DMD Bonus č. 2 pro 5 4. 2020.

Obrázek uživatele Mordomor

Stereotyp plotna/gauč

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma Ženský úděl

Drabble: 

„Ta potvora zase utekla!“ zlobila se stařenka. „To to nemůžeš dědku ohlídat?“
„Copak jsem pes?“ Mužovy tlusté brýle vykoukly zpoza novin.
„Snad jsem to dělala kvůli tobě, tak by ses mohl taky snažit. To už je dnes po desáté!“
Dědeček složil noviny, pracně vstal a přešel k oknu. Rozhlédl se po zahradě a zkoušel zaostřit i do lesa.
„Jak ho mám v té mlze najít?“
„Vyměň si brýle.“
Muž to ale nestihl, neboť se do místnosti vbelhala kmotra liška. Odfukovala, sotva pletla nohama.
„Prosím vás,“ zasípala. „Přestaňte mi do lesa posílat ty koblížky. Mně už je fakt blbě.“
A vrhla

Obrázek uživatele Owlicious

Okradená

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma "Mrk smrk"

Drabble: 

Polínko v ohništi mrklo sukem a k nebi vyrazily slzy jisker.
Jeden z dvojice milenců, tulících se pod pláštěm, sebou trhl a vyvlékl se z objetí.
Jeho partnerka se neprobudila, když se vytratil.
Ranní slunce rozsvítilo krystalky slz pokoření a bezradnosti na její tváři.
Její dech se chytal o knedlík v krku, bojoval proti vodnaté překážce v nose.
Pokud snad něco chtěla tajit před rodiči, selhala.
Když matce všechno vypoví, dostane závoj, aby si zahalila tvář.
Otec za hodinu dotáhne svůdníka před starší.
Zákon dává výběr.
Bude posmrkávající děvče nevěstou, nebo věrolomník zaplatí za její panenství, protože
jí není hoden?

Na čekané

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téme 2. 4. Sosáky.

Drabble: 

Agenti udržovali pozice, připravení na pokyn velitele k rychlé akci. Stáli nehybně, jako sochy - dokonalí profesionálové. Vyčkávali. A čekali. A čekali. Čekali na povel, který stále nepřicházel. Nikdo z mužů se ani nepohnul. Důvěřovali svému nadřízenému. Věděli, že i on vyčkává. Že čeká na ten jediný správný moment, na tu jedinou milisekundu, na okamih, během kterého se svět zastaví, všechno ztichne a oni, jako lavina, jako ruka osudu přetrhnou jemné předivo času a...
Agent DiNozzo se probral z lehkého zasnění. To je divné, pomyslel si. Ale čekal dál.
*
Agent Gibbs konečně zaplácl dva komáry, kteří mu seděli na uchu. "AKCE'.

Obrázek uživatele Envy

I moudrý panovník se sekne

Úvodní poznámka: 

Nahrazované téma: mrk smrk

Volně navazuje na drabble Moudrý panovník http://sosaci.net/node/40174

Drabble: 

Když dorazila první zpráva, brali to jako nějaký bláznivý výmysl vesnice ze vzdáleného koutu království. Dopisu nebyla přiložena velká váha, i když se do vesnice nechal poslat nějaký peníz a látky, na uspokojení obyvatel.

U jedné zprávy to nezůstalo, přicházely další směrem od té zapadlé vísky ke královskému městu. Nejprve z hradu posílali na přilepšenou, brzy ale přestali, nehodlajíc dále přiživovat tuto bláznivou historku.

Nevšimli si, že z postižených oblastí již nové zprávy nechodí. Až když se kousek od sídla začali lidi během mrknutí oka měnit v lesní porost, museli začít jednat. Dříve než se sami všichni promění ve smrky.

Závěrečná poznámka: 

Úplně jsem se neplánovala k předchozímu příběhu vracet, ale někdo volal po skutečné katastrofě ;);) tak uvidíme jestli se z toho ještě během tohoto dubna vysekají

Útok

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma Zachovejte paniku

Drabble: 

Klaudie si nutně potřebovala cvaknout. Snažila se soustředit a nevnímat hlásek, který se jí neodbytně ozýval v hlavě. Připomínal, že je neschopná prochlastaná troska a na tuhle akci nemá. Najednou si uvědomila, že do jejích vlastních chmur se přimíchal cizí tón.
"Jen pokračuj, ty chudinko. Všimni si, že já na tebe útočit ani nemusím, ty se dokážeš odrovnat úplně sama. Jonáš by byl určitě rád, kdyby věděl, že zatímco jemu zrovna vycucávají mozek z hlavy, ty nevíš co dělat, lituješ se a myslíš na flašku."
Zaútočila. Nikde nikoho neviděla, ale to jí nevadilo. Možná je alkoholička, ale každopádně taky telepatka.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Ambrose na scénu

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma z 2. 4. Sosáky.

Je to tentokrát trochu výplň, nicméně přímo navazuje na Mezitím v kuchyni :).

Drabble: 

„Ambrosi!“ zavyla Hilda na synovce, který jediný mohl být zodpovědný za prásknutí dveří.
Vzápětí se objevil v kuchyni, ve tváři obezřetný výraz – takhle jeho jméno obvykle pronášela jenom Zelda. „Ano, teti?“
„Odkdy doma práskáme dveřmi?!“ otočila se Hilda konečně od bezoké kuchyňské linky. Zelda – stále s vidličkou v ruce – vrhla na Ambrose hluboce nesouhlasný pohled.
„Omlouvám se,“ vykoktal – dvě tety na jednoho synovce byla jasně nevýhodná situace. „Vzpomněl jsem si, že se mi v márnici louhují sosáky babočky.“
„Tak je můžeš rovnou vylít,“ chopila se slova Zelda. „Máme problém.“
Na to se rozzářil jako vánoční stromeček. „S čím můžu pomoct?“

Závěrečná poznámka: 

Následuje Nahlédnutí.

Obrázek uživatele Marek

Rozhovor u ohně

Úvodní poznámka: 

Nahrazují téma č. 4: Ženský úděl
Pokračování z předchozího dne.

Drabble: 

Nakonec z toho bylo kopání latrín. Protože ale byli v Mottském lese, bažiny jim úkol dost ztížily. Přestože léčení Vysokou Denul zacelilo rány, tělo bylo stále v šoku a rány bolely.
"Ráda bych věděla, jak dlouho tady budeme ještě sedět a nic nedělat, když víme, že ostatní mají sotva co dělat, aby se udrželi," poznamenala Pazderka večer u ohně.
"Potřebujeme dotestovat tu munici. Ještě nám zbývají tři druhy," zhroutil se vedle ní k ohni Šumař a s povzdechnutím si natáhl nohy.
"To už je úděl nás žen, čekat, když si chlapci hrají," zamračila se Pazderka a opřela se o Mizelu.

Obrázek uživatele Amy

Kterak měl Batman emoční zácpu (a Nightwingovi z toho šla hlava kolem)

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma z 1.4.: Zachovejte paniku.

Drabble: 

"Batman nikdy nepanikaří," prohlásil Batman, ruce založené na hrudi.

Nightwing si povzdechl. "To není pravda, Bruci, a ty to víš. Jo, a taky bys měl o sobě konečně přestat mluvit ve třetí osobě, je to fakt divný. Prostě mu řekni pravdu. Vím, že tě taky miluje."

"Ne."

"Jestli ne ty, tak to udělám já," pohrozil Nightwing a strategicky se vzdálil, když ho Batman začal vraždit pohledem.

***

"Mohu s tebou mluvit, Supermane?"

"Jistě."

Sezení Ligy skončilo. Zůstali tu sami. Batman se nadechl. Zbledl. Rozbušilo se mu srdce. Panika přetrvávala.

"Do háje s tím!" zaklel, přitáhl Supermana k sobě a políbil ho.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Projížďka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma ze 3.4. "Mrk smrk".

Drabble: 

"Už tam budeme?" zeptal se malý Alex znuděným tónem.
"Brzy, brzičko," zamumlala maminka. Oči měla upřené na cestu před sebou, rukama pevně svírala volant. Potřebovala se soustředit.
Klára nereagovala. Líně se opírala o dveře a dívala se ven z okýnka. Když byla malá, drncání auta ji okamžitě ukolébalo ke spánku. Teď už to nefungovalo. Chtěla usnout. Zapomenout. Zavřít oči, otevřít. Opuštěný smrk, stojící kus od lesa. Taky už byli daleko od domova. Nervózně si promnula modřiny na paži. Alex nic nevěděl. Myslel si, že jedou na výlet. Jenže z tohohle výletu se vrátit nemůžou. Jinak by je tentokrát určitě zabil.

Závěrečná poznámka: 

To jen, abyste si neříkali, že jsem letos nějak pozitivní :))

Pěsti a palce

Úvodní poznámka: 

navazuje na Násosky a sosáky
nahrazuji téma č.3 Mrk smrt

Drabble: 

Býval by stačil okamžik a mladík by měl obtisknutou smrkovou židli uprostřed čela. Alkohol tříbí charakter a emoce se lepí ode dna jako oxid uhličitý v čerstvě načepované desítce. Čím pomalejší jsou jazyky, tím mrštnější jsou pěsti. Ale servírka Blanka asistenci štamgastů nepotřebovala. Místo toastů s avokádem rozhodila na stůl tlačenku s cibulí a odešla s gracií primabaleríny, aniž by nechala prostor jediné pochybnosti. Sosáci rozhořčeně vytáhli mobily, začali fotit, postovat, recenzovat, ten nejodvážnější si dokonce hodil livestream s unboxingem tlačenky. Konflikty moderní doby se obejdou bez pěstí a slov. Stačí na ně jeden hash a pár dobře mířených emotikonů.

Obrázek uživatele Raina

Asi mám alergii na smrky

Úvodní poznámka: 

navazuje na Pořád v lese.
Nahrazuji téma mrk smrk.

Drabble: 

„Myslela jsem, že to tady znáš!“
„Jo, to jsem si myslel taky.“
„Velmi vtipné.“ Už asi tři (alespoň mě to tak připadalo) hodiny jsme šli lesem. A všude samé smrky. Asi na ně začnu mít alergii. Najednou nám nad hlavou prosvištěla šipka. No to nám ještě chybělo. Já sice nejsem normální upír, kůl o srdce mě totiž nezabije, ale střílecí by mohl zabít Damona. Oba jsme začali zdrhat. Najednou Damon narazil do stromu. Nad hlavou mi proletěla další šipka. Zdrhali jsme dál.
„Už vím, kde jsme.“ Za chvilku se před námi objevil dům. Na zahradě stál strom.
„To je smrk?!“

Závěrečná poznámka: 

pokračování příště

Obrázek uživatele Dr. HaDr

Tu - tudu - tudu - tudu - tudu - tu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Ženský úděl
Pro správnou prezentaci čtěte prosím text v melodii Poupat.

Drabble: 

Ženský úděl máte dnes,
kráčet k zítřku, píct a vést.
Ženský úděl, před očima růst,
vzhůru k výškám, každou chvíli kus.

cárárá - ra

Ženský úděl máme dnes,
kráčet k zítřku, píct a vést.
Ženský úděl, pro štíhlost jen půst,
vzhůru k výškám, každou chvíli kus.

Když se uvaří, co uvařit se má,
když rozkvete růže z poupěte.
Když se uklidí, co uklidit se má,
tak je přece krásně na světě.
Když se vyžehlí, co vyžehlit má,
když je véča jako ze zlata.
Když se podaří, co podařit se má,
tak jsou děcka náhle počata.

tu - tudu - tudu - tudu - tudu - tu

Obrázek uživatele Achája

Cesta Bohyně

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č 4. Ženský úděl.

Drabble: 

Pevně zakořeněná v Zemi,
mezi svými předky,
zná své vlastní kořeny.
Ruce vzepnuté k nebi,
vlasy divoce vlají,
na rtech modlitba.

"Země je mé tělo,
Voda mou krví,
Vzduch je mým dechem,
Oheň mou duší."

Srdce dokořán,
obejme celý Svět.
Slza bolesti,
lásky i radost,
víry a odpuštění.

Za zvuku bubnů
i andělských trub,
ve víru tance,
srdce buší v rytmu
s Matkou Zemí sladěné.

"Pojď miláčku,
tančit spolu životem.
Ukážu ti kdo jsi,
ukážu ti Ráj."

Setkání v Srdci.
Stačí přání,
stačí myšlenka.
Tvoří Svět,
světlo nových dní.

Bosé nohy víří prach,
následují stezky předků,
jdou ve šlépějích Bohyně.

Závěrečná poznámka: 

Některá duchovní učení mluví o tom, že úkolem ženy na zemi je ukázat muži cestu k jeho duši, pomoci mu vzpomenout si, kdo je...

Obrázek uživatele eliade

Nešťastný taký dům bývá, kde slepice mlčí a kohout zpívá.

Úvodní poznámka: 

Většina sportovních akcí tohoto jara byla sice zrušena, ale nezoufejte, zvířátka sportují dál!

Nahrazuji téma č. 4: Ženský úděl

Drabble: 

Paví krasobruslařky požadují veřejnou omluvu od svého kasuářího kostyméra. V otevřeném dopise poukázaly na jeho genderově nekorektní výroky, které měly zaznít při zkouškách kostýmů na letošní mistrovství světa. Pávice ho prý požádaly, zda by nemohl na jejich dresy přidat ozdobné prvky, aby se vedle svých tanečních partnerů neztrácely. Kasuár odpověděl, že jsou jen slepice a jako slepice musí i vypadat.

Podobnou zkušenost popisují i bažantí nebo kachní krasobruslařky. Podle nich si kostymér takto léčí komplexy z toho, že jeho žena je větší než on.

„Kasuár říkal, že naším nejdůležitějším úkolem je snášet, urážky však snášet nemusíme,“ dodala jedna z kachen.

Hmyz se nemění! Nikdy!

Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma č. 2 - Sosáci.

Drabble: 

"Blbý sosáci," připlácla si Saleen na ruce jednoho komára, který se ji snažil sát krev.
"Tys ho zabila! To ti nevadí?"
"Proč?"
"Je to živý tvor. Může být tvůj bratranec, ne?"
To neměla říkat. Saleen začala brunátnět v obličeji, rudnout a soptět.
"KOMÁŘI NEJSOU ŽÁDNÍ MOJI PŘÍBUZNÍ! Jak si můžeš vůbec něco takovýho myslet?"
"Protestuješ proti zoo a když má někdo domácí mazlíčky."
"ALE TO JSOU ZVÍŘATA, NE HMYZ! Animágové nejsou nikdy žádný hmyz! Hmyz je podřadnej, nemá mozek, neumí se měnit! A jestli mě ještě někdy budeš přirovnávat k ním, tak se proměním a pochutnám si na tvým mase!"

Obrázek uživatele wandrika

Kríza záhradníctva

Úvodní poznámka: 

Nahrádzam tému č. 1: Zachovejte paniku

Drabble: 

„Všetky záhradníctva budú najbližšie dva týždne zatvorené!“ zalomil rukami Florián pri pohľade na správy.
Silvia mu nazrela cez plece na displej notebooku. Jasné, medzi všetkými tými správami o umierajúcich ľuďoch a blížiacej sa ekonomickej kríze, jeho muselo znepokojiť práve toto.
„Potrebujem si dokúpiť piesok a perlit… a kvetináče s priemerom sedem a pol centimetra!“ pokračoval Florián s rastúcou panikou v hlase. „Skúsim zájsť za kamarátmi, možno mi niečo požičajú...“
„Nikam nechoď!“ prerušila ho rázne. „Čo ak sa nakazíš?!“
Jediný, kto v kríze zachoval dokonalý pokoj, boli kaktusy. Keby ich nikto najbližší rok nepolial ani nepresadil, ledva by si to všimli.

Obrázek uživatele nettiex

Možná

Úvodní poznámka: 

Náhrada tématu "Ženský úděl".

Drabble: 

Možná, že ve stejný den, jako se v jedné nemocnici objevil budoucí vládce pekelný, se v jiné objevila mladá žena. Možná si nepamatovala poslední rok života. Možná ji brzy pustili a ona nadále žila normálním životem.
Možná byla šťastná.

Andělé dotazy nekladou. Démonům nikdo neodpoví. Lidé odpovědi i otázky hledají sami. Nicméně, jestli někomu proběhlo hlavou letmé počkat, beru, otcem je ďábel. Ale kdo…, neřekl to nahlas.

(A jestli ve stejný okamžik, jako se Adam vzdal krve a zvolil rodinu, kdesi daleko jedna žena ucítila ostré štípnutí – skoro jako gumička, která přílišným napnutím praskla, byla to jistojistě jen čirá náhoda.)

Obrázek uživatele Blanca

Outside

Úvodní poznámka: 

Nahrazuje téma č. 3 "Ženský úděl"

Drabble: 

"I look like Woodstock and Indian bazaar had a lovechild," Mouse mumbled tugging a runaway strand of hair back, making the oversized bangles on her wrist jangle. "Why do you get to look normal?"
Raven opened the door into one of the antique stores on Ječná.
She fluttered through the cramped space and stopped at the counter.
"Namaste," she purred. "Me and my boyfriend need something special. We want to go through this ancient Amharic ritual to get affianced and it is super important that I get the perfect jewel piece..."
"...no expense spared," the taciturn boyfriend amended from background.

Závěrečná poznámka: 

Sooo... funny story: napsala jsem to hodinu před půlnocí (2 odpoledne), vzbudilo se mi dítě, tak kliknu na uložit a jdu to řešit. No, vrátila jsem se k mobilu deset minut po půlnoci a zjistila, že se to neuložilo. Tak je to v bonusu.

Obrázek uživatele Rorico

Rodinné trable

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma "Ženský úděl"

Drabble: 

"A mamí, co je to za chlapa?"
"To není chlap, zlatíčko. To je pan ministerský předseda."

"Mamí, koukej! Jsem pirát!"
"Zlatíčko ty nemůžeš být pirát. Co takhle raději velitel námořnictva?"

"Mamííí ten hábit je děsnej! Já ho nechci!!!"
"Zlatíčko, dneska si ho vážně vzít musíš. Přeci nechceš mamince zkazit slavnost."

"Mami, kdy už to skončí?"
"Pšt, teď mluví pan tajemník! Musíš to vydržet a počkat než skončí."

Elisabeth Alexandra Mary, známá též jako královna Alžběta II. si povzdechla. Jejímu synovi je 71 a stále se po všech těch letech ptá na tytéž věci. Být monarchou je někdy prostě k zbláznění

Obrázek uživatele Svojanovská

Únos

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 1: Zachovejte paniku

Drabble: 

„Kam nás to vezou?“ otázala se sestry.
„Netuším,“ odvětilo její dvojče napjatě.
„Naposledy venku jsem si odřela záda o zábradlí,“ fňukla.
„Zádama jsi stejně furt ke zdi. A třeba teď budem spolu. Ty poslední tři roky byly pěkně na houby. Ty v jednom pokoji, já ve druhým…“
„Zachovejte paniku, ale hlavně už zmlkněte,“ zafuněl šedivý obr. „Pokaždé, když jsem jel autem, byl jsem v krabici a nic jsem neviděl. Chci si to užít, a to s tím vaším klapáním moc nejde.“
Dveře dodávky práskly.
„Svojanovská, takže pátý patro bez výtahu, jo? To teda bude něco, s tím křeslem a komodama...“

DMD Bonus č. 2 pro 5. 4. 2020.

Máme tu první nedělní bonus. V tomto bonusu můžete napsat jakékoliv jedno téma, které jste v uplynulém týdnu nestihli a doplnit si tím body (tj. Téma 1, 2, 3 a 4).
Nezapomeňte do poznámky uvést název tématu, které si nahrazujete, jinak nebudou bodíky. Jinak samozřejmě nahrazované drabble vkládejte přímo k bonusu (nikoli k nahrazovanému tématu).

Toto téma bude uzavřeno 5. 4. 2020 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
5. 4. 2020 v 23:59
-A A +A