DMD č. 1. pro 1. 4. 2024. Téma: Slepičárna

Pěkný večer všem!
Vítám všechny do nového ročníku dubnové drabblovací výzvy Duben měsíc drabble! I tentokrát pro vás máme připraveno 30 vypečených témat a k tomu pár bonusů.

Letos začínáme s tematicky laděným velikonočním tématem.
Krásné drabblení.

Téma pro 1. 4. 2024: Slepičárna
Toto téma bude uzavřeno 1. 4. 2024 v 23:59.

Bodíky můžete sledovat tady.
Nezapomeňte si přečíst FAQ.
V případě nejasností konzultujte Pravidla.
Metodika počítání slov

Platné do: 
1. 4. 2024 v 23:59

Komentáře

Obrázek uživatele Keneu

Hurááá! Vítej nám a díky za téma!

No, hurá, teď usnula:D
Obrázek uživatele Apatyka

Ahoj, Nifredil :)

Obrázek uživatele Aries

Ahoj!

Obrázek uživatele strigga

Ahoj! Já jsem tak ráda, že letos je velikonoční téma jenom jedno. :D

Obrázek uživatele Tess

Takový krásný téma! A jak se hodí do prvního z mých vesmírů! I do druhého z mých vesmírů.! I do pátého... kuš. Maximálně tři budou.

Tak třeba v Bradavicích je spousta hrabavého ptactva, že ano? :-)

Obrázek uživatele Tess

To je ten první :D

Obrázek uživatele Terda

Jé ahoj. Na téma teda vejrám jak vejr, ale to třeba zpracuju.

Obrázek uživatele Aveva

No, je vidět, že skutečně rosteme, od jediné Slepice jsme to dotáhli až k celé Slepičárně :o)

Obrázek uživatele Kleio

Jé, duben!

Obrázek uživatele Eillen

Já teda našemu ústavu říkám Slepičinec, ale to už je drobný detail...
Jenže to napadne každého, když se řekne finančák, takže to není ani trochu originální.

Obrázek uživatele Naughtilus

Slepicinec mi teda spis evokuje odpadni produkt zazivaciho traktu kura domaciho no...

Obrázek uživatele Rya

Ahoj!
Za mě zlé téma hned na začátku. To bude genderových stereotypů jak nas...tláno! :-D Raději bych to nečetla (ani nepsala), ale přečtu, no...
Těším se na další!

Obrázek uživatele ChaosPrince

To je super motivace hned do úvodu dmd - pište ale já to nechci cist :D

Obrázek uživatele MissDreamer

Však se to dá pojmout různě. Někdo bude psát o učitelkách, někdo o kuřatech a někdo v tom uvidí úplně něco jiného. Neházela bych flintu do žita, je a bude co číst ^^

Obrázek uživatele Karin Schecter

Taky se toho trochu obávám, takže jsem toho ani moc ještě nečetla :D

Obrázek uživatele Zuzka

Kvok?

Obrázek uživatele Saphira

Kvok kvok!

Obrázek uživatele Kleio

Je půl sedmé už vhodný čas na medvídka Úpa?

Obrázek uživatele MissDreamer

Jdeme úpit? Jo, pojďme úpit! Úp..

Obrázek uživatele Apatyka

Je velmi vhodný čas na medvídka Úpa. Dokonce ten nejvhodnější, řekla bych.
Úp!

Obrázek uživatele Kleio

Medvídek Úp se tiše ohlédl, aby zjistil, zda nikdo neposlouchá, a pak zašeptal: "Téma? Jsi tady?"
Místo tématu však přiletěl červený balónek. Úp pokrčil rameny a pustil se raději do hrnce medu.

Obrázek uživatele Apatyka

A najednou slyší takový tichounký sténání, kouká, kouká a vidí – ono je téma v medu. Takový napůl utopený, ublemcaný a celý nešťastný. Tak si medvídek Úp povzdechl, vyhrnul si rukávy a téma vylovil. Pak ho v neckách vypral, pověsil na šňůru a čekal, až uschne. A když uschlo, odnesl ho Bleskobrku a Bleskobrk ho vypsal :)

Obrázek uživatele Kleio

Ale toho dne pršelo a prádlo i téma schnuly k uzoufání pomalu.

Obrázek uživatele Apatyka

A pak začalo sněžit.

Obrázek uživatele Tess

Téma sněhem bělalo a bělalo, až bylo skoro nečitelné. A jak bylo pod sněhem bílé a vánice byla taky bílá a zahrádka zrovna tak, objevil se tu šedavý flek.
"Tak to dopadne vždycky," povzdechl si Íjáček. "Prý: sundej to téma ze šňůry a přines ho dovnitř, ať se zahřeje. A já nevidím ani téma, ani šňůru, ani nic. Dobře, tak když jste na mě takoví, tak si tu sednu a umrznu k smrti."

Obrázek uživatele neviathiel

Ahoj, a... no nazdar!

Obrázek uživatele Apatyka

Noc byla tenkrát bezmála
a Úpa byla rozvodněna.
Volal jsem do tmy jejich jména,
dvě krásná jména zoufalá.

KaTužko, Nifredil – koukejte, i Seifert po vás úpí :D

Obrázek uživatele Roedeer

Nemáme si tohle kreativní úpění schovávat až tak na patnáctý večer DMD? :D

Obrázek uživatele Apatyka

Tak zaprvé tohle není kreativní, to je doslova a do písmene opsané :D A za druhé – nic neschovávat, pak není z čeho sestavovat úpěvníky :D

Obrázek uživatele Roedeer

Já jsem chtěl reagovat už na tvoje horní téma v medu, ale nakonec jsem to připsal sem :] A jo, úpěvník jsem úplně zapomněl. Ale i tak - teprve první téma a hned se držkovalo a hned se úpělo (to loni nebylo!).

Obrázek uživatele Apatyka

K držkování se nebudu vyjadřovat ;), ale máš pravdu, že vloni (a i předloni!) se úpělo docela málo. Ovšem nejen první den, ale celý duben. Celkově bych řekla, že spíš než na datu záleží na tom, kdo zrovna má napsáno dost brzo, jestli je nutno dělat něco v reálném světě, nebo chce člověk prokrastinovat krásně připitomělou činností... no a taky na tom, kdy Veliký Bleskobrk vypíše nové téma, žejo. Protože někdy je téma brzo a pak se logicky úpět nestihne :)

Obrázek uživatele Aries

Včera nifredil uspávala až do noci, tak bych asi zatím úpěním neplýtvala a prostě počkala, až robátko zalomí :-)

Obrázek uživatele Apatyka

Čili si úpění máme raději schovávat na dobu, kdy robě pod vlivem temné magie usne v 19:00:00, čímž pádem Nifredil bude mít celý večer na to, aby se s miskou mlsků bavila nad naším úpěním? :D Krom toho je pondělí, takže hádám a věštím z letu ptáků, že dneska bude zadávat KaTužka...

A krom toho, když nebudu úpět, budu muset číst ošklivou, zlou, nepěknou – odborný text, do čehož se mi vůbec nechce :D

Obrázek uživatele Aries

No jo, mně se taky nechce dodělávat tu už asi 158. smlouvu o kupování bytu a mám klasický zásek těsně před GDPR. Tak asi můžeš úpět :-)

Obrázek uživatele Apatyka

Děkuji uctivě za udělené povolení :) Úp!

Obrázek uživatele Krákal

Úp!

Obrázek uživatele Tess

Ne, fakt, když rychle nevyhodíte téma, tak rozjetá P.M.d.A. v zoufalství napíše Antikoncepci veverek ve Slepičárně, jak si o ní vyprávějí Punkové nutrie.

Obrázek uživatele MissDreamer

To bych si vlastně i ráda přečetla :D

Obrázek uživatele Tess

No, já taky, ale nevybuchl by pak svět?

Obrázek uživatele MissDreamer

Mno.. furt si myslím, že to za tu zkoušku stojí. :D

Obrázek uživatele Apatyka

Zoufale úpím nad konceptem mailu, který zítra potřebuju poslat. Zoufale úpím po tématu. ÚÚÚÚP!

Obrázek uživatele netopýr budečský

Tady jsem jen omylem a vůbec tady vlastně nejsem.
Jsme taky inteligentní, taky lovíme hmyz a červy, létat umíme lépe, vejce nesnášíme (co taky nesnášíme, je když se lidi ptají, kolik snášíme vajec!) a nemáme peří.

Obrázek uživatele TQ-PoN

poradí hravě : D

Obrázek uživatele Apatyka

Úúúúp?

-A A +A