DMD č. 6. pro 6. 4. 2018. Téma: Čas hesel

Obrázek uživatele Skřítě

V Čechách nová módní vlna, kniha hříchů dík ní plná!

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní, nebodík

Varování: Povídka obsahuje dva lehce vulgární výrazy.

Drabble: 

"Je čas hesel, zadej kódy"
řvát dnes v bance vyšlo z módy.
Kdo chce okrást stát i tátu,
jde si sednout do senátu.
Nebo aspoň do sněmovny
a krmí nás svými h*vny.
Lotrando by možná dneska s ostatními šmejdy
obchodoval s matracemi, obíral tak strejdy.
Sarka Farka, ten by vsadil na přepisy energií,
z nichž pochybné společnosti v dnešní době hezky tyjí.
Rumcajs zase přes internet ukradl by hesla
a peníze inkasoval v klidu doma z křesla.
Loupežník Karaba tunely dělá,
budoucnost čeká ho - bez debat - skvělá.
Kdo dneska nekrade, ten není COOL,
živíš se poctivě? Tož to si vůl.

Obrázek uživatele Kaspar-Len Myslitel

Kousek po kousku

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nepíšeme - píšeme pro radost.

Drabble: 

Jaká je to novina, kecat žvásty u piva. Bez ženský a bez tabáku, obejdu se vždycky, potom vklouznu do kabátu, s povědomím nicky. Myslet jsem už přestal dávno, na počátku byla lenost, komu je a není dáno, nechám vám tu radost.
Dnes mi plně postačí, umět čísti hesla, rotačky už roztáčí, už se chápou vesla. Kdo? Ti druzí, ti co všechno umí, ti co jsou tak správně drzí, i když blbě čumí. Vytvářejí realitu, virtuálních myšlenek, řídí lid ze svého krytu, mediálních okének.
Samočinně, ale rázně, likvidují odpor. Nesouhlasíš? tu máš lázně, vlastní řitní otvor.

Realitu vzali nám? nepodléhej novinám!

Obrázek uživatele Rorico

Zkratkovité pokyny

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Vím, že drabble vkládám pozdě, a tedy bez nároku na bod, ale chtěl jsem tenhle nápad prostě napsat :)

Drabble: 

"Skoč! Rychle!! up Uf zvládl to."
"Jdeme left up left left jdeme."
"BACHA PŘÍŠERA!" right "Rychle, střílej!" ctrl + left
"Jo dobrý, sejmul jsi ji."
"Tak teď vlevo a nahoru,up left up tam by měl být poklad."
"JO, našel jsi ho! Rychle to vem."Alt + Shift
"Skvělé a teď zase zpátky." right down right up left

Prsty tančí po klávesnici, buší do ní a skrze hesla tlačítek vydávají příkazy pro malého kosmonauta, který skáče z kamene na kámen, uniká chobotnicím a houbám, aby sehnal všechny součástky pro svou loď, přesně jak si nostalgický hráč hry COMMANDER KEEN pro DOSS přeje.

Obrázek uživatele Teja

Stoprocentně

Drabble: 

"Snílko, Houbo, Kobro, Slizoune, pojďte sem. Až přijedeme, potřebuju je na chvíli nějak zabavit. Vymyslete si nějaký úkoly a ty, když děti splní, prozradíte jim indicii. Z nich musí odvodit naše tajné heslo. A to bude...třeba...eee... apoptóza buňky. Snílko, ty máš smrt, Houba slovo dobrovolník, Slizoun díra a Kobře bych dala monsteru." vychrlila na pomocníky cestou na Drchničku Hrošice .
"A není to moc těžký? Seš si jistá, že to uhodnou?" dovolila se zeptat brýlatá.
"Stoprocentně."

"Sebevražda skokem do propasti."
"Horová scéna s vrtulníkem."
"Neplacená brigáda ve strašidelném hradě."
"Šermířský souboj se špatným koncem."
"Dobrovolně ubodaná."
"Postřelený majálesový dobrovolník."

Obrázek uživatele Zuzka

Návraty

Úvodní poznámka: 

nestíhám... ale ručně jsem to dopsala včas... nicméně si nenárokuju bodík, neb ukládám finální podobu v 0:04

Drabble: 

Pozdě v noci, když se tatínek vracel od pacientů, slýchal jejich domov jen pramálo slov. Oba se báli roztrhnout ticho po cvaknutí zámku. Porušit kouzlo nevyřčené modlitby nad vyčerpanou matkou dvojčat, či nad starou sousedkou v těžké horečce. Jen oheň v krbu, na který Molly od osamocené večeře trpělivě dohlížela, promlouval vytrvale do unavené půlnoci.
Nebylo třeba slov. Poznala, kdy má postavit na čaj a kolik cukru připravit. Kdy má raději zalít kávu nebo nakrájet chléb a silné plátky sýra. Věděla, kdy má ponechat ve vyhřátém křesle pléd a tiše se vytratit.
Tatínkova ramena hovořila za něj. Útržkovitě, ale přesně.

Obrázek uživatele Envy

Zaheslovaná komunikace

Drabble: 

Žijeme v době, kde je svoboda slova nejvolnější snad za celou dobu, a přesto neustále mluvíme v heslech. Místo abychom si říkali věci na rovinu, zahalujeme naše myšlenky pod nánosem slov jiných, mnohdy i jiného významu.

Vedeme povrchní konverzase s lidmi které nemáme rádi a vypadá to přitom, že je máme rádi. Vedeme nesrozumitelné konverzase s těmi, kteří jsou nám blízcí. Schováváme to co skutečně chceme vyjádřit za slova zcela jiná, nebo i opačná. Někdy někdo našim heslům rozumí, to je pak konverzace! Jindy vedeme zakódovanou konverzaci s někým, kdo si toho, co je sryto za slovy, není schopen povšimnout.

Obrázek uživatele L.P.Hans

Padla kosa na kámen

Fandom: 
Drabble: 

Temným průjezdem německých kasáren se plížily dvě postavy.“
„Ach René, támhle je německý voják. Určitě bude chtít heslo.“
„Michelle mi ho určitě řekla, ale já ji napoprvé neposlouchal a ona vše říká jen jednou. Ale neboj, máme na sobě uniformy plukovníka Von Strohma a poručíka Grubera. Následuj mého příkladu.“
„Halt! Passwort, bitte!“
„Co si to dovoluješ? Víš, kdo já jsem? Plukovník Von Strohm, ty německé prase!“
Voják zrudnul.
„Was ist das?!“
„Pse! Hyeno!“
„Hande hoch du schmutzige Ratte! ALARM! ALAAAAAAARM“
René upustil salám a pomalu zvednul ruce nad hlavu.
„No to jsme dopadli. Měli jsme jít radši za prodavače cibule.“

Džinova sloboda

Drabble: 

"Sloboda! Rovnosť! Bratstvo! Zase raz prišiel čas volať hrdinské heslá. Ale mágovia sa skrývajú za nás - a prostáci? Hádžu živelné okrúhlice. Bojujeme ich vojny! Nemáš niekedy pocit, že tie heslá sú o nás? Čím je džin džinovi..."
Uznávam, moja výrečnosť trochu škrípala pod váhou budovy, ktorá ma úspešne pritláčala k zemi.
Tučný kuchár sa s gustom špáral v zuboch. "Ale, Bartimaeus. Nehovor, že si sa pomiatol od strachu? Slobodu! Rovnosť a bratstvo radšej nie. Džinovia štvrtej kategórie chutia najlepšie."
Roztočil sekáčik nad hlavou.
Musím konštatovať, že napriek mojej nepopierateľnej snahe sa môj vzťah s Faquarlom za posledné milénium vôbec nezlepšil.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Tell Me The Secret

Drabble: 

"What are you doing here?" Victor whispered when he saw him.
"Well, nice to see you, too," answered Henry in a reserved voice. "I am here to discuss business if you must know."
It took Victor a few seconds. Yes. That's right. His father. Henry's father. Business.
"I'm sorry," Victor looked away, embarrassed.
"Did you think I was here to see you?" continued Henry.
Victor felt foolish. And disappointed.
Henry reached into his pocket. A letter.
"You'll need a password this time."
Victor nodded, confused. Henry's breath was warm on his earlobe. Two words.
It was almost time for dinner.

Obrázek uživatele Lady Lestrade

Láska moje

Fandom: 
Drabble: 

Vstoupil do ložnice a chystal se zalézt pod peřinu, když se z druhé poloviny postele ozval ženský hlas.
„Zadejte heslo.“
„Ale…"
„Nesprávné heslo. Opakujte.“
„Miláčku, občas to s tou bezpečností přeháníš.“
„Nesprávné heslo. Opakujte.“
„Měl jsem fakt dlouhý den.“
„Nesprávné heslo. Opakujte.“
„Šlaka… Co to může být? Korálek na Pandoru?“
„Nesprávné heslo. Opakujte.“
„Kabelka?“
„Nesprávné heslo. Opakujte.“
„Boty?“ vydechl nešťastně.
„Heslo schváleno. Posílám ověřovací sms.“
Podíval se na mobil.
„Lodičky Armani, červené, jarní kolekce, vel 39,“ přečetl nahlas.
„Uživatel ověřen, přístup povolen.“
Slastně ulehl do postele.
„Siri?“ zeptal se po chvíli do ticha.
„Ano, Drahý?“
„K čemu ti budou boty?“

Obrázek uživatele Ghormoon

Tak kudy?

Úvodní poznámka: 

Další v sérii „Údolí Shatheků“ (viz proklik fandom), přímo navazuje na páté

Drabble: 

Zed s Paulem vyrazili po pásu bíleho světla. Šli hodiny. Dny. Roky. Nebo jim to tak alespoň připadalo. Čas tu neběžel. Nebyli unavení, neměli hlad.

...

Šli snad celou věčnost, než v dálce uviděli rozcestí. Přišli ke křižovatce. Uprostřed, mezi cestami, stála socha vysoké postavy v kápi.

„Tak kudy?“ zeptal se Paul a ušklíbl se na Zeda.

„Tězko říct ...“ odvětil Zed a zamžoural do dáli. Ani na jedné cestě neviděl nic, co by napovídalo, kam vede.

„Poradím vám ... ale musíte uhodnout heslo ...“ řekla socha.

Zed s Paulem se na sebe podívali a pokrčili rameny.

„Ale pokud neuhodnete, propadnete nicotě na věky ...“

Obrázek uživatele Lady Aludnev

Nová hesla

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Trochu BJB, ale já prostě musela na tohle téma napsat něco o Reginaldovi.

Drabble: 

Postihnout byl na cestě k holubům, když si všiml hory papírů přetékající z jednoho stolu.
Není to horší než stůl velitele Elánia. Pomyslel si, ale okamžitě se za to napomenul.
"Co chystáš, Reginalde?"
"Hesla," odpověděl jeho kolega. Zvedl čtvrtku, kterou právě dokončil, do svých šedivých, popřišívaných prstů, aby své dílo podrobil kontrole "Kampaň pro oživení práv nemrtvých pořád potřebuje nová hesla," dodal a bylo jasné, že tahle práce navíc ho ani v nejmenším nezatěžuje.
"Pokud bys potřeboval inspiraci, tak mám shodou okolností knihu, která obsahuje mnoho..."
"Promiň, ale jak vidíš, spasení a posmrtný život na Nebesích není zrovna naší prioritou."

Obrázek uživatele Voldemort

Holky (většinou) zakázány

Úvodní poznámka: 

druhé, nesoutěžní

Opět něco lehčího.

Drabble: 

„Pusťte mě dál!“
„Žádný holky v naší pevnosti!“
„Řeknu to tvojí mámě!“ Spolehlivá taktika.
„To není fér!“
„Tak jenom jestli znáš heslo,“ vloží se do toho Blaise.
„My máme heslo?“ Šrumot v pevnosti.
„Mlčte!“ Pevnost zmlkne.
„Heslo, Lin, nebo nic!“
„Dejte mi nápovědu!“
„Tůdle. Heslo, nebo padej!“
„Hm...“ Hluboce se zamyslí. „Bradavice?“
„Ne.“ Pochechtávání.
„Salazar?“
„Ne-e.“ Výskot jako na kolotoči.
„Čokoládové bonbony.“
„Ne!“ Hurónský smích.
„Já je ale mám. Zaplatím za to, když mě pustíte.“
„Já mám hlad,“ hluboce toužebně Crabbe.
„Prosím, Draco,“ úpěnlivě Goyle.
„Ať jde dál,“ nadšeně Zabini.
„Slaboši. Tak teda polez.“
Genderové rozdíly byly potřeny nugátovým korupčnictvím.

Obrázek uživatele Owlicious

Čas akce

Fandom: 
Drabble: 

Milovat budeš svého Boha, celým svým srdcem, celou svou myslí a celou svou silou.
Nebudeš mít jiného Boha.
Nezobrazíš si Boha.
Nevezmeš Boží jméno nadarmo.
Pamatuj na Šabat, že ti má být svatý.

Milovat budeš bližního svého, jako sebe samého.
Cti svého otce i matku.
Nezabiješ.
Nesesmilníš.
Nepokradeš.
Nevydáš pro svému bližnímu křivého svědectví.
Nebudeš dychtit po ničem, co patří tvému bližnímu.

Hospodin dal svým lidem tolik slov, že občas zapomínají, že láska není slovo
Láska je naplnění zákona.
Láska je sloveso, akce.
Věci se začnou dít, když se přestaneme schovávat za hesla.
Pro křesťany nastal čas mlčet a jednat.

Obrázek uživatele Taarg

Doba je stále stejná

Drabble: 

"Vyšlete havrany do všech směrů!" vzkřikl hofmistr. Písaři se jali psát dopisů.

Komtesa z Hlubočep odevzdaně vzhlédla. "Něco se stalo, budou potřebovat posily," problesklo jí hlavou.

"Rozšiřte mezi sedláky, že Krále miluje Bůh; a slitoval se nad ním," přečetla si s oddechem. Smrt panovníka dlouho očekávala.

"Ať se služebnictvo pomodlí, přijdu k nim," pravila k barrandovskému hraběti.

"Na vědomost se dává, že Král nám dal pozemky od Smíchova k Černošicím," vzkřikne večer k nohsledům.

Sluhové se zbraněmi nad kuropěním zmizí. "Za naše děti," stojí na korouhvích.

Ráno již jednota neexistuje. Nastal čas hesel a vzdoru. Názory se různí, krveprolití přichází.

Závěrečná poznámka: 

Kde není spojovatel, přichází rozpor.

Obrázek uživatele Carmen

Drobná úprava týkající se bezpečnosti užívaných hesel

Fandom: 
Drabble: 

Hlouček studentů přešlapoval před obrazem Buclaté dámy, který toho času Buclatou dámu neobsahoval.
"Ehm... Máme hesla. Vážně potřebujeme do věže."
Odněkud z vedlejší stěny se ozvalo vzlyknutí.
"Támhle je!"
"Nejsem!" křikla Buclatá dáma zpoza křesla se spícím kouzelníkem.
"No dobře," odevzdaně se přišourala do vlastního rámu.
"Hesla?"
"Takže. Merlin nemá ani jednu čistou ponožku. To máme Mna1čp. A... A..."
"Mandragora sežrala tác chlebíčků, skřítci tancovali kankán dvakrát, hvězdička. MstchStk2x*," snaživě přeříkal Fred.
"Špatně. A já DÁVÁM VÝPOVĚĎ!" zaječela Buclatá dáma.
"Ten dobrák, který na ministerstvu tohle posílení bezpečnosti vymyslel, ode mě dostane dárek. Krásné zabalenou ultrasmrdutou hnojůvku," zasnil se George.

Kolik hesel znáš, tolikrát jsi pařmenem

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Nakonec se Lucka rozhodla si to kafe před následujícím bojem
přece jenom dát. A ne jen tak ledajaké.
Její oblíbené cappuccino, a to hned dvojitou dávku.

Co kdyby zase usnula?

Pán Jeskyně promluvil: ,,Právě jste přišli ke kouzelné jeskyni,
nacházíte se přímo u jejího vchodu. Abyste vešli dovnitř, budete
ale muset uhodnout heslo. Máte tři pokusy a nápověda je,
že heslo nějak souvisí s oním vchodem!"

,,To je trochu chabá nápověda," povzdechla si Lucka spolu se svými dvěma
souputníky Tomášem alias trpaslíkem Ragulem a a Liborem alias hobitem
Timurem.

,,Inu, kolik hesel znáš, tolikrát jsi pařmenem," usmál se geek Petr.

Obrázek uživatele Effatha

K!

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

úryvek z jedné z mých rozepsaných povídek, které teď v dubnu odevzdaně zakrňují

Drabble: 

Petr se k tělu doplazil, klekl si a zvolna se mu sneslo do klína. Společně, prostupovala je pouze jediná nit života,nádech a objetí. Opona.
Na ní byl promítnut snímek Alice, jak se schovává za gramofonem a Lecha, který nad ní stojí rozkročen, s figurínou nad hlavou v nebezpečné pozici, starý snímek ze zkoušky. Sálem se rozléhal dobře naladěný hlas: „Po čase se ukázalo, co nakonec byl zdravý vztah a co ne.“
„Michale, tos neudělal!“ zařvalo to zpoza zatažené opony hlasem Alice.
„K. to chtěla,“ odpověděl jí stejně hlasitě mužík za promítačkou. Celý sál začal svorně skandovat: „K.! K.! K.!…“

První máj

Drabble: 

První máj, lásky čas. A nebo také svátek práce.

"Občané, slavte! Všichni budou muset povinně vyjít do ulic, nést vlastnoručně na hodinách výtvarné výchovy vyrobené transparenty a tvářit se naprosto nejvíc nadšeně. To bude ale psina, což?"

Rozkvetlé třešně při tom budou vonět, sluníčko svítit a tráva růst. Uvidíme kachňátka a kuřátka kolébající se za maminkami a telátka pijící mlíčko, které jim lidé nevezmou.
Zítra zase budou kluci kopat do meruny a holky zkoušet nové druhy copánků a obdivovat Lenčinu novou sukni z NDR, maminky budou vařit a tatínci číst noviny.
Ale předtím je tu čas hesel! Vyjděte do ulic!

Závěrečná poznámka: 

Poslední dobou jsem si tak nějak oblíbila relativně tragická témata.

Zhyňte

Fandom: 
Drabble: 

"Dobře, ale musí to být úderné!"
Nastalo rozpačité ticho.
"Ty, jež procházíš naší branou věz, že žádné uchvácené bohatství nemůže nahradit prázdno v tvojí duši?" zkusil navrhnout Okolik.
Filozofové se zahleděli na malou dřevěnou tabulku, se kterou hodlali zastavit Tsortské jednotky útočící na jejich město.
"Asi by to chtělo něco kratšího."
"Zhyňte, uchvatitelé?"
Několik filozofů pokývalo hlavou na souhlas, několik ale začalo namítat, že občas uchvátí nějaké to pivo nebo cizí ženu, tak jestli by se jim tak radikální heslo nevrátilo.
"Dobrá, dobrá," snažil se Xeno utišit počínající hádku, "napíšeme tam prostě ZHYŇTE a tu ceduli otočíme směrem k nepříteli."

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Heslo pro zralejší pány

Drabble: 

"Asi jde na mne skleróza. V poslední době jsem musel na několika webech resetovat svý heslo. Jak tam nechodím často, nevím už, který jsem tam dal," konstatuje Lev.
"Není divu, všude doporučují heslo originální, ne logické slovo, malá písmena, velká písmena, číslice..." reaguje Tadeáš.
"Já často používal fragmenty rodných čísel milenek, ty ke mně oficiálně nepatřily, takže to bylo bezpečnější než inspirace ve vlastní rodině, ale dnes..." obohacuje debatu Jimram.
"Vzpomínáte, jakou rýmovačku jsme na slovo heslo měli jako školáci..." odlehčuje to Lev.
"Tak to ne," oponuje Jimram, "to jsou logická slova a v našem věku už začínají být aktuální."

Závěrečná poznámka: 

Onu rýmovačku úmyslně necituji, abych nemusel dávat přístupnost 15+.

Obrázek uživatele Lejdynka

Kniha hřbitova

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nesmím číst Tořiny drabbly, mám z nich depresi.

12+, jsou tam divný a smutný věci. DRUHÝ DRABBLE, NECHCI BODÍK.

Jinak mě teda mírně inspirovala vzpomínka na anglický hřbitov, kde byla polovina náhrobků propadlá do země, jako kdyby je ta země vsakovala.

Drabble: 

Chodím po hřbitově hladov sem a tam, po klidu, žízniv po lidech.

Náhrobky jsou svět. Anděl. Pahýl. Zrcadlo-mramor. Květina. Ostrý zub propadlého hrobu. Ze země vstává v trávě zmije.

Nápisy zpola lidským jazykem, popraskaná paměť.

Zemře- -milovaná. Umilovaná.

Dobrá křes- Křesadlo provazem pomazané.

-zapomeneš! Celý život žebrák hledá jméno.

-věky. Na věky. Na roky. Na měsíce. Na dny. Na hodiny. Nenarozeniny.

Andě- -pustí. Odpustí. Nepustí. Spustí. Dopustí. Bez viny. Hříšnice. Palice. Svíce. Hranice.

Tragický -sud. Sudbou? Ne, rozkazem.

A všechny křičí. TAK TO ŘEKNI. ŘEKNI HESLO!

Říkám. CARPE - DIEM?

Uléhám pod zem.

Vím, jaká je Smrt. To já jsem Smrt.

Závěrečná poznámka: 

Teoreticky by to mohla být Kniha hřbitova od Gaimana (proto jsem to tak pojmenovala). Ale Bod nebyl tak hrozně vědoucí a matoucí, tak asi spíš ne.

Obrázek uživatele Cathia

Zapomenuté dopisy

Úvodní poznámka: 

Georgiana si pomalu zvyká na život na hradě. V bývalém pokoji svého bratra nachází tajnou skrýš plnou dopisů.

Aneb další vyzrazení děje z Tristenolu :-). Já snad tu knihu budu muset co nejdříve dopsat.

Drabble: 

Georgiana vytáhla uvolněnou cihlu a nakoukla dovnitř. Byla to skrýš plná úhledně složených pergamenů. Na některých rozpoznala svůj rukopis.

Našla i pergameny s hraběcí pečetí. Nebyl to však Tarnakův rukopis, ten by poznala. Vedena zvědavostí jeden rozložila.

„Nic z toho nedává smysl,“ povzdychla si, jakmile přečetla pátý. „Od koho jsou?“

Alvonie proletěla pár řádků a zalapala po dechu. „Ty jsou od Mae. Se Sidem používali různá hesla, kdyby se dopis dostal do špatných rukou.“

„Nesměli se stýkat,“ dodala na vysvětlenou.

„Panebože,“ vykřikla náhle Gee, „byla těhotná. Napsala mu to v den, kdy spáchala sebevraždu. Datum se shoduje, podívej.“

Alvonie zbledla.

Obrázek uživatele Melody Harkness

Bad day

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

V povídce je použita variace slova "fuck", proto koho by to pohoršovalo ať prosím nečte :)

Drabble: 

Sam knocked on Dean's door.
"If you want to enter you have to tell me the password, Sammy."
Sam just raised his eyebrows.
"A password? What are you, Dean? Ten?"
"So it's only you, who can be childish?"
"What are you talking about? Can we just talk like two adults? Please, Dean!"
"Now you want to talk? Now!? Maybe you could try it months ago? Before you started to sneak out of bunker every night... you thought I'm not gonna find out, that you are fucking that pipsqueak?"
Sam is watching the door in horror, this is really not good.

Obrázek uživatele Dangerous

Na procházce

Fandom: 
Drabble: 

Kráčí vzpřímeně, na rtech letmý úsměv. Na nohou elegantní boty s podpatkem tak akorát, aby klapaly, ale ne moc. Kočičí hlavy jsou tam jako vždycky, symfonie jejích kroků je také stejná jako vždycky - pokud neposloucháte pozorně. A úsměv se mění v lehký úšklebek, ale zmizí dřív, než si to stačíte uvědomit.
Vždycky nosí sukně, na tom není nic divného. Jednou jednovrstvou plátěnou, podruhé bohatou tutu. Vypadá jako princezna a o to víc se pobaveně šklebí. Vrstvy nadýchaného tylu šeptají a ona si s nimi hraje rukama.
Obyčejně neobyčejná.
Nikdo by nehádal, že za bílého dne zorganizovala podsvětí celé městské části.

Obrázek uživatele Peggy Tail

Svěření systému

Úvodní poznámka: 

BJB
V hesle by mi samozřejmě mezery neprošly

Drabble: 

Osmak po mne hazi bobky a kusy zeleniny lidi si na me sedaj v metru po ulicich vykrikuju kde maj hnusnou pizzu ptam se kolemjdoucich jestli je venku teplo pritom jsem venku zpivam si ve vytahu a mavam lidem v projizdejicich dopravnich prostredcich nebo sedicich v restauracich rikam lidem do tvare co si myslim a delam si legraci sama ze sebe sama se sebou si povidam i s rostlinami zviraty a vecmi ze zasady miluji to co ostatni nesnasi jsem ten nejvetsi retard na celem svete

Zadali jste špatné heslo

„Kruci. Musím si to heslo zjednodušit. Tohle zabírá moc času.“

Obrázek uživatele Voldemort

Konverzační témata

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

„Je pěkně.“
„Ano, ale včera pršelo.“
„Pravda. Je proměnlivo.“
„Jistě. Nosíte deštník?“
„Samozřejmě. Oranžový.“
„Oranžový!“
Skryjí se za šálky. Aurora má kávu, Eridani čaj.
„Pijete hodně kávy?“
„Ano. Často mívám noční. To víte, astronomie...“
„Jste astronomka? Můj otec hvězdy miloval. Proto taky to jméno... Asi jsem opustila téma. Oranžový deštník...“ rozesměje se. „K čertu s hesly. Hovorem o počasí žádnou ženskou neokouzlím. Ta příručka je pitomá.“
Eri vytáhne z kabelky příručku Neotřelých témat pro každé rande.
„Taky mám příručku,“ pousměje se Aurora. „Bojím se, že je nezákonná.“
„Ale jděte. Úřady už nedělají problémy ani chlapům.“
„Naše úřady – ,“ Aurora se zarazí.

Závěrečná poznámka: 

Aurora má příručku Jak hovořit s mudly. Už pár let je na indexu, protože je k tomu póvlu moc zdvořilá.

Obrázek uživatele Dobi

Jedna nula pro zrzku

Fandom: 
Drabble: 

"Kláro, to je můj notebook?" Mladý se podíval dceři svého přítele přes rameno.
"Nejsi moc všímavej, vážně chceš bejt detektiv?" Klára se ušklíbla, ani se neohlédla.
"Proč jseš sakra na mým notebooku?" Zeptal se důrazněji a snažil se působit autoritativně (ne vystrašeně z o deset let mladší holky).
"Dělám si prezentaci do školy. Můj notebook mi shořel, stejně jako dům, pamatuješ?"
"Nemohla ses třeba zeptat?"
"Kdybych se zeptala, půjčil bys mi ho?"
"No asi jo--"
"Tak vidíš. Mimochodem, je hezký že si s tátou takhle e-mailujete. Doufám, že v práci se odhlašuješ."
Jirka ve vteřině zrudl. Přišel čas na zaheslování.

Obrázek uživatele cptdrake

Osudové setkání

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tentokrát nedokážu napsat věnování, protože drabble sám je věnováním.

Drabble: 

Chci uhnout očima, ale nejde to. Míříš ke mně přes prázdné parkoviště spolu se závanem kořenité vůně a hypnotizuješ mne měkkým pohledem a vševědoucím úsměvem.

Najednou se mi před očima promítne jako film posledních několik let. Ty oči mě pozorují při šerpování na maturitním plese, ten úsměv zahlédnu v davu na koncertě před pár lety, ta vůně mi na chvilku vezme dech, když kolem mě procházíš na festivalu.

Neznám tě, ale najednou vím, že celou tu dobu čekám na tebe.
"Ahoj," řekneš a z tvych očí čtu, že ty to víš. Že někdy je heslem k srdci čas a osud.

Obrázek uživatele Aveva

Zaheslováno

Fandom: 
Drabble: 

*** **** ** **** ****** * *** *** ***** ** ****. **** *** * *** ** ***** * *****. **** ** **** **** ** *** * ****.
****.
**.
*****. **** * **** ** *** **** *** ***.
** **** *** *** *** * ******* *** ****.
***. ***.
**** ** **** *** ***.
*** *** ****** * *** ****.
*****.
******.
***. **** **** ** * **** **** * *****.
***** * ***** **** *** *****. ****. ***** ** ***** **** ** *** ***.
*** ***. *** ****** *** **** ****. ***** *** ****** *** * **** *****.
*****.

Stránky

-A A +A