Vážnost nade vše

Obrázek uživatele Kumiko
Fandom: 
Drabble: 

„Ještě jednou mi ukradneš boty a...“ je přerušeno sestřiným „Bože, pospěš...“.

Úryvek slunce ať nezapadá nad vaším hněvem působí poněkud paradoxně. Nejenže už je dávno tma, ale házíme po sobě s bratrem zlé pohledy už od druhého verše, protože jsme se neshodli na rozdělení chórů.

Sestřino "Vesel se, nebes..." přechází v půlce sloky do forte a zase se vrací zpět v závislosti na tom, jak se mladší provokatér opět natahuje po cizích bačkorách.

Bezprostředně po doznění poslední prosby se ozve tupá rána, jak vzal jeden bratr druhého breviářem.

Promiň, Bože, jestli je to neuctivé. Ale když se modlí čtyři sourozenci...

Závěrečná poznámka: 

Možná lehounká vysvětlivka (snad nikoho neurazím):
Breviář je modlitba, v níž se střídají po verších dvě skupiny - chóry (resp. v našem případě dvě dvojice) a jejíž texty se nachází ve stejnojmenné knize (docela bichli). Slovy "Bože, pospěš mi na pomoc" začíná večerní modlitba, "Vesel se, nebes královno" se zpívá ve velikonoční době na konci této modlitby.

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

To je scéna jak z nějakého filmu :-)

Obrázek uživatele Kumiko

Jojo, občas si říkám, jestli nehraju v nějaké tragikomedii ;-).
Díky za komentář.

Obrázek uživatele Aplír

To je tak bezprostřední a přes ty nedůtklivosti velmi milé. :) Cítím z toho teplo domova, neb co se škádlívá, to se rádo mívá. (Už jsem skoro jako teta Kateřina.)

Obrázek uživatele Kumiko

Je to tak a já jsem hrozně ráda, že máme možnost modlit se spolu. Jen to usebrání tam trochu chybí :-D.
Děkuji za komentík.

Obrázek uživatele Faob

:-DDD A Vy se přitom tváříte vždycky tak zbožně!!!!

Obrázek uživatele Kumiko

No jistě, nebudeme se přece tvářit nezbožně... :-D

Obrázek uživatele Palečka

Působí to velmi mile, znám, znám... :D (u nás je to trochu drsnější a falešnější)

Obrázek uživatele Kumiko

No, jo, je tam v tom ta sourozenecká rivalita, ale mně by někdy asi nevadilo, kdyby to probíhalo trochu vážněji (neřekla bych falešněji ;-)). Díky za koment.

-A A +A