Life is like a river

Obrázek uživatele Tajiš
Fandom: 
Drabble: 

To, že v oceánech se vytváří plastové ostrovy, je obecně známo. Tyto plasty se ale neházejí do oceánu. Většina jich se stéká z deseti řek, a to ze dvou afrických a osmi asijských. Největší podíl má odpad z Filipín, Indie, Malajsie a Číny, nicméně rok od roka se prvenství mění. Navíc ti, kdo většinu plastu vyhazují, nejsou fyzické osoby, ale korporace. Suverénní výherce v této kategorii je Coca-Cola. Znamená to, že většina úsilí, které vynakládáme na zlepšení situace, je vynakládána tam, kde je to nejméně efektivní. Většina toho je pro dobrý pocit a krásný obrázek, a ne pro reálný výsledek.

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

něke jsem viděla fotky těch plastových ostrovů v moři, to je šílený

Obrázek uživatele Tajiš

Za chvíli se tam bude dát založit stát.

Obrázek uživatele Apatyka

A jiný to nebude :( Přinejmenším v dohledné době

Obrázek uživatele Tajiš

Bohužel.

Obrázek uživatele strigga

Mě tohle tak štve. Já vím, že holt asi o moc víc než to, co dělám, dělat nemůžu. Ale vytáčí mě, když vidím, jak naprosto zbytečný veškerý ty naše domácí ekosnahy vlastně jsou. Ach jo.

Obrázek uživatele Tajiš

Zbytečné nejsou. My jsme udělali co šlo. Teď je to o tom, přesvědčit ostatní udělat to samé.

Obrázek uživatele Tora

Mně to taky hrozně točí. Třídím jak pitomá a pak vidím, jak to do moře sypou rovnou z korb aut. Hrůza

Obrázek uživatele Tajiš

Kdyby jenom z aut...

Obrázek uživatele Aplír

To je moc smutné. Lidstvo si pod sebou řeže větev. A ta bezmoc jednotlivce...

Obrázek uživatele Tajiš

Jednotlivec není bezmocný. Bohužel většina jednotlivců si neuvědomuje, kde je problém.

Obrázek uživatele Aplír

Máš-li na mysli Boha, pak ano.

Obrázek uživatele neviathiel

Někde jsem slyšela, že největší marketingový trik bylo přesunout odpovědnost z korporací na lidi, ale neodvážila jsem se ještě blíž to zkoumat...

Obrázek uživatele Tajiš

Bohužel neziskovky s tím taky nic nedělají.

Obrázek uživatele mamut

To mne nejvíc štve.
A pak si vždy vzpomenu na jedno politické rozhodnutí, kdy naši potentáti v rámci hygienických pravidel začali balit i koblihy po jedné do pytlíku.
A co teprve omyté předkrájené jablko či banánek v bille ... grrr

Obrázek uživatele Tajiš

To jso ještě nebyla v Thajsku. Když koupíš dva předměty, tak ti každý dají do pitlíku a ten dají do velkého pytle.

To je fakt deprimující. Marnost nad marnost.
A stejně mě štve, když vidím, že kolem mě lidi házejí umělohmotný flašky do košů a nejsou schopni dojít jen o kousek dál k barevným konetjnerům. Když lidi nejsou s to udělat ani tohle...

Obrázek uživatele Owes

Jo, to je smutná pravda. Evropa dělá co může a celej ostatní svět na to kašle. A v zemích třetího světa mají na salámu úplně všechno. :(

Obrázek uživatele Tajiš

Na plastovém salamu.

-A A +A