Na konci

Obrázek uživatele Terda
Fandom: 
Drabble: 

Fregata ukrajovala šedou hladinu. Vodící linka pobřeží ztracená v nekonečnu. Dny zmíraly v mlžném oparu. Jeden jako druhý se zemdleně míhaly v kruhu týdnů. Zima na hraně své vlády se nevzdávala trůnu. Mrazivými prsty drtila první příslib předjaří. Ocelový plášť dusil střípky umírajícího slunce.

Lodní zvon hlásil počátek ranní hlídky. Frances vyšla na palubu. Lezavý chlad pronikal do morku kostí. Těžký svrchník si přitáhla ke krku. Střapatý psík jí poposedával u nohou.
“Dobré ráno, madam.”
Odpověděla na pozdrav kývnutím. Očima se snažila proniknout tmou. Mlha ji umocňovala. Ticho sklonku noci rušilo jen skřípění lan. Zdánlivý klid. Ostražité tušení.
Nebyli sami.

Závěrečná poznámka: 

Téma ve mě vyvolává takový ten unavený pocit na konci zimy, kdy člověk už už vyhlíží jaro/změnu/duhové jednorožce a ono je pořád takové to vlezlé nekonečné šedivo. Tak doufám, že to tam vidíte. :)

Komentáře

Zajímavě strašidelné.

Obrázek uživatele Tora

Moc pěkný začátek. Těším se na další.

Obrázek uživatele Kleio

A když slyšíme my je, slyší i oni nás?

Obrázek uživatele Terda

Slyší či neslyší? Toť otázka!

Obrázek uživatele Elluška

Skvělá atmosféra, ty detaily... je mi z toho taky zima :)
Už jsem párkrát postřehla, že píšeš námořní příběhy, ale vždycky mi to uteklo. Tak letos jdu sledovat :)

Obrázek uživatele Terda

Děkuji mnohokrát. :)

Obrázek uživatele Aries

Úplně jsem se rozklepala zimou

Obrázek uživatele Terda

Ovečkovou deku? Čaj? Kakao? Rum?

Obrázek uživatele Aries

kafe!

Obrázek uživatele P.M.d.A.

Nádherná atmosféra :-)

Obrázek uživatele Peggy Tail

To jsou úžasně vystižené obrazy.

Obrázek uživatele Killman

V mlze se může skrývat leccos ...

Obrázek uživatele Faob

Skřivánka vítám, jeden už má na stará kolena rád jistoty: napětí, expresi, emoce, romantiku!

Obrázek uživatele Birute

Krásně vystižená sychravá atmosféra!

Obrázek uživatele Terda

Děkuji všem za milé komentáře. :) Omlouvám se, ale jednotlivě odpovídat nezvládnu.

Obrázek uživatele strigga

Já to tam vidím a hlavně cítím! Moc dobrý...

Obrázek uživatele Kumiko

Brr, úplně to na mě dýchlo. První odstavec geniálně poetický. Velmi dobré!

-A A +A