DMD č. 24. pro 24. 4. 2021. Téma: Řasa

Obrázek uživatele Bilkis

Z deníku zlomatky 33

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ, však to znáte.

Drabble: 

Dítě je jako kočka. Najde díru, strčí do ní prst. Vidí stín, zkusí ho chytit. Najde brouka, zkusí ho sníst (jako všechno, co najde, včetně gumičky a háčku od vánoční ozdoby, o kterém jste ani nevěděli, že vám upadl).
Dítě je jako pes. Aspoň to naše. Kdyby mohlo, neustále by si honilo ocas, když to tak hnusně řeknu.
Pro mě, jako matku, je dítě jako řasa spadlá do oka. I když ji vyndáte (nebo vám ji vyndá někdo jiný), pořád o tom víte. 20 % kapacity mozku je neustále zaměřeno na tu jednu bytost. Která si zrovna cpe do pusy ponožku.

Obrázek uživatele Linkový stykač

František a Miluška

Úvodní poznámka: 

Opravdová lovestory.

Drabble: 

Manželé Jírovcovi se poznali na vozovně.
František je chlap jak hora. Miluška měří akorát tolik, aby viděla do okýnka výpravny.
Spojila je láska k dráze, country hudbě a zavařování.
Jsou spolu pětadvacet let, ale pokaždé, když je potkáte, máte dojem, že se právě zamilovali.
„Počkej, nehýbej se!“
Miluška opatrně sejme z Františkovy tváře řasu, nalepí ji na ukazováček a František k ní s úsměvem přiloží vlastní prst.
„Přej si něco!“
Když František o chvíli později prst sundá, řasa je na jeho bříšku.
„Co sis přál?“
„Ať nám o víkendu svítí sluníčko. Jezdíme za sebou. Můžem si dát na Palmovce zmrzlinu.“

Obrázek uživatele Gwendolína

Cesta do noci

Fandom: 
Drabble: 

Drobné nožky cupitají nocí. Kličkují po nerovné dlažbě pod nohami chodců, až zmizí kdesi v temnu.
Hnědá smrdutá tekutina, která možná byla kdysi vodou, se valí podzemím a krysa běží po úzké římse nad ní. Kameny jsou kluzké, porostlé letitým nánosem slizké černé řasy, krysák však běží jistě. Běžel tudy mnohokrát.
Zanedlouho opět vyběhne na povrch, v místě, kde se páchnoucí voda vlévá do ještě smrdutější řeky.
Pokračuje podél vody ven z města. Na okraji lesa však tentokrát jeho cestu přeruší tichoučký svistot nočních křídel. Silné pařáty ho sevřou a ostrý zobák ukončí jeho pozemskou pouť.

"KVÍK," pronese Pochmurný Kvíkal.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Blanca

River Running

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

The river wasn't far. The women passed the place for traditional cleansing rituals watched by a statue of a goddess and forded the flow to get to a small structure on one of the islands.
Maddie didn't enjoy the slimy touch of the river flora on her ankles, but the running water meant no emotions - which was good.
The shrine was locked, but Ishanvi plucked a few pieces of reed and stuck them as eyelashes onto a carved face. Then she let couple drops of river water drip onto them like tears.
The door opened with a flash of magic.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Envy

První setkání

Fandom: 
Drabble: 

Jsou u Kačáku, přírodního rybníku dole pod kopcem na druhé straně od chaty. Kolem i uvnitř vody jsou další chataři, případně stálí obyvatelé lokality.

Holčička má na sobě rukávky, a pro jistotu i kruh kolem pasu. Zrovna se vykoupali a z vody ji vytáhli s tím, že jí musí být zima. Sama to tak necítí, ale jsou jí teprve čtyři.

Nechali ji hrát si v mělkém koutku, kde vyvěrá voda přes kamenné desky, ty jsou důsledkem toho pokryté zelenými vlákny, co jsou hebké a zároveň slizké na dotek. Holčička je fascinována. Maminka se snaží vzpomenout, zda jí vodní řasa neublíží.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Uklidňující záliba

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Trochu sice vycházím z nápadu, který jsem už na jedno z letošních drabblat použila, ale myslím, že je to dostatečně daleko na to, aby se mohlo říkat, že jsem se prachsprostě vykradla. :-D

Drabble: 

Jakkoliv by to do něj asi nikdo neřekl, máloco ho těšilo víc než posezení u vody s rybářským prutem.
Dneska byl ovšem mrzutý. Už tu totiž seděl celé hodiny a pořád nic nechytil.
Náhle se splávek pohnul. Byla to jen vlnka nebo konečně něco zabralo? Mrzutost v mžiku nahradilo nadšené očekávání.
Zasekl. Když začal navíjet, cítil poměrně silný odpor. Macek!
Nakonec se však z vody vynořil jen řasami obalený hrudní pancíř stormtrooperského brnění.
To ho dožralo. Ve vzteku počastoval vzpurné jezero dávkou blesků.
Netrvalo dlouho a na hladinu začaly vyplavávat první ryby břichem nahoru. Když je uviděl, triumfálně se rozchechtal.

Závěrečná poznámka: 

Jen pro pořádek, tohle je to inspirující drabble a společným rysem je, že se obě věnují volnému času jedné postavy.

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Řasy pod Řasami

Fandom: 
Drabble: 

Toulám se Českou Kanadou, sestupuji z vrcholku zvaného Řasy. Přicházím k rybníčku, jednomu z mnoha v této krajině. Usednu na břeh. Koupat se nehodlám, na pohled je tam spousta řas a sinic.
Náhle postřehnu přicházet turistku. Ta žena mne zaujme svými výraznými řasami. Přemýšlím, zda je má přirozené či umělé, druhou možnost však záhy zavrhuji. Takové dámy obvykle netráví svůj volný čas v přírodě.
Pozdravíme se, jak se na turisty v liduprázdné krajině sluší, žádnou konverzaci však nezavádím. Vyrazil jsem si užívat přírody, za společenským ruchem bych cestoval někam úplně jinam. Takže se pouze nadále kochám tamní velmi malebnou krajinou.

Závěrečná poznámka: 

Pátraje po inspiraci, objevil jsem, že skutečně existuje vrchol Řasy. Což jsem dosud netušil, byť jsem se již v minulosti pohyboval v jeho relativní blízkosti.

Následuje drabble http://sosaci.net/node/48311

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Babské triky

Úvodní poznámka: 

Dnes lehce nedějově momentka s Karolinou, rozhořčeně pobývající ve svém pokoji.

Drabble: 

Lina si vždycky připadala lehce nevhodně, když si štěstí zajišťovala mysteriózními způsoby lidových moudrostí. Byla vychována v racionální domácnosti. Fantazii se meze nekladly, ale pověrčivost neměla u Sternbachů (ani Sternů) místo.
Právě uvažovala o likvidaci kytice ve svém pokoji pro potřeby vědecké metody „má mě rád, nemá mě rád“, nakonec se vrhla k zrcadlu. Byla tam! Dokonale vypadnutá řasa, jako stvořená pro tuto chvíli. Opatrně ji přenesla na prst, otevřela okno a hluboce si přála.
Vídeň se náhle rozhodla přestat produkovat vánek. Lina se zachmuřila.
No co, stejně jsou to jenom babské triky!
Řasa kamsi zahučela. Kytice se roztřásla strachy.

Závěrečná poznámka: 

Já znám přání s řasami metodou foukni do řasy, ale dočetla jsem se, že někdy se operuje i s živly přírody. Tož jsem si to půjčila pro dramaticky komediální efekt ;).

Obrázek uživatele Kahvi

I Can Teach You, But I Have to Charge

Fandom: 
Drabble: 

It was breathtaking. Steve didn't know the collective noun for sea turtles, but it ought to be something like magnificence. He walked over to a grinning Tony.

"You're looking smug, even for you."

"Told you my special feed would bring them into the yard."

"Congratulations, you're still a genius."

"The trick is seaweed. They go crazy for it."

"The breeding program will be happy." They had struggled to find enough males, but now they were swarming in.

"Did you know seaweed is an ingredient in milkshake?"

Steve groaned. "Tony. No."

"All the boys-"

Steve kissed him to shut him up.

Obrázek uživatele Tajiš

Ruská zoologie

Drabble: 

Turista jede navštívit svého kamaráda v ruské vesnici. U vjezdu do vesnice stojí na silnici hejno hus. Ty jsou odehnány stařenkou křikem „Běžte pryč, vy krávy!“
„Pardon, ale jsou to husy, ne krávy. Proč jim říkáte krávy?“
„Protože to jsou krávy a tečka!“
Chlapík si poznamenal, že se na to kamaráda má zeptat, a jel dál.
Když dorazil, sedli si s kamarádem k čaji a na stole stála krabice bonbonů se zarážejícím názvem – „Ptačí mléko“.
„To mi neříkej, že vy tady dojíte husy!“
Dlouho se mu muselo vysvětlovat, že Rusové milují původně polské bonbóny vyrobené z řasy agar „ptačí mléko“.

Obrázek uživatele eliade

Máte bazén plný řasy? Plží závodník vás spasí!

Drabble: 

Neobvyklou situaci zažili fanoušci na plaveckém mistrovství světa. Do programu byl na poslední chvíli zařazen závod ve zbrusu nové disciplíně, do něhož se navíc mohl přihlásit kterýkoliv z diváků.

„Den před zahájením mistrovství nám bazén zamořila jakási agresivní řasa,“ vysvětluje jeden z organizátorů. „Protože někteří závodníci jsou citliví na bazénovou chemii, museli jsme vymyslet jiné řešení.“
Pořadatelé se proto rozhodli zahájit mistrovství soutěží v rychlostním požírání řas.

Závod se setkal s velkým úspěchem, zvlášť mezi vodními plži.
„Občerstvení zdarma, a navrch medaile. Úžasné!“ pochvaluje si vítěz závodu, okružák. „Navíc teď každý vidí, že ne všichni plži jsou pomalí jako šnek.“

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele Amy

Překrásné pokušení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Zase jednou pár Tony/Steve, ať se líbí. :-)

Drabble: 

Steve si jasně vybavoval, co ho na Tonym zaujalo jako první.

Tony Stark si nebral servítky. Byl krutě upřímný a pro sarkastickou narážku nešel daleko.

Steve si přesto nemohl nevšimnout jedné skutečnosti, která ho rozčilovala. Mnohem snazší by pro něj totiž bylo Tonyho nesnášet.

Tony Stark měl překrásné oči. Hluboké, hnědé a lemované dlouhými řasami. Steve po nich chtěl přejet prstem, pohladit Tonyho po tváři a ochutnat jeho rty.

Kontrolu nad sebou ztratil v okamžiku, kdy si povšiml spadlé řasy na Tonyho tváři. Jakmile se Tonyho jednou dotknul... už nebyl schopný přestat.

Naštěstí se ukázalo, že Tony to má stejně.

Obrázek uživatele Owlicious

Okamžik

Fandom: 
Drabble: 

Temné oči cizinek kladly víře Izraele do cesty jedno břevno za druhým.
Ani pomrkávání třásní na lemu oděvu je neodvrátilo od zlého.
V otroctví osmnáct let obraceli oči k letícím oblakům, odkud mohla přijít pomoc.
Nakonec přišla v podobě dýky ukryté v záhybu šatu pod chromou rukou.
Spiklenecké spuštění víčka, zašeptaný náznak probouzí zvědavost.
Kůže a tuk se zavřou nad vražednou zbraní.
Nohy vyvoleného národa stojí pevně v proudu řeky, jako by pustily kořeny do dna.
Přes brody nikdo neprojde, hladinu zvlní pády těl a zbarví krev.
Vysvobození - na věky, na pár generací, nebo na jedno zamávání řasami?
Lidskými? Božími?

Obrázek uživatele Carmen

Mazlíček

Drabble: 

Mlok se fascinovaně díval na podivné stvoření značně podobné obrovské mořské řase.
„Je to zlatíčko,“ řekla pyšně čarodějka, „vůbec se ode mě nehne! Byla jsem na dovolené na takovém rozkošném mudlovském ostrově, hned jsem samozřejmě poznala, že to není obyčejná řasa. Tam by z ní udělali salát,“ zavrtěla hlavou a něžně oslizlé stvoření pohladila.
Mlok se posadil k tvorovi a zkoumavě si ho prohlížel.
„Přestala vám nedávno jíst, že ano?“ pokýval hlavou.
„Ano! Chudinka už dva týdny nežere,“ čarodějčin hlas se zachvěl.
„Jistěže... Nechává si místo,“ usmál se Mlok.
„Na co?“
„No... Na vás,“ rozpačitě se podrbal hůlkou ve vlasech.

Obrázek uživatele Tess

Ulehčení života

Drabble: 

Patrick ukazoval Erikovi další z cest. Už brzy bude kluk úplně zaučený.
Dneska měli novou pomůcku - věc, co dělala cink. Její sestavení a užití jim vysvětlili na policii; ten Angličan, co chodí kolem, u toho byl a tvářil se kysele.
Zatím necinkla, takže to asi bylo dobře.
Mlha se přihnala s pravidelností sobě vlastní. Nebylo divu, tuhle denní dobu. Patrick velel zastavit. V okolí byly hluboké bažiny. Nemá smysl to pokoušet.
Sedli si k sobě, přehodili přes sebe celtu a vytáhli další novinku. Svačinku.
Špalík byl zelený, suchý, tuhý a slaný a, protože někdo přidal med, i sladký.
Rajská mana.

Závěrečná poznámka: 

Nejhorší zážitek

Fandom: 
Drabble: 

Au, hrome… Něco mu asi spadlo do oka. Zkusil oko promnout, ale nepomohlo to. Času je málo a on aby se crcal s neviditelným smítkem někde pod horním víčkem.
Přetáhl víčko přes spodní a zdálo se, že se protivné cosi zachytilo vně oka.
Honem, rychle doobléct, ještě rukavice a helma.
Úleva netrvala dlouho. Něco ho zase začalo svědit a dokonce nepříjemně píchat. Bylo to horší než před tím. To nebylo smítko. Zřejmě si do oka natáhl vypadlou řasu ze spodního víčka.
Méně vhodný okamžik si ta řasa vybrat nemohla.
Při startu rakety si fakt nemůžete sundat helmu a oko promnout.

Obrázek uživatele Lejdynka

Poezie ve smrti

Fandom: 
Drabble: 

Střih.

Překrásná dáma v bílých šatech. Ve vlasech větvičky a listí, tráva, hlína... a drobná včelka.

Střih.

Voda.

Střih.

Velké lidské oko.

Bleděmodrá panenka, vytřeštěná bulva, s drobnými červenými žilkami, z kterých se rozlévá krev.

Nad hlavou vlnící se nebe. Zbytek slunce. Vážka s křídly modrými jako šlechtická krev.

Střih.

Víčka zakryjí stín pod očima umírající. Klesne ke dnu, a pomalu se propadá vlnícími se říčními řasami až na samé písečné dno.

Ne, neodplouvá po hladině.

Její mysl, těžká jako kámen, ji stáhla do hlubin.

Střih.

Život, obtočený mrknutím lidského oka milovaného, řasy řežou, šílenství utichá.

Ofélie už není.

Střih.

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Nathanel

S rozumem v koncích

Drabble: 

„Už je nový téma?“ zeptá se Rodič 1. Ledňáček šel do hajan. Nastal čas bouření mozků.
„Jo… Nebude se ti to líbit,“ odpoví Rodič 2. „Řasa!“
„Řasa?“ Z obýváku se ozývá jen zamyšlené mručení. Buď to, nebo myčka najela na závěrečnou fázi programu.
„Už je to tak. Asi se dozvěděli o té pivní řase, co mi roste kolem mého kdysipasu.“
Klokotavý smích s ozvěnou zevnitř sklenice.
„Zase jsem se kvůli tobě polila.“
„Já ti nevím. Chtěl jsem sice nějakou intelektuální vzpruhu, ale řasa mi tedy do oka nepadla.“
„Neruš, píšu,“ odvětí zpěvný alt. Do noci se ozývá pouze zapálené datlování.

Obrázek uživatele Stevko

Suši v krčme

Drabble: 

- A či si mi tu, Pištík môj?
- No a kde by som mal byť?
- No veď ja len tak, či do krčmy nezájdeme. Odkedy sa krčmárová žena z dovolenky vrátila, úplne nové veci tam začal variť.
- Jarík môj, a kdeže to vlastne bola?
- Až v Japonsku. A priviezla odtiaľ suši.
- Kto čo suší?
- Ale nie Pištík. Suši, to ti je také japonské jedlo, vieš. Ryža zabalená v morskej riase.
- A to tam jedia?
- Veruže jedia. A krčmár to aj u nás začal predávať.. Akurát mu toho žena doniesla z Japonska málo, tak začal miesto toho baliť tarhoňu do kapustových listov.

Obrázek uživatele Owes

Správná motivace

Drabble: 

Na stole přistály tři krabice s pizzou.
Jednu okamžitě zabral Ron. Hodinu nejedl, čili měl pocit, že umírá.
Druhou otevřela Hermiona. Ani nesnídala, čili byla protivnější než obvykle.
Na třetí se chystal Harry. Čtyřiadvacet hodin nespal a jediné, co pozřel, byla kofeinová tableta a žvýkačka, kterou spolknul, když mu brýle spadly do nevylitého nočníku.
„Pottere, přivezli chlapa, co si nožem na chleba uřízl oční víčko. Přišijete mu to.“
„Nezavoláme chirurgii?“
„Chcete ho odsoudit k doživotnímu nalepování umělých řas?“
„Hm. Až to dokončím, můžu konečně něco sníst?“
Jestli to dokončíte, máte u mě večeři.“
Potter odhodil krabici a vyrazil za Snapem.

Obrázek uživatele Palečka

V orchestru

Drabble: 

Hraji, vnímám hudbu a všechny nástroje v orchestru, slyším každý zvuk jednotlivě a zároveň všechny naráz. Po očku sleduji dirigenta, všimnu si paní v první řadě sedaček, která naklonila hlavu doleva a vychutnávala si muziku.
Bach, Haydn, potom Paganini. Skladby se střídají a každá je jiná. Pekelně se soustředím, abych nehrála rychleji nebo pomaleji, hrát druhé housle je příšerná zodpovědnost a vtom...
Au, spadla mi řasa do oka!

Pálí to a mrkám jako divá, abych řasu co nejrychleji dostala ven. Houslistka vedle mě se divý, co vyvádím. Hraju potichu, abych to nezkazila. Ale ne, na řadě je můj sólový part!

Obrázek uživatele Karin Schecter

Early Morning

Fandom: 
Drabble: 

"Eyelashes!" Sherlock shouted suddenly and sprang out of bed.
John mumbled something.
"Put some clothes on," Sherlock continued. "We need to go."
John finally opened his eyes after one of his sweaters hit him in the face.
"It's the middle of the night," he said when he realized how dark it was. "Come back to bed."
"We need to go to the morgue, John," Sherlock insisted. "There must have been some poison in her fake eyelashes! I must test them," he said before he ran out the door.
John took a deep breath and stood up.
Here we go again...

Obrázek uživatele Voldemort

Dlouhá noc

Úvodní poznámka: 

Že by trocha romantiky o jedenácté?

Název vám druhou nejkvalitnější párty píseň Helenky Vondráčkové nepřipomíná náhodou. Potřebuju, abyste to věděli.

Drabble: 

„V tuto chvíli nemáme další informace. Veškeré dotazy budou zodpovězeny na tiskové konferenci v devět hodin. Dobrou noc.“
Jediným pohledem vyjádřila nadřazenost nad majiteli rukou, které vystřelily nahoru, otočila se a rázně odkráčela. Kde brali novináři tolik energie ve tři ráno, jí bylo záhadou.
„Těžká noc?“
Bystrozor Potter se s úsměvem vynořil z vedlejší chodby.
„Strašná,“ přiznala se. S každou minutou ztrácela na dekóru.
Účastně pokýval hlavou. „Kafe u mě?“

V bystrozorské kuchyňce stáli blízko u sebe. Za normálních okolností by ji to znepokojilo.
„Pozor!“
Zamračila se.
„Máte tu řasu.“
Přiblížil se. Ustoupila. Jejich pohledy se setkaly...

Prchla bez kofeinu.

Závěrečná poznámka: 

Kdyby si někdo nebyl jistý v kramflecích, ta ženská je Narcissa Malfoyová, mluvčí.

Obrázek uživatele Menhir

D24 - Oblast nikoho

Úvodní poznámka: 

Navazuje na D23

Drabble: 

Mullet a vajíčko naštvaně seděli v povzdálí a čekali, až začnu prosit o milost a odpuštění. Ptal jsem se, čím se mohu vykoupit, ale stále mi nechtěli prominout, že jsem je takhle opustil.
"Tak fajn! Hele, já si tady sednu a budu zpytovat svědomí..."
Jak jsme tak koukali jeden na druhého, do oblasti nikoho se připlazila řasa. Pak se zastavila a otočila hlavu nejprve mým směrem, a pak na druhou stranu. Pocítila závan negativity, a tak se snažila co nejrychleji odplazit pryč. Trvalo jí to asi půl hodiny.
"Vyhráli jste," řekl jsem poraženě a prosil o milost. "Vezmu vás taky!"

Obrázek uživatele Patita

Jako lžička v hrnku s medem

Fandom: 
Drabble: 

Několikrát za sebou rychle zamrkala, řasa ji očividně spadla do oka. Byla skutečně nádherná. Její oči nemusela lemovat žádná tmavá barva, na řasách nemusela být napatlaná řasenka a i tak měla ty nejkrásnější oči pod sluncem. Už když jsem je poprvé viděl, zaujala mě jejich barva, nikdy jsem nic takového neviděl. Medově žluté oči jí dokonale ladily k vlasům a dneska i ke kratším žlutým šatům nad kolena.
Už když jsem je poprvé viděl, chtěl jsem do nich koukat stále a nikdy neuhnout pohledem. Topit se v nich jako lžička v hrnku s medem. Tak snad se zadaří. Držte palce.

Obrázek uživatele Elrond

Jednoduché organismy

Drabble: 

Ivan pozval kamarády na oslavu třicátých narozenin do bytu, kde si pronajímal jeden pokoj.
Party byla v plném proudu. Fanouš coby Sauronovo oko a Greg jako Galadriel pařili na disko a pili rychlý špunty.
Saša a Týna, hobiti z Kraje, se ládovali klobáskou.
Mirek v kostýmu nazgûla ze zatemňovacího závěsu zapíjel božkov rum colou.
Ivan posílen litry whisky zahlásil, že jde spát, padnul oblečen do postele a v zápětí to zatáhl.
Líza sedíc na posteli se dala do řeči s nazgûlem a smáli se tak, že se celá postel třásla. Ivan, v té chvíli na úrovni řasy, řekl jen: "Nehoupat!"

Obrázek uživatele Profesor

Řasa v oku spadlá

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Drabble: 

Můj milý když padá
V dubnu sníh je to
Jako když řasa Ti
Do oka které pláče

Nemusíš být smutný
Když sníh v dubnu
Snáší se na květy
Meruněk nádherných

Můj milý ve vodě
Řasy taky plavou
Zelené, hnědé a
Rudé taky tak

Krásné dlouhé řasy
Zdobí dívčí zraky
Tvůj něžný obličej
Chrání jasný zrak

Můj milý řasa
Spadla do oka
Každému z nás
Když bolelo

Srdce bolelo
Každého z nás
Jednou nebo
Mnohokrát

Můj milý každý
Jeden z nás to
Zažil tolikrát
A nezapomněl

Nesmíš zapomenout
Na radost smutek
Svůj nebo cizí
Uchovej si milý

Můj milý
Zázraky
Pamatuj

Obrázek uživatele Klav

Stoupání

Fandom: 
Drabble: 

Řidič mávne na rozloučenou, otevře jim dveře a ony vyrazí na cestu. Dáma s kloboukem sice trochu kulhá, ale i tak mají ostatní co dělat, aby s ní udržely tempo.
Prvních pár metrů jde krásně, jenže pak se objeví první stoupání a Julinka spustí.
Mě bolí nožičky, když míjí parkoviště. Ne, nebolí, Juli.
To není fél, vy jste větší! u odbočky k Botanické. Jo a taky těžší, chápeš?
Já mám žízeň! v tom nejprudším kopci. A my snad ne?
Mně něco spadlo do oka, když se na obzoru ukáže poliklinika. Řasa, Juli, jenom řasa. Nemůžeš sebou chvíli neškubat?
Nemůže. Pomoc!

Obrázek uživatele Bilkis

Přání

Úvodní poznámka: 

Na co navazuje snad doplním později, jsem dneska úplně tuhá. A podle toho to bjb taky vypadá.

Drabble: 

Jeho matka byla švadlena. Otec byl také krejčí a měli malou dílnu na starém městě. Byl jejich jediné dítě a už odmalička bylo jasné, že je magicky nadaný. Jeho rodiče to šokovalo. Otec si představoval, že půjde v jejich stopách. Nikdy nechtěl, aby vstoupil do magického světa a pracoval v něm. Maminka ho chápala. Mluvila s ním i po tom, co ho vyhnal z domu.
Dodnes si vzpomíná na její obličej. Na její dlouhé řasy. Když jí nějaká upadla, dala ji na prst a nechala ho, aby ji sfouknul a něco si přál.
Měl si přát, aby ji magie nezabila.

Závěrečná poznámka: 

Ta jednoslovná témata mě zabijou. A teď do toho ještě cíťa. Jakože dvě za sebou?!

Obrázek uživatele Queen24

Rande naslepo

Úvodní poznámka: 

Naštěstí ne z mého života xD i když, ten začátek vlastně tak trochu jo :)))

Drabble: 

Dnes ji nechtěl pustit. Opřel si o ní hlavu a dýchal do vlasů. Taky se jí ještě nechtělo jít. Mlčky ho objímala kolem krku, prsty drbala v černé lesklé srsti, obličej zabořený do jeho hřívy. Podvečerní slunce je hřálo.

,,Miláčku já už ale fakt musím. Nebo přijdu pozdě," dala mu pusu na čumák a zamířila z ohrady. Zafrkal a díval se za ní. Ozářený sluncem, stíny dlouhých řas na tváři.

.........

,,Sára." ,,Honza. Těší mě." Nevypadá špatně, pomyslela si, když objednával víno. ,,Sluší ti to," zalichotil. ,,Máš krásný řasy. Jako... jako..." ,,Jako kůň?" Napadlo ji. ,,Neee, koně jsou hnusný!" ,,CO PROSIM?!"

Závěrečná poznámka: 

No, myslím že rande nedopadlo... xD My holky koňáci jsme holt tak trochu divná sorta lidí. Říká se takový vtípek, pokud se chceš rozejít s holkou- koňařkou, stačí jen říct "Vyber si, buď koně nebo já!" xDDD Upřímně... Mně tohle Kdokoliv říct, okamžitě letí, klidně z okna xD

PS. Koně mají nádherný dlouhý řasy! :)))

Stránky

-A A +A