DMD č. 1. pro 1. 4. 2020. Téma: Zachovejte paniku

Obrázek uživatele Blanca

Strategies

Drabble: 

Their raids now followed a pattern. Choose one of the prominent homesteads. Extend offer of cooperation. Wait for invitation (or laughter) in response. Gather a troop impressive enough, but not too threatening (two Jeeps). Pay a visit to the potential ally (target).
"You have an hour, sheikh," Mawhub gritted, his strained voice at odds with his meditative pose on the Jeep's bed.
The courtyard, minutes before filled with running people, was deserted. Occasionally there was a yelp from one hiding place or other.
Keeping the locals out the way prevented bloodshed.
Shutting them in their heads with dread was effective.

Obrázek uživatele Tess

Lost

Úvodní poznámka: 

Bez nároku na bodík. Pro ty, co hledají Ostrovy - ty začínají tady a každá stoslůvka má odkaz na pokračování.
varování: ošklivé slovo

Drabble: 

He timed it completely wrong. The problem was, he didn’t even realize that... until it was too late.
He was standing in completely unknown woods, no idea of how he got there.
He reached into his pocket for the blue notebook.
So what did I do the last week?
A new mission? Good... Monday, Tuesday...
What did I do on Sunday?
It’s just after midnight... what the hell did I do on Sunday?
How could I NOT write it for me?

He was standing in completely unknown woods, no idea how he got there and how to get back.
Shit.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Tři možnosti

Drabble: 

„Neznepokojuje vás, že pan ministr dává rozhovor o výsledcích jednání, aniž se s vámi předem poradil, sire Humphrey?“ ptal se Bernard.
„Ani v nejmenším, Bernarde. Existují pouze tři možné varianty, jak může odpovědět. Za prvé: ,Probíhá intenzivní vyjednávání‘, což znamená ,chystáme se vyhovět všem požadavkům odborů‘. Za druhé: ,Jednání ještě nejsou u konce‘, tedy ,už jsme na ně kývli‘. Nebo za třetí: ,Není žádný důvod k obavám‘. To znamená ,připravte se na nejhorší, odbory vyhlásí stávku‘. Po té bude samozřejmě následovat, splnění požadavků odborového svazu.“
Mezitím se na televizní obrazovce ministr dostal ke slovu: „Tedy… ehm… není čeho se obávat.“

Obrázek uživatele L.P.Hans

Svépomoc

Drabble: 

Politik s kruhy pod očima narychlo navlečený do červeného svetru promlouval k národu: "Proto vyzýváme občany, aby nepanikařili a zachovali chladnou hlavu. Situaci máme pod kontrolou."
Postarší muž vypl televizi, přešel k oknu a poodhrnul záclonku. Chvíli se díval ven, pak sundal ze zdi kulovnici a začal do ní ládovat náboje.
"Co blbneš, v telce říkali, že je všechno pod kontrolou," vyjela na něj manželka roztažená na gauči
"Na zahradě právě přistál létající talíř, vylezl z něj šedák a usmažil našeho Azora laserem."
Muž zacvakal uzávěrem zbraně.
"Ty si klidně poslouchej toho klauna v televizi, ale já jdu do sklepa."

Obrázek uživatele peva

Smola

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Uff..bjb..

Drabble: 

Zásadná rada, keď utekáte. Zachovajte paniku! Nič vám nedá krídla tak ako strach. Myslím, že len preto som dokázal preskočit záhradný plot. A vyšplhať na tú skalu, kde si obyčajne pomáha človek lanom. Musel som mať krídla...
Ale keď okamžité nebezpečie pominulo, no..prestal som dávať pozor. Čo o to, z lesa som sa ešte dostal. Svoje zlodejské oblečenie aj s lupom som schoval do úkrytu a veselo som sa pobral domov..
Rada dva, nikdy si nebuď príliš istý! Mal som sa skontrolovať aj v slabom svite mesiaca. Nevšimol som si to. Ale ten vojak pred mojím domov.. ten áno.

Obrázek uživatele Queen24

Dneska v noci

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Trochu neplánovaně, není to sice můj obvyklý fandom, ale tak nějak jsem tu scénu prostě najednou měla před očima :)

Drabble: 

Poslední paprsky ozařovaly rozlehlé školní pozemky, když trojice vyšla z hájenky a zamířila k hradu. ,,Myslíte, že to klapne?" Zapochyboval Ron. ,,Samozřejmě, že ano," pohodila Hermiona hlavou. ,,Pokud se bude každý držet svého úkolu." ,,No, spíš aby nás Umbridgová nevyhmátla dřív než-" ,,Hagrid má pravdu," přerušil ho Harry. ,,Budu to muset udělat rychle."

Chodba byla potemnělá a tichá. Bylo těsně před půlnocí. ,,Tady se rozdělíme," zašeptal Harry. ,,Hlavně zkuste udržet paniku co nejdýl. Potřebuju získat čas."

O pár minut později se hradem rozlehly ohlušující rány a chodby zahalil hustý dým...

Šokovaná Dolores Umbridgová rozrazila dveře svého kabinetu a vystřelila ven.

Obrázek uživatele cptdrake

Strašidelná cesta

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Věnováno všem, kteří se také potýkají s osamělými nočními cestami kamkoli.

Drabble: 

Už to přišlo, je čas jít. Venku je tma a pouliční lampy vrhají jen mdlé světlo. Vždycky se přesvědčuje, že jí nic nehrozí, cestu přece zná a málokdy někoho vůbec potká. Ale panika se vkrádá do duše a její krok je proto nejistý. Neslyšela teď za sebou šramot? Neplíží se za ní někdo? Zrychlí, ale nohy se jí podlamují. Přitáhne si svetr blíž k tělu. Slyší něčí dech pár metrů za sebou, stihne za sebou zabouchnout dveře? V hlavě jí hučí, z posledních sil za sebou přibouchne dveře koupelny. Stihla to! Je tady sama a kocour naštvaně mručí na chodbě.

Obrázek uživatele nektor

Jasný postup

Fandom: 
Drabble: 

.. a hlavně je důležité udržovat klid. Dej vědět zítra, jak to dopadlo.

Přesně tak končila zpráva, která mne potkala ráno v mobilu po probuzení. Z práce na mne mysleli, asi že bych v aktuální situaci byl nervózní.

Už třetí týden to trvá. Práce mi stojí, ale šéf to chápe a dal mi placené volno. Normálně píšu články online, ale teď to nejde.

Ale rozhodl jsem se, že teď budu žít v přírodě, tak to tu vydržím. Knížek mám ještě dost a v lese je hezky.

Zatím věřím v brzký dobrý konec. Ten internet zítra zapnou a bude to zas fajn.

Obrázek uživatele Tajiš

Já jsem tvoje elektrárna

Fandom: 
Drabble: 

Když přišla energetická krize, lidstvo stále nebylo připravené. Všichni známí vědci byli povoláni k řešení problému, zatímco se méně civilizované státy už řítily do propasti energetických válek. Zkusili jsme mnohé, nicméně vše, co z toho vyšlo, byly jedině další a další problémy. Všichni jsme byli v nepředstavitelném stresu – a tehdy nás to napadlo. Můžeme vyrábět energii ze stresu! Během několika týdnů jsme proměnili všechna naše vědecká střediska v elektrárny a v tu chvíli produkce dramaticky poklesla. Uklidnili jsme se. Museli jsme jít po zdrojích: pracovištích a školách. Zkouškové – co nejtěžší. Deadliny – nemožné. Všichni světoví vůdci vyžadovali jen jedno. Zachovejte paniku!

Obrázek uživatele Marek

Sebevrazi u ohně

Úvodní poznámka: 

Letos zkusím nový fandom. Tak jsem zvědav kdo ho bude znát a jak to půjde.

Drabble: 

Doba, co Křovák se Šumařem dosedli k ohni, do doby, než u něho zůstali sedět sami, nebyla delší než tři údery srdce. S přihlédnutím k předchozí činnosti všech přítomných se jednalo o čas, který mohla závidět i samice Bhederina prchající před stádem samců.
Modroperel utíkal s kalhoty stáhnutými u kolen. Pazderka třikrát upadla, než se odplazila do bezpečné vzdálenosti, a Mizela, ta prostě zmizela.
"Kam všichni šli?" poznamenal Šumař.
"Takhle zachovávat paniku není vůbec zdravé," hodil Křovák pohled na jako pěst velkou hliněnou kouli, se kterou si Šumař pohazoval. Ne každý věděl, že v bedně je vždy jedna práskavka slepá.

Obrázek uživatele Katie

Až přijde čas

Úvodní poznámka: 

Kdysi na Olympu.

Drabble: 

Afrodita si povzdechne: "Kdy už ta hloupá válka skončí? Od začátku jsme neměli ani jeden večírek..."
"Ráda bych ti připomněla, milá nejkrásnější, že tahle válka začala především kvůli tobě!" rýpne si Athéna.
"Hlavně je to zábavnější než večírky!" zapojí se do rozhovoru veselý Poseidon. "Včera jsem vyhrál sázku nad Diem!"
"Já sice proti spravedlivé válce nic nemám," Athéna se významně podívá na Afroditu, "ale co kdybych Řekům poradila takovou malou lest..."

***

"Ano! To chci rozhodně vidět!"
"No já nevím, myslíte, že jsou Trójané vážně tak hloupí?"
"Jsou to Trójané!"
"Pravda. Ale stejně ještě chvíli počkej, dvouletá válka, co to je..."

Obrázek uživatele Naughtilus

Banana Subs

Drabble: 

El Presidente, General-Admiral-Air Marshal Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Guerrero y Mendoza frowned at his technically second in command of the People's Navy of Santa Banana, Vice-Admiral Roger Caesar Marius Bernard de Delgado Torres Castillo Roberto Marinero.
"So you're telling me that we can't keep all three former Nazi U-Boats operational."
"Yessir. I suggest the Histeria and the Espanto get scrapped for spare parts to keep the Pánico running.
"We really shouldn't let Carlos name any more ships. Very well, keep the Pánico. Dismissed."
"Yessir."

Závěrečná poznámka: 

I have plans with this.

Kocour už se nezmění

Úvodní poznámka: 

Inspirací byl díl Andělé a démoni, kdy měla Holly též problém s vyjadřováním ;-)

Drabble: 

„Zachovejte paniku!“

„Holly, co se děje?“

„Zvíře zmizelo z databáze.“

„Neměla bys spíš volat: Vyhlaste poplach?“

„Nevím, Arnolde. Má slovníková složka má poruchu.“

Do místnosti vstoupil Kryton, který odhalil zauzlené dráty a lepkavou hmotu, pravděpodobně Listerův ležák.

Dave si se smotaninou poradil. „Co se stalo, Holly?“

„Kocour zmizel.“

„Chceš říct, že není na lodi?“

„Nejspíš vám chce sdělit, že se někde schoval,“ mínil Kryton. „Měli bychom ho jít hledat.“

Dostali chabé souřadnice, ale nakonec uspěli. Kocour držel v rukou červené šaty.

„Tímhle si vycpu polštář!“

„Hej, ty patří Kochanský!“

Arnold si zamnul ruce. Už teď věděl, kdo v tahanici zvítězí.

Obrázek uživatele Tess

Tušení věcí příštích

Úvodní poznámka: 

Welmi wolně na prokračování.

Drabble: 

„Se na to můžu...“ pokřikoval Bledule a kopal do mokré hromady plátna. Ještě večer to byl relativně suchý stan.
„Tak jsme měli stan,“ pokrčil rameny Myšák.
„Co, měli jsme stan. Nemáme stan. Když bude mrznout... bez stanu umřeme.“
„Je červenec.“
„Nemůžeš vyloučit, že bude mrznout! Třeba i v červenci!“
„Jsi Přeměněný. Neumrzneš.“
„Jde o princip!“
Myšák si povzdechl, ale to už se do hovoru vložil Sýkora.
„Přestaň jančit, lez do auta a jedeme.“
„Jasně! Jen další bouračku!“
„Zalez!“ houkl od volantu Raubíř.
Všichni se nasoukali do malého auta s velkým návěsem a vyjeli rychlostí pět mil v hodině.
Jako vždycky.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Linkový stykač

3 z 5 tramvajáků varují: Čím víc vzduchu, tím víc COVID!

Drabble: 

Když naplno propuklo šílenství ohledně nového koronaviru, byla jen otázka času, kdy jeho osidla zajmou i některé z nás, řidičů MHD, pracovníků v takzvané první linii.
To, že jsme přestali v tlupách chodit na cigáro a na konečných se ukrýváme v bezpečí svých kabin, je vcelku logické.
To, že někteří dobrovolně řídí deset hodin s rouškou na obličeji, je politováníhodné sebemrskačství, které nepomůže ničemu jinému než rozvoji dermatitidy, nicméně nějaký psychologický efekt to mít může.
Když jsem však minulý týden za panelem uviděl kolegu s hlavou vstrčenou do nafukovacího míče, má víra ve zdravý rozum našeho kolektivu byla hluboce otřesena.

Závěrečná poznámka: 

True story.

Obrázek uživatele Aveva

Přivolávání jara

Fandom: 
Drabble: 

Přišlo by jaro, i kdybychom ho nepřivolávali?
Ne, nemusíš se za tu otázku stydět.
Je důležité zachovat si jiskru pochybnosti, nejistotu, vědomí, že neznáš odpovědi.
Ano, máš pravdu, panika uvnitř bolí.
Ne, nezbavuj se jí. Kdo jiskru uhasí, obrní se jistotou a dojde daleko, ten příliš mnoho nechá za sebou. Lidskost. Moudrost. Radost ze života.
Ne, neživ ji příliš. Kdo jiskru rozdmýchá, toho plamen zachvátí a stráví na popel. Strne a příliš mnoho se mu vzdálí. Lidskost. Moudrost. Radost ze života.
A odpověď? Jaro by přišlo, i kdybychom ho nepřivolávali, ale nikdo neví, zda by to bylo to správné jaro.

Závěrečná poznámka: 

Je to Budeč, protože to původně měla být určitá scéna, ale nejdřív jsem škrtla popisy, pak uvozovací věty a pak celou jednu stranu rozhovoru, aby se mi to vešlo do stovky slov.
Vítejte v dubnu :o)

Obrázek uživatele Roedeer

Panika jí sluší

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Druhé drabble do série o Lauře.

Drabble: 

Pána z Prahy poznala ve Vegas. Byla v práci, měla směnu: zazpívala pro něj, zatančila mu na klíně, a na rozdíl od jiných obdivovatelů, od tohoto přijala nebetyčné lichotky, vybrané dárky, telefonní číslo a smělý návrh.
„Odjeď se mnou, budeš mít všechno na světě.“
Dozvěděla se kam, ale mohl zrovna tak říct „za sedmero hor a sedmero řek“.
Laura slyšela o děvčatech, která se za sedmero horami a sedmero řekami ztratila a nikdy nevrátila, a tak z Vegas odlétala v lodičkách s rudou podešví, zato ochromená strachem.
„Jsi přenádherná, když panikaříš,“ řekl.
Jestli jí panika sluší, rozhodla se, zachová ji.

Obrázek uživatele Owes

Den 0

Úvodní poznámka: 

Tento příběh začíná 30 let po Epilogu k povídce Padesát kroků k cíli.
Stručné shrnutí pro ty, kteří se nechtějí prokousávat tím, co předcházelo, jelikož letošní série drabblů může dobře fungovat i bez znalosti věcí minulých:
-- v tomto alternativním světě se nikdy nenarodil Tom Raddle
-- Severus Snape byl zařazen do Nebelvíru a stal se součástí Pobertů
-- místo Raddlea nějakou dobu řádila Dolores Umbridgeová pod stínovým vedením malinko vyšinutého Gellerta Grindelwalda
-- Severus si v rámci šťastného konce vzal Hermionu (a založil s ní rodinu)
-- z předchozích dvou vztahů má Severus dcery Eleanoru a Severu, které Hermiona přijala za vlastní
-- Brumbál na konci války zemřel a Snape je novým bradavickým ředitelem

Drabble: 

Gracie vyběhla z chýše, přivítala slunce a skočila do bystřiny, svižně tekoucí z blízké hory.
Skvrnitá žába s obrovskýma očima ji tiše pozorovala, usazená na vlhkém kameni.
„Ahoj!“ pozdravila Gracie a natáhla k ní ručičku.
Žába skočila tak rychle, že si dívenka neuvědomila, co se děje, dokud na krku neucítila pálivou bolest. Odmrštila žábu na břeh a sledovala, jak ta potvora vesele hopká pryč.
Pak si ještě chvíli zmateně osahávala podrážděnou kůži. Když zjistila, že jí ani neteče krev, potřásla hlavou a běžela nakrmit ptáky.
13 dní nato vesnice Magalla kvílela hrůzou a nebylo nic, co by zastavilo její pláč.

Závěrečná poznámka: 

A je to - jak taky letos jinak - o epidemii. Zdá se, že hodně ošklivé epidemii. Kouzelníci nejspíš budou mít plné ruce práce.
Kdo je Gracie, odhalíme v dalších epizodách.

Virální apríl

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Volné pokračování příběhu z přednášky dr. Zrzavého z předminulého roku.

Drabble: 

"Dobrý den, studenti..." přikvačil do učebny uřícený doktor Zrzavý
a setřel si pot ze znavené, rudé tváře.

"Dnešní přednášku bych chtěl věnovat nečekanému vývoji ohledně tématu, které jistě, jako lidé v první linii, bedlivě sledujete.
Události nabraly nečekaný spád!"

"Zase koronáč…" Zívl nejbližší student.

Profesor pokračoval ve výkladu.

"Dnešek, prvního čtvrtý dva tisíce padesát, vejde nechvalně do dějin.
Nejnovější forma koronaviru zmutovala do digitální podoby a napadá teď počítače!"

U studentů se mísilo zhnusení s šokem. Tohle snad překoná i to fiasko s antikarcinem ze třicátých let.

"Apríl!" Zvolal nečekaně profesor. "A pak, že jsem suchar." zamumlal si pod fousy.

Obrázek uživatele Elluška

Kudy z nudy

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Pěšinou do strmého kopce odhodlaně dusala nápadná dvojice. Sice si přála být nenápadná, jenže to by nesměla utíkat s obřím balíkem květovaných přehozů v náručí, dekou odcizenou vlastnímu koni, košíkem jablek, dřevěnými meči a pytlíkem kolíčků.
Ani jeden z nich nechtěl přiznat únavu, a tak mlčky pospíchali, dokud se konečně nevynořili z lesa na rovině.
"Tak," vyhrkl Elladan a vztekle hodil přehozy na zem, "teď mi vysvětli, proč jsi vzal na náš úkryt kolíky bez šňůry?"
Elrohir se nenechal zastrašit. "Říkals, že chceš zažít vzrůšo. Že se nudíš. Že chceš boj o život. Tak bez šňůry to bude teprv vzrůšo."

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Voldemort

Zbytečná provokace

Úvodní poznámka: 

nesoutěžní do třetice

Navazuje na loňské drabble o tom, kterak se Percy Weasley toužil stát prefektem...

Drabble: 

Na toaletách ve stanici metra (už rok mimo provoz) se překotně zhmotnily tři postavy – Aurora Sinistrová, Kingsley Pastorek a Artur Weasley, bledý jako smrt.
„Co s ním bude?!“
„Já vám říkala, že je to zbytečná provokace.“
Percy Weasley chtěl být prefektem, Aurora ho podpořila (se skřípajícími zuby). Nikdo neočekával, že Ministerstvo nebude proti.
„Ať řekne, že si to rozmyslel.“
„To neudělá, znám ho.“
Kingsley přikývl. „V tom případě si ho vezmu do učení osobně. Obranná kouzla, strategie proti Imperiu, nitrobrana, možná i nitrozpyt. Percy bude v pořádku.“
Jako šéf bystrozorů uměl lhát mistrně, uvnitř ho ale obava svírala jako hroznýš.

Obrázek uživatele Tyfónek

Miliony piv v ohrožení, velké slevy, dojde k vylívání?

Fandom: 
Drabble: 

„Proboha tati, tohle se Ozzák nesmí dozvědět!“ křičí Iva. „Neboj se, Ivuško, Ozzák se nic nedozví, jestli ano, bude to pohroma!“ zoufá Tomáš. „Vsaď se, že zformuje takovou armádu, že pivovary budou litovat, že dávali nějaký slevy,“ říká posměšně Iva. „Slyšel jsem tady mluvit někoho o pivu?“ zjevuje se Ozzák. „Ale nic … my si jenom povídáme.“ reaguje pohotově Tomáš. „Tak to jo … hele brácha, slyšel jsem od kámošů, že se něco chystá, nevíš o tom něco?“ Zeptal se Ozzák. „Éé, žádnou paniku, nic se neděje …“ na to Tomáš. „Já bych ještě paniku udržel, alespoň do skončení slev,“ vychytrale říká Ozzák.

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Přehnaná reakce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Bilance mého předsevzetí: přečtená drabble - asi 5; komentáře - 0; mé drabble přidávám za pět minut dvanáct. To mám teda pěkný start.

Drabble: 

Kryšpín s blaženým výrazem žvýká kousek ořechového dortu.
Zatím makrofág poklidně požírá mrtvé erytrocyty. Skupinky neutrofilů se líně procházejí. B a T lymfocyt jsou nuceni přerušit svůj rozhovor, když jeden z nich poznamená: “Slyšíš to dunění?”
Oba se otočí. S hrůzou v očích zírají na armádu, která se na ně valí.
Bazofil zmateně probíhá. “Útočí na nás!”
“Proč jste tak v klidu? Tohle je stav nejvyšší nouze!” panikaří eosinofily.
Mastocyty jen bezhlavě ječí: “Zabít!” a útočí na vše ve svém dosahu.
Kryšpína odvážejí do nemocnice s anafylaktickým šokem.
Nespecifická imunita je spokojená, že si tak krásně poradila s arašídovým antigenem.

Závěrečná poznámka: 

Tomu se říká profesní deformace. A to jsem to ještě ani nedostudovala.

Obrázek uživatele Envy

Moudrý panovník

Drabble: 

V království vládl moudrý a spravedlivý král. Pod jeho vládou se dařilo a země vzkvétala, a to i přes různé katastrofy, které ji vždycky jednou za čas postihly. Lidé byli nadšeni a svému králi vděční, že se o ně tak stará. Vždyť nikdy netušili, kdy další pohroma přijde, a že přišla pokaždé, když se jim dařilo nejlépe.

Na zámku král pozoroval a poslouchal zprávy, jak se věci mají. A když byli lidé někde až moc spokojení, až moc šťastní, seslala se na tu část země pohroma. Vždyť nejlepší poddaní jsou ti, kteří v sobě mají trochu strachu, jsou králi zavázaní.

Závěrečná poznámka: 

Tolik okrajování, tak snad to ještě i vám ostatním dávalo smysl :)

Obrázek uživatele TimeGirl

Apríl

Úvodní poznámka: 

Začíná mi to už být trochu blbé, ale vždycky na svou českou tvorbu celý rok zapomínám a na Sosáky přiletím jenom DMD. Nebo mě možná přitáhne Evangelista Biolog za krk. Každopádně mám hned úvodní BJB. Uf.

Drabble: 

„Zúčastníš se letos DMD?“ hlas mě vytrhne z bezcílného brouzdání internetů. Svou pozornost opět stočím ke Skypovému hovoru.

„Ještě jsem nad tím moc nepřemýšlela, ale asi bych měla, potřebuju se rozepsat.“

„Tak se rozmýšlej rychle, protože začíná dneska.“

„Začíná až v dubnu.“

„Dneska JE duben.“

„Dneska je cože?“ málem jsem se poprskala vlažnou kávou, kterou jsem si před hodinou uvařila a zapomněla na ní. Zcela živě si pamatuju, že asi před týdnem začínal březen.

„První duben. Apríl.“

„Tohle je aprílový vtípek?“

„Hlavně nepanikař,“ zasměje se. Pak ale její výraz ztuhne v zamyšlení. „Hele ta tvoje otázka zní jako docela paradox.“

Obrázek uživatele Scully

Společník

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Když nevíte coby... Marigold téma zachrání :)))

Drabble: 

„Elixíry jsem doplnil,“ řekl Geralt a utáhl si zapínání na kazajce.
„A musíš jít?“ zeptal se ho poněkud roztřesený Marigold. „Pamatuješ přece, jak to bylo s tou poslední strigou, že?“
Zaklínač si básníkovy rostoucí paniky nevšímal. „Tahle není tak zákeřná. A ty se mnou nejdeš, tak co se staráš?“ zeptal se Geralt, ale Marigolda to neuklidnilo.
Regis, dosud potulující se opodál, se nečekaně zjevil za bardovým ramenem. Tomu přejel mráz po zádech.
„Ještě štěstí, že ho budeš doprovázet,“ řekl úlevně.
Regis vycenil špičáky. „Kdepak, Marigolde, zůstanu tu s tebou a budu ti dělat společnost.“
Marigold vypadal, že na místě zcepeněl.

Obrázek uživatele Red Knight

Neklidná noc

Úvodní poznámka: 

Zdravím, tady je první úryvek z našeho vlastního fandomu, jehož jméno je zatím ve fázi vývoje, proto je mezi originály. ;)
Časem se tu snad objeví info, nový fandom a víc střípků.

Red

Drabble: 

Cesta se zdála být absolutně nekonečná, ale pro dnešek bylo chození dost. Amias zastavil na malé mýtince a rozložil jejich cestovní domov na mechu.
Čím víc se Temné hory blížily, tím nepřátelštější se zdálo prostředí. Ubývalo zeleně, ptáků a zvířat. Dokonce i stromy vypadaly úplně jinak, než ty v Annaru. Amias se každou chvíli otočil za podezřelým šustnutím.
„Kdo je tam?“ křikl s panikou v hlase, ale odpovědi se nedočkal. „Jsem ozbrojen! Mám draka.“
Ellie jen něco prskla a zachumlala se hlouběji do svého hnízda.
„Máš pravdu, Ellie,“ zamumlal Amias. „Je to zbabělec.“
Věděl, že tu noc nebude dobře spát.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele JednoDuše

Zachovejte!

Drabble: 

Zachovejte roušky.

Zachovejte koloušky.
Zachovejte kroužky (na zbroji to ocení rytíři).

Zachovejte dobré zdraví.

Zachovejte pera paví.

Zachovejte předpisy.

Zachovejte dopisy.
Zachovejte Dopisy Olze.

Zachovejte dobrou mysl.

Zachovejte Dobromysl.

Zachovejte odstupy.

Zachovejte orlosupy.

Zachovejte klid.

Zachovejte kilt.

Zachovejte mír

Zachovejte míry (čehokoliv).
Zachovejte netopýry.

Zachovejte poslušné chování.

Zachovejte postupné orání.
Zachovejte pro slepice kvokání.

Zachovejte ordinační hodiny.

Zachovejte jakékoliv hodiny (i kukačky).

Zachovejte tříděný odpad
Zachovejte gumové rukavice

Zachovejte krkavcům jejich krkavice.

Zachovejte karanténu.
Zachovejte hygienu.
Zachovejte mezi lidmi pletivo.

Zachovejte chuť na pivo.

Zachovejte paniku.

Schovejte se.

Zachovejte paniku. Poníkům. Pomníkům.
Zálohujte paniku (je vratná a dá se recyklovat).

Obrázek uživatele Nora

E-mail

Fandom: 
Drabble: 

Vážené studentky, vážení studenti,

zachovejte prosím paniku! Zavřeli nám školy, ale musíme se přeci učit! Takže místo času, který byste měli sedět ve škole si uděláte doma tuto práci: přečtěte si 40 stran informací o nové látce. Abychom věděli, že jste je četli, odpovězte na následující otázky… No ještě si musíte novou látku procvičit, takže udělejte tyto cvičení… A jé objevili jsme kouzlo videohovorů! Takže čas, který jste měli prosedět ve škole, prosedíte před kamerou! Ale zadané úkoly platí, protože přeci nechodíte do školy! Tak prosím zachovejte paniku, bude to trvat jen dokud nepadnete vyčerpáním!

Srdečně Vás zdraví

Vaši učitelé!

Obrázek uživatele Rorico

Vždy se správnou výbavou

Úvodní poznámka: 

Tak tedy znovu do toho a věřím, že letos lépe než níže zmíněný pán při uvedené události :)

Drabble: 

Je sychravé, červnové, belgické dopoledne a císař Napoleon poslouchá hlášení jednoho ze styčných důstojníků.

"Pane, vévoda Wellington obsadil návrší a řadí jednotky."
"Děkuji poručíku. Zachovejte klid a podejte mi šerpu."

"Pane, naše jízda zahájila útok!"
"Děkuji poručíku. Zachovejte klid a podejte mi klobouk."

"Pane, náš útok na křídlo a střed byl odražen!"
"Děkuji poručíku. Zachovejte klid a podejte mi šavli."

"Pane, Wellingtonovi dorazil na pomoc Prusové a stará garda se stahuje!"
"Děkuji poručíku. Zachovejte paniku a podejte mi hnědé ústupové kalhoty."

A tak císař Napoleon ustupoval od nyní již památné obce s velmi výstižným názvem nakvap, leč adekvátně oděn situaci.

Stránky

-A A +A