Na krásném modrém Dunaji

Obrázek uživatele Ancient Coffee

Ze všech dveří

Úvodní poznámka: 

Chcete to číst: Vídeň, valčík, láska, střelné zbraně, noblesa a drama!

aneb druhý díl mého malého seriálu. Z výše jmenovaného tu je jenom ta Vídeň. A ještě latentně. Ale nějak se prostě začínat musí.
První díl zde: První tóny

Drabble: 

Vtrhla do jeho kanceláře jako divoká voda.
„Vážený pane,“ spustila tónem hodným generála. „Pan Stern má ta nejlepší doporučení, je pracovitý a spolehlivý.“
„Je od vás podlé slibovat mu místo a pak zrušit slovo. Já žádám,“ zahleděla se mu hluboko do duše, „abyste ho okamžitě přijal, pane!“
Konečně se nadechla. Tmavé vlasy jí po vášnivém řečnickém výkonu padaly do čela.
Usmál se, možná poněkud potutelně.
„Slečno, zřejmě hledáte představeného kanceláře.“
Zrudla. „Vy... nejste...“
„O pana Sterna nemusíte mít obavy. Pokud tedy slovo soudce ještě něco znamená.“

Ze všech dveří, které vyrostly ve stejném lese, si náhodou vybrala právě ty jeho.

Závěrečná poznámka: 

P. S. Pokud někdo ví, jak nazvat správným úředním žargonem rakousko-uherského vedoucího kanceláře, tak je jednak neskutečně cool, druhak mi vytrhne trn z paty a já ho budu do smrti opěvovat ;).

Obrázek uživatele Ancient Coffee

První tóny

Úvodní poznámka: 

Chcete to číst! Vídeň, valčík, láska, střelné zbraně, noblesa a drama!

Velice nebombastický začátek mého příběhu, který se mi doufám podaří proplést celým dubnem. Možná si ho někdo i přečte ;).

Drabble: 

Ulice potemněly, vyšly hvězdy.

Soudce Sternbach stál u okna a naslouchal prvním tónům valčíku. Velké narozeninové oslavy nebyly nic pro něj, ale zklamal by snad celou Vídeň, kdyby se na své vlastní neukázal.
„Jdete pozdě, má drahá,“ usmál se na dámu v růžovém, která se zjevila po jeho boku.
„Hraběnky nechodí pozdě. Obzvláště ty staré a bohaté.“
Zasmál se. „Zapomínáte, že vím, jak jste stará.“
„To vy byste měl pamatovat na věk, milý Wilhelme. Máte nejvyšší čas se konečně oženit. Přece se nechcete dostat do řečí,“ dodala jakoby mimochodem.
„Vždyť víte, že... Pojďme raději tančit,“ utrousil a nabídl hraběnce rámě.

Závěrečná poznámka: 

Modlím se, abych se alespoň trochu dotkla tématu.

Stránky

-A A +A