Horáček a Pažout

Obrázek uživatele Rya

Horáček a Pažout

Postavy, soudím, netřeba představovat. Fandom by měl obsahovat všechny historky o Horáčkovi a Pažoutovi vzniklé v rámci DMD (první pochází už z 19. dubna 2013!)
Vyzývám proto autory (Blueberry Lady, ef77, Brygmi...), aby, je-li jim libo, tam svá drabblata přesunuly. Já tak rovněž postupně učiním a se.ida k tomu přiměji. Tak budeme mít chlapce pěkně pohromadě!
Obsahuje-li Vaše drabble také Macha a Šebestovou (případně Macha a Machovou), použijte prosím oba fandomy, tj. Mach a Šebestová i Horáček a Pažout.

Obrázek uživatele Rya

Jak byly čarodějky

Úvodní poznámka: 

Preventivně náhradní drabble na téma "...a zbytek je historie", protože si nejsem jistá, že to dobře chápu a že je v předchozím vidět.

Varování: 

Řeči o (normálních!) sexuálních vztazích.

Drabble: 

Jsou čarodějky, povídali Machovi, potřebujeme sluchátko, kdyby vítr rozfoukal oheň, Pažout řekl, jsou čarodějky, potřebujeme sluchátko, kdyby došlo pivo, sluchátko prohlásilo, že není hasič ani pivní kurýr, a Machová se zeptala, s kým teda? Sluchátko řeklo, s chlapci, těm pivo nedojde! Pili tedy pivo, načež se sluchátko optalo, než jsem vás potkalo, byli jste normální? Zeptali se sluchátka, jak to myslí, a sluchátko odpovědělo, sexuálně, ne asi! Pažout zbrunátněl a zařval, když se mají dva LIDI rádi, hluchadlo, je to naprosto normální! Ale Horáček se usmál a řekl, jasně, až do koček a lednice, a dál už je to historie!

Závěrečná poznámka: 

Legendární a epická, dodal ještě!

Obrázek uživatele Karin Schecter

Jak zachránili situaci

Úvodní poznámka: 

Příště bych u takového tématu ocenila varování. Původně jsem neměla v plánu na to nic psát, protože pro mě to je trigger, ale nakonec mě napadlo tohle a tak jsem to nakonec napsala.

Varování: 

šikana

Drabble: 

Venku bylo konečně teplo a tak si Horáček s Pažoutem řekli, že půjdou do parku, a tak šli a drželi se za ruce a povídali si o tom, jak je to sluníčko fajn a co budou dělat v létě, když uslyšeli nějaký pozdvižení a tak se šli podívat, co se to tam děje. Byli tam tři puberťáci, kteří strkali do čtvrtého a vykřikovali na něj věci jako, že nemá žádný kamarády a taky něco, co by Horáček s Pažoutem rozhodně neopakovali a tak se na sebe podívali a kývli.
Za chvíli na to z parku utíkali s brekem tři kluci.

Závěrečná poznámka: 

Horáček s Pažoutem rozhodně nepoužili násilí, protože s násilím nesouhlasí a navíc to byli děcka a říkali, že nemají tušení, co se těm klukům stalo, ale prý si to příště dvakrát rozmyslí, než budou někoho šikanovat.

Obrázek uživatele Rya

Jak ani nepotřebovali sluchátko

Drabble: 

Tenkrát chodili Horáček a Pažout pátým rokem do 3.B, malých spolužáků si nevšímali, jenže Ahmeda si všimli, vypadal jinak, neuměl moc česky a větší kluci mu dávali dost zabrat, až Horáček řekl, člověče, já se na to nemůžu dívat, a Pažout zavrčel, ani nemusíš, a sluchátko, které před chvíli šlohli Šebestové, pravilo, hoši, chcete pomoci? a hoši řekli, dík, sluchátko, jsi fakt kámoš, na to, že tě pořád krademe, ale není třeba, načež nakráčeli na školní dvůr, kde si zrovna kluci chtěli Ahmeda podat, postavili se za něj a řekli, tak kdo chce na budku, pánové? A nikdo nechtěl!

Závěrečná poznámka: 

Ahmed se objevuje ještě v tomhle drabbleti od mé druhé identity:
https://www.sosaci.net/node/14464

(Pro kontrolu: Nevím, jestli zcela vyhovuje tématicky. Kdyby ne, neztrácejte se mnou čas, stejně asi napíšu ještě jedno).

Obrázek uživatele Rya

Jak Horáček koupil boty

Varování: 

Obuv

Drabble: 

Pažout seděl v kuchyni a pohledem temným jak křest knihy v arcibiskupském paláci zíral na vysoké krvavě červené boty, podpatky měly jako dlouhé jehly, a když se Horáček zeptal, cože to je, Pažout zachroptěl, pracovní boty standardní, píše se na krabici, cos mi objednal, Horáčku! A Horáček řekl, ukaž, to musí být nějaký omyl, našel objednávku v počítači a praštil se do čela, já je objednal na e-shop, tak sorry, a Pažout odpověděl, jakýpak sorry, Horáčku, boty vrátíš, ale nejdřív mi v nich za trest zatančíš! Prosím, řekl Horáček, beze všeho, ale pak půjdou, po železářství v nich chodit nebudeš!

Závěrečná poznámka: 

(A když Horáček říkal beze všeho, myslil tím beze všeho!)

(Pro čtenáře, kteří u firmy HP dosud nenakupují: firma provozuje železářství a e-shop s erotickými pomůckami.)

Obrázek uživatele Rya

Jak to viděl Horáček

Úvodní poznámka: 

Toto drabble věnuji ef77 :-).

Drabble: 

To tvoje zírání do ledničky, povídal Pažout Horáčkovi, to je kapitola sama pro sebe, co myslíš, že tam najdeš, koukáš tam zasněně nejmíň dvě minuty, víš, kolik to stojí, a Horáček ledničku zavřel, ale zasněně se tvářil dál, já vždycky vzpomínám, vysvětloval, jak Mach a Šebestová provedli tu věc s kočkama, já šel k tobě, všude bylo naházené jídlo a žraly ho ty kočky, pak jsem otevřel ledničku a tys tam byl, bílej a studenej, to bylo strašné, jenže když jsem ti dal umělý dýchání, byl jsi zas krásně teplej, a Pažout odpověděl, pořád jsem, pojď mi ho dát znova!

Závěrečná poznámka: 

Jak to viděl Pažout bylo sepsáno už před deseti lety tady: https://www.sosaci.net/node/7862

Obrázek uživatele Rya

Jak to vidí sluchátko

Drabble: 

Být magický předmět není žádný med, vážení, jednak se předpokládá, že tupě plníte příkazy, za druhé si nevyberete, kdo vás vezme do ruky, a tak štěkám jako hrom, ať je koček milion, tím to začalo a je to skutečně stupidní a dětinský nápad, koček je už tak dost, vy pak vidíte všechny ty důsledky, zděšení ptačí populace, alergické reakce, třeba takový Pažout skončil v ledničce a kdyby ho Horáček nevytáhl, dočista by umrznul, exkrementy milionu koček, to nechcete, ani když nemáte nos. Tak jsem si začalo dělat věci po svém, když je požadavek rozumný, vyhovím, a když ne, nazdar bazar!

Obrázek uživatele Rya

Jak nevychovali Archiméda

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní

Věnováno Iantouchovi, díky kterému mají kluci psa (a já si toho všimla až včera!)

Drabble: 

Archimédes nebyl žádné štěňátko, bylo mu sedm, ale pořád neposlouchal, měl dlouhé tělo a krátké nožičky, jenže běhat uměl rychle, rozhodně rychleji než Horáček s Pažoutem, když ho v parku pustili z vodítka, supěli za ním, Pažout nadával, koho to napadlo, pořídit si psa, a Horáček sípal, tebe, a byl to super nápad, protože honit Archiméda je jedinej pohyb, kterej máme, kdyby byl vychovaný, vážil bys metrák, ale Pažout už měl v ruce sluchátko a volal do něj, ať jsme chrti! Pak už dohonili Archiméda snadno, byli dokonce rychlejší, takže zbytek odpoledne honil Archimédes je, bylo to šílené, ale zábavné!

Obrázek uživatele Rya

Jak Pažout opravdu to drabble napsal

Úvodní poznámka: 

Ahoj. Tady Pažout. V tomhle nejsou chyby, HCHO byla hodná a poradila mi opravovač, podtrhává sice stejně jako nějaká úča, no ale co už, a Šebestová se na to taky mrkla, nakonec si dala říct, kdo má opravovač a kamarády, nemusí mít chyby, je to ale napsaný, jak mi zobák narost, jenže Šebestová říkala, že to je obecná čeština a ta je v cajku, teda jako v pohodě, takže teď už to drabble.

Drabble: 

Tohle je z doby, kdy jsme byli malí, teda já a Horáček, oba grázlíci, škola za totáče byla dost zlá, ale teď jsme spořádaní občané, máme železářství a erotický e-shop, ani doma nebyl s našima klid, jedinej, s kým jsem si (kromě Horáčka) rozuměl byla babí, teda vlastně prateta Emílie, ta mě vždycky vyslechla, měla pro mě ucho, já jí říkal babí, ona mně bobečku, byla skvělá, ale koho jsme s Horáčkem nesnášeli byli vzorňáci, jako Mach a Šebestová třeba, jenže drabble má mít sto slov, takže o tom, jak jsme si s Horáčkem dali první pusu, třeba někdy jindy.

Obrázek uživatele Rya

Jak psal Pažout drabble

Drabble: 

Jednou se Pažout rozhodl, že napíše drabble, ale neuměl moc pravopis (a Horáček jen o chlup líp), takže ho dal přečíst Šebestové, jenže Šebestová řekla, Pažoute, to je učiněná hrůza, tady máš ypsilon, neumíš vyjmenovaná slova, sem patří měkké, neumíš shodu, tady čárka, tady ne, až se Pažout naštval a povídal, Šebestová, nech si ty nápovědy, jsem chytrej dost, opravím si to sám, jenomže když zůstal se sluchátkem, řekl, oprav mi to ty, ale sluchátko se zachechtalo a řeklo, poslechni si tohle, a pak se ozvalo Pažoutovým hlasem, jsem chytrej dost, opravím si to sám. Takže ani náhodou, uzavřelo sluchátko.

Obrázek uživatele Rya

Jak byli unavení po výletě

Úvodní poznámka: 

Příběh se odehrává ve žhavé současnosti a všechny postavy jsou plnoleté.

Drabble: 

Byla první dubnová sobota, teplo jak v létě, slunce svítilo, všechno kvetlo najednou, včely bzučely, Mach, Šebestová, Horáček a Pažout si vyrazili na výlet, ale pak měli žízeň, seděli zmoženě venku a Mach povídal, třeba malý dron, a Pažout řekl, Machu, ty šílenče, dron by všechno vycamral, ale kdybychom se třeba proměnili ve slony s dlóóóuhatááánskými choboty, a Horáček řekl, Pažoute, přemýšlej, chobot je nos, to je na utopení, a sluchátko řeklo, upozorňuji, že umím předměty i teleportovat, a Šebestová řekla, jste všichni blbouni, zařídím to sama, vstala, šla dovnitř k výčepu a opravdu ta čtyři piva přinesla úplně sama!

Závěrečná poznámka: 

Sorry, není to příliš hlubokomyslné, ale jsem po výletě unavená! :-)

Obrázek uživatele Karin Schecter

Slučák

Drabble: 

To takhle jedno sobotní odpoledne dostal Horáček pozvánku na fejsbůku na třídní slučák a hned ji ukazoval Pažoutovi. No tý jo, řekl Pažout, to musíme jít, to bude ale chlastačka a Horáček souhlasil, že to teda fakt musí, přece jenom už je všechny strašnejch let neviděli. A tak teda šli.

No teda Pažoute, to byla fakt pařba, to už se v našem věku jen tak nevidí. Jo jo, chlastali jsme jak za mlada, souhlasil Pažout. Takhle dlouho už jsem vzhůru nebyl, no ani nepamatuju, ale už jsem zralej do postele a tak šli, přece jenom už bylo půl desáté večer.

Obrázek uživatele Rya

Jak byl Pažout trudnomyslný

Drabble: 

Pojeďme na Petřín, to bude romantický, navrhnul Horáček, a Pažout řekl, pivo potom bude teprve romantický, jenže cestou propadl trudnomyslnosti, tuhle bejvalo obuvnictví, to jsem neměl rád, dřív tam bejvala hospoda U Pavlánskejch, tu jsem rád měl, na Újezdě bejvalo senzační bistro, železničák prej taky zboří, nic není, jak bylo, jenom my, řekl Horáček, kdepak, povídal Pažout, bejvalí rebelové, teď slušný vobčani, co platí daně, jestli jsi to teda podal, a Horáček řekl, podal, ale že jsme spolu, to se nemění, pokud seš si jistej, že to tak má být, a Pažout povídal, jsem celkově nejistej, ale tohle je tutový!

Obrázek uživatele Karin Schecter

Jak se opili

Varování: 

Alkohol

Drabble: 

Byl večer a Horáček s Pažoutem seděli v hospodě a popíjeli pivo. Ale pak Horáček řekl, že co takhle dát páku a Pažout chvíli uvažoval, ale uvažoval jenom o nedopitém půllitru a tak nakonec řekl, že teda jo. A Horáček se potutelně usmíval, protože věděl, že má na Pažouta páku a tak určitě vyhraje. Takže jak začli, Horáček se naklonil k Pažoutovi blíž s tím, že na něho svůdně zamrká a Pažout neodolá a nebude se soustředit. Jenže Horáček zapomněl, kolik už měl v sobě piv a tak se naklonil, padl hlavou na stůl a tu páku přeci jenom nevyhrál.

Obrázek uživatele Rya

Víměna

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Varování: 

Primitivní dvojsmysly a kruté zacházení s pravopisem

Drabble: 

Pažoute, řekla Šebestová, ten tvůj pravopis je hrůza, na účet jsi napsal víměna zámků, copak nevíš, jak se to píše, ještě že se Horáček nejmenuje Emil, to bys ho psal s tvrdým, a Pažout se zachechtal, jojo, Horáčka vždycky s tvrdým, a Šebestová se naštvala ještě víc, chováš se jak puberťák, píšeš jak prvňák, a ty nejsi o nic lepší, obořila se na Horáčka, který se také pochechtával, ale Mach řekl, hele, Šebestová, nebuď na ně tak hrrr, chtěli nám to udělat zadarmiko, bez účtu, a ty že né, že na to přece máme, a Šebestová řekla, no tak pardón!

Závěrečná poznámka: 

(Jenomže Pažout se už zase hihňal, prej že jsme jim to chtěli udělat, haha, to bysme teda nechtěli, hehe, takže se hned naštvala znovu!)

Obrázek uživatele Karin Schecter

Jak se sladce pomstili

Úvodní poznámka: 
Varování: 

Neetické zacházení se sluchátkem

Drabble: 

Horáček s Pažoutem byli u Machů pečení vaření a to především, když se peklo nebo vařilo, protože to měli bez práce. Jenže tentokrát to práce byla, protože malá Machová nechtěla usnout, takže Machovi dělali psí kusy, aby ji uspali a tak řekli Horáčkovi s Pažoutem, ať taky přiloží ruce k dílu a uvaří guláš. A tak teda krájeli a vařili, až se z nich kouřilo, ale pak Horáček řekl, že jsou všechny ty vařečky ňáký krátký a tak přemýšleli, co s tím, než si všimli osamělého sluchátka. A tak se na sebe podívali, pokrčili rameny a strčili ho do hrnce.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Jak jim sluchátko moc nepomohlo

Drabble: 

To se zase blížilo léto a Horáček s Pažoutem se rozhodli, že jak Šebestová nechá sluchátko bez dozoru, tak si ho bez ptaní půjčí a napíšou s ním pololetku. A tak to udělali a jak přišla pančelka, tak se usmívali a říkali si, jó, to máme v kapse.
Ale pak ji odevzdali a pančelka jim říká, že to snad nemyslí vážně, že ty písemky mají úplně stejný a vůbec nedávají smysl, že snad použili nějaký generátor náhodných slov, ale Horáček s Pažoutem jí řekli, že ne, protože ten ještě nevynalezli a pančelka jim řekla, že budou zase dneska po škole.

Obrázek uživatele Rya

Jak se strkali

Drabble: 

Z adaptačního kurzu nebyli Pažout s Horáčkem zrovna šťastní, Horáček povídal, takových cizích lidí, radši bych se adaptoval jenom s tebou, Pažout souhlasil, Horáčku, adoptovat chci jedině s tebou, a Horáček řekl, hele, mám sluchátko, do sluchátka povídal, prosím, my bychom potřebovali, aby všichni ostatní byli třeba trpaslíci, a sluchátko řeklo, dobrá, ale pak mě vrátíte Šebestové, a když proměnilo třicet budoucích zámečníků i učitele Kolíska v sádrové trpaslíky, dodalo, nestrkejte do nich, ať se nerozbijí, a Pažout řekl, kdepak, jenom do Horáčka, strčil do Horáčka, ten spadl na postel, a tam se dál strkali, ale mně naštěstí došla slova.

Závěrečná poznámka: 

Tímto drabbletem si pojišťuji bod. Příběhové také bude, ale ne tak bujaré. A to víte, kontrolor je na to pes!

Obrázek uživatele Rya

Jak byl Pažout svobodný duch

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Věnováno ef77.

Nechci kvůli seriálu opustit své milované fandomy, takže toto je první z nesoutěžní dárkové série.

Drabble: 

Když chodili Pažout s Horáčkem na učiliště, neučili se jen řemeslo, ale i mateřský jazyk, což Pažouta rozčilovalo, na to se můžu vykašlat, Horáčku, na tyhlety pravopisný pravidla, já jsem tentononc, svobodný duch, íčka mi jsou ukradený, budu si psát zamykat s ypsilonem a klíč s měkkým, a Horáček poznamenal, i slepé kuře najde zrno, a Pažout povídal, Horáčku, ty magore, co sem pleteš kuře, ani v něm není íčko, já se školou končím, a Horáček řekl ne, a Pažout opáčil, proč? A Horáček povídal, protože s tebou chci mít zámečnictví, a vůbec všechno, chápeš? a Pažout zavrčel, tak jo.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Co se z toho vyvine

Drabble: 

Ten váš synáček ale roste, řekla paní Trnková paní Horáčkové, ale paní Horáčková řekla, on je přeci ve vývinu a přidala mu řízek.

Když spolu začli bydlet, Pažout se naučil vařit a říkal, že láska přece prochází žaludkem a Horáček říkal, že to rozhodně jo a navíc je ve vývinu.

Podle vašeho BMI jste obézní, řekl doktor, když k němu Horáček přišel na kontrolu, ale Horáček řekl, že je přeci ve vývinu, ale doktor řekl, že to teda ne a tak si Horáček pořídil rotoped a že na něm každej den pojede a za odměnu, že si vždycky dá řízek.

Obrázek uživatele Rya

Jak se Pažout nechtěl koukat

Úvodní poznámka: 

Pro Keneu

Drabble: 

Vypni tu blbost a pojď na zahradu, řekl Pažout, ale Horáček odpověděl, to není blbost, je to vtipný, romantický, pojď koukat taky, venku je kosa a cedí, jenže Pažout odsekl, padá zahradnickej deštíček a ty jsi šelma podšitá, práce se štítící, a Horáček řekl, liška, ne šelma, a Pažout zavrčel, já ti řeknu, jaká jsi šelma, lenochod jsi, jenže Horáček opáčil, že lenochod vůbec není šelma, načež venku začalo lít jako z konve, Pažout se uraženě zavřel do ložnice, ale když přišel Horáček, už se usmíval, notebook na břiše, a řekl, Horáčku, šlohneme Šebestový sluchátko a pořídíme si pirátskou loď!

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Karin Schecter

Jak to konečně řekli rodičům

Drabble: 

To se takhle Horáček s Pažoutem domluvili, že už to konečně řeknou rodičům. A tak se po práci potkali před bytovkou a Horáček povídá, kde máš ty kytky, ty vole a Pažout pokrčil rameny a řekl, tys měl koupit kytky a oba se zhrozili a hledali, kde by nějaký ty kytky sehnali a pak si všimli, že naproti přes ulici mají na zahradě tulipány a Horáček, že bude hlídat a Pažout, že je otrhá. Ale té cedule, co říkala pozor pes si nevšimli. A tak šli k rodičům bez kytek a Pažout měl roztrženou nohavici, ale vůbec nikomu to nevadilo.

Obrázek uživatele ef77

Jak léčili jarní alergii

Drabble: 

Začalo to svěděním v uchu, Horáček se tam pořád šťoural, pak přišla rýma a sloní troubení, Horáčkovi zčervenaly oči a měl je jako králík a nakonec mu nos někdo zalil betonem.
Pak se Pažout naštval, praštil pěstí do ponku a povídá, člověče, Horáčku, takhle to nejde, lidi se mě ptají, kdo ti umřel, a ten pán, co nám zaplatil stovku a nic si nevzal, ten myslel, že říkáš „dej ty“, když jsi mu doporučil nejty. Ta akuvrtačka, teda akupresura nezabírá a ty homoeropraktika taky ne. Vezmeš si Zyrtek, já chci jít v neděli na Petřín, máme výročí.
A Horáček poslechl.

Obrázek uživatele ef77

Babočka admirál a Otakárek fenyklový

Úvodní poznámka: 

Pro Ryu, která jim napsala krásnou budoucnost.

Drabble: 

Člověče, Pažoute, povídá Horáček, nestýská se ti někdy po lumpárnách? Pažout kývnul, jako že ano, a odešel k Machovým pro sluchátko.
Najednou nad městečkem poletovali dva obrovští motýli, lidi kroutili hlavami a učitel biologie určil, že je to babočka admirál a otakárek fenyklový, no ano. Horáček a Pažout, vzdychla paní Kadrnožková, jako tenkrát Horáčkův táta, ono je to dědičné, chudáci chlapci.
To už chudáci chlapci neslyšeli, byli moc vysoko a lidi byli hrozně maličtí. Nakonec se unavili, usedli na tovární komín, podívali se na sebe a zjistili, že to chvění u žaludku nebude jen závrať.
A odletěli složit křídla domů.

Závěrečná poznámka: 

To drabble ke mně přišlo v šest ráno, kdy mi ho s typickou dikcí odvyprávěl pan Nárožný. Doufám, že jsem mu ho přepisem moc nezkazila.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Jak si udělali doma Velikonoce

Drabble: 

Horáček řekl, ty Pažoute, už jsou skoro Velikonoce a my ještě nemáme ani ty pomlázky a Machovi už mají všechno vyzdobený a napečený a tak si řekli, že si to doma trochu vyzdobí. Vzali z ledničky vajíčka a že si zavěsí do okna kraslice a tak je vyfoukli a malovali a malovali a že si pověsí do okna dvě takový a dvě jiný, jako to mají u Machů, jenže pak viděli, že každý vajíčko je úplně jiný a tak si řekli, co už, a pověsili do okna jedno červený, jedno oranžový, jedno žlutý, jedno zelený, jedno modrý a jedno fialový.

Závěrečná poznámka: 

Barvy kraslic a jejich pořadí je určitě zcela náhodné a vůbec nic to nesymbolizuje ;)

Obrázek uživatele Brygmi

Jak Pažout nešel k holiči

Drabble: 

To Pažouta napadlo, že si nechá narůst vlasy, protože je to in a navíc se mu nechtělo k holiči, jeden měsíc, druhý měsíc, připadal si jako rocker, ale Horáček prosil, ať se toho zbaví, že vypadá jako baba, nebo hůř, Jirka Pomeje, to Pažouta přesvědčilo, a ať ho Horáček ostříhá, ale hlavně OPATRNĚ. Horáček se smál, co na tom, šmik sem, šmik tam, začal teda stříhat, šmik sem, šmik tam, najednou to bylo takový divoký, nahoře nic, dole moc, čím víc stříhal, tím horší, PANEBOŽE, Pažout vytřeštil oči, ale pak se smál, nedá se nic dělat, tohle bez sluchátka nevyřešíme.

Obrázek uživatele Rya

Jak byli na dovolené v Banánové republice

Úvodní poznámka: 

Ahoj všichni! :-)

Drabble: 

Horáčku, povídal Pažout, zajdeme do banánovýho háje, četl jsem v průvodci, že tam je výstava aktů, nikoliv nějakejch nudnejch obrázků, ale aktuálních, tudíž nejspíš živejch aktů, a to mě teda zajímá, ale Horáček se rozhlídl kolem a řekl, tady u bazénů je živejch aktů dost, a to všeho druhu, v háji budou jenom baby, nezájem, a Pažout se taky rozhlídl a líně přikývl, máš pravdu, zůstaneme tady, a při večeři povídal pán vedle u stolu, Máňo, ta výstava byla děsná nuda, koho zajímají listiny vo banánech, listiny, ahá, zabručel Horáček, a Pažout řekl, pojď na pokoj, předvedu ti živej akt!

Obrázek uživatele Rya

Jak dál seděli před chalupou a jedli kotlety

Úvodní poznámka: 

Navazuje na drabble Jak seděli před chalupou

Drabble: 

Koukněte na to, řekl zálibně Pažout, když narovnal kotlety na gril, to je úplná symfónie, jak tam syčí, pravý prasečí tanec, a Horáček povídal, pamatujete, do I. B jsem s váma nechodil, byl jsem jinde, nešlo mi čtení ani psaní a soudružka učitelka pořád, koukněte na Horáčka, děti, jak může být někdo tak hloupý, pomalý, nedovtipný, já se do školy těšil, jenže po dvou měsících jsem nesnášel ani tu úču, ani šprty, kterým všechno šlo jako po másle, a to se nezměnilo, takže mi na kamarádění zbyl jenom tady Pažout, a Pažout řekl, ale stěžovat si nemůžeš, tady máš kotletku!

Obrázek uživatele Rya

Jak seděli před chalupou

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 25 "Práce všeho druhu".

Drabble: 

Jednou seděli před chalupou, která patřila Machovým, ale Horáčkovi a Pažoutovi vlastně taky, protože tam udělali všechny práce (Mach se snažil leccos okoukat v hobbymarketech, ale kdo má obě ruce levé, v hobbymarketu šikovnost nekoupí), a Mach řekl, kluci, tolik toho umíte, jak to, že jste ve škole tak vyváděli, i při pracovkách to bylo k zbláznění, a Horáček odpověděl, třeba Pažout sklouzl na šikmou plochu, protože mu bábi četla Broučky, a Pažout přikývl, to je pravda, ale Broučkům už je dobře, a co se mě týče, pokračoval Horáček, to je na dlouhé vyprávění a koukejte, jaký nese Machová kotletky!

Závěrečná poznámka: 

Pokud by někoho zajímala souvislost mezi Pažoutovým asociálním vývojem a Karafiátovými Broučky, dozví se to z delšího (nedopsaného) textu Jak měnili literaturu. Část s Broučky je ucelený příběh v několika kapitolách, první nese název O Pažoutově existenciální vzpouře, panenské krvi a petrifikovaných zvířátkách a je zde, ostatní následují.
http://www.sosaci.net/node/34558

Obrázek uživatele Rya

Jak se Mach stal chalupářem

Drabble: 

Byl slunečný duben, ale platil zákaz vycházení, což Macha štvalo, načež řekl, koupím chalupu, na venkovský zahradě se nemusíme maskovat za bankovní lupiče, ale Horáček povídal, no ale Machu, budeš se muset maskovat za chalupáře, máš dvě vysoký školy, ale umíš se sekerou? Pilou? Šroubovákem?, a Mach se kasal, samolitr, uvidíte, a hned koupil roubenku ve Středohoří, další víkend tam zavezl kamarády a ukazoval, koukejte tu zeď, koukejte ten dřevník, koukejte tu střechu, moje práce, ale Horáček s Pažoutem řekli jenom, Sluchátko?, a sluchátko řeklo, ovšemže je to MOJE práce, a taky poslední, ať si to ten vejtaha dělá sám!

Stránky

-A A +A