Návšteva u Lestrada

Obrázek uživatele BC_Brynn
Úvodní poznámka: 
Drabble: 

„Holmes! Panebože, vás akoby sa roky vôbec nedotýkali!“

Z Lestrada ostal vetchý starec. Len niekdajšie pevné zdravie a dôkladná starostlivosť dcéry ho držali pri živote. Zapotácal sa. Rýchlo som ho zachytil, v obave, že priamo pred nami vypustí dušu.

Bývalý inšpektor civel na Watsona, bledý, že by sa v ňom krvi nedorezal. Obrazne, samozrejme. Dostatočne hlboký zárez by istotne krvácal primerane.

„U vás, Holmes,“ starec zašepkal, „ma už neprekvapí nič. Ale... doktor Watson? Vy ste sa za posledných pätnásť rokov nezmenili ani za mak...“

„Nuž…“

Veril som, že Lestrade si naše tajomstvo vezme do hrobu. Nechal som Watsona všetko vysvetliť.

Závěrečná poznámka: 

Drabble chce byť zo sveta poviedky Neila Gaimana The Case of Death and Honey. V tejto poviedke je tajomstvo plne vysvetlené, a nechcem sa pýšiť Majstrovým perím, tak pre zvedavcov (čo si z kontextu nedomysleli) odporúčam hľadať tam (alebo prípadne v komentároch, ja som mäkká).

Nasleduje.

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

já chci vědět, jestli to, co mě napadlo, je úplně mimo nebo ne

Obrázek uživatele BC_Brynn

Nie sú upíri, to nie. Ak ti napadlo iné, daj, a ja potvrdím/vyvrátim.

Obrázek uživatele Aries

To mě právě napadlo :-)

Obrázek uživatele BC_Brynn

Ak chceš spojler poviedky, tak tu je: Sherlock strávil asi dvadsať rokov tým, že hľadal včely, čo by mu vytvorili med s prímesou, ktorá sama o sebe je jedovatá, ale spracovaná v tom mede pôsobí ako všeliek? elixír života? Gaiman to nepomenoval, len implikoval, že po požití Sherlock cez noc akoby omladol o tridsať-štyridsať rokov, a plánoval doniesť zvyšok medu Watsonovi.

Obrázek uživatele Aries

Mankote. Tak to by mě teda nenapadlo ani ve snu :-))))

Obrázek uživatele BC_Brynn

:-)) Všetky zásluhy za originalitu sú pripísané Majstrovi.

Obrázek uživatele neviathiel

Mně to napadlo, když jsem to četla celé vcelku, někde u té scény s umírajícím Watsonem

Obrázek uživatele Rya

Tak to ledacos objasňuje, třeba to, jak ho našel...

-A A +A