Služebníci neužiteční

Obrázek uživatele Lee
Fandom: 
Drabble: 

Jsem velká - great - or not so? Vlastně spíš velice ošklivá. Přerostlá a neforemná. Hnus pohledět. Ten růst do oblak byl povznášející, but not anymore. Už nerostu. Babylónská věž se mi zapíchla do nohy, nebylo ji vidět, a hlavou se mlátím o nebeskou klenbu, k čertu, kam mířím, se nejde jenom směrem dolů. A najednou vidím, že odsud nic vidět není, a začíná to dávat smysl - nebudete-li jako děti, budete navěky velcí malí, protože nebudete růst. A my potřebujeme růst, chceme růst, máme slunce, vodu, půdu, jenom ne a ne zemřít.
„Jsem jen hlas,“ řekl největší narozený z ženy. Jaká svoboda...

Komentáře

Obrázek uživatele Danae

To je podivuhodné podobenství. Za chvíli si ho přijdu přečíst ještě jednou a možná ještě jednou...
Obrázek uživatele Lee

Děkuju, Danae, je mi ctí. :)

Obrázek uživatele Palečka

Je to k zamyšlení, moc se mi líbí

Obrázek uživatele Lee

Díky moc (nejen za tento, ale i všechny ostatní komentáře), moc si toho cením!

Obrázek uživatele strigga

To je strašně zajímavý. Vnímám to teda jako takovej sled obrazů. na víc jsem asi moc vyumovaná :) ale hrozně pěkně se to čte...

Obrázek uživatele Lee

Sled obrazů je dobrý, ono to tak asi i vznikalo, ačkoli základem je vlastně jediný pocit nechutně obrovitého já. :)
Jsem moc ráda, že se to dobře čte, jsem naopak přemýšlela, jestli to není moc takové trhané.

Obrázek uživatele Tora

Píšeš úžasně.

Obrázek uživatele Lee

:) Děkuju. Fakt.

Obrázek uživatele Kitsune's Sun

Musím říct, že jsem takové nečekané a originální obraty už dlouho neviděl. Moc mě to bavilo.

Obrázek uživatele Lee

Ty jo, vy mě přechvalujete. :D Díky moc!

Obrázek uživatele Esti Vera

Dávám do oblíbených :). Moc se mi líbí, že jsou to sice jednotlivé obrazy a střípky motivů, ale společně dokáží skvěle předat ten pocit, který je za nimi...

Obrázek uživatele Lee

Děkuju, to jsem hrozně ráda. :)

-A A +A