DMD č. 8 pro 8. 4. 2022. Téma: Mravenčí práce

DMD č. 8. pro 8. 4. 2022. Téma: Mravenčí práce

Pěkný večer všem, napsat drabble občas může být mravenčí práce. Tak směle dpo hlavě do dalšího tématu:)

Pěkné drabblení!

Téma pro 8. 4. 2022: Mravenčí práce
Toto téma bude uzavřeno 8. 4. 2022 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
8. 4. 2022 v 23:59
Obrázek uživatele Naughtilus

Výňatky z dokumentace Projektu Formicarius

Fandom: 
Drabble: 

Den 23:
Podařil se průlom. Kolonie Epsilon prokazatelně reaguje na podněty od simulované královny. AI protokoly 16-27 uvolněny.

Den 31:
Dělníci kolonie Epsilon úspěšně vybudovali násep podle instrrukcí umělé inteligence.
Kolonie Theta a Sigma taktéž pozitivní reakce. AI protokoly 32-47 uvolněny.

Den 42:
AI kolonie Epsilon nechává dělníky vytvářet jednoduché geometrické obrazce z jejich těl. Zvýšená aktivita kolonií Theta a Sigma. Doporučení: pozorovat, nezasahovat.

Den 52:
Proboha, oni spolu komunikují!

Den 53:
Tohle se nikdy nemělo stát. AI mravenčích kolonií se propojily, odstřihly nás od systému!

Den 57:
Toto je asi poslední záznam. Mravenci pronikli ven z objektu. Je konec.

Závěrečná poznámka: 

BJB

Obrázek uživatele morpi

Detektiv budoucnosti

Fandom: 
Drabble: 

„Ještě jedno,“ odpověděl jsem na bartendotronův roboticky tázavý pohled. Z jeho nitra se vynořila kovová ruka v elegantní černé rukavičce a hbitým pohybem přede mě postavila orosený půlitr se vzornou pěnovou čepkou navrchu.

Právě jsem zvedal „peevo“, jak se tomuhle nápoji mezi místními říkalo, k prvnímu loku, když tu se v mém zorném poli rozblikalo červené světýlko.

„185 centimetrů, tmavé vlasy, brýle, bradka. Shoda 79 %,“ přečetl jsem na dolním okraji.

„Zapsat, odeslat centrále.“

Konečně jsem si upil.

Práce je někdy fakt dřina.

Ještě hodinku tu musím sedět a pak se přesunu do dalšího vytipovaného lokálu.

Připadal jsem si nadmíru důležitě.

Obrázek uživatele nektor

Dlouhá šichta

Fandom: 
Drabble: 

V čajovně hrála příjemná hudba. Takový mix indie, blízkého východu a turecka.

Čajovna sama byla takové menší bludiště, kde v různých místech ležely na zemi polštáře, stolky a občas i návštěvníci.

A mezi tím vší už celý den Honza procházel. Tu někdo chtěl doplnit dýmku. Tu došla voda. Tu si objednat.

No napředkláněl se ted den už mnohokrát.

Ale muselo se nechat, cestičky v čajovně měl už hezky vyšlapané. Přesně věděl, jak nejlépe projít mezi libovolnými dvěmi body.

Na chvíli se zastavil, aby se narovnal a nadech.

Jen kdyby tak nebyl sám na celou čajovnu. Chyběl mu parťák. Nebo parťačka...

Obrázek uživatele a.j.rimmer

Byrokracie

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Na strážnici u brány Tretogoru, hlavního města Redanie. Soumrak již dávno padl, venku hustě prší.

Drabble: 

Geralt zívl tak široce, až měl přísně na něj hledící strážný na okamžik obavu o jeho čelist. Jako by četl Geraltovy myšlenky, zopakoval břitce: "Dle nařízení krále Vizimira musí každý, kdo chce vstoupit do Tretogoru, vyplnit formulář. Jestli neumíš psát, vandráku, budeš si muset ustlat pod hradbami."

Geralt vzdychl a sklopil oči zpět k papíru:

3. Dosažené vzdělání:
Ušklíbl se a napsal: Praktické Aspekty Bezpečnosti. Ještě zbývaly čtyři otázky.

4. Poslední zaměstnání:
V myšlenkách mu vytanul důvod jeho nynější mrtvolné únavy - zuřivý černý Formicidus s dlouhým článkovaným tělem a deseti páry hbitých a velmi odolných nohou. Odpověděl stručně: mravenčí práce.

Obrázek uživatele Gwendolína

Slepé uličky

Úvodní poznámka: 

výplň, vata... Prostě BJB

Drabble: 

Každá z obětí měla kolem sebe okruh potenciálních podezřelých. Potíž byla v tom, že mezi nimi podle všeho neexistoval žádný společný jmenovatel.
A hlavně, oběti měly jen velmi mizivé vazby na kouzelnický svět. Souseda poslední zavražděné již z podezřelých stačili vyškrtnout.

Desítky výslechů. Stopy, které nikam nevedly. Hektolitry kávy.
Na pracovišti zůstávali oba až do pozdních nočních hodin. Četli spis stále dokola.
A měli... jeden dopis s úchylnou básničkou, který také neposkytl žádné použitelné informace.

Harry polohlasně nadával. Draco rozbil několik hrníčků. Těch ohavných kytičkovaných, pochopitelně.

Přelomová myšlenka nakonec vůbec nepřišla v kanceláři, ale na společné večeři s jejich syny.

Obrázek uživatele Kahvi

Safety First

Drabble: 

The carpenter gathered his tools together, then paused.

Stede smiled at him. "Anything else you need?"

"I hesitate to mention it, sir..."

"Come on, speak up."

"Well, sir... you might wish to reconsider your choice of wood."

"Really?" Stede frowned. "Why?"

"It's just that the wood you've chosen for your shelves, while excellent, is a particular favorite of termites."

"Ah!" Stede grinned. "That won't be a problem."

"Unfortunately, sir, it is quite a problem in houses like these."

"Oh, but they won't be in-" Stede noticed Mary in the corner of his eye. "Yes," he coughed. "Better use something different."

Obrázek uživatele Voldemort

To ti Véna písk

Drabble: 

Oddělení, jehož oficiální činností bylo „hodnocení veřejných informačních zdrojů a denunciací“, normálním jazykem tedy práce s udavači, vedl úředník Mulciber.

Fiona Saundersová jela metrem!
Prověřit dotyčnou.
Prověřit udávající: jak se k dané informaci dostala, pokud nebyla sama v metru.

Samuel Ennis nosí placku Sudiček!
Rovnou sebrat oba.

David Willoughby schvaluje atentát na ministra kouzel.
Nasadit na dotyčného sledovací kouzlo.

Hromada udání neubývala. Vypsat odměnu za poskytnuté informace asi nebyl ten nejlepší nápad.

Mulciber kritizuje nadřízené.

Mimovolně načmárané sebeudání Mulciber spálil. Kvůli tomuhle jsem do zblbnutí trénoval Imperius, povzdechl si. Teď abych ho použil na sebe, jinak to v životě nedodělám.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Etudy sutury

Drabble: 

Seděla v proutěném křesle, úplně sama, zabraná do některé ženské titěrné práce s jehlou a nití. Vycítil, že nastala správná chvíle. Bez rizika se žít nedá.
„Dobré odpoledne, mademoiselle.“
„Jau!“ vyjekla místo pozdravu Lina a strčila si prst do pusy. Pohlédla na něj vyčítavě.
Podal jí kapesník.
„Děkuji. Chodíte jako duch.“
„Moc se omlouvám, neměl jsem v úmyslu vás ranit.“ Nahnal do tváře odstín upřímnosti a posadil se na otoman vedle ní. „Mohu?“
Bez rozmýšlení natáhla ruku v kapesníku.
Usmál se a zakroutil hlavou. „To šití. Mám v něm jistou praxi.“
Zrudla, pak mu poslušně podala rozdělanou mravenčí práci.
„Merci.“

Závěrečná poznámka: 

Nevešla se mi obě jména, ale asi je jasné, že jde o Karoline a Antoina Roche, téměř hotového lékaře.

Bacha na to, co si přejete

Drabble: 

„Jó, tak vy tady frfňáte, že tohle se vám nelíbí a tamto vám nevoní, tady vás píchlo a tuhle vás bolí, tohle nemůžete, tamto už vůbec ne, tohle je moc namáhavé a tamto moc zdlouhavé, z tohohle vás bolí nohy a z tamtoho zase hlava, přemýšlet se vám nechce, raději byste něco v suchu a teple, ale zase aby toho tepla nebylo až moc, a nejlíp kdyby to bylo na zkrácený úvazek? Říkáte nějakou drobnou mravenčí prácičku byste chtěl?
Tak hybaj odnášet ty dvěstěkilový kvádry!“ zařval obrovský mravenec.
„Fuj, to byl ale hnusnej sen,“ oddychl si zpocený ajťák po probuzení.

Maniak

Fandom: 
Drabble: 

Samozřejmě ho přitom nikdo nesměl vidět. Nejdřív musel vykopat všechno, co potřeboval, a pak se nenápadně dostat zpět na Hrad. Když dorazil, začal vybalovat svůj lup na mramorový stůl.
Lebka, holeň… a tohle je asi žebro? Jo. Začal rovnat kosti do tvaru kostry, dělal to hezky pomalu a pečlivě. Reanimace už takhle byla piplačka, a když se něco pokazilo jen kvůli chybě v anatomii, bylo to k vzteku.
“Drahoušku? Ty jsi ve sklepě?” ozval se hlas na schodišti.
“Nechoď sem, mami!” zakřičel zoufale. “Já tady… masturbuju!”
Následovala významná odmlka a odměřené:
“Dobrou noc.”
Oddechl si. Lepší být Sexmaniak, než Reanimaniak.

Obrázek uživatele Lady Lestrade

Co je po jméně?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Moje letošní série o zoufalé drabblistce a jejím sousedovi.
Navazuje na https://sosaci.net/node/50432

Drabble: 

Seděla u táborového ohně vedle svého souseda a zírala do plamenů. Z lesů kolem chaty dýchalo ticho a klid.
“Dochází dřevo. Zajdu pro něj,” nabídla se.
“Seď,” zarazil ji soused. “To je mravenčí práce… Respektive Mravencova,” ukázal na vysokého kamaráda, který se vracel z kůlny s košem polen.
“Ferda?” zeptala se pobaveně, když si všimla, jeho šátku kolem krku.
“Kdepak, Robert.”
“Oh, stejně jako ty,” přikývla.
“Počkej…” podíval se na ni zvláštně. “Moje jméno není Robert.”
Otočila se na něj tak rychle, až se jí udělaly mžitky před očima a nepříjemně se jí připomněl nedávný otřes mozku. Konsternovaně zamrkala.
“Cože?”

Závěrečná poznámka: 

Příběh pokračuje v bonusovém drabble Přísloví.

Obrázek uživatele Envy

Puzzle

Fandom: 
Drabble: 

Otevřela jsem krabici, rozstříhla sáček, a vysypala celý obsah na podlahu. Bacha aby se něco nezatoulalo pod skříň!

A teď přichází popelkovská práce. Roztřídit puclík po puclíku. Co patří na kraj? Kde jsou rohy? Chci to třídit podle barev a vzoru, či na to teďka kašlu? (Neměla jsem se na to vykašlat, později aspoň hodina času hledání dílků co k sobě patří - květiny, nebe, moře, domky.)

Hele, tohle jde k sobě, super! Kde je puclík co ho zrovna potřebuji? (Sedím na něm) Další se schovával pod jiným, který jsem byla líná otočit!

Ale na konci je to krása a spokojenost.

Obrázek uživatele Blanca

Why Wasn't I Told?

Drabble: 

"What do you mean you 'lost' her?" Raven was pacing Eagle's office, looking like a thundercloud.
"She missed her check-in, and didn't complete the task," the director explained. "I have Ant combing through all available security cameras footage in the area, but you know that is pretty much like looking for a needle in a haystack..."
"Can we have Weta and Owl on it as well? The youngster usually has a few tricks up his sleeve, and the old codger..."
"They are wrapping something up, but they will jump in as soon as they can. We'll bring her back, Raven."

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Amy

Jak Jim Kirk dobrou radu dostal a Spocka získal

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Neexistuje téma, na které bych tento pár nezvládla navléct, očividně. :D
Pár: Kirk/Spock

Drabble: 

Snažit se Spocka sbalit byla mravenčí práce.

Pomalá, obtížná... a frustrující.

Jako správný Vulkánec totiž Spock vůbec nevnímal, že se s ním Jim snaží flirtovat.

A to přitom Jim postupoval pozvolna!

Aby Spocka nevyděsil, chválil jeho práci. Vědecké úspěchy. Výhru v šachu.

Spock vždy jen povytáhl obočí a mlčel.

Celý problém Kirkovi pomohl rozlousknout až starší Spock. "Musíš zvolit aktivnější přístup, můj příteli," prohlásil starý Spock. "Ujišťuji tě, že mravenčí práce nebude fungovat. Je nutné být agresivní."

Jim to uvážil... a když Spocka příště uviděl, přitiskl ho ke zdi a políbil.

Spock polibek opětoval.

Od onoho dne již byli nerozluční.

Obrázek uživatele Chrudoš Brkoslav Štýřický

Naprosto nevyvedené BDSM

Úvodní poznámka: 

Navazuje na drabble https://sosaci.net/node/50580

Drabble: 

"Proboha, vy jste zřízená," konstatuje Lev osvobodiv dámu z provazů.
"To víte, mravenčí práce," hodnotí žena svoje pokousaná stehna a hlavně zadnici.
"Teď vidím, ten lump vás přivázal hned vedle mraveniště."
"Bože, já se tak stydím! Nezávazně jsem se seznámila za účelem BDSM a takhle jsem dopadla. Okradená o všechno a ještě málem sežraná."
Lev shazuje svoje tričko.
"Zatím si to vezměte jako provizorní minišaty. Půjdeme k nám na chatu a půjčíte si něco od mé ženy. A policajty také zavoláme."
Lev ví, že z takovéhoto úlovku Scholastika radost mít nebude. Avšak věří, že mu jeho záchrannou akci nežárlíc schválí.

Závěrečná poznámka: 

Následuje drabble https://sosaci.net/node/50810 .

Obrázek uživatele Roedeer

Farářovy zápisky

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Patří tak nějak do světa předchozího drabblete Předpeklí.

Drabble: 

Založil si malý, diskrétní notýsek. Dostat novou farnost byla pěkná fuška, oveček jako smetí - jak jinak pak být příkladným pastýřem.

Zapsal si: Víska, mše každou 3. sobotu v měsíci, babky ke zpovědi brzy, pí. Adámková špatná noha (optat se).

A také neradostně: Lhota, Skopečkovi těžce nemocné dítě, obráceni k Bohu teprve nedávno, vděčni za každou útěchu.

Prakticky: pí. Relichová - šůruje faru každý pátek

Později, když notes už tolik nepotřeboval, v něm našel Ondřejovou rukou na první stránce připsáno: Dobrý farář musí být tak trochu drbna s pamětí slona a pílí mravence. Zasmál se tomu, ale bylo na tom něco pravdy.

Obrázek uživatele Tess

Nábor

Úvodní poznámka: 

Skáčeme zase trošku jinam...

Drabble: 

Lovit zločince není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Aspoň většinou.
Někdy se vám hloupě a velmi výhodně přiznají sami. Ale ti chytřejší vám na špek neskočí, ať jste dobrý posluchač jak chcete. A štěstí nebo náhodu naplánovat nejde.
Většinou vám nezbude než úmorně a zdlouhavě hledat stopy, vyhodnocovat je, přemýšlet, a potom, když máte zlosyna nalezeného, ještě pečlivě shromažďovat důkazy!
Devadesát procent práce je piplačka a jen deset procent radostný lov a vzrušení.
Nejsou ženské na piplačku nejlepší?
Jestřáb si vzpomněl na šikovnou rezidentku, která už bude brzy nezaměstnaná.
Rezce se jistě klidná práce v teple bude zamlouvat.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele erenwen

Mravenčí práce

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Podle skutečné události... XD Mravenci prostě poznají, když nejste hrozba.

Drabble: 

Bylo léto, parno, sucho a asi 2 letý chlapec se na mě smál. Sledoval jsem, jak se jeho buclatá tvářička rozzářila, když mě uviděl. Začal tleskat ručkama a jeho zadeček obalený tlustou vrstvou plen dosedl na zem.

S úžasem jsem sledoval, jak pleny splácly objem mraveniště a on se dál smál zpod plátěného bílého kloboučku.

Čekal jsem velmi brzy pláč a i jednou nohou jsem měl nakročeno, ale chlapec se dál smál. Koutkem oka jsem zahlédl matku, která vystartovala své dítě zachránit.

Po jeho tlusťoučkých nohách se rozeběhli mravenci. Pro ně byla práce stále stejná, jen cesta se snad změnila.

Obrázek uživatele may fowl

Priority

Fandom: 
Drabble: 

Než jsem sundala všechny židle a roznosila po kavárně cukřenky, bylo skoro osm a z trouby se linula vůně rozmražených čokoládových croissantů. Ještě zbývalo nastavit kávomlýnek na správnou hrubost mletí. Nesnášela jsem tyhle mravenčí práce, ale snídaňová dýška za tu ranní směnu stála.
Nessa pořád ještě seděla na špatné straně barového pultu a upíjela z korbelu filtrované kávy. Můj vyčítavý pohled opětovala s hrdostí.
"Víš, jak zní pravidlo kyslíkový masky?"
"To fakt nevím," povzdechla jsem si.
"Nejdřív musíš zajistit sebe, až potom můžeš zachraňovat civilisty."
Kdosi zkusmo zalomcoval dveřmi.
"Tak doufám, že už jsi úplně zajištěná, Nesso. Civilisti jsou tady."

Obrázek uživatele Katie

Nejkratší cesta

Úvodní poznámka: 

Představte si skupinu měst, spojených silnicemi různých délek. Jak nalézt nejkratší cestu, která navštíví každé město právě jednou? Třeba pomocí mravenců.

Drabble: 

Na začátku vypustíte z prvního města skupinu mravenců a dáte jim za úkol obejít všechna města právě jednou. Mravenci se nejprve na každé křižovatce rozhodují úplně náhodně a jejich nalezená řešení proto nebudou moc dobrá.

Síla mravenců je ale ve feromonech, které po cestě vypouštějí. Čím kratší je cesta, kterou konkrétní mravenec našel, tím víc feromonů na jejích silnicích zanechá.

Mravence takhle vyšlete ještě několikrát, ale teď už je necháte s větší pravděpodobností vybírat "voňavější" silnice.

Postupně bude chodit po kratších (a tedy lepších) cestách stále více mravenců a pokud budete mít štěstí, možná takhle najdete dokonce i optimální řešení.

Závěrečná poznámka: 

Hledání nejkratší cesty mezi skupinou měst tak, abychom každé navštívíli právě jednou, je úloha, které se v informatice říká problém obchodního cestujícího. Patří do skupiny problémů, na které neexistuje algoritmus, který by je uměl efektivně vyřešit.

Typicky se proto používají nějaké heuristiky, které se snaží najít když ne optimální, tak alespoň co nejlepší řešení. Jeden z přístupů jsou různé algoritmy inspirované přírodou, jako například zde popsaná optimalizace mravenčí kolonií.

Nekonečná kamenitá cesta

Drabble: 

Wen Ning se ztuhle naklonil a natáhl ruku. Upřeně se díval na své prsty a snažil se pohnout každým zvlášť. Od té doby, co jej Mistr Wei oživil, to byl velmi složitý úkon.

Wen Ning by si nikdy nestěžoval. Jak by taky mohl? Mistr Wei jej zachránil, a přitom obětoval svou reputaci i budoucnost. Wen Ning cítil pouze vděčnost.

Mist Wei si všiml jeho potíží s jemnou motorikou a navrhl malý experiment. Wen Ning teď sedí uprostřed kamenité cesty a všechny kamínky posbírat jeden po druhém, aby prsty rozcvičil.

Zvedl hlavu. Ta cesta je ale nekonečná, povzdech si v duchu.

Obrázek uživatele Jan F. Rajm

Mr.Avenec da Pher

Úvodní poznámka: 

Při kolizi Měsíce se Zemí se ukázalo, že je všechno jinak. Měsíc je stvořený ze snové matérie, která je schopná oživit téměř cokoliv.
Navazuje přímo na Zas ráno

Drabble: 

Seděl jsem za zídkou a těžce oddychoval. Doufal jsem, že mě nenajdou. Poslední půlhodinu jsem jim unikal.
Jenže běžet před pronásledovatelem na čtyřech kolech není snadné.
Zaslechl jsem zvuk motoru.
"Našli mě!"
Klepal jsem se strachy čím dál víc, jak se blížil vrnivý zvuk třítaktu.
Vyklonil jsem se, abych lépe viděl.
Lesklé světlo elektrostvůry se zalesklo blízko.
Motor zaržál hrozbou.
Ale náhle ztichl.
"Co se stalo?" podivoval jsem se.
Sebral jsem další odvahu a vyhlédl jsem.
Auto stálo tiše. Bylo mrtvé.
Jen tenký proužek drobných dělníků mizel za rohem. Někteří nesli matičku, jiní drátek.
"Dobrá práce, hoši," poděkoval jsem jim.

Obrázek uživatele Marek

Mraveniště

Fandom: 
Drabble: 

Jednou za čas chodím s naším čtyřnohým kamarádem ven. Vždy jsem litoval psů, ať už jakéhokoliv vzezření či rasy, že musí bydlet se svými paničkami a páníčky v bytě, nic zlého netuše, že se jednoho dne, ne vlastní vinou, mezi tyto osoby začnu počítat taky. Občas ale musíte ve svých názorech holt chtě nechtě ustoupit. Momentálně mi je líto více těch mravenců, kteří již od brzkého jara kousek za naším bytem, pod jedním stromem, začali pracovat na svém novém krásném mraveništi. Vím, že nebude trvat dlouho, a o své nové bydlení přijdou. Stačí, až městské služby přijdou shrabat podzimní listí.

Obrázek uživatele Jeřabina

Zimomřivá

Úvodní poznámka: 

Na drátě, který teskně zpívá,
vlaštovka sedí zimomřivá
a déšť jí stéká po fráčku.

Je září, měsíc pasáčků.

Drabble: 

Nevím, jak dlouho už jdu. Kolem panuje bílá tma, vlněnými šaty prolíná vlhkost. Jsem ztracená.
Nervózně žmoulám náramek s šípkově rudým korálkem, její dar.
“Tomuhle říkáš háčkování?” směje se matka krutě. “Bez pečlivosti nikam nedojdeš, děvenko.”
Jako kdysi jej svírám a myslím na světlo. Marně.
“Já ti z té zbrklosti vyléčím!” Výšivka letí do krbu.
Zkouším to znovu. Nic.
“Magie je velká, Markéto. Není to účetnictví, nejde o drobnosti,” deklamuje Marianna ve světle krbu. “Je to příslib – zde stojím. Vím, co mi patří. A ty, světe, se podvolíš.”
Nadechnu se. Rozkročím se. Sevřu zkamenělý šípek.
Světélko vylétá hledat cestu mlhou.

Závěrečná poznámka: 

Předchozí díl
První díl

Loňská epizoda začíná tady.
Úplně první díl seriálu je tady.

Obrázek uživatele Zuzka

A přebírej, Popelo

Drabble: 

Susan otráveně zavrčela, ozvalo se tichounké cinknutí.
"Hm?" zvedl její choť oči od knížky.
"Ale, ty výšivky a korálkové síťování jim všem s radostí vyrobím. Jenže - s tímhle se nedá pracovat!" vysvětlovala, zatímco mu k prohlédnutí přistrčila misku s neroztříděnými perličkami. "Navíc je každej třetí zmetek!"
"Možná bys tím mohla někoho zaměstnat."

V následujících dnech bylo na Longbournu o něco tišeji než obvykle. Pan Bennet si liboval, že náhlé vodopády slov teď zněly jen z úst jeho nejdražší, zatímco všechny jeho nemoudré dcery byly buďto pryč nebo zaneprázdněny tichou činností.
Ukázalo se, že se správným zadáním má Kitty neuvěřitelnou trpělivost.

Obrázek uživatele Queen24

Zas a znova aneb Chlupy všude, nervy v kýblu

Úvodní poznámka: 

Tak jsem si myslela, když už mě letos netrápí školní povinnosti, jak budu mít čas na psaní... a ono prd :D Tak aspoň v dnešním drabblíku jeden z důvodů, proč jsem vlastně nestihla drabblík včerejší. Holt celý den venku lítání kolem koní a večer akorát tak sklenka vína, padnout do postele a spát... xD

Drabble: 

Prach v očích, chlupy v puse, bahno za nehty.

,,Drž. Tak slyšíš... Nemel sebou! Stůj!"
Zápasím s kartáčem a zacuchanou srstí. Klisna shetlandského poníka neoceňuje moji snahu vydrbat jí zaschlé bahno z kožichu a uhýbá do všech stran, kam jen jí vodítko dovolí.

,,Z těch nohou to pak asi budeš muset vzít prstama, to kartáčem půjde blbě," poradí mi Lucka, která pár metrů vedle svádí podobný boj s druhou klisnou.

,,No,koukám," utrousím, sedící na bobku a drolící trpělivě mezi prsty kousky bláta, jeden po druhém. Kobyla škube nohou a každou chvíli s ní dupne. To bude opravdu na dlouho.

Závěrečná poznámka: 

Dnes se u kamarádky konal svod klisen (tak jako mají hřebci licentaci)- Zápis do plemenné knihy, měření, hodnocení, bodování atd.

Včera k večeru jsme chystali celkem 6 klisen (ano, všechny teď na jaře línají, takže chlupy lítaj všude, a ano, všechny se rády válí v bahně... xD). Probíhalo mytí, koupání, šamponování, kartáčování, odbahnění, vysušení, odchlupení, leskování, rozčesávání... Chystali jsme tři černý, jednu hnědou a dvě světlý. Ty světlý jsme pro jistotu na noc zavřeli do boxu. Na slámě se přece nemůžou zmazat!

Omyl. Ta nejsvětlejší, béžová kobylka, si udělala v boxe bobek, do toho bobku si lehla a ráčila si ho hezky obtisknout (a rozmazat) na krk, hřívu a ucho. Ráno, cca dvě hodiny před začátkem svodu, když jsem otevřela dveře boxu, nás málem trefil šlak... xD

Obrázek uživatele Aveva

Ze života mraveniště

Fandom: 
Drabble: 

Mravenci za své úspěchy vděčí zejména sociálnímu způsobu života a specializaci.
Mravenčí bojovníci se bez zaváhání staví k obraně mraveniště. Když se ukáže, že cizí předmět, který v mraveništi přistál, není nebezpečný, nastoupí obratem všechny kasty dělníků.
Vše, co je poživatelné, skladníci oddělí a do posledního drobečku odnesou do podzemních spižíren.
Nepoživatelné části budovatelé použijí v odvážných konstrukcích rozšiřujících a zpevňujících mraveniště.
Pak přijde člověk. Zvedne to, co mravenci nedovedou rozebrat.
“To jsem rád, žes tu počkal kamaráde!” zvolá vesele s lidskou lebkou v dlani. “Prodám tě hercům jako rekvizitu, alespoň budeš jednou užitečný.”
Člověk odchází.
Mravenci dál pilně pracují.

Obrázek uživatele Esti Vera

Tváře, příběhy, těla

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Od září mám tu smůlu čest si na živobytí přivydělávat jako osobní asistentka pro lidi s postižením. Ve zkratce - lezu jim domů a dělám prodloužené ruce a nohy. Historek a zážitků začíná být tolik, že už by na tom pomalu šlo taky postavit fandom :D

Drabble: 

Předvánoční shon, nekonečný stres. Doběhneš do práce, celý byt svítí, voní cukrovím, na programu dvě hodiny pečení. Nechápeš, jak bys někdy mohla dělat něco jiného.

Podesáté zopakované slovo, podesáté nerozeznáno, pod vadou řeči jen sem tam zaslechneš kousky češtiny. Chceš se schovat a nikdy nevylézt.

Jarní vzduch, trénink boccii*, soutěživá atmosféra plná úsměvů a povzbuzení, křivá podlaha tělocvičny. Nabije tě to na celý den.

Třicet minut nasazování pleny a polohování, tady to tlačí a tady se o milimetr posunul lepík, teď se zas zkroutila podložka a odsud nedosáhnu na stolek. Máš chuť řvát.

Lidé - tváře, příběhy, těla.
V hloubi stejní.

Závěrečná poznámka: 

*boccia je para sport hraný sportovci na vozíku, trochu připomíná pétanque

Obrázek uživatele hidden_lemur

Moderní metody vyšetřování

Úvodní poznámka: 

Protože pro vrchního inspektora Trachtu by chtěl pracovat každý. Kromě mě teda.

Drabble: 

Takže si to shrneme.
Dvanáct kýblů vody, co jsem vynosil do třetího patra.
Měděný kotel na nožičkách už sem předešlého dne vytáhli chlapci z dílny pana Vomáčky. Já kupoval hadičky. Až na Smíchově. Sice pršelo, ale mokrý už jsem byl. Ještě správné upínací matky, neboť celá soustava musí těsnit. Pěkně zpátky k Rottovi...
"Ale copak, Hlaváčku," přivítal mě inspektor Trachta, "nějak uřícen! No tak nestůjte, pěkně se přikrčíte tuhle za závěs. Jakmile se výslech dostane do slepé uličky, strčíte obviněnému hadice do bot a hýbnete mi tamtou pákou. Učte se - vyšetřování je taková jemná, mravenčí práce..."
A jo. Já zapomněl.

Stránky

-A A +A