DMD č. 19. pro 19. 4. 2020. Téma: Rekonstrukce

Obrázek uživatele Voldemort

Znova

Úvodní poznámka: 

Nesoutěžní.

Drabble: 

Když ho Tonksová konečně našla a přesvědčila, aby se vrátil do jejího světa, okamžitě si uvědomila, že nemohou žít v bytě plném starých, bolavých vzpomínek.
Jíst u stolu, kde sklenicí mléka zapíjeli lži.
Spát v ložnici, kde spávala s Regulusem.
„Začneme znova,“ řekla, vytáhla hůlku a změnila tapety v kuchyni.
Remus se usmál, nechal zmizet kulatý jídelní stůl a nahradil ho barovým pultem.
Tonksová k němu přičarovala vysoké stoličky.
Po dvou hodinách kompletní rekonstrukce zůstali ležet na ovčí vlně uprostřed obýváku.
„Začnu nosit blond,“ rozhodla a poslední energii vložila do nového účesu.
„Vynikající,“ zhodnotil Remus. „Nechám si ty azkabanské vousy.“

Obrázek uživatele Bilkis

Rekonstrukce

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Veronika se probudí a sykne, jelikož ji bolí hlava jak pes. Na chvilku nemá vůbec ponětí kde, kdy a proč je. A co se stalo. Párkrát se tiše nadechne a začne si v hlavě přehrávat, co se mohlo stát. Je přece kriminalistka a ne ledajaká.
Byla u rybníka. Ano, Karl s Česťou, problémy, dlouhé čekání. Pak bouřka, hromy, blesky, Česťa ve vodě, a pak? Magie, štít. A pak? Temno. Probuzení, bolest.
Ale tohle není bolest ze zásahu zdivočelou magií, kdepak. Tohle je bolest ze staré dobré rány zezadu tupým předmětem. Nějakej hajzl ji majznul, odtáhnul pod stromy a svázal! Kruci.

Závěrečná poznámka: 

Na víc dneska fakt nemám.

Obrázek uživatele Carmen

První den poté

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

♪♫ťuk

Drabble: 

Vítr mu čechrá vlasy. Jeho myšlenky se zběsile točí.
Nedokáže pochopit, co se stalo.
Jedině... Jedině že Petr je mrtvý. Musí být.
Museli se k němu dostat. A on ho má na svědomí.
Je všechny.
Pak vyrazí.

*

Lékouzelníci a bystrozoři procházejí sutinami a zaznamenávají každý detail, aby dokázali přijít na to, k čemu došlo.
Času už je dost.

*

Brumbál pozoruje tančící prach. Vzduch je ostře cítit zbytky magie.
Přichází čas slavit. Lidé slavit musí, aby se vzpamatovali.
V ústech má hořko.
Nepřemýšlí jak, ale proč.
Co se mělo od cesty do sirotčince odehrát jinak.
A proč znovu nedokázal zabránit nejhoršímu.

Závěrečná poznámka: 

*nebudu psát depresivní potterovky, nebudu psát depresivní potterovky, neřád Carmen, neřád Carmen*
(rekonstrukce ve smyslu rekonstrukce toho, co se stalo)

Obrázek uživatele Achája

Vstup zakázán

Drabble: 

Z hyperprostoru se vynořila velká žlutá koupací kachnička. Několikrát změnila tvar, až se ustálila v podobě Srdce ze zlata.
Na palubě se do normálu vrátili i všichni humanoidní pasažéři.
"Sestupujeme na oběžnou dráhu."
Před lodí se najednou objevil obří svítící nápis.

Vstup povolen pouze pro technické pracovníky!!!
Planeta v karanténě rekonstrukci!!!

"Ehm, Zaphode, jsi si jistý, že jsme tu správně?"
"Ty se ptáš jako bych rozuměl instrukcím z mojí druhý hlavy!"
"Lidi? Nejsme tu sami, venku je další loď."
"Není vám ta planeta nějaká povědomá? Mě to přijde jako Země II, co stavěl ten švihlej Magratean... Asi ještě není hotová."

Závěrečná poznámka: 

Volné potenciální pokračování zde http://www.sosaci.net/node/42882

Obrázek uživatele Marek

Výslech

Úvodní poznámka: 

Pokračování ze včera

Drabble: 

"Tak asi začneme, ne? Ať to neprodlužujeme," poznamenala osoba a posadila se proti Šumařovi na špalek, zády se opírajíc o sekeru, "já jsem Soudce, mimochodem,"usmál se omluvně Soudce.
"Já Šumař."
"Já vím. Uděláme si takovou malou rekonstrukci tvého života, chceš?"
"Celého?"
"Ne. Jen posledního roku. To by mohlo pro představu o tobě stačit. Vezmeme to hezky odzadu. Copak si pamatuješ jako poslední?"
"Že jsem s Křovákem testoval munici. Proč se na to vůbec ptáte? Kdo jste a co po mně chcete!"
"K tom se dostaneme. Munice, jo? To už je nějaká doba. Z posledních dní vůbec nic?"
"Ne!"
"Škoda."

Obrázek uživatele Tlegy

Jak Mach prováděl rekonstrukci.

Úvodní poznámka: 

Tak směle do toho Machu!

Drabble: 

Prosím tě, Machu, co to tady děláš, proč tady běháš jako šílenec a ještě s nožem v ruce? A proč jsi všude kolem rozlil ten kečup?
Víš, Šebestová, viděl jsem to v televizi, jedná se o to, že jsem si chtěl vyzkoušet rekonstrukci vraždy, jak to dělají detektivové z oddělení vražd.
No a proč Machu neřekneš sluchátku? Haló, Sluchátko, nemohl by si prosím tady Mach vyzkoušet rekonstrukci?
„Ale zajisté," ozve se ze sluchátka a najednou je tady Mach, převlečený v montérkách, s přilbou, opaskem plným nástrojů a vedle něj stojí kutil Tim a povídá: „tak Machu můžeme začít s rekonstrukcí."

Závěrečná poznámka: 

V nejhorší chvíli mě tihle dva prostě zachrání.

Rekonstrukce

Drabble: 

Strike si to štrádoval po ulicích teď již notně vylidněného Klna
s téměř bohorovnou jistotou, že ten krám dostane zpět na barák.
S policajtama se už párkrát do křížku dostal, většinou, když se moc napil
a dělal bordel, nebo když někde na venkovním punkovým koncertě rozmlátil kytaru,
která nebyla jeho. K jeho štěstí ovšem bydlel a pařil úplně na druhé straně Klna.

"Křup, křup!" Došel postupně na roh ulice, kde se musel, mnohem dříve, než čekal,
zarazit.

Přes kolmou uličku byla natažená bezpečnostní páska, u ní stáli dva chlupatí,
před nima ten stroj.

"Musíme to rekonstruovat!"

"Co to vůbec je?"

Obrázek uživatele Annie

Rozuzlení

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Omlouvám se, že je to tak pozdě. Dneska prostě nebyl jindy čas. Ale myslím, že to stojí za to. :D

Drabble: 

„Z hospody zbyly jen trosky. Našli mě až při rekonstrukci. Čaroděj si spletl kouzlo. Místo toho, aby mě uškvařil, zaklel mě.“ Hermína vydechla.

Geralt si to srovnával v hlavě. Na jazyk se mu drala jedna otázka.

„Víš jak tu kletbu zrušit?“

„Ano,vím, musíš zabít toho, kdo tě zaklel.“

Teď to dávalo smysl. Hermína se chtěla pomstít tomu čarodějovi tím, že ho zabije a zároveň zruší svou kletbu. A útočníky zavírají proto, že je půlelfka a nechtějí jí ublížit.

„A po mně chceš co? Abych ho zabil?“ otázal se.

„Ne, to musím já. Po tobě chci, abys mi chránil záda.“

Závěrečná poznámka: 

Už jste pochopili význam předchozího drabblu? Doufám, že ano. :D

Obrázek uživatele Smrtijedka

Dárek

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Varování: explicitní násilí

Drabble: 

„Nudím se.“
„Včera ti to nestačilo? Můžu naplánovat něco na příští týden...“ Listování diářem. „Ve čtvrtek nemám lekci.“
„Ale ne, o to nejde.“ Frustrované konstatování.
„Dalšího psa už si pořizovat nebudeme.“
„Škoda.“ Tragické mlčení. „Chybí mi rekonstrukce.“
Záblesk pochopení, kolečka v mozku se šťastně otáčejí.

***

„Už si můžu sundat tu pásku?“
„Ještě chvíli..“ Poslední kroky k cíli.
„Teď. Překvapení!“
Scéna jako z jatek. Dvě těla. Střepy propletené květinami z krve. Ve vzduchu pach strachu a ozvěny hrůzy.
„Hodně zábavy,“ usměje se Hannibal na svého manžela v zločinu a do dlaně mu vtiskne rudý motouz. „Řekni mi, jak jsem to udělal.“

Závěrečná poznámka: 

Pro fandomu neznalé: Will Graham (zde nepojmenovaný) je v seriálu vyšetřovatel vražd, který se dokáže s podivuhodnou přesností vcítit do vraha a přesně říct, jak vraždu spáchal. Na místě činu také používají červené motouzy pro označení krevních stop. Na konci seriálu (spoiler) se Will v podstatě (byť ne explicitně, ale implicitně zcela jasně) dá dohromady s Hannibalem Lecterem. Tohle drabble je takové pokračování :D.

Neviditelný fandom: 

I Wolverine se někdy utne

Fandom: 
Drabble: 

Profesor Xavier si rozčepýřeného kulturistu přeměřil pohledem.

„Logane, prozradil bys mi konečně, kdo za to může?“

„No… Jean.“ Podrbal se rozpačitě na hlavě.

„Opravdu? Ve skladišti našli tebe. Válel ses na zemi mezi lahvemi vína, pokrytý květy. Takže co mi k tomu řekneš?“

„Jean... mě poslala vyzvednout ten dárek. Já ty hodiny fakt neměl v plánu rozbít, profesore.“ Rozhodil rukama, opravdu upřímně se kál.

„Mám to tedy chápat tak, že jsi šel do skladiště, tam jsi otevřel všechny bedny, které otevřené být neměly, a nakonec ses lekl tikajících hodin?“

„Přesně tak.“

„Můžeš jit, Logane. Rekonstrukce tvého prohřešku je u konce.“

Obrázek uživatele Tajiš

Nevhodný artefakt

Fandom: 
Drabble: 

Když se člověk zabývá historií, občas narazí na problém nevhodných artefaktů. Jsou to artefakty, jejichž vznik nebyl nikdy vysvětlen. Klasickým příkladem je disk z hrobky Sabu. Disk je kamenný a má takový tvar, že nikdo neví, kdo, jak a na co ho vytvořil.
Můj názor je, že byl disk vytvořen jen tak. Nějaký řemeslník se nudil a vymyslel takový tvar. Potom ukázal svůj výrobek princi Sabu a ten si ho vzal s tím, že je to zajímavá dekorace. Nakonec ho s jeho oblíbenou dekorací pohřbili. Kolik takových předmětů by se dnes našlo a jak si archeologové budoucnosti budou lámat hlavu!

Závěrečná poznámka: 

Pro vysvětlení spojitosti s tématem. Vzniká obrovské množství nejrůznějších rekonstrukcí toho, jak se tento a jiné předměty tohoto typu mohly používat. Verze jsou od ufologických teorií po praktická využití typu základu pro stan.
Pokud chcete vidět víc takových předmětů, tady jsou odkazy:
https://morezprav.cz/konspirace/zahadny-staroegyptsky-disk-byl-soucasti-...
https://en.wikipedia.org/wiki/Ica_stones
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kensingtonsk%C3%BD_k%C3%A1men
https://www.suenee.cz/fuente-magna-sumerove-v-jizni-americe/
https://cs.wikipedia.org/wiki/Voynich%C5%AFv_rukopis
https://en.wikipedia.org/wiki/Longyou_Caves
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kamenn%C3%A9_koule_v_Kostarice.

Obrázek uživatele angie77

Velkolepá hrobka

Drabble: 

Procházeli kolem řady zdobných rakví umístěných v trůnním sále.

„Mrtvé město, mrtví přátelé,“ zašeptal Paran.
„Budou žít navěky, kapitáne. V pamětech lidí, víte. A možná… mám dojem, že se jednou vrátí. Naši přátelé i to město.“
„Je velkolepé. I teď, v okamžiku zániku. Jak asi vypadalo v době své největší slávy,“ dumal, protože přemýšlet o téhle nevšední pevnosti bylo daleko snesitelnější než o osobách v sarkofázích.
„Můžete se zeptat Anomandera, třeba má někde plány,“ zašklebil se Rychlej Ben.

Vzápětí znovu zvážněl. Díval se na místo, kde snil svůj poslední sen Whiskeyjack. Položil na zem malý kamínek. Kdyby se chtěl zastavit…

Poslední měsíc

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak jo, dneska se k tématu dostávám pozdě a tak nějak chci využít toho, že už znám zítřejší téma. Ano, tohle téma je vlastně přípravou na zítřek. Protože chvíle klidu vystřídají zase náročnější dny.

Drabble: 

Amy s Brentem se rozhodli, že se zdrží ještě měsíc než vyplují směr Tezárie a potom zpátky do Aldormy. Doufali, že svou svatbu obhájí, a že budou moct zůstat. A kdyby ne, tak pořád ještě připadal v úvahu Tristenol případě Tezárie.

Mezitím kapitán lodi dostal kvalitní materiál a úkol zvelebit loď. Rekonstrukce probíhala podle plánů a tak zanedlouho nastal čas rozloučení. Brentovi bylo trochu líto, že jeho rodiče nejsou z Risy tak nadšení jako on, ale chápal, že příkoří, která byla na jeho rodině vykonána Risiny předky, se jen tak nezapomínají. Možná se stane nějaký zázrak a oni je pochopí.

Obrázek uživatele Profesor

Sbírky profesora von Draka 56.

Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Dobrý den, vážení studenti. Vítám vás ve školním depozitáři. Dnes se budeme zabývat modely lidského těla. Rád bych zkontroloval jejich stav.
Lidské tělo je fascinující. Vezměte si například játra. Ta zvířecí si můžete dát na cibulce nebo v játrových knedlíčkách. Lidská zase zničit například nadměrnou kombinací alkoholu.
Játra mají pomalou obnovu buněk, ale jejich regenerační aktivita je vysoká. Ztráta jaterní tkáně, ať už po chirurgické intervenci nebo působením toxických látek, vydá pokyn ke značné proliferaci, neboli dělení buněk. To vede k téměř kompletnímu nahrazení původní ztráty tkáně. Je to svým způsobem rekonstrukce vlastní tkáně. Alkoholikům ovšem nepomáhá. Opakované poškození nezvládá.

Obrázek uživatele Linkový stykač

Já už tam stál!

Drabble: 

„Čili vy tvrdíte, že v okamžiku střetu jste na kolejovém přejezdu už stál, tudíž řidič tramvaje měl povinnost zastavit a umožnit vám dokončit manévr?“ ujišťoval se dopravní policista přivolaný k další ze stovky typických nehod.
„Jo, říkám, normálně jsem stál! A rozhlížel se. Jel jsem do Jysku vyzvednout gauč, takže jsem se tadyhle musel otočit, abych se tam dostal. Logicky."
„Logicky,“ kývl policista. „A kdybyste ten gauč jel vyzvednout přes železniční přejezd, taky budete tvrdit, že měl strojvedoucí zastavit? Z márnice už byste toho moc nenapovídal, co? Takže dva tisíce, čtyři body a buďte rád, že vás nesbíráme do pytle."

Závěrečná poznámka: 

V drtivé většině případů se střety s kolejovým vozidlem na přejezdech odehrají tak, že řidič osobního automobilu v náhlém popudu zkříží kolejovému vozidlu dráhu. Po přivolání vyšetřujícího orgánu pak často padá kouzelná věta: "Já už tam stál!", o které jsou viníci přesvědčeni, že je spasí.

Obrázek uživatele Dangerous

The Change

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tak tohle téma přišlo o den pozdě. XD
Předchozí: The Present Day - lepší znát pro spojení s tématem, ale taková rocket science to není :D

didn't = 2 slova

Hm, strašně by mě zajímalo, co by někdo napsal do eseje, o čem ta moje drabblí sága ve skutečnosti je. (Já to vím, ale víte co, jako postmoderní autor vám to cpát do chřtánu nebudu. :D)

Drabble: 

He stood there, in front of the house, the garden, the fence, and tried to take it in. At some point the house woke up, the windows blinked with their curtains and looked at him firmly. The door pouted and shouted something he didn't understand - except for the word "police" which is quite international.

They were supposed to be there. Forever and ever. Immortal, changeless. Like vampires.
He laughed at the thought and headed back home.

He needed a change, too. A drastic one. Right now.
He took his dill from the windowsill and threw it into the dustbin.

Závěrečná poznámka: 

Další: The Flow

Obrázek uživatele Profesor

Výklenek: Bez paměti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

NESOUTĚŽNÍ

Drabble: 

„Co tu děláte?!“ Muž s houpacím křeslem nevěřícně zíral na partu dětí ve svém obydlí. „Jak jste se sem dostaly?“
„D-dveřmi,“ vykoktal nejstarší chlapec, zjevně vůdce celé party. Nejmladší zafňukal.
„Nelži! Tyhle dveře nejsou napojeny na centrální tunely!“ udeřil muž na hocha.
„Dneska byly,“ odpověděl ten vzdorně.
„No, dobře,“ prohlásil muž. „Podíváme se na kamerový záznam.“

Muž se usadil před obrazovku a zadal několik příkazů. Nic se nedělo. Muž zaklel v dávno mrtvém jazyce. Paměti kamer byly úplně prázdné. Děti zachytila pouze kamera před místností s křeslem. Bude tedy muset rekonstruovat události výslechem pěti dětí. Vůbec se na to netěšil.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Voldemort

Zemřít ještě jednou

Úvodní poznámka: 

nesoutěžní

Pojďte, budeme ještě chvíli týrat Severuse!
(Kapesníčky s sebou.)

Drabble: 

A bylo to tu zas. Nutnost myslet dopředu a proti své přirozenosti. Někdy to své na vše připravené myšlení nenáviděl. Proč se nemůže skrýt se svým smutkem před všemi kromě Lily? Proč nemůže utéct a někde daleko vykřičet do oblak svůj zármutek? Proč musela Ithunn zemřít?!

Místo toho sedí v ředitelně s Kingsleym a portrétem Dilysy Derwentové a podruhé plánuje smrt své dcery.
Otec, policista a dětská léčitelka teď musejí vymyslet, jak nechat zesnout malou mudlovskou holčičku a dopřát jí i její rodině klid. Žádné vyšetřování, žádné šťourání úřadů, žádný zájem médií. Ithunn Snapeová odejde z mudlovského světa konečně domů.

Obrázek uživatele Red Knight

Hlavně přirozeně

Úvodní poznámka: 

Následuje na Královraha.

Za to nekonečný vymýšlení názvů si zasaloužím body navíc. Ale pokud jde o kvalitu, tak asi budou mínusový. ;)

Drabble: 

Bastian s dutým nárazem dopadl na zem a za ním se tiše snesla trocha omítky. Beztak to nebyla první rýha na zdi. Maně ho napadlo, že nějaké opravy by byly potřeba.
Bastian si oprášil kabát a co nejnenuceněji vyšel na nádvoří. V žilách mu tekla krev rozbouřená jako plameny. K jeho radosti bylo nádvoří téměř prázdné.
Kdosi ho pozdravil. Nezpomalil.
Nemohl si to dovolit, přestože plíce pálily a ruka na rukojeti dýky se mu chvěla.
Měl by tu dýku zahodit, problesklo Bastianovi hlavou. Který blázen s sebou tahá dýku, na níž schne krev jeho krále?

V tu chvíli zahlédl Paulla.

Závěrečná poznámka: 
Obrázek uživatele Owes

Den 14/ I.

Drabble: 

Do svítání Mana obešla celou vesnici a určila, komu má smysl poskytovat péči.
Slunce stálo vysoko na obloze, když opustili poslední chýši a vhodili do ohně použitý materiál.
Severus ze sebe strhal zpocené oblečení už cestou k potoku. Zatímco on s úlevným řevem skočil do vody, Clara vyčerpaně dosedla na rozbahněný břeh a otupěle pozorovala zaschlou krev na svých kalhotách.
Jak tam tak stál a smýval ze sebe špínu, zničehonic ucítil na rameni prudkou, pálivou bolest. Ohnal se po jejím původci a smetl ke Clařiným nohám skvrnitou žábu.
Popuzený výraz v jeho tváři vystřídalo čiré zaujetí.
„Tak takhle to začalo...“

Obrázek uživatele Iantouch

Riziko podnikání

Úvodní poznámka: 

Další Gellertovo realitní okénko.

Drabble: 

Gellert polknul nadávku a vytáhl nohu z díry v podlaze. Prasklé prkno nechalo na polobotce hlubokou rýhu.
„Oh, já se velice omlouvám, drahý pane Grindelwalde!“ zahalekal výstředně oblečený muž.
Gellert se užuž nadechoval k odpovědi, když se mu kolem kotníku ovinuly šlahouny rostliny, které se před lety přistěhovala do salónu, zatarasila krb a evidentně neměla ráda návštěvníky. Gellert se instinktivně ohnal hůlkou.
„Tak co na to říkáte?“ vyhrkl nedočkavě majitel nemovitosti.
„Upřímně, pane Láskoráde? Zboural bych to a prodal pozemek.“
„Ale to ne! Ten dům je přece naprosto přenádherný!“
„Dobře,“ povzdychl si Gellert. „Napíšeme, že je vhodný k celkové rekonstrukci.“

Obrázek uživatele Remi

Domove, sladký domove

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Pusťte si písničku! :)

Drabble: 

Když se po svatbě nastěhovali, byl to jen strohý domeček. Nic, co by nespravila pevná ženská ruka.
Jak běžel čas, přibývalo vyšívaných polštářků, nejrůznějších kusů nábytku a usměvavých fotek.
S rozrůstající se rodinou se rozrůstal i dům. Převážně do výšky, ale pro kouzelníky to nebyl velký oříšek.
O to horší problémy působily neustálé rekonstrukce. Rozbitá zídka. Vrzající dveře. Díry ve střeše…
Něco šlo opravit jednoduchým kouzlem, jindy to muselo jít pěkně postaru.
Naštěstí se vždycky našel někdo, kdo dokázal přiložit ruku k dílu. Doupě se tak stalo domovem nejen pro Weasleyovi.

A Molly by ho nevyměnila za nic na světě.

Synovy starosti

Fandom: 
Drabble: 

"Otče?!"
"Ano, můj nejdražší synu, copak bys potřeboval?"
"Potřeboval bych vědět, co to zase vyvádíš za šílenost!"
"Jakou šílenost myslíš? Jasně, mám rozdělané nějaké projekty, však mě přece znáš, pořád musím vymýšlet něco nového."
"Aha, to bude asi ono. Něco nového."
"Narážíš na něco konkrétního?"
"Ano, otče, narážím na ty deště, co jsi naplánoval. 40 dní a 40 nocí, po celé planetě, přívalové deště, té vody bude tolik, že se všichni utopí!"
"Aha, myslíš, že to bude tak dramatické?"
"Ano, to si teda myslím! Ty ses snad úplně zbláznil?"
"Ale vůbec ne, synu. Chci udělat prostě trochu větší rekonstrukci, no."

Neviditelný fandom: 
Obrázek uživatele Kleio

Nová střecha

Úvodní poznámka: 

Naši hrdinové uvázli kdesi na cestě k hradu, já udělám malou samostatnou odbočku do hradu a zpět k princezně.

Drabble: 

Písně princezny Oglamár byly den za dnem smutnější a začínala se ztrácet před očima. Stravu, kterou jí drak nosil, odmítala, neb nebyla z těch nejlepších surovin. Drakovi v jeho hrůzostrašnosti začala docházet trpělivost. Den za dnem přilétal k princezně a opakoval své požadavky: "Vařit, prát a uklízet."
Odpovědi byly každý den stejné. Až jednoho dne odpověděla.
"Vařit - dobrá, ale jen když budeš ty nejlepší věci přinášet. Prát - mám jemné ruce, ale ty stejně moc oděvů nenosíš. Ale uklízet? Tuhle zříceninu? Než střechu předěláš, ani mě nehne s uklízením, to raději hlady zemřu," odvětila Oglamár, dál se na draka ani nepodívala.

Závěrečná poznámka: 

Snad je jasné, že princezna požaduje rekonstrukci svého nedobrovolného ubytovacího zařízení. :-)

Obrázek uživatele kytka

Jako zabít ptáčka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Po modrém nebi se pomalu sunou bílá oblaka jako obrovské vzducholodě. Na cestičce vysypané pískem čiřiká čečetka. Sedí vedle sebe na lavičce, jeho velká snědá dlaň jen na dva palce od její. I v její hrudi jakoby poskakoval ptáček.

"Vy znájetě, kto éto krásno-bielyj?"

Mínka přikývne. Čečetka nakloní hlavičku a vážně ji pozoruje.
"Já... Omlouvám se..." sdělí ptáčkovi. "Vím, že vy nejste... červeno-bílý."

Velká ruka sevře její. Jeho knír zašimrá na tváři, za uchem horce cítí jeho dech: "Ale já jsem."

Vzdušné zámky se bortí a tříští, dopadnou na ni jako balvan a rozmačkají ji.

Jak je dokáže znovu vystavět?

Obrázek uživatele Klav

Podchod

Drabble: 

Procházel podchodem směrem k nástupišti. Po rekonstrukci to tam vymalovali děti z nedaleké základky a on měl tuhle část nádraží opravdu rád. Výjevy znal zpaměti. Třeba hned na začátku byla žirafa, místo hnědých skvrn otisky drobných ručiček. Za ní sluneční soustava, potom velikánská duha.
Připomínalo mu to jeho školní léta. Některé své obrázky měl dodnes schované.
Je to zvláštní. Vždycky jsem věřil, že až vyrostu, půjde mi to líp. A přitom teď si myslím, že nejlepší malíři jsou stejně nakonec ty malé děti.
Chvíli tam stál a díval se, pak se vydal na cestu domů.
Doktor se mu zatím neozval.

Obrázek uživatele nettiex

Na svět

Drabble: 

„Na svět,“ pronesl démon přípitek, když bylo po všem. Anděl pozvedl skleničku.
Adam zrekonstruoval jeho knihkupectví. Mohl se vrátit domů a pokračovat jako dosud, jen bez nebeského dohledu.
Mohl cokoliv.
Mohli cokoliv.
Byla to osvobozující, byť zároveň úzkostná představa.
„Na svět,“ zopakoval s pohledem upřeným na Crowleyho a tíha emocí v jeho hlase dalece přesahovala úlevu, kterou cítil ohledně přežití planety.
Azirafal svůj život obecně miloval. Ale možná byly věci, které by se daly trochu přestavět. Usmál se.
Nevěděl, co bude pozítří. Ani měsíce, roky a staletí potom.
Ale zítřek bude nádherný slunečný den, počasí jako zázrakem stvořené pro piknik.

Obrázek uživatele Mary

Joel aneb Bořek nestavitel...

Drabble: 

Můj milý deníčku,
dnes je jeden z nejlepších dnů v roce, začátek nějakých prázdnin. Už se nebude muset chodit do té hloupé školy a nebudu nosit domů pětky z výtvarky... Moje máma sice říká, že to nejsou prázdniny, ale rekonstrukce školy, hlavně kvůli mně (jako kdyby někomu vadilo, že jsem na předčasný karneval šel za Bořka nestavitele a trochu, opravdu jenom nepatrně proboural tunel skrz na skrz celou školou.) Jako kdyby po nás nechtěli kreativní masky...
V každém případě doufám, že jsem všechny ty místnosti, o kterých zatím nikdo nic neví, udělal opravdu pořádně, a že rekonstrukce bude trvat dlouho.

Obrázek uživatele Oliver

Poslání

Fandom: 
Drabble: 

Něco napravit dovedl. Dokázal zahojit rány, přivést člověka zpátky, i když už po něm natahovala ruce smrt, pozměnit vzpomínky...
Od té doby, co se stal v podstatě osobním andělem bratří Winchesterových, toho opravil tolik, kolik snad žádný anděl za celá staletí.

Existovaly věci, se kterými nic nesvedl. Jizvy, vryté tak hluboko, že kdyby je chtěl vyhladit, vzal by s nimi celou osobnost.

A to nechtěl.

Poté, co byl Boží plán na Apokalypsu tak nějak odpískán, Castiel sám sobě určil další projekt. Poslání. Úkol.

Pokus o rekontrukci Deana Winchestera.

Protože nikdy neuvěřil, že by byl tenhle Lovec už nestál za záchranu.

Obrázek uživatele ef77

Síla

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Navazuje na: http://www.sosaci.net/node/42673.
Přímo pokračujeme v rozhovoru, který končil takto:
„Na mě se nedívej,“ hlesne Stázi, „sám jsi z mlýna utekl, co chceš po mně? Abych se mu postavila? Bože dobrý, jen pohled stačí, nebo dotek, a jsem ztracená. Hořím a mrznu zároveň. Vím, jak jsem pochybila v svojí touze. Vím, čím jsem se provinila. Ale nebudu kvůli tomu se smrtí v kostky hrát.“

Drabble: 

„Ne,“ odpoví kořenářka, „vod vás todle nikdo nečeká, milostslečno. To jedovatý bejlí, co ste zasejt pomáhala, bude, bohužel, jiná plejt.“

Smutně se podívá na Andělu.

„Zešílelas?“ vzkřikne Stázi.
„Dyk je to dítě!“ vyskočí stárek.
„Teta, už jednou mě málem zabil,“ hlesne Anděla.

„Dobře mě poslouchej. Myslelas, žes nalezenec, že nikoho nemáš. Jenže to nejni tak docela pravda. Tvoje máma byla silná žencká, silnější než já, esli mě teď chápeš. Uměla si poradit, dokavaď tvýmu pošpatnělýmu tátovi srdce nedala. Svou sílu ti vodkázala, máš ji v sobě, to mi věř. Votevři voči, probuď se a probudíš i jí. My ti pomůžeme.“

Závěrečná poznámka: 

Téma je v odhalení Andělina původu a vlastně i v žádosti, aby přijala novou sílu.

Stránky

-A A +A