DMD č. 7. pro 7. 4. 2020. Téma: Kopr

Velký den

Fandom: 
Drabble: 

“Docela příjemná restaurace, co?”
Kývla hlavou. “A ty porce jsou tak malý, že bych těch řízků snědla dvacet.” řekla potichu, aby ji nikdo neslyšel. Zasmáli jsme se.
Chtěl jsem ji o ruku požádat už dlouho a konečně mám příležitost.
“Bětko, chci se tě na něco už dlouho zeptat.”
“Na co?” Kývla a snědla kus řízku.
“Seš nejlepší ženská, kterou jsem kdy potkal.”
Vyndal jsem z kapsy krabičku a klekl si na koleno.
Bětka začala rudnout.
“Vezmeš si mě?”
Bětka začala otékat a dusit se.
“Hele, já vim že je to velkej krok ale-”
Mezi nádechy řekla “Mám,, alergii,, na kopr.”

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

U automatu na zeleninovou polévku

Úvodní poznámka: 

Dlouho jem nevěděla, na jaký fandom ten dialog plný vegetariánských slovních obratů naroubovat a nakonec to schytal Trpaslík. :-D

Drabble: 

Když se po zkušebním stisknutí tlačítka z automatu vyvalil dým, Rimmer rychle pochopil, kdo za to může. „Co jsi do tý hadičky strčil?!“
„Suchej led,“ přiznal Lister. „Jako fór.“
„Ty jsi asi musel spadnout z višně! Máš v kedlubně úplně prázdno…“ brblal Rimmer zatímco automat rozebíral. „To se mi ani za mák nelíbí… Ta guma šla úplně do kopru. Podej mi novou hadičku.“
„Tohle byla poslední. Hádám, že jsme v rejži.“
„No výborně, takže jen kvůli tvému karfiolu místo mozku dostanu čočku od Todhuntera.“
„Nebuď salát, Rimmere. Mě v podobných situacích babička mlátila jak žito a jsem zdravej jak řípa.“

Obrázek uživatele Owlicious

Oblíbené hroby

Fandom: 
Drabble: 

Patří Mu všechno, co máme.
Dobytek na tisíci kopcích.
Nepotřebuje naše dary, přesto od nás žádá prvotiny z čistého a nečisté nahradit obětí.
Abychom si zvykli důvěřovat.
Své slunce nechává svítit na dobré i zlé, Jeho rosa zavlažuje pole, aby vzešla úroda.
Nepotřebuje potravu, přesto po nás žádá desetinu všeho, co vyroste.
Abychom si uvědomili, jak jsme požehnaní.

Máta a kopr, obilí i len, zvířata, zlato a drahé kamení.
Ten, kdo je věrný v málu, bude věrný ve všem.
Tak to učí Zákon.

A přesto pak zazní hlas Syna, který říká: "Cedíte komára a polykáte velblouda. Nepochopili jste nic podstatného."

Obrázek uživatele L.P.Hans

Strava budoucnosti

Drabble: 

“Vítejte ve čtyřicátém miléniu!” hlásala obrazovka nad kryogení komorou.
Z ní se vypotácel muž navlečený do nemocničního anděla. Nejistým krokem sledoval šipky do procesní místnosti. Tam ho již čekal zřízenec.
“Jíst! Potřebuju jíst!” přerušil příchozí jakoukoliv naučenou řeč zřízence.
“Ale jistě, hned to bude,” usmál se zřízenec. “Jistě rád uslyšíte, že se vědcům podařilo uchovat pochutinu z vašich časů. K obědu dnes bude koprová omáčka. Vlastně ke každému obědu - nic jiného nukleární zimu nepřežilo.”
“Koprovka?!”
***
Ze zápisu obsluhy kryogení komory: “Subjekt se rozeběhl proti oknu a vyskočil z devatenáctého patra. Doporučuji instalaci nerozbitného skla, tento týden to je už šestý.”

Obrázek uživatele Voldemort

Diagnóza

Úvodní poznámka: 

třetí a nesoutěžní

Ocitáme se ke konci našeho fandomu, po bitvě v Bradavicích a dozvíme se, co se stalo jedné důležité postavě, kterou máte všichni rádi (teda aspoň doufám!)

Drabble: 

„Omlouvám se, že jste musela čekat,“ řekne postarší lékouzelník, když vejde do místnosti. Lehce voní koprem. Rowena se přinutí k usednutí, nevědomky zadrží dech.
Nikdo neviděl, co se jí stalo. Našli ji po bitvě, nemluvila, nehýbala se, nezdálo se, že ví, co se kolem ní děje. U její postele se vystřídalo procesí lékouzelníků – na diagnózu čekali už skoro týden.
„Myslíme si, že jde o následky specificky upraveného Confunda. Ale zatímco běžně jde o zmatení postihující jen několik funkcí mozku, tohle zasáhlo většinu.“
„Co to znamená? Bude někdy...?“
„Zatím bohužel nevíme. Pracujeme na protikletbě, ale ta původní musela být matematicky přesná.“

Závěrečná poznámka: 

Poznali jste, o kom se mluví? Vaše tipy budou vhozeny do kola štěstí, šťastný výherce získá jednokolku.

Obrázek uživatele cptdrake

Chlubit se cizím peřím

Fandom: 
Drabble: 

"Přišel poslední a stejně se všichni baví jen o něm."
"Nechápu to, dřu na tom celé hodiny a on slízne všechnu smetanu."
"Kéž by! Jak to mohli pojmenovat zrovna po něm?"
Ze všech stran se ozývá rozzuřené šeptání. Jeden z účastníků se tváří vážně kysele.
"Skoro se tu ani neohřál!"
"Měl by se brát ohled především na to, kolik kdo vložil do přípravy úsilí a s jakou chutí pracoval!" ohrazuje se někdo.
"Já bych mu to osladil." přisazuje si další.
Chudák šéfkuchař míchá co to jde a lituje, že kopr do hrnce vůbec přihodil. Měl raději vařit guláš než koprovku.

Obrázek uživatele may fowl

Stroj

Fandom: 
Drabble: 

Otevři oči. Slunce se rozlévá mezi čtyřmi holými stěnami. Vstaň. Dej se do pohybu.
Oves, protein, vitamin C, Betaserc 24. Jez rychle. Otevři okno.
Čtyři stěny a karimatka. Ahoj slunce.
Usedni ke stroji.
Mluv se strojem.
Zeptej se stroje, jak se má Boris.
Zeptej se stroje, jak se má sestra kamaráda z Erasmu, se kterou jsi nikdy nemluvila.
Zeptej se stroje, co znamená борщ.
Zavři stroj. Přes čtyři holé stěny se stíny převalily na druhou stranu pokoje.
Zakryj si obličej, vyjdi do prázdné ulice.
Nakup řepu, kopr, zelí, čokoládové sušenky.
Vař.
Jez rychle, jez sama. Zavři okno.
Po desáté nečti zprávy.

Obrázek uživatele nektor

Přehluboká touha

Fandom: 
Drabble: 

Hlad.

Mám hlad.

Mám i chuť.

Vím co chci jíst.

Koukám do své velké spíže.

Jenže ho nevidím, nikde tam není.

Oblékám se na nákup a sedám řídit.

Jsem cestou celý nervozní, za chvíli budou zavírat.

Silnice je ucpaná, vypadá to na nějakou velkou nehodu.

Začínám se nervozitou potit - co když mi v obchodě zavřou?

Kolona se velmi pomalu rozjíždí, naděje mi stále zůstavá.

Parkuji blízko ke vchodu, zbývá pouhých dvanáct minut.

Přeuspořádali obchod, sám zmateně lítám mezi regály.

Najednou ho uvidím, je v akci.

Beru si rovnou deset kusů.

Běžím k paní pokladni.

Už ho platím.

Je můj.

Kopr.

Závěrečná poznámka: 

Výroční 1. drabble-narozeninový drabble psaný pod tlakem a o tlaku :)

Obrázek uživatele kytka

Když voní oukrop a koprovka

Fandom: 
Drabble: 

"Mhm, ukróp," nakrucuje si labužnicky knír amputovaná noha.
"Kdepak oukrop," směje se Mína, "to je koprovka. Ko-prov-ka."

"Ukróp je v ruštině kopr, sestřičko," pomůže jí hezký Karel.
Přisedne si k němu na slamník: "A co vy? Vy máte rád koprovou?"
"Od Vás mi chutná všechno," usměje se a poslušně se nechá nakrmit.

Když mu z pěkné tváře ubrouskem stírá zelené smítko, dovolí si malíčkem lehce sklouznout po teplé kůži. Na dlani ucítí jeho horký dech.

"Sestřičko, vy jste anděl. Já bych Vám obě ruce zulíbal! Jen počkejte, až se zas budu moct hýbat!"

Neví, že on už žádné ruce nemá.

K.O.Pr

Drabble: 

Dneska to fakt nepůjde. Tři tabulky, dvě prezentace, jedna báječná telekonference, příprava papírů na celotýmové telko a asi tak 150 stránek podkladů k prostudování.
Čas zbývající na tuhle kopu práce je zhruba tři a půl hodiny.
Tak čim začít? Jo aha, denní zprávy. Ach jo, všude samý viry. No dobře, tak něco na odreagování. Videa s účesama? Nebo radši s kočičkama? Klasika. A že bych dala ještě jeden Bubbleshooter? Nebo radši dva. A jejda, za minutu musím pracovat.
Je to trága, už druhý pracovní den mne přepadl KOPR. Všechny příznaky odpovídají, jsou jak vystřižené z učebnice. Ale co s tím?

Závěrečná poznámka: 

Pro neznalé, KOPR znamená Kurevský Odpor k Práci. :D

Obrázek uživatele Naughtilus

Když Kopra pustí ke grilu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak jsem zavzpominal na souseda a taknejak kamarada, nebo spis cloveka patrici do stejneho socialniho krouzku.

Drabble: 

Grilovačka byla v plném proudu. Ondřej, hostitel a vrchní grilmistr, ale udělal fatální chybu, jelikož pověřil hlídáním grilu Roberta, zvaného též Kopr, fanatického vyznavače starých mercedesů a člověka s pár pochybnými návyky.
"Hele, Kopr, nemělo by se to maso votočit?"
"Ale jasně, brácho, hned jdu na to."
Nad nabízenými kleštěmi mávnul rukou.
"Na co kleště, brácho, to se dělá takhle."
Než ho někdo stačil zastavit, Kopr si naslinil prsty a jal se plátky masa otáčet holou rukou. Po vykonání onoho činu si ještě prsty okázale olíznul a zahlásil:
"Mňam, Kotányi, to je nejlepší koření, brácho, to jde fakt na všechno."

Závěrečná poznámka: 

No, nutno podotknout, ze s nim mame i nechutnejsi prihody, nez tahle.

Pan Kaplan zoologem

Fandom: 
Drabble: 

Profesor Parkhill dnes neočekával žádnou katastrofu. Včera dal žákům jen jednoduchý domácí úkol - vybrat si tři libovolná zvířata a napsat u každého název samce, samice a mláděte. S potěšením sledoval trojice od slečny Mitnickové:

Hřebec - kobyla - hříbě
Kocour - kočka - kotě
Býk - kráva - tele

Další práce byly víceméně průměrné, žáci se nedopouštěli vážnějších pochybení. Na závěr si nechal práci pana Kaplana. Tušil, že tady nezůstane u obligátních spojení typu had - hadice, či pochybení kůň - kůňátko. Duch pana Kaplana jako vždy mířil neochvějně výš. Ale stejně se mu zatajil dech při kombinacích

Prase - prase - malé prase.
Kopr - kopretina - koprfíld
Ovčák - ovca - ovčáček

Obrázek uživatele Tess

No rush

Úvodní poznámka: 

Bez nároku na bodík.

Drabble: 

Risa had the location, map and GPS.
The drive took couple of hours.
It was late evening. The large parking lot was still half full - of course. It is Saturday. An still quite light.
So, this is how the white night looks like.
Not nearly white enough, as she is not THAT far north. She did notice her colleague’s car. It seemed completely untampered with.
Alright.
She parked way down.
The path was wide, but she didn’t follow it. She climbed the rocks.
She felt the magic of the tefact from afar.
But she was careful.
I am no dill.

Závěrečná poznámka: 

Trochu v kopru

Drabble: 

"No jo," odpověděl jim. "Má to své výhody, být bi. Aspoň mám větší výběr."

Zapálil si Startku. "Už moc nekouřím, radši něco jinýho…" uchechtl se.

"Ale když jsem po kocovině v kopru, rád si zapálím."

Kluci museli uznat, že Strike s cigárem v puse vypadal drsňácky, byť to nebylo moc eko ani zdravé.

Bylo na tom něco rajcovního. Týpek, co v sobě má i kus hetero frajerství,
a přitom je i na kluky. Ale líbat by se s ním teď nikdo z nich nechtěl.

"Tak co, kdy vyrážíme na průzkum poškádlit Volty?" nadhodil ležérně,
kouř vyfoukl stranou a pousmál se.

Obrázek uživatele Champbacca

Locus a lohikeitto

Úvodní poznámka: 

(mezitím stále v suchu, daleko od nejoblíbenějšího koření finské kuchyně)

Drabble: 

Trojice pod vedením holky s knížkou bez prodlev zapadla mezi kameny a se vzájemným představováním prozatím neomaleně vyčkávala, ač bylo jistě namístě. Edvin pro jistotu tasil meč a hlídal, jestli se k nim ten tucet ozbrojenců nepřibližuje, děda v doktorském plášti si podezřívavě prohlížel hlavně okolní poušť. Po chvíli, kdy mhouřil oči na dva měsíce na obloze, se sehnul, promnul mezi prsty hrst písku a komentoval to tichým, nicméně naléhavým „no to mě po#&@, taky cejtíte koření?“
Edvin okamžitě zavrtěl hlavou, že ne.
Jakožto Fin si totiž pod pojmem koření vybavil kopr, ale tohle, tohle mu přišlo spíš jako skořice...

Závěrečná poznámka: 

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Obrázek uživatele Achája

Jak nikoho nezabít

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

BJB. Kdybych se dneska nedonutila konečně něco napsat, můžu to rovnou zabalit :-D

Drabble: 

Zírám do zdi a střídám točení tužky mezi prsty s jejím okusováním.
"Co děláš?"
Těknu k němu očima a vrátím se k zírání na zeď.
"Jako co to vypadá?"
"A nemáš psát... nebo šít?"
"Tss, mam kopr! A nevím o čem psát, aby to nebyla samá apokalypsa a konec světa. Nebo klidně ať je, ale jak při tom nikoho nezabít? Já chci psát hezký věci. A napadají mě jen samý masakry. Jo kdybych tam mohla propašovat mimozemšťany, to by bylo..."
"Ty máš teda problémy. A proč že nešiješ?"
Tužka o půl metru úspěšně minula cíl. Má štěstí, že neumím házet.

Závěrečná poznámka: 

Nápad mi vnuknul film, co jsme dnes viděli. Horší už to nebude. Tam spisovatelka naopak řeší, jak zabít svou hlavní postavu. Mimo jiné. Doporučuji, skvělý film, mlátili jsme se u toho smíchy skoro pořád ;-)

Obrázek uživatele Queen24

Všechny dostupné zbraně

Fandom: 
Drabble: 

Nenáviděla ji od prvního okamžiku. Vlastně ani nevěděla proč. Možná kvůli těm přehnaně krátkým sukním. Možná kvůli těm elastickým tričkům, pod kterými nenosila podprsenku. Možná kvůli těm nenápadným úsměvům, kterém PO NĚM házela. No a ON? Z ní byl samozřejmě hotovej.

Vlastně si ani nevzpomínala, kdy se jí začal tak líbit. Znali se od školky... Jenže teď se sem přistěhovala ona. Aby toho nebylo málo, jejich rodiče se spřátelili.

-------

,,Je slušnost, abychom je dnes pozvali zas k nám," mávla maminka lžící a dala ji ochutnat pomazánku. ,,Ještě tam přidej kopr, mami."
To, že na něj má alergii, věděla úplnou náhodou...

Obrázek uživatele Tess

Hierarchie

Drabble: 

Potkali se v nejužším místě. Kde jinde.
Couvat nakonec musela Kazatelova skupina, protože s třemi cisternami a terénním autem s vlekem se nepřetlačujete.
Kazatel necouval rád, ale aspoň měl jistotu, že dál bude silnice dobře průjezdná. Což bylo dobře.
Sám nebyl moc dobrý řidič a na rozdíl od Sýkorovy skupiny byl v té své řidičem jediným.
To nevadilo. Být řidičem je snadné.
Jejich úkol byl úplně jiný.
Terej byl tesař.
Lasice svářeč.
Těžko mezi Přeměněnými najít řemeslníky, kteří by dokázali něco užitečného podniknout se zdroji v územích Zóny.
A ještě tu byl Kopr. Jejich nejjasnější hvězda. Kopr uměl s elektřinou.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Tyfónek

Kočička vaří

Úvodní poznámka: 

Odkazuji na mámino drabble http://sosaci.net/node/41090

Drabble: 

„Tak co, Kočičko,“ povídá Pejsek, „co bude k večeři?“ „Bude koprovka, Pejsku,“ povídá Kočička. „Nééé, koprovku né, ty ji vůbec neumíš!“ říká zoufale Pejsek. „To kosti na měkko, ty by byli lepší …“, přesvědčuje Pejsek. „Ale no tak, viděla jsem upoutávku na nějakej kurz, prý se to jmenuje Kurzy koprolalie,“ zajímá se Kočička. „No jo, vypadá to docela dobře, ale nechápu, proč tolik mluví sprostě …, snad tě tam naučí dělat koprovku.“ strachuje se Pejsek. „Pejsku, podívej, tohle vypadá líp: ZDEŇEK POHLERICH, NOVÁ KUCHAŘKA, I PRO NEZKUŠENÉ.“
„No jo, Kočičko, ale víš …“ říká Pejsek. „Žádné ale, to chci mít!“ odmítá Pejska Kočička.

Obrázek uživatele Stevko

Záhradka za kolibou

Drabble: 

- A či si mi tu, Pištík môj?
- No a kde by som mal byť?
- No veď ja len tak, či zasa nie si v tej svojej záhrade za kolibou. Povedz mi Pištík, ako ťa taká kreposť napadla?
- Vari si nepočul? Apokalypsa sa chystá. Kto si nedopestuje, nič nebude mať.
- Pištík, a ty tomu aj veríš?
- Ale kdeže. Ale predsedovi som musel niečo nahovoriť, ináč by nám na to peniaze nedal.
- Však dobre, ale mohol si aj niečo iné vysadiť. Čo budeš robiť s piatimi hektármi kôpru.
- Starý môj, čo asi? Nazbierame, vypálime a predáme. A budeme jediní, čo kôprovicu vyrábajú.

Závěrečná poznámka: 

Stále BJB. Ale furt lepšie, ako prvé tri nápady. Tie boli fakt strašné.

Obrázek uživatele Envy

Vzpomínka na léto 2

Fandom: 
Drabble: 

Dívenka vběhne do chalupy a volá "Mami, mami! Uděláš zase tu dobrou omáčku? Prosím?"

Maminka se k ní otočí. "A jakou myslíš?"

"Tu dobrou! Jak ji můžeme jíst jenom s bramborama!" Upřesňuje holčicka.

"Aha," povídá maminka, "Ty myslíš koprovku. Dobře." Přitaká. "Ale teďka tu nemáme kopr. Budeš muset počkat, na nákup jedeme až za tři dny."

"Ale mami! Vždyť nám tady kopr roste na zahradě!" Ukáže dcerka rukou k místu na zahradě.

"Zdeni, to ale není kopr. Jen ho to připomíná."

"Ale!"

"Tak zase běž. Slibuju že ti ji pak udělám."

'Vždyť to voní stejně!' myslí si, ale vyběhne ven.

Závěrečná poznámka: 

Vypadá to jako kopr, voní to jako kopr, ale prý to není kopr. Co je to? To ví někdo jiný

Obrázek uživatele Ansonville

Kam s ním?

Fandom: 
Drabble: 

Milý deníčku.
Po velmi neuspokojujícím obědě jsem se pokusila vymyslet alternativní využití kopru, abych předešla v budoucnu dalšímu znechucení při společném stolování.
Nejprve jsem se pokusila zeleně zbavit podstrkováním větviček do krmení. Nesetkalo se to s úspěchem a tuto možnost jsem definitivně zavrhla, když mi ve tváři skončil nazelenalý žmolek sena s Maximovými slinami.
Pak mě napadlo využít estetickou krásu tohoto prostého chvojí. Nikdo však nový prvek neocenil, a když mě Evžen svým přirozeně jemným způsobem označil za nevkusné lesní strašidlo, přistoupila jsem k poslednímu pokusu. Ani dvojnásobné množství cukru však silnou pachuť nepřebilo, což potvrdí stále nepřirozeně zelený Pascal.

Obrázek uživatele Rorico

Buď kopr, nebo já

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Podle skutečné události...

Drabble: 

Je slunečný den, hodina H se blíží, svatebčané čekají až obřad začne, nálada je všeobecně výborná.

Avšak náhle přibíhá družička se zděšeným výrazem.

"KYTICE!"

Nejbližší účastníci svatby k ní obracejí pozornost, "Jaká kytice?"

"Svatební kytice! Zapomněli jsme vzít nevěstě kytici!"

Ženich však jen mávne rukou, "To nevadí, stejně je v ní kopr."

"Ale tvoje nastávající se nemůže vdávat bez kytice!" vysvětlují žalostně družičky

"Ale s tím koprem mi ta kytice strašně smrdí, prostě bude obřad bez kytice." oponuje nadále ženich.

"Ne!" křičí družička. "Obřad počká, rychle pro kytici!"

To už si založil ženich ruce na prsou, "Buď kytice, nebo já!"

Závěrečná poznámka: 

A stejně jsem si jí vzal i s koprem :)

Obrázek uživatele Smrtijedka

Nahlédnutí

Úvodní poznámka: 

Po krátkém přerušení se vracím k sabrinovské minisérii a k Sabrině samotné.
Navazuje na drabble Ambrose na scénu.

Drabble: 

Dopoledne bylo po té okaté záležitosti v lese podezřele normální. První hodiny se obešly bez veškerých magických úkazů (jen slečna Wardwellová opět zcela neplánovaně zařadila do výuky vyprávění o upalování čarodějnic) a Sabrina si začínala říkat, že ne všechno musí být katastrofa. Tak mají stromy občas oči, co na tom?
Právě se chystala odemknout svou skříňku, když najednou zmizela. Skříňka, škola i její ruka natažená k zámku. Cítila, že ruku stále má, a slyšela dav za svými zády. Ale před očima – ne, před každým okem – měla dvě jiná místa. Zahlédla svazek kopru (levým okem) a spící kočku (pravým okem). Vykřikla.

Závěrečná poznámka: 

Následuje [doplňte název].

Obrázek uživatele Marek

Představení hraček

Úvodní poznámka: 

Pokračování z předchozího dne.

Drabble: 

Následující den stáli oba před stolem ve stanu Whiskeyjacka. Na stole bylo položeno několik krabic, a když Křovák zahlédl, co je v nich, málem si učůrl.
"Tohle je Bořič," představil Whiskeyjack podlouhlé kameninové válečky, s voskovou západkou a zeleným pruhem na stěně. "Ke každé je tahle ampulka s kyselinou. Jakmile se kyselina prožere tím voskem, mělo by to udělat řachu."
Při slově řacha Křovák nadšeně poposkočil.
"Tak to půjdeme ozkoušet, pojďte moje děťátka," sebral Křovák ze stolu dvě krabice a vydal se k cvičné střelnici, kterou pro ně vyrobili.
"Ta zelená se mi nelíbí, připomíná mi kopr," postěžoval si Šumař.

Obrázek uživatele Ilian

Mnohá využití a historie kopru

Fandom: 
Drabble: 

Stopařův průvodce uvádí, že kopr je meziplanetárně rozšířená rostlina s mnoha využitími.

Doktor bojoval s mimozemšťany, kteří chtěli Zemi využít pro koprové plantáže.

Bratři Wichesterovi byli očarováni pytlíkem kopru, nad kterým čarodějnice zašeptala kouzelná slůvka.

John Watson uvařil koprovku, kterou Sherlock jako všechno ostatní odmítl.

Sam Křepelka vytáhl uprostřed Mordoru z batohu kopr a ochutil tak pár hubených králíků.

Na Ankh-Morporském poštovním úřadě zavedli po úspěchu zelné i koprovou známku. I po rychlém stažení z výroby ji pár sběratelů pyšně vystavuje.

Staří Egypťané kopr používali pro zklidnění žaludku.

Já dostanu téma kopr a celý den nemůžu vymyslet co s ním.

Závěrečná poznámka: 

Nejsem si jistá, co jsem vlastně stvořila. S pelyňkem jsem se minulý rok vyrovnala, ale přes ten kopr se nějak nemůžu přenést...

Obrázek uživatele Klav

Vyšetření

Drabble: 

„No, je to poměrně neobvyklé,“ usmála se doktorka, „ale nemyslím si, že byste se tím měl znepokojovat. I když by asi bylo vhodné snažit se omezit tu personifikaci a používání jména.“
„Chápu,“ přikývl zachmuřeně. Příliš ho to neuklidnilo.
„Kdyby něco, určitě se kdykoliv znovu ozvěte.“ Zkontrolovala hodiny. „Mám na vás teď ještě deset minut, tak co kdybyste mi řekl něco víc o svém životě? Třeba se z toho něco dozvíme.“

Z lékařské zprávy:
Polidšťování dialyzačního přístroje, pravděpodobně jako projev samoty a truchlení nad zesnulou ženou. (...) Traumatické zážitky z dětství vázané na koprovou omáčku.
Celkový stav stabilní, další vyšetření není nutné.

Obrázek uživatele Lejdynka

Kopro došli

Úvodní poznámka: 

Horor!!!

Drabble: 

Smrákalo se. Za oknem krákal osamělý havran, sedě na holé, větrem oholené větvi.

Schylovalo se k duelu.

ON ... versus ...

JÁ.

Dveře se rozrazily, vítr zahučel v komíně a s kvílením se prohnal kuchyní.

Tiše odtikávající hodiny se zachvěly a nakonec s třesknutím spadly ze zdi.

Trhl sebou ve dveřích. Sláb, unaven, ve vlajícím plášti, špinavém prožitým dnem a starostmi večerního údělu hrdinů.

Těžkosti jako denní chléb, okoralé kostky, namočené do polévky.

Ale ta - skrývala temné tajemství.

Přišed k hrnci, zanořil do ní dychtivě lžíci.

****

"Kopr, můj kryptonit"! zasténal můj manžel a odešel zvracet.

Hm, tak nic, zase na to přišel.

Obrázek uživatele Scully

Gastropeklo

Drabble: 

Kocour tancoval kolem Krytona, který v rámci přípravy trvanlivých zásob na horší časy nakládal zavináče.
„Přidám tam cibuli,“ opakoval Kryton recept.
„To tam nedávej, to neni potřeba,“ hučel Kocour.
Android pokračoval: „Dále nakrájenou kořenovou zeleninu...“
„No když to musí bejt, tak teda jo, ale dělej, Krytone,“ křepčil nedočkavě Kocour.
„...sůl, ocet...“ Kryton s obdivuhodnou ledabylostí ignoroval Kocourovo dorážení. „...cukr, bobkový list, pepř, nové koření...“
„Tohle všechno? A bude to ještě vůbec ryba?“
„...a nakonec snítku kopru,“ dodal Kryton.
„Cožeeee? Zbláznil ses, Krytone? Kopr? Fuuuj!“ nevydržel to už Kocour, bleskově vylovil sledě, než je Kryton gastronomicky naprosto znemožní, a byl pryč.

Obrázek uživatele Danae

Zázračná bylina

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Drabble: 

Farmář choval ovce na mléko a vlnu a stádo si chtěl udržovat v kontrolovatelných počtech, spoléhal tedy na občasné zapůjčení sousedovic berana. Jehňata mužského pohlaví u něj neměla žádnou šanci, ve třech měsících šla na jatka. Beránek Shaun svému osudu unikal. Stále byl velký jako odrostlejší jehně a k ovcím se choval čistě kamarádsky, farmář ho tedy odepsal jako hříčku přírody a časem skoro zapomněl, že vlastně není ovce. Shaun zatím každý týden systematicky okusoval kopru podobnou rostlinu rašící za rumištěm. Její náhodné pozření mu před lety poprvé zachránilo život. Až přijde ten správný čas, přivede k ní jehně Timmyho.

Závěrečná poznámka: 

No fakt! Co tam ten mladej beran dělá?

Stránky

-A A +A