Anekdota

Obrázek uživatele BC_Brynn
Drabble: 

Diogenes dospával na rohoži pred sudom až do chvíle keď sa psy rozutekali, a jemu priamo pred nosom zastali dve slnkom nedotknuté kuracie nôžky v sandáloch.

Diogenes zasliepňal nahor. „Ty.“

Návštevník nervózne preplietol prstami na nohách a sonickým šróbovákom sa poškrabal pod okrajom (ženského) chitónu. „Tvoja TARDIS je veľmi... malebná.“

Diogenes sa posadil a potľapkal sud. „Čo chceš?“

Hosť naňho pozrel dvojtonovým pohľadom. „Nesmieš dať miestnym viac, než na čo sú pripravení.“

Diogenes pokrčil plecami. „TARDIS sľúbila, že zničí čokoľvek napíšem. Sme obaja starí. Našli sme dobré miesto, kde dožiť. Ostatne, vytáčať Sokrata je univerzálne zábavné.“

Hosť sa rozžiaril. „Allons-y!“

Závěrečná poznámka: 

Ďakujem všetkým, čo písali, čítali, kačkali a komentovali, a vytvorili tak opäť raz nezameniteľnú, vyčerpávajúcu, návykovú atmosféru DMD.

A organizátorky navrhujem na subjekty kultu. Podľa pratchettogaimanizmu by sme ich dostatočným vzývaním a velebením mohli zbožštiť, čo mi vôbec nepripadá ako zlý nápad. Ide do toho niekto...? ;-))

V každom prípade, bola to zábava. O rok, dúfam, zas.

Neviditelný fandom: 

Komentáře

Obrázek uživatele Tenny

:D To vysvětluje hodně věcí! :D Skvělé drabble, kachna. :)

Obrázek uživatele BC_Brynn

Ďakujem!

Obrázek uživatele Blanca

Vytáčet Sókrata musela být opravdu univerzální (a poměrně nenáročná) zábava. Zvlášť když jeden je TimeLord.

Já bych se organizátorek a hodnotitelek nejprve zeptala, jestli stojí o to stát se objekty kultu. :D

Obrázek uživatele BC_Brynn

:-))

Kvitujem tvoju snahu o korektnosť, ale myslím si, že v tejto situácii väčšinou subjekty spytované nie sú - besides, z komentárov pri dnešnej téme som vyrozumela, že velebenie sa hromadne už deje, t.j. kult je síce neoficiálny ale fungujúci, a organizátorky sa povznášajú na vyššiu úroveň bytia. ;-))

Obrázek uživatele strigga

:D To je dokonalý! Já chci taky vytáčet Sókrata!

Obrázek uživatele BC_Brynn

Zoženieme TARDIS a presunieme DMD piknik k Sokratovi na prednášku! To ho vytočí do vývrtky!

...ja som za. :-))

Super. Plot-twist - Diogenes je pozdější regenerace Doktora!:)
Obrázek uživatele Lejdynka

No to je ale překvapení! :D

-A A +A