DMD č. 21. pro 21. 4. 2021. Téma: Půst

Obrázek uživatele Kahvi

Naan Left

Drabble: 

The situation was getting desperate. Lister did not panic easily, but he was starting to wake every day with one thought on his mind; how much longer.

Passing Kryten, Lister tried to pretend he was not headed towards the cargo deck logistics indicators. He hurried left instead of right, arriving at the consoles breathlessly, punching in the code.

91, the screen blinked.

"You know," Rimmer said, directly behind him, making Lister jump, "you can have curry without naan. It's technically possible."

"It's not the same." Sighing, Lister punched in another code, and a hot piece of bread was dispensed.

90.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Překážka klidného života

Úvodní poznámka: 

Docel BJB. Říkala jsem si, kolik toho na takový hezký téma nevymyslím, a nakonec úplně vygumováno.

Drabble: 

Být celý den zticha, na tom nebylo nic složitého. Stejně nikdy nebyl kdovíjaký mluvka. Ani lopata a krumpáč mu nijak nevadily – oproti ohánění se mečem či sekerou to není zas až takový rozdíl. Kromě toho trávil svůj čas na čerstvém vzduchu a nemusel nikam daleko chodit, což jeho noha ocenila víc než cokoliv jiného.
Horší to ovšem bylo s jídelnou. Čočka, hrách, tuříny, suchý chléb… Jen při výjimečných příležitostech kousek vařené ryby. A co bylo nejhorší - k pití vždy jen čistá voda.
To byl pro opuštění Tichého ostrova dost dobrý důvod. A kromě toho zaslechl tu zvěst o Starkově dceři...

Obrázek uživatele L.P.Hans

Bratr Tobiáš

Drabble: 

“Přísahám na svatého Petra, jestli bude zase ryba, už to nevydržím.”
Fronta mnichů se pomalým krokem posunovala směrem k výdejnímu okénku.
“Ale bratře Tobiáši, víš přece, že přece máme masopust,” uklidňoval menší obtloustlý mnich stěžovatele.
“Já vím, já vím,” odbyl ho Tobiáš. “Ale existuje spousta jiných postních jídel než jen ryba. Co bych já dal za misku obyčejné jáhlové kaše…”
Mezitím se dostali na řadu.
“A dost!” zařval brunátný bratr Tobiáš. Vyrval bratrovi za okýnkem kotel uzených sleďů, serval ze sebe hábit a obnažen do půl těla vyskočil na nejbližší stůl. “Já chci maso!” Potom začal vrhat sledě všude kolem.

Obrázek uživatele Roedeer

Vetřelec ve tmě

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Volně navazuje (třeba na drabble Na zdraví).

15+

Drabble: 

Nikdy se nedovedl postít, odepřít si tělesné slasti.
V noci se mu zdálo o vetřelci ve tmě; vplížil se s měsíčními stíny, černá figura přivolaná neodbytnými, hříšnými myšlenkami, a zalehl Felixe tělem tak těžkým, že téměř nemohl dýchat.
Byl to jeden z těch snů, ve kterých se nedá křičet, nedá utíkat.
Ale Felix nechtěl křičet, nechtěl utíkat, protože vetřelec voněl smolou a záda měl porostlá hustou srstí lesního zvířete.
Probudil se s úlekem, že Drda byl tím satyrem, se kterým se pářil, a velkým zklamáním, že nedokončili, co začali.
Nenáviděl tenhle půst. Nenáviděl. Doháněl jeho podvědomí k nepřípustným, slepým odbočkám.

Obrázek uživatele Owlicious

Stále září

Fandom: 
Drabble: 

Rozhodovala se mezi téměř jistou smrtí a téměř jistým vyhlazením celého národa.
Nikdy nebyla tou, kdo by se staral o vlastní prospěch nade všechno ostatní.
Ale když zemře, ničemu nepomůže.
Jenže nakonec nic stejně nebude v jejích rukou.
Na připomenutí povinnosti reaguje prosbou.
Rituál přímluvy, rituál truchlení... změní něco?
Jen ji samotnou. Pokora a důvěra znovu vyhrají bitvu v jejím srdci.
Se zdviženou hlavou vchází na zapovězené území.
A stane se zázrak.
První v řadě.
Napřažené žezlo milosti.
Hladová nechává hostit toho, kdo usiluje o zničení všeho, co je jí drahé.
On si neumí nic odepřít - tím zničí sám sebe.

Obrázek uživatele Jahodový pohár

Moc banánů

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Snad potěší.

Drabble: 

Trémon pohladil knihu po hřbetě a ta jemně zaplála vzrušením. Podíval se na knihovníka v podobě orangutana a podal mu s úsměvem další banán. Orangutan si jej vzal a pokýval na srozumněnou.
***

Když si Galder Počasvosk šel vybrat další noční počtení, náhodou přišel na další prázdné místo v oddělení vysoce hořlavých knich. Konkrétně Vzácnopisecké glosy do starých run chyběli jako by je bílá paní odnesla. Galder nelenil dal svolat náhlou schůzi.

Mezi zíváním kolegů a poklimbáváním bylo slyšet " Začínají nám mizet vzácná a skrytá magická pojednání. Důrazně vás všechny nabádám omezit dávky banánů pro našeho knihovníka. Dáme mu důrazný půst. "

Obrázek uživatele Voldemort

K pravdě

Drabble: 

Když snahy o vážný rozhovor nedopadly, uchýlil se Kingsley ke špinavým trikům.
„Jsem úplně grogy,“ zahlásil jednoho večera po práci. „Od teď celý víkend držím půst – žádné kouzlení. To pročištění letaxové přípojky je na tobě.“
Pátek strávili mazlením na gauči.
Sobota uplynula, krb zůstal nedotčen.
Neděle byla skoro u konce, když se Sirius zjevil s hůlkou v ruce a chvíli na krb hleděl. Pak ruku zvedl a pronesl správná slova. Nestalo se nic.
„Do prdele!“ zařval, slzy v očích, a mrskl hůlkou o zem. „Já nemůžu, já kurva nemůžu!“
Přiskočil k němu a stiskl ho v tom nejpevnějším z objetí.

Závěrečná poznámka: 

Navazuje na Bezmocný, kde se o Siriusových trablech dozvíte více. Toto drabble nevypadá moc nadějně, ale věřte mi (to je ode mě asi drzost, ale dovolím si ji), že to nadějné je. Konečně se s tím totiž může začít něco dělat...

Obrázek uživatele Smrtijedka

Slabost vůle

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

bjb, ale co už :D

Drabble: 

Říkáme si to doma snad každý týden – nebudem žrát, nebudem žrát, nebudem žrát, jen ať se z toho zblázníme.
Někdy se snažíme o méně invazivní taktiku – nekupujeme sladký! Když tu nebude, nebudeme ho jíst, to má logiku. Jenže pak jedna dostane čokoládu v práci za dobře odvedenou práci, druhá neodolá zákuskům ve slevě a všechno je zase ve stejných kolejích.
Půstem zdraví nedojdeš, říkáme si jindy, člověk má jíst všechno, ale přiměřeně! Nikdo vám ale neřekne, co to přiměřeně znamená.
A možná máme jenom špatnou motivaci, aneb jak jednou památně pravil spolužák: „Teď nebudu měsíc žrát a koupím si mikinu.“

Obrázek uživatele Envy

Analogie života

Fandom: 
Drabble: 

Lidé jsou jako květiny. Potřebují vodu, slunce, dostatek lásky, péče a živin. S tou správnou kombinací oba druhy krásně rostou a vzkvétají.

Nic se nesmí přehánět. Příliš mnoho, čehokoliv, je příliš mnoho. Voda nás může utopit, sluníčko sežehnout, péče udusit a bohaté živiny přehltit.

Všeho s mírou

Stejně jako je květinám občas dobré nechat půdu vyschnout, aby měly čas na regeneraci, je někdy u člověka dobré dát si půst. Nemusíme ani na jedno třeba čekat dlouho. Květiny zalejeme v intervalu tři dny sucho, dva dny vláha, člověk si může dát přerušovaný půst v intervalu osm hodin s jídlem, šestnáct bez.

Závěrečná poznámka: 

Ano, popis celé problematiky je velice zjednodušený, ale více se nevešlo.

Obrázek uživatele Blanca

(Self)control

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

The message wasn't on the pattern loop. It was hidden in a compartment on the loom construction. Hidden by magic. Which was weird.
The text talked about "emptying oneself of everything burdensome and old, making way for something new". It also held a name of a monastery.
"Looks like we're not going anywhere else right now," Maddie shrugged.
"But... we were supposed to see each other today," Ishanvi sighed. "I miss him terribly."
"I believe that is the point of this exercise - to see what you can go without," the agent pointed out kindly. "Absence makes the heart grow fonder... "

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Půst či stávka?

Drabble: 

"Co bude k večeři?" táže se Lev.
"Budeme držet půst," odvětí Scholastika.
"Něco mi uniklo? My jsme se dali na nějaké náboženství s půstem?"
"Tak jinak. Co když budu stávkovat?"
"Tak jsme v pytli. Anebo budu muset něco udělat sám."
"To je aspoň slovo do pranice! A zapoj Otíka!"
Lev jde tedy prozkoumat ledničku. Naštěstí nachází potraviny, ze kterých dá něco dohromady. Šunka, salám, sýr, okurka, rajčata; vajíčka dá uvařit natvrdo. Po chvíli již s Otou servírují.
Během večeře již Lev přemýšlí, co připraví pro změnu při případné příští stávce. Či snad, že by takovéto stávce raději zavčas sám předešel?

Obrázek uživatele Tess

Praskliny

Úvodní poznámka: 

Původně jsem to měla vymyšlené jinak, ale Liam trval na tomhle významu.

Drabble: 

Moře bylo přítel, svoboda, cesta.
Poslední roky je „moře“ omezené jen na záliv. Nic nepomáhá, že je to dost velký záliv.
Liama žene hlad po cestování. Suchozemec by řekl toulavé boty; námořník tahle slova nezná, on je žije.
Je tu potřeba. Dovážet na Letní ostrovy zásoby a z rybích farem ryby.
Co je tohle za život.
Obrysy Vnějších Hebrid ho pobízejí. Cestuj. Poznávej.
Nemůže.
Když večer přistane, připoutá pořádně loď a pohladí ji. Loučí se.
Miluje ji. Ale má v očích dálku a z lodi je místo svobody koule na noze.
Když ho dál nepustí moře, musí najít jinou cestu.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Amy

Krvavý půst aneb Jak Iron Man nedokázal odolat Captainu Amerikovi

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zase jednou jsem zeslashovala Iron Mana a Captaina Americu a z druhého zmíněného navíc udělala upíra. Snad mi to odpustí. :D

Tohle drabble je vlastně docela crack. A to jsem to tak původně nezamýšlela. Inu, autor míní, život mění. Tony to ostatně zjistil na vlastní kůži.

Drabble: 

"Ne, Steve."

"Ale proč ne?" vydechl Steve. Když nahodil tenhle výraz, Tonymu připomínal roztomilé zoufalé štěňátko. Bylo těžké tomu odolat.

"Nejsem krevní banka," vyprskl Tony. "Pij si, kde chceš, ale já tě krmit nebudu. To raději dodržuj půst."

"Tony..."

"Ne!"

***
O pět minut později

"Přestaň mi zírat na krk! Prostě nic nebude! Půst držet budeš!"

"Proč vlastně nechceš, abych se z tebe napil?" povytáhl Steve obočí.

"Proč?" Tony se zakuckal. "Já... bolí to... vlastně..."

"Ty nevíš, viď?"

"Já... sklapni!"

***
Ještě později

"Tak jo. Půjdu do toho."

"Vážně?"

"Dělej, než si to rozmyslím."

"Hmm... Tony, chutnáš skvěle."

"Sklapni a polib mě."

Obrázek uživatele Palečka

Kouzlo svatého týdne

Drabble: 

Bylo zataženo, mraky nepropustily ani jeden sluneční paprsek na zemskou půdu a přesto kvetly Sněženky. Vedle nich se tyčily i Bledule, mezi zelenkavou trávou svítili jejich bílé květy jako odrazky.
Velikonoce se blížily a to bylo poznat. Napětí by se dalo krájet. Každý se těšil, až se bude moci nadlábnout k prasknutí a pustit si oblíbené písničky na plný pecky! A bylo stále těžší odolávat tomu pokušení. Bylo to kouzelné, jak se každý snažil vydržet až do konce. Ale i ty poslední dny stály za to. Člověk by měl rozjímat a modlit se a když to udělal, cítil se šťastný.

Obrázek uživatele Lejdynka

Strastiplný den

Fandom: 
Drabble: 

Pomalu se šeří. Nepohne se ani větříček, okna jsou zabedněná. Nezapraská oheň v krbu, je tam temno a studeno. Bída.

Pomaličku již ztrácí naději. Nepřijdou... nepřijdou.

Hlady zmírá, vědomí pomaličku odchází, končetiny neposlouchají, energie se pomalu vytrácí z drobného těla...

Ha! Dveře!

No konečně jste doma, víte, kolik je hodin? Já tady UMÍRÁM hlady!!!! Zhubla jsem nejmíň o půl kila, co jste tu nebyli! Koukněte, tady a tady a tady mi VISÍ KŮŽE!

Kůže ti visí, protože jsi tlustá! A co ty granule v misce? Kdo je za tebe bude jíst, no"?

Pffff. Granule nechci. Sežer si je sám.

Zíííííííív.

Obrázek uživatele Sothis Blue

K čímu stolu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Orgyně a Sosačky: Vy mě vůbec nevidíte.

Varování: Při čtení drabblete hrozí vzplanutí náboženských vášní a spravedlivého hněvu.

Drabble: 

Odepřít si potěšení, umrtvovat tělo, přiblížit se Bohu. Skýva tvrdého chleba, žíněná košile, bosé nohy, důtky flagelanta. Před Velikonocemi, o adventu, každý pátek si připomínat vděk za utrpení Páně. Odvrhnout nízké, pomíjivé světské radosti, a směřovat k blaženosti věčné.

Prožít strázeň svých bližních, jimž se nedostává tak základních potřeb, jako je jídlo nebo voda. Vžít se do jejich bídy, abys věděl, abys cítil, abys chápal a nezapomínal. Jeden měsíc v roce, pokud můžeš, aniž bys uškodil vlastnímu zdraví. A pokud nemůžeš, pohosti někoho z nich, jak jídáš sám - jednoho za každý den.

K čímu stolu si chceš přisednout, potulný proroku?

Závěrečná poznámka: 

Ne, není to širokosáhlé osobní vyznání. Týká se to jenom téhle jedné záležitosti. Jasné? Fajn.

Obrázek uživatele Bilkis

Vysvětlení?

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Naložili je do dodávky, ale nikam je neodvezli. Zatím.
"Tichá, vy už si k práci v terénu ani nečuchnete, to vám povídám. A vy, Kopecký, už byste mohl vědět, že vás vždycky zatáhne do průseru."
"Šéfe, já vážně nechápu..."
"Buď se dobrovolně přihlásíte na další půl rok v archivu, nebo vás oba vyhodím."
"Dobře. Ale..."
Šéf si povzdechne.
"Vím, že vám na tom záleží, Tichá. Ale skutečně jsou v bezpečí."
"Slíbili jste mu PBZ za to, že se nechá zmrzačit při zkoumání! To je v pořádku, v bezpečí?"
"Tichá, za tohle jsme jim to neslíbili. Pomůžeme mu. Až získají důkazy."

Závěrečná poznámka: 

Ono to asi nedává smysl, ale bude, slibuju. Snad. :D
Jinak půst je i dobrovolné se vzdání něčeho, takže když se vzdá práce v terénu, mohlo by se to počítat, ne?

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Gasterminátor

Úvodní poznámka: 

Z předchozích drabblů:
Měsíc puknul a svět zaplavila snová matérie.
Věci ožily a ovládly svět.

Drabble: 

Ghrrrrááááách!
Hlas bestie mi mrazil krev v žilách.
Byl jsem na útěku déle než týden a její hlas mě provázel na každém kroku. Bestie mě pronásledovala. Byla mi v patách v lese, kde jsem se schovával před nepřátelskou armádou.
Pronásledovala mě nocí. Nemohl jsem kvůli ní usnout a pořád jsem se ohlížel.
Skoro mě dostala dnes ráno.
Gruááá!
Nejhorší ale ani není bolest, spíš ta psychická muka. Kdy mě konečně dostihne a zahubí?
Gchrghá!
Ale co když jsem ta bestie já?
Přeci jen, co jsem to za člověka, takhle dobrovolně mučit vlastní žaludek! Protože to on na mě takhle řve.

Obrázek uživatele Tajiš

Den bez aut

Fandom: 
Drabble: 

Když člověk jede do Izraele, měl by počítat s lecčím. Málokoho však napadne, že by se měl vyvarovat sedmého dne v měsíci Tišrei. Podle našeho kalendáře nastává toto datum v druhé polovině září, ale každý rok je trochu jinak položené. Je to totiž svátek Jom Kipur, což znamená nejen půst, ale i vyšší úroveň šábesu. Celá země se zastaví a přestane fungovat. Ani jedno auto, kromě záchranek, se nehne. Lidé vyjedou na kolech, kolečkových bruslích a koloběžkách na prázdné silnice a užívají si dne. Mimo to, že se nesmí jíst, je to vlastně docela fajn svátek, ale autobus fakt neseženete.

Uděláme cokoliv, jen abychom nemuseli jíst ty PIROHY

Fandom: 
Drabble: 

„Velmistře, ještě zbývá vyřídit ta smlouva s dodavatelem pozdně odpoledních svačinek, panem Kolíkem, kterou podepsal Váš… ehm, jaksi… Předchůdce. Ano, Váš předchůdce a podle sdělení představeného Cechu právníků pana Kosopáda, za které jsme mimochodem museli zaplatit celých padesát zlatých, je ta smlouva nezrušitelná na dalších třicet let a v případě zrušení by nám naskákalo velice ale velice tučné dlužné penále. Prý by nám pomohl snad jen zázrak.“

*

„…a proto my, věrní uctívači boha Vínopije, na věčnou připomínku nejnovějšího božího zjevení už navždy musíme odmítat pozdně odpolední svačinky a místo nich budeme (o hladu!) následovat cestu, kterou nám náš pán předurčil…“

Obrázek uživatele Klav

Beze stop (a sluchátek)

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Proč jen začínám mít pocit, že píšu parodii sama na sebe? :D

Drabble: 

Sundat si sluchátka? Fakt skvělý! pomyslí si holka se sluchátky ironicky. Druhou její myšlenkou je, že se možná přeslechla... protože má ta sluchátka... takže vlastně... no radši nic.
„Trocha odříkání vám jen prospěje,“ poučí ji dáma s kloboukem rázně, „kdo se postí-“
„Ten uvidí zlaté plasátko!“ přidá se Julinka nadšeně.
„Teď zrovna vyrážíme ke školce.“
Holka (bez sluchátek) opatrně přikývne a pak se zeptá: „Proč zrovna tam?“
„Vedou tam všechny stopy!“ vstoupí Julinka opět do debaty.
„Které všechny?“
Ticho, opatrné váhání.
„Všechny... tedy... všechna jedna. A ona vlastně nevede zrovna k téhle školce, ale tak...“
„Já tam mám kamaláda Kubu!“

Obrázek uživatele Karin Schecter

Starving

Drabble: 

It was late. Emily was sitting on a divan, reading a book. Victor was in his office. Working. And probably getting drunk.
This wasn't how Emily imagined their marriage. Living next to each other, rather than together. He rarely kissed her or touched her. On their wedding night, he got so drunk he just fell asleep. And he made no advances to her afterwards.
It felt like involuntary fasting. Like eating bread when you could have cake. She was starved for some affection. Angry. Sad. Disappointed.
But she was a woman. She couldn't make the first move. Or could she?!

Bez prasátka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tento rozhovor mezi mnou a mou mámou u nás probíhá, v různých obměnách (když já moc nemusím strouhanku, takže už byla i pečeně nebo třeba taštičky z lineckého těsta plněné sýrem a zeleninou - ty teda vzhledem k absenci masa tolik nepobouřily), již několik let.
Když on můj muž prakticky nejí ryby. A kapra už vůbec ne.

Drabble: 

"Vy budete mít řízky? To jako vepřové? Vy neznabozi!"
"Tak malá ještě rozhodně řízky mít nebude. Asi jí udělám lososa s brambory a budu ho jíst s ní, jinak by si nedala. Takže já řízky až potom."
"A co tradice? A co půst?"
"Štědrý den není, dle církve, dnem přísného půstu. Tím je jen Popeleční středa a Velký pátek. Vzhledem k tomu, že oslavujeme narození Krista, je myšlenka půstu poměrně absurdní. No a tradice smaženého kapra se datuje někdy do půlky devatenáctého století. Bramborový salát v dnešní podobě se u nás objevil až po druhé světové válce. Tolik k tradici."

Závěrečná poznámka: 

Zlaté prasátko jsem před pár lety objevila ve formě vánoční baňky. Takže bez něj zase tak úplně nejsme.

Přísloveční piráti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

O posádce, která si tak trošku libuje v příslovích.

Drabble: 

"Žízeň je věčná," poznamenal John, zatímco doloval poslední kapku rumu z láhve. Jeho pirátská banda už měsíce nezavadila o kořist, byli zoufalí.
Najednou se ze strážního koše ozval nadšený pokřik. Na obzoru se objevila loď.
"Naděje umírá poslední," vykřikl John vzrušeně.
"K dělům, pánové! Bez práce nejsou koláče!" zavelel kapitán.
Byla to krutá přestřelka, ukázalo se, že piráti podcenili protivníky a brzy šli ke dnu. John s kapitánem jen taktak unikli na expedičním člunu.
"Inu, chybami se člověk učí," prohlásil smutně John.
"Hlad má velké oči," dodal kapitán.
"Co jste si uvařili, to si sežerte!" ozvalo se z nepřátelské lodi.

Dneska ne!

Úvodní poznámka: 

Název je dle písničky z muzikálu Addamsova rodina, kterého jsme byly s mou drahou kotlíkovou sestřičkou Perlou svědky. A ano, je přesně o tom, co si myslíte ;-) PS: Pozor, spoiler!

Drabble: 

Byly jsme plné očekávání. Má kotlíková sestřička sehnala lístky na muzikál Addamsova rodina. Toužily jsme vidět Lucku Bílou jako Morticii. Hýkaly jsme smíchy od začátku do konce. Martin Sobotka, roztomile divný v roli strýčka Festera, dospělá Wednesday v novém podání, ostatní postavy přijatelné.

Asi nejvíc nás dostala jedna z klíčových scén. Jiří Korn, prošedivělý, s knírem, nebyl vůbec k poznání. Těžko říct, zda zoufalý výraz pramenil z přílišného vžití se do role, nebo že měl vlasy.

Premisa jednoduchá. Morticie svému muži oznámila, že před ní nesmí mít tajemství, porušil to. Byla skutečně nekompromisní. Čekal ho sexuální půst. Protože... Dneska ne!

Závěrečná poznámka: 

Vysvětlení: V Potter fandomu, přesněji v jeho komunitě, se ujal termín kotlíkový bratr/sestra - je to nepříbuzný, který si vás tak nějak přijal do vlastní rodiny, ač nemáte stejnou krev. V mém případě mám bratra, sestřičku jsem si našla sama.

Obrázek uživatele Simbacca

Simbaccova slabina

Úvodní poznámka: 

(22 BBY)

Drabble: 

[„Jak vlastně poznáš,“] zeptal se jednou Simbacca své drahé mistrové, [„že je můj výcvik u konce? Na to se dělají nějaké zkoušky?“]
„Jasně,“ opáčila Jessica. „Strašně náročné, já třeba musela zachránit tvého tátu, porazit temného Jedie a ještě zatknout huttského narkobarona.“
[„Takže to má každý jiné?“]
„Základ je stejný, musíš překonat strach a bolest, ukázat odhodlání bránit mír a spravedlnost...“
[„Hmmm.“]
„...často i předvést, že se umíš ohánět světelným mečem a dokážeš ovládat Sílu...“
[„To půjde.“]
„...a taky dva dny držet půst.“
V tu chvíli chlupáč vytřeštil oči a kdyby mu nevysvětlila, že je to vtip, stojí tam vyjeveně dodnes.

Obrázek uživatele Aveva

V lese

Fandom: 
Drabble: 

Proč lezu do lesa? ptal se Janek sám sebe. Šak bobule jsou očesaný a vyškrabovat semínka ze šišek je dobrý tak pro veverky.
“Půst!” zatrylkoval divný hlásek.
To si může dovolit takovej, co se šest dní z tejdne pořádně nají, mudroval Janek. Jakpak by to pro mne bylo řešení.
“Půst!” vztekal se hlásek.
Šak jsem pořádně do huby nevzal nejmíň čtyři tejdny. Dyk já už nevím, jakej je rozdíl postit se a nepostit.
“Půst mě ven, ty hňupe!” zavyl hlas tak zoufale, že Janek úlekem odskočil. V místě, kde ještě před vteřinou stál, bleskově vyrostl půlmetrový hřib. Hlad byl zažehnán.

Obrázek uživatele Profesor

Posti se můj milý

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Tohle je kompilát mnoha rozhovorů vyslechnutých či vedených a také mnoha pozorování. Do časů korony to asi úplně nezapadá, ale je to lepší než původní nápad o téhle době.

Drabble: 

Posti se můj milý
Od zbytečných slov
Posti se od slzí
Stejně Tě to nemrzí

Posti se můj milý
Od hodin v práci
Navíc strávených
Posti se od Musím

Posti se můj milý
Hodin nad knihami
Marných to mučení
Srdce čekajícího

Posti se můj milý
Od slov Nemám čas
To přece pochopíš
Že firma nečeká

Posti se můj milý
Od falešného hájení
Od milosrdných lží
Posti se od Musím

Posti se můj milý
Od vlastního já
Sebelásky bolestné
Posti se od Nevím

Posti se můj milý
Od důležitosti světa
Od falešných důvodů
Proč být bez druhých

Posti se můj milý

Obrázek uživatele hidden_lemur

Projekt

Úvodní poznámka: 

Jdu se najíst. Jo, v deset. Neptejte se.:D

Drabble: 

TAHLE část Temnise Hladmora ve skutečnosti bavila nejvíc. Navenek sice i nadále zachovával svůj obvyklý, vyzáble vážný výraz, ale uvnitř, hluboko pod černým sakem, se ctihodný Mr. Hladmore zachvíval jako puberťačka.
Nový projekt.
Ach ano!
Otevřel notebook.
Na profilu jeho nejnovější virtuální entity, influencerky April, přibylo několik set sledujících a stejný počet komentářů. Stovky dospívajících dívek se rozplývalo nad její figurou. April byla prakticky průhledná.
Temnis pohnul myší a lidská kostra svůdně zamrkala.
"Kočky," pravila sladkým hláskem, "mám pro vás novou SUPROVOU dietu. Vlastně je to PŮŮŮST! Čtyřicet dní jen VODA!"
No co. Apokalypsa daleko. A něčím se bavit musí.

Závěrečná poznámka: 

P.S.: Kdyby vás čirou náhodou někdy napadlo, objednat si od podobné bytosti cokoli, od jídelníčku, po tréninkový plán, jako trenér říkám, nedělejte to.:D
Tady Lukáš vám vysvětlí proč: https://youtu.be/10-_fgmMhTc

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Včas skončit

Fandom: 
Drabble: 

Nekrnět, rozvíjet, budovat, růst
Všechno, co rozptýlí, vytrhnout z úst
Nikdy se nevzdávat, posouvat hranice
Nedokonalost je přestupní stanice
Poslechnout všechny ty žádané normy
Nacpat svou duši do dortové formy
Už žádné přešlapy a žádné chyby
Vítězí činy, ne plané sliby
Štěstí snad nalezne ten, kdo se postí
Hlouposti, hrubosti, tvrdosti, zlosti
Rychle se oprostit od zbytečných věcí
Za nimi vyhodit jalové kecy
Klišé a konvence, fráze a kýč
Všechno, co zavazí, teď musí pryč
Osekat, oholit na samou kost
Kdy už to stačí? Kdy už je to dost?
Co všechno vyškrtnout ze svého života
Aby pak nezbyla zoufalá nicota?

Stránky

-A A +A