Nikoliv bezúčelná, ale samoúčelná

Obrázek uživatele Eso Rimmerová
Úvodní poznámka: 

Zatraceně, tohle bylo zas téma... Na to se dalo napsat cokoliv, takže mě zas nic nemohlo napadnout.

Drabble: 

Čteme-li dobovou recenzi Cimrmanovy novely Rezavé hrnce, zjišťujeme, že vedle obvyklého nepochopení díla její autor věnuje zvlášť silná slova kritiky páté kapitole, kterou označuje za bezúčelnou. Nicméně její význam odhalil až současný výzkum.
Trápený výčitkami za svůj nezamýšlený podíl na zatčení špionky Kuncové, rozhodl se Cimrman, že naváže na její práci. Za tímto účelem úspěšně infiltroval nejvyšší rakousko-uherské kruhy přijetím místa vychovatele dětí následníka trůnu.
Jelikož po prozrazení Kuncové byly železniční telegramy pravidelně kontrolovány tajnou policií, vymyslel Cimrman jiný způsob, jak své informace předávat dál: V každé své knize či hře vyhradil speciální kapitolu, v níž byly jeho zprávy šifrovány.

Závěrečná poznámka: 

Jak ovšem poučený čtenář tuší, Cimrmanův geniální plán narazil na nečekanou překážku: Na základě nepříznivých recenzí jeho vydavatel odmítl investovat do anglického překladu jeho díla, a tak se zprávy k adresátovi nedostaly.

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

:)) super

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Děkuju. :-)

Obrázek uživatele Apatyka

Hihi :D

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Těší mě, že pobavilo. :-)

Obrázek uživatele kytka

Ta poznámka mě dorazila :-))

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

;-)
Škoda, že nezbylo místo, aby mohla být přímo součástí drabblete.

Obrázek uživatele Small_CS_Traffic_Warden

Naprosto seminářovitě přesné! Pro mě docela svěží překvápko v rámci DMD, ačkoli teď koukám, že těch cimrmanovských věcí je tu rozhodně více. Poznámka byla dokonalá tečka.

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Jo, divadlo Járy Cimrmana je poměrně populární fandom - nejsemsama, kdo na něj občas něco napíše.
Jinak moc děkuju za pochvalu, je to pro mě pocta. :-)

Obrázek uživatele Wolviecat

Tak to zamrzí:D

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Že jo? Všechna ta práce s tím, všechny ty špatné recenze (ne že by jinak byly o moc příznivější...) a nakonec nic z toho!

-A A +A