Studijní program pro sirotky

Obrázek uživatele ioannina
Fandom: 
Drabble: 

Když se mezi sirotky objevil žák magicky přinejlepším průměrný, ale zato velmi chytrý, takový, že by bylo vysloveně škoda, kdyby se zahrabal jako pouhý pomocník v něčí dílně, podporovali ho mistři ve studiu oborů liberálních, a pokud chtěl, mohl dostat stipendium na některou nekouzelnou univerzitu.
To byl i Eberhartův případ.
V Bjørkhallenu ho chválil mistr Ayre za čistý hlas, mistryně Gudrún za vášeň pro dějiny a mistr slov za skvělou znalost latiny a porozumění textu. Šest let ho vydržovali na Sorbonně.
Třetí desetiletí po promoci se přišel ukázat. V biskupské mitře.
„Už žádné vraždění kouzelných rodin. Ne v mé diecézi.“

Závěrečná poznámka: 

Terno, respektive terna (trojice) jsou tři starým biskupem navržení kandidáti, z nichž se vybírá jeho pomocník. Více zde.

Komentáře

Obrázek uživatele Profesor

Uf. tohle se tedy vyplatilo.:-)

Obrázek uživatele ioannina

To jo. Taková nenápadná infiltracička.

Obrázek uživatele mila_jj

Jo, dobrá práce. A nadějní, i když chudí, si stipendia zaslouží.

Obrázek uživatele ioannina

To určitě jo.

Moc dobré!

Obrázek uživatele ioannina

Dík!

Obrázek uživatele Arenga

Tak to pro ně ovšem bylo taky terno, mít na své straně biskupa! :-) moc pěkný minipříběh! Akorát mne napadá, nebude pak někomu nápadné, jak je ten biskup dlouhověký? ;-) (i když, už si to nepamatuju přesně, jsou dlouhověcí všichni nebo někdo ne?)

Obrázek uživatele ioannina

Všichni. Ale to víš, Boží milost...
Anebo se pro svoje zinscenuje velmi věrohodná smrt.

Obrázek uživatele Arenga

:-D velmi věrohodnou smrtí jsi mne fakt pobavila. Ale je to logické a neb,lo by to asi ani moc těžké.

Ty jsi vyřešila problém, který mě v HP časem taky poněkud začal pálit: co s lidmi, kteří sice na Bradavice mají nárok, ale očividně by byli úspěšnější jinde.

Obrázek uživatele ioannina

Jo. Krom toho řeším cechovní právo a tak. Prostě se snažím, aby mi to dávalo smysl. :-))

Obrázek uživatele Martian

Tak tohle už je poměrně solidní výhra. :)

Obrázek uživatele ioannina

Jeden z velmi, velmi mnoha. Ale stojí to za to.
Pravděpodobně mají za ty roky někoho i v diplomatických a vojenských službách.

-A A +A