Pověsti byly přehnané

Obrázek uživatele Eso Rimmerová
Fandom: 
Úvodní poznámka: 

Cha! Letos poprvé mě postihlo náhlé osvícení a přišel na mě geniální nápad, díky kterému jsem drabble tentokrát napsala s překvapivou lehkostí. (A to jsem si ještě před hodinou říkala, že tohle téma možná bude muset jít do bonusu.)

Drabble: 

„Toho tvaru si nevšímejte. Podívejte se na to a řekněte mi, kolik by to mohlo stát. To víte, pan ředitel si za mě našel náhradu a děti jíst musí.“
„Bohužel vás zklamu, pane učiteli,“ řekl zlatník, když si zvláštně tvarovaný valoun prohlédl. „Je to kočičí.“
„Kdepak, kočičí,“ oponoval bývalý dějepisář. „To je moje vlastní.“
„Že je to vaše, vám neberu,“ nenechal se zlatník vyvést z míry, „ale zlato to není. Je to jen pyrit. Bohužel.“
„Tohle by se kolegovi Vlasákovi nestalo,“ pomyslel si Josef Bohuslav Chvojka, když zklamaně vycházel ze zlatníkova krámku, „ten by kočičí zlato poznal už v Blaníku.“

Závěrečná poznámka: 

Vzpomínáte na zlaté ***** učitele Chvojky? V Blaníku se sice vše mění na zlato, ale bohužel jen kočičí - to pověsti většinou opomíjejí upřesnit. A kolega Vlasák byl (než ho blanická stráž zarazila do hory), jak známo, přírodozpytec, tudíž by se jistě pyritem oklamat nenechal. :-)

Neviditelný fandom: 

Komentáře

Obrázek uživatele Apatyka

Kolegu Vlasáka by nejspíš ani nenapadlo tento minerál vyrábět ;) Ovšem třeba ho Chvojka prodá do muzea kuriozit. Koneckonců ten neobvyklý tvar...

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Teď jsem si představila, jak by Chvojkovi šlo "vyrábět" pyrit ve tvaru nějaké pěkné rozvětvené krystalové drúzy...

Obrázek uživatele Rya

:))) bezva. Jo, kdyby tohle šlo v realitě... V Blaníku by bylo narvánp! :)

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

No právě že asi moc ne, když by to byl jen ten pyrit...

Ale teda, to je krutý!

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

To teda, člověk se s tím něco natlačí, pak to ještě táhne domů a nakonec je to na ho***.

Obrázek uživatele Ilian

Nápad na drabble vskutku nad zlato :D

Obrázek uživatele Eso Rimmerová

Nebo přinejhorším nad pyrit. :-D

-A A +A