Zlatý vočadla

Obrázek uživatele Martian
Drabble: 

My hoši, co spolu chodíme, rádi posloucháme řeči, co dospělí občas vedou.

Pročež jsme zaslechli Kozí Kuncku, která prodává na náměstí ovoce, cukrlata, jakož i kokosky, jak povídá paní lékárníkové, že starý Zilvar by dozajista kus práce ještě zastal, kdyby ho do ruky dostala řádná ženská. Ale že o tom nesmí vědět, jelikož by děsně řval, že se mu pokouší tajně strčit hlavu do chomoutu.

Jenže Pepek všecko vykecal a pan Zilvar děsně řval a pravil: Zlatý vočadla! Jelikož na vojně dostal šrapnelem do nohy, nikoli do hlavy.

Pročež to vypadá, že s ním Kozí Kuncka nepromluví do smrti smrťoucí.

***

Komentáře

Obrázek uživatele Aries

směju se moc

Obrázek uživatele Martian

Aries, když se někdo při čtení usměje, mám pokaždé pocit, že to vymýšlení a psaní nebyl vyhozený čas. Díky.

Obrázek uživatele Tora

Martian, ty jsi fakt geniální :) ty bys klidně mohla napsat další díl. Skvělé! Zlatý vočadla :) se picnu.

Obrázek uživatele Martian

Kdepak, na originál rozhodně nemám…

Obrázek uživatele Azereth

To bych se hádala! :)

Obrázek uživatele Martian

Teď bych potřebovala takového toho smajlíka, co se nafukuje pýchou, chi :D

Obrázek uživatele KattyV

Ty si vymýšlíš, že si to vymýšlíš. Ty máš doma tajně schovaný nevydaný Poláčkovy spisy a z těch čerpáš. Protože tohle prostě napsal Poláček.

Obrázek uživatele Martian

KattyV, možná že občas, jenom tak maloulinko mi Pan Spisovatel něco šeptne do ucha - ale pšššt!

Obrázek uživatele Rya

To mě vždycky tak pěkně naladí :-)

Obrázek uživatele Martian

Pak se mi snad daří držet se ducha předlohy. Když uvážíme, v jaké sotuaci Poláček tu knihu psal…

Obrázek uživatele ioannina

Kozí Kuncka, pane jo! :-DD A dostal do nohy, ne do hlavy. :-DD

Obrázek uživatele Martian

Zilvarové, mí oblíbenci. :D

Moc pěkné

Obrázek uživatele Martian

Díky :D

Úžasné!!! Líbí a moc!

Obrázek uživatele Martian

Peggy, ty tvé komentáře pokaždé moc potěší.

Jo, to je skvělý! Kozí Kuncka! Ale musela bejt teda hodně potřebná, když pošilhávala i po jednonohým Zilvarovi starším z chudobince.

Obrázek uživatele Martian

:)

-A A +A