DMD č. 20. pro 20. 4. 2020. Téma: Magické proužky

Obrázek uživatele Kleio

Magické světlo

Úvodní poznámka: 

Jed a kyselina za nimi, příkop plný štírů před nimi. Volně navazuje na toto.

Drabble: 

"A není třeba něco, čeho se bojí?" Ukuk se díval dolů na dno příkopu plné škropiónů velikých jako on sám.
"Nevím o ničem, co by stálo za řeč," opětně si povzdechl rytíř.
Blubka se nenechala svést všeobecným smutněním. Sletěla níž, těsně nad jedovatá žihadla, a vyčarovala bludiččí světlo. Nejprve se nedělo nic, ale za chvíli se štíři jeden pod druhém začali obracet a světýlko následovali. Blubka neváhala a čarovala další světýlka, dokud na dně příkopu nebyly pruhy volného prostoru.
"Co koukáte, pojďte, rychle, dlouho světýlka nevydrží. Jsou přeci jenom bludičková." Zněla skromně, ale v duchu na sebe byla náležitě pyšná.

Závěrečná poznámka: 

Jsou tam magické proužky, já je tam vidím. :-)

Obrázek uživatele Wolviecat

Co se octne na internetu, zůstane na internetu

Fandom: 
Drabble: 

SHIELD, HYDRA nebo sedmdesát let strávených pod ledem se postaraly o to, že minulost většiny Avengers byla veřejnosti skrytá.
Většiny.
"Na moji obranu," pokusil se Tony překřičet hysterický smích týmu: "byl jsem na mol."
"Na mol u kadeřníka?" ukázal Steve na fotku. Tony na ní hrdě předváděl okouzlující exemplář devadesátkového melíru.
"Na mol skoro pořád."
"Jestli ti to pomůže," zvedla Shuri oči od čtečky: "pořád to mohlo být horší."
"Horší?" zeptal se Clint nevěřícně: "Horší než sjetá zebra Stark?"
Ušklíbla se. "Světová móda se k nám dostává se zpožděním."
Nalistovala fotku v telefonu.
"A můj bratr měl vždycky svérázný vkus."

Obrázek uživatele Tom_Peterson

Andulky, máme návštěvu

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Dnes k nám přijede návštěva. A bude hodně udivená. Na zbytek si počkejte v drabblíku.

Drabble: 

"Andulky, máme návštěvu. Hele, už přijela. Ahoj, Kubo."
"Čau. Jé, co to je za ptáčky? To jsou andulky vlnkované?"
"Ano."
"Mají magické proužky."
"Díky. To jsou ale vlnky."
"Jasně, ale ty proužky na stolečku s lavorem."
"To je koupací stolek."
"A ta osuška je na andulky? Má magické proužky."
"Ano, andulky milují proužky. Já taky. A taky milují koupel."
"Četl jsem, že to mají rády."
"A taky kradou."
"Co?"
"Třeba včera mi ukradly proužkovanou utěrku, zrovna když jsem lezl ze sprchy, a
taky mi sundali závěs ze sprchy, který měl taky proužky."
"Jak říkám, proužky jsou prostě magické," dodal Kuba.

Závěrečná poznámka: 

Takže Kuba nakonec poznal krásu proužků.
Co bude zítra, nevím, ale vím, že budou Pepíček a Honzík ve fandomu Andulkoviny.
Pokud by vás zajímalo, kde má andulka vlnky nebo proužky, tak odkaz je zde http://www.chovzvirat.cz/clanek/43-papousek-vlnkovany-andulka/

Obrázek uživatele Annie

Rozžhavení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

No a teď to má zase moc rychlý spád. Budu tam muset zase dát nějaké zápletky. :P

Drabble: 

„Geralte? Vidíš ty proužky?“

„Myslíš ty, na tvojí kůži? Ano, ty vidím. Co s nimi?“

„Ony jsou magické. Když chci, dokážu je rozžhavit a pak s nimi můžu někoho spálit.“

„A proč mi to říkáš?“

„Inu, protože tohle byl můj plán, jak ho zabít. Myslíš, že to stojí za to?“

„Popravdě, nevím. To vyzkoušíš. A pokud se to nepovede, tak je nějak zdržím.“

Hermína si hověla v jeskyni a Geralt před ní seděl. Už bylo poledne a zaklínač dostal hlad. Rozloučil se s ní a vydal se zpátky do města. Cestou mu vrtalo hlavou, kdo je ten, co ji zaklel.

Závěrečná poznámka: 

P.S.
Včera jsem vydala drabble dost pozdě a věřím že většina z vás ho nečetla, tak se prosím mrkněte :http://sosaci.net/node/42875
Díky :3

Obrázek uživatele Alešandr_Veliký

Strašidlo Cantertankistické

Úvodní poznámka: 

Jenda líčí své noční dobrodružství, u kterého samozřejmě nechyběl Šarik.

Drabble: 

"Tak už vím, proč je tank poručíka Zelenského zabalený v plachtě.
Byla temná noc. Vydal jsem se se svítilnou na průzkum."
Jak jsi svítil, už moc temná nebyla.
"Došel jsem až k zahalenému tanku. Strhl jsem plátno a nějakým magickým způsobem byly na tanku růžovoučké pruhy. Nevěřil jsem vlastním očím. To je teď nové maskování?"
Tím se zamaskují leda před slepými. A ještě navíc s rýmou, protože ta barva strašně smrdí.
"Zpoza rohu se vynořil Zelenský a měli jsme si o čem povídat."
"A zjistil jsi, proč tam ty pruhy byly?"
"Ano. Zastavili s tankem pod prostříleným kýblem s barvou."

Obrázek uživatele Mary

Kdepak koronavir, ale upíři

Drabble: 

Nad Havají svítalo, bylo šest hodin, jen to ticho, všichni ptáci jako kdyby měli v zobáku uvízlou mega žížalu, a proto nemohli něžně řvát. No bodejť by ne, báli se, od té doby co se na Havaji přemnožili upíři, se žádný pták neopovažoval ani špičku zobáku vystrčit. Sluneční zář pořád sílila a po chvíli byli všichni upíři už zalezlí na půdách lidských obydlí. Havajané ještě chvíli počkali, pak se jako každý den vydali na cestu do práce. Všechna dítka spěchala do školy a upíři na půdách hráli mariáš, děti se bály, upíří pandemie sílila a poslední magické proužky česneku došly...

Obrázek uživatele Tora

Vyznání

Fandom: 
Drabble: 

Stěna mého pokoje je plná magických barevných proužků.
Jsou tlustší, tlusté, tenké i úplně nejtenčí.
Jsou vysoké, středně vysoké i malé.
Hrají všemi barvami, když je jen tak přejedu očima, zahlédnu žlutou, oranžovou, fialovou, zelenou, modrou, červenou, bílou, černou…
Nehýbají se. Tiše, bezhlesně čekají na chvíli, kdy se k nim někdo přiblíží a vezme je do ruky.
Mám ráda jejich vůni, ráda se probírám jejich obsahem, pokud se do nich ponořím, nevidím, neslyším, čas dosáhne naprosto jiné dimenze – utíká mnohem rychleji, než jindy.
Jsou to mé brány do světů fantazie, do světů budoucnosti, do světů historie.
Jsou to mé knihy.

Obrázek uživatele zirafice

Psát či nepsat?

Úvodní poznámka: 

Předchozí
Varování: obsahuje vulgarismus ;)

Drabble: 

„Seru na to!“ Načatý dopis skončí v cárech na zemi. Zase. Adam složí hlavu do dlaní.
„Dyť to byla jen sranda.“ Postěžuje si do prázdna.
„Blbá.“
Adam naskočí. Kdy sem to mrně vlezlo?
„Houby víš,“ utře ségru.
„Lída říkala.“
Jasně, Lída, ségřina učitelka klavíru. Paní chytrá.
„Láska je magické pouto. Přežije požár, ale jediné slovo ho přetrhne jak proužek papíru,“ odrecituje prcek zjevně naučený proslov.
Ále zmlkni. Ani spolu ofiko nechodíme.
„Tak sorry. Můžu si vzít?“ píchne prstem k hromádce.
„Nač?“
„Morčeťákovi na pelech.“
„Klidně. Hlavně vypadni.“
Vypadne. Bohužel brouka nasadila a ten teď hlodá. Adam sáhne po dalším papíru.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Skřítě

Zpívejte si píseň písní, proti chandře, smutku, tísni!

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pokud se vám zdá, že povídka obsahuje velmi sprosté výrazy, vyhledejte odbornou pomoc... :-)

Volně inspirováno písničkami ze Zpěvníku písní sprostonárodních, konkrétně písní V restauraci u Lva... jen ten původní rytmus se mi jaksi nedařilo dodržet :-D

Drabble: 

Proč já blbá začala si něco s hloupým hercem,
zakoupil nám Renaulta - to auto s kosočtvercem.

V znaku chybí jedna čárka, vážně mě to ničí,
všichni se mi posmívají, že mám auto s pi...

a s pi... a s pitomým motorem, měla jsem žít s doktorem.

Když v testu vyšly mi dva proužky magický,
byla to stvrzenka na osud tragický.

Mám muže, co nechce nosit triko s pruhy, burák,
"tři proužky jsou pro teploušky, nejsem žádný ču..."

a ču... a čupr fanda kapely co zpívá písně veselý.

Aspoň mi Tři sestry netrhaj uši,
kéž pruhy na zebře spasí mou duši.

Závěrečná poznámka: 

Konec není tragický, ty pruhy jsou magický. Jistě s koncem kruhu našla taky duhu. :P

Obrázek uživatele Regi

Do Ameriky? Do Ameriky!

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Konec předchozího drabble:
George se postavil. „Jo, je to horší, než jsme mysleli. Ale rozhodně máme šanci dát ten marast zase do kupy. Jdeme do toho?“

Drabble: 

„Jasně, že jdeme,“ ozval se Ron. „Ale kudy?“
„Musím do Ameriky, najít strýčka Reginalda,“ vedla si Lenka stále svou.
„Do kouzelné země pruhů a hvězd, naše cesta musí vést,“ zadeklamoval Fred vzletně, ale pak otráveně zakončil: „Nicméně se mnou jaksi nepočítejte.“
„Asi bych taky neměl nikam jezdit,“ vrtěl hlavou Ron, „někdo tady musí mít Scamandera pod dohledem.“
„Já bych možná mohla,“ usoudila Hermiona. Pohlédla ale na Rona a nejistě dodala: „jenže zase zameškat školu…“
„Amerika. Nějaké Scamanderovo slabé místo můžeme najít jedině tam. Možná je to právě ta divná nemoc jeho táty.“ George se zadíval na Lenku. „Pojedu s tebou.“

Závěrečná poznámka: 

Hermiona a škola? V tomhle příběhu dokončila studium kouzelnického práva a teď studuje totéž na mudlovské univerzitě.

Obrázek uživatele Trigatron

Na lůžku

Úvodní poznámka: 

A v nemocnici ještě chvíli zůstaneme, tentokrát ale o pár let později...

Drabble: 

Bylo dobojováno. Stihlmann byl mrtev, Berlín zachráněn.

"Erichu..." pronikl k němu hlas. "Prober se..."
Zkusil se otevřít oči. Nešlo to, oční víčka se zdála být těžká jako z betonu. Z vyschlého hrdla se mu podařilo vypravit jen zasípání.
"Můj milý!" zaslechl opět tu ženu, vzápětí se k němu přitiskla a zaplavila ho vůní jemného parfému.
"No, to je dost. Ani se od tebe nehnula," ozval se mužský hlas.
Tentokrát úspěšně pootevřel oči. Všechno bylo bílé, jen modré proužky se magicky chvěly. Zamrkal. Proužky se slily do podoby slečny Anny a jeho mentora, kontraadmirála Richtera.
"Nechám vás o samotě, vy dva."

Závěrečná poznámka: 

Ani tentokrát mi to nezapadá do příběhu kadetů... tak snad téma dá příště.

Obrázek uživatele Aplír

Na trávě

Drabble: 

„Bětunko, dojdeš s dědou na trávu?! On pokosí, ty naložíš, pomůžeš táhnout,“ dává babi strategicky pokyn zároveň dědečkovi. Ten se ztěžka zdvihne. Odevzdaně jde pro kosu. Bětka zatím vyveze vozík. Kromě obručí je celý ze dřeva.

Louka krásně voní. Děda se ohání, kosa sviští, obloukem kmitá jako stěrač, tráva se poslušně skládá do řádků. Sluneční paprsky a stíny z nich tvoří magické proužky.
„Dědóó,“ škemrá Bětuš, „nauč mne kosit.“
„Kdepak!“ zhrozí se děda. „Posekáš se.“
„Prosíííím.“
„Co řeknu, to platí.“

Dědoušek opatrně uchopí léčivou rostlinu. „Tohle je jehlice trnitá, aneb babí hněv. Pozor, píchá,“ potutelně se usměje a lišácky mrkne.

Obrázek uživatele Vinpike

První krev

Úvodní poznámka: 

23. 5. 1978 20.00 Pomezí

Drabble: 

„Je mi strašně zle,“ přišourá se dopředu Denisa, když k závoře dorazí motorizovaná poplachová hlídka.
„Teď ne!“ zavrčí Robert. „Co se to tam ksakru děje?“
Nebe rozsvítí světlice, ticho roztrhá ratata automatu a pohřbí řvoucí siréna.
„Útočí na nás,“ vykřikne Václav, rozbije přední sklo autobusu a dvakrát vypálí směrem k pohraničníkům. Odpovědí je krátká dávka ze samopalu.
„Ne na ně!“ vystřelí Robert do země před vozem, „Nechceme se vzájemně pozabíjet, vole!“
„Já… já to dostala,“ hlesne za nimi Denisa.
„Holka nešťastná,“ lamentuje Milan, „co se sem sereš? Hej, volante, nemáš kouzelný proužky?“
„Cože?“ vysouká šokovaný řidič.
„Myslí obinadlo,“ upřesňuje Václav.

Obrázek uživatele Faob

Nevinné dětské čarování

Drabble: 

„Hele, Přemku,“ pípne Mařenka, „na oběd musím být doma!“
„Už to bude,“ domalovává oslovený poslední proužek u magické kružnice.
„To je hnusná barva!“
„Krev z krysy, nastrouhaná svěcená křída, pár sběraček bramboračky…“
„Polívky?!“
„Tu já rád! A musel jsem to zředit…“
Uprostřed kola na Střeleckém ostrově se políbí.
„Bude to fungovat?“
„Má nás to chránit a navěky spojit!“
„Napořád? Tos mi měl říct dopředu! Stejně mám radši Vaška!“

Letadla mířící na Prahu zaznamenají nad městem nebývale silný vír vzdušných proudů.
„Nemá smysl bombardovat,“ hlásí velitel letky, „nikdy nemůžeme zasáhnout plánované cíle! Navíc hrozí stržení letadel!“
Píše se 14. února 1945.

Závěrečná poznámka: 

Omyl amerických vzdušných sil, které namísto Drážďan bombardovaly Prahu, přinesl smrt přibližně 700 Pražanů.

Obrázek uživatele LeVirgo

Kruté počítání oveček

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ono to možná nebude tím lesem...

Drabble: 

Hluchý jak pařez, zůstal tam ležet.
Jehličí zabodané v těle a srdce, jako kdyby mělo každou chvíli puknout.
Nelu prožíval nehynoucí tryznu, ale stále se cítil příliš dotčený.

Jak může být tak krutý?

Okolnosti svou agresi vůči tomu mordýři stupňovaly.
Prapodivné útvary zmizely z čista jasna. Byla všude tma, měsíc se již odklonil.
Krčící se zoufalec si ulehl na záda a vypadal přímo mrtvolně. Díval se do tmy nad sebou.
Bylo mu jedno, že nic neslyší.

Místo oveček počítal oběti. Ty svoje.

Zakrátko z nebe pomalu plynuly magicky zářící proužky.

'Ssssssss' a přímo do očí! Řval...zase.

Karma už porcuje...

Závěrečná poznámka: 

Bacha na to! Karma zdarma! A hromadí se v Hoia Baciu. Tam se vše zrcadlí. Postupně, pomalu... A bolestně.

Obrázek uživatele mamut

Magicky hříšné proužky

Fandom: 
Drabble: 

Našla jsem je náhodou.
Touha po uvolnění a vychutnání si chvilky klidu nás svedla dohromady.
Jezdila jsem pak pro ně aspoň jednou za týden. Ta chvilka radosti, to potěšení.
Staly se pravidelnou součástí mého života.
Pak jsem je ukázala svému muži. Propadl jejich kouzlu jako já.
Před časem jsme na ně navedli tchýni. Po našem líčení se také chtěla přesvědčit.
Večerní sms po našem odjezdu byla výmluvná "Brusinky jsou mňam!"
Kdo by taky odolal tomu nesmírně magicky hříšnému proužku brusinky, lesního ovoce nebo karamelu v dokonalém kornoutku se smetanovou zmrzlinou.
Tak já zase zajedu do Lídlu, doplnit zásoby té lahůdky.

Závěrečná poznámka: 

Kdo znáte, víte. Kdo neznáte - Ballino Plombir - zmrzlinový kornoutek.
Můj malý magický hřích :D

Zdánlivě bezvýznamný detail

Drabble: 

„Tati, já ci pohádku, plosím.“
Co by hodný tatínek pro nemocné dítko neudělal. Přinesl nový magnetofon, nasadil pásek s pohádkami a přístroj zapnul.
Potomek chvíli hleděl na točící se kotouče a pak začal natahovat moldánky.
„Tu ne, jinou.“
Tatínek přetočil pásek o kus dál a pustil další pohádku.
„Tutu ne,“ plakalo dítě.
Tatínek přetočil pásku na začátek další pohádky.
„Tutu ne.“
„A jakou?“ zoufal si starostlivý tatínek.
„Tu kouzelnou. Jak mlká. Ta čálka.“
Tatínek konečně pochopil a s povzdechem přinesl z komory starý přístroj. Zapnul ho, nasadil pásek. Magické oko se rozsvítilo a spokojené dítě se zaposlouchalo do první pohádky.

Závěrečná poznámka: 

Magické oko je druh elektronky, který se používal k indikaci velikosti signálu v elektronických přístrojích přibližně od poloviny 30. let do konce 60. let. 20. století. Nahrazovalo tak dražší mechanické ručičkové přístroje (voltmetr).
V principu se jedná obvykle o triodu, v níž je umístěné stínítko se zeleně svítícím luminoforem. Elektrony, vylétající z katody jsou vychylovány pomocnou elektrodou (elektrodami) a tím se mění obraz na stínítku.
Magické oko na starých kotoučových magnetofonech skutečně vypadalo jako proužek a ne jako kulaté oko.

Obrázek uživatele mila_jj

Proužky a barvičky pro všechny ručičky

Úvodní poznámka: 

Další ze sady domácích experimentů pro hravé děti všech věků. To, co si vyrobíte, má název Newtonovo kolo.

Drabble: 

Barvy jsou prostě magické. Láká vás vyzkoušet si jednoduchý pokus?
Podívejte se doma, jestli najdete nějaký dobrý setrvačník - kladku z Merkuru, vlčka, káču, kolečko z autíčka...
Podle toho, co máte, pokračujte. Vystřihněte si z papíru kruh přiměřených rozměrů a udělejte doprostřed otvor, aby šel kruh nasadit na setrvačník. Rozdělte kruh na dílky směřující do středu - čím víc proužků, tím líp. Vymalujte je na střídačku - červený, modrý, červený, modrý...
Setrvačník roztočte. A žasněte - místo červených a modrých proužků uvidíte fialový kruh.

Za smíchání barev může setrvačnost oka - při rychlých otáčkách nám proužky splývají. Výsledná barva je určena tím, jaké barvy použijete.

Závěrečná poznámka: 

Výsledek je tak trochu náhodný - protože neznáte přesně, jaké pigmenty pastelky obsahují, můžete se dočkat i jiných výsledků, než které budete předpokládat. Však sami uvidíte.

Na video se podívejte zde:
https://www.pokusyprodeti.cz/pokusy/fyzika/21-optika/86-newtonovo-kolo-m...

Obrázek uživatele Kitsune's Sun

Magické proužky

Fandom: 
Drabble: 

Stál před ní. Konečně. Po tolika dobrodružstvích, po tolika letech. Byl někým jiným, než když se vydal ji zachránit. Co se podepsalo na jeho duši, tak to se podepsalo na jejím věku. Z mladé dívky se stala vrásčitá stařena, sedící apaticky v křesle. Zatímco on nestárnul, tak jí roky ubíhaly v jejím prokletí, v jejím světě. Přinesl lék, ale bylo snad pozdě?

„Nedá se to vrátit. Žádná kouzla jí nenavrátí roky, o které přišla,“ pošeptala mu víla.

Sluneční paprsky se vedraly dovnitř a ozářily jí tvář. Mihotaly se, jako hravé proužky. Na chvíli se zdálo, že omládla. Byla jako dřív.

Obrázek uživatele Čarodějnice

Colores mágicos! Tiras mágicas!

Drabble: 

Bibi se vpotácela do kuchyně a upadla na židli.
„Co se ti stalo?" vyjekla Maruška.
"Já..."
"Děvčata! Bibi je špatně!"
Darja s Alex se přihnaly jak velká voda.
„Bibi?“
Bibi mlčky vytáhla tlustý svazek bankovek. Hodila jej na stůl.
„Odkud to máš?" užasla Alex.
„Bibi! Doufám, že jsi…" Maruška zčervenala.
"Dámy," nabyla konečně Bibi hlasu. „Víte, jak jsem vyrobila tu sadu barevných koberců? Jak jste říkaly, že neonový barvy nikdo nekoupí? Tak dneska přišel. Černej, kníratej. Mexikánec. Prý: Ó mechíkáno stýlo! Já koupíla všechno! Pro mia espoza! Ó magikala proužkala!
Pohlédla na vykulené obličeje.
„Dámy, takhle vypadají dva tisíce dolarů!“

Závěrečná poznámka: 

colores mágicos, tiras mágicas (španělsky) = magické barvy, magické proužky

Obrázek uživatele netopýr budečský

Jak se mi udělaly proužky

Drabble: 

Když jsem se narodila, byla jsem růžovočerná a měla jsem obrovská chodidla a maličká křídla, a velký ocásek a ocasní blánu, abych se mohla cudně zakrýt.
Jak jsem rostla, začala jsem nějak moc černat. Ale jako to? Vždyť máma má sice černá křídla a čenich a packy, ale jinak je rezavá!
Prý mi rezavá srst naroste až později. Zatím, jako mládě, budu tmavší.
V týdnu a půl mi narostly první chlupy. Tvořily stříbřité kouzelné proužky.
Teď už mi roste srst! Zatím jen na zádech, ale mám teprve dva týdny. Našla jsem si jeden rezavý chlup.
Až vyrostu, budu opravdu fešanda!

Obrázek uživatele Killman

Host do domu ...

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Překračují sutiny.
Vstříc jdou dvě mohutné postavy.
"Obživlé sochy, "Alaemma se stahuje.
Swash! Swash!
Zmrazil je Leydenforz, teplota kolem rázem spadla.
"Duralitóve," postupuje Hydraščuk, klepne do bližší, která se rozpadá.
Z místnosti pokračuje chodba, vedoucí na křižovatku.
"Spolu nebo rozdělit?" táže se Wertrankell.
"Určitě nechodit osaměle."
Alaemma trhá dva proužky z hole. Jakmile dopadnou na zem, z jednoho povstává šest démonků, z druhého mohutné cosi, ježící se ostny: "Já nikdy nechodím sama."
"Tak my půjdeme rovně, " rozhodl Leydenforz.
Jeden démonek běží za nimi, další si stoupá do chodby vlevo.
Alaemma a spol jdou vpravo.
Odněkud z dáli doléhá dusot nohou.

Závěrečná poznámka: 

Ještě k těm magickým proužkům - theurgové na Odrii používají takové pryskyřicové proužky k tomu, že provedou rituál vyvolání démona, který může trvat s přípravou i hodiny, ale místo aby jej fyzicky invokovali, tak jej zaklejí do toho proužku a uvolní jej až když je potřeba.

Jo a ti malí démonci jsou Azembové - brzy k nim napíšu heslo na wiki - jsou to takoví jednoduší minioni co se hodí na vše možné, ale nevynikají v ničem...

Obrázek uživatele Aries

Výtrysk

Úvodní poznámka: 

Navazuje na Hluboký řez

Drabble: 

Umírající dům sténá a chroptí, hroutí se jak domeček z karet.
Liškomágové prorazí úzkou štěrbinou mezi plameny, v děsu prchají po nábřeží rozbouřené řeky.
Zastaví se až u ústí věčného mostu, nohy roztřesené úprkem. Sípavě nabírají dech, váhavě se otáčejí.
Vysoko k nebi tryská strašlivý gejzír černých plamenů. Proud paprsků oslepující temnoty přetíná zelený měsíc. Černější než smrt, propalují zrak.
Ambrož se pokouší promluvit, slova však ne a ne vydrat se ze staženého hrdla.
Evžen také mlčí, fascinovaně pozoruje své dílo, v očích odraz černé zkázy.
Pořezaná dlaň ještě krvácí.
Ambrož vytáhne kapesník.
Teprve potom si bratranci padnou do náruče.

Závěrečná poznámka: 

Vidíte tam ty proužky, že jo?

Příště: Noční flétna

Obrázek uživatele neviathiel

Čtvrtý svět

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Tabitha popadne dech.
Přízrak má jinou tvář, kterou zná. Tahle už nemá lidské oči. Přesto se málem nechala oklamat podruhé.
„Vidíš to, co chceš. Vidíš, koho chceš.
„Jdi do hajzlu,“ vyštěkne a pronese další zaklínadlo: „Ukaž mi tvou tvář.“
Tvář se rozpíjí, tělo mění ve vzdáleně lidský stín.
Pseudosvět kolem se rozpouští v barevné proužky chvějící se magií.
Pak se proužky stočí do spirály.

Další dimenze voní solí a místo nebe má snad všechny vody z potopy světa. Tabitě se zatočí hlava. Hladina moře je nad ní.
Po moři přeběhne vlnka a šplouchne Tabithu do čela.
Kapka vody skápne nahoru.

Závěrečná poznámka: 

Záchrana

Drabble: 

Afrodíté nikdy nebyla bojovnice. I teď na trojské bojiště shlížela jen s odporem.

Kdybych byla tušila, kam to povede, ani bych to jablko...

Tu se jí hrůzou zastavilo srdce. Její syn raněný! V tu chvíli jednala bez rozmyslu a vrhla se přímo k němu. Vzala ho do náruče a vzápětí pocítila strašlivou bolest, jak jí tělem projel Diomédův meč.

"Zbláznila ses!" ozval se jí u ucha hlas, jindy veselý a plný šprýmů. "Ty se máš starat o lásku a manželství. Tohle přenecháme jiným. O Aineia se neboj, přežije to."

Iris mávla rukou, a obě bohyně obklopilo sedm zářících, barevných pruhů.

Závěrečná poznámka: 

Bohyně Afrodíté byla skutečně u Tróje zraněna - zachránila ji Iris, která ji na duze odnesla včas na Olymp.

Obrázek uživatele Blueberry Lady

Tanec na osm dob

Fandom: 
Drabble: 

První doba - nadechni se a vykroč, buď majestátní, i když jsi zebra mezi hyenami.
Druhá doba - trubka prořízne ticho sálu, pruhy světla tě našly.
Třetí doba - spusť a nauč Evropu, co je to jazz.
Čtvrtá doba - odháněj chlapy v pruhovaných oblecích.
Pátá doba - nechej je, aby propadli tvé sukýnce z trávy.
Šestá doba - třásně odhalují pruhy tvé měděné kůže, doma ti kvůli ní nikdo nepodá ruku, tady ti obě budou chtít láskou utrhat.
Sedmá doba - jásá celá Folies de Bergere.
Osmá doba - úklona, vítězství.

Vznešené dámy s opalovacími oleji. Už nejsi tmavý pruh v zebřím vzoru. Splynula jsi s davem.

Závěrečná poznámka: 

Josehpine Baker - slavná tanečnice charlestonu - okouzlila Francii a později i Evropu svými tanečními kreacemi. Nutno dodat, že snáz než v domovských Státech, kde byla "jenom černošská služka". Evropa z ní udělala svého miláčka a je to právě tato dáma, která zavedla módu opálené kůže a vyholeného těla (fakt díky, tyjo).

Magické proužky jsou tam hned několikrát - pruhy světla na jevišti, ona jako černoška mezi bělochy, 20. léta jsou také dobou pruhovaných pánských obleků. Prostě samé pruhy a samá magie neuvěřitelné doby.

Obrázek uživatele Profesor

Dvojjediní samoty

Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Lásce za časů korony se téma velice líbilo. ;-)

Drabble: 

Za oknem mým neděle
Tiše smutně se tmí
Nezpívají už ptáci
Za oknem mým neděle

Přešlo už šest dní
Kolik ještě jich zbývá
Hořká jsou slova
Přešlo už šest dní

Dech na skle se sráží
Magické samoty pásky
Kyslík s vodou svazují
Dech na skle se sráží

Polibek zavoněl by
Po sušenkách čerstvě
Z trouby vytažených
Polibek zavoněl by

Magické samoty pásky
Srdce k srdci přitahují
Louky lesy hory utahují
Magické samoty pásky

Samota lásku váže
Do tenat nahořklých
Pro jednoho pro oba
Samota lásku váže

Je to tajemství
Že v osamělosti
Přesto jsme dva
Je to tajemství

Jsme dva

Obrázek uživatele Jeřabina

Pod mostem jarní vody šly

Úvodní poznámka: 

Příběh byl takový: aby ten most žil
a aby lidé po něm chodili,
ten chlapec tady život položil.
A je to dávno. Když ho zabili,
končila válka,
všechno začínalo.

Drabble: 

Vedu své muže. Most je malý, zarostlý a prázdný.
V půlce mě přes nos uhodí zvláštní vůně – mráz a lišejník, ostrá a nečekaná.
Magii se jde bránit, byť jí nevládneš, chlapče můj. Poznáš ji po vůni, a když se zadíváš, uvidíš ji.

Pozorně si prohlížím porost na druhé straně. Vzduch se tetelí jak prosetý čárami, rozřezaný napříč.
„Je to past!“ vzkřiknu. „Štíty!“
Roj šípů. Karel si tiskne rameno. Odrážím je štítem, ženu zbrojnoše vpřed. Prvního nepřítele srážím, rána druhého bezpečně sklouzává. Mariannino kouzlo je jak druhá zbroj.

Ostří vonící lišejníkem přichází nečekaně, obě zbroje protíná. Pod žebry pálí jak led.

Závěrečná poznámka: 

Předchozí drabble
(bacha, psala jsem teď drabble i v bonusu, tak pokud jste právě teď zmatení z náhlého skoku a kde co dělá jakej most, tak si přečtěte to minulé v odkazu)

DMD č. 20. pro 20. 4. 2020. Téma: Magické proužky

Po týdnu se opět vracím a přináším další (tentokrát už snad aspoň trochu poetické) téma.

Hurá do předposledního týdne!

Téma pro 20. 4. 2020: Magické proužky
Toto téma bude uzavřeno 20. 4. 2020 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat zde.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
20. 4. 2020 v 23:59

Stránky

-A A +A