DMD č. 20. pro 20. 4. 2022. Téma: Nechat na holičkách

DMD č. 20. pro 20. 4. 2022. Téma: Nechat na holičkách

Už vám nesu téma. Přece jste si nemysleli, že vás dneska nechám na holičkách, ne?

Krásné drabblení!

Téma pro 20. 4. 2022: Nechat na holičkách
Toto téma bude uzavřeno 20. 4. 2022 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
20. 4. 2022 v 23:59
Obrázek uživatele eliade

Je to ale banda hňupů - soudí kočku podle chlupů!

Úvodní poznámka: 

Chcete si i vy přečíst reportáž o svém oblíbeném zvířecím sportovci?
Neváhejte mě kontaktovat!
(Vyhlašuji týden zvířat na přání.)

Drabble: 

K nečekanému zvratu došlo při fotbalovém zápase mezi siamskými kocoury a kocoury sphynx. Na konci druhého poločasu za nerozhodného stavu 1:1 přihrál sphynxí fotbalista svému spoluhráči, ten však zamířil k vlastní brance a vstřelil gól. Brankář byl natolik šokovaný, že se ani nepokusil zasáhnout.

Zmatení byli i komentátoři, než si všimli, v jakém dresu bezsrstý fotbalista hraje. Ukázalo se, že si hráč před zápasem jenom nechal zkrátit srst.

„Svůj sestřih zásadně nechávám na holičkách,“ vysvětlil fotbalista. „A kadeřnice někdy rády stříhají víc, než je třeba.“
Radikální změny image hráč rozhodně litovat nemusí. Zajistila totiž jeho týmu postup do čtvrtfinále.

Závěrečná poznámka: 

Reklamní okénko: Líbí se vám Novinky ze světa sportu? Sledujte facebookovou stránku Brak Čabrak - sportovní novinář! Jen tak budete mít přehled o tom nejdůležitějším ze světa zvířecího sportu po celý rok.

Obrázek uživatele Tess

Krutý a neobvyklý trest

Úvodní poznámka: 

Hlásím, že tam mám holičky dokonce v dvojím významu! Chtěla jsem je tam dát v trojím, ale sto slov mi nestačilo :)

Drabble: 

Polní pych bývá problém. Občas zločinec přiběhne, slupne část vaší úrody, další část si v kapsách odnese a hledejte si ho.
Když ho tedy nechytnete při činu.
Rezka na lumpa nevyběhla. Místo planého vyhrožování (výprask nebyl povolen) jen navštívila jeho... malý domeček.
„Wilcox. Už zase,“ hlásila ráno svůj objev majiteli sadu.
„A proč jsi ho nezatkla?“
„Později. Teď se to nehodí.“
„Proč?“
„To byla podzimní jablka. Ještě nejsou zralá. A zapil je kozím mlékem, co máte v chládku.“
„Tak bude mít břichabol a stráví pár dní na záchodě. A co?“
„Zjistí, že se na tom záchodě nemá do čeho utřít.“

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Naughtilus

Stream of almost unconsciousness

Drabble: 

Bílá mě řeže do očí, nechává mě na holičkách leda tak tělo, co by už tak rádo spalo, nechává mě na holičkách mysl, která nic kloudného nevymyslí, neschopná se odpoutat od žen s nůžkami, co jsou vlastně kadeřnice, snad jenom nějaké záhadné přístroje a nástroje na holení, jenže co na nich nechat? Nebo koho, čeho? To takhle na střední, nebo možná ještě na základkolevelu i když to základka nebyla, tak jsme měli náramnou srandu z toho, jakoukoliv otázku nahrazovat "čeho?" a další věci, co jsme z nich vyrostli a nechali za sebou jako prázdnou slupku od korýše, v hlubinách dějin.

Závěrečná poznámka: 

Tohle me nejak zacina bavit. Ale zas mi to prijde takove "cheap", tak ja nevim...

P.S.: Hele a dark mode by nebylo? Ta bila je fakt na oci desna takhle v noci...

Obrázek uživatele L.P.Hans

Ze tmy

Fandom: 
Drabble: 

Tunelem se rozléhalo udýchané chroptění, promíšené se zvukem běžících nohou. Ve tmě poskakovala dvě světélka baterek, jak dva chlapci utíkali, hnáni dopředu neviditelným pronásledovatelem.
Vtom jeden z chlapců upadl. Druhý na nic nečekal a proběhl poslední desítku metrů, která ho dělila od vstupních vrat. Neforemný tvar ve tmě zavířil nedočkavostí a ještě zrychlil.
Chlapec se ze všech sil opřel do zrezivělých vrat.
“Neeee! Nenechávej mě…” ozvalo se z tunelu.
Vrata se neochotně podvolily a s rachotem se dovřely. Hbitě zasunul závoru a sesul se k zemi vyčerpáním.
Z tunelu se ozval výkřik a poté zvuk trhaného masa.
Hlasitě se rozeštkal.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Nechval dne před večerem

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ani letos nevynechám jeden ze svých nejoblíbenějších britských seriálů. ;-)

Drabble: 

Zatímco Drchnička Rolní odrážel svou dýkou kordy čtyř francouzských revolucionářů, Černá zmije a Baldrick nepozorovaně vyklouzli do chodby.
„Není od nás pěkné, že jsme v tom Drchničku nechali samotného,“ namítl Baldrick.
„Pro mě za mě, můžeš se tam vrátit a pokusit se je otrávit svým dechem hyeny se zubním kamenem. Kdyby to nebyli Francouzi, možná by to i zabralo,“ odpověděl Černá zmije, „ale pokud jde o mě, mně ten česnekomil s máslem místo mozku chybět nebude.“
Doběhl k východu, vzal za kliku, ale… dveře byly zamčené!
„Kde sakra může být klíč?!“ sykl.
Baldrick pokrčil rameny. „Myslím, že ho má Drchnička.“

Závěrečná poznámka: 

Je to trochu jinak než se to odehrálo v originálním seriálu, ale z toho se nestřílí ani negilotinuje, že? :-)

Obrázek uživatele Blanca

The Why

Drabble: 

Lioness sat once again with Wolf and Swan. Mouse was there too, tinkering with an artifact, asking questions here and there.
"I can't remember any more," Lioness tossed her hands up.
"Tell me," Swan prompted. "What really made you do it."
"I was... scared. Of being left out in the cold. Hung out to dry," her voice was just above whisper.
"We don't leave our people behind. We would have pulled you out of there."
She nodded.
"And we won't stop until we fix this."
"...and if we can't?"
"We won't abandon you, no matter what. You KNOW that, Lioness."

Obrázek uživatele Roedeer

Jiná galaxie

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nemusí to tak na první pohled vypadat, ale navazuje na poslední drabble „...toto jsou mé hříchy.“

15+ kvůli použitému jazyku.

Jako vždy mi pomáhala psát Lana: https://www.youtube.com/watch?v=GBxs3W_Y8MU

Drabble: 

Vladimír, 00:03: Styska se mi.

Ondřej odhodil telefon i sebe zpátky do peřin. Užíval si plnými doušky – odpoledne doušek žižkovské kávy, večer doušek divadla, potom doušek Michala, doušek vína sem, doušek vína tam.

00:39: Vratis se jeste dnes?

Váleli se v posteli jako v sedmém nebi.
„Píše tvůj farář?“ roztíral Michal prstem kapky kolem Ondřejova pupíku.
„Jo.“
„Odpovíš mu?“
„Ne.“
„Já myslel, že si ho chceš nechat.“
„Nemrdá tak dobře jako ty.“
„Takže mě si necháváš jenom kvůli mrdání?“
„A tý tvý výborný trávě,“ vydechl Ondřej obláček a představil si jiné galaxie.

01:11: Nemuzu bez tebe byt.

Obrázek uživatele Smrtijedka

Loving you is a losing game

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tento fandom mi někdy prostě sedí víc v angličtině. A i když ho tu nikdo nezná, tak doufám, že se někomu třeba bude líbit ;).

Kontext: Roman a jeho sourozenci byli v podstatě vyhozeni z rodinného podniku (přeneseně řečeno, jsou to miliardáři) a on má pocit, že Gerri (vrchní právnička firmy) neudělala dost, aby ho zachránila. Ve skutečnosti ale nic dělat nemohla. Vztah mezi nimi by se asi dal nazvat romantickým.

Název pochází z písně Arcade od Duncana Laurence (vítěz Eurovize 2019).

Drabble: 

„You left me to die!“ he spits through the phone lines, his pain almost tangible in his voice.
Gerri takes a deep breath before answering. She has told him exactly what to do to survive in his father's company, she has guided him through the maze like a little child. „Don't be melodramatic, Roman, it's hardly the end of the world.“
„How can you...“ He struggles with his words. He's probably drunk and drying his tears with fifty-dollar bills. „How can you say that? I fucking loved you.“
The past tense stings.
„Love is not enough, Rome.“
„But why not?“

Závěrečná poznámka: 

Je pravda, že nechat na holičkách je tu lehce dramatické, ale pořád věřím, že tam je!

Obrázek uživatele Elluška

O inteligentním princi, který dbal o svou psychickou i fyzickou stránku

Fandom: 
Drabble: 

Korunní princ miloval dlouhé lovecké výpravy do pohraničních lesů. Jeho královským rodičům to - překvapivě - vůbec nevadilo. Moudře mu dávali dost volnosti, aby vyvážili pečlivou přípravu na den, kdy převezme trůn. S láskou pěstovali princovu sílu i ducha.
To by stačilo k pochopení proč, když se princ přiřítil z lesa, na koni a s kuší, se zaprvé na setkání s budoucí chotí těšil a za druhé měl obavy, jak zapůsobí!
"Drahá matko," svěřil se královně, "nevypadám s těmi vousy zanedbaně?"
"Žádný strach," odvětila a dvakrát tleskla. Zpoza paravánu vykráčely, s lavórkem a břitvami, nejlepší královské lazebnice. "Můžeš to nechat na nich!"

Závěrečná poznámka: 

Poslechněte si pohádku o tom, jak mě nenapadlo nic než tahle slovní hříčka s holičkama :)) Taky jsem dneska šest hodin řídila... snad mi to odpustíte, že je to taková blbina.

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Konec?

Úvodní poznámka: 

Při kolizi Měsíce se Zemí se ukázalo, že je všechno jinak. Měsíc je stvořený ze snové matérie, která je schopná oživit téměř cokoliv.
Volně navazuje na Nonartikulární part a Když stíhačka nestíhá

Drabble: 

Masivní tělo prvního stroje leželo na zemi a nehýbalo se. Že byl ale aktivní jsme poznali hned. Všemožné trubičky, na které byl připojen, pulzovaly v pravidelném rytmu.
Znovu mě ostře píchlo v hlavě.
"Ví, že jsme tu!" zasténal Káčko.
"Uklidni se," snažil jsem se sám nepropadat panice. "Nenech ho ovládnout tvůj strach."
"Tak ale dělej. Dělej!"
Shodil jsem na zem sportovní tašku a začal vyndávat výbušniny. Skleněné trubičky vyplněné bílým práškem.
V tom se Originál pohnul.
Špičatou příď F-35 natočil přímo k nám. "Mám vás!" zahučelo nám v hlavách.
Káčko zpanikařil.
Utekl.
Srab.
Zůstalo to na mně.
Jako vždycky.
Bezva...

Obrázek uživatele Amy

Když ho miluješ, není co řešit

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Kirk nedokáže Spocka nechat na holičkách. Ani pokud to znamená, že ho čeká perných pár dnů.
Pár: Kirk/Spock

Drabble: 

Když si Kirk uvědomil, že Spock prožívá Pon Farr (už zase!), bylo příliš pozdě, aby zamířili k Vulkánu.

Jako první se svěřil Kostrovi. Doktor potřásl hlavou a prohlásil: "Tak co uděláš, Jime? Necháš ho na holičkách, ať si s tím poradí sám?"

"To nejde, Kostro. Spock to sám nezvládne."

McCoy se ušklíbl. "Tak potom víš, co máš dělat, ne?"

Kirk nahlas zaúpěl.

O týden později

"Kapitáne, co vás vůbec přimělo mi pomoct?"

"Říkej mi Jime. Myslím, že jsme si na to dost blízko. A já... Ashau nash-veh tu, Spocku."

"Jime, tvá výslovnost je příšerná."

"Já vím."

"Ale také tě miluji."

Obrázek uživatele Queen24

Na deseti místech najednou

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Důležité upozornění: ...ale baví mě to, opravdu! A mam ty lidi ráda! :D jinak bych to nedělala

Drabble: 

V cukrárně...

,,Hele a zítra bys nemohla náhodou?"
,,Zítra jsem celý odpoledne pryč... Vracím se večer až."
,,No, já bych potřeboval kolem šestý vypadnout..."
,,Jako jo, klidně můžu přijít zavřít jestli chceš."
,,No tak jo, to by bylo skvělý!"

Zprávy ze školky...
,,Ahoj, sháníme záskok úterý ranní a středa ranní nebo celý den."
,,Čau, ve středu můžu, ale až tak od 11 dál..."
,,To by šlo, Bea si to prohodí s Mončou a odpoledne zavřeš ty... Na spinkání má zůstat jen pět dětí, tak to bude v pohodě."

-------

,,Ahoj, nemohla bys ve středu?"
,,Sorry, už jsem slíbila pomoc ve školce."

Závěrečná poznámka: 

Můj každodenní life :)) vlastně by jeden řekl, že je to hrozná svoboda, vybírat si kdy a kam půjdu... Jo, jenže ne když jste tak strašně hodný a obětavý a nechcete nikoho nechat na holičkách žejo xD Někdy bych se opravdu potřebovala rozkrájet...

Obrázek uživatele Linkový stykač

Lepší pozdě než nikdy

Drabble: 

Praha zahájila výstavbu lávky spojující Holešovice s Karlínem a tramvajová doprava na bubenském nábřeží musí být svedena do jednokolejné trati.
Nejprve byl úsek řešen klasickými návěstmi určujícími přednost. Pár hodin po spuštění provozu se tam však potkaly dvě tramvaje.
Instalovali tedy výstražné světlo, na trolej pověsili návěst Bezpečnostní zastavení a apelovali na řidiče, aby dbali zvýšené ostražitosti.
Načež se tam sjely tramvaje tři. Třetí pak při svévolné zpětné manipulaci vykolejila.
Ano, stálo to sice půl milionu, několikahodinové přerušení provozu, odklony, blouděnky a nervy, ale chytré řešení přišlo.
Nenechali nás v tom.
Na oba konce jednokolejky postavili vjezdové návěstidlo. Čili semafor.

Závěrečná poznámka: 

Blouděnka je zadní strana Provozního výkazu řidiče (který slouží jako záznam o službě). Pokaždé, když tramvaj jede odklonem, musí řidič vypsat do příslušných kolonek trasu, kterou jel, i trasu, kterou nejel, včetně časů dle jízdního řádu. Ano, předpokládáte správně, je to opruz.

Obrázek uživatele Owlicious

Zavražděný

Fandom: 
Drabble: 

Nebyl dokonalý, to určitě ne.
Ale měl morální kodex, kterého se držel, a morální kompas, který ho ještě nezklamal.
Byl dobrý voják, jeden z nejlepších.
Poslouchal rozkazy, na moc se neptal, nebál se bojovat v předních liniích.
Věřil ve vítězství Izraele.
Věřil v to, že Bůh je na jejich straně a víc není potřeba.
Ctil svého krále, nejen jako pomazaného, ale jako spolubojovníka.
Přesto nepřekročil své svědomí, ani na jeho přímý a opakovaný rozkaz.
Když stanul zpět na bojišti, bitva jako by kolem něho zuřila ještě bouřlivěji, než obvykle.
Uvědomil si, že ho všichni opustili, než ho nepřátelská rána srazila?

Závěrečná poznámka: 

Jeden lehce prvoplánový Uriáš. A ne, nejsem s tím spokojená, ale holt múzy se ke mně dneska zachovaly podle tématu.

Obrázek uživatele gleti

Podruhé v ředitelně

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

ze života žabáka Trevora, navazuje na https://sosaci.net/node/50769

Drabble: 

Po dlouhé době jsem se opět ocitl v ředitelně. Brumbál si během prázdnin moc neodpočinul, vypadal příšerně. V poslední době jako by zestárl o sto let.
„Mám vůči vám dluh, princi,“ spustil unaveně, „obávám se, že nesplníme slib, který jsem vám dal při našem prvním setkání, a sice že Bill Weasley najde způsob jak vás odeklít. Okolnosti posledních několik měsíců, aktivity Toma Riddla a jeho Smrtijedů, způsobily, že jsme vás museli nechat na holičkách.“

I když jsem něco podobného očekával, stejně mě to zamrzelo, s takovou zůstanu ropušákem navždy. Jak mám hledat lásku svého života, když jsem ošklivý jak noc?

Obrázek uživatele strigga

A bylo po ptákách

Fandom: 
Drabble: 

Z té vyučující mám hrůzu. Stačí vzpomenout, jak mě potupně vyhodila od mé historicky první zkoušky, kterou všichni ostatní dali levou zadní.
Z toho předmětu mám hrůzu. Na gramatický jevy jsem nikdy dvakrát nebyla, a tady jsou úplně všechny! Španělsky! Socorro!
Z té seminárky... hele, nestačí říct, že jsem ji odkládala tři roky?
Všechny texty přečtu asi tak milionkrát a maně přemítám, proč jsem si vybrala zrovna něco, co se tak blbě určuje. Moje seminárka se rozsahem nebezpečně blíží bakalářce a mimo jiné obsahuje pětistránkovou tabulku.
No a pak mi v den odevzdání krachne flashka, na který to všechno bylo.

Závěrečná poznámka: 

Jsou to asi čtyři roky, ale stejně mi při psaní bylo zase šoufl. :D

Obrázek uživatele erenwen

Nechat na holičkách

Fandom: 
Drabble: 

Bylo to jako zásah z hůry. Na horizontu se objevil náš tank.

"Jsou tady!" "Konečně!" "Pojďte!" Slyšel jsem jásající hlasy těch, kteří se až doposud drželi naživu z naší skupiny. Když nás Jamie opouštěl se slovy, že přivede posily, nevěřil jsem mu. Přišlo mi jasný, že vezme roha, nebože padne do zajetí (nebo obojí) a nebože prostě nikoho nenajde od nás... a pak padne do zajetí.

"Sakra... nenechal nás na holičkách," povzdechl si kapitán a natáhl ke mně ruku, abych mu pomohl na nohy.

"Jdem domů, kapitáne," přikývl jsem a podepřel ho opatrně ramenem. "Bude to dobrý. Dostanem se domů."

Obrázek uživatele may fowl

Defibrilátor

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Hlasy z hlubin šuplíku.

Drabble: 

Dlouho do noci sedím a píšu. Snažím se poslepovat kousíčky své minulosti do celku, který by dával smysl.

Mám unavené srdce. Tlouklo příliš dlouho a příliš hlasitě. Snažím se ho vzkřísit, zkouším kdejaký defibrilátor. Nemůžu si přeci dovolit být sama. To by mě roztrhalo dočista.

Spíš. Jako obvykle blaženě oddychuješ, zatímco já lezu po stěnách a hledám samu sebe v zaprášených koutech. Je to tak lepší. Jsi přede mnou v bezpečí. Kdybys nespal, chytíš se každé stopy citu jako záchranného kruhu. Nemám to srdce Ti tu iluzi vyrvat z horkých dlaní. Nemám to srdce tě nechat na holičkách.

Nemám srdce.

Obrázek uživatele Voldemort

Alternativní kariéra Severuse Snapea

Úvodní poznámka: 

Po včerejší masové vraždě něco na odlehčenou. Téma zpracováno jako „nechte to na holiči“ ;).

Drabble: 

Málokdo tušil, že Severus Snape věnoval řadu let usilovnému samostudiu vlasové magie. Mistrně ovládal formuli rovnací, zvlňovací i zkudrňovací. Dokázal namíchat sérum proti lupům, odvar na zdravé konečky, masku na zdravé kořínky, suspenzi proti maštění, tinkturu pro oslnivý lesk. Nebylo tedy divu, že to byl právě on, kdo se postavil do čela boje proti epidemii kouzelných vší (na drobný detail, že ji odstartovala jeho dcera, přišel záhy a nikomu o něm neřekl).
„Táta je holič?“ zeptala se pachatelka s vlásky v ochranné síťce.
„Tatínek je... génius,“ zamumlala Lily, ale myslela úplně jiné slovo.
Severus myjící své ženě vlasy se pousmál.

Obrázek uživatele peva

Kamaráti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Bjb.
Polku apríla som prešvihla, ale som späť! :D

Drabble: 

"Ááá, moc vidno, že má ten gombík trochu iný odtieň?"
"Nič sa neboj, pred plesom rozhlásime, aby sa dáme v zelenom nikto nedíval na tretí gombík zdola." ( s hrdým pohľadom záchrancu situácie )
Díííík, Honzi!
---
"Ukážem vám svoj kostým Valkýry!" (nadšene)
"Jé, hele, Asterix!"
"To je valkýra! Val-ký-ra! Prečo tomu každý hovorí Asterix.." ( rozhorčene )
"Nič sa neboj, vždy je lepšie byť Asterixom než Obelixom." (povzbudivo)
Díík, Kubi!
-----
"Jak sa ti páčila moja prezentácia?"
"Dobrá bola! Akurát si mi občas pripomínala to kolečko, čo sa objaví vo windowse, keď po ňom niečo chceš..."
Díííík, Ondro.
---
Jojo, kamaráti. Tí ťa v štychu nenechajú.

Obrázek uživatele Sothis Blue

I'm Not There

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Organisers and SOS: You don't see me.

Warning: SPOILER - first game (Phoenix Wright: Ace Attorney).

Drabble: 

I hear Miles's voice in the void.
He's calling for me.
I'm not there.
To answer his inquisitive questions.
Cook a nice dinner.
Explain what he needs to learn.
Listen to his frustrations.
Play chess and watch cartoons.
I can't even tell him I know it for a fact:
The gunshot I heard didn't hit me. The one that did, neither of us could hear.
I'm still not channeled again as promised.
When he needs me the most, I'm not there to let him cry in my arms.
In the most important duty I had in my life...
I failed.

Obrázek uživatele Kahvi

Shave and a Haircut

Drabble: 

It took almost a whole minute before the barber started talking. Bucky let him.

"Always liked that kid. Captain America, I mean. You and he were close, huh?"

"Yeah," Bucky said, because nodding with a knife close to your throat was a bad idea, even for a super soldier.

"Shame he's gone. Say," he met Bucky's eyes in the mirror, "how do you want it?"

"What?" Steve's very blue eyes in an ancient face. He was fine. Steve was happy. Gone.

"Your hair, son."

Steve's hair had been white. A change to show the change within. "Just... however you like."

Obrázek uživatele Lejdynka

Ledové království

Fandom: 
Drabble: 

Spí.
Probouzí se.
Spí, a zase se probouzí, a tak pořád dokola.
Život je jedna dlouhá, mrazivá noc pod hvězdami.
Polární výprava k obzoru, který plápolá září vzdálených požárů.
Prázdné bílé tváře, oči planou ledovým ohněm druhé strany světa. Čas od času z nich vyšlehne poslední blesk a pak se postavy propadají pod led, kde budou, nemrtví, stále mladí a krásní, tuhnout v nekonečné agónii nedokončené cesty.
Jen vpřed, vpřed! Kde nejsou lodě, je lehký krok. Kde není milosrdenství, je touha po pomstě. Kde není naděje, je šílenství.
Kde není cíl, je jen smrt.
Smrt a mráz.
Fëanor je opustil.

Obrázek uživatele Owes

Přes vlastní zranění

Drabble: 

Edward mu zvýšil dávku morfinu a počkal, až usne. Pak vyšel na chodbu.
„Jak mu je?“
Změřil si ženu před sebou kritickým pohledem.
„Marie?“
„Doktorka Abeilleová, ano. Zařídila jsem transport. Vy musíte být Severus.“
„Kdysi dávno, ano. Doktor Edward Lloyd.“
„Těší mě.“
„Nápodobně.“
„Jak na tom je?“
„Popáleniny jsou rozsáhlé, ale ne hluboké. Plíce se během šesti měsíců zotaví.“
„Vypadalo to strašně. To tričko se k němu přiškvařilo. Nemohla jsem udělat víc, nejsem chirurg.“
„Díky Bohu. Vaše včasná intubace mu zachránila život. Je obdivuhodné, jak precizně jste ji provedla s vymknutým zápěstím… Bude to chtít repozici. Vezmu vás na rentgen.“

Závěrečná poznámka: 

Pro kontrolora: Téma jsem nakonec pojal ve smyslu "nenechat na holičkách", doufám, že to není problém.

Pokud by někoho zajímalo nebo si někdo potřeboval osvěžit, kdo je Marie, tak hraje hlavní roli v povídce Za hranice, která vznikla v rámci loňské Letní dobročinnosti.

Obrázek uživatele Elrond

Holení

Úvodní poznámka: 

+12

Drabble může obsahovat spoilery na larp, což by vám mohlo znepříjemnit zážitek ze hry, pokud se na ni chystáte.

Drabble: 

„Andy, nechceš si sundat tu čepici? Zima tady přece není?" zeptala se Adeline, která si četla v křesle.
„Mám mastné vlasy," odbyl ji vyhýbavě.
„A nechceš si je umýt? Mohli bysme jít večer ven," navrhla mu.
„Nemám náladu," odvětil.

„To jsem já," ohlásil se za dveřmi koupelny Nicky a proklouzl dovnitř. Andy stál nahý před zrcadlem a Nicky jej zezadu obejmul. „Neboj, to doroste," zašeptal mu u ucha. „Něco jsem ti sehnal," řekl a podal mu balíček s parukou.
Andy se otočil čelem k němu. Objal jej pažemi a dlouze jej políbil.
„Děkuji, Nicky. Příště se raději budu stříhat sám."

Obrázek uživatele Jeřabina

Zapomnění

Úvodní poznámka: 

Všecko mi od ní nosí dopisy
Už jsem ji zapomněl už bych ji nepoznal
Už na ni ani nevěřím
Jak se mi stýská

Drabble: 

Opustil jsem ji.
Opustil jsem je všechny. Svázán rytířskými přísahami, povinnostmi vládce. Rozkročen mezi láskou a zradou.
Nedokázal jsem to unést.
Nejprve jsem to nepřiznával. Jako bludný rytíř jsem konal hrdinské činy a zapomnění bylo stále lehčí.
Jenom ji zapomenout nešlo. Její šípky, její vlasy, její slzy. Pouto, které nás svazuje, rány, které nás spojují.
Vždy dřív jsem věděl, kde Marianna je. Dokázal ji najít, jako divocí ptáci najdou jih. Jenže teď se mi skryla, naše vazby zpřetrhala.
Dnes už ji hledám neskrývaně. Sleduji každý klevet o čarodějnici, zlé či dobré – ale marně.
Ale nepřestávám. Jednou ji najdu.
Nemůžu jinak.

Obrázek uživatele Šmelda

Pozor na to, čeho se zbavuješ

Drabble: 

Bolela ho noha. Noha ho bolela posledních deset let. Jeden by asi čekal, že po deseti letech si na to zvyknete nebo umřete, ale jemu se nestalo ani jedno.
Vykulhal ze své díry, na kamenité pláži si vyhlédl nejméně odpudivého racka a vystřelil po něm šíp.
Sebral mršinu a pak na obzoru uviděl plachtu.
Plachtu viděl naposledy před desíti lety. Kvůli jeho zranění, ohavnému pachu z hnijící rány a bolestnému řevu ho vyhodili z lodi a vysadili tady.
Deset let agónie, řezavého větru, kamení a racků.
Ze člunu vystoupili Řekové s čerstvým chlebem a falešnými úsměvy.
"Filoktéte, pojďme si odpustit."

Závěrečná poznámka: 

Filoktétés je méně známá postava trojské války. Je méně známý asi kvůli tomu, že se jí téměř neúčastnil. Cestou k Tróji Filoktéta uštknul had nebo byl zraněn svým vlastním otráveným šípem. Řekové ho na svých lodích nechtěli, vysadili ho na pustém ostrově a nechali ho tam zemřít, což se naštěstí pro ně a bohužel pro něj nestalo.
Když se po deseti letech Řekům pořád nepovedlo Tróju dobýt, měli dostat proroctví, že to bez Filoktétových šípů nepůjde.
Ty šípy nebyly jen tak ledajaké, Filoktétés byl jedním z družiny Hérakla, který zemřel, když se mu do krve dostala jed lernské hydry. Hérakles se tak dostal do strašlivé agonie, ale jako syn Dia nemohl jen tak zemřít a byl to Filoktétés, kdo mu ke smrti pomohl, za to mu Hérakles odkázal své šípy napuštěné jedem lernské hydry.
(Mimochodem, sám mám nejraději tu verzi, kdy se Filoktétés otráví svými šípy, přijde mi to poetičtější.)
Filoktétés nakonec Řekům pomohl a měl být mezi těmi, kdo byli v trojském koni.

Obrázek uživatele Esti Vera

Matematik věku mého

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Lehce BJB, začíná ten duben být nějaký dlouhý...

Drabble: 

Matematik věku školkového má k dispozici toliko vlastní ruce, případně jablíčka. Ve věku mladším školním rozšíří se repertoár o nohy (ano, existuje víc čísel než jen deset!) a naučí se, že jablka s hruškami nemícháme (pokud zrovna neděláme mošt). Pak přijde zlomový okamžik - objev kalkulátoru, a než se matematickou vědou poznamenaný student dopracuje k maturitě, naučí se počítat v Excelu, kontrolovat grafy v GeoGebře a všechno pro jistotu házet do Wolframu. Vyzbrojený nástroji vydá se čelit nástrahám vysokoškolským… a pak je během dvou minut odzbrojen, neboť takové výmysly přece tady nepoužíváme. Zbytek zápočtového testu stráví zoufalým sčítáním zlomků, protože vysoká.

Závěrečná poznámka: 

Tak nějak jsem tiše předpokládala, že alespoň na testu z elektřiny nám ty kalkulačky povolí. No, skončila jsem dost nepříjemně překvapená, na holičkách mě nechal nejprve učitel, pak i vlastní schopnosti :D

Pro zájemce GeoGebra zde (klasická umí hlavně grafy, po přepnutí vpravo se dá i použít i na geometrii a další hrátky), WolframAlpha tady (odpovídací stroj, dokáže vypočítat všechno možné, funguje trochu jako vyhledávač, ale doporučuji se ho hlavně zeptat "What is the meaning of life?", odpověď je poměrně matematická :D)

Obrázek uživatele Karin Schecter

Plán

Fandom: 
Drabble: 

Erika pevně svírala meč v rukou a ustupovala. Bleskově se ohlížela.
Už tu dávno měla být.
Místo útoku se teď zaměřovala na únikovou strategii. Všechny je sama nepřemůže. A Zrzka se na ni očividně vykašlala.
Možná to bylo v plánu už od začátku. Naivní Erika odláká jejich pozornost a Zrzka se mezitím nenápadně protáhne dovnitř.
Prý přivede posily. To určitě.
Erika si nebyla jistá, zda ji víc štve, že ji v tom nechala samotnou nebo to, že Zrzce skutečně věřila. Idiot.
Najednou jí nad hlavou zakrákala vrána. Brzy jich bylo hejno. A za chvíli už jejím protivníkům klovaly oči.
Přišla.

Stránky

-A A +A