Podruhé na univerzitě

Obrázek uživatele Apatyka
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

Přijel sem v lednu devatenáctého roku. A kdyby měl být upřímný, řekl by, že je tu univerzita, knihovna a hospody.
Jeden z hostinců si obzvlášť zamiloval. Stál na půli cesty mezi knihovnou a jeho bytem a dobře tu vařili. Takže tu sedával, jedl soljanku, popíjel něco, co možná nebyl alkohol, a učil se.
Vydrželo mu to asi dva roky. Potom usoudil, že už má dost soudruhů i nejlevnější polévky široko daleko, a místo učení začal hledat kudy odsud.
Skončilo to emigrací do Polska. Kromě dvou let na univerzitě si z Rostova na Donu odnesl doživotní nenávist k polévkám a kopru.

Závěrečná poznámka: 

Soljanka – velmi hutná polévka s kusy masa nebo ryby se zeleninou. Kyselo-slanou příchuť jí dodávají přísady jako olivy, citron, rajčata, nakládané houby a okurkový nálev. Ani na soljance nechybí zakysaná smetana a kopr.
(https://www.mundo.cz/rusko/kuchyne)

Komentáře

Obrázek uživatele Aplír

Ech, jak ho chápu. Kopr taky nemusím.

Obrázek uživatele Apatyka

Říkej něco alergikovi... Mně to stačí vyslovit a už kašlu, dusím se a smrkám - ani nepotřebuju koronavirus :)

Obrázek uživatele Killman

Fujky fuj.

Obrázek uživatele Apatyka

Copak, copak?

Obrázek uživatele Faob

I sebelepší dobroty se člověk přílišným opakováním přejí, natožpak nejlevnější polévky v okolí!!!

Obrázek uživatele Apatyka

Myslím, že se přejedl i něčeho jiného...

Obrázek uživatele Remi

A já mám kopr docela ráda. ;) Ale zas, nikdy jsem ho nejedla dva roky v kuse. To zvládnu leda tak špagety. :D Líbí!

Obrázek uživatele Apatyka

No, budiž ti přáno... Díky

-A A +A