Kořist

Obrázek uživatele Aplír
Úvodní poznámka: 

Navazuje na http://www.sosaci.net/node/40632 Zkouška trpělivosti.

Drabble: 

Když odchází Tichá, doufá Musilka, že Bětku předběhne. Chce ji odstrčit, ale není kam. Bětka se nedá: „My jsme přišli společně s paní Pokornou, že?“ dovolává se u ní zastání.
„Pravda,“ neochotně přikývne žena v zástěře a šátku.
Musilová za trest šťouchá Bětku do zad, dokud se neotočí. „Já za to nemohu, to lidi se tlačí,“ ječivě se brání sousedka obviněná pouhým pohledem. Na rozhořčené rozhození rukou nemá prostor.

Před polednem konečně přišli na řadu.

Cestou domů Vašek naštvaně supí: „Celé dopoledne v kopru. Byl jsem s tebou úplně zbytečně.“ Zlostně nakopne kámen. „Sůl a kolínka bys klidně unesla sama.“

Komentáře

Obrázek uživatele Tenny

Jo, takhle se dá kopr taky zpracovat! Moc pěkné :)

Obrázek uživatele Aplír

Děkuju, Tenny.

Teda, tihle lidi ve mně probouzejí velice temné stránky mé povahy.

Obrázek uživatele Aplír

Ani se nedivím.

Obrázek uživatele Faob

Výborné pokračování, na tlačenice ve frontách (a tiché šikany "mrňat") jsme s velkou chutí zapomněli, ale byly, byly (uf, vzpomněl jsem si na nákupy v zelenině a ty rozložité babky, které se tvářily, že tě předběhly jen náhodou, neb pod pupek si nevidí...!)! A figura na závěr je skvělá, takhle mezi řádky sdělit, že nakonec nic moc nesehnali, je prostě kumšt!

Obrázek uživatele Aplír

Děkuju moc. Tvoje komentáře mi povzbuzují dál psát. :)

Obrázek uživatele Aries

Výborné. Ono když jde o hrozbu vlastního hladu, tak jdou ty lepší stránky povahy rychle stranou

Obrázek uživatele Aplír

Máš pravdu. A panika to ještě umocní, takže lidi pak vidí černé scénáře úplného vyhladovění.

Obrázek uživatele Killman

Nemám rád fronty.

Obrázek uživatele Aplír

Já jakbysmet. A už od dětství.

-A A +A