Pojďte domů!

Obrázek uživatele Queen24
Úvodní poznámka: 

Moje poslední drabblátko letos :( To uteklo nějak moc rychle, na to, že sedíme tentokrát více méně pořád jen doma ne? I když na druhou stranu, je to samozřejmě fajn, že si člověk ty dlouhé chvíle mohl takhle krátit :) Děkuju za to! A vám všem, co jste psali, četli a komentovali! :))

Fandom: 
Drabble: 

Rázovaly jsme uličkou mezi ohradníky k pastvině. ,,Zaženeme je už domů, i když asi je na ně ještě brzo." ,,V kolik tak choděj?" ,,Tak za hodinku. To už tady čekaj u vrat." Přišly jsme k, na první pohled prázdné, louce. Lucka otevřela bránu, hlasitě zapískala a zatleskala. Ozvěna se nesla do údolí. ,,Pojďte domuuuuu!"

Oblak prachu. Dusot kopyt. Stádo.

Stojíme každá z jedné strany, koně běží mezi námi. Lucka si mumlá jména.
,,Kde je Ajša? Ty vole, že vona porodila?!"
Náhle se za lesíkem vynořila valící se kulička. Zařehtala a popoběhla.
,,Tys mi dala! Tys chrněla viď? No, jen pojď!"

Závěrečná poznámka: 

Vždycky mě dostane nějakou hláškou xD Jsem sice zvyklá, že se každé jaro v Hřebčíně Viklan Kadov narodí 5-10 hříbat, ale upřímný zděšení v hlase a větu ,,ty vole že vona tam porodila??" prostě nečekáte xD Klisna měla termín až druhý den. Jen si asi dala šlofíka a zpozdila se tudíž za stádem no. Kam taky s tím břichem spěchat. :-)

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

A co byste dělaly, kdyby jo? Jak se dopravuje domů kobyla čerstvě po porodu?

Obrázek uživatele Queen24

Já ti nevím hele :D u čerstvě narozeného jsem ještě nebyla. Nicméně kobyla problém nemá, spíš jde o to, že kdyby pod sebou měla hříbě, tak se od něj nehne. A ten drobek přece jen sotva stojí, tak nevím jak by šel až do stáje... Právě kobyly co mají rodit, si Lucka nechává ve stáji radši (ne podle termínu ani tak, spíš podle vemínka, jestli už mají kapičky mlíka, se pozná spolehlivě že už porod nastane ten den). Ale myslím že vzhledem k tomu, že se jedná o shetland poníky, by asi Lucka prostě toho malýho vzala do náruče a odnesla :)))

Obrázek uživatele Aries

to bych asi nechtěla přijít Lucce do cesty, když je zrovna v ráži ;)

Obrázek uživatele Queen24

:DDDD hele jako svaly samozřejmě má, tak maká každý den u koní a ještě k tomu má zahradnictví, ale jako neni to vůbec žádnej rambo :D úplně normální věčně vysmátá ženská :D a přikládám odkaz na hříbě shetland poníka pro představu :)
https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/01/18/04/30464AB800000578-3400236-i...
https://www.schshp.cz/l/narodni-vicesampion-shetland-pony-2019/
Lucka a plemenný hřebec Saliberry of Kadov :)

Obrázek uživatele Aries

Tak to je menší, než jsem myslela. :-)

Obrázek uživatele Queen24

Jojo jsou to mrňouskové :))) teď už by měl fungovat i druhý odkaz

Obrázek uživatele Aries

koukala jsem, pěkný

Obrázek uživatele LeVirgo

A porodila skutečně ten druhý den, jak bylo odhadováno?
Krásně si se poprala s posledním tématem..to se musí nechat! :-) bylo mi ctí číst tvoje všechny drabbly!

Obrázek uživatele Queen24

Jo, tak to nevím, já tam od té doby nebyla ještě :D ale zjistím snad příští víkend.
DĚKUJU MOC a jsem hlavně ráda, žes na mě dala a šla do toho!! :) i tvoje první letošní střípky byly super!

Obrázek uživatele mamut

Krásné.

Obrázek uživatele Queen24

Děkuji :))))

Obrázek uživatele Faob

Přemýšlím, proč na Tebe vždycky tak rád narazím. Upřímnost a nestylizovanost není nutně ctnost, natožpak neuměřenost, ale z Tvých textů sálá ta úžasná emoce činit z každodenního velké, zachytit dobrou hlášku, vyprávět svůj život, tím vyprávěním ho pozdvihovat do velikosti! A velká dramata jsou najednou tváří v tvář Tvé bezprostřednosti najednou hrozně vyumělkovaná.

Obrázek uživatele Queen24

Faobe, ty tvoje komentáře jsou tak úžasný, že člověku dochází slova :)))) Děkuju moc, vážím si toho že mě čteš a že tě to tak baví :)) a budu se těšit opět příští rok! :)

Obrázek uživatele Peggy Tail

To je tak dokonale vystiženo, že není, co dodat!

Obrázek uživatele wandrika

Vďaka za koníky na záver, tieto príbehy vždy potešia :)

Obrázek uživatele Queen24

Není zač, já děkuji za komentář :))

Obrázek uživatele Esti Vera

Povedené drabble - takový obyčejný rozhovor a přitom se u toho člověk pobaví i dozví něco nového :)

Obrázek uživatele Queen24

Děkuji moc :)) jojo, tak to tam vždycky je, člověk se za to odpoledne nasměje i přiučí :D

-A A +A