet cute during an alien attack? I had no idea, I'll fall for you.
There was something the first time I saw you. A feeling. The first time I felt something towards a man.

Neviditelný fandom: 
Závěrečná poznámka: 

Are three already a multicrossover? Well for me they are :D

Obrázek uživatele Sapfó

Když se nikdo nedívá...

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma "První kontakt".

Přímo navazuje na drabble Nečekaná příkoří (http://www.sosaci.net/node/26066).
Jedná se o příběh z mého vlastního fandomu, který zatím nemá jméno. :)

Drabble: 

Zrovna když chtěla pronést uštěpačnou poznámku směrem ke kvalitě nabízeného kabátu, zhoupl se s Med svět. Vlněná příze jí vyklouzla z prstů a čarodějka lehce zavrávorala.
Co se to do háje…
Zamrkala, aby zahnala mžitky před očima.
Její pohled v tu chvíli upoutal štíhlý muž, procházející hustým davem jako horký nůž máslem.
Meredith zamrkala ještě jednou.
Muž davem neprocházel, spíše jím tančil. A evidentně se u toho velmi bavil.
Támhle vzal jablko, kousl do něj a vložil do ruky překvapenému staříkovi.
Tu lelkujícímu setníkovi sklopil hledí jeho helmy.
Támhle nastavil nohu rybáři, vláčejícímu sud plný sleďů.
To ho nikdo nevidí???

Závěrečná poznámka: 

Ne, nevidí. :)
To ale Meredtih ještě neví, protože právě Akišu potkala poprvé.

Obrázek uživatele vatoz

Loupežnická dvojčata

Úvodní poznámka: 

Spirituál kvintet, Tři bratři žili kdys v zemi skotské. Zpívejte se mnou bonus na téma zlé dvojče. Původní melodii najdete na https://www.youtube.com/watch?v=zLBTHJZl48I

Drabble: 

Dvojčata zavřeli do vězení,
pak přišli kati, co zastoupí lid,
jim kolena vrtali, že mají vrátit
všechno co ukradli, ať mají klid.

Ten hodný navrhl, ať je to tak,
ať šperky vrátí a peníze též,
milost od krále dostanou pak,
zlý bratr namít, že milost je lež.

Ten hodný prozradit všechno chtěl už
zlý bratr mlčením zabíjel čas
ve chvilce pak katům vytrhl nůž
rychlý hod a mladší byl umlčen.

Druhý den vězení lúza plení
chtěj zlato od dvojčat a pravdu znát,
hodnývšak drahně už živý není,
a ten zlý mlčí a sám se pomát.

Peníze nebudou běžte domů!
(repetice)

Obrázek uživatele peva

Tunel

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahradzujem téma Prvý kontakt
Nasleduje po Opatrnosti

Drabble: 

"Lepšia cesta nebola?" brblal knieža Rychetský, plaziac sa temným tunelom.
"Tieto cesty majú byť skôr bezpečné než pohodlné, vaša Jasnosť. To by ste mali vedieť."
"Ospravedlň moju nevedomosť! S prchaním je to môj prvý kontakt."
"Vaši predkovia boli vraj v tomto odvetví odborníci."
Rychetský vážne uvažoval, že Tadeáša kopne. To bolo pred dvoma storočiami! A nedopadlo to slávne. Bohužiaľ Tadeáš liezol ako prvý, tak aspoň prevŕtal vražedným pohľadom jeho topánky. Vôbec ho to neuspokojilo.
"Mohli ste vyjsť predným vchodom. Vás nehľadajú." dodal Tadeáš vážne.
"Tadeáš, niečo ti o nás, urodzených, uniká." zatiahol sarkasticky. "Máme reputáciu. A máme ju radi kladnú!"

Sesterská láska

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazení tématu Zlé dvojče....

Drabble: 

"Nech mě!"
"Dej mi to! Je moje!"
"Není! To je moje panenka!"
"Dej ji sem!"
"Nedám! Mamíí!"
"Holky! Dost! Jste sestřičky, tak se furt nervěte! Janičko, proč Natálce všechno bereš?!" zasáhla jsem.
"Vždyť je to každý den tohle! Jano! Nech jí to!" křičela jsem už napůl rezignovaně.
Každodenní scénář, unavená vysvětlováním, řevem, vším.
"Jano, jsi zlá! Nemám tě ráda!" křičela Natálka, Janička odhodila předmět sporu vzteky na zem.
"To neříkej o své sestřičce. Panenka není důvod k tomu, abys ji neměla ráda." okřikla jsem Natálku.
Plakaly obě.
"Ach jo, kdy ta vaše rivalita a rvaní skončí...
Šla jsem domýt nádobí.

Obrázek uživatele Viktorka

Chyba lávky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma Zlé dvojče z 10. 4.

Drabble: 

Přiběhl a plaménky mu plápolaly v očích.
"Konečně," prohlásil vítězoslavně: "konečně jsem pochopil, že mít dvojče není na nic. Přečetl jsem o tom výbornou knihu, s dvojčetem se dá dělat spousta báječných věcí - člověk na něj může házet svoje průšvihy, nechá ho vyžrat si všechny trable a slízne všechnu smetanu, jen když má trochu filipa."
Spokojeně se zasmál.
"A já jsem mnohem průbojnější než ty, takže toho náležitě využiju, to si teda piš! Už žádné peskování za rozbité okno!"
Povzdechla si a sjela ho unaveným pohledem.
"Víš, myslím, že ti unikla základní věc. Tohle funguje jen pro dvojčata stejnýho pohlaví."

Obrázek uživatele Mordomor

Příchod

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 15 "První kontakt"

Drabble: 

Když vstoupila, hudba zrovna přestala hrát.
Ač se princ nudil na druhém konci sálu, jejich pohledy se okamžitě potkaly.
Vstal, rukou si přidržel plášť a vykročil k ní.
Všechny pohledy vdavekchtivých dcer i jejich máteří se z následníka trůnu přesunuly na pozdě příchozí. Popelka koutkem oka zahlédla i macechu se sestrami. Záviděly jí všechny. Když se princ před ní zastavil, skoro nedýchala.
„Mohu vás poprosit o tanec?“
Přikývla.
„Hudba!“ vykřikl kdosi.
Trombony, tuby, klarinety, křídlovky a spousta dalších nástrojů spustila. Postarší muž s ženou se dali do zpěvu: „Župajda, župajda, já tě mám ráda. Župajda, župajda,….“
„Miluju dechovku a vy?“

Obrázek uživatele Blanca

Something New Every Day

Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 15: První kontakt

Drabble: 

The task was straightforward.
Pick up a package from an antique shop in Oxford.
She had a magic detector to make sure it's legit - she wouldn't need it, but Sarmad didn't need to know that.
Except when they entered the shop, it was deserted.
And there was no magic signature to be seen anywhere.
No magic... but there was something.
Emotions - mostly fear - which didn't belong to anyone in her entourage. She sent her 'bodyguards' outside, then she spoke.
"I'm here for the package. I am not going to hurt you."
A man suddenly appeared in a seemingly empty corner.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Queen24

Co skrývá Afrika?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma z 15.4. První kontakt.
Omlouvám se, že je toho tolik i v poznámkách, ale aby se to dalo aspoň trochu pochopit, jinak to nešlo...

Pár slov na úvod...

Spolek Derbianus Conservation je nezisková organizace působící při Fakultě tropického zemědělství na ČZU v Praze, která se již od roku 2000 zabývá záchranou kriticky ohrožené antilopy Derbyho v africkém Senegalu, konkrétně v rezervacích Bandia a Fathala.

Drabble: 

Odborníci, studenti a dobrovolníci nejen vedou záchranný program a plemenou knihu populace přímo v Senegalu, ale také se zabývají vzděláváním místních obyvatel a oslovováním široké veřejnosti v ČR.

A tak jsem se, coby dobrovolník, už několikrát ocitla v některé z českých zoo, kde jsme měli stánek, prodávali propagační a dárkové předměty, malovali dětem na obličej... Veškerý zisk z prodeje je samozřejmě určen na záchranu antilop.

A protože se často zaměstnanci zoo s lidmi z Derbianu velice dobře znají, měla jsem jedinečnou možnost třeba poprvé v životě krmit žirafy, pochovat si kombu ušatou...

Největším zážitkem zatím ale zůstává setkání s nosorožcem.

Závěrečná poznámka: 

Když si uvědomíte, že hladíte zvíře, kterých je na světě posledních pár kusů...
Že se dotýkáte rohu, kvůli kterému jsou tito majestátní tvorové vražděni...
Derou se vám do očí slzy, zatímco samice nosorožce bílého Jessi slastně funí a nastavuje obrovskou tlamu k dalšímu podrbání.

Asi dva týdny po naší návštěvě ve Dvoře Králové jsem v televizi viděla reportáž, v níž informovali, že v rámci bezpečnosti budou všem nosorožcům v královédvorské zoo preventivně uřezány jejich rohy, aby se nemohli stát terčem útoku pytláků, jako se stalo nedávno v zoo ve Francii.

Obrázek uživatele Peggy Tail

Neviditelný

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 10: Zlé dvojče
Aiden je neviditelný. Nevidí ho ani Jodie. Ta ho jen cítí.

Drabble: 

Všude sníh, děti si hrají venku, hází po sobě bílé koule, válí se a pobíhají. Vypadá to jako nevinná hra, až do té chvíle, než se jeden kluk naštve a vrhne se na Jodie.
"Ty jedna hnusná čarodějko!"
Povalí ji a snaží se jí nacpat ledový sníh do pusy. Neuvědomuje si, že se Jodie pomalu začíná dusit. V tu chvíli zasahuje Aiden a zuřivého chlapce taky trochu přidusí. Ten okamžitě Jodie pouští a odpadá.

"Můj chlapec! Jsi v pořádku? Ta čarodejnice ublížila mému dítěti!"

...

"Není zlý. Chová se zle, jen když se nám něco děje. Je jako lev v kleci."

Závěrečná poznámka: 

Můžeme

Úvodní poznámka: 

Nahrazení tématu: Mozkobouření

Drabble: 

Calvin hleděl na štít, na který v pravidelných intervalech dopadaly bomby. Pak se podíval na ostatní: "Pochybuji, že jim dojdou bomby dřív, než nám energie."

"Nápady?" zeptal se Tomas.
"Můžeme použít zázračnou BC-501!" ozvalo se zezadu. Všichni se zasmáli.

"Vlastně..." zamyslel se Calvin, "My ji použít můžeme. Zprovoznit podsvětelné motory a štít zvládneme za několik dnů."
"Ale hyperpohon rozhodně nezvládneme a bez něj odtud neunikneme," namítla Mayra.
"Tak ji použijeme ke zničení nepřátelské lodi," nadhodil Tomas.
"Jak, ta loď je obrovská, nemáme atomovky. Nemůžeme tam jednoduše přenést bombu."

Jejich pohledy se stočili na hvězdnou bránu zablokovanou černou dírou.
"Vlastně můžeme."

Okultismus

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Jiří už zase nic nepochopil.

Drabble: 

Ten zvláštní výstup, který jsem nechtě zahlédl, mne velmi šokoval. Musím říci, že jsem si velice rozpačitě zvykal na tetiny narážky na ony poslední věci člověka, ve kterých se její záliba v příslovích rozvinula do nevídané šíře, ale v okamžiku, kdy se k ní připojili i Saturnin a doktor Vlach v diskuzi o posmrtném životě vedené na vysoce seriozní vědecké úrovni, zmocnila se mne pověrečná hrůza. Přihodilo se mi snad jakési záhadné pohnutí mysli, kdy si slova ostatních vykládám jinak než-li je oni míní? Jak jinak byste si vysvětlovali jejich plamennou debatu, zakončenou hromadným sborovým pokřikem: živí ležáci, mrtví žebráci?

Závěrečná poznámka: 

Náhrada za DMD 11: Mrtví můžou, živí musí.

Obrázek uživatele Rya

K čemu je zombii mobil

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 14 - Věno

Drabble: 

Když běžci dali zombiím své mobily, rychle odběhli, aby si koupili nové, modernější a chytřejší, a děda řekl Machovi, abys rozuměl, hochu, když jsem si bral tvoji babičku, neměla kdovíjaké věno, pár kousků nádobí, hlavní její devizou byla výmluvná až švitořivá povaha, když s tím člověk žije šedesát let, ono ho to ovlivní až za hrob, a Šebestová pochopila, vy si chcete jenom s někým povídat, že ano, a děda řekl, právě naopak, děvenko, já už si nikdy s nikým povídat nechci, tenhle aparát potřebuji jenom proto, abych ukázal těm zatraceným spiritistům, jaké to je, když vás imrvére někdo vyvolává!

Sumec, 85 kg

Úvodní poznámka: 

Tímto bych si chtěla dolnit téma "Kapitální úlovek"

Ať žijou bjb drabble!!!

Drabble: 

Jasně. Kapitální úlovek. To jako rybář. Teda ne jako rybář, ale jako ryba, že, ta ryba je ten kapitální úlovek. Vélká ryba, což, tákhle vélká. Obrovská. Takovej sumec, kterej váží osmdesát pět kilo, není zas až tak malá rybička, že, pane. To já jednou tokovýhodle sumce chytil na Labi, panečku. Člověk by neřekl že tam je, takovej vohromnej sumec na Labi. Ale byl tam. Tak jsem ho z tý vody vytáhnul, panečku, málem jsem to nezvlád, pomáhali mi dva kamarádi.
Ale víte, pane, já když to někomu vyprávim, tak mi nevěří. protože jsme všichni tři byli vopilí skoro do němoty.

Obrázek uživatele Aveva

Nevěř hřebenům

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma č. 12 - Kapitální úlovek

Drabble: 

“Další hřeben,” zamumlala otráveně.
“Ten už je alespoň desátý!”
“Jo, myslím, že stojíme na největším nalezišti hřebenů z desátého století v Čechách.”
“Tak si nestěžuj, i předci se chtěli česat.”
“No jo, ale když já bych ráda objevila něco úžasně unikátního, nějaký kapitální úlovek!”
“K tomu mají hřebeny pravda daleko.”

*

Vašík se usmál. Občas se vyskytla skupina, která se pustila do předem prohraného boje proti nevyhnutelnosti.
Z téhle jich už dopadli osmnáct. Osmnáct hlav naražených na kůlech podél hlavní cesty do Budče. Na každé hlavě ve vlasech zasunutý hřeben - tajný odznak příslušnosti ke spiknutí.
Dopadnout ostatní bude jen otázkou času.

Závěrečná poznámka: 

Odborná literatura skutečně tvrdí, že Budečské hradiště je největším nalezištěm hřebenů z desátého století na našem území.
Uznejte, že takovou informaci není možné nechat nevyužitou :o)

Obrázek uživatele Owlicious

Nedělní ráno

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 15: První kontakt.

Drabble: 

Srdce ještě stále těžké žalem a v duši takové šero, jaké panuje kolem ní, prochází zahradou.
V hlavě se mísí vzpomínky se starostmi. Tolik potřebuje být ještě chvíli sama s ním. Tolik mu toho ještě chce říct, i když už ji neuslyší. Tolik se potřebuje rozloučit.
Když dojde na místo, strne úžasem. Myšlenky se rozutečou jako voda z prasklé nádoby.
Smutek se mění v úžas, který v radostém výkřiku vytryskne z úst.
"Rabbuni!"
Najednou už není třeba samoty. Vždyť její srdce nebylo jediné zlomené žalem... I ta ostatní potřebují útěchu.
Radostná zpráva o zázraku se nedá umlčet ani nedůvěrou učedníků.

Závěrečná poznámka: 

Řeč je o Máří Magdaleně, popis událostí podle Janova evangelia, 20. kapitoly.

Obrázek uživatele Rostova

Snění

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma č. 13 „Mozkobouření“.

Drabble: 

Natáhl ruku a dotknul se hvězdy, která se mu svezla po dlani jako slza. Bílý býk, ze kterého odpadávaly kusy tlejícího masa, mu kapku z dlaně slíznul černým jazykem. Zvíře se následně sesulo k zemi, kde je začal omývat proud času, dokud z něj nezbyla jenom kostra.
Muž sebral jedno z býkových žeber. Chopil se jej jako meče a vydal se vstříc stromům, které natahovaly k nebi své kořeny.
Vůně pětilistých kvítků, které vyrůstaly z jeho těla, mu dodala odvahy.
Je tohle smrt?

Včelařova žena klečela vedle postele svého manžela a úpěnlivě se modlila ke všem existujícím i neexistujícím bohům.

Obrázek uživatele Dangerous

Dvojníci

Úvodní poznámka: 

Dopisuji si téma č. 10, zlé dvojče.

Drabble: 

Přinesla domů květiny. Ale druhý den tam nebyly. Tenhle tulipán měl jinak listy, určitě měl jinak listy. Nebo ne, byly stejné, i ten kočičí chlup byl naaranžovaný.
Pak jí vyměnili oblíbený hrníček. Držela ho v rukou a prostě věděla, že tenhle není její.
Peřiny hřály jako dosud, ale tyhle byly nové. Staré jako ty její, ale jiné.
Jedna po druhé, den za dnem, její věci mizely.
Vykřikla, když jí na klín vyskočila cizí kočka. Vypadala stejně jako její Nela, ale nebyla to ona.
Konečně uslyšela klíče v zámku. Běžela mu naproti. Ale pak se mu podívala do očí. A couvla.

Závěrečná poznámka: 

Jedná se o duševní poruchu zvanou Capgrasův syndrom, kdy lidé považují lidi ze svého okolí, občas i věci a domácí zvířata, za přesné repliky/dvojníky těch původních.

Obrázek uživatele Achája

Nikdy sama

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 10, Zlé dvojče.

Asi nečíst, pokud jste sami doma a bojíte se:-p

Drabble: 

Je jako stín, co zahlédneš koutkem oka.
Je jako mrazení v zádech a ten pocit, že je stále s tebou.
Sleduje.
V naleštěném skle pouličních výloh občas se mihne, abys nezapoměla.
Je jako stín v temných koutech.
Vkrádá se do myšlenek jako svědomí.
Palčivý pocit její přítomnosti, ať už jsi mezi lidmi nebo sama.
Když jsi vzhůru a možná ještě více, když spíš.
Pouze v zrcadle přestane se schovávat.
Nebrání se přímým pohledům.
Spiklenecky na tebe mrkne a přidá zákeřný úšklebek.
Nikdy nebudeš sama sestřičko.
Já tě neopustím.
Když všichni odejdou, my tu pořád budem.
Ty a tvé nenarozené dvojče.

Závěrečná poznámka: 

Už to chtělo nějaké psycho, jestli vás děsim, tak pardon:-D

Obrázek uživatele Keneu

Mně stačí tvoje rty

Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma DMD č. 11. pro 11. 4. 2017. Mrtví můžou živí musí

kluci jsou dnes podezřele slušní :)

Drabble: 

Pluli kolem Afriky, zbýval jen kousek, ale docházela voda.
Musí to dokázat, musí to přežít, křičel v duchu Fernão.
„Žádám o snížení přídělu vody, pane.“
„Proč? A proč tobě?“
„Obviňte mě z napadení,“ navrhl Fernão a vrhl se na Franka.
„Stačíš mi ty,“ šeptl mezi polibky.
Francis se přesvědčit nenechal. Fernão povolal ponorku a zlákal kapitána k poslední večeři.
Že se po promilované noci váš partner ztratí, to se stává. Na lodi o něco méně často.
Ale že na vás bude čekat, až umřete, a vysvětlí vám, že on pít nemusel, protože už byl mrtvý... To se stalo jen Frankovi.

Obrázek uživatele Ghormoon

Cutie mark crusaders

Úvodní poznámka: 

Náhrada za 13.4. - Mozkobouření - repost, protože jsem to o pár vteřin nestihl, trochu mi uniká proč je potřeba to celý repostnout, ale ok :)

Drabble: 

Scootaloo dorazila do klubovny na poslední chvíli, ostatní na ni už čekali. „Kde vězíš, dneska už musíme konečně přijít na to, jak získat naše znaménka!“ okřikla ji Apple Bloom.
„Mám super nápad, postavíme vzducholoď!“ vyhrkla Scootaloo.
„Co radši napéct jablečné koláče pro celou vesnici?" opáčila Babs Seed.
„Jablečný cupkaky jsou lepší!“ navrhuje Apple Bloom.
„Co raději zorganizovat módní průvod s tombolou a taneční soutěží?“ zkouší Sweetie Belle.
„Meh, to je blbost, vzducholoď bude fungovat líp!“ hádádá se Scootaloo.
„Ples!“ „Vzducholoď!“ „Ples!“ „Vzducholoď!“ „Cupkaky!“
„To už radši tu vzducholoď ...“ řekla sklesle Sweetie Belle.
„Super, už jsem včera začala, pojďte za mnou!“

Obrázek uživatele Aziz

Zlý vzdálený příbuzný

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma č. 10: Zlé dvojče.

Drabble: 

NezmarMan měl Kapitána Sasanku v pasti, doslova zahnaného do kouta, ale Kapitán by nebyl dobrý záporák, kdyby ho to mohlo pokořit. S ukradenými penězi se dávno rozloučil, balíky z banky už měl v držení Nezmar, ale aspoň hrdinu mohl pro zbytek dne rozladit.
Ušklíbl se. "Víš, že pod kmen žahavci spadá, kromě třídy polypovci, která zahrnuje řád nezmaři, i třída korálnatci, do nichž se řadí sasanky?"
NezmarMan zamrkal.
"Jsme si podobnější než si myslíš, ty a já," zazubil se.
"Přestaň," varoval ho Nezmar.
"To není všechno. Růžová a zelená, naše barvy, jsou na barevném spektru přesně naproti."
"Nenávidím tě."
"Nápodobně."

Obrázek uživatele Bestie

Nečekané ovoce

Úvodní poznámka: 

Dopisuji si Kapitální úlovek.

Drabble: 

Byl jsem někde nad Bielefeldem a zrovna jsem se chystal otočit zpátky na Asch. Byl to nudný průzkumný let, při kterém se vůbec nic nedělo. Najednou, asi 2000 stop pod sebou, jsem něco zahlédl. Vypadalo to na čtyřmotorového Condora. Rozhlížel jsem se kolem, ale neviděl jsem žádný stíhací doprovod. Chvíli jsem se rozmýšlel, ale nakonec jsem se na něj střemhlav vrhl. Vypálil jsem krátkou dávku ze svých šesti kulometů a poslal jsem ho k zemi.

Když jsem pak doma přistál, generál si mne zavolal rovnou do kanceláře. Ptal se mě, jestli jsem věděl, že v tom letadle seděl Ernst Kaltenbrunner.

Závěrečná poznámka: 

Fw-200 Condor - rychlý německý čtyřmotorový dopravní letoun. Za války používaný říšskými funkcionáři.

Ernst Kaltenbrunner - šéf RSHA (Hlavní říšský bezpečnostní úřad. Účelem organizace byl boj proti všem "rasově nevhodným".)

Obrázek uživatele Simbacca

Kontakt s Kodym

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma číslo 15, První kontakt.
#novej_kánon, odehrálo se na včerejší session.

Drabble: 

Pro Kodyho to byla nepříjemná situace: tři povstalci - dvě kočky v brnění a zrzavý Wookie - ho právě zachránili před téměř jistou smrtí, ale neměli o tom nejmenší tušení a naopak ho určitě podezřívali, že patří k Impériu. Přeci jen ho zastihli na palubě raketoplánu se čtyřčlennou eskortou stormtrooperů a to, že jednoho z nich sundal, nic znamenalo.
Takže šel s pravdou ven. Řekl jim, že před chvílí přišel o bratra.
Nejen že na něj holky přestaly mířit, taky se obě rozbrečely a nebýt Simbaccy, který se otráveně přesunul do kokpitu, nejspíš by pro nového spojence úplně zapomněly na svou misi.

Závěrečná poznámka: 

Takové to když je potřeba k družině sestávající z Togruty s PMS a Zeltronky s výrazně zesílenou empatií připojit novou postavu...

Obrázek uživatele Dobi

V nouzi poznáš přítele

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Téma: Zlé dvojče

Drabble: 

Leží v posteli, apaticky sleduje strop, je příliš unavený, aby zavřel oči.
Nesnáší sebe, nesnáší nemoc, která ho ovládá. Jeho osobnost je vedví, na jedné straně super výkonný lékař, na druhé zlomená troska - skoro jako jeho dvojče.
Za pár dní bude v pořádku, ale hodiny deprese, které musí překonat se zdají nekonečné.
Nechce pomoc, lítost. Vybral si to.
Vyhodil dokonce kluka od sousedů, který u něj téměř bydlí.

Dveře jeho bytu se otevřou a jemu to je fuk. Tedy do té doby, než uslyší Vilkinův konejšivý hlas.
Vysoká postava se hrbí u jeho postele a on upadá do bezesného spánku.

Obrázek uživatele Champbacca

Kontakt a konflikty

Úvodní poznámka: 

(mezitím v roce 2222, nahrazuju téma číslo 15: První kontakt)

Drabble: 

Ač šlo o první kontakt s mimozemskou civilizací, epizodu Star Treku to připomínalo jen velmi vzdáleně. U břehů Ásgardu prostě zakotvila ošklivá kocábka z nehtů, vyskočil z ní obr Surt s planoucím mečem v prackách a portálem si přivolal kamarády odkudsi z jiného světa. Ne proto, aby je seveřanům představil, ale aby mu pomohli je zničit. Milionová armáda einherjů na to naštěstí byla připravena a od lidožravých démonů nic jiného nečekala. Přesně na tenhle den čekali někteří i dvě milénia a první ostrý konflikt od své smrti vítali nadšeným rykem.
Bylo tedy docela k vzteku, že ho prostě nemohli vyhrát.

Závěrečná poznámka: 

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Obrázek uživatele Alistair Reuyter

Rodina, povinnost, čest

Fandom: 
Drabble: 

Je nižší než jeho bratr.
To byla první myšlenka, která se jí objevila v hlavě, když spatřila svého nastávajícího, dnes v den svatby. Byl menší, zavalitější a sveřepější než jeho bratr, který byl vysoký a ušlechtilých rysů.
Není ale přímo škaredý.
Ačkoliv nevěděla, jestli přesvědčuje samu sebe.
Bohužel bratr, kterého znala, byl mrtvý, a bylo potřeba utvrdit spojenectví, dodržet slib. Katelyn Tully se musela provdat za dědice rodu Starků, a jako své věno zajistit spojenectví obou velkorodů v povstání, které se rozhořívalo.
Znovu se podívala na svého ženicha.
Zatni zuby a dělej, co se od tebe čeká, holka, okřikla se.

Obrázek uživatele Iantouch

Fünfzig Euro

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuju téma z 9.4. "Tak za kolik?"

Drabble: 

V Praze hráli Fatal shore. Vzal jsem si kvádro a bílou košili, ulíznul vlasy, a když jsem kouřil v Plzni na peróně, připadal jsem si jako mladej Nick Cave.
Do hlavního města jsem dorazil trochu brzo. Kámoši z Brna byli ještě na cestě. Jako správnej dekadent jsem krátil čas v secesní Fantově kavárně u šálku předraženýho pressa.
Postarší Němec od vedlejšího stolku na mě nejdřív občas pokukoval, pak nenápadně mávnul. To mě jako balí? Pleš, knírek, pupek... Sorry kámo, můj typ fakt nejsi.
„Fünfzig Euro?“ vypadlo z něj, když si přisednul.
Takhle rychle jsem ještě nikdy z žádný kavárny nevypad.

Obrázek uživatele Terda

Země na obzoru

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma "První kontakt"

Drabble: 

Prchali před Demoiselle už mnoho dní. Honička začínala posádku zmáhat. Únava si vybírala svou daň. Muži byli podráždění. Verva, se kterou se vrhli do strojení léčky, bledla.
První náznak změny přišel v půli prostřední hlídky. Na jihovýchodním obzoru zamrkalo vzdálené světlo majáku. Lákalo k přiblížení. Sullivan dal podkasat plachty. Nebylo radno se přibližovat k pobřeží.

Ráno Betsy v dálce vítala bělostná klikatice skal táhnoucí se, kam až oko dohlédlo. Šklebily se v proradném úsměvu. Frances jim věnovala dlouhý, zkoumavý pohled. Hladové útesy jim mohly být vítaným spojencem. Stačilo však, aby vítr změnil směr, a oni zůstanou uvězněni mezi dvěma zly.

Obrázek uživatele hidden_lemur

Protože musel

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Skyfall. Moje nejmilovanější scéna. Teda, jedna z nich. Jsem sentimentální, no.
Nahrazuji Téma č. 11 - Mrtvý můžou, živí musí.

Drabble: 

M, zkamenělá uprostřed vlastního obýváku, zírala, jak se domnělý nebožtík opírá o parapet a nalévá si z karafy její bourbon. První reakcí je vždycky šok. Vztek se dostavil vzápětí - stejný, jako když se pubertální potomek vrátí po třech dnech vylitý jako váza. Chcete ho praštit. A pak ho pevně obejmout. Vybavilo se jí, jak psala JEHO nekrolog a chtělo se jí hlasitě zařvat.
„007 se hlásí do služby,” řekl Bond.
Nepraštila ho. Protože byl zpátky. Idiot jeden loajální.
Jen mu doporučila, aby vypadl a laskavě se osprchoval. Neboť mrtví sice smrdět můžou, ale živí už s tím něco udělat musí.

Stránky

-A A +A