Pořádná motivace

Obrázek uživatele Tess
Drabble: 

Když donesete brambory do místa určení a víte, že jste poskytli sadbu pro obživu několika rodin, hřeje vás u srdce.
Dívají se na vás, jako byste přinesli zázrak. Napojí vás čajem, který už začíná být pořádně vyčichlý. Schovávají si ho pro významné příležitosti. Nakrmí vás skopovým.
Pak jdete zpátky, v batohu pletené svetry a čepice.
Kontrolujete směr podle Slunce, už dřív vám ukázalo cestu a zachránilo krk.
Schová se do mraků. Mlha se ale zvedla, tady se nedá zabloudit.
Chodit stezkami s tušeným nebezpečím okolo je o strach. Na cestě jste nikdo.
V cíli jste ale naděje. Proto chodit nepřestanete.

Závěrečná poznámka: 

Komentáře

Obrázek uživatele Zuzka

Jednoduché, jasné... a silné.

Obrázek uživatele Tess

Děkuju.

Obrázek uživatele Elluška

Moc pěkný, univerzálně platný obrázek člověka, který myslí na druhé. <3

Obrázek uživatele Tess

Ono je tam víc úrovní, že jo. Taky je to sakra dobře placený.
Ale dělat sakra dobře placenou práci a mít z ní ještě sakra dobrý pocit, hm... tak jo :)
(To ten cynik v něm, který nechce, aby si lidi mysleli, že je nějaký dobrotisko. Ne, dělá to přece čistě pro prachy! Tak.
A to kotě, který tuhle vytáhl z potoka... eeeeh, to vám byla jen náhoda.)

Obrázek uživatele Apatyka

Jsem vážně ráda, že se dozvídáme víc o normálních lidech, kteří ostrovům ani nevelí, ani nebojují o trůn, ani v drabblu nehrají sto osmnácté housle démonům... Je to vlastně moc milé. Díky za to. A díky za takového člověka, co se kousne a jde.

Obrázek uživatele Tess

Já jsem kdysi před lety začala psát Ostrovy s tím, že jsem právě nejdřív chtěla představit ty obyčejné lidi. Tenkrát bývala jedním z bonusů douvsetslůvka, tak jsem si předem řekla, že démony přitáhnu až v té dvousetslůvce, protože pak lidi budou chtít hlavně démony.
A ona přišla relativně rychle, no.
Ale i démony se snažím psát takové... dost civilní. Když to jde. Ono je to tam naštěstí dost provázané.
Letos se ale (spoiler) v DMD neobjeví.
I když...
No, neobjeví.

Obrázek uživatele Apatyka

Démoni jsou krásně civilní :) Jen prostě... nemají ta omezení, jako obyčejní lidi. Zóny, muchničky, nedostatek léků (penicilinové drabble si pamatuju docela přesně :D)... Ti "hlavouni" mají taky své problémy, ale tohle je zase o něčem jiném. A ať se démoni objeví, nebo ne, je fajn, že pro jednou nehrají všechny hlavní role a většinu těch vedlejších.

Obrázek uživatele Tess

Už tam je, ale ještě není démon. A letos nebude.
Pšt.
Jina jsem zjistila, že kvůli letošní Padesátce a přesnějšímu propracování budu muset podrobněji rozmyslet časovou osu těchhle ranných roků.

Obrázek uživatele Killman

Říká se, že každá práce je důležitá. A když to člověka ještě těší...

Obrázek uživatele Tess

Čerstvý vzduch! Byt a strava! Peníze! Tisíce slonů!

Obrázek uživatele Terda

Výborný

Obrázek uživatele Tess

Děkuju.

Hezký...
Kdyby tam nebyly muchničky, bahno a Zóna, tak se přidám :)

Obrázek uživatele Tess

Já tě tam spíš vidím sušit bylinky, štrikovat papuče a řvát na kluky, ať sázejí ty brambory pořádně.

:D
To spíš, ale občasná procházka neškodí.
A taky šály, čepice a tkát kilometry a kilometry tartanu.
Jo a taky třískat Smrtonoše konstrukcí od krosny, stromama, šílenýma ovcema, Vranem, utopeným tankem...

Obrázek uživatele Tess

Co tartan, ale jmelí...
Ještě si hraju s časovou osou, ale zatímco Smrtonoš v tuhle dobu teprve pomalu budu je svoje impérium, Vran jako Vran ještě neexistuje.
Nebo je teprve úplně čerstvej.
Hm. Na to si budu muset sednout.

Hele, je to tvoje, já ti do toho časově hrabat nebudu, ale víš, co, záporáci se občas vrací, tak abysme byli připravený

Obrázek uživatele Tess

Tohle je před tím. To je ještě Smrtonoš takovej... no, nevinnej ne. Ale ještě úplně nevytáhl drápky.

Obrázek uživatele Blanca

Tady se mi hrozně líbí, že to je vlastně úplně klidné a neakční, ale přitom velmi výstižné a dokonce i napínavé. A jsem ráda, že ty brambory donesl na místo určení.

Obrázek uživatele Tess

Když si to člověk vezme, tak v těch jejich podmínkách, když ještě vůbec neměli ponětí, jak poznat Zónu a hrozila jim při takovémhle cestování smrt, to bylo vlastně neskutečně odvážný.
Brambory zachránily Sever a Vnější ostrovy.

-A A +A