DMD č. 22. pro 22. 4. 2023. Téma: Paralýza výběrem

DMD č. 22. pro 22. 4. 2023. Téma: Paralýza výběrem

Hezký večer,
tři aktivní témata, aby z toho nebyla paralýza výběrem, co dřív psát!
Krásné drabblení.

Téma pro 22. 4. 2023: Paralýza výběrem
Toto téma bude uzavřeno 22. 4. 2023 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
22. 4. 2023 v 23:59
Obrázek uživatele Páťáci

Paralýza výběrem

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní

Drabble: 

Jirka trpěl utkvělou představou, že měnit zavedený oděvní styl přináší smůlu. Jeho outfit vždycky musel mít tu správnou značku. Pokud ji neměl, trpěl paralýzou a nebyl schopný vybrat si nic jiného. Touhle úchylkou trpěl už od dětství a získal ji zřejmě v mateřské školce. Jednoho dne měl nehodu, která vyžadovala výměnu oblečení za nové. Zašel do značkového obchodu, kde ho omráčily ceny i výběr, který se nabízel. Všechny ty proužky a fajfky mu nic neříkaly, on hledal svoji milovanou a nenahraditelnou značku. V Pepcu konečně uspěl. Z obchodu vyšel s papučkami Hello Kitty a blaženým úsměvem na tváři. Jeho kočka!

Závěrečná poznámka: 

Povídku napsali žáci pátého ročníku T. F. a O. K. a doladila paní učitelka E. Z. alias Skříťa.

Obrázek uživatele Alexka

Někde v Londýně

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Drabble: 

Seržant Shadwell kráčel nahoru po schodech a každých pár kroků se zastavil. Pořád nemohl uvěřit tomu, co se stalo. Před sebou držel pravici s nataženým ukazovákem a hleděl na ni se směsicí hrdosti a hrůzy.
Madam Tracy otevřela dveře. Seržant obvykle vydupal po schodech nahoru ráz naráz, tohle opatrné přibližování bylo vskutku zvláštní.
„Božíčku, co se vám stalo s prstem?“ zeptala se starostlivě.
„Nepřibližuj se, jezabélie, neručím za sebe!“ zavrčel seržant Shadwell.
„Vypadáte bledý,“ pronesla madam Tracy konejšivým hlasem a otevřela dveře bytu dokořán: „Nechcete si jít lehnout?“
Seržant Shadwell se zarazil. Jít domů nebo do doupěte neřesti? Těžká volba.

Obrázek uživatele a.j.rimmer

Příliš krátká oslava

Drabble: 

"Dobré rá..."

"Pa-pa-da-dá, překvapení! Všechno nejlepší k narozeninám, Krytone!"

"No ne, jak jste věděli, že se dnes vynulovalo moje 32-bitové počítadlo?"

"Prostě se zeptali a pak vymazali... to je jedno, pojďme radši na dárky:

Kocour si už týden nelízal oblečení, takže je třeba vyprat patnáct praček! Rimmere, co ty?"

"Rozhodl jsem se chronologicky setřídit svoji sbírku záznamů partií kostek a dát ti možnost to realizovat."

"Ách, mnohokrát děkuji. A vy, pane?"

"Já pár dnů nemyl nádobí, takže mi dovol potřást ti gumovou rukavicí! S čím začneš?"

"Jémine, já za-za-za-za-za-za-za-..."

"Tak, vopičáku, to se povedlo - a všechny dárky zbyly na nás..."

Závěrečná poznámka: 

Drabble je nesoutěžní

Obrázek uživatele Owlicious

Vyber si méně

Fandom: 
Drabble: 

Celý rok ji připravovali a mazali vonnými oleji.
Celé dny je učili všemu dostupnému vědění.
Mohla si ke králi vzít, co chtěla.
Mohli si vybírat z královských pokrmů.
Když došlo na lámání chleba, požádala jen o to co jí poradil vykastrovaný správce.
Když se jich zeptali, požádali jen o zeleninu a vodu.
Měla jednu noc na to, aby zjistila, jestli se rozhodla správně.
Měli jeden měsíc na to, aby prokázali, že se nemýlili.
Jako královna na chvíli zaváhá, ale nakonec zvolí záchranu svého lidu.
Jako správci provincií a nejvýše postavení muži v království nezaváhají v péči ani v jámě lvové.

Závěrečná poznámka: 

Opět jedná paralelní - tentokrát královna Ester, a čtyři mladíci z knihy Daniel.

Obrázek uživatele Keneu

Modrá je dobrá

Úvodní poznámka: 

modern AU

Drabble: 

Z pokoje pro hosty přestavěného na šatnu se ozývají divné zvuky.
„Stede, je tu taxi!“ volá Lucius na svého šéfa, kterého se rozhodl vytáhnout mezi lidi a trochu mu ukázat, jak to chodí. Stede se totiž teprve nedávno vyoutoval a Lucius se za něj cítí částečně zodpovědný.
A když jsme u toho opuštění skříně...
„Tak sakra, kde jsi?!“
Stede vyjde na chodbu a v rukou má dvě téměř identická saka.
„Blankytně modrá nebo pomněnkově modrá? Luciusi, tady jde o můj milostný život a já se prostě nemůžu rozhodnout! Co když se mi bude líbit někdo, kdo nesnáší modrou? Nikam nejdu!“

Obrázek uživatele Owes

Absces

Drabble: 

„Konzervativní léčba zahrnuje cílená antibiotika, antipyretika a analgetika,“ informovala pacienta Daisy. „Pak jsou tu chirurgická řešení. To méně invazivní znamená punkci abscesu, odsátí hnisu, aplikaci antibiotik. Anebo to kolegové na sále otevřou, provedou hloubkové čištění a během půl hodiny je po problému. Operace by proběhla ambulantně, pod lokální anestézií. Následovala by zhruba týdenní fixace, mírnění otoku a bolesti, extrakce stehů a krásná památka v podobě deseticentimetrové jizvy. Tu pak můžete ukazovat chlapům v hospodě a líčit jim svůj hrdinný souboj s krocanem.“
„Hmm,“ ošklíbal se pacient, „a musí se s tím něco dělat?“
„Nemusí. Už máte rezervované místo na hřbitově?“

Obrázek uživatele Roedeer

Další pivo

Úvodní poznámka: 

Volně do série.
Náhodným kolemjdoucím na vysvětlenou řeknu, že letošní příběh se odehrává kolem nevěstince a lidí, co si vydělávají řemeslem nejstarším.

Drabble: 

Přišel do baru v brzkou hodinu – vždyť venku ještě pálilo slunce – a objednal si pivo. Mladý kluk, mlíko mu teklo po bradě. Panic, zhodnotil ho Tommy a podal mu vychlazený budweiser.
Držel se své třetinky jako záchranného lana a pořád se otáčel přes rameno a pokukoval po holkách. Dvě se líně pohupovaly na nízkém pódiu a zbytek lelkoval s mladými vojáky kolem jukeboxu.
„Která se ti líbí?“ prohodil zběžně Tommy.
Kluk zarazil pohled do země.
„Když za nějakou půjdeš, hlavu ti neukousne.“
Otočil se podesáté, fascinován. Otřel si zpocené dlaně, dojemný a ztracený, a zamumlal:
„Radši si dám další pivo.“

Obrázek uživatele MataPeprna

Šetření musí být

Drabble: 

Co se děje, Humphrey? Nesouhlasíte s návrhem restrukturalizace úřední správy?

Ba právě naopak. Jedná se nepochybně o zcela zásadní krok k efektivnějšímu fungování úřadu. Veřejnost ale bude zajímat, proč má mít právě tyto parametry. Šetřit je možné nejen rušením pozic, ale i snížením vytápění či zastavením deratizačních prací. Kdo by ostatně zabíjel ty roztomilé tvorečky, že?

Co tedy navrhujete? Návrh je potřeba odevzdat dnes.

To je samozřejmě na Vás. Pokud byste se ale chtěl připravovat na večerní tiskovou konferenci, mohl bych vybrat nejvhodnější variantu.

Tiskovou konferenci?

Ráno jsem ji domluvil k Vašemu návrhu.

Dobře, nějak to zařiďte.

Jistě, pane ministře.

Obrázek uživatele Marek

Nečekané setkání po letech

Varování: 

Náznaky homofobie, xenofobie a transfobie.

Drabble: 

Konečně se mu jeho dcera ozvala. Moc se těší, až ji zase uvidí. Vlastně ho dost mrzelo, když s ním před deseti lety náhle přestala komunikovat. Představoval si, jak před něho předstoupí a odprosí ho za ta léta nejistoty. Také doufal, že se má skvěle. Vlastně ne. On to věděl. Vychoval ji dobře. Určitě má muže ze stejně smýšlející rodiny. Dobrou práci a dělá čest své vlasti.

Zvonek. Konečně. Přišel ke dveřím a otevřel. Před ním stojí cizí potetovaný muž s jiným cizím černým. Asi sluhou? Chvíle zmatení.

"Ahoj tati," promluví ten cizí muž. "Tohle je Hassan. Budeme se brát."

Závěrečná poznámka: 

Nemohl jsme se tohohle nápadu zbavit.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Je to takový dohazovačský oříšek...

Úvodní poznámka: 

Paralýza výběrem - přesně to mám já u většiny témat. Tolik fandomů, tolik možností... a žádný kloudný nápad z toho. Ale nakonec to přece jenom vždycky nějak napíšu.

Varování: 

Narážky na Rimmerův milostný život.

Drabble: 

Hudba hlasitě hrála, číšník přinesl další rundu a vůbec, zábava byla v plném proudu.
„A jak se má tvůj velkej šéf?“ zeptal se Listera Chen.
„Když sem odcházel, tak si zrovna žehlil puky na trenýrkách.“
Osazenstvo stolu se rozeřvalo hurónským řehotem. „Vsadím se, že ten cvok má i speciální ramínka na ponožky…“ vytíral si Petersen z očí slzy smíchu. „Ale teď vážně: Měli bysme mu najít nějakou ženskou.“
„To nebude lehký,“ namítl Lister, „on má totiž paralýzu výběrem.“
„To jako že si nemůže vybrat?“ ptal se Selmy.
„Ne, spíš že když si nějakou vybere, tak to vždycky skončí elektrickým paralyzérem.“

Obrázek uživatele Šmelda

Co si počít?

Fandom: 
Drabble: 

Před Caesarem se doširoka rozléhala prosluněná italská krajina. Potůček zurčel. Byl by to krásný den, kdyby za jeho zády nečekaly legie.
Legie naštěstí čekaly na jeho rozkaz.
Naneštěstí nevěděl, jaký rozkaz vydat.
Jeho kůň netrpělivě zafrkal.
"No jo, no jo," odsekl mu bezmyšlenkovitě Caesar a poplácal hřebce po šíji.
Jeho hlavy se toulaly u Kroisa, kterému orákulum povědělo, že jestli překročí řeku, zničí velkou říši. A byla to ta jeho.
"Chce ale Caesar, zničit velkou říši?" zeptal se sám sebe. Nahlas.
"Jestli nevíš, tak si hoď mincí," poradil mu šeptem pobočník.
"Nebo kostkou," zamumlal Caesar a pobídl koně přes Rubikon.

Obrázek uživatele Sothis Blue

Jen mlčení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Některá témata nepatří za sebe.

Org.: Na bodování se vybodněte. (Jo a chápu, že souvislost s tématem není bez znalosti knihy asi moc zjevná, ale přísahám, že tam je.)

Drabble: 

Větve bříz šustily ve větru, stěží slyšitelně přes šumění příboje. Na mořském břehu není nikdy ticho, může tu zavládnout jen mlčení.
„Ještě se naše cesty nerozcházejí," prolomil jeden z bratrů těžkou chvíli.
„Právě teď se rozcházejí," odvětil druhý, jen o půl hodiny starší.
„Tvoje vede do lesů."
„A tvoje na moře."
„Neloučíme se navždy."
„Ne. Zatím ještě ne."
„Ta chvíle nastane až za mnoho let."
„A přesto, až přijde, bude to příliš brzy."

Podle tváře si je často pletli, ale povahou se Elros podobal otci, Elrond matce.
A tak stáli v objetí na travnaté pláži, v srdci ozvěnu budoucího žalu.

Obrázek uživatele Ghormoon

Tudy cesta nevede

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Fey se snažila uchytit v síti. Její mozek evidentně nebyl připravený a měl co dělat, aby se dal nějak dohromady a mohl začít fungovat.
Rozběhla se nejkratší cestou ke skladišti, stejným backdoorem jako minule. Před očima se jí mihla postava.
"On si nedá pokoj ..." pomyslela si v duchu. V mžiku se jí však před očina cizích netrunnerů vyrojilo víc.
Zastavila. Tohle trochu nečekala. "Nádech, výdech, ..." řekla si pro sebe.
Měla připravených ještě několik náhradních cest dovnitř. Její mozek však nefungoval tak rychle, jak byla zvyklá. Stála na místě sotva pár vteřin, než ji cizí netrunneři obklíčili.
"Kohopak to tu máme ..."

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Ven z paralýzy

Úvodní poznámka: 

Dnes je to takové bjb, nicméně dává to částečný kontext předchozímu drabblu.

Drabble: 

Rodina pro něj byla vším. Jeho sestry, jeho děti, Alexandr a Aneta. Po rodině, jakou měl teď, toužil celý život a někdy stále nevěřil svému štěstí.
Když odešla Lina, sesypal se. Nedokázal pochopit, jak se to mohlo stát, jak špatný otec musel být, když jeho jediná dcera… Mísily se v něm smutek, vztek, strach, odhodlání přivést ji zpátky, ať už odkudkoli. Najednou toho bylo příliš. Kdyby si mohl vybrat! Jen jeden pocit! Jen jedno utrpení!
Všechno se zastavilo. Jako by přes svět spadla těžká přikrývka. Slyšel své milované, jak se k němu snaží dostat. A konečně byl připraven je přijmout.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Večer v dešti

Fandom: 
Drabble: 

"Takže, vzhledem k tomu, že pořád ještě příšerně prší, tak jsme pro vás na dnešní večer připravili hned několik aktivit," pronesl dramaticky Marek. "První možností je diskotéka! Všichni milujeme diskotéku. Další variantou je herní večer. Klasika, tím se nedá nic zkazit. Pak tady máme karaoke, módní přehlídku a pak jsme ještě nachystali táborovou soutěž, která je ale zatím tajná," Marek se odmlčel. "Takže, co byste chtěli nejvíc?"
Jídelna ztichla. Někteří se na sebe podívali s otazníkem v očích. Jiní jen seděli a koukali.
"Tý jo, tak to jsem netušil, že vám těma možnostma úplně vyrazím dech," zasmál se nervózně Marek.

Obrázek uživatele PríncipeEstrela

Navždy poznamenán

Fandom: 
Drabble: 

Pocítil bolest. Na několik sekund byl z ní paralyzován. Neucukl, pouze tak sevřel ruku v pěst.
Bolest stále přetrvávala, pálilo jej ono místo, avšak nakonec to vše skončilo. Pán Zla odtáhl hůlku z jeho levé ruky a uvolnil mu tak sevření předloktí.

Podíval se na ono znamení proplétajícího se hada. I to jej na nějakou dobu ovládlo. Stál, koukal na to a nedokázal uvěřit. Dokázal to. Je nyní jedním z nich. Plnohodnotným jedním z nich.

„Děkuji, pane.” Řekl k němu s významným pohledem, než se šel usadit na své místo. I tak pod stolem se na ono tetování díval. Hrdě.

Obrázek uživatele Mairam

Thajsko-čínsko-viernamská restaurace Zlatý drak

Fandom: 
Drabble: 

(Jeviště je prázdné, jen je rozdělené jakousi síťovinou na dvě poloviny)
(Vystoupí herci)
Herec 1 (pateticky deklamuje): vítejte v restauraci Zlatý drak, kterou provozuje starý Číňan a jeho dva synové z Thajska a Vietnamu
Herečka 1 (drží se za tvář) (mumlavě naříká)
Herec 1: jak vidíte, starého Číňana bolí zuby
Herec 2 (tancuje u imaginární tyče gogo)
Herec 1: a tady tancuje kobylka
Herečka 2 se svalí na zem a křičí, že je polámaný mravenec.
Herec 3 spolkne mobilní telefon.

Diváci sedí jako přimražení. Nikdo nic nechápe. A všichni do jednoho přemýšlí, kdo tuhle hru vybral a uvedl na jeviště.

Obrázek uživatele Carmen

Evakuační improvizace

Drabble: 

Alarm řve z plných baterek. Lister drží jednu ponožku, balíček strun a baseballový míček.
„Kocoure, popadni svoje švestičky a koukej mazat, než nám to tu vybuchne pod zadkem!“ zakřičí.
Hromada oblečení před ním se pohne a vynoří se z ní vystresovaný Kocour.
„Dva obleky, deset tašek s botami, jeden kufr kravat... Tadá... můžeme, hoši!“
„Pane... Můžete mít věci maximálně do váhy dvaceti kilogramů. Budete si muset vybrat, co si vezmete,“ upozorní ho Kryton.
Kocour zkoprní.

„Pane Listere... Proč je...“
„V bezvědomí? Jo... Jinak to nešlo. Zaseknul se. Musel jsem mu pomoct. Dej mu pod nos flitrovýho motýlka, to ho probere.“

Obrázek uživatele ef77

V Ketterdamu, po všem

Fandom: 
Drabble: 

Ketterdam je stůl prostřený pro všechny chutě a všechna přání – pro toho, kdo má peníze.
Herna, hospoda, bar, restaurace.
Ruleta, kostky, karty.
Jesper stojí na nábřeží, točí bubínkem revolveru a rozhoduje se. Teď, když došli na konec cesty, teď když si může vybírat, kde a jak stráví večer, je podivně paralyzován vlastní nerozhodností. Brní ho až do konečků prstů.
Smaragdový palác, Vraní klub, zapadlé hráčské doupě.
Touha všechno vsadit.
Strach všechno prohrát.
Vytáhne minci a vyhodí ji do vzduchu. Než dopadne na zem, prostřelí ji jeho kulka.
Konec rozhodování. Je čas dát do banku úplně všechno. Odejít domů. K Wylanovi.

Obrázek uživatele Aveva

Pláň

Fandom: 
Drabble: 

Děsí mě. Je zdánlivě nekonečná, beze všech vodítek, bez záchytných bodů. Hladká a bílá.
Bojím se jí dotknout. Bojím se, že mě při dotyku pohltí a vstřebá. Bojím se, že už z ní neuniknu.
Mohu se ještě rozhodnout? Mohu odejít?
Ne. Ta pláň by ve mně zůstala navždy. A já nechci být navždy jejím zajatcem.
Musím ji porazit. Čas se krátí. Mám nástroje, kterými ji mohu překonat. Ale musím vybrat ten správný. Ale který je nejlepší?
Zhluboka se nadechnu. Vyčistím mysl a rozhodnu se…
Batole vydechne, vybere si zelenou pastelku a z bílé stěny ve chvilce zbyde jen letmá vzpomínka.

Nevím

Fandom: 
Drabble: 

Stojím na rozcestí a čekám
kterým směrem poletí ptáci
nevím
jestli následovat ty
co spatřím jako první
nebo se přidat k těm
kterých bude víc

Zatímco váhám
každá z cest pokračuje ke svému cíli
kolem se rodí a umírají lidé
plynou hodiny, dny a týdny
a pomíjejí zázraky
co se nezopakují
a které jsem mohla spatřit
kdybych jen měla odvahu se rozhodnout a jít

Stojím na rozcestí a čekám...

...nejen když jde o velká životní rozhodnutí. Přece jen, ty člověk nečiní každé ráno.
-Nevíš, jestli chci kafe nebo čaj?
-Šmarjá, si dej oboje.
-Hm. A nevíš, jestli mám i hlad?

Závěrečná poznámka: 

Dialog v závěru drabblete je naprosto autentický, opravdu se své nešťastné spolubydlící občas ptám, jestli neví, zda mám hlad... Se divím, že mě ještě nezabila :-)

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Nána zakletá

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Původně jsem to napsala jako soutěžní, ale pak mi přišlo, že tam to téma moc není.

Drabble: 

„Elleno, co si dáš? Koláče? Vajíčka? Bábovku?”
Chůva byla s rozumem v koncích. Princezna ale jen tupě zírala na stůl pokrytý hromadami jídla.
„Já nevím.”
„Tak si dej to, na co máš chuť!” povzbudivě řekla chůva.
Ellena vztekle odsekla: „Já ale nevím, na co mám chuť!”
V tom se do kuchyně přiřítila Amélie, popadla dva tvarohové koláče, hrst jahod, usmála se na Ellenu a zavolala na ni: „Lukostřelba odpoledne? Buď tam!” A vyběhla ze dveří, patrně do sklepení za Archivaldem.
„Vidíš. Vezmi si příklad z Amélie,” zavrtěla chůva hlavou.
Ellena obrátila oči v sloup: „Už aby přišla ta černá bouře.”

Obrázek uživatele Evangelista biolog

Tolik možností a všechny jsou skvělé...

Úvodní poznámka: 

Komu se ještě vybavila píseň od Jananasu Želé? :D

Drabble: 

Lord Henry vypadal nadmíru spokojeně. Ale Dorian, který seděl naproti němu, se necítil ve své kůži. Bylo toho až příliš mnoho nového najednou.
„No tak, Doriane. Čím začneme?”
Mladík si pozorně vyslechl dlouhý seznam nápojů a byla mu nabídnuta dýmka, cigarety i opium. Krásná dívka, která je obsluhovala, se protáhla až příliš blízko kolem něj.
Jeho společník si všiml rozpaků na mladistvé tváři.
„Víte co, Doriane? Vyberu za vás. Jen se zhluboka nadechněte a užívejte si to. Nebudete zklamán, nebojte se.”
Dorianovi se značně ulevilo. Zabořil se hlouběji do pohodlného křesla a zavřel oči.
Henry si ten pohled opravdu užíval.

Obrázek uživatele eliade

Už si tahle chobotnice cestu k zdaru razí, nemusí hned běžet, hlavně když se plazí.

Úvodní poznámka: 

Snad i v atletice nezakážou periferní bicáčky...

Drabble: 

V olympijském desetiboji historicky poprvé zvítězil chobotničí reprezentant. Exceloval v hodu diskem, oštěpem i vrhu koulí a skvěle zvládl i skoky.

„Kdysi jsem vyzkoušel mnoho různých sportů, ničemu jsem se však nedokázal věnovat pořádně,“ popisuje atlet. „Nakonec mě nadchl desetiboj.“
Sportovec šikovně využil svých vrozených dispozic a některá chapadla vycvičil pro hod diskem, jiná ke skákání.

K olympijskému úspěchu mu však pomohlo i štěstí. Gazelí atlet, který zvítězil ve sprintech, nedovedl kopýtky uchopit oštěp. Mnoho soupeřů zase ze závodů odstoupilo kvůli zranění, když zakopli o chapadla chobotničího atleta.

Tomu tak k vítězství stačilo, když se do cíle závěrečného běhu doplazil.

Díky tobě omládnu

Fandom: 
Varování: 

Nechutnosti - náznak lehké pedofilie. Prostituce.

Drabble: 

„Dovnitř! A tvařte se aspoň trochu sexy!“
Vešel zástup šesti mladičkých slečen. Hlavy mají sklopené. Jejich těla jsou štíhlounká, pokožka jemná a prsa pevná s bradavkami jako lusk.
„Dnešní výběr se ti podařil.“
„Vždyť jsi můj nejlepší zákazník… pro tebe vždy to špičkové.“
„Otočte se, ať si vás prohlédnu, děvčata.“
Hmm, ty jejich malinké prdelky.
Jedna hezčí, než druhá.
Jsem jejich vzhledem tak paralyzován, že nevím, kterou si vybrat.
„Která je nová?“
„Žádná…“
„Tak, která je panna?“
„Žádná…“
„Hm, tak která je nejmladší?“
„Tahle.“
Ukázal na holčinu, jejíž vývin ještě není u konce.
„Ta jde… Pojď, díky tobě dneska omládnu.“

Obrázek uživatele tif.eret

V lodi

Fandom: 
Drabble: 

“Kapitáne, blížíme se k mezeře mezi dvěma asteroidy!” vykřikl pilot.
Viděl to, ale nedokázal se pohnout. Ochromila ho jakási strnulost.
“Kapitáne!”
Chtějí po mně rozhodnutí, pomyslel si. Ale už je pozdě.
“Jestli poletíme dál, je velké nebezpečí, že se srazíme!”
To dobře věděl. Věděl ale také, v jak neutěšeném stavu je motor. Kdyby začali brzdit...
Ostatní členové posádky na něho hleděli s hrůzou v očích. Proč nic neříká?
Nemohl. Pokud by začali brzdit, motor by to nemusel vydržet. A jestli poletí dál, srazí se s asteroidem.
Jak jsme se vlastně do téhle situace dostali? Nemohl si vzpomenout.
Tohle nemá řešení.

Obrázek uživatele zvmLune

To myslíte vážne?!

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Predchádzajúce: Nepomôže to
https://sosaci.net/node/56458

Varování: 

psych.znepokojujúce, môže niekomu pripomenúť traumatizujúcu skúsenosť

Drabble: 

Muž v obleku so strojenosťou ukazuje rakvy. Popisuje ich spôsobom, akoby predával posteľ.
„Nič v zlom, pán...“ ťažko zhľadúvam v pamäti jeho meno.
„Urbanský,“ doplní so súcitným pohľadom na moju ofačovanú hlavu.
„Prepáčte. Pán Urbanský, nehľadám rakvu, ale...,“ nemôžem to slovo dostať na jazyk. Zdráham sa na to myslieť, nieto to ešte vysloviť.
„V týchto miestach máme urny na popol,“ sprevádza ma do zadnej miestnosti. Steny sú plné políc s urnami. Zostávam primrznuto stáť. Len sa rozhliadam. Vôbec nepočúvam, čo vraví. Nie som toho schopná. Myslím na to, že sme si obaja priali byť rozsypaní v prírode.
„Máte nejaký katalóg?“

Závěrečná poznámka: 

Nasledujúce:

Obrázek uživatele Lejdynka

Duše jako svítání, paní polední

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Počátek roku 1620. Adléta, manželka Kristiána (pamatujete se na téma Milujeme tvoji ženu a Vrásky z lásky, že?).
Tehdy ještě vdova.

Drabble: 

Snažím se být rozumná. Budu se muset brzy rozhodnout.

Jeden je vysoký, světlovlasý, oči má modrošedé a pořád se směje. Když ho políbím, chutná tabákem a kořeněným vínem.
Druhý je tmavovlasý a tmavooký. Má již husté vousy, první vrásky. Usmívá se málokdy. Když ho políbím, chutná jako planá jablka.

Ten první neví, že mám dceru. Možná proto, že by mohl být jejím starším bratrem.
Tou druhému jsem to pověděla. Zeptal se na její jméno a dal ji pozdravit.

Druhý den mě Kristián požádá o ruku. Když si ho vezmu, přijme prý Martu za svou.
Najednou je výběr snadný.
Musí být.

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Jeden je víc než mnoho

Úvodní poznámka: 

Po srážce Měsíce se Zemí se ukázalo, že je všechno jinak. Měsíc je stvořený ze snové matérie, která je schopná oživit téměř cokoliv.

O mnoho generací později se společnost znovu normalizuje...

Drabble: 

"Co... sykt... myslíš, že... sykt... tebou... provedu?" zachraptělo repro nevzhledného stroje, se kterým jsem dlouhé roky válčil. Po každé jeho porážce se stáhnul do podzemí, vylepšil se a znovu zaútočil. Nyní byl aglomerátem mnoha stavebních a zahradních nástrojů, ze kterých učinil celou plejádu vražedných zbraní.
"Je mi to jedno," odplivl jsem si.
Porazil jsem ho mnohokrát, on mě jednou!
"Můžeš... sykt... vybrat."
Přehlédl jsem celou jeho výbavu.
"Klidně mě rozdrť, nasekej, rozemel, ubij, usmaž, nalámej, provrtej, prostřílej, rozřež, převálcuj či zelektrizuj!"
"A co udělal?" přerušil mé vyprávění syn.
"Nic," poprvé jsem se usmál. "Myslím, že dodnes tam stojí a vybírá."

Stránky

-A A +A