DMD Bonus č. 2 pro 9. 4. 2017.

Obrázek uživatele strigga

Osud zneuznaného

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Kapitální békovina bez nároku na bod na téma Jsme tým (který je tam teda hodně volně). Ono samo, fakt!

Drabble: 

„Jó Zmijozel kus sejra měl,
do kalhot už se nevešel,
tak nachomejt se Nebelvír
prej - vole, dej mi taky sýr!

Zmijozel pohazuje vlasy,
s nabídkou prudce nesouhlasí:
Nadělám z tebe v sejru díru,
králi pakoňů z Nebelvíru!

A jak se ti dva lítě sváří,
obraťme oči k sličné tváři:
Helga, co se jí každý bál -
dyť vona nejí ementál!

K bitce už zvolna schyluje se,
když vytasí se osud s esem:
hromadu sejra ze spíže
přináší Rowena v negližé!“

Pracovnou se rozlehlo hrobové ticho.
"Ještě to přepracujte, kolego," zaskřípal obraz Armanda Dippeta.
Moudrý klobouk se uraženě odvrátil.
"Suchaři," ucedil otráveně.

Obrázek uživatele vatoz

Musíš to zkusit

Úvodní poznámka: 

Zázrak zrození.

Drabble: 

Tvář zázářila, a pak se to blíží, ty víš co přijde pak, ale nesmíš přiznat to hned. Víš, že on v tvojí posteli už nikoho nepohorší. A co se stalo?
Ano, pomlčme o tom, vždyť stačí tři čtvrtě roku a budoucnost ví, co se stalo tam.
Ač se to povedlo, nemusíš se tím chlubit, možná zmínit to smíš. Více však ne.
A pak, to mě naučili tady. Chvilku jsem doufal, že mi test otcovství nepotvrdí to, co se stalo.

Tři tečky v životopise, pár vteřin úspěchu, a pak víc nic. Co na to ostatní? A co Jan Tleskač? Kdo ví?

Obrázek uživatele Elrond

Zázrak zrození syna

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji si téma č. 1, Zázrak zrození

Drabble: 

Nerdanel porodila v pořadí již čtvrté dítě, opět syna a porodní bába se ptala na jméno.
„Já nevím. Ještě jsem to neřešila s manželem,“ odpověděla zmatená Nerdanel.
„Vůbec jste to zatím neřešili? Vždyť se syn narodil o pár dní později, než měl“
„My jsme se mezitím moc neviděli.“ vysvětlovala Nerdanel.
„Jak dlouho? Je to vůbec jeho?“ ptala se dál chůva, které to nedávalo smysl.
„Ahno je jeho, jen posledních devět měsíců trávil v dílně.“
„Ach, to je s podivem, že máte už čtyři děti.“
Nerdanel se jen usmála a byla si jistá, že během pár dní ji Fëanor opět navštíví.

Obrázek uživatele hidden_lemur

Co jí ještě neřekl

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Začíná nás tlačit čas, což dává příležitost oprášit jedno stařičké klišé. Máme ho moc rádi.

Nahrazuji téma 5. - Žádám vysvětlení.

Drabble: 

Nad ewokskou osadou začínalo svítat, a princezna Leia se probudila. S kocovinou. Hanovou paží kolem pasu. A pocitem, že na ni někdo kouká.
„Kapradinové pivo, co?” řekl Anakin. „Bolestivá zkušenost."
Upřímně se snažil, aby to neznělo škodolibě. Opíral o zábradlí a pořád ještě trochu světélkoval. Leia si opatrně ohmatala čelo.
Oslava. Včera zemřel císař. Včera vyhráli.

„Ani nezkoušej mluvit. Jakmile se nalodím, dám vám vědět, kde mě najdete.”
„Počkat," zachraptěla. „Proč ti to trvalo tak ZATRACENĚ dlouho?”
Zavrtěl hlavou. Smutně.
„Musím jít. Myslím, že mají defibrilá...”
Vzduch zajiskřil a její otec zmizel.
Bez vysvětlení, které teď potřebovala ze všeho nejvíc.

Obrázek uživatele Dia

Máš strach?

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji Bezpečnost letového provozu

tohle téma jsem ironicky zmeškala, protože jsem letěla z Británie zpátky domů a letadlo ze mě vysálo veškerou inspiraci a energii

Drabble: 

„Mám strach, Lilly.”
„Neboj,” usmála se.
„Mysli na hvězdy a za chvíli

to bude dobrý.”

...

Pirátova loď nevypadala bezpečně
vlastně to byl starej vrak,
kterej někdo nechal vopuštěnej

jako piráta.

„Mám strach, Lilly.”

„Tak co říkáš?”

zeptal se pirát
a zapálil si.

„Asi jí natřu žlutě a budu jí říkat Lilly.”

„Mám strach, Lilly.”

Kosmonaut zamrkal.
„Proč Lilly?” zeptal se.
Shoda jmen, pomyslil si.

„Jen tak,” pokrčil rameny.
„Zní to vesele, chci aby
byla radostná,” zasmál se.

„Mám strach, Lilly.”

„Lilly je krásná,” usmál se kosmonaut.

„Máš strach?”

„Letět? Se mnou,” usmál se pirát.

Kosmonaut si oddechl

a

zavrtěl hlavou.

Závěrečná poznámka: 

pro upřesnění, kdybyste nevěděli, Lilly je kosmonautova starší sestra, párkrát se už dříve v příběhu objevila a pořád myslím na to, že jí napíšu lepší story, ale zatím mi to moc nejde.

Obrázek uživatele Iantouch

Mystické okolnosti

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma z 1.4. "Zázrak zrození".

Drabble: 

Náš pejsek je úplně nejúžasnější pejsek na světě. Na výstavách dostává jen ty nejlepší posudky. Výborné ochlupení, výrazná samčí hlava, pravidelný tělní rámec a podobně. Povahově je to také klenot. Chodící optimismus. Když jsem propadal zoufalému pláči poté, co rozprasil filtr z kávovaru po celém obýváku, ihned ke mně přiskočil a počal mě utěšovat: „Páníčku, neplač, já jsem přece tady!“
Takto dokonalá bytost musela být zcela jistě zrozena za mystických okolností. Tázali jsme se tedy chovatelů (tchána a tchyně), jak se to naše vemínko vlastně narodilo.
Odpověď byla všeříkající: „Jo, to Arwena utekla z domu a vyprdla ho před garáží.“

Hra s letadly

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

...nahrazuji drabble ze 7. 4. na téma Bezpečnost letového provozu, které jsem nestihla ;-)

Drabble: 

Máte letadlo. Jako pilot víte, kam chcete letět.
Do letadla ale nastupují cestující s jinými směry cesty.
Pro zvládnutí situace přiberete druhého pilota. Ten ale chce také určovat trasu letu.
Časem přistoupí malincí cestující, kteří svým křikem překřičí ostatní, co jsou na palubě. A když ne, tak se rozbrečí.
Letadlo se otřásá v základech.
Kam jste to původně chtěli letět?
Jediná možnost předejití psychickému kolapsu pilota: zavřít kabinu, nabrat rychlost a držet původní plán. V opačném případě by byla ohrožena bezpečnost letového provozu.
U dalších letů se doporučuje, vpustit na palubu jen ty, kteří chtějí letět do Vámi vybrané destinace.

Obrázek uživatele Karin Schecter

Strong And Proud

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma: Jsme tým
Inspired by real stories.
Warning: language

Drabble: 

Sometimes we feel lonely. Our parents aren't always proud of us. We don't have a lot of friends.
"You're such a pussy!" he told me when I didn't want to start a fight. Most guys supported him. I had nobody.
But when we need to, we can stick together.
It was the first Pride in our country. They started to throw eggs, stones and tear bombs. We decided to fight back.
And we can find each other anywhere.
"Nice necklace," the girl behind the cashier register smiled at me. It was a rainbow. So I've decided to be brave again.

Obrázek uživatele Aveva

Zakladatel

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma č. 2 - Neruš moje kruhy

Drabble: 

Přišel jsem přilákán silou toho místa. Ale planina mocných kouzel byla prorostlá démonem. Ten mě uchvátil do svých tenat.
Tři dny a tři noci jsem strávil v zajetí Velké Temné.
Ukázala mi minulost, bolest a utrpení těch, kdo na planinu přišli přede mnou.
A pak mě propustila, abych s jejím varováním naložil dle svého nejlepšího rozumu.
Neodešel jsem.
Všichni, kdo se planinu pokusili ovládnout přede mnou, proti Velké Temné bojovali.
Snažili se přerušit její obranné kruhy. Ovládnout ji a zotročit.
Já se vydal tou druhou cestou.
Zesílil jsem kruh, poskytl oporu, podvolil se její vůli.
A tak byla založena Budeč.

Obrázek uživatele Rorico

Staří známí

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma "Předtím a potom".

Drabble: 

Tehdy na škole to bylo jiné. Bavili se a užívali si života. Když Remus pochopil, že ho kamarádi mají rádi i s jeho nemocí, žili si báječně. I přes společnost spolužáka Severuse.
Ze školy znali i ostatní.
Frank byl o rok výš, sourozenci PRewetovi dokonce o několik ročníků. Stejně tak Edgar Bones
O rok níž naopak chodil Caradoc Daerborn, spolužák Alice. Ta vždycky pokukovala po Frankovi.
Po škole je Brumbál seznámil s Kopálem, Pošukem a dalšími. Všechny je získal pro svůj úkol.
Vycvičil je, připravil na mnohé.

A teď, o nic blíž úspěchu, už věděli, že nejsou připraveni na vše.

Zahrádkář

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Tímto bych si chtěla doplnit téma č.1: "Zázrak zrození"

Drabble: 

Nápis na balení semínek hlásal, že obsahuje hrášky. "Vypěstujte si doma sami. Nic to není."
Dále nápis pokračoval: "Semínka zatlačte asi dva centimetry pod povrch zkypřené zeminy. Pokropte vodou. Pokud pěstujete v květináči, umístěte jej na teplé a prosluněné místo. Zalévání opakujte dle potřeby rostliny. Hrachy jsou popínavé rostliny, je tudíž potřeba, aby u sebe měly nějaký kousek dřeva, o který by se mohly opřít."

Návod byl dodržen do puntíku přesně. A pak už jsme mohli pozorovat, jak se půda nadzvedává, jak z ní vykukuje svěže zelená malinkatá rostlinka. Jak roste.

Hrášky byly úplně výborné. Tomu já říkám zázrak zrození.

Závěrečná poznámka: 

Návod je zcela vymyšlený, nedivte se tedy prosím, pokud budou rozlišnosti mezi skutečností a mým drabble.

Osobnost

Úvodní poznámka: 

Nahrazuju téma: Žádám vysvětlení

Drabble: 

Nerada trestám své dítě plácnutím přes zadek, ale jsou situace, kdy musím nejprve jednat a pak se teprve ptát.

Tento den by se mohl počítat za den blbec. V noci jsem se nevyspala, děti zlobily, sotva otevřely oči a to je otevřely dřív, než jsem se stihla pořádně vyspat.

Proto jsem vršila jednu chybu za druhou. Jediné, co jsem potřebovala, byla trocha spánku a klidu. A minimálně kilo čokolády.

Kdybych mohla, žádala bych vysvětlení, proč zrovna já mám osobnost, která si tak urputně prosazuje svou, ale bylo mi jasné, že bych se maximálně dozvěděla, co bych čekala od svého dítěte.

Závěrečná poznámka: 

Jojo, genetika je genetika.

Obrázek uživatele Kilián

Mág či mák?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazují téma č. 4 ze 4. 4. - Makovice

Drabble: 

„Říkal jsi, že jsi schopen mluvit s nadpřirozenými bytostmi?"
"Samozřejmě, že umím!"
"A jak to děláš?"
"Je to vysoký stupeň magie, při kterém musíš uvolnit velké množství energie, které naruší bariéry, díky čemuž máš pak možnost navázat kontakt s nadpřirozenem. Navíc taky musíš umět skvěle kontrolovat svou manu, jakýkoli výkyv by mohl kontakt zrušit. Ale stejně si s tebou většinou nikdo nadpřirozený povídat nechce."
"Aha, takže vysoký stupeň magie, říkáš. A nejde to nějak jednodušeji, myslím bez magie?"
Zametloděj se pousmál a ukázal na makové pole vedle nás: "Ano, to jde."

"Magie je jen jednodušší cesta k přirozeně dosažitelnému cíli."

Závěrečná poznámka: 

V této stoslůvce nikdo nezemřel ani nebyl zmrzačen, nezvykejte si na to!

Obrázek uživatele Rostova

Kupka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhrada za téma č. 7 „Bezpečnost letového provozu“.

Drabble: 

V místnosti panovalo hutné ticho, které nechtěl nikdo z přítomných prolomit. Vyslovení těžko vyslovitelných pravd však bylo nevyhnutelné.
„Jelikož ten pád nikdo nepřežil, zvyšuje se počet obětí na 153,“ řekl velitel a vzal na sebe tu nelehkou úlohu.
„Výsledky z laborky jsou pozitivní?“
Tázaný strnule přikývl.
„Žebrák v zapadlé uličce, školačka, vrcholový horolezec, teď pilot a s ním letadlo plné lidí…“
„Copak je v tom nějaký vzorec?“
„Nedává to smysl.“
„Už máme ten lék?“
„Kam tím vším míří?“
Zatímco se ostatní utápěli v otázkách, nejmladší z účastníků porady přemýšlel nad tím, kdo z mrtvých byl stéblem sena a kdo jehlou.

Obrázek uživatele Ilian

Týmová práce je nutná

Úvodní poznámka: 

Dopisování na téma: Jsme tým

Drabble: 

"Musí to být týmová práce," zopakoval Rimmer toho dne snad posté. "Nemusím snad opakovat, že toto je naše poslední šance. Jestli ho teď nezvládneme přemoct, můžeme se navždy..."

"Jo Rimmre, my víme!" uťal ho Lister, aby to nemusel poslouchat celé znovu. Vzal si svůj bazukoid a spolu s Krytonem a Kocourem se vydal na místo střetu.

"Jenom se snažím situaci trochu objasnit," bránil se hologram, ale pak se vydal za ostatními.

Všichni se rozestavili na určená stanoviště a Rimmer zaujal postavení vyjednavače:

"Tohle je tvá poslední šance proradný zaseklý automate! Vydej nám své sladkosti, nebo ti Lister bazukoidem rozstřílí stěny!"

Obrázek uživatele HCHO

Změna dodavatele kyslíku

Úvodní poznámka: 

aneb balada fetálního erytrocytu před rozkladem ve slezině

Nahrazuji téma číslo 1. Zázrak zrození.

Drabble: 

Taková to bejvala pohoda. Po dálnici aortou a umbilikální tepnou do placenty, tam pěkně nakládka kyslíku a zpátky umbilikální žílou přes ductus venosus do pravýho srdce. Pak jsem to měl nejradši zkratkou přes foramen ovale do levý síně a přes levou komoru a aortu směr mozkový tepny, to se mohlo hned vykládat. Zpátky to většinou jelo přes celý pravý srdce do ductus arteriosus, ale někdy jsem musel až přes plíce, otrava.

A najednou – umbilikální tepny stojí, a když se konečně dostanu do pravý síně, tak to jede všechno přes plíce, kde dostanu strašnou dardu kyslíku. To už na mne není.

Závěrečná poznámka: 

Komentář: Tohle měl být neumělý popisek rozdílů mezi fetálním a normálním krevním oběhem. Obrázek je třeba zde: http://www.medrx-education.com/cardiology-review/fetal-circulation-and-i...
V placentě toho kyslíku zdaleka nebylo tolik jako potom v plicích (nepřebíral se přímo ze vzduchu ale z krve matky) a na to byly uzpůsobené fetální erytrocyty se speciálním typem hemoglobinu F. Tyhle erytrocyty se fyziologicky po porodu rozkládají (normální novorozenecká žloutenka), jsou nahrazovány erytrocyty s normálním hemoglobinem.
Fyziologickej porod je fakt zázrak, tolik věcí najednou se mění, všechno do sebe musí přesně zapadnout…

Obrázek uživatele Achája

V ulicích

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č.8 Jsme tým.

Věnováno Lejdynce

Drabble: 

Město dávno spalo, ulice byly tiché a měsíc dnes nesvítíl. Dvě štíhlé postavy kráčely ukryty ve stínech. Vzrušení jim ještě kolovalo v žilách, jak se vracely domů z vydařeného podniku.
Ukradené dokumenty bezpečně ukryté ve vnitřní kapse kabátce.
V jednu chvíli jim ale moc do smíchu nebylo. To když mladší muž uklouzl na strmé střeše a zůstal viset na okapu vysoko nad ulicí. Jeho společník měl naštěstí rychlé reakce, aby mu hned pomohl.
Pak už šlo vše hladce jako obvykle.
„Je to dobrý pocit být zase zpátky.“
„Už bylo na čase, málem jsme vyšli ze cviku,“ odvětil starší tmavovlasý muž.

Neviditelný fandom: 
Závěrečná poznámka: 

Inu, čtu další knihu této série, tak nešlo prostě odolat:-)

Obrázek uživatele Keneu

Čtyři sta padesát a dost

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma DMD č. 3. pro 3. 4. 2017 Zbraň civilizovanější doby
velmi inspirováno Eliášovými příběhy na zemi, nebi a na moři a taky trochu zlé dvojče tohoto Aplířina drabblete
připadám si dnes na tento fandom příliš vypatlaně, ale snad si v tom něco najdete (můj nález je fungl nové slovo proork, které se mi podařilo napsat)

Drabble: 

Měl strach. Z dlouhého postu se mu točila hlava. Trápil se kvůli žíznící zemi a doufal, že dnes se všechno změní. Ponořil se do své mysli, aby se připravil. Modlil se a postupně přestával vnímat chlad, obavy, hlad, trápení, sebe...

Eliáš se zjevil shromážděným. Oběť pohltil mocný oheň a zmocnil se i jeho. S ohořelým obočím a planoucíma očima kázal pochytat Baalovy proroky a všechny je zabít.

Od těch dob chodí Eliáš po světě, povídá si s lidmi, učí je a radí jim. Asi za ta staletí pochopil, že to pomáhá mnohem víc než zázraky a děsivé činy Starého zákona.

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Esküszöm

Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 6 proč 6. 4.: Před tím a potom

Drabble: 

Předtím. Od okamžiku, kdy poprvé uviděl to malé křičící škvrně, věděl, že ji bude chránit až do konce svých dnů. Esküszöm, Erzsébet. Každý druhý muž by se skoro styděl přiznat, že má dceru, Miklós to rozhlašoval po celé zemi. Také ji nezapomněl důkladně zapít plnokrevným uherským vínem. Byla pro něj vším.
Potom. Jeho malá holčička rostla do krásy. A každým dnem v ní víc a víc viděl její matku. Nic ze sebe. To ty její oči, ty oči to prozradily. A fámy štěbetavě poletující za hranice Vídně. Jen hrdost stála mezi ním a nevyslovitelným. Jeho malá holčička nikdy nebyla jeho.

Závěrečná poznámka: 

Velké odhalení: neumím maďarsky a zatím nemám po ruce slovník. To napravím. Každopádně dle internetu by „Esküszöm“ mělo znamenat „Přísahám“.

Obrázek uživatele Remi

Jak to nazvat

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhradní drabble za 8.4. - Jsme tým
Do bonusu vloženo pozdě, ale vydáno včas. Pardon... :)

Drabble: 

James nám vždycky říkal, že jsme tým. A Sirius mu vždycky připomněl, že nemáme dresy a mimo něj se nehoníme za zlatonkou jako splašené kachny. Že jsme spíš spolek, jehož cílem je přivést ostatní k šílenství.
A mně to bylo jedno - hlavně že jsme přátelé.

Tým jsme byli, o tom žádná, ale na názvu jsme se nějak nemohli domluvit. Spolek, Tým, Skupina, Asociace... Hrozně dlouho jsme vymýšleli, co že to vlastně budeme. Profesorský sbor s Filchem v čele nám dodával mnoho zajímavých materiálů, ale "Chuligáni!", "Buřiči!" nebo "Vy bando jedna!" se nám prostě nelíbilo.

Nakonec jsme rádi za ty Poberty.

Obrázek uživatele Marek

Životní závod

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazují téma č. 1. Zázrak zrození.

Drabble: 

Letím vpřed jak blázen. Dechu se mi nedostává, teda ono ho tu moc není, ale čert to vem. Myšlenky teď musí jít stranou. Musím se soustředit na jedinou věc. Teď a tady. Být v cíli jako první. Předbíhám bráchu, pak druhýho. Ségry jsem nechal vzadu už dávno. Byly celý nějaký retardovaný. Měl jsem štěstí, že jsem s nima vystartoval z první řady a ony se nikam moc nehrnuly. Kolem se míhá prostředí, ale já ho vůbec nesleduju. Nemám na to čas. Je to závod, který prostě musím vyhrát. Prostě musím. Musím! Je to závod s časem, závod o život. Doslova.

Obrázek uživatele Kumiko

Šárka je naše!

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Doplňuji téma č. 7: Bezpečnost letového provozu

Drabble: 

Přepsáno z letáku rozdávaného na jedné PARPATské akci:

Skrytí nepřátelé

Vážení a milí spoluobčané naší úžasné šestky,
vzhledem ke kráse a unikátnosti naší MČ Vás vyzýváme k občanské uvědomělosti. Naše část nabízí mnoho překrásných míst k relaxaci, sportu i tvorbě uměleckých fotografií. A právě pro fotogenické krásy zvláště Divoké Šárky čelíme organizovaným útokům ze stran jiných částí, a to pořizování snímků ze vzduchu!!! Proto Vás vybízíme, abyste každý dron spatřený nad územím naší MČ neprodleně hlásili Částibraně! Současní majitelé dronů nechť si zajistí povolení. Pomožte nám ubránit naši oblohu a bezpečnost všech letadel mířících do Ruzyně.
Nos unica Praga sumus!
Závěrečná poznámka: 

Tak nevím, zda mi téma uznáte, je tam spíše okrajově, to uznávám.

Edit: Veškerá podobnost s Eurydičiným drabblátkem je zcela náhodná (byť by tomu jeden nevěřil).

Obrázek uživatele Eurydiké

Hlukové limity

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 7 - Bezpečnost letového provozu

Drabble: 

„Máme problém...“
Dispečer mluvil polohlasem k Petru Dolínkovi,pražskému radnímu pro dopravu, teoreticky stále ve funkci, ovšem prakticky po útěku ze ZOO v ilegalitě.
„Snad se nechce Ruzyně trhnout?"
„Ne,“ řekl dispečer. „Zato Suchdol už přestal bavit hluk letadel. Starosta, příšerná lopata, napsal, že máme lítat kudy chceme, ale ne nad nima.“
„To se pokálel v modlitebně, ne?“ ulevil si radní. „Zruším jim autobus 107 a pokálej se všichni.“
„Mají přesvědčivý argument. Čínskou protiletadlovou střelu. Je sice po prý záruce, ale nerad bych to pruboval…“
„Tak nejdřív Suchdol torpéduje obchvat - a teď tohle?! Zlatý devadesátý!“ zatesknil radní. „Zlatá albánská mafie!“

Závěrečná poznámka: 

Lopaty = slangový výraz pro krajní příznivce LOPAT neboli lokálního patriotismu. Jednalo se ve většině o mladé frustrované radikály, či staré frustrované radikály.

Obrázek uživatele Lagertha

Airbagy na košťatech

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

nahrazuji téma číslo 7 - Bezpečnost letového provozu

Drabble: 

,,Harry, tyhle nový bezpečnostní prvky na košťatech jsou pěkně na prd, nemyslíš?"
,,Který myslíš? Třeba ta klec, je zhovadilost, nemůžu se vejít do prostoru menšího než dva metry na dva. Přijdu si v tom jak nakopnutej křeček v kolečku."
,,Což klec, ale ty debilní malý airbagy! Mají dělat silnější násady a pořádnej airbag, tahle směšnost je citlivá na každý hupsnutí a tak malá, že jediný, co trefí jsou moje tik ťaky. Mluvim pak jak Ginny. Už takle se mi všichni smějí. Nenávidim to."
,,To si děláš srandu! Airbag ještě nemám, mám pro něj jít zítra... asi to koště radši ztratim..."

Obrázek uživatele Piskor

Takže tým?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Náhradní drabble pro 8.4.2017 - Jsme tým.

Podzim 1991

Drabble: 

„Takže pánové,” začal rozvážně Oliver Wood na jednom z prvních tréninků roku.
„A dámy,” podotkla Angelina
„Samozřejmě,... Dnes bych vám chtěl představit nového člena týmu.”
„Olivere, nemusíš to tak dramatizovat, všichni víme, že jde o Pottera,” mírnil kapitánův smysl pro dlouhé přednášky George, kterému to již značně lezlo na nervy.
„Dobře. Harry, pojď dovnitř!” zavolal Wood ven.
Harry nesměle vešel do šatny. “Ehm, ahoj,” tiše pozdravil.
„Seznámíte se později, teď se jdeme proletět!” zavelel Oliver, protože věděl, že nejlepší bude, když uvidí Harryho létat.

****
Ohlasy byly výborné. Přijali Harryho moc dobře. A Oliver? Ten si jen mnul ruce. Konečně tým.

Jsme to, o čem sníme

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma 7: Bezpečnost letového provozu

Drabble: 

„V Hlídce si může splnit svý sny každej. I ty, a to jsi fakt divnej policajt.“
Pan E. A. Pesimisl, pro přátele Ejí, ponechal stranou, že výskyt Nac Mac Fígla, vychovávaného skřítky, je v policejní jednotce nejspíš ještě větší rarita, než účetní, a kývl.
„Víš, o čem sním já? O lítání!“ pokračoval Pošuk Lulu Artur zasněně. „Měl jsi někdy lítací sny?“
Ejí přikývnul podruhé. Ano, možná by to do něj nikdo neřekl, ale sny o létání se mu zdály. Divoké, nebezpečné, plné nečekaných zvratů, ráno se budil s rozbušeným srdcem. Převážně se týkaly hodnocení směrnic letového provozu z hlediska bezpečnosti.

Obrázek uživatele Witch

Proč?

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Ještěže jsou ty bonusy... Doplňuji zmeškané téma: Jsme tým. ^_^
Jeden malý výsek z jednoho z mnoha dobrodružství týmu SG-1...

Drabble: 

Nerozuměl tomu.
Nebyli rodina ani přátelé, dokonce ani nepocházeli ze stejné planety, znali se jen pár týdnů, a přesto ho plukovník nevydal falešnému bohu, i přes reálnou hrozbu smrti.
Když se pak krčili v kráteru po výbuchu, nedalo mu to, aby se nezeptal.
„Proč?“
„Co proč?“
„Proč jsi mě nevydal Apophisovi, O´Neille?“
Plukovník se na něj udiveně zadíval.
„Takže dovol, abych ti v tom udělal jasno. Protože jsme teď tým, ve všech smyslech toho slova. A já nikdy nezradím člena svého týmu. Je ti to teď jasné?“
„Myslím, že ano…“
„Bezva. Protože nás čeká ještě spousta Goa´uldích zadků k nakopání.“

Naše ženské makovice

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma- DMD č. 4. pro 4. 4. 2017. Téma: Makovice

Drabble: 

Zvýraznit oči řasenkou, namalovat oční linky, teď přijde podkladová báze pod make- up, nedokonalosti zamažu korektorem, nakonec make- up. Rty potřu jelením lojem, okraje zvýrazním červenou tužkou na rty, nakonec přijde rtěnka ve stejné barvě jako tužka. Zbývá použít pudr na obličej a dát trochu tvářenky bronzové barvy. Mám ještě patnáct minut, takže všechno stíhám podle plánu, jupidupiduu.
,,Ahoj zlato, promiň, že jdu pozdě, byly všude zácpy."
,,Ahoj, za patnáct minut musíme ale vycházet."
,,V pohodě, dám si sprchu a můžeme jít"

Za deset minut...

,,Lásko, tak já jsem připravený."
,,Ještě chvilku."

Za dvacet minut...

,,Už Jdeme?"
,,Ano, jen si vezmu kabelku."

Obrázek uživatele Julie

Vosková garda

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma DMD č. 8 - Jsme tým

Drabble: 

Jako první ucítili pach vosku. Svíce na jejich hrobech dohořely.
Potom zaslechli slova a ta je probudila ze spánku, který nikdy neměl skončit.
Bolelo to, když zbytky svých pěstí roztříštili víka rakví. Dokázali cítit bolest a dokázali cítit strach.
Postavili se okolo svého pána, okolo toho, který je nechal vstát z mrtvých. Neměli vlastní vůli. Jen jeho. Vašíkovu vůli a svůj vlastní strach.
Vosková garda. Nejmocnější bojovníci Malého Vašíka. Jeho ochránci. Budou zabíjet pro něj a místo něj.
Dívali se jeden druhému do prázdných očních důlků a snažili se v nich najít útěchu. V každém z nich hořela malá jiskřička.

Obrázek uživatele Owes

Otcovská ruka

Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Nahrazuji téma č. 3: Zbraň civilizovanější doby

Drabble: 

Od doby, co šéfoval nejvyčůranější koleji v Bradavicích, uplynula už pěkná řádka let.
Jeho život nabral nový směr.
Už nebydlí v temném sklepení očarovaného hradu. Bydlí v domě s francouzským oknem a zahradou plnou motýlů a ovocných stromů.
Neschovává se za plášť připomínající netopýří křídla. Nejradši nosí džíny. No dobře, jsou černé. Ale košili si k nim vždycky vezme bílou.
Přesto v něm zůstalo něco, co vzbuzuje respekt.
Zatímco mně občas dochází trpělivost a nejradši bych Henryho utloukla pánví, když během večeře rozmatlává jogurt po koberci, on odloží knihu a řekne: „Civilizovaná doba žádá civilizované prostředky, drahá. Vypínám SpongeBoba, juniore.“

Stránky

-A A +A