Na poslední chvíli

Obrázek uživatele Voldemort
Úvodní poznámka: 

Možná si pamatujete, že Hermioně hráblo a zapálila hrad. A tohle se dělo pak...

Drabble: 

Sbíhali se na nádvoří. Nikdo pořádně nevěděl, co se děje. Hoří, prý někde u astronomické věže. Justina ale víc trápilo, že nikde nevidí Hermionu. Když někoho léta špehujete, přepadne vás minimálně lehká nervozita, když vám zmizí z dohledu. V duchu sčítal nebelvírské, viděl Pottera a Weasleyho, ale ona s nimi nebyla. Mysli!
Včera ji viděl na hodině. Vypadala hrozně, jako poslední dobou pořád.
Od doby, co měla školní trest se Skrkem...
Od jeho kabinetu je to k věži přímá cesta...!
Rozběhl se. Oklikou se dostal k druhému vchodu, schody bral po třech.
„Grangerová!“ zařval, když viděl, že se chystá skočit.

Závěrečná poznámka: 

Ano, Skrk učí lektvary, takže by měl mít kancl ve sklepení (a to je do věže sakra štreka), ale prostě nemá, jasné? :D

Pro jistotu téma: Justin byl už jako ubohý prváček zrekrutován jako udavač a špeh, takže škodil všem okolo, v posledních letech specificky Hermioně. To ale neznamená, že ji nechá udělat takovou blbost jako skok z věže, rozhodne se tedy k hrdinskému výkonu.

Komentáře

Obrázek uživatele Apatyka

O Velikonocích jsem přečetla celý fandom chronologicky + letošní drabblata. Mám chuť říct, že to byla blbost. Protože jsem teď tak nějak nepotřebovala poznámky okolo. A přísahala bych, že se mi v pokoji pořádně ochladilo. Brr... Vlastně nevím, koho litovat. Skrka tedy rozhodně ne, ale Justina a Hermionu... Ach jo :(

Obrázek uživatele Voldemort

Já chci jednou napsat něco s pozitivním horizontem a ona je z toho zase deprese. No co už. Děkuju moc za vytrvalé čtení, vždycky mě potěší, když zjistím, že chronologie opravdu k něčemu je :).

Obrázek uživatele Aries

já bych napsala, že to je krutý, ale ty bys zas děkovala za lichotku ;) tak teda, JE to krutý

Obrázek uživatele Voldemort

Pokaždé snad ani ne, ono se to přejí :D. Díky!

Obrázek uživatele Owes

To je tak silný drabble. Úplně mě z něj mrazí. Ta představa, že právě Hermiona chce spáchat sebevraždu... Jako ano, tahle Hermiona je hrábnutá, ale stejně.

Obrázek uživatele Voldemort

Děkuju za komentář. Ona není v tu chvíli tak úplně sama sebou a možná by to ani neudělala, i kdyby nedorazil Justin... Ale dorazil a myslím, že je to plus.

Obrázek uživatele Saphira

To dá rozum, kdyby se zabila, nemá koho špehovat :D

Obrázek uživatele Voldemort

Cyniku :D

-A A +A