DMD Bonus č. 9 pro 30. 4. 2023.

DMD Bonus č. 9 pro 30. 4. 2023.

Čtvrtý nedělní bonus je tu. V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste v uplynulém týdnu nestihli a doplnit si tím body (tj. Téma 23, 24, 25, 26, 27, 28 a 29).

Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, které si nahrazujete, jinak nebudou bodíky.

Nahrazované drabble vkládejte přímo k bonusu (nikoli k nahrazovanému tématu).

Toto téma bude uzavřeno 30. 4. 2023 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
30. 4. 2023 v 23:59
Obrázek uživatele L.P.Hans

Hledání

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji DMD č. 28. pro 28. 4. 2023. Téma: Hluk ticha

Drabble: 

Postava navlečená v cárech proti-radiačního obleku se prodírala troskami města. Vůkol se rozprostíralo ticho přerušované jen neodbytným vrčením jeho Geigerova počítače detekujícího bouři radioaktivních částic z prachu vířeným každým jeho krokem.
Zastavil se před pobořeným vstupem domu. Popraskaný nápis vedle vstupu budovu označoval jako protiletecký kryt. Opatrně sestoupil do polo-pohřbeného sklepa, kde našel ocelové dveře. Za nimi bylo několik zatuchlých místností s pár postelemi. V další našel nějaké konzervy a čerpadlo napojené na malý dieselový generátor. Zkusmo za sebou zavřel vrata.
A potom - ticho. Skutečné ticho. Jeho Geigerův–Müllerův počítač částic konečně utichl. Muž se posadil na zem a rozbrečel se.

Obrázek uživatele Keneu

Libově Super Drsná známka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuju téma DMD č. 27. pro 27. 4. 2023. Téma: Známka punku

Drabble: 

Sběratelé známek brzy zjistili, že zaměstnanci pošty jsou ještě o špendlíkovou hlavičku šílenější než oni sami, a že tedy jejich návrhy a nápady mohou dopadat na úrodnou půdu.
Tak vznikla proslulá Ulíznámka, známka tak veliká, že se nevešla na žádnou obálku a pokud jste přece jen našli místo, kam ji nalepit, potřebovali jste opravdu hodně slin.
Na známce, kterou donesl Slavoj Vlahošovi dnes, nebylo nic divného. Nebylo na ní vůbec nic.
„Takovou známku nám přece každý zfalšuje, Slavoji.“
„Tak ji olízněte a nalepte, pane.“
Vlahoš to udělal. Něco na ní bylo. Barvy. Tvary. Zvuky. A velký, oktarínově blikající nápis PUNK.

Kam ten svět spěje?

Úvodní poznámka: 

Nahrazuju si téma Čerstvě nařezané kočičky

Drabble: 

Dneska už to není, co to bejvalo. Kam se ten svět řítí? Jó, to za mejch mladejch let… Ale ty mladý dneska? Darmo mluvit!
Našemu řemeslu se pořádně nevěnujou, neví, co by, líný jsou až hanba, nic je pořádně nebaví, nezajímá, kdepak hledat u nich nějakou zvídavost a kreativitu!
My vymejšlely různý variace známejch lektvarů a snažily se přijít i na něco novýho, ale ty dnešní holky? Škoda slov!
I na to lítání koštěti jsou líný.
A sabaty? Taky škoda slov! Ani ustrojit se pořádně neumí!
Tuhle přišla jedna taková, a co myslíte, že měla ve vlasech? Čerstvě nařezaný kočičky!

Obrázek uživatele zvmLune

Prichádza

Fandom: 
Obrázek: 
Úvodní poznámka: 

nahrádzam si „Omyly moderní drezury“
predchádzajúce: Kŕdeľ bielych vrán
https://sosaci.net/node/57292

Drabble: 

Štetec zľahka kĺže po papieri. Zanecháva za sebou bolestivý príbeh. Musí byť vypovedaný.
„Pani doktorka, vaše moderné postupy nezaberajú! Jedna nerušená hodina s Edith! Po dvoch hodinách sa podvolila
Mníške padol pohľad na obraz. Výsmech zmizol, lipa zavoňala.
„Tiež mi ublížil. Napi sa,“podávam jej odvar zmiešaný so svätenou vodou,„obraz roztrhaj. On už má svoj trest za sebou.“
„Videla si môj príbeh?“
„Videla som príbeh vás všetkých. Aj koniec môjho. Teraz je na čase nechať Edith žiť ten jej.“
Váhavo sa napila. Po hodine nezostala ani kvapka odvaru. V okolí sa vznášali zvyšky 80-tich obrazov. Edith bola konečne voľná.

Závěrečná poznámka: 

Nasleduje: Spolu
https://sosaci.net/node/57421

štvorveršie z úvodnej fotky je z knihy „Už zase vyšlo slunce“ od J.H. Krchovského

Obrázek uživatele Gwendolína

Vysvětlení

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č.23 Hrrr na ně!

Drabble: 

Lucius zmizel, jakmile spatřil Izzyho, který vypadal, že se na ně vrhne a rozcupuje je na kousky.

Frenchie k Izzymu přiskočil a chytil ho za ramena.

"Hej, zlato, poslouchej mě! Vím, že jsi chytrý a víš, jak to všechno je. Vsadím se, že jsi dávno tušil, že Lucius žije, protože začalo mizet jídlo. A určitě taky víš, že kašlu na nějaké plány. Oba jsme se teď lépe poznali a já zjistil, že s tebou rád trávím čas..."

Izzy frustrovaně zavrčel. Opravdu chtěl věřit, že je to pravda, a ještě více chtěl, aby ten hloupý bard konečně zmlkl.
Tak ho políbil.

Obrázek uživatele Blanca

Family dinner

Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 27: Známka punku

Drabble: 

The memory came unbidden. First family dinner at his sister's he brought Maddie to, "making it official".
Deirdre was her suspicious but prim, proper and pleasant self.
Maddie could charm anybody (that thought sat particularly ill with him right now) but that evening she was trying to be 'normal'.
Philip kept the atmosphere light that night. And she played along.
To the point, that Deirdre - as the youngsters did the dishes - suggested Maddie might actually be more appropriate (Agewise. Of course.) for him than for Thorne.
"Treat her well for me, uncle," Philip winked at him as they were leaving.

Závěrečná poznámka: 

Tohle jsem si chtěla napsat už dlouho. Známky punku - řekla bych, že říct vlastnímu bratrovi, že jeho přítelkyně by se hodila spíš k jeho synovci je dost punk ;) (a Philip s tou poznámkou, která směřuje k tomu, že kdysi Maddie skoro svedl - no, nebo ona jeho, jak se to vezme - je taky trochu punk - ve smyslu 'no good')

Obrázek uživatele Roedeer

Propad do hlubin

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 29. 4. "Držte mě!".

Je to drabble v sérii a navazuje na to, co se stalo hned zkraje. Nešťastníkem v poušti to začíná, Dobrým skutkem pokračuje a situaci Spisovatele přibližuje drabble Bermudský trojúhleník mezi poledníky.

Drabble: 

Kdybyste se Spisovatele zeptali, co viděl, řekl by vám: Přece jeho. Ďábla. Oči se mu zaleskly jako hlavy nezralých makovic a pleskla přes ně řada řas. Pohled uživatele opia. Flashback do nejhoršího dne jeho života.
Začal ho bít hlava nehlava, až klukovi ulítnul klobouk a jeden nebo dva zuby do prachu cesty. Prostovlasý měl kudrny černé jako noc, pomádou naleštěné. Mexičan, jakých tu je plno.
„Hovado,“ syčel na něj jeden z chlapů, co už ho drželi za ramena.
„Debile, přeskočilo ti," zase druhý. Oznámení.
Kdybyste se Spisovatele zeptali, co viděl, řekl by vám: Jen přízrak měnící podobu. Můžete mě pustit.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Neprominutelný zločin

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma z 29. 4.: Držte mě!

Drabble: 

"Držte mě," řekl s dramatickým podtónem Monty a upažil. "Držte mě, nebo omdlím!"
Percy s Felicity se na sebe podívali, ale ani se nehnuli. Monty se po nich otočil a pohledem je ještě jednou vyzval ke své záchraně. Ale když ani tentokrát neuspěl, zhluboka se nadechl, jako by snad nemohl popadnout dech.
"Tohle je tragédie!" prohlásil, zatímco se pomalu přibližoval k posteli. "Je po nich! Zcela a úplně po nich! Co teď budu dělat?"
"Půjdeš zítra za krejčím a necháš si ušít nové," odpověděla Felicity chladným hlasem. Montyho kalhoty, které byly na jedné nohavici pořádně okousané krysami, ji vůbec nevzrušovaly.

Obrázek uživatele Carmen

O princezně, která si poradila sama

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 29: Držte mě!

Drabble: 

„Držte mě,“ lamentoval dvorní rádce, „ta holka, princezna, si Hloupého Honzu nevezme. Měl jsem pochopení, ale prý se nebude vdávat vůbec! Budeme bez krále!“

Nazítří princezna prohlásila, že čertovské úpisy za duši jsou šmejdění – a postavila ho mimo zákon.
„Ale,“ hlesl rádce.

Pak nechala draky zařadit mezi chráněná zvířata a krmit je zbytky z kuchyně.
„Avšak,“ rádce se zajíkl.

Založila poradnu pro sociálně ohrožené smíšené rodiny macech, nevlastních sester a utiskovaných sirot.

Rádce už to nevydržel.

„Princezno, odcházím do důchodu. Kam bychom přišli! Takhle se tradiční království nevede!“
„Přesně tak!“ rozzářila se princezna. „Taky vyhlašuju referendum o změně na republiku!“

Obrázek uživatele Naughtilus

Já a školství

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téme č. 24

Drabble: 

Budete se mnou asi leckdo nesouhlasit, ale moderní školství je taková hodně nepovedená drezura. Nějaké ty zkušenosti z první ruky taky mám. To jsem takhle byl na jedné vejšce, a vyučující na termodynamiku odcházela na mateřskou. A já se nachomýtnul už nevím jak k tomu, že jsem ji nahradil v jejím druhém zaměstnání, učitel fyziky a chemie na nedaleké základce. První půlrok dobrý, sice hodně limitovaný rozpočet a vybavení, ale bavilo. Ale pak přišel nový školní rok a ŠVP a další neskutečné píčoviny. A kladlo se důraz na to, aby se látka prosvištěla, ne aby se pochopila. Tak přišel konec.

Závěrečná poznámka: 

Na tohle bych se klidně rozepsal i víc, ale proste není prostor a trochu se mi to vymklo.

Obrázek uživatele Owlicious

O živých kamenech

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 25: Páka

Drabble: 

Šla, tvář pokrytou koryty ustaraných vrásek, v nichž tekly potoky slz.
Kameny na cestě se jí vysmívaly, když je obcházela.
Hloupá. Naivní. Co uděláš, až staneš před tím posledním?
Balvanem, který zakrývá vchod k tomu, co stejně nechceš vidět.
Najdu někoho, kdo ho vypáčí, odvětila jim.
Nemusela. Kámen sám uhnul před tím, koho ani smrt nezadržela.
Nečekala, že jí budou věřit.
Ten, kterého pojmenovali "skála", se nenechal pohnout jen tak něčím.
Občas věřila, že by jeho rozhodnutí opravdu nepřemohly ani brány pekel.
Ale Mistr z něj vždycky dokázal dostat odpověď - i tu nejnepříjemnější.
Kvůli němu se bude starat o ostatní.

Závěrečná poznámka: 

Řeč je o Marii Magdaleně a Petrovi, po Ježíšově vzkříšení.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Obejměte mě

Úvodní poznámka: 

Nahrazuju si téma č. 29 - Držte mě.

Varování: 

nespecifikovaný angst

Drabble: 

„Doriane!”
Basil byl vyděšený. Mladý pan Gray mu poslal naléhavý vzkaz, aby přišel, jakmile to bude možné. Basil již potvrdil svou účast na večeři ve velmi vážené společnosti, obratem ale poslal sluhu s omluvou a vyrazil za Dorianem.
Krásný mladík, jeho múza, seděl na posteli, zlatavé vlasy rozcuchané a srdceryvně vzlykal. Basil nedbal vybraných způsobů a vrhl se k Dorianovi.
„Doriane, co se stalo? Povídejte!”
Mladík vzlykl a dostal ze sebe: „Basile…” Přijal malířův kapesník.
„Basile, jen mě obejměte.”
Basil byl tímto požadavkem poněkud zaskočen, Dorian ale uchopil jeho paže a omotal si je kolem ramen.
„Držte mě a nepouštějte.”

Obrázek uživatele Aveva

Před patnácti lety...

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
nahrazuji téma č. 29 - Držte mě
Drabble: 

Držte mě, vykřikla jsem. Nebo se obrátím a budu utíkat proti proudu času tak daleko, až bude jenom prázdno. Protože nejsem nic.
Držte mě, vydechla jsem zmučeně. Nebo se propadnu tak hluboko, že nikdy nikdo nespatří mou tvář. Protože nikoho nezajímám.
Držte mě, zaskřehotala jsem. Nebo se ztratím v té nejtemnější chvíli. Neboť jsem nedostála tomu, čemu jsem dostát chtěla. Nedokázala jsem ještě nic.
Držte mě, zašeptala jsem plačtivě a ony se kolem mne semkly a řekly: “Neboj se, příští rok uspořádáme DMD, to tě zaměstná a nebudeš mít čas myslet na to, že na tebe padají depky z narozenin.”

Závěrečná poznámka: 
A víceméně takhle to opravdu začalo ;o)
Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Lejdynka

Tajemství z hlubin nevinného srdce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ.
(ne)nahrazuji :) téma č.25, Páka.
Nějaké neznámé osoby si ještě řekly o drabbly, mrk mrk.

Rok 1631.

Drabble: 

Nechávám k sobě zavolat jeho sluhu.
Tenhle malý hlupáček mi nedá moc práce. Stačí zatlačit na to správné místo.
„Kdy pojede tvůj pán do Prahy? A kudy?“
„To nevím, pane,“ odpovídá bezelstně.
„Zjistíš to a přijdeš mi to říci.“
„Ale pane, já – on se mnou o takových věcech nemluví.“
„Pokud se nedozvím, co chci vědět, povím mu o tom tvém malém špinavém tajemství,“ zapředu.
Zbledne.
„Vyber si. Informace pro mě nebo kat pro tebe. Máš na to dva dny. A teď zmiz.“
„A-ano, pane.“
Každý má nějaké tajemství.
Ani není nutné vědět jaké.
Jde jen o to dobře ho využít.

Obrázek uživatele Menhir

V čase mezitím

Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 24 - Omyly moderní drezury

Drabble: 

Slečna Verisová lokalizovala zdroj, odkud se neslo její jméno. Na předloktí jemně pulsoval symbol. Dotkla se ho. V tu chvíli se objevila stříbrná kniha a vtáhla Primm do sebe.
"No konečně," začala dívka. "Už jsem myslela, že mě budeš ignorovat věčnost."
"Proč?"
"Proč až teď?"
"Ano."
"Protože mě strážce meče k tobě nepustil. Zablokoval jakoukoliv komunikaci mezi tebou a mnou."
"Hmm... co se se mnou stalo? Jsem mrtvá?"
"Ne, hlupáčku. Žiješ. Nevím, jak dlouho bys přežila tam venku, ale tady jsi chráněna před tokem času. Mezitím můžeš cvičit... tady, připravila jsem ti návod."
"Omyly moderní drezury?"
"Lepší název mě nenapadl."

Obrázek uživatele Alexka

Závan minulosti

Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 27: Známka punku

Navazuje na Něco je ve vzduchu

Drabble: 

Pan Tyler přisupěl k Adamovi. Něco mu na něm nesedělo, ale nemohl přijít na to, co bylo jinak.
Adam se sípavě nadechl. Oči mu pořád žhnuly rudým světlem, i když to už nebyla sytá barva plamene, spíš tlumené řeřavé uhlíky. Brian a Wensley zesílili stisk na jeho pažích.
„Za mých mladých let by vám nikdo tohle bláznění netoleroval,“ zasyčel pan Tyler.
„Proč? Vždyť si jen hrajeme venku?“ namítla Pepřenka
Pan Tyler zamával volnou rukou ve vzduchu. „Takové, jako jste vy, já znám, ale zapište si za uši, že barevné čočky už nejsou žádná známka punku. To za mých mladých let…“

Obrázek uživatele Wolviecat

Po schodech

Úvodní poznámka: 

Oprava za téma č. 29: Drž mě.

Drabble: 

Snažil se soustředit na to, aby dával nohu před nohu, ale schody se pod ním vlnily jako živé. Nebýt zábradlí, už by se dávno poroučel někam do mezipatra. Radši se pořádně chytil.
"Aspoň na tebe se dá spolehnout," zamumlal. Zábradlí bylo přívětivě měkké, akorát tak na opření. "Chceš vědět tajemství? Já jsem se totiž zam… "
"Asi by to bylo o moc jednodušší, kdybys vystřízlivěl," povzdechlo si zábradlí.
Zmateně zamrkal. Z mlhy vedle něj se vyloupl jeden lehce uválený anděl.
"Um," zrudnul Crowley, když si uvědomil, že na něm visí jako koala. "Díky. Za podporu."

Další patra proběhla v nervózním tichu.

Obrázek uživatele medvedpolarni

тато тримай мене

Drabble: 

„Tatínkutatínečkunepouštějměpevněmědržměsepotobětakstrašněstýskalo.“
Máša se nemohla Ihora nabažit. Objímala ho, pusinkovala, tulila a brebentila. Za hodinu převypávět poslední rok. Domazlit.
Nevnímala, jak je hubený, berli přeskočila, novou lesklou kovovou nohu pohladila.
Ihor ji svíral a mlčel. Nikdy moc nemluvil. Vytáhla se, voněla jinak. Chtěl se ujistit, že jsou v pořádku. Slíbil si, že se vrátí. Jen co zvládne unést zbraň. Chlap z války neutíká.
„A taky ti musím ukázat vláčky, mašinky jezdí kolem dokola a postavili jsme se strejdou most,“ táhla ho za ruku o patro níž.
Pootevřenými dveřmi dovnitř, Máše zářily oči.
„Podívej!“
Ihor nakoukl do kuchyně.
Dům ohlušil zmučený řev.

Závěrečná poznámka: 

Nahrazuji „Držte mě“ z 29.4.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Botanické trasování

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 26 - Čerstvě nařezané kočičky. Ve středu mi to o pár minut uteklo.

Varování: 

Vychází z fandomu - v detektivkách se obvykle nevyšetřují banality typu krádeže bonbonů...

Drabble: 

Po pečlivém ohledání místa činu si Sherlock Holmes zavolal komorníka.
„V kolik hodin jste ten večer odcházel?“ zeptal se
„Před šestou hodinou. Šel jsem ke Stewartovi na pár skleniček a vracel jsem se někdy po desáté.“
To souhlasilo s předchozími zjištěními ve jmenovaném podniku.
„Měl lord McMullen před vraždou nějakou návštěvu z větší dálky?“
„Nikoliv, pane. naposledy ho před třemi týdny navštívil jeho synovec Arthur z Glasgow.
Když komorník po výslechu odešel, detektiv podotkl: „Takže vrah přijel z jižní Anglie vlakem v sedm.“
„Jak to můžete vědět?“
„Jednoduše, Watsone. Ve váze byly čerstvé kočičky. Ty ještě nikde ve Skotsku nekvetou.“

Obrázek uživatele gleti

Šokující sdělení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma 28 Hluk ticha

Navazuji na: https://sosaci.net/node/57085

Drabble: 

„Dovolte, abych zahájila třetí setkání naší komise,“ začala Hermiona, „profesor Křiklan za lektvaristy se dnes omlouvá, ale slíbil, že pošle adekvátní náhradu, která, jak vidím, ještě nedorazila. Nemáme čas, a tak nebudeme čekat, Denisi spusť!“

„Během uplynulého čtvrtletí provedli pracovníci naší kanceláře přes pět tisíc výmazů pamětí. Z toho u sto čyřiceti došlo ke komplikacím, kdy se buď vraceli vzpomínky, nebo došlo k výraznějšímu výmazu než se zamýšlelo. Právě do první skupiny spadá Martha Starková. Průzkumem se zjistilo, že je potomkem Ulysese Malfoye, motáka, který v osmnáctém století zmizel.

Ohlušující ticho vyvolané šokem.
Právě tehdy vešel Křiklanův zástupce Draco Malfoy.

Obrázek uživatele Mairam

Bez

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 27: Známka punku

Drabble: 

V Night City jste mohli potkat úplně všechno, o čem se jen kdy lidem mohlo zdát. Trody a implantáty byly součástí lidských těl a bylo těžké potkat někoho, kdo by neměl alespoň základní plastické úpravy. Všechny ženy byly neskonale krásné, věčně mladé s bujným vším, co bylo zrovna v módě, všichni muži byli svalnatí a vysocí. Nikdo nepotřeboval brýle, pokud to nebyla digitální frajeřina.
Kyberpunkáči, víc stroje než lidé, měli v těle zabudované zbraně a hackovací zařízení. Zkrátka, co je a co není ještě člověk se těžko poznávalo.
Být v Night City bez trodů bylo divné.
Panam byla divná. Schválně.

Obrázek uživatele Aries

Poslední

Úvodní poznámka: 

Závěr seriálu se odehrává o několik dní později než Západ slunce

Kitsune's Sun si přál, aby se ještě objevil had, tak tady se aspoň mihne.
NESOUTĚŽNÍ drable na téma Ježek v peci

Drabble: 

„Jak jsi všechno tak rychle zjistil?“ prohodí Xénie cestou na hřbitov.
„Trochu jsem se poptával. Náš nebožtík nebyl poslední z rodiny, ale všichni ho opustili. Byly v tom nějaké rodinné spory, nejmíň dvě vzájemná prokletí… myslím, že i ta prapodivná ježčí hůlka v tom hrála nějakou roli,“ vypráví Evžen. „Asi by stálo za to líp ji prozkoumat, ale shořela.“
Xénie se usměje: „Já si nestěžuju.“
Evžen úsměv opětuje, ukáže rukou: „Tady je to.“
Uctivě vloží urnu s nápisem BOLESLAV JEŽEK do kamenného výklenku. Zapálí svíčku a oba se mírně ukloní.
Na pískovcovém obrubníku opodál se vyhřívá zmije.
Souhlasně pokyvuje hlavou.

Závěrečná poznámka: 

A teď už je to opravdu všechno.
Děkuju za skvělou společnost, čtení, psaní, komentování a tradičně perfektní organizaci.
Těším se příště!
Obrázek uživatele Eillen

Kdo první?

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Hrrr na ně!

Drabble: 

Začíná to stejně. Čtvrt hodiny před začátkem se uklidí a umyje stůl a začne se na něj všechno nosit. Pět minut před začátkem se dává vařit konvice s vodou. A pak propukne nejkrásnější část.

Oslavenci v řadě za sebou gratulujeme a předáváme dárek. Pak už se každý usadí a po očku sleduje talíře s připravenými dobrotami. Žádná nechceme být ta první, která tam "hrábne". Naštěstí máme na oddělení i mužské.

"No já tu nebudu čekat, než se na to ženský vrhnou," pronese většinou jeden z nich a vrhne se na chlebíčky a zákusky.

Ještě že je pro každého vždy dostatek.

Závěrečná poznámka: 

Tradičně bývají pro každého dva chlebíčky, jeden zákusek. Takže nikdo no nic nepřijde. Ale stejně je nám ženským blbé se na to vrhat první. Ale jeden z kolegů to vyřešil a naposledy přinesl pohoštění krásně na táckách a každé dal její vlastní :-)

Punková matka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma č. 27 Známka punku

Drabble: 

Žákovskou podepisovala třemi křížky,
myslela, že je to známka punku.
Na třídní schůzky si brala kostým Žižky,
myslela, že je to známka punku.
Dětem oblékala roztrhaný tepláky,
myslela, že je to známka punku.
Na svačinu dostávaly sladkosti a květáky,
myslela že je to známka punku.
Ale děti říkaly,
že punk je jinde.
Ale matky říkaly,
no to snad není možný!
Děti ráno budila v osm hodin,
myslela, že je to známka punku.
Na oběd je posílala do jiných rodin,
myslela, že je to známka punku.
Ale děti říkaly,
že punk je jinde.
Ale matky říkaly,
no to snad není možný!

Závěrečná poznámka: 

rodičovství je vždycky trochu punk, no ne?

-A A +A